Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

W Rosji też zaczęli od reklamodawców

Tomasz Sakiewicz, 03.10.2024
Rada Europy zajęła się wreszcie niszczeniem wolności słowa w Polsce. Skala represji, która dopadła największą stację konserwatywną w Europie, czyli Telewizję Republika, jest porównywalna do początków rządów Władimira Putina. On też nie zaczynał od jawnie stosowanej brutalnej siły. Najpierw zastraszano reklamodawców, sponsorów, izolowano od instytucji państwowych, nasyłano urzędy kontrolne, używano służb do skłócania ludzi, by na koniec wyłączyć sygnał i pozamykać niepokornych.
Tusk jest gdzieś w połowie tej drogi. Z tego powodu wielu organizacjom dziennikarskim w Europie, które podniosły alert, przyszło do głowy, że sytuacja zmierza w złym kierunku. Nie chodzi tylko o wolność słowa. Niewpuszczanie dziennikarzy na dostępne dla innych obrady sztabu kryzysowego to w sytuacji takiego kataklizmu, jaki dotknął południowo-zachodnią Polskę, zwykłe szaleństwo. Jeżeli Tusk swoją utartą praktyką nie znajdzie kozła ofiarnego, może ponieść nieoczekiwane dla siebie straty. Jak na razie po 10 miesiącach rządzenia Polską jest jednym z najbardziej nielubianych premierów, a zaufanie do niego idzie w dół. Tusk oparł swoje rządy na trzech filarach: poparciu Niemiec, totalnym pijarze i przekonaniu, że sądy mu bez większego wysiłku wszystko przyklepią. Aprobata ze strony Niemiec się nie zmienia. Za to patrzą na to coraz mniej chętnie osoby odpowiedzialne za realną politykę USA. Pijar Tuska tak naprawdę poszedł zupełnie w rozsypkę. Nie wiem, kto mu doradził mówić, że raczej nie będzie powodzi, gdy wśród meteorologów panowało przekonanie, że jest ona prawdopodobna. Jeszcze mocniej się zastanawiam, kto dwie godziny przed pęknięciem tamy doradził mu mówić, że konstrukcja wytrzyma.
Gdyby nie przytomność burmistrza Lądka-Zdroju, który dzień wcześniej ogłosił ewakuację, doszłoby po prostu do masakry. Robienie z premiera pajaca, który swoim wyglądem na sztabach powodziowych ma przekonać, że śpi na trawie, nie ma czasu na prysznic i ogolenie się, dopełnia miary tej katastrofy.
Sądy właśnie zaczęły wymykać mu się z ręki. Zgodnie z oświadczeniami ministrów, sprawę kierownictwa prokuratury miał rozstrzygnąć Sąd Najwyższy. Rozstrzygnął, tylko władzom się nie podoba. Tego samego dnia w różnych sądach zapadły jeszcze trzy bardzo niekorzystne wyroki dla obozu władzy. Może to przypadek, ale myślę sobie coś innego. Sędziowie uważają, że Tusk przesadził, szczególnie deklaracjami lojalności, które mieli spalać. Dali mu więc popalić. Wszystkie trzy filary rządów Tuska weszły w głęboki kryzys. Jak nic się nie zmieni, obecna ekipa w ciągu pół roku straci władzę.
.
Tekst pochodzi z najnowszego wydania tygodnika "Gazeta Polska" z 02.10.2024.
 
  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 6175
u2

u2

02.10.2024 17:51

***Aprobata ze strony Niemiec się nie zmienia.***
Na miejscu Niemców zacząłbym się jednak niepokoić sytuacją w samych Niemczech. Polska jest na dorobku po 2WS i 40 latach PRL. Podgoniła trochę przez ostatnie 8 lat i to b. mocno zaniepokoiło Niemców, a zwłaszcza ich liderów, którzy jednak prowadzą samobójcze polityki typu likwidacja elektrowni atomowych i przyjmowanie nielegalnych migrantów, co jest rozpaczliwą próbą poprawienia kulejącej demografii.
Ijontichy

Ijontichy

02.10.2024 18:12

Na blisko 100 programów w kablowej TV,została wycięta Biedronka! Nigdzie nie ma reklamy Biedronki.
Ale za to WSZĘDZIE jest nachalna reklama LIDLA,KAUFLADU,ALDI...no i sporadycznie Carfura....a jeszcze LEWIATANA,ale do zrzygania idzie LIDL!!
Jabe

Jabe

02.10.2024 18:26

Co właściwie się stało?
tricolour

tricolour

02.10.2024 18:57

Dodane przez Jabe w odpowiedzi na Co właściwie się stało?

@jabe
Kasy wpływa za mało z reklam, bo państwowe spółki nie mają partyjnego nakazu reklam azotu w powietrzu, to lament się podniósł.
Panie premierze, jak żyć?
Jabe

Jabe

02.10.2024 21:15

Dodane przez tricolour w odpowiedzi na @jabe

Toż to rzeczywiście jak u Pućki za miedzą.
u2

u2

02.10.2024 21:23

Dodane przez Jabe w odpowiedzi na Toż to rzeczywiście jak u

Byłeś u Pućki za miedzą?
PS. A ja byłem :-)
Pers

Pers

02.10.2024 18:30

@Tomuś
Ta wasza telewizja tak czy tak upadnie i to nie dlatego, że zły Tusk się uwziął.
Jesteście po prostu kiepscy (coś jak słynny Ferdek z serialu).
sake3

sake2020

02.10.2024 19:12

Dodane przez Pers w odpowiedzi na @Tomuś

@Pers......Mnie się podoba. Jest na czym oko zawiesić. Ja na panu Kłeczku. A pan niech sobie porówna swoją pomarszczoną Zacharową a spikerki Republiki. Reżimowa TV nawet poniżej poziomu Kiepskich.
Pers

Pers

03.10.2024 09:18

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na @Pers......Mnie się podoba.

@sake
//A pan niech sobie porówna swoją pomarszczoną Zacharową a spikerki Republiki.//
Zawsze dziwi mnie napastliwy stosunek kobiet do kobiet, zwłaszcza jeśli chodzi o urodę.
Otóż droga @sake ... Jako prawie 60 letni facet mam większe kompetencje oceny kobiecej urody niż ty. (Masz w domu lustro?)
Muszę stwierdzić, że Pani Marysia Zacharowa ma tyle zmarszczek ile ma każda kobieta w jej wieku i nie przeszkadza to jej być bardzo atrakcyjną kobietą.
Nie wspomnę już o wyjątkowej inteligencji i elokwencji. Dziennikarze boją się wręcz zadawać jej pytania bo glanuje ich jak chce. A porównanie z prezenterkami Republiki jest wyjątkowo śmieszne :)))
Tezeusz

Tezeusz

02.10.2024 20:38

Dodane przez Pers w odpowiedzi na @Tomuś

Ruszkiewicz dlaczego masz bana dożywotniego w NEonku ? za co !!! Obsmarowali tam ciebie strasznie. Biedaczek !! hahahaha. Dalej uwielbiasz putlerka bandytę.
sake3

sake2020

02.10.2024 18:31

Czy w obecnej sytuacji szalejącego reżimu TVRepublika ma szanse się utrzymać? Przecież pod byle pretekstem albo i bez może się tam włamać Bodnar zawłaszczając sprzęt i lokal i wyrzucając albo zakuwając w kajdanki pracujących w niej ludzi? Przecież teraz nikt już nie jest pewien swego losu. Państwo jest rozsadzane od wewnątrz, z chamską uciechą niszczone a bezradne i ogłupiałe społeczeństwo milczy.
Pers

Pers

02.10.2024 18:42

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na Czy w obecnej sytuacji

@sake
//...i ogłupiałe społeczeństwo milczy//
No nie całe skoro nadobna @sake krzyczy :)
Zdradzę ci @sake małą tajemnicę - Polacy mają wkrótce zastąpić Ukraińców w "świętej" wojnie z Rosją. Ich już Rosjanie prawie wycięli to teraz kolej na nas.
Do tego scenariusza zaczął nas przygotowywać już kilka lat temu rząd "dobrej zmiany" a rząd Tuska to kontynuuje. Ze zdwojoną siłą bo terminy napięte.
(Cieszę się, że mieszkam 5000 km od Jasionki bo tam ew. przyleci w odwiedziny parę Panów Kindżałów.)
Jak wielokrotnie pisałem, jak trzeba szkodzić Polsce to PiS i PO idą zgodnie rączka w rączkę.
sake3

sake2020

02.10.2024 19:21

Dodane przez Pers w odpowiedzi na @sake

@Pers........Bo nadobna sake nie jest ogłupiałą a światłą częścia społeczeństwa.. Dzisiaj krzykiem zdobywa się świat śpiewa Budka Suflera
Tezeusz

Tezeusz

02.10.2024 20:39

Dodane przez Pers w odpowiedzi na @sake

Ruszkiewicz został tobie tylko jeden portal co ma na pieńku z ABW." Wolne Media"...tam twoje wypociny i moje komentarze na stronce do nich....nie zapominam. Cieszysz się..A to że mieszkasz tam gdzie mieszkasz rusofilku twój problem i twego kibla.
Marek Michalski

Marek Michalski

02.10.2024 19:14

Blokada informacji publicznej jest nielegalna nie tylko w stosunku do dziennikarzy. W tym wypadku rząd nie kryje się, że blokuje dziennikarzom TV Republika dostęp do informacji wymagających nagłośnienia z punktu widzenia interesu państwa.
Oczywiste jest zgłoszenie tego w prokuraturze.
Blokada przez ABW portali internetowych dotknęła Wolne Media. Sprawę rozstrzygnął Najwyższy Sąd Administracyjny. ABW przegrała sprawę.
wolnemedia.net
Wcześniej podobna sytuacja zdarzyła się portalowi informacyjnemu nczas.com.
„Działanie ABW doprowadziło do zniszczenia jednej z najstarszych polskich stron internetowych – straty z tego tytułu oceniam na ok. 100 tys. złotych miesięcznie. ABW świadomie niszczy, poprzez swoje działanie, jedną z nielicznych polskich firm medialnych, funkcjonujących na rynku od 35 lat″
"„ze szczątkowych dokumentów na temat przyczyn akcji ABW, wygląda na to, że jedną z podkładek (a może jedyną podkładką?) był w tej sprawie tekst Anny Mierzyńskiej z lewackiego portalu OkoPress o nieistniejącej »sieci moskiewskich trolli«”.
„Tej samej Anny Mierzyńskiej, która tak gorliwie broniła agenta GRU Rubcowa. Mam dla ABW trop: a może to Anna Mierzyńska, broniąca Rubcowa, jest częścią rosyjskiego spisku dążącego do zniszczenia prawicy w Polsce? Pójdziecie tym tropem? Ja bym na początku zablokował portal OkoPress, bo to, że pisze tam obrończyni agenta GRU to niepodważalny fakt” – podsumował red.nacz. Najwyższego Czasu Tomasz Sommer, który zapowiada złożenie doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez ABW w tej sprawie.
nczas.info
Nczas.com zamknięto 1,5 roku roku temu z nieznanych przyczyn, w reakcji na blokadę informacji przez ABW otwarto portal nczas.info, który jest dostępny.
Jak się na to zapatrują redaktorzy Gazety Polskiej, telewizji Republika i portalu Niezależna.pl ?
u2

u2

02.10.2024 19:30

Dodane przez Marek Michalski w odpowiedzi na Blokada informacji publicznej

***Jak się na to zapatrują redaktorzy Gazety Polskiej, telewizji Republika i portalu Niezależna.pl ?***
To typowa konkurencja. Jednak zdecydowanie wolę Gazetę Polską od oszołomstwa JKM. JKM ma od czasów Urbana w PRL zadanie odbierać głosy prawicy i mącić ludziom  w głowach. W brydża to doskonała metoda na wygrywanie, jak przeciwnicy nie rozumieją systemu licytacji. W codziennym życiu to jest jednak straszna przywara.
Tezeusz

Tezeusz

02.10.2024 20:54

Dodane przez Marek Michalski w odpowiedzi na Blokada informacji publicznej

@Pseudo doktorku Michalski vel @Pers
"Wolne Media" od kogo i czego zależą to już sprawa służb..ale jak tam Ruszkiewicze co uwielbiaja putinka swoje wypociny publikuje a blogerów NB  tutaj  lży poniża.
naszeblogi.pl
Z portalu Niepoprawni.pl, Salon 24, NEon24 wyleciał  na zbity...dlaczego ?
Imć Waszeć

Dark Regis

02.10.2024 22:16

Dodane przez Marek Michalski w odpowiedzi na Blokada informacji publicznej

Obawiam się, że ruskich trolli i agentów ściga się zawsze ze zdwojoną zaciętością w momencie, gdy tylko w Polsce dyskusja zbacza niebezpiecznie na temat zachodnich spinów i szpiegów. Za to na wyróżnienie zasługuje analiza zapewne znamienitych analityków jakoby działania Niemiec nie miały nigdy przenigdy znamion działania czy inspiracji służb ruskich. Wprost z rozrzewnieniem wysłuchałem niegdyś wywiadu z Jurgenem Rothem, który na podstawie "dokumentu służb niemieckich" wskazywał na znaną już podobno Niemcom siatkę wschodnich zamachowców, w tym w stopniu gienierala, która podobno zaplanowała i przeprowadziła zamach w Smoleńsku. Mija ponad 10 lat i co? I jak zawsze gdy sojusznicza GWno prawda zainfekowała bazy danych, to tak tam siedzi i śmierdzi "bo przecież zawsze można zapytać o to rzecznika BND", prawda? ;) PS: Tam powinno się poprawić na "'brukselskiego' spisku mającego na celu zniszczenie prawicy w Polsce", a dokładniej całej Polski bez dzielenia na kolory polityczne. Na uwagę zasługuje też dziwny fakt milczenia Amerykanów, którzy zawsze mają gęby wypchane frazesami o wolności słowa, demokracji, praworządności i takich tam michałkach. Czyżby też ruscy-amerykanie?
u2

u2

02.10.2024 22:22

Dodane przez Imć Waszeć w odpowiedzi na Obawiam się, że ruskich

***ruskich trolli i agentów ściga się zawsze ze zdwojoną zaciętością***
Widać że nigdy nie miałeś styczności z wymiarem niesprawiedliwości. Wymiar robi wszystko na prikaz i tak aby trwało jak najdłużej :-)
Imć Waszeć

Dark Regis

02.10.2024 22:24

Dodane przez u2 w odpowiedzi na ***ruskich trolli i agentów

Kilka lat temu napisałem to otwartym tekstem "gdy rewolucja pozostawia nieruszonym Wymiar S., to jest to ściema, a nie rewolucja, bo stary system przetrwał nienaruszony". Ot i cała kabała.
u2

u2

02.10.2024 22:45

Dodane przez Imć Waszeć w odpowiedzi na Kilka lat temu napisałem to

Na lekarstwo Bednarski!
Oraz Golden Caravan by Lalo Schifrin
youtube.com
Imć Waszeć

Dark Regis

02.10.2024 23:13

Dodane przez u2 w odpowiedzi na Na lekarstwo Bednarski!

Zabawne, że niegdyś tego rodzaju muzyka miała status dzisiejszego "gangsta rapu" ;) Przykład: youtube.com youtube.com Od kiedy Laurence Fishburne został Morfeuszem, to dużo się zmieniło w odbiorze tego sortu muzyki. Jednak nad pianino przedkładam gitarkę: youtube.com bo w końcu zabawę zaczynałem od Ścierańskiego w Remoncie :]
u2

u2

02.10.2024 23:21

Dodane przez Imć Waszeć w odpowiedzi na Zabawne, że niegdyś tego

***Ścierańskiego w Remoncie***
Pamiętam jak dziś, jak poszedłem na festiwal angielskich dram w Remoncie koło DS Riviera gdzie mieszkałem. Nie było wolnych miejsc. Zauważyłem wolny tron, Spytałem się czy jest wolny. Odpowiedź była na TAK. Usiadłem. Wygodnie.  Jak Król. Pewna czarnowłosa dziewucha zaczęła tyradę po angielsku, zarzucając mi na tronie, niestworzone rzeczy. ,,, Gadała, gadała. Po angielsku. Oskarżając mnie o niestworzone rzeczy. I na koniec swojej tyrady wymierzyła we mnie pistolet. Czekała, aż ucieknę z tronu. Panicznie. Ale nie uległem panice i pozostałem niewzruszony. Wystrzeliła w moim kierunku. Przeżyłem. Okazało się, że strzelała ślepakami. He he heh eheh he heh he
PS. To były piękne dni :-) :-) :-)
Imć Waszeć

Dark Regis

02.10.2024 23:28

Dodane przez u2 w odpowiedzi na ***Ścierańskiego w Remoncie**

Tak samo było na Ścierańskim, zaś układ sali był taki, licząc od centrum w stronę Ursynowa: tronownia, barek i scena. No i piwo sprzedawali do muzy ;)
u2

u2

02.10.2024 23:35

Dodane przez Imć Waszeć w odpowiedzi na Tak samo było na Ścierańskim,

To był jedyny raz jak nawiedziłem Remont. Stodołę nawiedziłem jak cwaniaczki napadli na Vacka, który przyjechał w odwiedziny do kolegi z Czech, z Cieszyna, z którym mieszkałem w DS Riviera. Poszedł sam do restauracji Praha, sądząc że przyjmą go po królewsku jako Czecha. Mało go żuliki nie zabili. Zademonstrował mi to w windzie w DS Riviera, Ledwo przeżyłem po długim duszeniu. Sprawców MO nigdy nie odnalazła, nie wiem dlaczego szukała w Stodole, tam rządziły karczychy, których skaperowała potem mafia :-)
Imć Waszeć

Dark Regis

03.10.2024 00:37

Dodane przez u2 w odpowiedzi na To był jedyny raz jak

Kiedyś starszaki z Riwiery w ramach zakładu o 2 flaszki wysłali nas (pierwszaczki) do knajpy, gdzie dostali wpier.... To było gdzieś tam w uliczce odchodzącej od Żwirki i Wigury. Poszedłem ja i taki Adaś metr sześćdziesiąt. Siedliśmy w kącie, dosiadły się do nas dwie ku... i zaczęły zaczepiać. Najpierw wypiły nam piwo, a jak się wzburzyliśmy, to krzyknęły na salę "Rysiek, Bolek, Czesiek,..!" i podniosło się kilku tęgich chłopów ze sznytami. Zatem to olaliśmy i kupiliśmy sobie nowe piwa. "Zaraz, zaraz" powiedziała nagle jedna ku... "My dzieci nie opijamy". No i odstawiły nam te piwa. Nie wiem jak to opisać, bo miło nie było, ale beznadziejnie też nie. Wreszcie udało nam się wyrwać z imprezki i tym sposobem wygraliśmy zakład ;))) W Stodole gdzieś były salki na WF tak więc też tam byłem. W knajpie Praha też. Ten wspomniany Adaś odwalił za to lepszy numer, bo poszedł już nietrzeźwy pić na sępa jako "Anglik w Warszawie" i bełkotał tak "nie po polsku", że towarzycho uwierzyło, że nic po polsku nie kuma. Towarzycho w końcu zaczęło się przy nim zastanawiać jak go spić i obrobić z dewiz. Udało mu się uciec przez kibel ;))
u2

u2

03.10.2024 00:50

Dodane przez Imć Waszeć w odpowiedzi na Kiedyś starszaki z Riwiery w

"Anglik w Warszawie"
No ja aż takich przebojów nie miałem. Wiedziałem jak Maklakiewicz zginął:
pl.wikipedia.org
Zdzisław Maklakiewicz był uzależniony od alkoholu[9]. Na początku października 1977 roku świętował ze znajomymi przyznanie Złotej Kamery filmowi pod tytułem Przepraszam, czy tu biją? w reżyserii Marka Piwowskiego, po czym udał się na spacer, usiadł na ławce i zasnął. Obudziły go prostytutki, które chciały wejść do Kamieniołomów, lokalu znajdującego się w podziemiach Hotelu Europejskiego, i poprosiły o to, żeby on je tam wprowadził. Aktor postanowił im pomóc. Przy wejściu wywiązała się szarpanina z ochroniarzami, pojawili się funkcjonariusze Milicji Obywatelskiej. Zdzisław Maklakiewicz leżał nieprzytomny przy ulicy Krakowskie Przedmieście, czym nikt się nie przejmował, biorąc go za pijanego. Kilka dni później aktor zmarł[10]. Pochowano go na cmentarzu Powązkowskim (kwatera 3-3-29/30/31)[11].
Marek Michalski

Marek Michalski

02.10.2024 23:01

Dodane przez Imć Waszeć w odpowiedzi na Obawiam się, że ruskich

@Imć Waszeć Obie metody, na ruskiego trolla i na alternatywną hipotezę, są skuteczne o ile osiągną "poziom terapeutyczny". Ludziom o słabych głowach wystarczy, by zmarginalizować fakty i zmącić postrzeganie rzeczywistości.
Milczenie Amerykanów wymowne nie z powodu opanowania przez rosyjskich agentów. Karta smoleńska w rękawie straszy bardziej niż zagrana. W planie mają bratni deal.
u2

u2

02.10.2024 23:04

Dodane przez Marek Michalski w odpowiedzi na @Imć Waszeć Obie metody, na

***Karta smoleńska w rękawie straszy bardziej niż zagrana. W planie mają bratni deal.***
Mylisz pojęcia, albo celowo, albo przypadkowo. Z dilu wyjdą nici, wyjdzie wielka wojna. A groźba straszniejsza niż rzeczywista agresja.
PS. Nadal nie wiem jak się was pozbyć. Upierdliwych, nic nie kumających Ruszkiewiczów :-)
Imć Waszeć

Dark Regis

02.10.2024 23:26

Dodane przez Marek Michalski w odpowiedzi na @Imć Waszeć Obie metody, na

Tak czy siak również o tym pisałem pewien czas temu. Wprowadzanie zamordyzmu w czasie pandemii było przecież próbą generalną przed obecną wojną "informacyjną" (zachodzi jedynie wątpliwość w kwestii uczestników tej wojny i kto kogo atakuje). Pisałem też wtedy o "szczepionce" jaką fundują nam rządzący wtedy w całym zachodnim świecie politycy. Jedne narody wyciągnęły z tego wnioski i przeszły test, zaś inne nie. Tam po prostu infekcja "demoliberalna" już rozwinęła się w pełni. Wreszcie już od dwudziestu lat z okładem, czyli jeszcze z czasów pierwszego rządu PIS powtarzam tezę, że "liberalizm jest takim złośliwym replikatorem i wirusem w domenie ustrojów politycznych", co się sprawdziło obecnie w 100%. Obecne elity raz zdobytej władzy oddać nie zamierzają, bo to jest "zamach na demokrację". ;) W każdym razie od 2005 wcale tak dużo wody w Wiśle nie upłynęło i przynajmniej ja jeszcze pamiętam jak był postrzegany Nczas. Czy to aby nie ta ekipa rozpropagowywała coś w podobie filmu Zeitgeist?
Marek Michalski

Marek Michalski

02.10.2024 23:52

Dodane przez Imć Waszeć w odpowiedzi na Tak czy siak również o tym

@ImćWaszeć Nie pamiętam filmu Zetergeist. W sprawie zamachu na WTC dezinformacja była podobna do zamachu w Smoleńsku. Były zasadne wątpliwości i oczywiste dezinformacje.
O nczas.com mogę powiedzieć, że jest to wersja popularna Najwyższego Czasu, która nie stawia barier czytelnikom przyzwyczajonym do okna Overtona ustawionego przez główny nurt propagandy. Jednocześnie nie utrwala lewicowych stereotypów. Mogę pozytywnie ocenić ich kontakt z rzeczywistością w czasie pandemii.
Odnośnie tezy o liberalizmie, to jest błędna z powodu utożsamiania pojęcia liberalizmu z tym czymś co jest odmianą marksizmu. W IIIRP zaczęło się chyba od utożsamiania Balcerowicza z liberalizmem z powodu przeprowadzenia w Polsce planu Sachsa, który określał się jako socjaldemokrata. Trudno zmienić wieloletnie nawyki. Niektórzy się spłoszyli i nazywają się wolnościowcami ustępując pola komunie. Ja nie.
Imć Waszeć

Dark Regis

03.10.2024 00:25

Dodane przez Marek Michalski w odpowiedzi na @ImćWaszeć Nie pamiętam filmu

Przecież wiemy już, że mówimy o tym czymś co nam sprzedają demokraci z USA via Unia, a nie o podręcznikowy jakiś liberalizm. Innego liberalizmu jak dotąd na świecie nie ma i ma to silny związek z podatnościami na kryzysy geopolityczne. Może jakaś kolonia na Marsie będzie liberalna, ale tu na planecie Ziemia wszystko zależy od tego, czy sąsiad nie ma aby więcej dywizji i swoich planów wobec nas. Zresztą kiedyś goniłem za te podręcznikowe poglądy niejakiego Matkę Kurka, bo on był tym zachwycony jak też wielu "prawicowców". Co ma niby wspólnego liberalizm z kapitalizmem? Nie więcej niż demokracja z systemem politycznym z głosowaniem powszechnym (vide Rosja).
Marek Michalski

Marek Michalski

03.10.2024 09:31

Dodane przez Imć Waszeć w odpowiedzi na Przecież wiemy już, że mówimy

Liberalizm z kapitalizmem,  w klasycznym konserwatywnym znaczeniu, ma związek przez wolny rynek i kumulację kapitału.
Z innej strony patrząc skoro otrzymaliśmy od Boga wolną wolę, to aby z niej korzystać. Jeżeli się nią kierujemy to podejmujemy decyzje świadomie i odpowiedzialnie, czyli nie na cudzy koszt.
Nie jest możliwa realizacja wolnej woli pod okupacją, więc związek z patriotyzmem jest oczywisty.
Wszytko to są wartości prawicowe.
u2

u2

03.10.2024 00:00

Dodane przez Imć Waszeć w odpowiedzi na Tak czy siak również o tym

***. Pisałem też wtedy o "szczepionce" jaką fundują nam rządzący***
Obywatelu! Rządź się sam!
Morawiecki bardzo porządny żyd, nie mam do niego większych zastrzeżeń. Ale już do mośka Jacka Gdańskiego mam i jego braciaka Przemka również.
PS. I mam was wszystkich wiadomo gdzie.
Tezeusz

Tezeusz

03.10.2024 07:58

Dodane przez u2 w odpowiedzi na ***. Pisałem też wtedy o

"Morawiecki bardzo porządny żyd"
Swój o swoim ... ej !
paparazzi

paparazzi

03.10.2024 01:52

Dodane przez Imć Waszeć w odpowiedzi na Obawiam się, że ruskich

Imć Waszeć |tak to widzę.
Tomasz Sakiewicz
Nazwa bloga:
Wróg Ludu

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 237
Liczba wyświetleń: 804,144
Liczba komentarzy: 3,077

Ostatnie wpisy blogera

  • A GDZIE POMNIKI KISZCZAKA I BALCEROWICZA?
  • Konwulsje
  • ZWARCIE

Moje ostatnie komentarze

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • USA muszą wybrać koncepcję Europy
  • Rosja rozpadnie się tak jak ZSRS
  • Bitwa o Polskę A.D. 2023

Ostatnio komentowane

  • NASZ_HENRY, Zabierali biednym by dawać swoim 😎 dakowski.pl😎
  • Marek Michalski, Po to w nowomowie przypisano pejoratywne znaczenie określeniu "teoria spiskowa", aby ludzie nie doszukiwali się związków przyczynowo-skutkowych.
  • Ijontichy, Jak możesz pytać? Masz jakieś wątpliwości? :-)))

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2026, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności