Było dziś jakieś expose?

Ciekawe, co premier i jego otoczenie, tak naprawdę zmajstrowało w ostatnich dniach, w tajemnicy przed nami, gdy skutecznie, przyznać trzeba, nakręcano spiralę emocji wokół dzisiejszego małego cyrku w Sejmie, a właściwie to wokół jednego kiepskiego numeru, no nie wiem, spacer z żółwiem na smyczy na przykład, ale to i tak chyba byłby zbyt dobry numer. Strzępy wystąpienia premiera pamiętam, ale pisanie o nim, komentowanie go, jest po prostu niepoważne. Nie było ono nikomu, doprawdy nikomu potrzebne, poza samym premierem. Tylko Donald Tusk zyskał na tym wystąpieniu chwilę oddechu, a razem z nim jego trzęsące już portkami liczne kadry. Będą one zresztą jeszcze tematem wielkich rozpraw, co najmniej habilitacyjnych, bo takiej klasy próżniaczej jaką stworzyła Platforma, to Polska i świat jeszcze nie widziały. Zresztą, określenie klasa próżniacza to i tak zbytek uprzejmości dla tych politycznych pasożytów. Jest bowiem tak, że wszędzie tam, gdzie cokolwiek dobrego stało się w polskiej gospodarce, nie ma nawet śladów linii papilarnych ludzi rządu Tuska i jego Platformy. Symbolem ostatnich lat niech będzie pierwszy sklep sieci „Biedronka” budowany na terenie Stoczni Szczecińskiej, zamkniętej w 2009 roku tylko i wyłącznie z powodu indolencji urzędników i ministrów Platformy, oraz samego premiera. Brawo, Panowie! To nie żadne teorie spiskowe, po prostu polskie stocznie miały upaść, żeby nie przeszkadzać niemieckim. Do tego, ludziom wciskano jakiś straszny kit, że to postęp, że likwidujemy stary przemysł, że nowe technologie w zamian. W takim razie, Niemcy są daleko w tyle za nami, bo u nich stary przemysł kwitnie. Dopóki trwało przeżuwanie unijnej kasy, to coś tam zbudowano, a raczej prawie zbudowano (dla PO prawie nie czyni akurat żadnej różnicy) i igrzyska trwały, rzecz jasna tylko dla swoich.

Ktoś niezwykle wytrwały policzył, że jest już ponad 1200 afer Platformy Obywatelskiej (tych udokumentowanych), więc bądźmy poważni, co tu recenzować? Premier zrywa się, po pięciu latach rządów, do budowy militarnego bezpieczeństwa Polski, w sytuacji, gdy jesteśmy już praktycznie bezbronni. Sięga też do kieszeni (naszych oczywiście) poprzez swojego kreatywnego księgowego i mówi, że wysupła 40 miliardów złotych na inwestycje od spółek skarbu państwa, a przez pięć lat nie potrafił zrobić nic, po prostu nic, żeby najzwyczajniej w świecie uwolnić polski biznes od biurokracji. Wpuścił za to gospodarki swoją szarańczę, która żeruje na majątku narodowym, jak nikt przedtem. Jedni to widzą, inni nie chcą tego jedynie widzieć, bo tak wygodniej. Ale Polacy przemieszczający się rano do pracy tramwajami i autobusami, koleją podmiejską, są na skraju wyczerpania. Oni w ogóle w nic nie wierzą, tylko chcą pracować. Do takiego poziomu sprowadzono ich aspiracje życiowe. Dziś są jeszcze zrezygnowani, ale jutro nie będą się już szczypać i zażądają głów. Nie będzie zmiłuj się, ta ekipa razem z całym swoim urzędniczym zapleczem (wyjątki jak zawsze i tu się zdarzają), pasożytuje na Polsce i na Polakach. Nie ma cienia przesady w tym, że cieć w Urzędzie Marszałkowskim też musi być z PO. Szukanie jasnych stron w jakimkolwiek wystąpieniu Tuska, czy kogokolwiek innego z tego rządu, to zajęcie jałowe, a wręcz szkodliwe dla zdrowia psychicznego. Celem PO, od samego początku jej rządów, nie była żadna pomyślność Polski i Polaków, nasze bezpieczeństwo czy należna nam pozycja w Europie. To są czystej krwi antypaństwowcy. Cel był jeden: kasa, kasa i jeszcze raz kasa, na co zgodę wyrazili sąsiedzi naszego kraju, w zamian za całkowitą uległość w polityce zewnętrznej. Cel ten, a jakże, bardzo odpowiadał od początku tak zwanym elitom, które z kolei mają swój własny cel: przerobić nas w bezwolną masę. To się oczywiście nie uda, ale straty poczynione przez PO i elity III RP już są ogromne. Co najmniej w kilku sprawach, nie do odrobienia, choćby ten milion młodych, wykształconych Polaków (z ponad 2 milionów emigrantów), którzy już prawdopodobnie już nigdy nie powrócą do kraju, których straciliśmy bezpowrotnie.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika jafalski

12-10-2012 [22:14] - jafalski | Link:

Amerykanie maja takie określenie jak deep state na państwo w państwie (właściwie to ukradli je turkom ale co amerykanie maja własnego oprócz Indian?). Patrząc na te wszystkie afery mam nieodparte wrażenie, że u nas mechanizm jest podobny. Tusk jest takim większego kalibru Marcinem P. tylko mającym własną partię, no i rząd pełen "fachowców" a za sznurki jednak pociąga kto inny. To co wymieniłeś powyżej, wszystkie afery PO to tylko jakieś małe spady co ekipa PO uskutecznia jako tzw. prywata a prawdziwa kasa idzie do tych z tylnego fotela co steruje takimi jak nasz oświecony PDT. Pewnie się chłopina dzisiaj bał, że to wszystko na chama, ludzie się już domyślili i jego jakieś domorosłe brutusy wysadzą ze stołka ale nie, pokazał, że trzyma swoje szable za mordę i nie podskoczą mu. Zatem jedyna zmiana jaka może być to mocodawcy PDT się nim znudzą i odstawią na boczny tor, samo się nic nie zmieni. Tylko pewnie głupi ja miałem dzisiaj nadzieję, że ten rząd pęknie, że trochę przyzwoitości w niektórych się odezwie, ale nie KASA, KASA, KASA a ta hołota - NARÓD, niech dalej zdycha, byle Putin i Merkel była zadowolona.

Obrazek użytkownika marco.kon

13-10-2012 [07:43] - marco.kon | Link:

na oczach. Co do "ekspose" to było ono wygłoszone do ludzi którzy nie mają zielonego pojęcia o gospodarce i ekonomii i uwierzą w każdą bzdurę. Nasuwa się pytanie dlaczego "boom" inwestycyjny zapowiada się teraz, po zniszczeniu przedsiębiorstw państwowych ? Przecież to nierealne. Posłowie którzy głosowali za votum zaufania oderwali się od realnego życia i utracili ostatecznie mandat zaufania który otrzymali od swoich wyborów.
PO nie bierze pod uwagę tego że dotychczasowi wyborcy PO mogli zmienić zdanie i nie ma już mandatu do rządzenia. Wyborcy będą mieli prawo upomnieć się o swoje prawa na ulicach Polski. Póki ona jeszcze istnieje. Ale kryterium uliczne nie jest dobrym rozwiązaniem. Dużo lepsze są pokojowe i masowe manifestacje pod sejmem. Aż do jego samorozwiązania, po uprzedniej zmianie ordynacji na większościową

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

13-10-2012 [11:11] - NASZ_HENRY | Link:

Obywatelki i Obywatele – wicie i rozumicie ;-)