Agresja robactwa

Zainstalowanie “rządu” Tuska metodą koalicji jest obrazą dla demokracji I obelgą dla naszej tradycji, przypomina i to, co już dawno zauważył francuski historyk Michelet komentując działania Rosji wobec Polski: „...Rosja szczególniejszego dokłada umiłowania, by stworzyć Polskę przeciw Polsce, jak przeniewierczy lekarz, co biorąc się za leczenie chorego pomimo jego woli,umiałby zręcznie w tym ciele żyjącym wzbudzic inne ciała żyjące, wprowadzić robactwo...”  I uderza nas dzisiaj pewne podobieństwo, z tą różnicą, że tym razem działa doktor Tusk i jest to lewackie i pruskie robactwo, częściowo unijne, aliści niemniej niebezpieczne. Robactwo to obezwładnia, demoluje prawa i pożera Polskę jakby już była trupem , a według „praw” robactwa byłby to proces legalny (?), a nie zbójecki! 

Czy Polska nie ma jednak  prawa do obrony koniecznej? Dziwne, a na wszystkich padł blady strach?...A mówił o Polsce pięknie Paderewski kiedyś w Chicago ( 1915): „powiedzcie, żeście Piastów, Chrobrego, Łokietka potomstwo...Czarneckich,Sobieskich synowie...i Kościuszki dzieci”, a reszty tych słów chyba Polakom przypominać nie muszę...Ale niechże słowa te dodadzą wam sił i zagrzeją  was do walki. Nie wolno nam nawet kultywować własnej pamięci historycznej ? To zamach na Polskę! Ministerstwo „edukacji”, ponoć na życzenie UE, obcina nam mocno program historii w szkołach,  chcą odebrać pokoleniom pamięć historyczną! A teraz i Facebook wymazuje z internetu  teksty Białego Kruka, reduty patriotyzmu i wiary przodków! Czy to na polecenie totalnej władzy z powieści Orwella „1984”? Czy na polecenie Brukseli i Berlina, a może i centrali z Kalifornii ? To tak jakby wymazywano  nasz kraj z mapy Europy! Bo kto zabija  pamięć o naszej historii, zmierza do unicestwienia narodu! Polacy, obudźcie się i wspomnijcie też słowa Gombrowicza  z „Transatlantyku” ( str.21):  „Przeklętyż  człowiek i Naród, którzy wcale siebie nie szanują...”  Niestety, tę szkaradną postawę zbyt wielu wyborców pokazało 15 października 2023...

A więc szanujmy naszą spuściznę dziejów i wielkie czyny bohaterów – dość wymiatania historii! I  nie dajmy się zjeść robactwu, które wylęgło się w jaskiniach PRL-u, a teraz służy ślepo nowym władcom gustującym w bezprawiu i totalitarnych praktykach, szytych inną ideologią, wspieraną przez „filozofa”, którego Unia Europejska uczciła w 2018 pomnikiem w Trewirze, zamówionym w komunistycznych Chinach.  
                                                          Marek Baterowicz
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

19-06-2024 [09:48] - u2 | Link:

***wspieraną przez „filozofa”, którego Unia Europejska uczciła w 2018 pomnikiem w Trewirze, zamówionym w komunistycznych Chinach***

Warto zwrócić uwagę, że obecny kanclerz Scholz był w młodości kudłatym marksistą. Teraz jest łysawym Leninem, który dąży do unicestwienia zachodu Europy:

https://www.youtube.com/watch?...

Olaf Scholz. Przeszłość, biografia[...]

 

Obrazek użytkownika spike

19-06-2024 [11:11] - spike | Link:

Polacy mają antypolskie robactwo na własne życzenie i to od wieków, które w chwilach ważnych dla Polski, zawsze Polsce szkodzili, tak było i tak jest do dzisiaj.
Polska dla Polaków.

Obrazek użytkownika Pers

19-06-2024 [12:59] - Pers | Link:

@szpajk
To gdzie się wyniesiesz?

Obrazek użytkownika RinoCeronte

19-06-2024 [13:27] - RinoCeronte | Link:

Czyżby to już ostatni, który tak zawołał?

Obrazek użytkownika paparazzi

19-06-2024 [19:11] - paparazzi | Link:

Parafrazując, Czarneckich,Sobieskich synowie...i Kościuszki dzieci i Wałęsy wnukowie. O Boże, dobre przesłanie pana Marka ale powinno byc kierowane do konkretnych decydentów. A gdzie oni? Polskę uratuje ten kto żelazną ręką zmieni system na prezydencki /sorry polactwo/ i zacznie od zmiany konstytucji. Reszta to partyjna robota dla nowej administracji itd. Pomarzyć można, nie? Innej opcji nie ma.
I tu, https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika u2

19-06-2024 [19:20] - u2 | Link:

***Polskę uratuje ten kto żelazną ręką zmieni system na prezydencki /sorry polactwo/ i zacznie od zmiany konstytucji.***

Do tego potrzeba Piłsudskiego, za którym by poszła armia. A na to raczej się nie zanosi. Wybory do europarlamentu zostały minimalnie przegrane przez propolski PiS. Czy jest to tendecja trwała to pożyjemy, zobaczymy.

W dzisiejszym wstępniaku do Gazety Polskiej redaktor Sakiewicz stawia tezę, że wybory do PE, PiS mógł łatwo wygrać, gdyby postawił na TV Republika. Tyle że TV Republika to prywatne komercyjne medium, a nie partyjna jaczejka. Wielu świetnych dziennikarzy przeszło do TV Republika z TVP i poziom niewątpliwie się podniósł. Ale wybory nie wygrywa się za pomocą nawet najlepszej telewizji. Poza tym autorytet i renomę telewizji zdobywa się powoli i żmudnie, ale łatwo można ją stracić jak w przypadku zamachu na publiczne media krwistego tatarzyna, prawnuka naszego słynnego Noblisty :-)

Obrazek użytkownika Wiesław Kilian

19-06-2024 [16:49] - Wiesław Kilian | Link:

Coś o robakach.  List carycy Katarzyny II do Nikity Panina z 1770 roku.  Jak zniszczyć Polskę.
...
Trzeba ten naród rozłożyć od wewnątrz zabić jego moralność ... Jeżeli nie da się zeń uczynić trupa, należy co najmniej  sprawić, żeby był jako chory na łożu ... Trzeba nauczyć brata donosić na brata, a syna skakania do gardła ojcu. Trzeba ich skłócić tak aby się podzielili i szarpali ...Trzeba ogłupić i zdeprawować, zniszczyć ducha, doprowadzić do tego by przestali wierzyć w cokolwiek oprócz mamony i pajdy chleba.... sami sprzedadzą swój kraj, sprzedadzą jak najgorszą dziwkę. Rozpoczniemy ten proces korupcją  "milczących psów" .Zepsujemy ich kultem prywaty, złodziejstwem, rozpusty wszelką demoralizację. Stworzymy tam nową oligarchię, która będzie okradać własny naród nie tylko z godności i siły, lecz po prostu ze wszystkiego głosząc przy tym, że wszystko co czyni dla dobra ojczyzny i obywateli czyni.  Polska zniknie w samych Polakach. ... w tedy właśnie gdy będzie wydawało się im, że mają wolność.
I jeszcze: Jak traktuje historię Polski Donald Tusk w eseju "człowiek rozłamany"
... Polskość to nienormalność" - takie skojarzenia narzuca mi się z bolesną uporczywością, kiedy dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu... piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski tej ziemi, konkretnej, przegranej, brudnej i biednej. ... prowadzi w krainę mitu. Sama jest mitem.
... Do czego doczepić się cofającą się wstecz myśl. Do niczego - do opowiadań prawie do legend tego kraju, który wynajął sobie w Europie pokój przechodni i przez 10 wieków usiłuje urządzić się w nim z wszelkimi wygodami ze złudzeniem pokoju z osobnym wejściem, wyczerpując swoją energię na kłótniach i walkach z przechodzącymi

Obrazek użytkownika Kaczysta

19-06-2024 [23:59] - Kaczysta | Link:

Czy jeśli wyjadę do Afryki i wrócę na pontonie to dostane 4 koła socjalu, mieszkanie i pomoc medyczną za darmo?
Czytam, że to PiS na wpuszczał migrantów...ok, dopytam tylko...to gdzie ich trzymał przez te minimum 7 miesięcy i dlaczego wypuścił dopiero teraz?

Obrazek użytkownika Jabe

20-06-2024 [03:36] - Jabe | Link:

Wystarczy sobie przypomnieć, jak przez ten czas zmieniły się ulice.