Nie wracajcie tu nigdy….. słyszycie!!!!! a 1500 znaków

Limit 1500 znaków, przy czym spacje liczą się za znaki, zaprowadzony przez PT Administrację w komentarzach, uniemożliwia w praktyce komentowanie z wyjątkiem najkrótszej i najbardziej plaskiej refleksji. Nie mam w związku z tym innego sposobu,  by skomentować znakomity wpis kol. Kata  Nie wracajcie tu nigdy….. słyszycie!!!!!, 2012-08-26 11:21  http://naszeblogi.pl/31677-nie-wracajcie-tu-nigdy-slyszycie jak tylko w formie wpisu na własnym blogu.

Komentuję więc jak następuje:

DEKALOG EMIGRANTA

 1. Świat jest większy niż Polska.
   
 2. Każdy może mieszkać gdzie sam zechce, i tak sobie własne życie układać, jak sam uważa. Nikt nie ma moralnego obowiązku mieszkać w Polsce, w bloku, z pustym brzuchem.
   
 3. Obywatel nie jest własnością państwa.
   
 4. Państwo, które utrudnia swojemu obywatelowi rezygnację z obywatelstwa, narusza Art. 15 Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka oraz Konwencję Rady Europy o Obywatelstwie (European Treaty Series No. 166). 
   
 5. Żaden emigrant nie ma moralnego obowiązku szlochać po nocach w poduszkę za utraconą Ojczyzną, ani marzyć o dniu, kiedy do Ojczyzny wróci, niosąc jej  w darze swój uciułany grosz tułaczy.
   
 6. Opowiadanie Henryka Sienkiewicza "Latarnik"  nie jest dokumentem, tylko fikcją literacką, napisaną w 1880 roku w celach propagandowych, czyli ku pokrzepieniu serc Polaków pod zaborami.
   
 7. Publiczne dzielenie się doświadczeniami i poglądami emigranta rzeczywistego z emigrantami potencjalnymi jest w Polsce konstytucyjnie dozwolone. Nie stanowi ono ani zdrady stanu, ani złośliwego droczenia się z osobami, które nie mają zamiaru wyemigrować.
   
 8. Państwo nie jest najwyższą mistyczną emanacją pojęcia narodu. Państwo autorytarne nie jest najwyższą mistyczną emanacją pojęcia państwa. Są inne modele państwa, niż państwo autorytarne. Są takie państwa, które zachowują sie wobec swoich obywateli tak, jakby państwa w ogóle nie było, a nie walą się, a nawet wręcz przeciwnie.
   
 9. Pracodawcą urzędnika jest podatnik.
   
 10. Położenie pępka świata nie zostało dotychczas naukowo ustalone i jest przedmiotem wielu kontrowersji, jest jednak prawie pewne, że nie znajduje się on w Polsce.

 

Upraszam Szan. Koleżeństwo o chwilę refleksji i ponowne przeczytanie wybornego wpisu kol. Kata na jego blogu przed podjęciem zwyczajowego wymyślania mi za  brak patriotyzmu.

Lektura uzupełniająca:

http://wtemaciemaci.salon24.pl/16896,je-ne-regrette-rien

http://wtemaciemaci.salon24.pl/17017,non-rien-de-rien

 

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Józef Darski

28-08-2012 [11:15] - Józef Darski | Link:

1. Ograniczenie 1500 znaków zostało wprowadzone jako remedium na zamieszczanie całych artykułów.Komentowanie na własnym blogu jest b. dobrym pomysłem.
2. Polacy poubawieni możliwości stawiania skutecznego oporz systemowi totalnemu lub nie maący predyspozycji do bycia dożywotnimi bezrobotnymi, łącznie z wyrzucaniem dzieci z przedszkola nieprawomyślnych rodziców itp., POWINNI głosować nogami. To jedyna skuteczna forma protestu. Zawsze mówię młodym: nie macie tu żadnej przyszłości, chyba że się zeszmacicie. W Polsce powinni zostać TYLKO wyborcy PO, SLD, Palikociarze. Jeśli będą sami, będzie to dla nich największą karą.

Obrazek użytkownika fritz

28-08-2012 [13:31] - fritz | Link:

samounicestwiajaca sie strategia.

Silna Polska jest najlepszym biznesem.

Polska jest teraz dalej okupowana i likwidowana.

Niepodleglosc odzyskuje sie karta wyborcza.

Obrazek użytkownika Stary Wiarus

28-08-2012 [15:11] - Stary Wiarus | Link:

Ta możliwość już była. Proszę mi przypomnieć frekwencję wyborczą w ostatnich wyborach prezydenckich i parlamentarnych? 

Dla porządku - mieszkam poza Europą, wyjechalem jeszcze z PRL z intencją wyjazdu na stałe, w przekonaniu że nic się nie zmieni. Nic, co się zdarzyło od tej pory nie pozwala mi uważać inaczej. Trzecia RP istnieje już trzy lata dłużej niż Druga. I co? I w zasadzie psińco z tego... 

Emigrant to jest ktoś, kto z wlasnej woli opuszcza swój kraj, by się osiedlić w innym. Jestem przeciwnikiem mylenia emigracji z czasowymi wyjazdami do pracy, a emigrantow z gastarbeiterami. Przypominam, że w okresie rozbiorów polską substancję narodową przechowała polska emigracja, w kraju był Jakub Szela i konfidenci Ochrany. O tym co leży w moim interesie, a co nie, nie pan będzie mnie pouczał. Na temat stosunku Polaków krajowych do emigrantów szczegółowo wypowiedziałem się tutaj - proszę przeczytać, choć to nie będzie miły pańskiemu uchu tekst. http://wtemaciemaci.salon24.pl/17017,non-rien-de-rien

 

Obrazek użytkownika fritz

28-08-2012 [16:48] - fritz | Link:

"Zarzuty", ktore wyliczyles, sa nonensami,znaczy, masz racje.
Nie o to tutaj chodzi.

A teraz od poczatku.
O silnej Polsce:"Ta możliwość już była."

To nie jest czas przeszly.
Taka mozliwosc jest zawsze, jak dlugo Polska jest cala i niepodlegla.

Kwestia frekwencji wyborczej to jest ciekawe rzecz: pokazuje jak olbrzymia jest rzesza (50%) Polakow, ktorzy nie dali sie oglupic extreamalnie antypolskim mediom. To, ze nie glosuja jest rowniez duza "zasluga" PiS. Pod tym wzgledem sytuacja jest tragiczna.

Emigrant.. przyjmuje Twoja definicje.

Tylko z wyjezdzajacych teraz to 1% moze 2% emigranci.

Reszta ma cala mase powodow do wyjazdu.
Np. stad tez wyjezdza cala masa np. do USA na 3,4 lata, zeby "za granica pozyc" i wracaja z powrotem. Czasami nie wracaja.
W Polsce jest dodatkowa, niezwykle silna motywacja wyjazdu po prace.

Ale to wcale nie znaczy, ze ludzie maja nie zdawac sobie sprawy z tego, ze silna Polska jest ich najlepszym biznesem dajacym najwieksze szanse na dorobieinie sie, o ile oczywiscie "smykalke" maja a bez smykalki do dobre zycie pod warunkiem, ze maja funkcjonujace panstwo.

Obecnie Polska jest pod okupacja antypolskiej szajki z czego okolo 1/3 wyborcow nie zdaje sobie sprawy: wiekszosc z nich glosuje na PO, reszta na SLD i Palikota. Nie glosujace 50% rowniez zdaje sobie z tego sprawe, ale nie ma pojecia, ze PiS jest polska partia reprezentujaca ich interesy.
Jak sie dowiedza, to Polska bedzie niepodlegla.

Obrazek użytkownika Józef Darski

28-08-2012 [18:26] - Józef Darski | Link:

Większość nie chce żadnej Polski tylko spokoju, żadnych zasad tylko chaos. I daje tego dowód przy okazji wyborów od 20 lat. Na Komoruskiego głosowali i na Donka, bo chcieli kraju, który z nikim nie walczy, nikomu się nie przeciwstawia, wszystkim daje i włazi bo oni to lubią i do tego przywykli, rządzi mafia i jest spokój, nie trzeba walczyć, nie trzeba ponosić kosztów itp. KONIEC poświęceń dla wolności. wolność szkodzi. Jak chcą tak bądą mieli, a mniejszość nie ma nic do powiedzenia, gdyż stale przegrywa, pozostaje jej więc tylko pozostawić większość samej sobie, niech zgnije skoro tak tego hołota pragnie. Nie trzeba hołoty zmuszać by szła do raju, jak tego nie potrzebuje, nie rozumie i nie chce. Jesteśmy epigonami.

Obrazek użytkownika fritz

28-08-2012 [20:14] - fritz | Link:

Oni glosujac na Donka maja nadzieje wlasnie na to, czego nie dostana.
Oni mysla, ze glosuja na to, co im media wmawiaja.

A to nie ma nic wspolnego z rzeczywistoscia, o czego jeszcze ani nie widza, ani nie wiedza.
Niebawem zobacza z powodu kryzysu finansowego przechodzacego w gospodarczy.

No i nie jest to wiekszosc wyborcow, tylko okolo 2/3 50% glosujacyh wyborcow, a wiec 1/3 wyborcow.

Sadze, ze okolo 1/5 sposrod glosujacych na PO jest antypolska i dlatego wlasnie na herr Tuska glosuje.
To jest zelazny elektorat herr Tuska.

50% nie glosuje, poniewaz nie wie, na kogo ma glosowac, a na tych polecanych przez media nie maja ochoty.
W tym momencie stoimy przed problemem z PiS, ktory nie zwraca sie do tych milczacych 50%.
Wszystko wskazuje na to, ze nie zamierza sie zwrocic.

Mam nadzieje, ze nie jestesmy epigonami.

PS. Mam pytanie. W ramach dyskusji z Matti - 28.08.2012 14:30 podrzucilem linki do grafik z danymi gospodarczymi w Rzepie. Post nie przeszedl. Czy takie gospodarcze linki nie sa mile widziane?

Obrazek użytkownika Majk

28-08-2012 [20:35] - Majk | Link:

wrzuć jeszcze raz, albo podaj tytuł artykułu. W wyszukiwarce rzepy będzie można znaleźć.

Obrazek użytkownika fritz

28-08-2012 [21:12] - fritz | Link:

;)
Bez komentarza.

Obrazek użytkownika JaXY

28-08-2012 [20:55] - JaXY | Link:

Szanowny Panie, w odpowiedzi na mój komentarz, Morus wyjaśnił że problem o którym Pan pisze, dotyczy tylko wpisów na Niezależna.pl..
Dlatego w moim mniemaniu nie należało iść na "łatwiznę", tylko wiadomą restrykcje zastosować w odniesieniu
do "niezależnej" a Nasze Blogi zostawić w spokoju...Argumentu że "tego się nie da zrobić" nie przyjmę do wiadomości
ponieważ wiem (no może nie na 100%) że jest to możliwe, tak jak możliwe jest i było !!! właściwe funkcjonowanie obecnego
mechanizmu "programu" albowiem wszystkie wady, wynikające ze zwykłego niechlujstwa programisty,- które opisała wyżej, komentatorka Alina są prawdziwe..W swoim czasie bardzo uważnie przeczytałem pańską notkę pt.Zderzenie z rzeczywistością" i z większością Pana konkluzji tam zawartych zgadzam się: także i z tym że na forum Nasze Blogi jest
stosunkowo mało komentarzy,- ale proszę łaskawie zwrócić uwagę że Nasze Blogi posiadają swego rodzaju "KLASĘ", taką
spokojną elegancje, rzekł bym dystynkcje której nie posiada żadne, powtarzam `żadne` forum tego typu. Właśnie dlatego, oprócz nie kwestionowanej zasługi Wielkiego Inkwizytora, na tym forum nie mają śmiałości eksponować swoich wypocin, tandetne i prymitywne intelektualne miernoty..Pozdrawiam i jeszcze raz pokornie proszę o przeanalizowanie i modyfikacje poruszonego w naszej dyskusji problemu..

Obrazek użytkownika Matti

28-08-2012 [11:42] - Matti (niezweryfikowany) | Link:

Przypominam, że najwięcej "nowych" emigrantów głosuje na PO (dane z ostatnich wyborów- jesień 2011 roku). Czyli wynika z tego, że to nie wyborcy PiS (czy innych tego typu partii) wyjeżdżają lecz robią to wyborcy PO czy Palikota. Zapewniam Pana, że ludzie opuszczając ten kraj nie zastanawiają się kto tu rządzi, czy ten rządzący coś zmieni itd. Jakby Pan powiedział młodemu, który zdecydował się emigrować, że w tym kraju duże wpływy ma agentura rosyjska z Komorowskim na czele, to by wyśmiał Pana! Przypominam też, że największa fala emigracji miała miejsce za rządów PiS-LPR-Samoobrona. I jak to mamy tłumaczyć? Wyjechali bo Kaczyńscy wzięli władzę?

Mam wielu kolegów którzy zdecydowali się wyjechać i za każdym razem tłumaczyli to większymi zarobkami. Nikt nie zająknął się, że wyjechał bo rządzi Tusk! Ludzie lgnął do pieniędzy. Taka jest prawda. Tu dla młodego perspektywy są po prostu za niskie.

Popatrzmy na to co się dzieje teraz w Portugalii, Grecji czy Hiszpanii. Tam też jest fala emigracji. Ludzie uciekają do Niemiec czy Wielkiej Brytanii. Powód- kryzys, trudność w znalezieniu pracy, niższe zarobki w porównaniu z tymi w GER czy GBR.

Oczywiście nie będę generalizował. Są i tacy co opuszczają kraj bo boją się "seryjnego samobójcy" i tym podobnych spraw. Ale jest to nikła garstka...

Obrazek użytkownika kat

28-08-2012 [11:39] - kat | Link:

poczułem sie wywołany do tablicy .Popełniony tekst przeze mnie to celowe zamierzenie , prowokujące dyskusję na temat emigracji .To bardzo skompliowane i trudne wybory gdyż tam na tym upragnionym zachodzie nie czekają na Nas z kwiatami oraz nie witają chlebem i sola. To także ostrzeżenie przed lekkomyślnością co poniektórych. Kazdy ma prawo wyboru miejsca do życia , bo życie ma się tylko jedno . Nie wszyscy urodzili się bojownikami a większość z nas chce po prostu żyć w spokoju mając świadomość że totalitarne państwo nie zrobi z niego nędzarza a tym bardziej przestępce. Popełniłem ten artykuł dlatego by każdy decydował sam i nie spotykał się z ostracyzmem społecznym .część naszej emigracji wróci do Polski  przywożąc trochę kasy i nowe rozwiązania funkcjonujące na świecie .Na to liczę. Licze tez na to że Polonia się zorganizuje i pomoże nam tu w Polsce stworzyć nowy kraj .Pierwszym elementem jest telewizja i media gdzie byłby słyszalny głos prawicy , moherów, ciemnogrodu i kiboli .Mam nadzieje że ten pomysł scementuje Polonie rozrzuconą po całym świecie . Działajmy razem to może wkońcu uda sie nam odzyskać Polskę dla Polaków a Wy przyjeżdżając do kraju będziecie zadowoleni a nie przerażeni wariactwem,idiotyzmami i złodziejstwem , które obecnie maja miejsce. Pozdrówka dla wszystkich i 3MAJCIE SIĘ CIEPŁO

Obrazek użytkownika Matti

28-08-2012 [12:09] - Matti (niezweryfikowany) | Link:

Masz chyba na myśli Polonię mieszkającą poza Europą? Bo z tej europejskiej (Tuskowej) raczej na wiele nie ma co liczyć. Emigracja po 2004 r. jest emigracją za lepszymi zarobkami, lepszym życiem. Ci ludzie mają gdzieś Polskę, Kaczyńskiego i PiS. 80% z nich nawet nie wysyła swoich dzieci do sobotnich szkół (uczących po polsku). Ci ludzie są w zdecydowanej większości wyznawcami Tuska i Palikota. Jak by im dziś przyszło głosować to PO i Palikot wśród tych co wyjechali mieliby z 70% głosów. PiS dla nich to zacofanie, wstecznictwo i do tego odwołuje się do patriotyzmu co jest symbolem owego wstecznictwa i zacofania.

Ta emigracja po 2004 r. to w dużej mierze zwolennicy pełnej integracji UE, czyli powstanie jednego państwa zwanego Europą! Ci, którzy są przeciw temu to w dużej mierze zacofane mohery!

Piszę to na podstawie obserwacji zachowań wśród ludzi, którzy wyjechali za granicę po 2004 r. , a nie według własnego widzimisię! Na ten moment znajduje zaledwie jedną osobę z kręgu moich znajomych, która zdecydowanie odwołuje się do patriotyzmu i optuje za PiS-em. Chłopak wyjechał rok temu, bo tu nie mógł znaleźć pracy. I co ciekawe będąc zwolennikiem PiS-u zapewnia, że wróci. Pieniądze zarobione inwestuje w remont domu rodziców, gdzie ma zamiar mieszkać. Ma też plan założenia firmy...

Obrazek użytkownika fritz

28-08-2012 [13:28] - fritz | Link:

Doslownie.

Pod kazdym wzgledem.

O polskiej emigracji, tej najnowszej, wypisujesz bardzo dziwne rzeczy, wrecz klamstwa, jezeli wierzyc statyskom.

Mowia one, ze emigranci Polacy sa najgorzej zarabiajaca grupa zarobkowa.
Ocenia sie, jest to wynik totalnych kompleksow narodowych, wlasnie wpojonych przez rasistowska antypolska polityke w Polsce, rasistowski antypolski, wynarodawiajacy program nauczanie w polskich szkolach w Polsce.
System calkowicie niszczacy poczucie wartosci wlasnej.

Ci nowi Polacy maja wrazenie, ze sa prymitywnymi zwierzatami bez wlasnej kultury, a ich rodzice wymordowali Zydow w Polsce pomimo goracych sprzeciwow Niemcow.

Oni sa niewolnikami, a ich dzieci beda mialy rowniez kompleksy na cale zycie, poniewaz ich rodziec sa paskudne polacken bez kultury.

Zapewniam ciebie, sa rowniez inni emigranci.

Co ciekawsze, ci zdeprawowani, jezeli jednak nie maja negatywnego IQ, i zrozumiaja jak funkcjonuje panstwo w ktorym zyja, jak silny jest nacjonalizm w niemczech, jak panstwo dba o wlasne interesy narodowe, to musza pojac, jakimi sa idiotami,jaka zbrodnia jest rezygnacja z wlasnego panstwa.
We Francji mozna to jeszcze bardziez zaobserwowac nie mowiac o takiej Danii czy od niedwana Holandii.

Jak powiedzialem, inteligentni to zauwaza, a ci z negatywnym IQ sa po prostu nowymi murzynami Europy.

Jeszcze raz:

Silna Polska, silne panstwo jest ABSOLUTNIE najlepszym biznesem dla kazdego Polaka.

Obrazek użytkownika Alina

28-08-2012 [12:57] - Alina | Link:

Dlaczego mimo,ze licznik pokazuje , iz do 1500 znaków brakuje ponad 70 znaków ukazuje sie komunikat,ze komentarz jest długi i mimo wpisywania sumy liczb wyświetlających sie, nie przechodzi tylko ciagle powtarza ,ze jest za długi.Tak ma z komentarzem pod innym postem.

Obrazek użytkownika fritz

28-08-2012 [13:36] - fritz | Link:

Rezygnowac z tak olbrzymiego majatku jakim jest silne panstwo, swietnie polozene panstwo, z dobrym klimatem i zasobami naturalnymi jest wrecz idiotyzmem.
I to ciezkim idiotyzmem.

Polska jest dalej pod okupowana.

Niepodleglosc odzyskuje sie karta wyborcza.

Silna Polska jest najlepszym biznesem dla Polaka.

Obrazek użytkownika fritz

28-08-2012 [14:05] - fritz | Link:

za darmo, za friko Polacy powinni oddac.

Co za "biznes" proponujesz, w pale sie nie miesci.

To jest lepiej Niemcom i Zydom sprzedac.

Oficjalnie.
Odudowny Wroclaw, Szeczecin, Gdansk, Poznan, to sa przeciez setki milliardow euro.
Do tego z oglupinymi, wynarodowionymi, poslusznymi, do 10 liczacymi murzynami.
I do tego katole, ktorymi mozna dowolnie poniewierac.

Niemcy daza do rozbioru Polski (na teraz, tylko Rosja moze temu zapobiec).
Zydzi chca judeopolonie zakladac, przeciez ktos musi pracowac.

Polscy murzyni to naprawde towar na wage zlota.

A Ty chcesz, zeby wszyskto za darmo oddac.
To nie jest koszer.
To jest paskudne.

Murzyni powinni polozyc cene na stol i czekac na nabywcow.

Chinczycy tez sa mile widziani jako kupcy.

Nie potrzebuja wyjezdzac. Zagranica do nich przyjdzie.

TYLKO wpierw okupanta musza wyrzucic.

Obrazek użytkownika Matti

28-08-2012 [13:52] - Matti (niezweryfikowany) | Link:

Czuje się wywołany do tablicy.

Masz całkowitą rację w tym, że Polacy są najgorzej opłacanymi imigrantami w krajach UE. Ale mimo to, że w porównaniu z Niemcami czy Anglikami zarabiają mniej to przeliczają swoje pensje na złotówki (chyba gab.uk coś na ten temat pisał) i twierdzą, że takich pensji w Polsce nigdy nie dostaną.
Co do wynaradawiania to trwa ono od 1944 roku. I nie zanosi się na to, że coś w tej materii się zmieni. Taki jest cel zaborcy.

Co do faktu, że są również inni emigranci to też się z Tobą zgadzam. Nie można generalizować, że wszyscy są tacy czy owacy. Ja pisałem o większości emigrantów żyjących po krajach UE. Fritz przecież w moim środowisku emigrantów jest dostatek (mieszkam na Podkarpaciu) i rozmawiam z nimi. Większość z nich nienawidzi Kaczyńskiego i PiS-u. Wręcz jakby dobrze przeanalizował ich wypowiedzi to można dojść do wniosku, że to Kaczyński wygnał ich za granicę!

Zgadzam się też z Tobą, że silna Polska jest najlepszym biznesem dla Polaka!!! I tego się trzymajmy, to budujmy...

Obrazek użytkownika fritz

28-08-2012 [14:18] - fritz | Link:

Widac, to sa bardzo swiezi emigranci, ktorzy jeszcze nie pojmuja co sie dzieje. Zarabiaja pare groszy i sa szczesliwi. Nie rozumieja jak olbrzymie znaczenie dla osobistego rozwoju, dla dynamiki wlasnego zycia ma zycie socjalne. A te duzo kosztuje za granica. Kiedy jestes obcy. Oczywiscie, sa wyjatki, ale tylko potwierdzajace regule.

Jak porownaja pozadek w krajach, w ktorych zyja, jak pojma, jak wazne jest panstwo prawa dla rozwoju gospodarki, jezeli uzmyslowia sobie jak sie fantastycznie rozwiajal gospodarka w ciagu rzadow PiS Jaroslawa Kaczynskiego 2006/2007 (JK potrafil wykorzystac koniunkture, dokladnie tak samo jak skorumpowana administracja herr Tuska nie potrafila wykorzystac dwoch lat absolutnie fanstastycznej koniunktury w Niemczech 2010/ 2011).

Inwestorzy w czasie rzadow JK walili do Polski drzwiami i oknami wlasnie dlatego, ze JK wyeliminowa korupcje i zaczal wprowadzac panstwo prawa: zainwestowali w Polsce w ciagu 2 lat Kaczynskiego 33 mld euro, powstalo 1.3 mln miejsc pracy. Inwestrzy z Polski herr Tuska uciekaja drzwiami i oknami.

A wiec emigranci jezeli zaczna myslec, to zaczna kochac Kaczynskiego wlasnie za jego polityke gospodarcza, a wiec, mowiac po ludzku: za kase.

Obrazek użytkownika Matti

28-08-2012 [14:30] - Matti (niezweryfikowany) | Link:

o to mi się rozchodzi, że ci ludzie nie myślą. A media tak im w główkach namieszały, że oni są wstanie powiedzieć: Za PiS-u było źle. Potężne bezrobocie, wszyscy podsłuchiwani, mordowano ludzi itd. A do tego Kaczyński jest mały i brzydki... . Jak mu powiesz, że był wzrost gosp. i były inwestycje to albo Cię wyśmieje, albo powie, że wtedy była...koniunktura, a Tusk to miał kryzys i nas uratował przed nim...

Fritz jak z takimi ludźmi gadać? Bo ja czasem to mam ochotę zacisnąć pięść i dać takiemu w pysk, żeby zaczął myśleć (choćby, żeby się zastanowił za co w ten pysk dostał)!

Obrazek użytkownika fritz

28-08-2012 [19:37] - fritz | Link:

Moze w innym miejscu. ;)

Obrazek użytkownika fritz

28-08-2012 [21:13] - fritz | Link:

Obrazek użytkownika Majk

28-08-2012 [21:33] - Majk | Link:

Przeciwnicy euro nie mają się na razie o co martwić:) Nie wypełniamy kryteriów konwergencji, których spełnienie jest warunkiem wejścia do strefy euro.

Obrazek użytkownika fritz

28-08-2012 [21:43] - fritz | Link:

likwidacja raz na zawsze w polaczeniu z przejeciem panstwa jest tak olbrzymia pokusa, ze po prostu moga zagwizdac na wszystkie kryteria i wprowadzenie euro wymusic.

Unia jest faszystowska struktura, a wiec dyktatura, a dyktatorem sa Niemcy. Przepisy sa fikcja zwlaszcza kiedy w Polsce maja wlasna administracje.

Obrazek użytkownika Majk

28-08-2012 [21:55] - Majk | Link:

jak to zagwizdanie i wymuszenie euro miałoby wyglądać?

Obrazek użytkownika fritz

28-08-2012 [23:20] - fritz | Link:

Niemcy stwierdzaja, ze Polska jednak spelnia "prawie" kryteria, a jezeli nie, to jest zielona wyspa, dlatego proponuja przyjecie Polski do klubu euro.
I to bez dwoch lat czekania, poniewaz wlasnie patrzac na ostatnie dwa lata, dochodza do wniosku, Polska spelniala w "zasadzie" warunki.
Wszystkie kraje euro zgadzaja sie na "wyjatkowe" przyjecie Polski.
Podobnie jak sie zgadzaly na wszystkie inne nonsensy proponowane przez Niemcy.

Obrazek użytkownika Majk

28-08-2012 [22:09] - Majk | Link:

Za 2011 było -5,1%

Obrazek użytkownika fritz

28-08-2012 [23:45] - fritz | Link:

To jest fikcja. To jest to jest specjalne liczenie àla Tusk & Rostowski co jest zmodyfikowana grecka metoda manipulowania dlugiem.

W 2008 roku w europie byly 2 zielone wyspy: Polska i Grecja.
Grecja miala rating AAA.

Rzeczywisty dlug, a wiec cale zadluzenie Polski w 2011 wzroslo o co najmniej okolo 100 mld (typuje na wiecej).
Tusk wprowadzil fikcyjny dlug publiczny nie uwzgledniajacy innych dlugow. Na d iagramie widac, ze liczenie PiS i KE bylo koherentne. U Tuska juz tak nie jest wlasnie z powodu howania dlugu.

Tak samo jak mityczna granica 55% jest fikcja.
55% zostalo juz przekroczone nawet wedlug KE (okolo 56.5%), przy czym KE nie uwzglednia paru trikow zamiatania dlugu.

Z cala pewnoscia zostalo juz przekroczone 60%.

Tutaj masz przyklad roznicy miedzy dlugiem Tuska a KE:
http://www.dlugpubliczny.org.p...

KE europejskiej jest co najmniej o 40 mld zanizony.

Obrazek użytkownika Zdenek Wrhawy

28-08-2012 [17:21] - Zdenek Wrhawy (niezweryfikowany) | Link:

"przed podjęciem zwyczajowego wymyślania mi za  brak patriotyzmu."--koniec fragmentu :-)

Od wymyslania i rzucania obelg na tych łamach...ostatnio sie zaroiło.
Zaczyna się to,co juz od dawna jest na S24,niepoprawnych.pl i oczywiście na "służbowych portalach",typu Onet i WP.

Na ogół są to komentatorzy,którzy nie maja swojego bloga,ale maja dostęp do rzucania inwektyw na dodatek z błedami ortograficznymi.
Jest tu gostek...zmilczę nick...który trzy razy pod rząd pisze "puki",ale pluje jadem jak grzechotnik.

1500 znaków!

Mnie w stanie wojennym pewien oficer SB zaproponowal talie paszportów z wbitymi wizami:Austria,RFN,Holandia,Italia,USA,Kanada i Australia.
Dla wsjej familii i na wsie strany mira!
Więzienie w Tarnowie,środek stanu wojennego...przywiózł tego całą grubą teczkę i proponował prawie wszystkim.
Ode mnie usłyszał:
Weź se sam paszport i spier**** z Polski!

Oberwałem potem,ale satysfakcje miałem :-)

W 2007 skorzystałem z propozycji pewnej agendy ONZ i wyjechałem...z żoną i psem :-)
Kat wie,bo...on moze!
Doświadczenie życiowe i nauka...podpowiedziały mi,co się będzie działo po dojściu PO do władzy.