Nie wracajcie tu nigdy….. słyszycie!!!!!

Tak można by spuentować słowami z filmu „300 mil do nieba” politykę polskojęzycznych wobec autochtonów zamieszkujących tereny pomiędzy Bugiem i Odrą . Szykuję się nam wielka V  emigracja po tej z 1945 ,1968 ,1982  i 2007 lecz zmieni się struktura tej emigracji gdzie wyjeżdżającymi nie będą polityczni i „za chlebem” .Z tego co obserwuję to szykuję się emigracja za chlebem , który ludzie  chcą pożywać w spokoju , z dala od tego całego wariactwa, złodziejstwa i nepotyzmu .czy można się dziwić i oceniać ?Moim zdaniem NIE ! To państwo powinno stwarzać warunki do życia obywatelom , tworząc takie rozwiązania by obywatele mogli normalnie funkcjonować . Jest nas 36 milionów bo 2 miliony udało się wypchać rządom SLD i PO poza Polskę no i statystyka się poprawiła bo jest mniej bezrobotnych i ludzi żyjących na skraju ubóstwa. Te dwa miliony to byli ludzie , którzy byli w stanie na ulicach wywalczyć Nową Polskę .Teraz dorasta nowe pokolenie , które nie ma złudzeń iż pracę mają tylko Ci  co powiązani są z byłymi komuchami , platformą i peeselem , reszta buja się po tym życiu harując za marne grosze .Młodzi nie mają zamiaru zakładać rodzin i posiadać dzieci , żyją chwilą licząc na rodziców ,ale większość rodziców może im tylko sprzedać biedę a jak umrą zostawić w spadku dwa pokoje po PRL-u .To jest nasza wina , nie tylko tych którzy zarządzają Polską. To jest nasza wina że nie odsunęliśmy tych funkcjonariuszy od władzy .To są nasze grzechy zaniechania , niegłosowania , braku wykształcenia ekonomicznego , braku udziału w życiu politycznym. To jest także wina purpuratów , którzy współpracowali z SLD, PSL i PO czerpiąc korzyści .Czarny scenariusz to taki , ze przyrost naturalny Polaków będzie ujemny i z czasem nie będzie miał kto płacić na emerytów, rencistów . Ci dzisiejsi funkcjonariusze i ich rodzinki zostaną na lodzie … i tylko ich zaślepienie i głupota nie pozwala im tego dostrzec .A przecież tylko niecałe 500 km dzieli nas od Niemiec , gdzie trwa rozwój a obywatel może sobie spokojnie żyć .Kraj , który przegrał wojnę jest potęga europejską .Różnica pomiędzy obecna Polską a Niemcami jest taka że u nas klasa rządząca rabuje a niemiecka buduje .Powiedzcie mi moi drodzy co mam mówić tym młodym Polakom , co im mam powiedzieć …. Żeby poczekali , żeby zawalczyli o siebie i o nas ? Że Polska będzie lepsza ! Jako patriota mówię zostańcie ….. ale jako realista i człowiek mający tylko jedno życie mówię NIE WRACAJCIE TU NIGDY …. SŁYSZYCIE! No chyba że niebawem ULICA zmieni układ sił i Polską będą rządzić pro-państwowcy i ludzie , którzy sprawią aby Polska była dla wszystkich Polaków a nie tylko dla funkcjonariuszy partyjnych i ich rodzin. Ja zostaje………. http://www.demotypolityczne.pl/1559/Pokolenie_1386_zl_brutto.html

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika bravor

26-08-2012 [12:47] - bravor | Link:

Uciekajcie stąd i nie wracajcie, puki czas, puki jeszcze można, puki granice są otwarte, puki mozna jeszcze zdobyć obce obywatelstwo. Bogaty zachód już pracuje nad ustawami narodowymi i może sie okazać, że przyjezdny, emigrant będzie już na zawsze przyjezdnym, tymczasowym, sezonowym robotnikiem.

Tylko rewolucja mogła by coś w Polsce zmienić, ale Polacy mieli i zaprzepaścili szanse, drugiej takiej samej szansy nie dostaną. A zresztą, co tu dużo mówić, większość elit pogardza Polską, są już przecież europejczykami, to też jest ewenement na skalę światową, że elity narodu są przeciwko niemu.

Obrazek użytkownika kat

26-08-2012 [13:56] - kat | Link:

to nie elity tylko kaPO obozowe

Obrazek użytkownika bravor

26-08-2012 [15:49] - bravor | Link:

oni nadają ton, oni są twarzą, którą na zachodzie uważa się za polską.

Obrazek użytkownika Matti

26-08-2012 [15:39] - Matti (niezweryfikowany) | Link:

A może już niedługo wszyscy będziemy europejczykami i powstanie jedno państwo zwane EUROPĄ? Bo i takie plany się pojawiają. A Polacy-emigranci żyjący w krajach Europy Zachodniej tego właśnie chcą... . Pamiętaj również, że Ci co obecnie wyjeżdżają to zwolennicy PO (świadczą o tym wyniki wyborów dokonanych przez "naszych" w całej Europie). Oni głosowali na Tuska i na niego głosować będą mimo, że są już za granicą nawet nie wspomną czyje rządy ich tam wysłały!

Zauważmy też, że fala emigracji dotyczy wszystkich państw Europy Środkowej, które wstąpiły do UE (nawet z terenów byłego NRD ludzie migrują do byłego RFN). Zacofanie w naszym przypadku (ale też Czechów, Węgrów czy Bułgarów jest naturalne). Nie zapomnijmy też o masowej skali emigracji, która występuje ostatnio w Hiszpanii, Portugalii, Grecji a nawet we Włoszech. Ludzie podążają za większymi zarobkami, a patriotyzm umarł wraz z XIX-wiecznymi epopejami!

Obrazek użytkownika Wiewiórskiinzynier

26-08-2012 [16:23] - Wiewiórskiinzynier | Link:

Równie dobrze można przeprowadzić podobny wywód sugerujący,że w latach 30 tych w Europie umarła demokracja,a wiekszość społeczeństw pragnęła faszyzmu.

Obrazek użytkownika Majk

26-08-2012 [16:25] - Majk | Link:

Ja tutaj napiszę jeszcze, że niektóre kraje, które teraz aspirują do członkostwa unijnego są według mnie w lepszej sytuacji gospodarczej niż nasz kraj, np. Chorwacja.

Obrazek użytkownika gab.uk

26-08-2012 [19:29] - gab.uk | Link:

"Skoro tylko rewolucja mogłaby w Polsce coś zmienić", to proszę się za niązabrać, a nie namawiać wszystkich do ucieczki. No chyba że ktoś panu za to płaci panie...bravor.
Na codzień w UK spotykam Polaków którzy mówią dokładnie to samo, i... nic w tym kierunku nie robią, poza ucieczką..
Więc alba skończ pan pierd... o rewolucji... alebo skończ pan pierd,.. o ucieczce.
Bo przecież nie można zjeść ciastka i mieć ciastka, no nie?

DONT PANIC! GET ORGANIZED!

Obrazek użytkownika bravor

26-08-2012 [20:11] - bravor | Link:

Nie nawołuje do rewolucji, stwierdzam tylko że na nią nie ma szans, ale waść z czytaniem ze zrozumieniem ma kłopoty. Tego się nie da bez szkoły opanować.

Obrazek użytkownika gab.uk

27-08-2012 [08:11] - gab.uk | Link:

Jeśli nawołujesz pan do ucieczki, to tym gorzej dla pana.
Gdyż ZDRADĄ jest DEFETYZM, o ile nie chodzi tu o KONIUNKTURALIZM!
Od prawie 70 lat ciągle słyszy się, że najlepiej to uciekać. Uciekłem i ja, lecz dopiero tutaj okazało się, że nie ma dokąd uciekać.
Bo jako przyjezdny - zawsze jestem i będę traktowany jako OBCY... Do 5ego pokolenia!
Czy naprawdę wszyscy musimy oddać swój (K)raj za darmo i prosić o niewolę u obcych, by później zrozumieć jacy byliśmy głupi?
Myślę, że wkrótce - kwestia kilku lat, okrzyknie się medialnie, że "to Polacy są odpowiedzialni za kryzys w Europie, bo zaniżali stawki pracy" i wtedy dopiero zaczną się pogromy (holocaust) na Polakach.. nikt nas nie obroni, poza nami samymi, bo chyba nie wierzysz pan w rad-sika itp najemników wysprzedawających nas "za paczkę fajek" na 4 strony świata!
REWOLUCJA jest bardziej niż kiedykolwiek MOŻLIWA, gdyż po ponad 2 dekadach chaosu:
- wszyscy przeglądamy na oczy kim byl BOLEK & sp. z Magdalenki,
- doświadczamy skutków bierności = "apolityczności",
- coraz wyraźniej "elyta" 3rp = "elyta" PRL-u,
- gwarancje socjalne zmierzają ku ZERU,
- "przypadkowe" zgony spec. znaczenia zaczynają układać się w mozaikę ze WSI.
- tv a'la KRRiTv okazuje się KŁAMCĄ, na rzecz @, w obronie którego wystąpił ruch antyACTA!
BRAK TYLKO odcięcia drogi ucieczki przez obalenie mitu beztroskiej EMIGRACJI.
___
Co do szkoły, to piszemy "póki", a nie "puki".

Obrazek użytkownika Grzegorz M

29-08-2012 [00:13] - Grzegorz M | Link:

Piszesz, że do 5 pokolenia się nie zintegrujesz i będziesz traktowany jak obcy. Wiesz dlaczego tak jest? Moim zdaniem dlatego, że się nie integrujesz i masz w sercu i umyśle Polskę! Jeśli uda Ci się tego pozbyć to już w 2 pokoleniu możesz zostać choćby prezydentem USA. Niestety, albo na szczęście, choruję na to samo i dlatego nie wyjeżdżam mimo, iż wytrzymać tutaj coraz trudniej.

Obrazek użytkownika Captain Nemo

26-08-2012 [12:49] - Captain Nemo | Link:

...ten film i pamiętam tę scenę.Jestem teraz od dawna daleko od Polski, ale to też wciąż pamiętam:
"Jak Czarniecki do Poznania po szwedzkim zaborze, dla Ojczyzny ratowania wrócim się przez morze".
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika kat

26-08-2012 [13:53] - kat | Link:

mam nadzieje że Ci co wyjadą też to znają ..pozdrówka

Obrazek użytkownika Matti

26-08-2012 [15:41] - Matti (niezweryfikowany) | Link:

Ja znam takich co pierwszej zwrotki nie znają...

Obrazek użytkownika marco.kon

26-08-2012 [12:56] - marco.kon | Link:

propozycji siostry mojego Ojca - wyjazdu na Florydę (Miami) via obóz przejściowy w Austrii. Zostałem. Czy tego żałuję ? N I E , nie żałuję. Jestem wychowany na tradycjach patriotycznych, w katolickiej rodzinie, i choć już od dawna mam negatywny stosunek do purpuratów, nie zamierzam walczyć o ateizację czy laicyzację Polaków. Sprawy kościoła pozostawiam wierzącym, z nadzieją że sami dojdą do wniosku w którym kierunku prowadzą ich purpuraci. Co do lemingów, młodych, wykształconych z wielkich miast, to mogę im tylko współczuć z powodu braku u nich instynktu samozachowawczego jeśli chodzi o sprawy ich przyszłości ekonomicznej. To, że, być może, zachowają życie będąc konformistami, nie znaczy że nie zostaną niewolnikami banksterów. Czy >>>> ULICA zmieni układ sił i Polską będą rządzić pro-państwowcy i ludzie , którzy sprawią aby Polska była dla wszystkich Polaków a nie tylko dla funkcjonariuszy partyjnych i ich rodzin. Ja zostaje……….<<<< . Komentarz jest za długi . cdn....

Obrazek użytkownika marco.kon

26-08-2012 [13:40] - marco.kon | Link:

Tuska PiS,em i Kaczyńskim ? I co to da ? Z pustego i Salomon nie naleje ? A dlaczego jest puste ? Jeżeli PiS rzetelnie odpowie na to pytanie i obieca że winni zostaną ukarani oraz stracą zagrabiony Polakom majątek - to być może dostanie władzę od Polaków. Co z tą władzą zrobi ? Czy odważy się zadrzeć z Komisją Europejską ? Czy znów geopolityka zwycięży nad interesami narodowymi ?

Obrazek użytkownika kat

26-08-2012 [13:55] - kat | Link:

myślę że się odważy ale jak będzie zobaczymy. Na pytanie jak mam nadzieje że dostane odpowiedż we wrześniu

Obrazek użytkownika dogard

26-08-2012 [18:03] - dogard | Link:

z glupszymi propozycjami--gdzies ty sie POdziewal dotychczas,ze sterujesz w te rejony manipulacja zwane.Wez na wstrzymanie i zacznij prawdziwie myslec, a nie POdrzucac misz-masz w/g POlszewickiego standardu.

Obrazek użytkownika marco.kon

27-08-2012 [11:00] - marco.kon | Link:

.

Obrazek użytkownika kat

26-08-2012 [13:54] - kat | Link:

witaj w klubie ...... pozdrówka

Obrazek użytkownika Wiewiórskiinzynier

26-08-2012 [16:27] - Wiewiórskiinzynier | Link:

I ktoś w mordę dostanie,bo już dawno powinien,Poczekam tylko aż będzie nas wystarczająco dużo,a jest coraz więcej.:)

Obrazek użytkownika Majk

26-08-2012 [13:33] - Majk | Link:

Emigracja po prostu jest, ludzie cały czas wyjeżdzają.

Obrazek użytkownika kat

26-08-2012 [13:58] - kat | Link:

masz racje ale obserwuję coraz większą liczbę wyjeżdżających ....czy to już ruszyła emigracyjna Fala?

Obrazek użytkownika Matti

26-08-2012 [16:24] - Matti (niezweryfikowany) | Link:

Fala ruszyła zaraz po wejściu do UE! Największa emigracja była w latach 20o5-06 (ludzie poczuli możliwość legalnego wyjazdu do UK i Irlandii), a teraz znowu rośnie... . Kolejne roczniki wchodzą w dorosłość i wielu z nich mając już rodziców, albo rodzeństwo na Zachodzie natychmiast decyduje się na wyjazd.

Najgorsze jest to, że w wyniku tej emigracji nie ucierpią rządzący tylko emeryci, renciści i Ci co zostaną. Bo przecież nie wszyscy wyjadą...

Obrazek użytkownika Majk

26-08-2012 [18:20] - Majk | Link:

Muszę przyznać, że podziwiam, iż wykazujesz troskę o innych.

Obrazek użytkownika Stary Wiarus

26-08-2012 [14:36] - Stary Wiarus | Link:

Wyjeżdżajcie, dopóki możecie, dopóki macie paszporty, dopóki nie zostaniecie oficjalnie ogloszeni własnością państwa. NIE WRACAJCIE NIGDY.
  W Polsce nie jest nieszczęściem brak państwa, lecz nadmiar państwa. Ponad dwa miliony Polaków zagłosowały nogami, by spożywać swoją ciężko zarobioną strawę w świętym spokoju, bez państwowego kciuka w każdym talerzu. Wołanie na puszczy o patriotyzm i męczenników na ochotnika jest daremne. Etyka polskiego romantyzmu, Chrystus Narodów i przekonanie o wyjątkowości Polaków nie przekładają się dziś w Polsce na zupełnie zwyczajne trzy posiłki dziennie. Metoda Somosierry ("zamknąć mordy i galopem!") nadaje się do zdobywania armat, ale nie jako przepis na życie rodzin w czasach pokoju. Kiedy będzie w Polsce lepiej? Już było. Teraz macie agresywny etatyzm autorytarny, plus korupcję, przy której blednie Ameryka Południowa. Jeśli ktoś chce mieć święty spokój - niech wyjeżdża. Jeśli ktoś chce ratować substancję narodową - niech wyjeżdża, pomny na wielkie tradycje Wielkiej Emigracji.  Jeśli ktoś chce do końca życia walić łbem o ścianę ad maiorem regimeni gloriam - niech zostaje. NIE WRACAJCIE NIGDY!

Obrazek użytkownika fritz

26-08-2012 [14:45] - fritz | Link:

Silna Polska jest najlepszym biznesem Polakow.

O biznes trzeba walczyc.

Obrazek użytkownika Stary Wiarus

26-08-2012 [15:48] - Stary Wiarus | Link:

Poprzednie dwa pokolenia mojej rodziny walczyły nadaremnie. Pora spróbować innego rozwiązania niż "na dnie z honorem lec". Przypominam, że przez okres zaborów tzw. ducha narodowego przechowywała emigracja właśnie. Co do interesów, nie mam ambicji zostania rekinem biznesu, normalność mi wystarczy, zwłaszcza kiedy patrzę na obecnych z przeproszeniem biznesmenów krajowych.

Obrazek użytkownika Matti

26-08-2012 [15:12] - Matti (niezweryfikowany) | Link:

Niech wszyscy wyjadą. A co tam? Ty siedzisz w Australii to i my mamy się tułać po świecie?

Obrazek użytkownika Stary Wiarus

26-08-2012 [15:42] - Stary Wiarus | Link:

Matti: Ja ci podaję swój punkt widzenia ze swojego punktu siedzenia.
A ty postąpisz tak, jak sam będziesz uważał.
Jeśli będziesz chciał zostać, nie mam zamiaru twojej decyzji kwestionować.
Jeśli będziesz chciał wyjechać, też nie będę się nad tobą wytrząsał.
W końcu o to się walczyło, żeby każdy mógł sobie życie tak urządzać, jak sam uważa, nieprawdaż?

Obrazek użytkownika kat

26-08-2012 [18:47] - kat | Link:

nie tak ostro ...każdy ma prawo do swojego wyboru ...Ty mi tu nie namawiaj do wyjazdu wszystkich ....pozdrawiam

Obrazek użytkownika Matti

26-08-2012 [15:35] - Matti (niezweryfikowany) | Link:

Ja też mimo wielu przeciwności zostaję tutaj! I mam nadzieję, że nie będziemy musieli za lat kilka z trwogą sprowadzać murzynów i muzułmanów, żeby tu pracowali bo nikt inny nie będzie chciał...

Uważam też, ze porównywanie Polski do RFN jest nie na miejscu. RFN po 1949 r. swobodnie się rozwijał (otrzymał nawet pomoc finansową z USA). A my po 1989 rok mogliśmy tylko o tym marzyć. Druga sprawa to nasze zmarnowane 23 lata "niepodległości"- nie zrobiono przepisów ułatwiających życie przedsiębiorcom, nie zmniejszono kosztów pracy (wręcz odwrotnie), nie zaczęto uczyć patriotyzmu w szkołach. Niestety ludzie PRL-u dalej zajmują stołki! I ich trzeba pogonić. Jak to zrobimy to będzie można budować Ojczyznę!

Obrazek użytkownika bolesław

26-08-2012 [15:51] - bolesław | Link:

Tu się urodziłem
Tu się wychowałem
Mą Ojczyznę pokochałem
Tu zostać postanowiłem

Mimo, że komuna mordowała
Mimo, że gruba kreska zdziczała
Mimo, że Obywatelska ogłupiała
Tu zostać postanowiłem

Zostałem by kraj naprawiać
Zostałem by PIS-owi pomagać
Zostałem by "mohery" wspomagać
Zostałem by odtuskiwać Polskę

Czasem warto iść pod górkę i pod prąd
Tak robili pradziadowie i Jarkowy rząd
Ja nie jestem przecież znikąd
Więc wyjechać nie chcę stąd

Zostałem bo mocno wierzę w lud
Pomimo, że to wielki trud
Pomimo, że tu polityczny brud
Zostałem by odtuskiwać Polskę

Drogi Kacie serdecznie pozdrawiam,
bolesław

Obrazek użytkownika kat

26-08-2012 [18:46] - kat | Link:

ja tez pozdrawiam i dziękuje za ten wiersz z NADZIEJA

Obrazek użytkownika Wiewiórskiinzynier

26-08-2012 [16:20] - Wiewiórskiinzynier | Link:

W mojej ocenie potrzebna jest już nie zmiana rządu,a rewolucja na ulicach.To ona "sformuje" nowy rząd,który będzie wiedział,jaka jest kara za zdradę."Pseudodemokratyczne pitu pitu" prowadzone od 1989 roku daje jedynie masę pracy WSI i organiacjom powiązanym z nimi,przy formowaniu ładu publicznego.Jak się dobrze przyjrzeć to tą ich działalność widać na bierząco,szczególnie teraz,kiedy zbliża się okres niepokojów i biedy,sprzyjających gwałtownym i niekontrolowanym zmianom na scenie politycznej.

Obrazek użytkownika kat

26-08-2012 [19:02] - kat | Link:

a więc REWOLUCJA................

Obrazek użytkownika Daf

26-08-2012 [18:22] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Naprawde szkoda, ze w Polsce dotad nie przeprowadzono dekomunizacji/lustracji, biorac przyklad z Niemcow ( denazifikacja ). Poniewaz czesc spoleczenstwa, tzn. komuchy tego sie boja, powinno sie w tej sprawie zorganizowac w Polsce plebiscyt. Co Pan o tym sadzi ?
Niemcow znam b. dobrze, wiem jak ciezko pracowali, zeby swoj kraj odbudowac po wojnie. Mieli zawsze b. patriotyczne i profesjonalne rzady, ktore im do ich ciezkiej pracy stwarzaly wlasciwe warunki. Nadal przeciez kraj ten jest doskonale zarzadzany i rozwija sie nadal we wszystkich kierunkach, co spotyka sie z uznaniem i szacunkiem w swiecie. Znam wiele ciekawych historii. Znam tez Polakow, uczciwych i pracowitych, ktorzy tam zyja i sa szanowani.
Polska ma ca. 450 km granicy z Niemcami i dobre sasiedztwo z nimi wyszlo by Polakom na dobre.
A wracajac do " Dossier Polen " mysle, ze komus kto robi tzw. swietne interesy w Polsce ( zbyt swietne ? ) zalezy na tym, zeby tych z ktorymi robia te interey chwalic. I dlatego te publikacje.
Ciekawe sa Pana rozwazania, pozdrawiam

Obrazek użytkownika kat

26-08-2012 [18:45] - kat | Link:

popieram Pani opinię..... wiele rzeczy można było zrobić.....pozdrówka

Obrazek użytkownika gab.uk

26-08-2012 [18:34] - gab.uk | Link:

Witam, Jako emigrant`04 ustosunkuję się do twojego wpisu:
Ponoć w UK jest jeszcze najlepiej, mimo wszystko trzeba wiedzeić że możliwości pracy i życia NIE SĄ już takie jak były w 2004, 2005roku:
Mam na myśli ogólny wzrost cen i kosztów np: diesel 2004= GBP 0,78, diesel 2012= GBP 1,40, podobnie wynajem itp.
Dochody, to już inna kwestia - NIE MA pracy bez języka ang. (znać, to nie znaczy "dukać i zgadywać").
Legendarne BENEFITY są OGRANICZANE, a DESPERATÓW z CAŁEJ Europy i Azji coraz więcej!
Stawki za pracę nie tylko NIE WZROSŁY, lecz np w transporcie SPADŁY (z 14/h na 10/h, a Rumuni robią za 7/h)!
Jeszcze jakoś trwamy, ale po paraolimpiadzie zapowiedziano DRASTYCZNE CIĘCIA W ZATRUDNIENIU.
Reasumując: Jeśli chodzi o Twoich bliskich (dzieci, rodzina itp) - NIE WYSYŁAJ.
By kogoś wysłać w "jedną stronę" (np leminga, czy in. szkodnika dla Kraju itp) - wysyłaj.
By uchronić przed załamaniem nerwowym (np, narkotyki, alkohol, czasami prostytucja) - NIE WYSYŁAJ.
Jeśli "kandydat" naprawdę KOCHA Polskę - NIE WYSYŁAJ, bo będzie patrzył w niebo i marzył "jaka pogoda w PL", patrzył na trawnik i myślał, że w PL "trawa jest bardziej zielona... "(tak jak ja) (nostalgia=cierpienie!).
Ponadto wkrótce "media" w UK OBWINIĄ Polaków za KRYZYS, no i wtedy wszyscy WRÓCIMY!
My z Żoną wrócimy do PL napewno.
Zmiany? POZOSTAJE TYLKO ULICA - BO JEŚLI NIE MY TO KTO, Kolego?

Obrazek użytkownika kat

26-08-2012 [18:42] - kat | Link:

Ładnie to napisałeś , szczególnie ten wpis o niebie PL jest ładny....... mój tekst  jest tekstem prowokacyjnym ale jednocześnie informującym że każdy ma prawo do swojego życia.Nie wszyscy rodzimy się do walki , większość z nas chce spokojnie żyć i pracować.LECZ CZASAMI SIĘ PO PROSTU NIE DA... pozdrówka

Obrazek użytkownika gab.uk

26-08-2012 [19:14] - gab.uk | Link:

....polemizowałbym, gdyż nie do końca rozumiem, o tutaj:
"każdy ma prawo do swojego życia.Nie wszyscy rodzimy się do walki , większość z nas chce spokojnie żyć i pracować.LECZ CZASAMI SIĘ PO PROSTU NIE DA..." co właściwie masz Pan na myśli, bo w naszej historii, szczególnie ostatnich kilkuset lat - cały Naród musiał walczyć o wolność razem, a nie tylko jego "zawodowa" część.
Ponadto Panie Kat, przypomina mi się taka anegdota, jakto przed II WS w Polsce przeczuwano zagrożenie i uczniowie w szkołach musieli uczyć się strzelania, mimo że popularne były wpływy-trendy pacyfistyczne (m.in. wiersz J.Tuwima). Otóż pewien młodzień zwrócił się do wojkowego, nadzorującego szkolenie, chyba kaprala mówiąc, że jest pacyfistą i strzelanie jako takie kłóci się z jego światopoglądem. Na co kapral odpowiedział:
"pacyfista, czy pederasta - każdy MUSI STRZELAĆ".
Zawsze mi się to przypomina jak widzę jakiegoś malowanego na "nutę jewropiejską mędrca syjonu", a raczej POżytecznego idiotę, któremu się wydaje, że w Katyniu to Ci co "lubili Rosjan" to nie ginęli...
pozdrawiam.
Jeszcze Polska NIE ZGINĘŁA, KIEDY My Żyjemy... Panie Kat.

Obrazek użytkownika kat

26-08-2012 [19:32] - kat | Link:

właśnie o tym pisze cały czas .....Ulica , rewolucja....jak zwał tak zwał OBY NAM SIĘ UDAŁO.....pozdrówka

Obrazek użytkownika gab.uk

26-08-2012 [19:01] - gab.uk | Link:

Ile razy z kimś w PO-landzie rozmawiam, nawet z rodziny... zawsze słyszę:
"Jak tak dalej pójdzie, to trzeba będzie wyjechać gdzie indziej" - na co pytam: -dokąd? ioni nie wiedzą co powiedzieć, myśląc, że skoro ja wyjechałem to i oni będą mogli... BŁĄD!
Wyjechać NIE MA DOKĄD! Polacy w 2004r prawie nie doprowadzili do REWOLTY w UK. Żadenkraj NIE BĘDZIE W STANIE przyjąc - wchłonąć POKOJOWO tak dużej liczby ludzi,ewentualnie WCHŁONĄĆ innego KRAJU. Bo niby gdzie ma znaleźć pracę 18 mln "sprzątaczek" i 18 mln "pomocników murarza" i to NIEZNAJĄCYCH JĘZYKA?
A jeśli nawet wyjedziemy wszyscy do III Rzeszy, to MY będziemy wtedy największą mniejszością i moglibyśmy przejąć ich władzę - dlatego - NIE CHCĄ UZNAĆ Polskiej Mniejszości - nieprawdaż?
Zastanawiam się tylko skąd ten DEFETYZM w Narodzie o tak chlubnej HISTORII? (tylko meRdia?)
No tak: Katyń, Auschwitz, II WS, PW1944, NKWD, Poznań`56, Wybrzeże`70, Radom`76, Stan Wojenny`81, Smoleńsk`10... to wszystko nieprzypadkowo WYMORDOWAŁO INTELIGENCJĘ (akcja AB przez gestaPO i nkwd), zostawiając tylko "wystraszonych roboli".
Jaruzelski-NIE ZDYCHAJ PRZED MOIM POWROTEM, PROSZĘ... poczekaj cwelu. Chcę ZROBIĆ IMPREZĘ w dniu jak ZDECHNIESZ!
Ludzie, naprawdę NIE MA INNEGO WYJŚCIA - WOLNOŚĆ JEST W NAS! Europa ma nas gdzieś... chą tylko naszej krwawicy i młodych dziewczyn..
Jeśli NIE MY - to KTO?

Dont PANIC! - GET ORGANISED!
pozdrawiam

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

26-08-2012 [18:51] - NASZ_HENRY | Link:

2 mln za granicą, 2 mln z petlą zadłuzenia w kraju.
To znaczy, że trzeba w końcu pójść na wybory ;-)

Obrazek użytkownika kat

26-08-2012 [19:58] - kat | Link:

jak te 2 miliony wrócą to komune wywrócą.....pozdrówka

Obrazek użytkownika Emigrant Szkot

13-10-2012 [22:41] - Emigrant Szkot | Link:

Ale zorganizowani i z bronia!!!