Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

Pers ma rację, będzie też o chińskim statku

smieciu, 04.12.2024
Po co niby Rosja miałaby atakować Polskę, NATO? Otóż po nic. No chyba że na własną szkodę.
Właściwie to nie chce nawet mi się zbytnio o tym pisać. W końcu wydawałoby się już sporo o tym ostatnio pisałem.  Wydawałoby się że każdy rozumie... Tylko że najwyraźniej nie! Mamy ciągle te absurdy jakie się pojawiają w tym temacie, bzdury jakie wypowiadają „generałowie”. Rosja zaatakuje nagle! Mimo że jej się to nie zdarza wcale. Każdy jednak pieprzyć może, ostatnio ciągle mamy to samo. Co zmusiło mnie w końcu do napisania paru linijek tekstu.

Czyli straszy się Polaków atakiem Rosji mimo że rzecz jest kompletnie bezpodstawna. Nikt przecież nawet nie próbuje wyjaśnić dlaczego Putin miałby to zrobić. A tym bardziej jak miałby to zrobić!
Mamy ostatnio w mediach jakichś desant ludzi z wypowiedziami straszącymi atakiem Rosji. Tak jakby jakaś magiczna ręka dała im kopa w tyłek by wyszli obwieszczać te głupoty niezależnie od tego jak bezsensowne są, kompromitujące tych co je wypowiadają. I jednocześnie się przez nie obnażają jako tani agenci od roboty na zamówienie.
Cała ta historia jest interesująca tylko że oczywiście masy tkwią w oparach absurdalnego pudelka. Zamiast zastanowić się nad kluczową kwestią, pytaniem: skąd rozkręcanie tej histerii mimo że nie ma ona żadnego logicznego uzasadnienia, bo jedynie ciągle wystarcza, jak zawsze, podstawić kolejnego zaplutego karła - wroga demona i umysł się wyłącza jakby za pomocą pstryczka jakiegoś!
Jeśli ktoś potrafi wyjaśnić dlaczego Rosja miałaby zaatakować wychodząc poza Putina demona oraz jednocześnie tępego idioty - niech się ujawni. Zgodnie jednak ze zdrowym rozsądkiem, zakładając że nikt taki się nie ujawni, mamy następującą sytuację odnośnie wojny na Ukrainie:
Putin dostał tam zdrowe wciry, stracona masa sprzętu, Ukraińcy byli w stanie zadawać bardzo bolesne ciosy zarówno na froncie jak i w głębi Rosji za pomocą broni dalekiego zasięgu. Tak naprawdę wojna na Ukrainie wykazała szereg słabości armii Rosyjskiej. Gdyż Ukraińcy potrafili zatrzymać rosyjską armię często dysponując wcale nie najnowszym sprzętem. Gdyż to co dostali z zachodu było zwykle starszą bronią i tak przeznaczoną do wymiany. Oczywiście USA dostarczyło swojego kluczowego wsparcia ale także w ograniczonym zakresie. Ostatecznie więc za pomocą wyraźnie ograniczonych środków Ukraina przez 2 i pół roku powstrzymywała napór rosyjskiej armii. Czyli pokazała że Rosja nie miała i nie ma niczego na czym mogłaby bazować w kolejnej wojnie.
W końcu jednak, obecnie Rosja zyskuje wyraźną przewagę. Ale nie dzięki własnej sile, przewadze wojskowej ale ze względu na zwykłe wyczerpanie przeciwnika. Tak więc mimo ogromu strat jakie Rosja poniosła, to Ukraina została wyczerpana jeszcze bardziej, przez co znalazła się w odwrocie. Ale i tak, napór Rosji wcale nie jest jakiś przytłaczający. Kompletnie właściwie wyczerpana Ukraina, zmuszona za pomocą łapanek uzupełniać braki kadrowe, mimo tysięcy dezerterów, totalnego zmęczenia, braku sprzętu i tak stawia opór.
Taka jest sytuacja. Ale z jakiegoś powodu wyskakują kolejne ludki jak króliki z kapelusza i straszą Rosją. Że niby ta ledwo zipiąca ma zaatakować NATO!
Normalnie myślący człowiek zdaje sobie sprawę jak bardzo idiotyczne są takie sugestie.
Normalnie myślący człowiek jednak widzi że jest tego coraz więcej stąd też pojawia się u niego pytanie: Skąd to? Czemu ma to służyć. KTO ZA TYM STOI?
Odpowiedź jest oczywista. I wałkowana przeze mnie w całej serii tekstów jakie w ostatnich miesiącach napisałem na temat tej wojny a w szczególności tej kwestii.
Są ludzie którzy chcą kontynuacji tej wojny! Ludzie, którzy mówią hop i wyskakuje z kapelusza generał za generałem ze swoimi autokompromitującymi tekstami. Są ci ludzie i jest Zełenski, który w jednym jest szczery i stały. On też chce tej wojny. Bo chce ją wygrać.
A na to jest tylko jeden sposób. Czyli pomoc NATO. Czyli uczynienie z Polski dosłownie kraju przyfrontowego, kraju wciągniętego do wojny. Kraju celu. Takiego samego jakim obecnie jest Ukraina.

Rzecz więc jest naprawdę prosta. Logiczna. To nie Rosja chce zaatakować. Ale ci co chcą ciągnąć wojnę dalej. Zełenski i jego opiekunowie. To oni mogą tylko zyskać. To oni więc mówią hop i agenci się ujawniają. To oni mówią hop i w mediach mamy o tym co by się stało gdyby Ruskie pacnęły atomówką w Warszawę. To oni mówią hop i ludzie zaczynają się bać Rusków. To oni wreszcie, istnieje duża szansa, powiedzą HOP! I pojawi się pretekst. A ludzie uwierzą bo przecież codziennie mózgi czyszczone są na tą okazję: „Ruskie zaatakują! Aż się w nich gotuje od chęci do ataku. Na Polskę. NATO. O niczym Putin innym nie myśli.”
Więc gdy wreszcie powiedzą HOP załączą się odpowiednie obwody w mózgach. Wojska ruszą a ludzie będą przekonani że to on! Ten zły Putin tak sprawił. Zaatakował. A my wysyłając te wszystkie oddziały do Ukrainy przechodzimy do obrony...  To właśnie przeczytamy w sieci, tak powiedzą w TV.

A wszystko to, jeśli już, wkrótce! Gdyż jak wiadomo, główny sponsor rozkręcania wojny przechodzi na emeryturę. Tak więc teraz albo nigdy! Nie ma co tych agentów wyciąganych z kapelusza dalej chować. Niech pokażą dla kogo pracują. Bo potem i tak nie będzie dla nich roboty.
Może się uda. Co szkodzi spróbować?

Więc próbują. Ale są tacy co plany krzyżują. Jak to opisywałem w swoich tekstach. A ostatnio mieliśmy kolejną odsłonę tej historii. Chiński statek przeciągnął kotwicą po światłowodach. Po co to zrobił? Zerwał kable prowadzące do biednej Finlandii. Co tam ludzie będą zimą robić bez Internetu...  Może mniej głupot. Pomyślą w wolnej chwili. Pomyślą coby pomyśleli. Tak normalnie, o tym przecięciu, internetu już nie mając?
Wiadomo! Ruskie to zrobiły! Bo wszystko co złe robią Ruskie! Tak mówią i piszą. Ktoś puścił bąka w tramwaju? Rusek na pewno! Bunt w Afryce, zaburzenia w Albanii, prezydent w Rumunii, Le Pen we Francji, Aleppo w Syrii. Stan wojenny w Koreii. No i najważniejsze. Trump w USA. Wszystko Ruskie! Tak mówią! Demon Putinowski pociąga za sznurki na całym świecie. I tylko poradzić sobie na Ukrainie nie może. Ale co tam. Każdy wie, kabel zerwać musi Rusek!
A tu myk! Kabel zerwał Chińczyk.
I macherzy wojenni w kropce. Bo teraz ktoś może zapyta: tego bąka w tramwaju też może puścił Chińczyk?
Zaczną tam mieć wątpliwości. Może Niemiec. A może nawet Francuz w NATO zapyta. Może to nie Rusek? Może poczekajmy. Zanalizujmy skład chemiczny. Rozszyfrujmy! Potem dopiero woja na Ukrainę rzućmy. Jeśli bąk będzie prawdziwy, ruski.

I tak może przeminie. Wylewane w mediach głupoty spłyną do ścieku.
Bo zostało już bardzo mało czasu na zagranie najważniejszej karty.
  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 6858
angela

angela

04.12.2024 14:18

Wystarczy obserwować uklady Putina/ Rosji z innymi państwami. Ma już pomylonego Kima jako mięso armatnie,  Xi atakuje gospodarczo. 
Rosja sama nie atakuje, a obecne Niemcy  też  atakują gospodarczo, bo szwabstwo totalnie rozleniwione i na żadną wojnę nie pójdzie. 
Putin uzywajac Unii, a Niemcy  swojej suchej  Ursuli i rudego skunksa, działają na osłabianie państw, szczególnie Polski,  i dopiero potem mogą uderzyć. 
Dlatego spieszą się, wszechobecne klamstwo i bezprawie byłe dopiąć swego, na totalne  osłabianie Polski.
Pers

Pers

04.12.2024 16:57

@smieciu
//Czyli straszy się Polaków atakiem Rosji mimo że rzecz jest kompletnie bezpodstawna.//
Wytłumaczenie tego zjawiska jest banalnie proste.
Przerabialiśmy to już przy okazji tzw. pandemii.
Zmasowany atak medialny robi ludziom sieczkę z mózgu. Obywatel skutecznie przestraszony jest obiektem łatwym do sterowania.
Godzi się na wszystko, w tym na rzeczy, na które w normalnych warunkach i używając własnego mózgu by się nie zgodził.
Wywoływanie zwierzęcej rusofobii ma na celu przygotowanie do agresji na Rosję czego już właściwie się nie ukrywa. Świadczą o tym wypowiedzi polskich i zagranicznych "polityków".
Pozwala na niekontrolowane wydatki na zbrojenia i okradanie w ten sposób własnych obywateli.
Korzyści dla władz jest oczywiście więcej ale te kilka to najważniejsze.
smieciu

smieciu

04.12.2024 20:48

Dodane przez Pers w odpowiedzi na //Czyli straszy się Polaków

@Pers piszesz
Wytłumaczenie tego zjawiska jest banalnie proste.
Czyli jak dalej piszesz
Wywoływanie zwierzęcej rusofobii ma na celu przygotowanie do agresji na Rosję czego już właściwie się nie ukrywa. Świadczą o tym wypowiedzi polskich i zagranicznych "polityków".
Tylko chyba jakoś do nikogo to nie dociera. Napisałem na ten temat w sumie szereg tekstów ostatnio. Ten też bezpośrednio porusza tą kwestię. Ale jakoś nikomu nie chce się pociągnąć dyskusji w tym temacie. A przecież sprawa jest fundamentalna! Jeśli bowiem to nie Rosja ma nas zaatakować, bo przecież nie ma to sensu, to właśnie mamy tylko tą alternatywę:
To ktoś chce zaatakować Rosję!
Czyli mamy jedno wielkie picowanie, oszukiwanie, zakłamywanie.
Jest ktoś więc kto chce uczynić (pośrednio, jeśli NATO wejdzie do wojny) z Polski kraj który znajdzie się w stanie wojny z Rosją.
Jest więc ktoś kto doprowadzić chce (pośrednio) doprowadzić do zniszczeń w Polsce, ewentualnego załamania gospodarki itp.
I jakoś chyba nikogo zbytnio nie interesuje kto jest kim kimś. Jakie marionetki służą temu komuś w Polsce. Jak to się ma do naszej sceny politycznej itd. Ludzie się tutaj pultają. Nawrocki. Trzaskowski. Tylko że to kompletne bzdety wobec prawdziwie poważnej kwestii!
To dość zabawna ale i charakterystyczna sprawa. Ludzie tkwią w pudelku. Pudelkach. Różnego rodzaju. Są pudelki dla PeOwców i PiSowców. I inne. Mają jednak wspólną cechę: są różowiutkie, cieplutkie, milutkie. I takie proste.
I takie pociągające przez to właśnie! Sprawiające że nikomu z nich najwyraźniej wyjść się nie chce. Mimo ogromu powagi sytuacji. Mimo wiszącej nad nami brutalnej rzeczywistości. Która jednak właśnie musiałaby pudelka wywrócić do góry nogami.
Stąd też dyskusji o tym nie ma.
Pers

Pers

04.12.2024 21:11

Dodane przez smieciu w odpowiedzi na @Pers piszesz

@smieciu
//Stąd też dyskusji o tym nie ma.//
Nie ma i nie będzie.
Wielokrotnie pisałem, że POPiS prowadzi tylko walkę o krajowy dostęp do konfitur. W sprawach zasadniczych kiedy można szkodzić Polsce są zadziwiająco zgodni.
Jest na to mnóstwo dowodów a każdy dzień przynosi nowe.
Wypowiedzi Tuska, Dudy czy Sikorskiego podżegających do wojny nadają się już pod Trybunał Stanu. Co najmniej.
To na poziomie "wielkiej" polityki.
Na poziomie np. blogosfery takiej dyskusji nie będzie bo ogromna większość uczestników musiałaby połknąć własny język i woli milczeć.
Uaktywniają się takie beznadziejne trolle jak lokalny @fejkaliusz, którzy serią fejków próbują zaklinać rzeczywistość i podsycać rusofobię.
To fakt, że ich usiłowania są żałosne i skazane na porażkę ale oni mają zadania do wykonania.
Codziennie oglądam filmiki różnych "ekspertów" od wojny na Ukrainie i mam niezły ubaw patrząc jak muszą się gimnastykować, żeby pokazać jak to Rosja dostaje wciry ale niestety ciągle posuwa się naprzód. Słowo "niestety" jest używane najczęściej.
Fajne są komentarze pod filmikami. Kiedyś entuzjazm banderofilów był wszechobecny, teraz przeważają komentarze prześmiewcze ludzi, którzy nie dają już się nabierać na toporną propagandę.
Tezeusz

Tezeusz

05.12.2024 15:59

Dodane przez Pers w odpowiedzi na @smieciu

@ Rus gwno
 Rusofilku jestem patriota i jestem dumny ze jestem rusofobem. O czym pisałem :
https://naszeblogi.pl/66…
Miejsce rusofila- jest w ABW.....koniec kropka.
Jabe

Jabe

04.12.2024 21:52

Dodane przez smieciu w odpowiedzi na @Pers piszesz

Trzeba obserwować, w czym PiS z PO są zgodne: kowid, Putin, UE...
smieciu

smieciu

04.12.2024 22:11

Dodane przez Jabe w odpowiedzi na Trzeba obserwować, w czym PiS

To nie tak że wszędzie jedno i to samo. W istocie na świecie istnieje duża rzeczywista polaryzacja. Najlepszym przykładem jest stosunek do Putina, wojny na Ukrainie właśnie. Istnieje też duża polaryzacja odnośnie Zielonego Ładu.
Ale nie w Polsce. U nas faktycznie jakby na sznurkach tej samej ręki politycy tańczyli. Tak to wygląda efektywnie.
Co też powinno prowadzić do kolejnych przemyśleń.
Przykładowo. Każdy widzi i naprawdę nie ma co wątpić, jak się żre PO i PiS. To jest rzeczywiście autentyczne. Ale przecież niby są na tym samym sznurku. Dlaczego wiec się żrą. Grają w teatrze?
Otóż nie!
Oni, Tusk i Kaczyński przykładowo. Mogą faktycznie w to wierzyć. Że są w jakichś przeciwnych obozach. Zwyczajnie nie zdają sobie sprawy, że ci, którzy ich klepią po plecach są z jednej drużyny.
Przyjęcie takiego wyjaśnienia znowu ma swoje konsekwencje. W takim układzie trzeba przyjąć że nasi politycy są bardzo nisko w piramidzie rzeczywistej (światowej) władzy. Stąd ich nikła wiedza o prawdziwej istocie rzeczy. Są jedynie popychadłami. Napuszczanymi na siebie. Przez co bardzo łatwymi do sterowania. Ci tam wyżej, poruszający sznurkami obiecują im że jeśli będą grzeczni, to ta druga strona będzie miała gorzej. Podczas kiedy wykonywanie poleceń to droga do sukcesu. Czyli wsparcia. Finansowego i innego gwarantujący bezpieczny byt partii czy rządu.
Nasi politycy są zwyczajnie żałośni. Wiszą kompletnie zależni od obcej siły. Głupawi skoro wierzą że będą mogli w Polsce coś tam po swojemu przeforsować. Głupawi skoro sami wierzą w wojnę PiS vs PO.
Dostają z góry nadzorców. Kaczyński Morawieckiego, Tusk jak się wydaje Sikorskiego. I tyle jest z tej całej polityki.
Tym bardziej żałosnej i absurdalnej że i Morawiecki i Sikorski też mogą mieć różne dziwne swoje wyobrażenia na temat tego komu służą. Chociaż jak się wydaje oni dwaj, mogą co nieco kumać i wiedzieć że są z jednej paczki.
(Tak wracając tematycznie ale nie przypadkiem, ani też bez sensu, do mojego poprzedniego tekstu o Tusku pod kontrolą PiS)
Tezeusz

Tezeusz

05.12.2024 16:11

Dodane przez Pers w odpowiedzi na //Czyli straszy się Polaków

@ Rus .. gówno
"Wywoływanie zwierzęcej rusofobii ma na celu przygotowanie do agresji na Rosję czego już właściwie się nie ukrywa"
Połączenie spirtu i zioła daje właśnie takie reakcje jak twoje bzdurne komentarze...i bełkot..
To twój guru bandyta osrany karakan scigany za zbrodnie ludobójstwa putler straszy Polskę bronią atomową i wojną. ON !!!! kłamco notoryczny i manipulancie.
 Piłeś nie pisz.....
Tezeusz

Tezeusz

05.12.2024 16:15

Dodane przez Pers w odpowiedzi na //Czyli straszy się Polaków

@ Rus.. gówno
"Te generały na emeryturze powiedzą każdą bzdurę za pieniądze.
Ja nie biorę pieniędzy od nikogo więc mogę sobie pozwolić na mówienie prawdy."

Odpowiedż na ten twój komentarz bardzo obszerny znajdziesz na stronce. Zapraszam do literatury
Tezeusz

Tezeusz

05.12.2024 16:19

Rosyjskie straty w Ukrainie przekraczają kolejne bariery. W listopadzie średnio dziennie ginęło lub odnosiło rany ponad 1,5 tysiąca okupantów. To wzrost odnotowany kolejny miesiąc z rzędu. Jeszcze gorzej statystyki wyglądają w ujęciu całkowitym. Tutaj Rosjanie przekraczają kolejną "czerwoną linię" piąty raz z rzędu. Coraz większe straty to najpewniej efekt działań ofensywnych Kremla na kilku kierunkach.
Sowieckie ścierwo zalega pola na Ukrainie. Brawo !
Jabe

Jabe

05.12.2024 16:38

Dodane przez Tezeusz w odpowiedzi na Rosyjskie straty w Ukrainie

A, biedacy, jeszcze nas mają za­atakować.

Stronicowanie

  • Pierwsza strona
  • Poprzednia strona
  • Wszyscy 1
  • Wszyscy 2
smieciu
Nazwa bloga:
Anarchia czyli Świadomość

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 194
Liczba wyświetleń: 1,207,400
Liczba komentarzy: 4,461

Ostatnie wpisy blogera

  • Tak ode mnie trochę o wyborach, Nawrockim i Ukrainie
  • To kim są ci agenci i popychadła o których pisałem?
  • Wraz z wzrostem ciśnienia agentury wyłażą na wierzch stadami

Moje ostatnie komentarze

  • Jedyne co ten wpis pokazał to że autor jest trollem memowym. Na temat zdjęcia właściwie nic nie wiadomo. Kiedy zrobione. Może jest z przed 4 lat? Jest to jakaś tandetna o wyjątkowo małym zasięgu…
  • „Reakcja władzy i jej mediów? Jednoznaczna. Wyśmiewanie, olewanie, kpiny, ataki. Wyzwiska- w tym uderzenie w tych, którzy o tym mówili, w Starostę Powiatu Garwolińskiego.Rzecznik MSWiA nawet…
  • Autor z każdym tekstem przebija swój sufit pisowskiego nawiedzenia... Parodia, groteska, kompletny odlot. Wydawałoby się niemożliwe że można mieć mózg, być dorosłym człowiekiem i pisać tak żenujące…

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • PiS giął kark przed UE
  • Kukiz a Morawiecki. Wielki czy mały spisek?
  • A może, przy okazji, wróćmy do Smoleńska?

Ostatnio komentowane

  • keram, Apel do wyborców Polonii w zachodniej Europie ! Odpierdolcie się wreszcie od Polski !!!  
  • spike, Sądzę, że Prezydent Nawrocki odda hołd pomordowanym, tym bardziej, że jako prezes IPNu walczył o pozwolenie ekshumacji ofiar na Ukrainie. Ciekawi mnie czy się odważy na ekshumacje ofiar w Jedwabnem,…
  • Jabe, Bez partii pana Nawrockiego by nie było. Łaska pre­zesa jest jedynym po­wodem jego byt­ności w polityce.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2025, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności