Libber idiotorum II

 

  1. Poseł Marcin Józefaciuk wystąpił w Sejmie z następującym przemówieniem :„jak powiedział klasyk religia jest jak pewien męski organ: jest całkiem w porządku gdy ktoś go ma i jest z niego dumny ale jeżeli ktoś wyciąga go na zewnątrz i macha nam przed nosem to już mamy pewien problem”. Nawet stary komuch Czarzasty ocenił tę wypowiedź jednym zdaniem: „ marne to było”. Dopytywany przez dziennikarza  jaki narząd miał na myśli Józefaciuk oświadczył, że mózg. Czy mamy zatem rozumieć, że Józefaciuk jest dumny ze swego mózgu, lecz przez przyzwoitość powstrzymuje się od publicznego nim machania czy raczej, że myśli tym czym można machać?
  2. Język śląski czyli „ godkę” rekomendowała posłom Ewa Kołodziej, też poseł (poślica?)  prezentując im śląskie laleczki beboki . Kiedyś- jak stwierdziła- straszono nimi w celach wychowawczych śląskie dzieci. Jedną z tych kukiełek Ewa Kołodziej publicznie, na sali sejmowej, ofiarowała marszałkowi Hołowni. Ten ostatni minoderyjnie dopytywał się czy jest do kukiełki podobny. Odtąd mamy zatem prawo na własne życzenie Hołowni nazywać go bebokiem, tak jak na własne życzenie Trzaskowskiego mamy prawo nazywać go dupiarzem. Jak pamiętamy sam się tak nazwał i też wydawał się być z tego dumny. Podobnie jak poseł Józefaciuk dumny jest ze swego, zdolnego do ruchu wahadłowego, organu.  
  3. 6.05.2024 roku w dniu międzynarodowej konferencji poświęconej problemom bezpieczeństwa Radosław Sikorski raczył oświadczyć: „ Pozwólmy Putinowi    zastanawiać się co zrobimy”. Powiedzieć, że „gdy konie kują żaba łapę podstawia” byłoby bardzo łagodnym komentarzem do kolejnej z wypowiedzi Sikorskiego dzięki którym przejdzie do historii - historii głupoty. To nie pierwszy taki wybryk słynnego Radka.

     W 2014 roku w rozmowie z ówczesnym ministrem finansów Jackiem Rostowskim Sikorski powiedział:   „Polsko-amerykański sojusz to jest nic niewart. Jest wręcz szkodliwy, bo stwarza Polsce fałszywe poczucie bezpieczeństwa (...). Bullshit kompletny. Skonfliktujemy się z Niemcami, z Rosją, i będziemy uważali, że wszystko jest super, bo zrobiliśmy laskę Amerykanom. Frajerzy. Kompletni frajerzy. Problem w Polsce jest taki, że mamy bardzo płytką dumę i niską samoocenę. Taka murzyńskość”.
     W 2022 roku Amerykańskie media szeroko pisały o Radosławie Sikorskim, który na Twitterze zasugerował, że za wyciekiem z dwóch gazociągów Nord Stream 2 stoją Amerykanie. "Thank you, USA" - skomentował europoseł PO i wówczas były minister spraw zagranicznych.
    W 2014 roku gdy Sikorski wychodził ze spotkania z ukraińskimi opozycjonistami w Kijowie powiedział: „Jeżeli nie podpiszecie porozumienia, będziecie mieli stan wojenny i wojsko na ulicach. Wszyscy będziecie martwi”.
     Słowa te zostały nagrała kamera brytyjskiej telewizji ITV News Europe. Ostatecznie porozumienie zostało podpisane.
    Natomiast w 2007 roku po zwycięskiej dla PO kampanii Sikorski pod adresem PiS skierował następujące słowa: „Jeszcze jedna bitwa, jeszcze dorżniemy watahy!”. Te ciepłe słowa są najlepszym dowodem wyjątkowych predyspozycji Sikorskiego do służby w dyplomacji.

  1. Dariusz Joński, pierwsze miejsce na liście kandydatów KO do Parlamentu Europejskiego za datę wybuchu Powstania Warszawskiego uważa rok 1988 a ogłoszenia stanu wojennego -1989

 
5)Jak napisał Konrad Berkowicz (cytuję):
    <Róża Thun właśnie powiedziała w dyskusji ze mną w radiu TOK FM „ jak będą samochody spalinowe zeroemisyjne to będzie można nimi jeździć”. Powtórzyła to dwukrotnie. Rozumiecie z jakimi wariatami mamy do czynienia?>
    Europoseł ugrupowania zwanego powszechnie „trzecią nogą” Róża Thun raczyła mu odpowiedzieć: „Czy to takiego wysiłku wymaga Biedaczku zrozumienie, że to nie muszą być elektryki ( co Pan sugeruje) , nikt nie wyznacza technologii, są różne, tylko mają być zeroemisyjne? Jeśli Pan zrobi spalinowy spełniający te wymogi, bo tylko spalinowym chce Pan jeździć, to nikt Panu nie zakaże go wprowadzić na rynek, Powodzenia i miłego weekendu”.

    Wiele osób uważa, że słabą stroną obecnych i kolejnych rządów jest fakt, że składają się one wyłącznie z humanistów. O zakupie i podawaniu ludziom szczepionek decydował ekonomista, o energetyce jądrowej decydują psychologowie czy historycy czyli humaniści. Na wydziałach przyrodniczych  popularna była kiedyś definicja: „humanista to ten kto w żaden sposób nie może zrozumieć definicji logarytmu”. Tym bardziej nie rozumie fizyki jądrowej, statystyki czy wirusologii. Dosadnie swoją opinię na temat humanizmu sowieckiej władzy wyraził Osip Mandelsztam udręczony zsyłkami, na które skazywano go na osobisty rozkaz Stalina. Napisał: „Я не знал, что мы попали в руки гуманистов” ( Nie wiedziałem, że wpadliśmy w łapy humanistów). Ja jako osoba bardziej prostoduszna, a może wręcz prostacka  napiszę wprost: „Я не зналa, что мы попали в руки дураков” ( Nie wiedziałam, że jesteśmy w rękach durniów). Pan Berkowicz jako człowiek racjonalny zakłada, że osoba mówiąca o zeroemisyjnym samochodzie spalinowym musi być  wariatem. To optymistyczne podejście do tego co się dzieje. Wariat to człowiek chory, należy mu się uwaga i troska, ale nie musimy go słuchać ani mu wierzyć. Nawet jeżeli twierdzi, że jest Chrystusem albo Napoleonem.

Niebezpieczny natomiast jest wariat nierozpoznany, a jeszcze bardziej niebezpieczny jest zwykły głupek. Głupek za kierownicą, głupek przy frezarce, głupek w kabinie dźwigu i – co najgorsze - głupek przy władzy. Zwykły głupek, który źle rozmieści kontenery w ładowni samolotu może spowodować jego katastrofę i śmierć setek osób.  Zwykły głupek, który dla żartu przestawi zwrotnicę tramwajową może spowodować niebezpieczne w skutkach zderzenie pojazdów. Zwykły głupek, który ma władzę może spowodować nieobliczalne, a czasem nieodwracalne szkody. Praktycznie nieodwracalne jest na przykład zlikwidowanie kopalni przez jej zalanie wodą. Nieodwracalne jest skażenie radioaktywne po eksplozji w elektrowni atomowej. Nieodwracalne dla jednostki jest poddanie się operacji zmiany płci.
Strzeżmy się idiotów.
 
 
 
 
 
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

25-05-2024 [05:35] - NASZ_HENRY | Link:

 

Trzeba przestać się cackać i walić prosto z mostu ;-)
 

 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

25-05-2024 [06:19] - NASZ_HENRY | Link:

 

Załącznik
Do miejscowych "idiotów", trzeba w ich gwiazdkowym języku:
https://pbs.twimg.com/media/GFbD-l0WwAAjifp?format=jpg&name=small
 - taki wirtualny bejsbol - zamiast komentarza odpalamy link - gratis🌹 
 
 

Obrazek użytkownika sake3

25-05-2024 [07:12] - sake3 | Link:

Święte słowa,nie cackać się.Po wczorajszym smutno- śmiesznym kabarecie zwanym komisją śledczą stwierdzam,że z idiotami nie można inaczej jak posłużyć się ich własną bronią-chamstwem,bo tylko tak są w stanie zrozumieć.

Obrazek użytkownika Jabe

25-05-2024 [07:21] - Jabe | Link:

Tylko jak wówczas odróżnić chamów od nie chamów?

Obrazek użytkownika sake3

25-05-2024 [08:12] - sake3 | Link:

To akurat łatwe.Po ich zachowaniu.Urządzili nam pokazową lekcję jak wyglądały sądy stalinowskie.Wierzyć się nie chce,że istniała i działała komisja d/s Amber Gold której wnikliwie ale z klasą przewodniczyła Małgorzata Wassermann.Teraz jest to pokaz chamstwa w wykonaniu ludzi którzy nie doreśli do rządzenia i decydowania o przyszłości narodu.

Obrazek użytkownika Jabe

25-05-2024 [10:12] - Jabe | Link:

Gdy nie-chamy decydują się na cham­stwo, zostają takimi samymi chamami. Ja tam istotnej różnicy między Waszymi ple­mionami nie za­uważam. Granica biegnie gdzie indziej: między chanu­kowcami i nie­chanukowcami.

Obrazek użytkownika Swisspola

27-05-2024 [15:37] - Swisspola | Link:

Ależ to jest w Polsce bardzo proste: Chamy to oni a nie chamy to my! Taka odpowiedz zadowoli każdego polskiego idiotę!
 

Obrazek użytkownika r102

25-05-2024 [05:37] - r102 | Link:

5. Co do pani Róży Hrabiny na Thun i Hohenstein - ona nie wariatką.

Ja akurat z Krakowa jestem - panna Róża de domo W....ka  - była i słusznie określana jako totalna idiotka - przepychana przez różne szkoły i uniwersytety na rodzinnej fali taty profesora...
Co ciekawsze jechała też na fali buntu studenckiego i religijnej - te różne tam takie  SKSy i Beczki itp - co dosyć śmieszne się wydaje przy jej dzisiejszych poglądach...

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

27-05-2024 [19:46] - Alina@Warszawa | Link:

Żydzi zdołali przez tysiąclecia swojej historii i zwyczajów prokreacyjnych wyhodować w swojej nacji geny męskie w miarę zdolne (czasami do wszystkiego-patrz największe zbrodnie i ich prawdziwi inicjatorzy) i geny żeńskie, wyizolowane spośród najgłupszych i posłusznych, które podporządkowały się naukom rabinów i  zwyczajom, że kobieta to niejako podgatunek mężczyzny. W tym genowym kompocie, który przecież miesza się nie patrząc na rabinackie nauki pojawiła się największa procentowo liczba zboczeńców seksualnych i ludzi oderwanych od rzeczywistości i przyzwoitości. 

Obrazek użytkownika Ijontichy

25-05-2024 [07:48] - Ijontichy | Link:

Ja jestem po "humanie" na UJ i w życiu po liceum NIGDY DO NICZEGO NIE BYŁ MI POTRZEBNY LOGARYTM. :-)))
Do naszego liceum przyszła uczyc pani doktor,która juz miała katedrę na UJ z matematyki...po tygodniu już znała wszystkich uczniów....ich wiedzę z matmy.
Chyba jej była potrzebna "dydaktyka" do czegoś na uczelni.

Za mioich czasów studenckich nazywaliśmy studentów z AGH "agiehamy" bo mogłiśmy porozmawiać z nimi o wytopie surówki na wielkich piecach...ale o poezji Szekspira czy Poe'jakoś im nie szło.:-)))

Nota bene...dziś mi też Poe nie jest mi potrzebny ...

Osoby występujące w Pani notce...to żyjątka z Rowu Mariańskiego [umysłowo] a i tak nie wiem czy tych żyjątek nie obrażam.

Ukłony

Obrazek użytkownika sake3

25-05-2024 [08:26] - sake3 | Link:

@IjonTichy.....Jakbym czytała pana Pasierbiewicza z Krakowa.On też puszył się swoim ,,humanizmem''choć studiował geologię i był potem wykładowcą na AGH.Najbardziej jego humanizm objawił się tym,że po latach wyśmiewał obrzydliwie swoich kolegów ze studiów,którzy wg niego jako że nie z Krakowa byli głupsi,gorzej ubrani,chodzili do innych niż on kawiarni,nie rozprawiali o Gombrowiczu tylko o Mickiewiczu i nie miał z nimi wspólnego języka.Myślę jednak że w studentach z AGH czy Politechniki jest więcej humanizmu niż w humanistach. 

Obrazek użytkownika u2

25-05-2024 [09:50] - u2 | Link:

***mogłiśmy porozmawiać z nimi o wytopie surówki na wielkich piecach...ale o poezji Szekspira czy Poe'jakoś im nie szło***

Tylko po co inżynierowi hutnictwa poezja angielska? Mam dzieła wszystkie Szekspira po angielsku (kupiłem w antykwariacie w Rydze na Łotwie, leżały obok "dzieł" Mussoliniego), ale ich nie czytam, bo są napisane w staroangielskim, którym mówi tylko król Karol i bardzo się nim zachwyca :-)

PS. A ty krakusku znasz technologię wytopu stali? :-)

PS2. Dzieła wszystkie Edgara Allana Poe również posiadam w oryginale - łatwiej się je czyta, ale Poe to Amerykanin :-)

Obrazek użytkownika izabela

25-05-2024 [10:19] - izabela | Link:

@ Ljontichy (7.48)
 To tylko metafora. Definicja logarytmu jest łatwa więc jeżeli ktoś nie może jej zrozumieć coś jest nie tak. Moim uczniom gdy mnie pytają czy będą do czegokolwiek im potrzebne te sinusy odpowiadam : " gdy będziesz sprzedawał buraki na bazarze na pewno nie będą ci potrzebne" I to działa. A tak poważnie. Ludzi dogania matematyka na psychologii czy socjologii . Jest to statystyka. Niewyrobieni umysłowo mają ze statystyką potworne problemy. Ale czy można pracować choćby w reklamie czy przy badaniu opinii publicznej bez statystyki? 

Obrazek użytkownika Ijontichy

25-05-2024 [11:07] - Ijontichy | Link:

Pani Izo!
Przypomnę Pani wielkie kłamstwa na świecie:
1.Przewidywania pogody
2.Komunikaty dyplomatyczne
3.Statastyka

I może definicja Beniamina Disraelego
 Istnieją trzy rodzaje kłamstwa: 
1.Kłamstwo
2.Okropne kłamstwo
3.Statystyka

Ja zawsze dodawałem Roczniki Statastyczne za komuny....ale wtedy na UJ to było niebezpieczne :-))

Ukłony
 

Obrazek użytkownika Swisspola

25-05-2024 [09:32] - Swisspola | Link:

Pani Izabelo, a kim są wyborcy idiotów, i to tych nie ukrytych?
 

Obrazek użytkownika izabela

25-05-2024 [10:12] - izabela | Link:

@ Swisspola (9.32) 
To jest właśnie pytanie ! Od dawna zastanawiałam się jak intelektualiści niemieccy i arystokracja niemiecka mogli popierać Hitlera, który na pierwszy rzut oka powinien paść ofiarą postulowanego przez niego ludobójstwa. I to nie w czasach terroru lecz zanim okrzepł i stworzył machinę ludobójstwa. Oglądałam serial " Kobiety Hitlera" jeszcze bardziej przerażający w swej wymowie. Hitler został wybrany demokratycznie. To temat bardzo ciekawy i godny wnikliwych studiów. Dużo czytałam na ten temat ale to nie wyjaśnia takich fenomenów jak wybór kłamców szkodników a w najlepszym wypadku idiotów. 

Obrazek użytkownika r102

25-05-2024 [11:10] - r102 | Link:

No już raczej nikt nie żyje co to pamięta - ale tow. Hitler był podobno porywającym mówcą.  Obiecywał ludziom to o czym sami marzyli.
Socjalny raj - robotnikom.
Wszystkim - wzięcie odwetu za upokorzenie przegranej wojny.
Znalazł też wrogów - żydów /którzy akurat w Niemczech byli mocno zasymilowani i byli lojalnymi obywatelami/
Na dokumentalnych filmach tłumy kwiczą jak go widzą - wydaje się to autentyczne.

Czy Pani Izabeli to nie kojarzy się z jednym  naszym politykiem - taki podstarzały rudy chudzielec?

Obrazek użytkownika tricolour

25-05-2024 [11:24] - tricolour | Link:

Były też obietnice samochodów elektrycznych w ilości dwóch milionów, były wstawania z kolan, zgrabnych kwot wolnych od podatków gdy wydawało się, że każdy rocznie dostanie 60 tysięcy w gotówce. Zwycięstwa 1:27 oraz sprawstwa na arenie galaktycznej. Benzyny po 5,19 i akademików po zecie.

Każdy mógł znaleźć coś dla siebie...

Obrazek użytkownika spike

25-05-2024 [12:58] - spike | Link:

@r102
Hitler podobnie jak kiedyś Lepper, obecnie Tusk ma specjalistów od PR, oto mały przykład z kampanii wyborczej Tuska"

" „Mogę to powtórzyć, dziś benzyna byłaby po 5,19 zł. I mogę to powiedzieć z całą odpowiedzialnością. Dzisiaj, gdybym był premierem to rachunki za prąd i za gaz mogłyby wynosić połowę tego co wynoszą teraz”.

„Te marzenia to nie są wielkie ideologie, wielkie pretensje. Ludzie w Polsce chcą po prostu żyć godnie, normalnie. Chcą zarabiać na życie, które nie przypomina dramatu, myślenia, czy starczy do pierwszego. Te 100 dni, 100 konkretów doprowadzą do tego, że ludzie w Polsce będą mieli więcej w kieszeni, będzie taniej w polskich sklepach i będzie lepiej w każdym polskim domu”.

Obrazek użytkownika tricolour

25-05-2024 [11:27] - tricolour | Link:

@izabela

Zupełnie nie rozumiem, jak można nie rozumieć zgody na ludobójstwo. Przecież zabijanie Ukraińców jest złe, a Rosjan dobre. Im więcej tym lepiej.

Czego tu nie rozumieć? Oczywistości?

Obrazek użytkownika spike

25-05-2024 [12:47] - spike | Link:

@tri
ja rozumiem, dlaczego ty nie rozumiesz i dlaczego nie zrozumiesz.

Obrazek użytkownika sake3

25-05-2024 [13:32] - sake3 | Link:

@spike....Żeby zrozumieć trzeba też chcieć zrozumieć.,,Uśmiechnięte'' na rozkaz twarze tego nie pojmą.Właściwie niczego nie pojmą,bo nie muszą uważając się za wyższą rasę której wszystko wolno.

Obrazek użytkownika tricolour

25-05-2024 [13:48] - tricolour | Link:

@spike

To bardzo dobrze dzisiaj, a jeszcze lepiej rokuje na przyszłość - to nasze wspólne niezrozumienie. 

Twoja udawana ogłada do dnia wyborów i jednocześnie puszczenie moralnych hamulców po utracie władzy przez PiS, przy jednoczesnym podpieraniu się płytką wiarą w cienkiego bożka, co lada okazja - to wszystko jest dla mnie wskazówką do omijania myślowych raf.

😛

Obrazek użytkownika spike

25-05-2024 [14:46] - spike | Link:

@tri
jak zwykle znowu mnie rozbawiłeś :))))))
my nie mamy ze sobą nic wspólnego, nawet "niezrozumienia", różni nas pochodzenie, ty pochodzisz od małpy na wzór i podobieństwo , ja zostałem stworzony na wzór i podobieństwo Stwórcy :))))

reszty nie ma sensu komentować, bo to brednie "machającego swoim "rozumem" :))))

 

Obrazek użytkownika tricolour

25-05-2024 [15:04] - tricolour | Link:

@spike

Kim jest ten twój stfurca skoro stałeś się takim małym xujem?

Obrazek użytkownika spike

25-05-2024 [17:59] - spike | Link:

" ...
nie dam ci prztyczka ani klapsa.
...
bo to mezalians byłby dla psa."

wracaj na drzewo.

Obrazek użytkownika tricolour

25-05-2024 [18:22] - tricolour | Link:

@spike

Po co wracać skoro od dwóch tysięcy lat tam wisi przez takich jak ty - co tylko wredne.mordy potrafią sobie Nim wycierać, w przeciwieństwie do czynów.

Jak ci się żyje z suką?

Obrazek użytkownika Ijontichy

25-05-2024 [11:30] - Ijontichy | Link:

Izabela & Swisspola
Odpowiedź na pytania Swisspola i Pani jest zawarta w ksiązce cytowanej w Roku 1984 Orwella.
W książce Orwella jest najpierw cytowany Rozdział III ,dopiero potem Rozdzial I z książki Goldsteina...to jest odpowiedź na Wasze pytania,a przy okazji wykład z socjotechniki
do dziś aktualny.
Nasi obywatele już mają w genach ...2x2=5--- to stała u Orwella.

Obrazek użytkownika Swisspola

28-05-2024 [07:54] - Swisspola | Link:

Pani Izabello, Hitler oszukał cały świat, nie tylko Niemców. Owinął sobie wokół palca Chamberlaina, Daladier a nawet samego Stalina, który z natury nikomu nie ufał. Dlatego przedstawianie Hitlera wyłącznie jako potwora i prawie jedynego sprawce tych okropności z garstką fanatyków w znacznej części zakłamuje prawdę i jest niebezpieczne. Jest to próba zdjęcia odpowiedzialności z Niemców, ale i po jakieś części z ludzkości, że w ogóle do takich okropności natura ludzka jest zdolna. Należy koniecznie brać pod uwagę aspekty polityczne i ekonomiczne poparcia Hitlera i jego dojścia do władzy. Wystarczy widmo głodu i braku pracy a plebs poprze samego diabla. Hitler po puczu Monachijskim zrozumiał, że siłowe objecie władzy nie da mu takiego poparcia jakie dał demokratyczny wybór. Był zwyrodnialcem i mordercą, ale jednocześnie bardzo cierpliwym i inteligentnym człowiekiem i to wraz z sukcesami zrobiło z niego bestie. O tym nie wolno nam zapominać, aby nie trafił się znowu ktoś podobny, bo jak widać kryzys polityczny jest permanentny a i kryzysy ekonomiczne coraz częstsze! Obawiam się, że NWO czy Davos właśnie do tego prowadzi. Z maksymy: "Nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy" najpierw uleci dobrobyt, później szczęście a na końcu rozum jak w 1933 roku w Niemczech!
 
PS: Jak widać po ostatnich wyborach w Polsce nie tylko kryzys ekonomiczny odbiera ludziom rozum, ale też nienawiść. Wystarczy wykreować sobie wroga i go konsekwentnie zwalczać. Nawet święci mogą być wrogami, jeśli jest się konsekwentnym.
 
 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

25-05-2024 [14:18] - Alina@Warszawa | Link:

Co do wypowiedzi Róży Thun pozwolę sobie o zdanie odrębne.
Otóż ona ma rację w co najmniej jednym przypadku, o którym jakoś poseł Konfederacji nie pomyślał. nie wiem czy sama Róża pomyślała, a i komentatorzy zdają się nie pamiętać o takim technicznym wynalazku jak silnik wodorowy. Jest to silnik SPALINOWY, bo energię uzyskuje się w wyniku spalania wodoru i tlenu, którego produktem końcowym jest WODA! Jest to silnik spalinowy 0-emisyjny
 

Obrazek użytkownika spike

25-05-2024 [14:54] - spike | Link:

@alina
jako kobieta "techniczna" nie powinnaś pisać że silnik wodorowy jest 0 emisyjny, bo to nieprawda, tym bardziej że efektem tego spalania nie jest woda, a para wodna, która po schłodzeniu w przewodach spalinowych skrapla się do postaci wody, podobny efekt jest przy spalaniu metanu, butanu, propanu + CO2.

Jeszcze nie tak dawno te gazy były ekologiczne, cała gospodarka Niemiec jak zmuszała inne kraje, przechodzenie na gaz ziemny od hut, elektrowni, po mieszkania, rury nie ma, to teraz ekologiczne są pompy ciepła i wiatraki z PV.

Obrazek użytkownika spike

25-05-2024 [14:55] - spike | Link:

PS. zagadka, dlaczego woda się nie pali ?

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

25-05-2024 [15:54] - Alina@Warszawa | Link:

Para wodna jest wodą ... Resztę wpisu pominę milczeniem, bo trochę kompromituje autora

Obrazek użytkownika spike

25-05-2024 [17:04] - spike | Link:

@alinko
jak mówią starzy górale, lepiej czasami się nie odzywać.
Silnik wodorowy nie emituje wody, to nie koło wodne, turbiny w elektrowniach atomowych, węglowych nie są napędzane wodą, a tylko i wyłącznie parą wodną, a że jest wytwarzana z wody nie ma tu znaczenia.
Silnik na paliwo wodorowe emituje "spaliny" gazowe, jest nim para wodna!
Ma ona odmienne właściwości fizyczne względem wody.
Chyba muszę dopisać, że para wodna jest prawdziwym gazem cieplarnianym, nie woda, a CO2 jest dużo niżej na tej liście "zabójczych gazów" cieplarnianych.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

25-05-2024 [18:39] - Alina@Warszawa | Link:

Para wodna jest jednym ze stanów skupienia WODY. Dalsza dyskusja z ignorantem nie ma sensu - produktem spalania wodoru jest woda (w postaci pary, co jest oczywiste dla każdego po maturze, pod warunkiem że temperatura wylotu spalin jest dostatecznie wysoka. W przeciwnym razie dochodzi do natychmiastowej kondensacji i np. w zimie z rury wydechowej wylatuje m.in. biały dym, czyli mgła wodna)

Obrazek użytkownika spike

25-05-2024 [21:19] - spike | Link:

@alinko, ty to masz tupet,
stan skupienia ma tu kluczowe znaczenie,
zagadki dlaczego woda się nie pali, nie rozwiązałaś,
Siadaj. nie zaliczyłaś.

PS. Jako ciekawostka, pytanie zagadka pochodzi z olimpiady fizycznej.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

25-05-2024 [21:23] - Alina@Warszawa | Link:

To jest bardzo proste: wystarczy przeprowadzić doświadczenie - woda się nie pali. CBDO.
Moje doświadczenia z parą wodną dowodzą, że w wysokiej temperaturze dochodzi do rozpadu cząsteczek wody i para wodna (już jako O2 i H2) "pali się" znacznie poprawiając moc zwykłego pieca na paliwo stałe. Nie tylko się pali - przy nieuważnym prowadzeniu procesu spalania dochodzi do wybuchów, nawet samozapłonu, co potwierdza zjawisko pojawienia się tzw gazu Browna.

Obrazek użytkownika spike

26-05-2024 [00:54] - spike | Link:

@alina
lubię ciebie, więc ci odpowiem, byś nie błądziła w ciemnościach :))
Nie odpowiedziałaś na zagadkę, więc podpowiadam, woda się nie pali bo jest produktem spalania, potocznie mówiąc jest popiołem.
Doświadczeń z parą wodną nie mogłaś przeprowadzić, bo nie stworzysz odpowiednich do tego procesu warunków, w warunkach domowych nie jest to możliwe.
Powiem ci, że ja prawdopodobnie przeprowadziłem ten proces, pracowałem w pewnym instytucie, gdzie mogłem osiągać wysokie temperatury, a że to nie było tematem moich eksperymentów, więc nie było to analizowane, był efekt, woda poddana wys. temp. wybuchała, co chyba już oczywiste, H2+O2 +temp.=samozapłon.

Tak więc nieprawdą jest, że woda poprawia moc zwykłego pieca, oraz
nieprawdą jest:
że "para wodna" jest tożsama "(już jako O2 i H2)", para wodna jest związkiem chemicznym H2O, a H2 i O2 to pierwiastki, które mogą tworzyć n-związków chemicznych, w tym wodę, dodam że chyba najcudowniejszy we wszechświecie związek chemiczny.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

26-05-2024 [11:28] - Alina@Warszawa | Link:

Ty masz swoje doświadczenia, ja swoje. Otrzymałam gaz Browna w w piecu do c.o. w dość wysokiej temperaturze. Gdyby wszystkie ludzkie wynalazki czekały na instytuty naukowe, ludzkość mieszkałaby do tej pory w ziemiankach.

Obrazek użytkownika SilentiumUniversi

26-05-2024 [13:12] - SilentiumUniversi | Link:

Jest mało prawdopodobne, aby z jednoczesnego rozpadu wody na wodór i tlen i użycia ich do ponownej syntezy wody udało się wyciągnąć zysk energetyczny, byłoby to perpetuum mobile. Każdy z tych procesów ma sprawność mniejszą niż 100%. A przechować ani transportować  HHO nie potrafimy

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

26-05-2024 [14:44] - Alina@Warszawa | Link:

Ja napisałam o pojawieniu się takiego zjawiska w trakcie moich doświadczeń w kotle c.o. Jest to zjawisko krótkotrwałe, a energia pojawia się natychmiast, oczywiście z małą możliwością regulacji tego procesu.
Zysk energetyczny jest dokładnie taki jaki opisują Rosjanie w przypadku palenisk w tzw. piecach Kuzniecowa  i wynosi ok 30-40%, bo o tyle spadło zużycie paliwa. Po prostu dużo szybciej osiąga się dużo wyższą temperature wody w kotle i dzięki temu rośnie sprawność ogrzewania (u mnie jest to ogrzewanie starego typu, grawitacyjne z pompką). 

Obrazek użytkownika spike

26-05-2024 [20:50] - spike | Link:

@alinko
w twoim piecu prędzej zobaczyłaś ducha Browna, niż jego gaz :))))))))
otrzymanie wodoru jest dużo trudniejsze niż ci się wydaje.
Ja pisałem o swoim doświadczeniu z domniemaniem, że otrzymałem rozkład wody na H2 i O2, bo spełniłem podstawowy warunek tego rozpadu, a efektem był mały "wybuch", prawdopodobnie gwałtownym spalaniem tej mieszanki, ale bez dokładnej analizy, nie mam pewności procesu.
W jakimkolwiek piecu domowym tego procesu nie przeprowadzisz, tym bardziej w piecu Kuźniecowa.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

26-05-2024 [22:50] - Alina@Warszawa | Link:

[20:50] - spike 
To Ty nie przeprowadzisz w piecu takiego procesu ja przeprowadziłam - u mnie gaz Browna sam się pojawił.

Obrazek użytkownika SilentiumUniversi

25-05-2024 [15:16] - SilentiumUniversi | Link:

Niestety, wytwarzanie wodoru jest kosztowne i wymaga włożenia więcej energii niż się uzyska ze spalania.Oprocz tego nie ma sensownych technologii na przechowywanie wodoru. Gdyby nie to, można byłoby w prosty sposób zagospodarować prąd z fotowoltaiki

Obrazek użytkownika spike

25-05-2024 [15:52] - spike | Link:

@silentium
obecnie już nie jest tak kosztowne, chyba Orlen chciał go produkować na skalę światową, chyba Polska już jest w czołówce produkcji H2.
Magazynowanie owszem jest jeszcze problemem, to gaz który jest sprężony przecieka, nawet przez grube przewody.

Co do PV i produkcji H2 do magazynowania, mało efektowne, bo chyba tylko elektroliza wchodzi w grę, może w bilansie lepiej mieć "wróbla w garści" niż nic, a że go mało powstaje, więc dość długo by trzeba magazynować, bo do czegoś użyć, sprężanie się nie opłaca, jedynie znaleźć jakiś absorber, który by wchłaniał H2, podobnie przechowuje się acetylen.

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

25-05-2024 [21:01] - Lech Makowiecki | Link:

Szanowna Pani Izabelo!
Głupota jest dziś hołubiona, zalecana, wprowadzana ustawami, wciskana nachalnie przez media, pop-kulturę, edukację, promowana przez mainstream.

Przypominam mój stary felieton:

QUO VADIS, INTELIGENCJO?

„Historia Antykultury” K. Karonia. „Idiotokracja” J.Szewczaka. „Roztrzaskane lustro” W. Roszkowskiego. „Między nieładem a niewolą” A. Nowaka. „Dół” W. Łysiaka. „Bankructwo polskiej inteligencji” A. Nalaskowskiego… To tylko niektóre z książek (autorzy – zwykle z tytułami naukowymi) odpowiadających na zadane we wstępie pytanie. Te skrzące się erudycją i polotem dzieła wypełnia olbrzymia wiedza i … rozsądek – podane w sposób przystępny i etyczny… A tematem przewodnim tych rozważań jest nieprawdopodobna inwazja głupoty i demoralizacji, zalewająca współczesny świat...
Paradoksalnie, rozwój techniki i przepływu informacji nie wpłynął na zwyżkowanie „mądrości stadnej” społeczeństw… W XX wieku – wg norweskich i brytyjskich badań – iloraz inteligencji rósł nam o 3 proc. na dekadę (tzw. efekt Flynna). Ww. trend nagle odwrócił się u ludzi urodzonych po 1975 roku. IQ zaczął się nam obniżać – i to aż o 7 punktów na pokolenie! Najnowsze badania wykazują spadek inteligencji nawet w obrębie jednej rodziny… Winę za taki stan rzeczy ponoszą głównie zmiany w stylu życia, w wychowaniu dzieci i w procesie ich edukacji. Burzenie moralnych drogowskazów (choćby sprawdzonego przez wieki Dekalogu) i zanik etosu pracy (rozumianego tu w kontekście trudu zdobywania wiedzy/umiejętności) daje takie właśnie „efekty uboczne”... Ktoś zarządził, że wychowanie dzieci musi być bezstresowe, studia – „lekkie, łatwe i przyjemne”, a życie dorosłe – pozbawione jakichkolwiek zakazów, nakazów i obowiązków! Tymczasem już Ignacy Jan Paderewski – światowej sławy pianista-wirtuoz – twierdził, że na jego sukces złożyły się: 1 proc. talentu, 9 proc. szczęścia i ... 90 proc. katorżniczych wręcz ćwiczeń! Droga do szczęśliwego spełnienia się w pracy zawodowej (zwanego przez Krzysztofa Karonia „satysfakcją”) wiedzie zwykle przez „krew, pot i łzy”…
PS Komu jest dziś na rękę demoralizacja i głupota Polaków – pozostawiam Państwu do samodzielnego rozważenia...

Obrazek użytkownika u2

25-05-2024 [22:01] - u2 | Link:

***Komu jest dziś na rękę demoralizacja i głupota Polaków***

Od ładnych kilku lat jeżdżę przez Puszczę Augustowską, leśnictwo Koniecbór, nadleśnictwo Szczebra do zajazdu ABRO w miejscowości Szczebra koło Augustowa (gorąco polecam ten Zajazd!- tam nawet w WC leci piękna polska muzyka, tak że nie chce się wychodzić z wychodka). Po drodze mijam oczywiście końcówkę Puszczy Augustowskiej, potem są Budy Osińskie, Pijawne Ruskie, Pijawne Polskie, a następnie Olszanka. Olszanka to miejscowość, w której urodził sie legendarny dowódca Dywizjonu 303 generał Witold Urbanowicz. Jest tam teraz szkoła imienia tego wielkiego Polaka. Wrócił do Polski po wojnie, ale musiał szybko uciekać, bo UB na niego się uwzięło. Zmarł na Manhattanie, tam gdzie są obecnie drapacze chmur, ale generał Urbanowicz latał niezwykle wysoko :-)

Po drodze mijam wiele domów ludzkich, ale również bocianich. Można określić tę drogę republiką bocianią. Bociany również wysoko latają i niezwykle daleko. Na przestrzeni ostatniej dekady widzę ile nowych domów tam się wybudowało, ile nowych maszyn rolniczych ludzie tam mają. No ludzie żyją zdrowo i na bogato. Chłop potęgą jest i basta jak pisał nasz wielki pisarz Wyspiański :-)

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

26-05-2024 [03:56] - Kazimierz Kozio... | Link:

właśnie jakoś dziwnie fajno-technokraci być może "absolwenci humany" nie chcą widzieć skąd ten wodór się weźmie jakim kosztem energetycznym uzyska i jakim kosztem magazynuje. te procesy są wysoce emisyjne a bilans węglowy jest zawsze podobny tyle że smrodek pozostaje w dystansie od wyobraźni ignorantów. przykładowo wodór do elektrowni z blokiem wodorowym na obrzeżu Wenecji produkuje się w rafineri ropy naftowej tuż za płotem tejże elektrowni. podobna jest sprawa z ładowarkami pojazdów elektrycznych. horyzont wyobraźni fajno-technokratow nie sięga tak daleko żeby mieć dylemat skąd ten prąd do ładowarek się bierze - wierzą że z krainy gdzie produkuje się energię z pominięciem praw fizyki. nawiasem mówiąc najwybitniejsze osobowości nauk śisłych i technicznych bywają też wybitnymi humanistami

Obrazek użytkownika spike

26-05-2024 [10:28] - spike | Link:

@Kazimierz
ci od propagandy politycznej z pewnością wiele rzeczy nie wiedzą, co często słyszymy jakie głupoty mówią, oni wykonują polecenia polityczne, która są inicjowane przez wyznawców Mamona.
Najgorsze jest, że ci co wiedzą, sprzedali swoją duszę wyznawcom Mamona, głosząc kłamstwa, uczestniczą w procederze niszczenia naszej cywilizacji.

Obrazek użytkownika Tomaszek

27-05-2024 [22:17] - Tomaszek | Link:

Spike
Chyba jakaś literówka . Mi się wydaje że dupę powinno być .

Obrazek użytkownika Marek Michalski

26-05-2024 [09:44] - Marek Michalski | Link:

Strzeżmy się wariatów przy władzy, strzeżmy się głupków u władzy, ale też strzeżmy się agentur. Moja ocena jest taka, że pierwszy i drugi zbiór są tylko podzbiorami trzeciego. O wiele większego.

Obrazek użytkownika sake3

26-05-2024 [10:52] - sake3 | Link:

@Marek Michalski.....Nie wystarczy samemu się strzec,ale i ostrzegać innych.W rozmowach,na blogach w internecie czy dyskusjach.Zrozumiale i przystępnie,wskazywać zagrożenia,podawać przykłady.Tak niestety nie jest.Nie potrafimy się uwolnić na blogach od kaznodziejskich tonów,patosu ,przewagi formy nad treścią,upajania się blogerów własnymi górnolotnymi słowami.Do tak zmanipulowanego propagandą społeczeństwa nie trafią wzniosłe słowa a tylko podane argumenty Jasno widać jak zręcznie i bez pardonu robi to agentura choćby przy pomocy wariatów i głupków u władzy.Prawa strona nie potrafi się zupełnie odnaleźć w tej rzeczywistości,kiedy druga strona wmawia kłamstwa i zachowuje się haniebnie i ordynarnie Komisje śledcze pokazały to wyraźnie.Pokazują to też kłamstwa Tuska oskarżającego o bycie szpiegami rosyjskimi dzisiejszej opozycji.Podpalenia Tusk tłumaczy prowokacjami i zbrodniczymi działaniami też opozycji.To wszystko jak widać przyjmowane jest ze spokojem i zrozumieniem a na blogach nie znajdziemy żadnego odniesienia sie do kłamstw i propagandy.Widać że agentura ma łatwe zadanie . 

Obrazek użytkownika spike

26-05-2024 [20:43] - spike | Link:

@alinko
gaz Browna a piec Kuzniecowa to dwa różne bieguny, nie mające ze sobą nic wspólnego,
Piec Kuzniecowa to nie piec hutniczy, wodoru tam nie znajdziesz :))))))))))

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

26-05-2024 [23:27] - Alina@Warszawa | Link:

Spike! Jak się douczysz, to możemy pogadać. Na razie nie ma o czym. Ty bez instytutu i cudzych doświadczeń "nie istniejesz". Nawet nie masz pojęcia o spalaniu w piecu Kuzniecowa.

Obrazek użytkownika spike

27-05-2024 [00:11] - spike | Link:

@alinko
aż mnie zatkało, przeciwstawiasz swój marny piecyk C.O. do urządzeń jakie miałem do swojej dyspozycji, do tego odnosisz się do pieca Kuźniecowa, służącego do ogrzewania chałupy, bo one są znane w Rosji od "wieków", tylko nie wiedzieli, że są Kuźniecowa, nadmienię, że na tych piecach cała rodzina spała.

Byś się dalej nie kompromitowała, nie wiem dlaczego to robisz, idąc drogą nijakiego @tri, oświecę ciebie, byś nie grzeszyła więcej ignoranctwem, że woda rozkłada się w temp. powyżej 1800 st.C.
Jakby twój piecyk potrafił taką temp. osiągnąć, to go stopił, ja miałem piec, który topił wolfram, poszukaj sobie w jakiej temp. się topi.

Nie zarzucaj komuś nieuctwa, jeżeli tego nie potrafisz dowieść, sama się ośmieszając, a ponoć jesteś inżynierem, w co już nie wierzę.
Spotkałem kiedyś taką panią inż. jakże podobna do ciebie, która ukradła mi pewną udoskonaloną technologię spieków ceramicznych, naiwnie ją wtajemniczyłem, a nie miałem szans z tą panią, bo miała "plecy", takie u nas są panie inż.

Obrazek użytkownika tricolour

27-05-2024 [09:03] - tricolour | Link:

Wtrącę się na chwilkę - kompromitację warto by było udowodnić lub choćby wyjawić, by osoba skompromitowana miała szansę na naukę, na którą nie jest nigdy za późno. Chętnie się poduczę.

Spieprzanie w podskokach z rozmowy - jak to osoba spikowata uczyniła - nie wykazuje kompromitacji nikogo innego jak osoby uciekinierskiej, bo o męskim zachowaniu mowy być nie może.

😛

Obrazek użytkownika spike

27-05-2024 [10:11] - spike | Link:

@tri
twoje "wtrącenie się" jest tym samym twoją kompromitacją, wynika z niego, że jak ta przysłowiowa żaba nadstawiasz się do podkucia, nie mając do tego preferencji, jakbyś czytał komentarze ze zrozumieniem, to twoje "wtrącenie" by miało charakter merytoryczny.
Skoro rozmawia się z kimś z założenia wykształconego technicznie, to nie robi się wykładów, tylko podaje fakty, a jak się czego nie wie, ma wątpliwości, to się pisze wprost, a nie bezpodstawnie zarzuca ignorancje, jak ty to chętnie robisz.

Ty jesteś manipulantem i kłamcą, rozmowa z tobą to strata czasu i "smaku".

Obrazek użytkownika tricolour

27-05-2024 [11:12] - tricolour | Link:

@spike

Mylisz się. Moje wtrącenie było wynikiem twojej wzmianki o mnie. Wyłącznie. W każdym innym razie nie wtrącam się, bo mam cię w dupie, nawet mnie nie interesuje, czy w ogóle żyjesz czy zdychasz - za to, że zrobiłeś z siebie szmatę umawiając się że mną na konkret, który zdeptałeś.

Dalej migasz się, po raz kolejny,. Nie masz intelektualnych zasobów, by spokojnie doprowadzić rzecz do końca. Postawiony w trudnej sytuacji reagujesz jak pętak - ad personam, choć o niebo lepiej byłoby dla ciebie zakończyć asertywną wypowiedzią na temat. Na to cię nie stać, nawet teraz z Aliną.

Obrazek użytkownika spike

27-05-2024 [12:55] - spike | Link:

@tri
właśnie ciebie "wywołałem" z powodu twoich komentarzy, i porównałem do odzywek @aliny, która zarzuca komuś nieuctwo,
a że trafne było wskazanie ciebie, twój kolejny komentarz potwierdza żeś pętak.

Ja wszystko wyjaśniłem i objaśniłem, do tego potwierdziłem nie na domowym piecu, a doświadczalnym, profesjonalnym i dużej mocy -topi wolfram.

Obrazek użytkownika tricolour

27-05-2024 [14:38] - tricolour | Link:

@spike

Tak, tak, wszystko wyjaśniłeś, szczególnie tym Noblem za ciekły dwutlenek węgla. I suchym lodem - oczywiście.

Czasem trzeba zrobić krok w tył i nie brnąć w epitety. Zacytować ci twoje słowa do Aliny, która ma rację, ty jej nie masz?

Szykuj grube "przepraszam".

Obrazek użytkownika spike

27-05-2024 [16:18] - spike | Link:

@tri
ze swoją głupotą jesteś "number one", ogłoście razem z @aliną zbiórkę na fabrykę ciekłego CO2, ciekawe ilu zdobędziecie inwestorów, domyślam się że będą to fani Tuska jak ty, a i na początek dostaniecie jeszcze Nobla, to ładna też sumka :))))
a teraz "dźwigaj kieca i lecaj".

PS. a ja dla odprężenia po tych twoich bredniach,  idę sobie wyprodukować trochę suchego lodu, bo ciekłego jeszcze nie potrafię :)))))))

Obrazek użytkownika tricolour

27-05-2024 [16:43] - tricolour | Link:

@spike

Jeśli myślisz, szmatławy inżynierku, że ci odpuszczę, to się szmatławo mylisz: napisz, jak się produkuje suchy lód?

No, konkret, może być jednym zdaniem, bez zabawą xujem...

Obrazek użytkownika spike

27-05-2024 [18:43] - spike | Link:

szmatławy @tri
baw się swoim szmatławym xujem, innym zostaw w spokoju.
:)))))))))

Obrazek użytkownika tricolour

27-05-2024 [20:39] - tricolour | Link:

@spike

I co? Mordę ci zatkało, szmaciarzu. Już nic na temat ciekłego co2 nie powiesz, boś ciota, nie facet. Mogłeś zwyczajnie napisać, że po prostu nie wiedziałeś, ale nie - prędzej szmatę z siebie zrobisz. 

Bardzo mnie to bawi, że wystarczyła tylko moja najprostsza cierpliwość, by ci napluć w te twoje durne ślepia.

😛😛😛

Obrazek użytkownika Tomaszek

27-05-2024 [21:00] - Tomaszek | Link:

Kolorowy
Nobla za felgi czterdziestki czy przykręcane za obręcz dwudziestki nie dostaniesz , ale z kabaretem możesz spróbować . A z tym Pitagorasem to czekam na dowód , może jakiś wyprowadzisz . Poproś Imci on to jest tu autorytetem . Najwyżej działę mu odpalisz . Poproś też Jugola o nowe fotki , żony i dzieciaka też . Twoja uciekła do listonoszki bo klima była adiabatyczna to i to dobre co przyślą . Tylko pornosów nie linkuj bo to się nie liczy .

Obrazek użytkownika tricolour

27-05-2024 [21:12] - tricolour | Link:

@tomaszek

A o tym, że ojciec miał cię w dupie i matkę twoją też, chcesz, bym napisał? A potem odziedziczyłeś charakter gnoja i rodzinę z Polski wywaliłeś - też ma być tematem?

Tematy o mnie z fiuta wyssałeś, najbardziej zabawne ten Pitagoras, bo nawet nie wiedziałeś o co chodzi. Technikum... Hehehe.

Obrazek użytkownika Tomaszek

27-05-2024 [22:10] - Tomaszek | Link:

Twój miał cię w garażu , "Tańczący z cewkami" mu wyszedł .I wcale te cewki nie są jego największą porażką . Życie , szkoda chłopa , ale cóż . Z babą nic nie wskórasz , pewnie poszła do listonoszki też za te przynudzanie o cewkach . I pamiętaj ciuli magazynier to nie mgr , nawet po Schwindelschule garnken verkaufen . O Pitagorasie nie wspomnę już , bo do tego trzeba szkoły , troche , ale jednak . I nie Schwindelschule .

Obrazek użytkownika tricolour

27-05-2024 [23:15] - tricolour | Link:

@tomaszek

A najlepsze, to jest nie to, co piszesz do mnie tylko to, co piszesz o sobie tymi słowami pretensji.

Że zazdrościsz mi zasobnego domu, wykształconych rodziców, którzy zwyczajnie dbali o swoje dzieci. Że uczestniczyli w ich sukcesach i porażkach. Że normalne jest, że Tata uczy syna, że zapewnia mu bazę intelektualną. Że skończyłem wyższą uczelnię, a nie nędzne technikum.

Zazdrościsz mi nawet tego RIBa, który jest właśnie pochodną inwestycji moich rodziców we mnie. Do głowy ci nie przyszło, że mogę to zaprojektować i własnoręcznie wykonać. A najbardziej wkurza cię to, że tym twoim czerwonym złomem dosłownie nikt się tu nie zainteresował nawet przez sekundę.

Innymi słowy: każda twoją wypowiedź do mnie zdradza twoje kompleksy i niedostatki. Uważasz mnie też za najważniejszą dla siebie osobę na tym forum ponieważ po kilku dniach nieobecności zwróciłeś się tylko do mnie. I to słowami "wróciłem" - jak do ojca swego.

W sumie biedny jesteś.

Obrazek użytkownika Tomaszek

28-05-2024 [08:58] - Tomaszek | Link:

O !
Pewnie ci Dredzia na priva posta podesłała , ty tak ładnie nie umiesz .
Nie wiedziałem że tata i mama byli też po Schwindelschule , może nawet mieli jakieś tytuły naukowe typu Garnkenverkaufenprofesoren ? Tata to pewnie drugi fakultet miał z nawijania cewken , bo ci tak dobrze szło . Jedyna rzecz , której ci zazdroszczę to jak to rozwiązałeś  że te dwudziestki za obręcz przykręcałeś . Wrzuć jakieś foty to popodziwiam . Będzie cymes to czapkę zdejmę . Nie było mnie tydzień bo w Polsce byłem , kiełbasy pojadłem z PSSu . Mniam . I Rozpocząłem eksmisję takiego palanta jak ty . Nahodował sie na ponad czterdzieści klocków plus odsetki i koszty . I za remont . Nie zdziwię się jak nazbiera się na finisz stówa . Czas upływa licznik bije . On też jakąś Schwindelschule skończył pewnie . Hipoteka mu zatrzeszczy . Tylko nie taka ze zdjąć garażu Jugola .
Aha
Happy cewken . I pozdrów Dredzię . Czas do pracy . I ty też wal trollować bo do życia potrzeba kiełbasy i chleba .

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

27-05-2024 [10:37] - Alina@Warszawa | Link:

[00:11] - spike 
Jak widzę, nawet sobie nie zadałeś trudu, żeby poczytać na czym polega spalanie w piecu Kuzniecowa. Nie masz pojęcia o czym mówisz. 

Przypisujesz mi jakieś swoje głupoty - nigdzie nie pisałam o temperaturach, bo nie byłam w stanie ich zmierzyć, ani nigdzie nie twierdze, że WODA rozkłada się w temp. 1800 st.C! To twoje wynalazki. Może dobrze, że już nie pracujesz w tym jakimś instytucie? 
To że dałeś się okraść jakiejś oszustce nie znaczy, że możesz mi przypisywać wszystkie swoje nieszczęścia. Trzeba było ją oskarżyć o kradzież a nie wyżywać się na mnie na NB. 
I nie pisz już tych swoich głupot, skoro nie potrafisz logicznie rozróżniać substancji o nazwie woda od jej różnych stanów skupienia. CO2 też występuje we wszystkich stanach skupienia, jako ciało stałe, ciecz i gaz. 

Strony