Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

Błotoryja

Zbyszek, 24.06.2026

Niepodważalnym fundamentem podwalin jest ja, Ździsiek z mojom Grażynom. Smith z Rebeka oraz Wolodia z butelką. Wszystkich nas łączy fejsbój. I ten jeszcze no. Fenstagram. Wreszcie można dop....lić takim mędrkom, co zawsze strugali ważniaków. Tak naprawde to teraz jest właśnie władza ludu. Mój głos tak samo sie liczy jak profesora. Zreszto, prefesory to wiadomo. Prezydent... no!

Messi strzelił 5 bramek. Fantastycznie, genialnie, ulotnie. Jak nie on. Jakby go tam wcale nie było, ale bóg piłki nożnej grał, a Messi tylko chcąc nie chcąc. Świat się emocjonuje. Kamera pokazuje dziewczyny i chłopców. Ale te pierwsze częściej. Pieniądze nie grają, grają ludzie. Ludzie dopingują. Wielkie igrzyska nie są takie złe. W końcu, więcej w nich sensu niż w polityce uważanej przez najmędrszego za rządy hien na osłami.

Najważniejsze są media. Jak wyjaśniła córka Zbiga Brzezińskiego, naszego wielkiego rodaka, są od tego, żeby mówić ludziom dokładnie to, co mają myśleć. W sumie sprawy poszły do przodu. Właściciele i zarządcy mediów publicznych są od tego, by czynić ludzi nowymi, lepszymi, bardziej prawidłowymi. Bezpieczniejszymi. "Po prostu wygenerujemy taki stan ducha, taki stan emocji..." - mówił o ludziach minister Pinkas, a nie mówił tego od siebie, on dostąpił i się wypaplał, to go odwołali, bo cała zabawa polega na delikatnym rozmijaniu się percepcji ogółu z rzeczywistością.

Wielka Brytania świętuje swoje zywcięstwo na Unią Europejską, bo 10 lat temu podjęła decyzję o uwolnieniu się i teraz jest już właśnie wolna. Grzegorz zachęca do Polexitu. Mrowie czyli ogół, jest za a nawet przeciw, rad wbić kły w szyję każdego, kto się nie zgadza, nie ważne na co. Plandemia przycichła i nie było żadnych laboratoriów, w których. A jak jesteś ciekawy to służby nie śpią, zeby spać mógł ktoś.

Kościół Katolicki w osobie sympatycznego Leona chyba jednak nie popuści czystszym nad biel uczestnikom rebelii Piusa któregoś tam i ich ekskomunikuje, jak gdyby ekskomunika z tego kościoła jeszcze kogokolwiek interesowała. Protestanci nie wiedzą przeciw czemu protestować, więc na wszystko się zgadzają. Muzułmanie wierzą w Boga jedynego i ich obraża wizja, a ci trzeci wiedzą co i jak.

W kraju nad Wizną sezon ogórkowy. Nad Wizną to była bitwa. Nad Wisłą dzięki Bogu jest pokój. Zarzynają się Ruscy z Ukraińcami kilkaset kilometrów dalej. Kto wygra? Kto wygra? Na wojnie, zwykle przegrywają ludzie - jak pisała Maria K. A wygrywają możni. Czy kiedyś było inaczej? Było, ale to wyjątki potwierdzające regułę. My zachowaliśmy się właściwie, choć teraz pojawiają się refleksje, że nie do końca mądrze. Ale moralność jest po naszej stronie. Jak zwykle. Jak zawsze.

Ja dopinguję Afrykańczyków. Afryka to ostania szansa ludzkości. Jej kolebka, punkt wyjścia i punkt powrotu. Do degeneracji, do zła, do zniszczenia. A jednak prawdziwe zło wydaje się rodzić w skutek postępu i komofortu. Wtedy ludzkie demony nabierają prawdziwie przerażających rozmiarów, przy których te afrykańskie diabełki wydają się jakieś jarmarczne i nie takie znowu straszne, zwłaszcza, że na sawannach i w odmętach Afryki zachowały się odpryski zwykłego, pierwotnego człowieczeństwa. Mandela nazywał to 'Ubuntu". Tak też nazywa się system operacyjny mogący zastąpić wykwity toksycznej chciwości hinduskiego managera firmy mały i miękki.

Zastanawiająca jest śmierć. Jak to właściwie jest? Czy należy się jej bać? Mowa. Wszyscy się jej boją. A może należy ją oswoić? Eutanazją? Podobno w Australii - ach te wcielenia Albionu - w czasie eutanazji oferowane jest eutanazjowanemu atrakcyjne tło muzyczne. Poj3bałao ich na amen. Ale ta śmierć to jednak jest zagadnienie, problem. Zachęcający ponoć aktorki do paradowania nago po jego mieszkaniu pan Łomnicki w "Wołodyjowskim" wypowiadał z zagadkową zadumą "Memento mori". Może właśnie śmierć jest największą wartością życia? Może ona właśnie jedyna pozwala dostrzec prawdziwą jego wielkość, naszą de facto niezależność od wszystkiego, bo i tak umrzemy. A każdy moment, godzina, każda zbrodnia, stosunek, poświęcenie, bohaterstwo, cierpienie, rozpacz, miłość i zachwyt na widok zachodzącego słońca albo gwiazd na niebie, uzyskują wartość nieskończoną. Może wszystko co się nam przydarza i co sami czynimy uzyskuje dzięki niej właśnie - dokładnie, bezpośrednio i bezdyskusyjnie - wartość nieskończoną, a cała reszta jest potępieńczym jękiem chciwości, dobywającym się z grona 99,9% populacji, która szeroką drogą zmierza do piekła w rytm żwawo grającej orkiestry na Titanicu. 

Kapitan coś pitoli i przenoszeniu świadomości w komputer. Podwładni kopulują z kontrolą i żądzą władzy oraz posiadania, nie widząc, że sami są przez te demony kopulowani prosto w mózg, prosto w serce, prosto w duszę, którą zaprzedają, za pieprzone paciorki. 

Za oknem remont. Spółdzielnia wynajęła firmę. Od miesiąca goście rżną kostkę kamienną taką tarczową piłą. Trzeba być grzecznym, wyrozumiałym i posłusznym. Fejsbój decyduje jak wyrażać i przeciwko komu możesz swoje frustracje. Co więcej, to w sumie obowiązek każdego dojrzałego obywatela i obywatelki. Kiedyś będzie dobrze. To za 4 tysiące lat. Co to będzie za te 4 tysiące lat? Czy ktoś będzie o nas pamiętał? Czy jakikolwiek człowiek? Czy też nie. Nikt. I rację miał Hunter Thompson, którego prochy wystrzelono z działa w powietrze czy Kamakawiwo'ole IZ, którego rozpylono w wody Pacyfiku. Zdeformowany swoją wagą, śpiewał. Śpiewał ładnie. Czy wiedział o czym śpiewał? Czemu się nie wziął za siebie? A może to była choroba? Krzyż jaki spada na każdego z nas, tak że nie potrafimy, nic poza niesiem go, czasem w milczeniu, czasem w przerwach patrząc ku słońcu, widząc tę tęczę, o której śpiewął IZ. Kim jesteśmy? Po co jesteśmy? Dlaczego?

  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 81
u2

u2

24.06.2026 19:26

"Zastanawiająca jest śmierć. Jak to właściwie jest? Czy należy się jej bać?"

Takiej z kosą w 7 pieczęci Ingmara Bergmana raczej nie. Trzeba się bać śmierci z nudy. Tako rzecze Totalnie Oświecony Bóg Ramtha.

Zbyszek
Nazwa bloga:
W drodze
Zawód:
wolny
Miasto:
Lublin

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 659
Liczba wyświetleń: 947,980
Liczba komentarzy: 4,841

Ostatnie wpisy blogera

  • Brexit 23 czerwca 2016. Bilans 10 lat. Wnioski dla nas wszystkich.
  • Halowe mistrzostwa świata w piłkę nożną
  • MŚ w piłce - bardzo ładne zawody

Moje ostatnie komentarze

  • Polecenia wydaje się osobom w stosunku służbowym. Głupoty o "niewoli unijnej" są bardzo chwytliwe. Apelują do emocji i są wygodne dla polityków, żeby robić niewyrobionym ich zwolennikom wodę z mózgu.
  • Z tymi samochodami, to chyba przesada, bo to głównie własność firm zagranicznych. Ale różnica potencjałów gospodarczych i poziomu technologicznego jest b.duża. Byłoby dla nas dobrze, gdyby polscy…
  • Coś w tym jest.

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • Czy da się żyć bez Boga?
  • Prawda o nas - głupi, nieodpowiedzialni i źli
  • Pożegnanie roku 2021 i powitanie 2022 w 6 punktach

Ostatnio komentowane

  • u2, "Zastanawiająca jest śmierć. Jak to właściwie jest? Czy należy się jej bać?"Takiej z kosą w 7 pieczęci Ingmara Bergmana raczej nie. Trzeba się bać śmierci z nudy. Tako rzecze Totalnie Oświecony Bóg…
  • tricolour, Zawsze też można porównać babę dzisiejszą z babą o dwadzieścia lat młodszą, bym tym porównaniem "dowieść", że życie ze starą wiedźmą jest pod każdym względem niewolą.Czas skończyć z raszplą.…
  • Zbyszek, Polecenia wydaje się osobom w stosunku służbowym. Głupoty o "niewoli unijnej" są bardzo chwytliwe. Apelują do emocji i są wygodne dla polityków, żeby robić niewyrobionym ich zwolennikom wodę z mózgu.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2026, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności