O "moherach" i toruńskich "gejzerach"

 W liście do premiera Tuska, profesor Jan Szyszko napisał:

„Pakiet to niebotyczny wzrost cen energii, to blokada polskiego węgla, to uzależnianie Polski od gazu rosyjskiego i obcych technologii, to wzrost bezrobocia, to obraz indolencji lub zdrada racji stanu"

Chodzi oczywiście o tak zwany pakiet klimatyczny i ograniczenie emisji, głównie dwutlenku węgla, co dla kraju posiadającego 90 procent wszystkich zasobów węgla kamiennego w Unii Europejskiej i energetykę opartą głównie na węglu kamiennym i brunatnym, oznacza katastrofę i wzrost cen energii juz w 2013 roku, o co najmniej kilkadziesiąt procent.

Profesor Szyszko w swym liście dopuszcza alternatywę; indolencja albo zdrada.

Ja takich rozterek nie mam i powiem wprost, że rządy ekipy Tuska to narodowa zdrada.

O innowacyjności w gospodarce i jej wspieraniu zarówno Tusk jak i Pawlak mówili setki razy wycierając sobie tym modnym słowem zakłamane gęby. Warto więc opisać jeden przykład innowacyjnego projektu, którego efektem już wkrótce będzie dostarczenie ciepłej wody dla całego miasta Torunia, oraz ogrzanie 20 procent tegoż miasta zimą. Wszystko to odbędzie się bez emisji choćby jednego grama dwutlenku węgla i co niebagatelne, taniej niż do tej pory.

Nastąpi to dzięki słynnemu już geotermalnemu projektowi ojca Tadeusza Rydzyka. Wkrótce rusza budowa ciepłowni, a o spektakularnym sukcesie i innowacyjności toruńskiej geotermii cisza.

Tylko niewielka cześć naszych rodaków wie i zdaje sobie sprawę, że udokumentowana już wydajność toruńskiego źródła to 351 m sześciennych gorącej wody na godzinę i jak orzekli zagraniczni eksperci, jeśli chodzi o horyzont geologiczny, z jakim mamy do czynienia w Toruniu jest to światowy rekord.

A teraz o innych rekordach.

Toruński odwiert z jego innowacyjnością jest jedynym nie tylko w Polsce, ale i całej Unii Europejskiej tego typu projektem, który od państwa nie otrzymał wsparcia finansowego. Mało tego. Projekt ten od samego początku był zarówno przez rząd Tuska oraz nadymające go media w bezprecedensowy sposób zwalczany, ośmieszany i torpedowany. Czy chodzi tu tylko o samą osobę znienawidzonego redemptorysty i wielkiego patrioty Polaka?

Nie, sprawa jest bardziej skandaliczna. Tu podobnie jak z bezczelnym blokowaniem miejsca na multipleksie dla TV Trwam chodzi o coś więcej. Polacy mają wiedzieć o swojej ojczyźnie tylko tyle ile dowiedzą się z rządowych propagandowych gadzinówek.

Nie wolno dopuścić milionów Polaków do wiedzy o tym, że Toruński sukces jest możliwy do powtórzenia w 75 procentach polskich gmin gdyż mniej więcej pod takim obszarem Polski zalegają gorące źródła i pod tym względem jesteśmy światowym Eldorado.

Obce służby specjalne i zagraniczne lobby energetyczne ręka w rękę z „rządem polskim” działają na szkodę państwa gdyż obawiają się, że „toruńska zaraza” może rozszerzyć się na cały kraj i pokrzyżować plany złodziejom i zdrajcom.

Czy ktoś dowiedział się z polskojęzycznych mediów, że w Niemczech, które mogą nam tylko pozazdrościć tak wielkich zasobów gorących wód geotermalnych, w samej tylko Bawarii wywiercono już ponad czterysta takich otworów, a to poważne państwo szczodrze wspierało finansowo każdy taki projekt? Czy Polacy otrzymali kiedykolwiek informację, że rząd Angeli Merkel w swojej strategii energetycznej postanowił zupełnie zrezygnować z energetyki jądrowej i stopniowo wygasić prace istniejących już elektrowni atomowych?

O tym się nie mówi gdyż właśnie likwidator polskich stoczni Aleksander Grad stanął na czele spółki, która będzie budowała elektrownie atomowe w Polsce by uzależnić nas na dziesięciolecia od kolejnych zagranicznych technologii.

Aż strach pomyśleć o tym, że na antenie Radia Maryja i TV Trwam mówi się już o innych innowacyjnych przedsięwzięciach. Wyobraźmy sobie, że niesforne „mohery” zechcą wkrótce wwiercić się głębiej niż te toruńskie 3000 metrów i sięgną do gorących skał zalegających pod niemal całym obszarem Polski na głębokości 4-5 km.

To już byłaby tragedia dla sługusów Kremla, którzy zapewne za umowy na długoterminowe dostawy z Rosji otrzymali pokaźne „wziątki”.

Otóż takie rzeczy już robi się na świecie. Wystarczy tylko wtłoczyć wodę do owych gorących skał, a uzyskaną parą napędzić turbiny wytwarzające energię elektryczną. Czysto, bezemisyjnie i na dodatek wszystko z własnych olbrzymich bogactw bez możliwości kupczenia bezpieczeństwem energetycznym i bez szans na złodziejskie łapówki. Istna tragedia dla establishmentu III RP i rychły upadek wielu złodziejskich dynastii. A poza tym jakiż to kłopot dla potencjalnego agresora.

Bardzo łatwo sparaliżować państwo zrzucając bombki na dwie trzy wielkie elektrownie. O wiele trudniej zniszczyć dziesiątki czy setki tych małych, zwłaszcza, że ich „kotły” znajdują się kilometry pod ziemią, więc unicestwić można tylko infrastrukturę naziemną, którą bardzo szybko da się odbudować.

Wbrew pozorom nie jest to futurystyczna wizja, ale rzeczy, które w poważnych państwach już się dzieją. Dlatego kiedy czytam w Internecie komentarze różnych debili wyhodowanych przez Czerską i Wiertniczą, kibicujących władzy w zwalczaniu „toruńskich moherów” to zastanawiam się gdzie znajduje się granica głupoty dla sporej części rodaków.

Ojciec Tadeusz Rydzyk to taki współczesny patriota, ksiądz Piotr Wawrzyniak, który w zaborze pruskim organizował gospodarcze inicjatywy Polaków i budował, jakbyśmy to dzisiaj powiedzieli, wolne i polskie media.

Warto przypomnieć j słowa księdza Wawrzyniaka kierowane pod koniec XIX wieku do polskich duchownych: „…muszą naśladować onych mężów izraelskich, którzy oblężoną Jerozolimę fortyfikowali, dzierżąc w jednej ręce miecz, a w drugiej kielnie dla wznoszenia murów. Tym mieczem jest dla nas praca około społeczeństwa w jednej ręce, podczas gdy drugą trzymamy się ołtarza i krzyża. Kto by z nas zadania swego nie rozumiejąc, obydwu rękami trzymał się ołtarza, ten święty zostanie, ale obowiązków całego człowieka nie wykona.” 

Ojciec Tadeusz Rydzyk jest w nieco w innej sytuacji niż ksiądz Wawrzyniak gdyż w III RP zwalcza go nie pruski zaborca, lecz służący obcym interesom rząd mieniący się o ironio, polskim

A już na sam koniec inny równie aktualny cytat trafiający jak to się mówi w dziesiątkę:

"Złą cechą dotychczasowych stosunków w Polsce jest to, że dają one siłę wszystkim szujom, natomiast nie dają siły państwu. Ci, którzy myśleli o Niepodległości lub dla niej pracowali, znaleźli się w Polsce w mniejszości, w myśl demokratycznych zasad zostali przegłosowani przez tych wszystkich, którzy w tej pracy dla Niepodległości udziału żadnego nie brali.(...)

Nie może być litości dla złodziejów dobra publicznego w Polsce. Należy wytępić w państwie złodziejstwo! Żadne zdrowe społeczeństwo nie będzie bez zdobycia się na opór czynny, aby znosić gospodarki bandytów podtrzymywanych przez władze i władze podtrzymywanych przez bandytów."

Józef Piłsudski

Proszę wskazać mi, choć jeden poważny demokratyczny kraj na świecie gdzie rządząca partia na dodatek z przymiotnikiem „obywatelska” w nazwie, zamiast hołubić, pielęgnować i wychwalać pod niebiosa, zwalcza i rzuca kłody pod nogi grupie obywateli, którzy nie oglądając się na państwo, sami tworzą i finansują własne radio, telewizję, wykonują odwiert geotermalny, budują ciepłownię na energię odnawialną, oraz od fundamentów z dobrowolnych składek stawiają wyższą uczelnię wraz z akademikami, aulami i pracowniami wyposażonymi na najwyższym światowym poziomie.

Tylko ten jeden przykład każdemu samodzielnie myślącemu człowiekowi nasunie fundamentalne pytanie.

Kto nami rządzi? Polski rząd czy zaborca, albo okupant?

Artykuł opublikowany w tygodniku Warszawska Gazeta

Polecam moją książkę:

Sprzedaż: www.polskaksiegarnianarodowa.pl, United Express, Warszawa, ul. Marii Konopnickiej 6 lok 227, Tel. 502 202 900

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

27-07-2012 [12:02] - NASZ_HENRY | Link:

to narzędzie zniewolenia. Rządzą w Polsce PO trzykroć zdrajcy ;-)

Obrazek użytkownika kokos26

27-07-2012 [13:26] - kokos26 | Link:

Popierani przez sporą część światłego sPOłeczeństwa.

pozdrawiam

Obrazek użytkownika fritz

27-07-2012 [12:16] - fritz | Link:

ekonomicznie, gospodarczo na pobyt w Uni.
Polska jest za biedna na pobyt w Uni.
Polska powinna co najmniej zawiesic pobyt w Uni albo jak najszybciej z niej wyjsc.

Powodow do opuszczenia Uni jest duzo wiecej.
Np. likwidacja przemyslu, blokada wydobycia gazu lupkowego, blokowania infrastrktury waznej dla Polski (autostrady polnoc-poludnie), forsowanie karytarzy laczacych Niemcy z Rosja (rosogermania), likwidacja rolnictwa.

Obecnosc w Uni, ktora nie jest demokracja, tylko faszystowska orgnizacja kontrolowana przez Niemcy, jest nonsensem.
Uwaga: faszyzm nie ma nic wspolnego, z nazizmem. Nazizm jest rodzajem komunizmu.

Obrazek użytkownika xena2012

27-07-2012 [12:57] - xena2012 | Link:

długie rozmowy w RM z ekspertami i kadrą naukową z AGH i innych uczelni ma temat możliwosci poskiej geotermii.Pamiętam optymizm,proste i przekonujące wypowiedzi profesorów,specjalistów geologii i gospodarki wodnej.Pamiętam dzień i godziny nocne oraz niecierpliwe wyczekiwanie redemptorystów przy szybie i tysięcy słuchaczy RM na efekt pierwszego odwiertu,który okazał się sukcesem.W tym samym czasie media wpadały w ekstazę przy ,,rewlacyjnej'' wiadomości o uzyskiwaniu energii wiatrowej z zainstalowanych w Polsce zezłomowanych niemieckich wiatraków nabytych za ciężkie pieniadze.Pamiętam głośny rechot z o.Tadeusza Rydzyka lansowanego przez reżimowe media jako sprytnego biznesmena i właściciela luksusowego Maybacha.I postarano się,by właśnie nie inicjatywy geotermalne lecz ten Maybach,którego o.Rydzyk nigdy nie miał był serwowany opinii publicznej,wczesniej nawet TVN sugerowała zakup przez niego helikopera.Pamietam jak media i politycy upokarzali występujących w RM profesorów kwestionując ich dorobek naukowy i kwalifikacje.Hart i wytrwalość doprowadziły do sukcesu,ale dlaczego ten sukces jest tak gorzki.I tak nieznany?

Obrazek użytkownika kokos26

27-07-2012 [13:24] - kokos26 | Link:

Ja też pmiętam te rozmowy. Szczególnie zapamiętałem śp.  prof. Julina Sokołowskiego. 

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Daf

27-07-2012 [17:39] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Nie ma drugiego takiego kraju demokratycznego na swiecie, gdzie partia rzadzaca wystepuje przeciw interesom panstwa i pomiata obywatelami, ktorzy tej partii powierzyli obowiazek rzadzenia krajem. Zyje od lat za granica, po smolenskim zamachu mam dostep do polskich TV, ale ogladam tylko TV TRWAM. Ojciec dr. T. Rydzyk, to wielki polski patriota i czlowiek niezwykle utalentowany. Szkoda, ze polska gawiedz, albo jak ich Pan okresla w swojej niezwykle interesujacej ksiazce, zwierzyna plowa, tego zaangazowania dla Polski ojca Rydzyka nie szanuje.
Czy nie nalezy zajac sie resocjalizacja tych Polakow, w znacznej czesci wyborcow, ktorzy przyczyniaja sie do niszczenia Polski ? Wiekszosc z nich, zadufana w sobie, wyznajaca poglad " co mnie to obchodzi " albo " ja sie nie wtracam ", nie ma pojecia, jak funkcjonuje demokracja i ze dzialaja tez na wlasna szkode.

Mysle, ze byloby celowe propagowanie w Polsce tez i innych zrodel energii odnawialnych, jak np. ogrzewanie cieplem z ziemi, czy sprasowanymi odpadami z przerobki drewna, o okreslonych parametrach techn., tzw. " pellets " - mam takie ogrzewanie w domu i jestem zachwycona: tanie i b. czyste. U nas prawie kazdy dom ma tez kolektory sloneczne.
Diekuje za Pana ksiazke i serdecznie pozdrawiam,

Obrazek użytkownika kokos26

27-07-2012 [19:09] - kokos26 | Link:

Bóg zapłać za dobre słowo. Co do tej edukacji to sprawa nie jest prosta. W zasadzie od 1945 roku do dnia dzisiejszego trwa przerabianie mentalności Polaków według wzorców wschodnio-azjatyckich.
 W dużej mierze im się to udało. Nie wspomnę już o unicestwieniu naszych elit. 

Pozdrawiam serdecznie

Obrazek użytkownika 1235813...

27-07-2012 [23:52] - 1235813... | Link:

chyba Kokosie nie masz nic przeciwko, że link do Twojego artykułu wysłałem 32 osobom, których adresy mam na swojej poczcie email ? tego należy nauczyć się na pamieć i powielać wśród znajomych, także lemingów
Pzdr

Obrazek użytkownika kokos26

28-07-2012 [00:36] - kokos26 | Link:

:)) Nie mam nic na przeciwko, a wręcz przeciwnie.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Majk

28-07-2012 [15:33] - Majk | Link:

Dobry artykuł,
ale Polska nie posiada 90% zasobów węgla kamiennego w Unii Europejskiej.