Witaj: Niezalogowany | LOGOWANIE | REJESTRACJA
Solidarność i ruch hipisowski
Wysłane przez izabela w 13-07-2024 [17:58]
Co ma wspólnego ideologia hipisów z ideologią solidarnościową? To, że zarówno Solidarność jak i ruch hipisowski – twierdzę- zostały zainstalowane w Polsce przez służby. Nie ma się o co obrażać, powszechnie wiadomo, że kraje satelickie sowieckiej Rosji upadały pod ciężarem głupoty własnego systemu, a klasa rządząca chciała pierestrojki przeprowadzanej w taki sposób, żeby nie tylko nic nie stracić lecz zachować wpływy oraz zyskać pieniądze i przejąć - jak to nazywał Marks- środki produkcji. Charakterystyczne jest, że zarówno w Solidarności jak i w ruchu hipisowskim spotkały się odgórne tajne inicjatywy z autentycznym dążeniem społeczeństwa. Inaczej nie udałoby się zgromadzić w Solidarności 10 milionów członków, w tym wielu uciekinierów z PZPR. Nawet zatwardziali partyjnicy też chcieli zmiany sytemu, chcieli zostać kapitalistami, chcieli zastąpić swoje zależne od łaski akurat rządzącego kacyka przywileje autentycznym bogactwem i przywilejami dziedzicznymi.
Dużo wcześniej – młodzi ludzie mieli dosyć peerelowskiej biedy i szarzyzny, chcieli kolorowo się ubierać i kolorowo żyć, chcieli popróbować narkotyków o których wyśpiewywali songi ich idole na przemycanych albo kupowanych w Peweksie płytach. Bliskie ich sercu były ideały wolnej miłości, a szczególnie im się podobała propozycja uprawiania miłości zamiast prowadzenia wojen. Dla komunistycznej władzy natomiast dobry był i pożądany każdy sposób rozbrojenia młodzieży i odciągnięcia jej od polityki. Oddolna inicjatywa młodzieży spotkała się więc z perfidnym, dalekosiężnym planem komunistycznych służb. Dowodów na to, że komunistyczne służby wbrew pozorom sprzyjały rozwojowi ruchu hipisów w Polsce, oraz że niektóre komuny były pod opieką komunistycznych władz jest wiele. Jedną z takich ewidentnie tolerowanych a może nawet koncesjonowanych i „ prowadzonych” przez władze komun była organizacja niejakiego Proroka.
Prorok uważany za pierwszego i najwybitniejszego z polskich założycieli ruchu hipisów to pochodzący z podkrakowskiej wsi Józef Pyrz, malarz i rzeźbiarz po roku w zakopiańskiej szkole Kenara, oraz student filozofii na ATK. Rozpoczął on swoją misję latem 1967 r. w Mielnie natomiast Idee hipisowskie wcielał w życie w komunie zorganizowanej w willi przy ul. Cyganeczki w Warszawie. Ta komuna była pewnego rodzaju wzorcem. Zasadą był brak zasad. Mieszkańcy komuny i ich goście sypiali na dwóch ogromnych własnoręcznie uszytych materacach. Niektórzy jej mieszkańcy pracowali ale zarobki szły do wspólnej kasy. Do szafy w korytarzu każdy wrzucał ubranie, w którym przyszedł z miasta, i wyjmował to, co mu się podobało. Według podobnych zasad funkcjonowały inne komuny czy pseudo komuny w Polsce. Podobny styl prezentowała na przykład wspólnota tworząca teatr funkcjonujący przy Zakładach Azotowych w Puławach . Oni jednak, choć mieli podobno jak komuna Pyrza wspólne ubrania i pieniądze, skupieni byli na swojej artystycznej misji, a nie na realizacji narkotycznych, kolorowych snów. Wracając do Proroka. Tylko ktoś bardzo naiwny mógłby uwierzyć, że bez parasola ochronnego ze strony służb można było przetrzymywać 60 osób w jakimś mieszkaniu czy willi. W PRL wystarczyło żeby w naszym mieszkaniu pojawił się kuzyn z innego miasta aby natychmiast odwiedził nas dzielnicowy. Po przyjeździe na wczasy na wieś, aby nie narazić się na kolegium, wszyscy pędzili zameldować się u sołtysa.
Jeszcze mniej prawdopodobna jest powielana w licznych hagiograficznych opisach wersja udziału komuny Proroka w inwazji wojsk sprzymierzonych na Czechosłowację. Jak pisze w swoim naiwnym tekście Grzegorz Łyś: <<Oprócz dywizji pancernych i zmechanizowanych LWP u schyłku lata pamiętnego roku 1968 ciągnęły na południe, ku granicy z Czechosłowacją, także gromady młodych ludzi w koszulach w psychodeliczne kwiaty. Przywódca polskich hipisów „Prorok” i jego najbliżsi uczniowie zabrali się na zlot w Dusznikach-Zdroju wojskową ciężarówką. Zrządzeniem losu zlot miał się rozpocząć w dniu, w którym wojska Układu Warszawskiego wkroczyły do Czechosłowacji, by zdławić praską wiosnę. Od rana nad Dusznikami huczały ciężkie wojskowe transportowce, a na przygranicznych drogach dudniły czołgi. I oto, w tej właśnie chwili, wśród spanikowanych kuracjuszy pojawił się w parku zdrojowym Prorok– w białej narzutce na głowie i z naręczem kwiatów w ręku – by głosić wszem i wobec: „make love, not war.”>>
„ Zrządzeniem losu zabrali się wojskową ciężarówką” - naiwność tej relacji przekracza granice idiotyzmu. Wojska udającego się na akcję nie zatrzymaliby na szosie żaden autostopowicz czy autostopowiczka, nawet Miss Polonia, a co dopiero stado 60 hipisów. Udział komuny Proroka musiał być dokładnie zaplanowaną operacyjną grą, której celem było odwrócenie uwagi opinii publicznej od inwazji na Czechosłowację. Dlatego tak uprzejmie wiozła hipisów do Dusznik wojskowa ciężarówka, a potem zapewniono im posiłki i kwaterę w schronisku Pod Muflonem. Powstanie wzorcowej komuny Proroka było częścią planu rozbrajania polskiej młodzieży. Najlepszy dowodem tego jest fakt, że Prorokowi i jego ludziom udzielał przez pewien czas schronienia klub ZMS na warszawskiej Starówce.
Ruch hipisów powstał w styczniu 1967 roku podczas festiwalu o nazwie The World’s First Human Be-in w dzielnicy Haight-Ashbury w San Francisco. Tego dnia naukowiec z Harvardu Timothy Leary ogłosił ostateczny zmierzch starych amerykańskich bogów, pieniądza i pracy oraz początek nowej religii miłości i wolności opartej na buddyzmie zen. Jej sakramentem było LSD. Idee te były kontynuacją koncepcji wyrażanych w imieniu pokolenia beatników przez Allena Ginsberga i Michaela McClure. Pomimo szalejącej w Polsce cenzury idee owe gorliwie i skrupulatnie rozpowszechniał tygodnik Forum. Dziewczyny i chłopcy szyli sobie kolorowe stroje, a zamiast LSD musiał im wystarczyć rozpuszczalnik tri. Wojowali z władzą i z kościołem.
W latach osiemdziesiątych Pyrzowi pozwolono emigrować do Francji gdzie lansował się – to też typowe- jako gorliwy katolik.
Komentarze
13-07-2024 [08:18] - u2 | Link: ***Solidarność jak i ruch
***Solidarność jak i ruch hipisowski – twierdzę- zostały zainstalowane w Polsce przez służby***
Tak podejrzewałem. Przecież marszałek Terlecki to syn prominentnej osoby z PRL. Podobnie Juras Owsiak to syn prominentnego milicjoniera z Komedii Głównej MO. :-) :-) :-)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ryszard_Terlecki(link is external)
Jest synem pisarza i dziennikarza Olgierda Terleckiego[23] (1922–1986), który walczył w bitwie o Monte Cassino, a przez ponad 30 lat był tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa[23], oraz jego żony Janiny (1925–2018)[24]. W młodości był uczestnikiem ruchu hippisowskiego oraz jednym z prekursorów tej subkultury młodzieżowej w Polsce. W środowisku (m.in. warszawskim) znany był pod pseudonimem Pies[25][26]. W tym okresie krótko był związany z Olgą Ostrowską (wokalistką występującą jako Kora)[27]. Dwukrotnie żonaty, ma troje dzieci z pierwszego małżeństwa[28].
13-07-2024 [10:38] - MFW | Link: Papieża Polaka JPII też
Papieża Polaka JPII też zainstalowały na Stolicy Piotrowej służby, ale nie SB a CIA.
W operację jego wyboru wtajemniczony był prymas Polski Stefan Wyszyński.
W pisanej przez siebie Autobiografii Jan Paweł II napisał:
"Nie zapomnę słów, które w dniu 16 października – w dniu świętej Jadwigi Śląskiej – wypowiedział do mnie w momencie, gdy zbliżała się decyzja konklawe: „Jeśli wybiorą, proszę nie odmawiać”. Bardzo mi wówczas dopomógł Prymas Tysiąclecia. Mogłem odpowiedzieć na pytanie zadane mi po wyborze: „przyjmuję”.
Wybór papieża Polaka z "najweselszego baraku w obozie socjalistycznym" a równocześnie najbardziej katolickiego, był jednym z elementów strategii prowadzącej do zwycięskiej zimnej wojny dla USA/Zachodu.
Drugim elementem związanym z tym pierwszym, było sprowokowanie rok później ZSRR do interwencji zbrojnej w Afganistanie, która trwała 10 lat(od 25 grudnia 1979 do 15 lutego 1989 roku) a w tym czasie powstała w PRL-u "Solidarność" destabilizowała sytuację w Polsce i całym obozie państw socjalistycznych( „Posłanie do narodów Europy Wschodniej”).
Temu celowi służyła też podróż apostolska do Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, którą Jan Paweł II odbył w dniach 2-10 czerwca 1979 roku.
13-07-2024 [11:23] - Ijontichy | Link: Zamiast na kirkucie...czy
Zamiast na kirkucie...czy mamy jeszcze POLSKĘ,czy juz totalny bardak??? Ma Pani jakieś wyjasnienie?
https://www.salon24.pl/newsroom/1388522,msza-swieta-za-jerzego-stuhra-w-miejscu-waznym-dla-artystow-tez-mozesz-tam-byc(link is external)
13-07-2024 [16:51] - u2 | Link: ***W 2020 r. aktor przeszedł
***W 2020 r. aktor przeszedł udar mózgu. Wcześniej, w 2011 r. wykryto u niego nowotwór krtani.***
Siła złego na jednego. Oprócz skrajnie negatywnej opinii śp. Romka Wilhelmiego p. Stuhr był raczej lubianą osobą. Przypisywano mu wypowiedzi że niby wstydzi się być Polakiem za granicą, ale nie jestem tego taki pewien. Jego syn zasłynął z kpin z ofiar katastrofy w Smoleńsku. "Macie państwo tu polew". Wcześniej synek popisał się nieznajomością historii i majaczył o dzieciach spod Cedyni, które jakoby Polacy używali jako żywe tarcze przeciwko Niemcom. Dlatego Saloon 24 wyłączył komentarze, aby nie było kolejnego polewu ze zmarłego :-)
13-07-2024 [15:25] - Marek Michalski | Link: Ze zjawiskiem ruchu
Ze zjawiskiem ruchu hippisowskiego łączą się, oprócz „prywatnych” Tymoteusza Leary, badania nad meskaliną, LSD, psylocybiną prowadzone przez służby specjalne USA. Autorzy jednego z filmów o tych środkach halucynogennych twierdzili, ze przed delegalizacją zaopatrywano w LSD „pro publico bono” żołnierzy w Wietnamie.
Ponadto:
- ruch krisznowców – bogobojny hinduski farmaceuta Bhaktiwedanta Swami Prabhupada na starość poczuł zew i wyruszył do Nowego Jorku a tam został guru hippisów (1966)
- rewolucja seksualna
- w 1968r. bunty studenckie o światowym zasięgu, w tym w USA, we Francji, w Polsce
- festiwal Woodstock 1969r.
„Sex, drugs and rock and roll” było kontynuacją rewolucji marksistowskiej w różnych formach testowaną i propagowaną przez szkołę Frankfurcką.
13-07-2024 [19:29] - Maverick | Link: Cele nacji handlowej się nie
Cele nacji handlowej się nie zmieniły a ogłupianie głupich gojów, doprowadzanie do upadku wartości wykształtowanych poprzez 1000 lat a nawet więcej w ich historii mają być podważone i zniszczone.
Zryw Solidarności był jedną z pierwszych kolorowych rewolucji. Sterowanych poprzez CIA, które teraz bardziej przypomina KGB. Polacy mający skłonności do bałwochwalstwa zbyt wiele sobie przypisują tym zrywem solidarności. Bolek nie tylko brał od CIA ( śmiesznie małe pieniądze jak 50 zielonych) ale i od bezpieki, bo jako pospolity wieśniak, co pewnie kabli do baterii nie potarfił podłączyć został wykreowany na potrzeby obu i był szkolony jak rzucać jedno linijkowce co ośmieszały system i podobały się naiwnemu i łatwowietnemu motłochowi. W rzeczywistości nic nie rozumiał, Takie głupotki ze samą produkcją statków spłacimy długi są tego dowodem, a dzisiaj nie ma już polskich stoczni ani Cegielskiego. Bolek był narzędziem kolonizacji Polski. Od tego czasu zapotrzebowanie na statki wzrosło bo ekonomia stała się globalna , czyli Polacy zostali wystrżyżeni jak głupie owce. Dzisiaj dalej nadstawiają się zachodowi jako wasale który planuje skolonizowanie całej planety i wynarodowienie całych naródów.
Teraz znamy jak obstawiał na w totolotku i wygrywał.
System zarządzania ekonomicznego w PRL-u był powotem nieefektywności i niewwydolności, ale i specjalistów od marketingu wogóle nie było , Chiny potrafiły swoje badziwie sprzedawać bo umieją handlować od 6000 lat. Oni też wiedzieli jak i Koreji Poudniowej ze swojego przemysłu się nie sprzedaje. Polakom kabaliści co przejęli kontrolę nad solidarnością nawwijali potrzebę inwestorów strategicznych aby zniszczyć i rozgrabić nasz przemysł, który mimo zniszceń wojennych nie był mały .
13-07-2024 [21:07] - lala | Link: jakże żałosne popiskiwanie, w
jakże żałosne popiskiwanie, w reptilian też wierzysz tutaj tolerowany antysemito?
13-07-2024 [23:54] - Maverick | Link: A co ciebie tak poniosło?
A co ciebie tak poniosło? Prawda boli i fakt ze są ludzie co znają historię i nie kupują naracji bezdusznych demonów?
Dyskutuj argumentami, jak masz urojenia lub kreujesz narrację, to świadomi i suwerenni ludzie tego nie kupią.
Czy reptylianie są bezdusznymi demonami? Tego nie wiem, i czy jedni i drudzy to dwa odcienie tego samego shit-u? To raczej bardziej prawwdopodobne.
Jakby nie patrzył na to jedynie ludzie demoniczni psychopaci potrafili zadawać ból innym doznając często z tego powodu orgazmu. W. swojej dominacji i władzy nad innymi dawało im poczucie wielkości do takich ludzi należal Beria, czy należy Biden, i jego świta trokistowska jak Bilken, czy Sullivan, nie mówiąc już o Nuland z domu Kaganowicz.oni nie ma miłosiedzia i poczucia .winny za śmierć i ból zadany innym. Oni pozbawieni są etyki, moralności, mordowanie i okradanie sprawia im przyjemność.
Jak masz wąpliwości to posłuchaj Douglas-a Macgregora.
https://www.youtube.com/watch?...(link is external)
13-07-2024 [22:00] - Marek Michalski | Link: @Maverick Red.Michalkiewicz
@Maverick Red.Michalkiewicz twierdzi, ze to PRLowska bezpieka wojskowa wykończyła partię rękami cywilnej. W krajowej komisji Solidarności ok.połowy stanowili ludzie służb ale w wyniku masowości ruchu TW się rozcieńczyli.
Wałęsę do stoczni przywieźli motorówką
https://niezalezna.pl/polska/m...(link is external)
Oczywiście nie wątpię, że CIA trzymała rękę na pulsie, ale głównym narzędziem nacisku USA na PRL było zadłużenie.
13-07-2024 [20:03] - u2 | Link: ***Braun raz kolejny zwrócił
.
13-07-2024 [20:03] - u2 | Link: ***Braun raz kolejny zwrócił
.
13-07-2024 [19:32] - Maverick | Link: Aż się wierzyć nie chce jak
Aż się wierzyć nie chce jak Polska ma brak respektu na Ukrainie. To jest przykład jak daleko posunęło się duraczenie Polaków.
https://gloria.tv/post/3Latdoz...(link is external)
13-07-2024 [20:20] - smieciu | Link: Ciekawa historia, tylko
Ciekawa historia, tylko szkoda że taka krótka :)
W 1967 powstaje komuna. W następnym roku podwieziono ich na wywczas wojskową ciężarówką i dano darmowe żarcie. A potem?
Zgaduję że za dużo to kosztowało... Problem polegał na tym że po co tworzyć ruch społeczny, który w naszych warunkach zmuszałby władze do opłacania każdego jego członka :) Którego interesowałaby jedynie darmowa wyżerka, ciuchy, trawka i pewnie łatwy seks.
Aż sobie pomyślałem o Terleckim i Kuchcińskim.
Może więc jednak coś z tego wyszło - w ramach redukcji kosztów wytypowano paru na darmowy wikt a resztę rozgoniono :)
13-07-2024 [21:06] - lala | Link: o tymże Proroku, o którym
o tymże Proroku, o którym napisała autorka "(...) od drugiej połowy 1971 coraz mniej angażował się w działalność ruchu. Zamieszkał w rodzinnym Gawłówku, w 1972 ożenił się, został zakwalifikowany do trzeciej grupy inwalidzkiej i jako tzw. artysta chałupnik został zatrudniony w Inwalidzkiej Spółdzielni Pracy w Krakowie." - tacy to i hippi made in Poland...
14-07-2024 [14:00] - izabela | Link: @ śmieciu ( 20.20)
@ śmieciu ( 20.20)
Ruch wystarczy zainicjować, nie trzeba opłacać każdego członka. Opłacano Bolka a przecież nie 10 milionów szeregowych solidarnościowców. I o to szło. .Również przy hipisach. Każdy ćpun był stracony dla oporu przeciwko komunie, był rozbrojony. Każda dziewczyna wyszywając kamizelki i obsługująca członków komuny miała za mało czasu żeby pomyśleć w jakim kłamstwie żyje.
14-07-2024 [14:18] - smieciu | Link: Jednak Pani Izabelo nie
Jednak Pani Izabelo nie przechodziłbym gładko nad Terleckim i Kuchcińskim. „Pies” jest wymieniany w sieci obok „Proroka”.
Nie można stosować podwójnych standardów. Sama pani pisze że środowiska te były małe i kontrolowane.
Taka jest rzeczywistość naszej klasy politycznej. Rzeczywistość, która tłumaczy dlaczego w ogóle mamy takie a nie inne byty. Są - bo mają plecy.
Ma plecy Tusk i ma Kaczyński.
To zwykła rzeczywistość. Która tłumaczy rzeczy w przeciwieństwie do propagandowych bajek.
13-07-2024 [21:02] - lala | Link: Paweł Ceranka, Sławomir
Paweł Ceranka, Sławomir Stępień – "Jesteście naszą wielką szansą": młodzież na rozstajach komunizmu 1944-1989 (Instytut Pamięci Narodowej, Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, 2009.
14-07-2024 [00:36] - Maverick | Link: Około 6 PM czasu w Pithsburgu
Około 6 PM czasu w Pithsburgu w Pensylwanii oddano strzały do Trumpa. Pewnie sowieckie refuzniki co kontrolują Bidena.
Gady i demony z liberalnej demokracji.
14-07-2024 [01:44] - Jan1797 | Link: To, że zarówno Solidarność
To, że zarówno Solidarność jak i ruch hipisowski – twierdzę- zostały zainstalowane w Polsce przez służby.
Hmm,
Nie no, na tę marksistowską opinię- nie ma się o co obrażać. To powszechnie wiadomo. Miał tu kto nogi przyciśnięte do ławki suką? Tfu -Nysą? Kto stał w kolejce po parówki kartkowe o czwartej rano? To byli autentyczni ludzie, dzielni i biedni. Ich Solidarność nie była konfidencka, a czysta i dumna.
14-07-2024 [08:24] - SilentiumUniversi | Link: Oczywiście, zawsze pojawi się
Oczywiście, zawsze pojawi się ten zonk, co służby planowały, co wykonały, a co wyszło ... Jadąc w lipcu z Katowic do Bielska widziałem, jak z napisu "przewodzi nam pzpr" z fabryki pod Bielskiem po kolei spadały litery. Czy to było na polecenie SB? Za zgodą? Z przymknięciem oka? Kto to wie?
Bardziej zainteresował mnie komentarz o zainstalowaniu JPII przez CIA. Czemu autor nie pisze, że to KGB? Podejrzewałbym zupełnie inną sprawczość niż te dwie miłe firemki
14-07-2024 [13:48] - izabela | Link: @ Silentiumuniversi ( 08.24)
@ Silentiumuniversi ( 08.24)
Właśnie w tym rzecz, że radość sprawiały nam akcje "małego sabotażu". Co do Wałęsy- choć uważałam go za kogo uważałam bawiło mnie gdy rozstawiał po kątach aparatczyków z PZPR. Byliśmy spragnieni normalności, swobody wypowiedzi, wolności. Tak jak dzieciaki znudzone komunistyczną biedą chciały wyszywać kolorowe kamizelki i wąchać tri. Tak czy owak Bolek okazł sie Bolkiem a tri jest niezdrowe.
14-07-2024 [13:53] - izabela | Link: @ Jan 1797
@ Jan 1797
Tak, nasza Solidarność był czysta i dumna a może nawet durna. Nie będziemy licytować się stratami i liczbą rolek wystanego w kolejce papieru toaletowego . Ludzie dzielni i biedni dali się szlachetnie podejść i obrać do kości. Pozwolili przeprowadzić transformację w zaplanowany nie przez nich, niszczący dla kraju sposób.
14-07-2024 [19:04] - SilentiumUniversi | Link: Niestety nadal jesteśmy
Niestety nadal jesteśmy dzielni i często biedni, a przy okazji skutecznie oskarżani przez sprawców naszych nieszczęść o ich dokonanie
14-07-2024 [09:14] - r102 | Link: "a zamiast LSD musiał im
"a zamiast LSD musiał im wystarczyć rozpuszczalnik tri"
Pani Izabelo - nie było tak źle - przecie powinna Pani te czasy pamiętać - bardzo szybko hipisi opanowali produkcję bida-heroin z naszego polskiego maku, z używanym do dziś "kompotem" na czele... Tu mogli się wykazać hipisi-chemicy
Duże ilości narkotyków uzyskiwano też tak po prostu zwyczajnie na recepty - fałszowane - tu mogli się wykazać hipisi-malarze czy hipisi-dzieci lekarzy
14-07-2024 [13:30] - izabela | Link: @ r 102 ( 09.14)
@ r 102 ( 09.14)
Pamiętam dobrze, aż za dobrze. Dla komuny ważne było rozbrojenie młodych ludzi, skierowanie ich wysiłku na produkcję kompotu zamiast polityki. Poza tym każdy zaborca rozpijał społeczeństwo, kierował jego energię na używki w dodatku niszczące mózg używki, ogłupiające. Jak śpiewał bodajże Jacek Kleyff ( nie pamiętam ale może ktoś przypomni) "krew się może lać, której powodów nie pojmiecie, bo kamizelki haftujecie"
14-07-2024 [13:04] - spike | Link: "Co ma wspólnego ideologia
"Co ma wspólnego ideologia hipisów z ideologią solidarnościową? To, że zarówno Solidarność jak i ruch hipisowski – twierdzę- zostały zainstalowane w Polsce przez służby. Nie ma się o co obrażać ..."
Ciekawe co taką sensację by powiedzieli p.Gwiazdowie, zmordowana p.Walentynowicz, Wyszkowski i wielu innych twórców i pierwszych działaczy ruchu solidarnościowego, potem Solidarności, którzy za swoją działalność byli szykanowani, prześladowani, wiezieni etc.
Znam osobiście prominentnego działacza Solidarności, który nie miał wyjścia, ratując siebie i rodzinę, musiał ratować się emigracją do USA, która otworzyła im swoje granice.
Maczał w tym swoje brudne paluchy sam TW Bolek Wałęsa, którego on za klapy wywalił z posiedzenia komitetu strajkowego, gdy przyjechał odwołać strajk generalny, w zmowie z komuchami.
Ciekawe co by na to powiedział, wie o tym b.dużo, także o tych z działaczy, którzy są obecnie na świeczniku politycznym i biznesowym.
14-07-2024 [13:41] - izabela | Link: @ spike ( 13.04) Jestem w
@ spike ( 13.04) Jestem w stałym kontakcie z Wyszkowskim, byłam zaprzyjaźniona z Anią Walentynowicz, znam Gwiazdów. Powiedzieliby - myślę- to samo. Rozumieli, ze fenomen Solidarności polegał właśnie na tym, że spotkała się autentyczna szlachetna inicjatywa 10 milionów Polaków, a przede wszystkim tych prześladowanych z dalekosiężnym planem pierestrojki. Nawet wyjątkowo inteligentni Gwiazdowie nie potrafili mi wytłumaczyć dlaczego wpuścili do stoczni tak zwanych doradców i im się podporządkowali. Dlaczego pozwolili przejąć ster opozycji koncesjonowanej i przywiezionemu ubecką motorówką Bolkowi, który rzekomo bił rekordy w skoku przez płot.
14-07-2024 [17:46] - spike | Link: @Iza
@Iza
Mój znajomy też zna w/w, gościł p.Gwiazdów u siebie, sądzę że Pani też go zna.
Powiem tak, wg mnie zabrakło w Pani teście istotnej informacji, że Naszą Solidarność ukradła PRLowska agentura i lewactwo i dalej tym dorobkiem handluje i na nim się wiezie, od Bolka zaczynając.
Dlaczego Gwiazdowie przegrali, bo byli porządni, tacy ludzie nie potrafią radzić sobie z oprychem pokroju Bolka, który miał istotną cechę przywódcy, którą skutecznie wykorzystywał za młodu, przewodząc miejscowemu gangowi, a który był w układzie z Milicją, co zostało potem wykorzystane w Solidarności, przeciw Solidarności.
Powiem szczerze, że nie widzę związku Solidarności z ruchem hippisowskim, w Solidarności więcej było ludzi pracujących, mających rodziny, etc. niż młodzieży z "głową w chmurach", to pacyfiści - narkotyki, wolna miłość etc., a my czynnie walczyliśmy z reżimem, to była powtórka Walczącego Podziemia z czasów II WŚ, chyba nawet były używane ich symbole.
W tym przypadku widzę wyraźne podobieństwo.
Pzdr.