KONSEKWENCJE "POJEDNANIA" BISKUPÓW Z PUTINEM

Chyba jako pierwszy publicznie potępiłem obłudny plan polskich biskupów, by z Bogiem na ustach stręczyć nam 17 sierpnia „pojednanie” z Rosją. Tu na Niezależnej napisałem, że ”takich słów w obliczu tego, co stało się nad Smoleńskim i co do dziś dzieje się w kwestii śledztwa, nie można traktować inaczej jak wasalny akt poddaństwa i policzek wymierzony polskim patriotom”. Niestety z niewielkimi wyjątkami polscy patrioci zareagowali na tę zniewagę „jakby deszcz padał”.

Aleksander Śicos tłumaczy brak reakcji środowisk patriotycznych dwojako. Z jednej strony bierze je w obronę usprawiedliwiając słabością umysłu:

„Powinno nas natomiast martwić, że wagi owego Orędzia zdają się nie dostrzegać środowiska opozycyjne. Oznacza to, że nie rozumieją (…), że hańba tego dokumentu trwale naznaczy polski Kościół i nigdy już nie będziemy potrafili dostrzegać w nim obrońcy polskości.
Podpisanie obecnego orędzia przez agenta KGB - działającego w interesie oficera KGB - prowadzi w istocie do sytuacji, gdy cały ten akt nabiera charakteru umowy łączącej polskich hierarchów ze służbami rosyjskimi.”
Bezdekretu.blogspot.com

W innych miejscach wskazuje bardziej prawdopodobne motywacje zmowy milczenia na prawicy:

Głos Anny Fotygi jest chlubnym wyjątkiem i pani minister należą się za to wyrazy uznania. Tym większe, że cisza wokół sprawy orędzia obowiązuje w niemal wszystkich środowiskach opozycyjnych, a to świadczy o wyjątkowej zgodności w tchórzostwie i koniunkturalizmie.
Oczywiście, że inni również dostrzegli zagrożenia związane z tym orędziem, ale własne kalkulacje i obawy przed posądzeniem o wrogość wobec Kościoła szybko ukoiły obawy.”
Bezdekretu.blogspot.com

„Dziś już wiem, że tego procesu nikt nie powstrzyma. Nie ma do tego woli, odwagi, zrozumienia. Myślę, że powinniśmy pamiętać o tych środowiskach, które tchórzliwie lub głupio milczą, bo to one ponoszą największą odpowiedzialność za hańbę fałszywego "pojednania". Nie mam wątpliwości, że kiedyś tak zostaną ocenione. (…)
Proszę patrzeć, słuchać i pamiętać - kto i w jaki sposób ocenia dziś orędzie Cerkwi i Episkopatu. Jest to najpełniejszy test intencji i troski o sprawy polskie. Choćby ktoś stroił się dziesiątkami przymiotników i pysznił swoim patriotyzmem, a w tej kwestii milczał - będzie tylko sługusem własnych lęków i próżnych ambicji.” (podkreślenia moje)
Bezdekretu.blogspot.com

Wielokrotnie ostrzegałem, że wśród polskich patriotów nie dokona się żaden znaczący przełom dopóki nie nauczymy się myśleć w sposób racjonalny o roli katolicyzmu w naszej historii i współczesności. Idealizowanie tego tematu i bezkrytyczna czy tchórzliwa postawa wobec działań hierarchów, zamykają drogę do autentycznej odnowy narodu i wykształcenia samodzielnej myśli narodowej zdolnej wyrwać nas ze stanu permanentnej klęski.

W konkretnym przypadku obecnej zdrady polskich biskupów, kto jeszcze na prawicy gotowy jest wyrazić taką prostą i jasną ocenę:

„… motywacje towarzyszące podpisaniu wspólnego Orędzie mogą być bardziej prozaiczne niż wynikałyby z relacji agenturalnych. Tym aktem hierarcha Kościoła staje po stronie władzy i udziela jej wsparcia w sprawie decydującej o losach Polski.
W zamian otrzymuje gwarancje zachowania dotychczasowego status quo w zakresie finansowania Kościoła, a być może również obietnicę dalszych przywilejów. Nie znajduję dziś innych przesłanek.
Te okoliczności sprawiają, że Orędzie staje się fałszywą monetą w haniebnej transakcji, której przedmiotem jest przyszłość Polaków i polskiego Kościoła.”
  Bezdekretu.blogspot.com

Czy jednak bez takich odważnych i prawdziwych słów da się Polaków wyprowadzić z obecnej duchowej i politycznej zapaści? Wobec ich braku, zdrada i zaprzaństwo będą się dalej bezkarnie pleniły!

Jeszcze nie doczekaliśmy dnia hańby polskiego kościoła  – 17 sierpnia 2012 – a już główny hierarcha dyscyplinuje patriotów oskarżających Rosjan w sprawie Smoleńska:

"Smoleńsk" jest tragedią samą w sobie. Tragedią niezwykle bolesną w wielu wymiarach i dla licznych osób, środowisk i całego narodu. Wydarzenie takiej miary powinno się traktować w kategoriach symbolu a nie w kategoriach politycznego interesu. (…) Dlatego ci, którzy posługują się takimi teoriami i hasłami robią sobie i tragedii smoleńskiej największą szkodę! I to trzeba im powiedzieć: robią krzywdę tragedii smoleńskiej, bo na tym etapie trzeba ograniczyć się do poszukiwań i badań. Można mieć postulaty, żądać powołania takich czy innych międzynarodowych komisji i dochodzeń, ale dopóki nie przyniosą one efektów, nie wolno używać zbyt mocnych słów, bo w ten sposób robi się krzywdę prawdzie i w niewłaściwą stronę ukierunkowuje się ból osób oraz myślenie całego społeczeństwa.” abp Józef Michalik dla KAI

Nic też dziwnego, że w i naszej dotychczasowej nadziei – największej partii opozycyjnej – planowane są zmiany w zamierzonym przez Putina kierunku:

„Partia Kaczyńskiego zaczyna marsz do centrum. Macierewicz odejdzie w cień, a błyszczeć ma program gospodarczy” Rzeczpospolita

Jeśli PiS rzeczywiście pójdzie tą drogą, to z opozycji antysystemowej, za jaką się podawał, zajmie pozycję niegroźnej opozycji koncesjonowanej. W ten sposób Układ domknie się na długie lata. Taka jest cena głupoty i tchórzostwa polskich elit patriotycznych.

PS
Być może jest to mój ostatni tekst na Niezależnej. Byłaby to i tak bardzo niewielka cena za pisanie prawdy. Pozdrawiam serdecznie wszystkich Państwa, którzy z uwagą czytali moje teksty i dzielili się merytorycznymi uwagami w komentarzach.

Paweł Chojecki

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika kolo003

08-08-2012 [14:12] - kolo003 | Link:

Rzeczywiście, gdyby nie Pana teksty na niezaleznej, trudno by w ogóle usłyszeć o tym wydarzeniu!! Hańba! Ciekawa jestem co się dzieje w głowach katolickich patriotów.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

08-08-2012 [20:00] - Paweł Chojecki | Link:

U większości przebiegają zapewne procesy zbliżone do aktywności nerwowych w głowie strusia.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika wicenigga

09-08-2012 [19:28] - wicenigga (niezweryfikowany) | Link:

http://blogmedia24.pl/node/586...
i tu http://niepoprawni.pl/blog/238...

Był czas i dla patriotów. A jeśli nikt nie pisze, to pisać samemu.

Obrazek użytkownika Zdenek Wrhawy

08-08-2012 [16:10] - Zdenek Wrhawy (niezweryfikowany) | Link:

Musiałem to zdjęcie wkleic do Pana notki,bo to z mojego komputera.

Nie ma tu innej mozliwości,ale mam nadzieję,ze nie obraża?

Niech to zdjęcie będzie komentarzem do Pana artykułu...sapienti sat.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

08-08-2012 [19:59] - Paweł Chojecki | Link:

Wybaczam.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Janko Walski

08-08-2012 [16:17] - Janko Walski | Link:

w przebraniu, ale też pospolity przestępca, którego ciemne interesy osłaniali prowadzący towarzysze z KGB i ich następcy.*** Czy abp Józef Michalik ma tego świadomość? Musi mieć, jako osoba najwyżej usytuowana w hierarchii kościelnej. Z drugiej strony, czy to możliwe by nic nie wiedział o twardych dowodach obalających oficjalne ustalenia dotyczące tragedii smoleńskiej? Kim u licha jest abp Józef Michalik? Polskim Cyrylem?

Za kluczowe uważam przytoczone przez Pana stwierdzenie Ściosa:
"motywacje towarzyszące podpisaniu wspólnego Orędzie mogą być bardziej prozaiczne niż wynikałyby z relacji agenturalnych. Tym aktem hierarcha Kościoła staje po stronie władzy i udziela jej wsparcia w sprawie decydującej o losach Polski. W zamian otrzymuje gwarancje zachowania dotychczasowego status quo w zakresie finansowania Kościoła, a być może również obietnicę dalszych przywilejów. Nie znajduję dziś innych przesłanek.
Te okoliczności sprawiają, że Orędzie staje się fałszywą monetą w haniebnej transakcji, której przedmiotem jest przyszłość Polaków i polskiego Kościoła.”

Jakiekolwiek powody nie kierowałyby abp Michalikiem, bo można wskazać jeszcze wiele innych możliwości, faktem pozostaje smutna konkluzja Ściosa o "haniebnej transakcji, której przedmiotem jest przyszłość Polaków i polskiego Kościoła".

Pozdrawiam serdecznie,
JW

PS. Nie wydaje mi się, by cokolwiek zagrażało pańskiej obecności na tym portalu, przeciwnie (to oczywiście tylko moja ocena nie poparta jakimikolwiek kuluarowymi przekazami, be taki relacji nie mam).

*** O tym abp. Michalik, osoba wysoko usytuowana w hierarchii  kościelnej, powinien wiedzieć: Cerkiew, narzędzie w rękach Putina

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

08-08-2012 [19:58] - Paweł Chojecki | Link:

Nie można personalnie winić tylko abp. Michalika. Za to, co się stanie (gdy na Zamku Królewskim w obecności Komorowskiego podpiszą ten zaprzański dokument i odczytają go w każdym polskim kościele) ponosi osobista odpowiedzialność każdy polski biskup i ksiądz, który publicznie się temu nie przeciwstawi. Ponad posłuszeństwem przełożonym jest sumienie i wierność Bogu. Dotyczy to w mniejszym zakresie także każdego katolika.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Janko Walski

08-08-2012 [20:26] - Janko Walski | Link:

Nie możemy wszystkich winić en bloc bo winy nie są jednakowe. Ponadto, jakby to nie wydawało się dziwne, wielu ludzi może działać w dobrej wierze. Po trzecie nie wiem w jakim trybie ustalane są publiczne wystąpienia Episkopatu. Być może w przypadku pojawienia się różnic decyduje przewodniczący bez względu na rozkład opinii? Nauczmy się widzieć działania poprzez osoby firmujące je. Wszędzie na świecie są konkretne osoby tylko u nas ciągle mówi się o podmiotach zbiorowych. Takie jedno z wielu pozostałości po PRLu.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

08-08-2012 [22:31] - Paweł Chojecki | Link:

Ponownie popisuje się Pan swoja ignorancją. Oto publiczna wypowiedź lubelskiego hierarchy:

"Ponieważ od samego początku jestem świadkiem przygotowań wizyty patriarchy Cyryla i spotkań zespołu redakcyjnego, mogę powiedzieć z ogromną satysfakcją, że proces ten cieszył się ogromnym poparciem całego Episkopatu. Wśród biskupów panowała całkowita jednomyślność."

Czy któryś z biskupów zaprotestował?

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Janko Walski

09-08-2012 [02:27] - Janko Walski | Link:

Mam nadzieję, że jeszcze parę innych osób przy okazji dowiedziało się o tym, że według arcybiskupa  Budzika  "proces ten (pojednania polskiego Kościoła Katolickiego z agendą KGB pomalowaną w kolorach cerkwi) cieszył się ogromnym poparciem całego Episkopatu". Rzeczywiście moja ignorancja w tym co dzieje się wewnątrz Kościoła jest ponurym faktem, ale nie próbuję tego ukrywać.  Jeśli coś ważnego działo się, to wystarczały mi do tej pory wypowiedzi ludzi bliżej niż ja śledzących sprawy Kościoła, takich jak Pan. Tak więc dobrze, że Pan to wyjaśnił. Tak ogólnie dobrze, bo ignoranci tacy jak ja jeśli tacy są, dowiedzieli się co arcybiskup lubelski powiedział. A propos, wypowiedzi tego akurat hierarchy ie są dla mnie wiarygodne, ale to tak na marginesie.

Pozwolę sobie jednak zwrócić delikatnie uwagę szanownego Autora na drobne nieporozumienie, ryzykując, że mogę znów narazić się na kolejne uwagi na temat mojej wiedzy, a być może czegoś jeszcze, ale trudno. Otóż pragnę zwrócić uwagę, że erupcja erudycji szanownego Autora w powyższym komentarzu (08.08.2012 22:31) pozostaje bez związku z moim komentarzem (08.08.2012 20:26), a szkoda.

Obrazek użytkownika Sizar

08-08-2012 [16:41] - Sizar | Link:

Sądziłem, ze po ukazaniu się tekstów pana i Aleksandra Ściosa rozpęta się jakaś dyskusja w blogosferze, jakieś wrzenie. A tu prawie nic. Czyżby ludzie jeszcze nie docenili powagi sytuacji?

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

08-08-2012 [19:53] - Paweł Chojecki | Link:

To jest chyba najlepszy barometr stanu polskiego obozu patriotycznego. Niestety wskazuje na niskie loty...

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika wicenigga

08-08-2012 [16:58] - wicenigga (niezweryfikowany) | Link:

No, Rzepa Hajdarowicza, to nie wyrocznia, jak można przypuszczać.
A jaki byłby skutek stanowczej reakcji Kaczyńskiego? Wepchnięcie hierarchów w orbitę PO?
Nie zajmując stanowiska daje im możliwość zachowania pozorów. A przede wszystkim nie stawia Polaków przed koniecznością kolejnego podziału.
"Dziel i rządź" tym razem nie wypali na 100%.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

08-08-2012 [20:03] - Paweł Chojecki | Link:

Tym sposobem wszyscy razem, zjednoczenia na wzór Frontu Jedności Narodowej, zameldujemy się w nowym RWPG...

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Sizar

08-08-2012 [23:17] - Sizar | Link:

Przecież tym zachowaniem pokazują jasno, że w tej orbicie już są. A "możliwość zachowania pozorów" tylko ich w tej pozycji utwierdza.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

09-08-2012 [00:03] - Paweł Chojecki | Link:

Racja. Episkopat zdradza, bo może liczyć na przyzwolenie świeckich katolików.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika wicenigga

09-08-2012 [01:41] - wicenigga (niezweryfikowany) | Link:

że hierarchia nie jest przypeowska da ten skutek, że wierni nie będą zmuszeni do ostrego zajmowania stanowiska wobec niej, a tym samym do podzielenia się na tych, co z niechęcią ale jednak za i na tych co niechętni, więc na pewno nie.
Osobiście, jestem przeciw sztamie z Cerkwią, ale obawiam się że wyraźne zajęcie stanowiska przez PiS w tej sprawie będzie miało poważne konsekwencje w najbliższych wyborach, kiedy by one nie były. Jesteśmy na to zdecydowani?

I, co ciekawe, nic na temat "pojednania" nie słyszę w RM. No ale nie słucham 24h, więc może coś mi umknęło.

Obrazek użytkownika znowucospadlo

08-08-2012 [17:22] - znowucospadlo | Link:

"Ostoja Polskości" tak oficjalnie opowie się po stronie wrogów Polskości? To chyba trzeba będzie ponownie zdefiniować "Polskość", albo pójść za "pasterzami"...

Obrazek użytkownika Pawlerson

08-08-2012 [18:21] - Pawlerson | Link:

Odkąd "polski" Kościół stał się siedliskiem zniewieściałych i tchórzliwych frajerów to przestał być ostoją Polskości. Oni mają obowiązek trąbić o patriotyzmie i uczyć tejże postawy. Zdrajcy odpowiedzą jak zdrajcy. Nieważne, czy będą w sutannie, czy bez.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

08-08-2012 [19:52] - Paweł Chojecki | Link:

Kiedy datuje się to "odkąd"? Zapewne na długo przed Targowicą...

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

08-08-2012 [19:50] - Paweł Chojecki | Link:

To akurat nie pierwszyzna w historii polskiego kościoła. Niestety patrioci często "zamykają uszy i umysł" na ten fakt.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Złotnick

08-08-2012 [17:28] - Złotnick | Link:

trudno mi zrozumieć, że po tak ostentacyjnym opowiedzeniu się hierarchów katolickich po stronie zła, patrioci nie debatują nad jakimś sposobem odcięcia się od tej grupy zdrajców, która przecież jednocześnie mieni się ich "pasterzami"!

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

08-08-2012 [19:48] - Paweł Chojecki | Link:

To właśnie napawa mnie smutkiem i przekonuje, że czeka nas jeszcze wiele nieszczęść.

Pozdrawiam
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Pawlerson

08-08-2012 [21:48] - Pawlerson | Link:

Zachowanie "polskiego" Kościoła doprowadzi do osłabienia PiS. Wystarczy przeczytać wywiad z Michalikiem, żeby dostrzec ukryty i jawny atak na PiS. Ciekaw jestem co takiego się wydarzyło, że Michalik zaczął mówić jak ostatni idiota?

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

08-08-2012 [22:27] - Paweł Chojecki | Link:

"Zachowanie "polskiego" Kościoła doprowadzi do osłabienia PiS." - abp. Michalik nawet tego nie ukrywa. Zadziwia natomiast absolutny brak przygotowania na ten atak ze strony PiS. Jeszcze niedawno JK wychwalał hierarchów za pamięć o Smoleńsku...

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika ludzik

08-08-2012 [17:32] - ludzik | Link:

Szanowny Panie.

Obecna sytuacja ma swoją dobrą stronę: pryskają złudzenia, że kościół instytucjonalny to coś więcej niż machina biurokratyczna, która chce zawłaszczyć jak największą władzę i pieniądze (niekoniecznie w tej kolejności. A wierni są potrzebni tylko i wyłącznie do osiągania powyższego celu.
I tu mi się nasuwa inna refleksja: Jan Paweł II zostawił po sobie (w polskim KK)taką pustynię intelektualną i moralną, że nie do dziś nie widać nawet kiełkujących ziarenek.
Prawdziwy problem to milczenie tzw elit politycznych. Ich kunktatorstwo jest przerażające. KK ich i tak nie poprze za darmo.
Moje dziecko dostało się na dwa różne kierunki studiów, na dniach musi wybrać gdzie chce studiować. Wygląda na to, że będę mu sugerował kierunek który pozwoli zdobyć wiedzę dzięki której będzie mógł znaleźć pracę daleko od europy. I będę to robił z naprawdę ciężkim sercem.

Dziękuję Panu za bardzo wiele celnych komentarzy.

PS Jeżeli niezależna Pana zablokuje to nie będzie znaczyło nic innego jak cenzurę. A na portalu ograniczającym wolność słowa i tak nie warto pisać. :)

Obrazek użytkownika Janko Walski

08-08-2012 [17:46] - Janko Walski | Link:

Dlaczego niezalezna.pl miałby blokować ten ważny tekst!

Obrazek użytkownika fritz

08-08-2012 [17:55] - fritz | Link:

Co do spekulacji Rzepy.

Maja swoja wartosc.
Mielismy pare takich odpryskow w ostatniej przeszlosci.
Zadziwiajace, ze autor bierze je powaznie.

Totalny nonsens, ze zakonczenie pracy ZP Macierowicza oznacza przesuniecie do srodka.

PiS dal sobie wmowic nonsensowna strategie, ze musi walczyc o centrum i to juz w 2007.
Od tego czasu nic sie nie zminilo: walczy o centsrum olewajac narod.
Najsmieszniejsze jest to, ze to wlasnie PiS jest centrum a PO i reszta to mniej lub bardziej intensywna postkomuna.

Ciekawe, czy jezeli obecna ofensywa nie wyjdzie, JK zdobedzie sie na zmiane strategii?

Obrazek użytkownika Janko Walski

08-08-2012 [19:43] - Janko Walski | Link:

życia publicznego stale. Zabiera głos w najważniejszych sprawach i ma spójną wizję dla Polski i jej rozwoju. Dziwne byłoby, gdyby swoich propozycji nie przedstawiało, przeciwnie, czyni to cały czas, pobudzając różne środowiska. To raczej media przemilczają je. Przeciwstawianie tej aktywności zaangażowaniu w kluczową dla Polski sprawę tragedii smoleńskiej oraz relacji z Rosją wobec niemal udowadnianego zamachu jest typowym dziennikarskim ściegiem bardzo wykrzywionym w ciągu 22 lat monopolu postpeerelowskich.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

08-08-2012 [19:44] - Paweł Chojecki | Link:

Z tą stałością i wszechobecnością bym nie przesadzał. Zmarnowano czas EURO czego skutkiem jest. np. zlekceważenie ze strony Romneya. Obecnie też tylko min. Fotyga zabrała głos kończąc smutnym akcentem braku reakcji po prawej stronie.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Janko Walski

08-08-2012 [20:14] - Janko Walski | Link:

Nie wiemy nawet dlaczego akurat teraz odbyła się. Przypuszczam ponadto, że do ostatniej chwili była utrzymywana w tajemnicy by nikt z opozycji nie miał szans na ustalenie jakiejkolwiek zmiany programu z amerykańskim gościem. Co więcej, wygląda na to, że Waszyngton nie chce umierać za Warszawę. Innymi słowy, również Amerykanie republikańscy nie są zainteresowani otwieraniem frontu smoleńskiego z Moskwą.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

08-08-2012 [22:25] - Paweł Chojecki | Link:

To oczywista oczywistość. Ale jeśli ktoś chce uprawiać politykę, musi być szczwany jak lis. Jeśli zaś opozycja nie umie zmontować sekwencji zdarzeń wymuszających zainteresowanie jedynego supermocarstwa, które ma jakiś interes w naszym istnieniu, to powiedzmy jej to, co powiedział o współczesnych sobie politykach Marszałek...

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Janko Walski

09-08-2012 [02:13] - Janko Walski | Link:

zawsze znajdzie się coś do wytknięcia. Inaczej mówiąc nie istnieje takie działanie, któremu nie dałoby się czegoś wytknąć.  Warto tylko pamiętać o tym, że klimat stwarzany poprzez nadmierne manifestowanie takich postaw nie sprzyja konsolidacji i de facto umacnia przeciwnika....

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

08-08-2012 [19:47] - Paweł Chojecki | Link:

"Dlaczego niezalezna.pl miałaby blokować ten ważny tekst!"

Jeśli jest rzeczywiście ważny, to dlaczego nie znalazł się w "dyskusji dnia"?

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Janko Walski

08-08-2012 [20:04] - Janko Walski | Link:

do pretensji o umieszczenie wśród wyróżnionych jest dość daleko. Bardzo cenię Pana aktywność publiczną, ale nieco się Pan zagalopował i co gorsza paru czytelnikom udzieliła się ta psychoza z dopisku ps.

Poza tym to na niezalezna.pl znalazł się artykuł Ściosa. Doprawdy nie wiem co skłoniło Pana do tego ataku.

Co do wyróżnienia to poczekajmy. W dyskusji dnia nie pojawiło się jeszcze nic nowszego od pańskiego wpisu, co może oznaczać, że zawiadujący tym redaktor działa z doskoku.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

08-08-2012 [22:21] - Paweł Chojecki | Link:

Zarzucając mi histerię okazuje Pan złą wolę lub ignorancję. W obu przypadkach nie zamierzam tego komentować.

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Janko Walski

09-08-2012 [01:58] - Janko Walski | Link:

"Być może jest to mój ostatni tekst na Niezależnej. Byłaby to i tak bardzo niewielka cena za pisanie prawdy. Pozdrawiam serdecznie wszystkich Państwa, którzy z uwagą czytali moje teksty i dzielili się merytorycznymi uwagami w komentarzach."

odebrałem jako przejaw histerii to proszę wybaczyć. Z pewnością są ludzie, dla których listy pożegnalne to codzienność.

Nie mam złej woli, rozumiem emocje, dzieje się rzecz niedopuszczalna, ale złe demony nie czają się z każdego zakamarka portalu niezalezna.pl, z którego uprzejmości obydwaj korzystamy.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

08-08-2012 [19:39] - Paweł Chojecki | Link:

Odarcie ze złudzeń jest chyba jedynym jasnym punktem naszej sytuacji. Problem teraz polega na tym, dla ilu Polaków będzie to przebudzenia, a dla ilu droga ku obojętności. Dziękuję za zachętę! Co do dzieci, mam podobne dylematy...

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Loli

08-08-2012 [18:16] - Loli | Link:

No to zobaczymy, ile utarguje kosciol. Jesli rzeczywiscie "pojednanie" to tylko uklon w strone rzadzacych, a niestety , tak to wyglada, to autorytet kosciola zostanie pogrzebany na wiele, wiele lat.
To znaczyloby, ze zostaje nas coraz mniej, ze sprzedano idealy.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

08-08-2012 [19:36] - Paweł Chojecki | Link:

To nie jest kwestia przypuszczeń, ale fakt. Podobnie, jak targ przy okrągłym stole z udziałem biskupów.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika eska

08-08-2012 [18:50] - eska | Link:

Ludzie się boją.
Ja też próbowałam o tym pisać, ale bez odzewu. Ja to nawet rozumiem, wszak KK uchodzi za ostatni bastion oporu i patriotyzmu - a tu taki numer.
Ludzie nie boja się kogoś czy czegoś, boją się, bo się im grunt spod nóg usuwa. Tracą zaufanie do ostatnich ostoi.
Pamiętajmy jednak, że kiedy uwięziono Prymasa Wyszyńskiego, a wielu księży było w więzieniach, to Episkopat tez podpisał dość ohydne porozumienie z ówczesną władzą. Widać tak musi być - żeby się oczyściło, najpierw muszą runąć wszystkie fałszywe autorytety - przecież w ostatnich latach wielu hierarchów siało zgorszenie zamiast bronić prawdy.
Polacy muszą zrozumieć, ze nikt i nic niczego za nich nie załatwi - sami muszą się obudzić. Napisałam niedawno > czas ratować własne dusze!

Pozdrawiam serdecznie

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

08-08-2012 [19:34] - Paweł Chojecki | Link:

"Czas ratować własne dusze!" - to bardzo mądry i aktualny apel w naszych czasach. Ma on jednak wymiar przede wszystkim indywidualny. Na płaszczyźnie publicznej mamy ciągle problem na czym oprzeć polskość. Od dawana toczę z prof. Zybertowiczem polemikę na temat roli kościoła katolickiego w tej kwestii. Ostatnio pisałem o tym tu: "RAFY NA DRODZE ARCHIPELAGU POLSKOŚCI" . Było to jednak przed aktem zdrady, o którym rozmawiamy.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

08-08-2012 [20:19] - krzysztofjaw | Link:

Niestety... 10 kwietnia stało się przełomem, ale nie takim jak wydawać by się mogło tuż po niemal pewnym już zamachu. Sądziłem, że nastąpi odrodzenie narodu, który zostanie podtrzymany na duchu i wspierany przez pasterzy KK. Mamy zdradę hierarchii kościelnej i wynika ona jednak z grzechu, w którym owa hierarchia tkwi od poczatków transformacji. Brak wewnętrznego oczyszczenia, dekomunizacji i lustracji ubezwłasnowolnia biskupów... Chłopcy mają na nich haki a dodatkowo polski episkopat został prewencyjnie postraszony zabraniem finansów... 

Przykre jest, że różne TW: "Filozofy", "Zefiry" czy "Feliksy" funcjonowały i funkcjonują w KK przez te 23 lata. Był czas na "prawdę" i odpuszczenie win, życie w prawdzie a nie w kłamstwie, rodzącym kolejne kłamstwa i przekraczanie kolejnych granic zła. Dziś to konsekwencja życia z dala od prawdy, bożej prawdy...

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika bravor

08-08-2012 [20:25] - bravor | Link:

dodałbym tylko, że wobec ogromnej władzy jaką posiada ekipa Tuska, Kościół może tez byc szantażowany finansowo. Pierwsze rakiety w tym kierunku zostały zresztą odpalone. I pomyśleć że Tuskowi dał władzę ponoć katolicki naród.

Obrazek użytkownika quijote

08-08-2012 [21:46] - quijote | Link:

to konsekwencja uzależnienia od państwowej kiesy. dawno temu Kościół nie odparł pokusy finansowania przez władzę, porzucając biblijny wzór finansowania przez Wiernych. Kościół - Katolicki Naród - Władza tworzą obecnie błędne koło. A jak ciężko jest to przerwać, przez ostatnie 2 lata dowiedzieliśmy się wszyscy.
Myślę że w takiej sytuacji jest bardzo ważne piętnowanie sprzedajnych hierarchów. Najgłośniej powinni to robić katoliccy patrioci.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

08-08-2012 [22:19] - Paweł Chojecki | Link:

"Najgłośniej powinni to robić katoliccy patrioci."

Kiedy media podały informację o planach "pojednania" na 17.08, czekałem do wieczora, czy ktoś choć słowem wyrazi oburzenie. Niestety nikt słowem nie pisnął. I tak  jest nadal z nielicznymi wyjątkami, które i tak nie uzyskują nawet niewielkiego rozgłosu.

Co do finansów kościoła - takie są konsekwencje odejścia od biblijnych wzorów.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Pawlerson

08-08-2012 [21:51] - Pawlerson | Link:

Jeżeli "polski" Kościół sprzedał nas dlatego, że był poddany szantażom to jest niegodny miana Kościoła.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

08-08-2012 [22:15] - Paweł Chojecki | Link:

Dla historycznego porządku dodam, że czynił to już niejednokrotnie. Ostatnio przy okrągłym stole...

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

08-08-2012 [22:13] - Paweł Chojecki | Link:

Zbrodnią założycielską obecnego stanu było pojednanie okrągłego stołu ponad  świeżym grobem księdza Popiełuszki. Naród i elity opozycji to przełknęły. Dalej mamy tylko proste konsekwencje.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

08-08-2012 [20:41] - Paweł Chojecki | Link:

Warto w tym kontekście powtórzyć za Jezusem:

15. Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami.
16. Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia albo z ostu figi?
17. Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce.
18. Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców.
19. Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone.
20. A więc: poznacie ich po ich owocach.

Mt 7:15-20

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika xena2012

08-08-2012 [22:04] - xena2012 | Link:

wystosował list otwarty do Konferencji Episkopatu i abp Michalika z prosba o zaniechanie tego sztucznego i narzuconego z góry ,,pojednania''.Zadziwiajace,ze nie było zadnego poparcia ze strony innych portali,jedynie jakieś małe wzmianki czy notki.Nie trzeba juz nawet Palikota ,Tarasa czy Nergala do niszczenia Koscioła,nasza hierarchia robi to zgrabniej własnymi rękami.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

08-08-2012 [22:34] - Paweł Chojecki | Link:

Nawet Aleksander Ścios jest cenzurowany w naszych mediach za zdecydowane wypowiedzi w powyższym temacie.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

09-08-2012 [18:26] - Paweł Chojecki | Link:

Coś się jednak przedarło do opinii publicznej, bo salon kontratakuje:

"Libicki na blogu: No to się teraz zacznie. Obóz smoleński zawył"

Pozdrawiam
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika MACIEJ

10-08-2012 [00:45] - MACIEJ | Link:

"Być może jest to mój ostatni tekst na Niezależnej. Byłaby to i tak bardzo niewielka cena za pisanie prawdy."

To byłaby strata wielka dla tego forum dyskusyjnego. Ale jeśli do środ. patriotycznego nie dociera, ze są ogrywani przez tw w sutannach, to moze potrzeba jakiegoś silniejszego środka niz polemika...

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

10-08-2012 [11:10] - NASZ_HENRY | Link:

Wywiad KAI z abp Józefem Michalikiem
http://ekai.pl/wydarzenia/wywi...
Jestem absolutnie przekonany, że na obecnym etapie nie możemy
tego kroku nie uczynić – mówi KAI abp Józef Michalik ;-)

Obrazek użytkownika katon starszy

19-08-2012 [21:07] - katon starszy | Link:

Szanowny Panie Piotrze,

Po tym wszystkim, co sie okazalo w wyniku opublikowania tresci iscie wielopietrowego aktu wzajemnego przebaczenia Prawoslawnej Cerkwi Moskiewskiej i polskiego Episkopatu, musze przyznac, ze zaczynam cokolwiek rozumiec mych przodkow z Sandomierszczyzny, ktorzy ongi desekrowali swiatynie katolickie w tym pieknym zakatku Rzplitej. Moje najgorsze oczekiwania spelnily sie praktycznie co do joty. Glupi Polacy zostali, jak zwykle rozegrani po mistrzowsku przez Wolodie Putina, a rzymska hierarchia zachowala sie wrecz jak nuncjusz papieski z czasow Iwana Groznego (chyba cos w stylu Possewin, to mozna sprawdzic na Google, ale nie mam za duzo czasu, o 4ej rano lece do Permu. Nie mam watpliwosci, ze znow ktos chce poswiecic polski interes narodowy - o ile takie pojecie jeszcze ma sens co najmniej od 1945 roku - na oltarzu zludnego pojednania swiatowej rodziny chrzescijanskiej. Toz to nalezaloby zaczac od ustalania roznic doktrynalnych, a potem wmieszywac w to polityke. Tak sie sklada, ze spedzilem w Rosji dosyc czasu, by pojac, ze dla ruskich prawoslawnych, my zachodni chrzescijanie - niewazne, katolicy, kalwinisci, czy arianie - jestesmy pomiotem Szatana i nic w nas nie ma dobrego, czy ludzkiego. Nasze gleboko indywidualistyczne pojecie natury ludzkiej oddala sie na tyle od ruskiej 'sobornosci', w ktorej oddzielne jestestwa zlewaja sie w adoracji Trojcy Sw., ze nam tu nie po drodze. A potem sobie mozemy przelewac z pustego w prozne od Cyryla do Michalika.