Najpierw PiS się stuczył a teraz Tusk pisieje. Bardzo żałuję, że tego sama nie wymyśliłam. Podwędziłam ten wyborny dowcip z tytułu artykułu w „ Do rzeczy”. Przez wiele lat za wzorcowy model polityki traktowało się zgniły kompromis. Większość polityków, nawet tych mających najlepsze intencje uważało, że należy w oficjalnych wypowiedziach trzymać się poglądów bliskich centrum oraz reguł politycznej poprawności.
Tymczasem polityczna poprawność, która przywędrowała do nas z Ameryki sparaliżowała na całe lata amerykańskie elity intelektualne i naukowe. Zamiast zajmować się poważnymi badaniami naukowcy zajmowali się udowadnianiem, że IQ rasy czarnej jest dokładnie takie samo jak IQ rasy białej a przedstawiciele tych ras nie różnią się zupełnie niczym, zapewne nawet kolorem skóry. Nie wolno było używać słowa Murzyn nie tylko w publikacjach lecz również w rozmowach prywatnych. Słowo to traktowane było jako rasistowskie, poniżające i wykluczające a za prawidłowe przyjęto nazywanie Murzynów Afroamerykanami. Ten idiotyzm przyjął się również w innych krajach, między innymi w Polsce.
Prowadzi to do sytuacji, których nawet Bareja by nie wymyślił. W Beskidzie Niskim, w okolicach Gładyszowa w rodzinie łemkowskiej urodził się Murzynek. Całkowicie zintegrował się z lokalnym środowiskiem, pasł z innymi dzieciakami krowy, służył do Mszy w katolickim kościele w białej komży, w której wyglądał zresztą prześlicznie. Jak powinniśmy go nazywać? Afroamerykaninem? Przecież ani on ani jego rodzice nigdy nie byli w Ameryce i w Afryce. A może Afrogładyszowianinem? Albo Afrołemekiem?
Wydaje się, że to nieistotne drobiazgi. Co za znaczenie ma jak nazywamy przedstawicieli innej nacji. Jeżeli na przykład Cyganie chcą być nazywani Romami dlaczego im tego odmawiać? Niespostrzeżenie element woluntarystyczny wchodzi jednak do innych dziedzin życia. Dlaczego odmawiać Wojtkowi nazywania go Marysią? Polityczna poprawność, która jest emanacją głupoty ignoruje konsekwencje prawne i życiowe podobnych rozwiązań. Jak przy takiej dowolności wyboru utrzymać w mocy kategorie sportowe? Jak zapewnić komfort i bezpieczeństwo kobietom, z którymi Wojtek chciałby się kąpać w tej samej łazience? Głupota mnoży się jak komórki nowotworowe.
Zamiast dwóch pojawiło się kilkadziesiąt dowolnie wybieranych płci oraz katedry zajmujące się badaniami nad nimi. Jeżeli można dowolnie określać sobie płeć to właściwie dlaczego nie można wybrać sobie wykształcenia? Dlaczego czepiamy się pani Kotuli która wybrała sobie magisterium z anglistyki? Cieszmy się raczej, że nie postanowiła zostać chirurgiem i na postawie swego wolnego wyboru nie zażądała dopuszczenia do operacji na otwartym sercu albo operacji mózgu. To nie jest żaden oryginalny pomysł. W Kambodży za czasów reżimu Pol Pota robotnicy rolni wykonywali skomplikowane operacje (kończące się oczywiście śmiercią pacjenta), a lekarze kopali rowy. Tak zdaniem Pol Pota była realizowana równość i sprawiedliwość społeczna.
Donald Trump jak to dziecko z baśni Andersena, powiedział wreszcie „król jest nagi”. Dla Amerykanów, a być może dla nas wszystkich, oznacza to wypuszczenie nas z domu wariatów, w którym coraz częściej się czuliśmy Bo przecież tylko wariat może dowolnie wybierać sobie płeć, uważać, że jest Ramzesem, Napoleonem albo Chrystusem i zmuszać innych do szanowania i wspierania jego szaleństwa. Nic dziwnego, że światowe lewactwo, które zawsze chciało zmieniać nie tylko bieg rzek lecz również prawa przyrody i naturę człowieka zareagowało na decyzje Trumpa histerią.
Strategią obrony lewactwa jest jak zawsze kłamstwo. Przede wszystkim przeinacza się orędzie Trumpa. Słuchałam go bardzo uważnie. Trump powiedział na przykład wyraźnie, że nielegalni imigranci, kryminaliści będą z Ameryki deportowani. Słowo „kryminaliści” zręcznie usuwano z tłumaczenia tego orędzia a nasze zakłamane władze zadeklarowały pomoc dla Polaków, którzy rzekomo mają być masowo deportowani z USA. Przypomina mi to jako żywo akcję zbierania śpiworów dla bezdomnych. Otóż 13 maja 1986 roku Jerzy Urban, w retorsji ( zamiast podziękowania) za przysłane ze Stanów Zjednoczonych do ludowej Polski mleko w proszku, zapowiedział przekazanie przez peerelowskie władze pięć tysięcy śpiworów i koców dla bezdomnych z Nowego Jorku.
Jeszcze bardziej perfidna jest taktyka kameleona. Donald Tusk nie przypomina sobie obecnie, że odsądzał Donalda Trumpa od czci i wiary, pani Nowacka, zapewne do czasu wyborów prezydenckich, zawiesza przymus uczestniczenia dzieci w edukacji seksualnej zwanej dla niepoznaki edukacją zdrowotną, a Rafał Trzaskowski, który finansował działania na rzecz LGBT Jolanty Lange vel Gontarczyk podejrzewanej o zabicie księdza Blachnickiego deklaruje się obecnie jako konserwatysta i obrońca tradycyjnych wartości. Koalicja 13 grudnia z najgłębszym przekonaniem używa Putina jako straszaka zapominając, że to ich leader Donald Tusk chciał resetu stosunków z Rosją „ taką jaką ona jest”. Premier Tusk wypowiada się obecnie krytycznie na temat systemu opodatkowania energii w budownictwie i transporcie czyli ETS2 który przecież sam współtworzył. Jednak to coś więcej niż zwykła strategia kameleona politycznego czy strategia bandyty, który dla odwrócenia od siebie uwagi krzyczy „ łapaj złodzieja” . Po raz kolejny mamy do czynienia nie tylko z obrotowymi zarzutami, które działają jak obosieczny miecz, albo dwa końce kija, lecz z obrotowym zjawiskiem.
Komunizm kulturowy, który zaatakował nas z zachodu przyniósł aberracje stokroć być może groźniejsze od aberracji zgrzebnego, swojskiego realnego socjalizmu, bo dotykające nie tylko gospodarki lecz istoty życia jednostki. Walka zachodnich liberałów z kościołem, rodziną i tradycyjnymi wzorcami życia przekroczyła wszystko do czego w swej ograniczonej pomysłowości byli zdolni nasi komuniści i słusznie przez niektórych traktowana jest jako rezultat postulowanego przez Gramsciego długiego marszu lewicy przez instytucje.
Pozostaje nam zatem nieodmiennie rola przedmurza obrotowego.
- Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
- Odsłony: 8703
biuletynnowy.blogspot.com
B.N. 04/25. MAMY JESZCZE POLSKĘ?
Pozdrówka!
Dziękuję bardzo za link
Pytanie czy rachunki za zmianę władzy płacić będzie marsie i Pani Izabela z własnej kieszeni.
Kuzynka była niedawno w SA. Nigdy więcej - powiedziała. Wyłączenia prądu na kilkanaście godzin przy potwornym upale, brud, gangi na ulicach, braki żywności. No cóż- tak smakuje czasem "wyzwolenie"
Obejrzałam sobie zdjęcie Muska w kolorze. Ma Pana rację ,,,,,piegowaty. To horror. Burzy wszelkie moja uprzedzenia. Poddaje się.
Józef Cat-Mackiewicz podsumował politykę Józefa Becka słowami:
"Beck z nagrobka swej polityki zrobił sobie piedestał."
Teraz bez mrugnięcia okiem na piedestał włażą Tusk z Morawieckim.
Jeszcze wiele kopalń do zasypania, jeszcze wiele długów do zaciągnięcia, jeszcze wiele okazji politycznych do zmarnowania, jeszcze wiele suwerenności do oddania.
Ciekawe jak będą się wykręcać ze swoich słów i czynów gdy UE już odszczekuje Zielony Ład?
Jak to jak?
Zawsze można powiedzieć, że białe nie okazało się białe i włożyć na nogi dwa różne buty.
I odszczekane.
Dość biednie żyć .
Dołóż jakiś zegarek dziadowi, bo nosi niemiecki. Niemiecki musi być dobry - dziada nie stać na złe rzeczy. Kuźwa, założyć zegarek "Hugo Boss" to trzeba mieć zryty beret...
😛😛😛
Nawet boisz się zapytać, co dziś leży na stole (więc chowasz się za słoikiem), a chętnie ci tym wykłuję oczy...
😛😛😛
Jesteś cienki bolek. Taki cienki, że o sobie niczego nie potrafisz napisać, taki pizduś - wędkarz.
A o mnie pisz, pisz. Dziękuję za zainteresowanie, jednakże bez wzajemności.
😁😁😁
PS. Pamiętasz te anodowane profile aluminiowe, boluś?
Pomyśl, jaki byś miał wspaniały, bo realny, materiał, gdyby - oczywiście teoretycznie - jakiś głupi chuj zamiast na egzamin poszedł na ryby...
😁😁😁
A twój standard jest jaki? Podjąć studia, zaplanować sobie wyższe wykształcenie, studia techniczne, magisterskie i w momencie ważnego wyboru zrezygnować? Gdybyś się uczył, ale nie nauczył, jednak podszedł do egzaminu i oblał, to by była inna sprawa - porażka jest częścią sukcesu. Mogłbyś podjąć próbę w kolejnym roku...
Ty nie poniosłeś porażki, ty stchórzyłeś, poddałeś się, zlekceważyłeś siebie i rodzinę, uległeś tandecie. Pół biedy gdybyś się z tym pogodził... Ale się nie pogodziłeś, to ciągle w tobie siedzi i regularnie na naszym forum wyłazi, nie tylko do mnie - zdeptane poczucie wartości.
A zdeptane poczucie wartości, to nie talerzyk pod dżem, to nie szczegół z zastawy stołowej - to defekt konstrukcyjny i dlatego się uginasz.
Miłego dnia.
😁😁😁
Aha
I nie talerzyk , tylko spodek , jak ci się wygiął to tym bardziej wal do kloca na Marszałkowskiej . Tam takich potrzebują .
Powodzenia
Żadna msza, żadne dzwony - po prostu nic się nie stało. Był Ład, ale się zmył więc go nigdy nie było.
W praktyce wygląda to tak, że Renault znów ma diesla w ofercie Megane. Czyli mieli i mają więc co tu odszczekiwać?
Izery też nie trzeba odszczekiwać, bo nie było, nie ma i nigdy nie będzie.
To chyba jakieś pokrewieństwo dusz, bo mój najnowsze felieton, który ukaże się w najnowszym numerze "Sieci" nosi tytuł "Król jest nagi!"... :)
Spieszę z wierszowanym komentarzem (z tomiku :Ja tu zostaję" - 2015r)
POLSKA
Nie chcę Polski gejowskiej, w tęczowych kolorach,
Bo zniknęłaby z mapy prędzej niż w rozbiorach!
(Już pisałem: „Gdy ptaszek brzydzi się hetero,
To wymiera gatunek. Nie ma piskląt. Zero!”)
Demoralizatorom „veto!” dzisiaj stawiam;
Genderowców bezwstydnych o bezsens pomawiam!
Chłopiec niech będzie chłopcem, dziewczynka – dziewczynką;
Pozwolisz – wkrótce zechcą być zombi... lub świnką...
Sprzeciwiam się aborcji „na pstryknięcie palcem”;
Pora aborcjonistów pohamować w walce!
(Niech dziękują codziennie swoim rodzicielom;
Wszak mogli ich wyskrobać, kiedy się poczęli...)
I tobie nie daruję, ty lewacka tłuszczo,
Wyjedź stąd na pustynię, albo jakąś puszczę!
Testuj tam na królikach teorie „rozwoju”,
A polski Patriotyzm pozostaw w spokoju!
Satanistyczna bando – spójrz mi prosto w oczy
„Bóg, Honor i Ojczyzna” – tego nie przeskoczysz!
Pseudoartysty podłe, na dotacje łase –
„Róbta sobie, co chceta!” – lecz za własną kasę!
Mówię „nie!” patologiom, korupcji i kłamstwu,
Układom, układzikom i wszelkiemu draństwu!
(Gdy wszyscy kradną wszystko, umiaru nie znając,
To nawet złodziej umrze z głodu w naszym kraju...)
Na koniec wszelkiej maści zdrajcom i zaprzańcom,
Czerwonym i różowym komuny pohańcom
Życzę (i w swych życzeniach bardzo jestem szczery),
By się im zawiesiły te ruskie serwery...
Chcę dziś Polski bogatej i w rozum, i w plony,
Kraju Piastów gościnnych, mężnych Jagiellonów,
Zawiszów, Koperników, Sobieskich, Kościuszków,
Zakochanych w polskości – jak Szopen z Moniuszką!
Z geniuszem Mickiewiczów, Paderewskich siłą,
Chcę Piłsudskich i Dmowskich, Pileckich, Wojtyłów...
***
Nade wszystko młodzieży mądrej i wrażliwej,
Mówię dzisiaj – uwierzcie! Wszystko jest możliwe!
I tylko od Was samych zależy, kochani,
Jak tu będzie? Co dalej? Co się z Polską stanie?
ROMAN DMOWSKI (testament)
youtube.com
Jak zwykle dziękuję i serdecznie pozdrawiam. Czytuję regularnie " Sieci" więc felietonu na pewno nie przegapię.
No tak. Sam ostatnio poświęciłem temu zjawisku parę tekstów. Co zabawne przypomniałem jakiś tydzień temu także o tych śpiworach dokładnie w tym samym kontekście - żenujących działań Tuska. Który, jak na mój gust został odseparowany od rzeczywistości. Jest jak, nie szukając daleko, (kiedyś ważny i potężny) Zygmunt Solorz, który stał się pacynką w czyichś rękach. Tylko właśnie pozostaje to pytanie: Czyich?
Niestety trudno rozwinąć ten temat w miejscu (NB) w którym Tuska postrzega się jako niemieckiego demona i gdzie panuje niemal kompletny brak potrzeby by fakty zgadzały się teoriami.
Tylko że warto by to ustalić.
Przykładowo. Może ktoś poda. Jakieś przykłady gdzie Tusk zmienił coś z polityki PiS. Jest coś takiego jeśli wyjdziemy poza krzykliwego tak pociągającego masy pudelka w którym podobno Tusk ściga biednych ludzi z PiS?
w głowie masz śmieci, więc żaden argument, że Tusk to niemiecki sługus i do tego wyjątkowy łajdak, do ciebie nie dotrze, bo jemu służysz, a twoje porównanie PiSu do PO dowodzi twojej miernoty intelektualnej :)))))
Masz tu kamratów do dyskusji, pijecie sobie z dzióbków, ta sama półka, zawołaj @pampersa czy innego @triglodytę.
:))))))
Jestem zaskoczony Pańską opinią. "Wszyscy są jednakowo umoczeni" to raczej jeden z kierunków działań sympatyków GW. Konfederacja ma inny sposób: pierwsze zdanie to delikatna krytyka KO a reszta to huraganowy i bardzo ogólny atak na PiS. Autorka blogu ma zupełnie inną metodę krytyki obu stron - zwykle odnosi się do konkretów. Zdrufka i odrobiny dystansu wszystkim życzę
Nie do mnie to pytanie ale podam panu trywialną różnicę. PO sprzedało Kolejkę Linową w Zakopanym ( to była ciężka praca 1000 - ca górali w bardzo ciężkich warunkach) a PiS ją odkupił w hołdzie tym ciężko pracującym ludziom. Piszę o tym, bo mój rodzic choć nie budował jej, a był ceprem to, dużo serca i wysiłku włożył wraz z innymi przy remoncie wagoników a inni w konserwacji urządzeń. PO sprzedawało polską ziemię obcokrajowcom choć tyle było w niej polskiej krwi i potu.
Jest dokładnie na odwrót. Pomimo wielkiej prywatnej sympatii do PiSu mam prawo i obowiązek wytykać to co uważam za błąd. ( Amicus Plato i tal dalej). Chodziło mii o to, że PiS firmował .zielony idiotyzm, masowe szczepienia i bycie sługami narodu Ukraińskiego. Na tym się przejechał bo choć wygrał wybory nie zdołał utworzyć rządu. Teraz koalicja 13 grudnia wchodzi w cudze buty i kłamliwie zaprzecza wszystkim swym wybrykom. Na przykład postponowaniu przyszłego prezydenta wielkiego państwa. Deklaruje nieufność do migrantów i w tym sensie pisieje czytaj psieje. Czy nawet dowcipy trzeba już tłumaczyć?
Kryminaliści nie będą deportowani. Kryminaliści mają flepy na to że są doskonałymi o nie podważalnej opinii obywatelami USA.
Przekładając to na grunt polski, jestem w oczach Pani Izabeli kryminalistą i wnukiem przywiezionych na ruskich tankach, bo nie mam flepów na bycie Prawdziwym Polakiem wydanych przez Jej kastę.
tak, tak, nie inaczej, tylko twoja wschodnia inteligencja jest nieporównywalna, nawet zostało to udokumentowane w filmie Seksmisja, stwierdzeniem, że trzeba iść na wschód, bo tylko tam jest cywilizacja, przez poprawność polityczną nie dodali, że jest rodzaju "w mordę go i nożem".
Wiem że prawda boli.
Ale jakoś mi was przeoranych nie jest żal...
Czy Pani wie, że za udowadnianie twierdzenia, że jest rasa biała ma wyższe IQ od rasy czarnej, pewien też naukowiec z USA, został postawiony przed sądem i skazany, nie pamiętam czy za ten dowód, czy rasizm.
Nie ma chyba najmniejszej wątpliwości, że jest taka jedyna "rasa wybrana", która ma najwyższe IQ ze wszystkich ras, a kto spróbuje to podważyć, tego z całą pewnością spotka niewyobrażalna, a nawet ostateczna przykrość.
Znam tę sprawę. Mam nadzieję że w USA wróci normalność.
"Pomimo wielkiej prywatnej sympatii do PiSu mam prawo i obowiązek wytykać to co uważam za błąd."
Droga Pani:
"Nie czas żałować róż, gdy płoną lasy",
podobnie jest w chińskiej "sztuce wojny", a jakby nie patrzeć, mamy wojnę i to na wielu frontach, a najgorsza w chwili obecnej dla nas, jest ta wewnętrzna.
Nie jest czas na jakąkolwiek krytykę PiSu, chyba wszyscy ich wyborcy mamy wiele pretensji i żalu, ale wróg na to czeka, że będziemy się wywnętrzniać, a już to na NB to widać, pewnie też inni wrogowie Polski obserwują i będą to wykorzystywać.
Jakby nie patrzeć i narzekać, za czasów PiSu Polakom żyło się lepiej i były widoki na więcej, nawet wrogowie to dostrzegali i doceniali, a to co się obecnie dzieje pod rządami gubernatora Tuska, woła o pomstę do Nieba, co też już dostrzegają ich wyborcy, a będzie jeszcze gorzej, nadchodzi Armagedon, niech tylko z pomocą Szatana i Berlina, posadzą w Pałacu swojego człowieka.
Polska jak można sądzić, jest tym "języczkiem u wagi" niemieckiej polityki do utworzenia IV Rzeszy, jak Polska padnie na kolana, to padną inne narody.
Najwięcej żalu ma elektorat PiS że wobec takich jak ja, nie zastosowano środków ostatecznych.
A kiedy jest czas na jakąkolwiek krytykę PiS-u?