Libber idiotorum II

 

  1. Poseł Marcin Józefaciuk wystąpił w Sejmie z następującym przemówieniem :„jak powiedział klasyk religia jest jak pewien męski organ: jest całkiem w porządku gdy ktoś go ma i jest z niego dumny ale jeżeli ktoś wyciąga go na zewnątrz i macha nam przed nosem to już mamy pewien problem”. Nawet stary komuch Czarzasty ocenił tę wypowiedź jednym zdaniem: „ marne to było”. Dopytywany przez dziennikarza  jaki narząd miał na myśli Józefaciuk oświadczył, że mózg. Czy mamy zatem rozumieć, że Józefaciuk jest dumny ze swego mózgu, lecz przez przyzwoitość powstrzymuje się od publicznego nim machania czy raczej, że myśli tym czym można machać?
  2. Język śląski czyli „ godkę” rekomendowała posłom Ewa Kołodziej, też poseł (poślica?)  prezentując im śląskie laleczki beboki . Kiedyś- jak stwierdziła- straszono nimi w celach wychowawczych śląskie dzieci. Jedną z tych kukiełek Ewa Kołodziej publicznie, na sali sejmowej, ofiarowała marszałkowi Hołowni. Ten ostatni minoderyjnie dopytywał się czy jest do kukiełki podobny. Odtąd mamy zatem prawo na własne życzenie Hołowni nazywać go bebokiem, tak jak na własne życzenie Trzaskowskiego mamy prawo nazywać go dupiarzem. Jak pamiętamy sam się tak nazwał i też wydawał się być z tego dumny. Podobnie jak poseł Józefaciuk dumny jest ze swego, zdolnego do ruchu wahadłowego, organu.  
  3. 6.05.2024 roku w dniu międzynarodowej konferencji poświęconej problemom bezpieczeństwa Radosław Sikorski raczył oświadczyć: „ Pozwólmy Putinowi    zastanawiać się co zrobimy”. Powiedzieć, że „gdy konie kują żaba łapę podstawia” byłoby bardzo łagodnym komentarzem do kolejnej z wypowiedzi Sikorskiego dzięki którym przejdzie do historii - historii głupoty. To nie pierwszy taki wybryk słynnego Radka.

     W 2014 roku w rozmowie z ówczesnym ministrem finansów Jackiem Rostowskim Sikorski powiedział:   „Polsko-amerykański sojusz to jest nic niewart. Jest wręcz szkodliwy, bo stwarza Polsce fałszywe poczucie bezpieczeństwa (...). Bullshit kompletny. Skonfliktujemy się z Niemcami, z Rosją, i będziemy uważali, że wszystko jest super, bo zrobiliśmy laskę Amerykanom. Frajerzy. Kompletni frajerzy. Problem w Polsce jest taki, że mamy bardzo płytką dumę i niską samoocenę. Taka murzyńskość”.
     W 2022 roku Amerykańskie media szeroko pisały o Radosławie Sikorskim, który na Twitterze zasugerował, że za wyciekiem z dwóch gazociągów Nord Stream 2 stoją Amerykanie. "Thank you, USA" - skomentował europoseł PO i wówczas były minister spraw zagranicznych.
    W 2014 roku gdy Sikorski wychodził ze spotkania z ukraińskimi opozycjonistami w Kijowie powiedział: „Jeżeli nie podpiszecie porozumienia, będziecie mieli stan wojenny i wojsko na ulicach. Wszyscy będziecie martwi”.
     Słowa te zostały nagrała kamera brytyjskiej telewizji ITV News Europe. Ostatecznie porozumienie zostało podpisane.
    Natomiast w 2007 roku po zwycięskiej dla PO kampanii Sikorski pod adresem PiS skierował następujące słowa: „Jeszcze jedna bitwa, jeszcze dorżniemy watahy!”. Te ciepłe słowa są najlepszym dowodem wyjątkowych predyspozycji Sikorskiego do służby w dyplomacji.

  1. Dariusz Joński, pierwsze miejsce na liście kandydatów KO do Parlamentu Europejskiego za datę wybuchu Powstania Warszawskiego uważa rok 1988 a ogłoszenia stanu wojennego -1989

 
5)Jak napisał Konrad Berkowicz (cytuję):
    <Róża Thun właśnie powiedziała w dyskusji ze mną w radiu TOK FM „ jak będą samochody spalinowe zeroemisyjne to będzie można nimi jeździć”. Powtórzyła to dwukrotnie. Rozumiecie z jakimi wariatami mamy do czynienia?>
    Europoseł ugrupowania zwanego powszechnie „trzecią nogą” Róża Thun raczyła mu odpowiedzieć: „Czy to takiego wysiłku wymaga Biedaczku zrozumienie, że to nie muszą być elektryki ( co Pan sugeruje) , nikt nie wyznacza technologii, są różne, tylko mają być zeroemisyjne? Jeśli Pan zrobi spalinowy spełniający te wymogi, bo tylko spalinowym chce Pan jeździć, to nikt Panu nie zakaże go wprowadzić na rynek, Powodzenia i miłego weekendu”.

    Wiele osób uważa, że słabą stroną obecnych i kolejnych rządów jest fakt, że składają się one wyłącznie z humanistów. O zakupie i podawaniu ludziom szczepionek decydował ekonomista, o energetyce jądrowej decydują psychologowie czy historycy czyli humaniści. Na wydziałach przyrodniczych  popularna była kiedyś definicja: „humanista to ten kto w żaden sposób nie może zrozumieć definicji logarytmu”. Tym bardziej nie rozumie fizyki jądrowej, statystyki czy wirusologii. Dosadnie swoją opinię na temat humanizmu sowieckiej władzy wyraził Osip Mandelsztam udręczony zsyłkami, na które skazywano go na osobisty rozkaz Stalina. Napisał: „Я не знал, что мы попали в руки гуманистов” ( Nie wiedziałem, że wpadliśmy w łapy humanistów). Ja jako osoba bardziej prostoduszna, a może wręcz prostacka  napiszę wprost: „Я не зналa, что мы попали в руки дураков” ( Nie wiedziałam, że jesteśmy w rękach durniów). Pan Berkowicz jako człowiek racjonalny zakłada, że osoba mówiąca o zeroemisyjnym samochodzie spalinowym musi być  wariatem. To optymistyczne podejście do tego co się dzieje. Wariat to człowiek chory, należy mu się uwaga i troska, ale nie musimy go słuchać ani mu wierzyć. Nawet jeżeli twierdzi, że jest Chrystusem albo Napoleonem.

Niebezpieczny natomiast jest wariat nierozpoznany, a jeszcze bardziej niebezpieczny jest zwykły głupek. Głupek za kierownicą, głupek przy frezarce, głupek w kabinie dźwigu i – co najgorsze - głupek przy władzy. Zwykły głupek, który źle rozmieści kontenery w ładowni samolotu może spowodować jego katastrofę i śmierć setek osób.  Zwykły głupek, który dla żartu przestawi zwrotnicę tramwajową może spowodować niebezpieczne w skutkach zderzenie pojazdów. Zwykły głupek, który ma władzę może spowodować nieobliczalne, a czasem nieodwracalne szkody. Praktycznie nieodwracalne jest na przykład zlikwidowanie kopalni przez jej zalanie wodą. Nieodwracalne jest skażenie radioaktywne po eksplozji w elektrowni atomowej. Nieodwracalne dla jednostki jest poddanie się operacji zmiany płci.
Strzeżmy się idiotów.
 
 
 
 
 
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika spike

27-05-2024 [11:06] - spike | Link:

@alina
jestem załamany twoim komentarzem, poziom twojej ignorancji, mówiąc wprost głupoty, jest porażający, z pewnością załamie też naszą tu Gospodynię:
"CO2 też występuje we wszystkich stanach skupienia, jako ciało stałe, ciecz i gaz."
dyskwalifikuje ciebie z grona ludzi wykształconych.

PS.cały twój komentarz to stek bredni, a już szczególnie o przypisywaniu tobie moich "nieszczęść" !
Nie będę ukrywał, że mnie rozczarowałaś.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

27-05-2024 [12:54] - Alina@Warszawa | Link:

@spike!
To Ty nawet nie wiesz co to jest 'suchy lód"? Czyli nie wiesz jak wielkim dyletantem jesteś, że nawet o tym nie wiesz, co wiedzą średnio kumaci ludzie po podstawówce. 

Obrazek użytkownika spike

27-05-2024 [13:04] - spike | Link:

@alinko!
napisałaś:
"CO2 też występuje we wszystkich stanach skupienia, jako ciało stałe, ciecz i gaz."
Jak już nie masz szacunku do nauki, to miej litość dla inteligencji czytających!
Jak ja "bawiłem" się suchym lodem, to ty na "kaku mówiłaś papu" :)))))))))))))))))))

W kwestii dyletanctwa, pisał już o tym nasz @jazgdyni, inaczej byś wiedziała, że bycie dyletantem to nie ujma, a wyróżnienie, @janusz właśnie założył taki klub dyletantów, ty nie masz szans być jego "członkinią" :)))))))))))))))))))

Daj już sobie spokój na ten popis ignorancji.

PS.Jeszcze mam nadzieję, że się nawrócisz :)

Obrazek użytkownika spike

27-05-2024 [13:06] - spike | Link:

@alina
jak przedstawisz światu ciekły CO2, Nobla masz pewnego !!!

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

27-05-2024 [13:19] - Alina@Warszawa | Link:

@spike
Ja nie muszę "przedstawiać światu ciekłego CO2", bo skroplili go już dawno inni i w dodatku opracowali technologię przemysłową jak np. w Azotach - mają na sprzedaż "Czysty i skroplony CO2" . 
Jak można być takim głąbem - nie wiem i tak bezrefleksyjnie obnażać swoją niewiedzę na poważnym forum?

Obrazek użytkownika spike

27-05-2024 [13:47] - spike | Link:

@alina
Ty Boga obrażasz swoją ignorancją, LITOŚCI !!!!

dam ci wskazówkę, dlaczego stały CO2 nazywany jest "suchym lodem" ?????
Błagam, jak nie wiesz, to zapytaj wujka Google !
Błagam !

Obrazek użytkownika spike

27-05-2024 [18:39] - spike | Link:

@alina
no wreszcie konkret, czekałem aż w końcu coś wygrzebiesz :))))
jakbyś nie była tak prostaczka, to byśmy mogli sobie pogadać, pasujesz mentalnie do nijakiego @tri, ten sam poziom, z wami bez "mordobicia" nie da się rozmawiać :)))

a w piecu i tak nie rozbijesz wody na O2 i H2 :))))))))))))))))
dawno się tak nie ubawiłem, śmiech to zdrowie, też ci życzę :)

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

27-05-2024 [19:23] - Alina@Warszawa | Link:

@spike 
Nie martw się o to co ja zrobię. Ty na pewno rozbijesz cząsteczki wody suchym lodem, aż dostaną wariacji i same się rozpadną z wrażenia jak Cie zobaczą.

Obrazek użytkownika spike

27-05-2024 [19:55] - spike | Link:

Co tam suchy lód, bez twojego pieca nie ma szans, pewnie w nim stal też wytapiasz :))
Swoją drogą, zadałaś sobie trud by poszukać wiedzy o CO2, a zlekceważyłaś temat najważniejszy, jakim są warunki rozkładu wody, bo o piecu już ci pisałem, że był w Rosji i nie tylko znany, Kuźniecow mógł go udoskonalić, a nie miał i nie ma służyć do wytwarzania wys. temp. a efektywnego ogrzewania domów, pisałem ci, że woda ulega rozkładowi w temp. pow. 1800 st. jakby taką temp. uzyskał piec, to by stopił ci kocioł, dla wysokich temp. są budowane specjalne piece, coś podobnego mają w kuźni, ja miałem do dyspozycji jeszcze mocniejszy, topił wolfram (zobacz w Wiki jego temp.top.).
Chyba starczy tego mielenia, pewnie pani @Izabela jest tym zmęczona, dalszą dyskusję kontynuuj z @tri, macie ten sam język wymiany poglądów.
Pa.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

27-05-2024 [23:39] - Alina@Warszawa | Link:

@spike 
Co konkretnie jest nieprawdą w stwierdzeniu: "CO2 też występuje we wszystkich stanach skupienia, jako ciało stałe, ciecz i gaz." 
Nie bardzo rozumiem z jakiej planety piszesz to stwierdzenie, na której tak się nie dzieje?
Bo na Ziemi to jest oczywiste dla każdego, kto wie co to jest CO2 i łyknął trochę chemii i fizyki.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

27-05-2024 [21:58] - Alina@Warszawa | Link:

@spike
Obawiam się, że mój "piecyk" ma większą moc niż ten twój w instytucie do wytopienia kokilki wolframu.

Obrazek użytkownika Tomaszek

27-05-2024 [22:55] - Tomaszek | Link:

Ja piędrolę 
To jakiś chorus idiotum . Coś w tym było jak Ferdek Kiepski o durnych magistrach mówił . To już lepiej jak drzewiej doktór fizyki o klimie adiabatycznej z kolorowym dyskutował . Jakieś piece kuźniecowa , dymarki z Wolframem czy co tam jescze z dwutlenkiem . I creme de la creme , czyli silnik wodorowy spalinowy burczący i dymiący parą . Słuchajcie i czytajcie jełopy , silnik wodorowy to ogniwo wodorowe plus silnik elektryczny . Szkoły do tego nie trzeba , wystarczy poguglować szczególnie co to jest ogniwo wodorowe . Bo w szkole to chyba na próby orkiestry chodziło towarzystwo . i pewnie na sportowe zawody w wyciąganiu whoya z wody jeździli . 
"Eppur si muove" jak rzekł nasz nieoceniony magazynier czyli mgr tricolour kręcąc cewki .

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

27-05-2024 [23:15] - Alina@Warszawa | Link:

 [22:55] - Tomaszek 
Masz to swoje ogniwo wodorowe: https://www.youtube.com/watch?... 
Nie doczytałeś do końca o ogniwach ... produktem końcowym tyż jest woda ....

Obrazek użytkownika Tomaszek

28-05-2024 [08:32] - Tomaszek | Link:

Alinko @Czary mary Hogwarth
Widzisz tam jakiś silnik spalinowy ?

Obrazek użytkownika u2

28-05-2024 [09:03] - u2 | Link:

@Tomaszek @Alina @ spike

Wrzućcie na luz. Odbiegliście od tematu. A nigdy nie należy dyskutować z idiotą, bo ludzie mogą nie poznać różnicy i uznać nas również za idiotę :-) :-) :-)

PS. Silnik wodorowy również spala. Spala wodór. A jak pokazuje filmik do silnika dostają się smary, czyli oleje, w śladowej ilości, które również ulegają spalaniu. Jest lokomotywa na napęd wodorowy w Polsce zakupiona przez Orlen w ub. roku do rafinerii w Płocku.

 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

28-05-2024 [16:47] - Alina@Warszawa | Link:

 [08:32] - Tomaszek
Patrz panie jaki ten Pan Bóg cwany! Robi z wodoru i tlenu wodę na skróty! Bez palenia, tylko wyciągnąć prąd i już jest to samo co po spaleniu, bez konieczności konstruowania silnika parowego i turbiny! GENIUSZ, PO PROSTU GENIUSZ!

Obrazek użytkownika spike

28-05-2024 [11:28] - spike | Link:

Ogniwo wodorowe to całkiem coś innego niż silnik spalinowy na wodór.
Woda nie jest czynnikiem cieplarnianym, para wodna tak i to bardziej niż CO2 :)

CO2 i efekt cieplarniany to globalne oszustwo, służy do wyłudzenia kasy, a państwa jak te barany płacą, a potem z nas ściągają, już niedługo będziemy kwiczeć, płakać i płacić, chyba że ......

Obrazek użytkownika spike

27-05-2024 [23:37] - spike | Link:

@tomaszek
faktycznie piedrolisz :)))))
pracuje się nad napędem spalinowym, którym paliwem jest wodór, jak i silnikami elektrycznymi, zasilanymi ogniwami wodorowymi, to dwa niezależne rozwiązania.

Ludziska kombinują na własną rękę, instalując w samochodach benzynowych generatory wodoru HHO, którym wzbogacają mieszankę paliwową, wodór jest paliwem, jak gaz LPG.
Nim zaczniesz piedrolić, poszukaj, poczytaj, wtedy piedrolenie ci minie :))))))))))))))))))))))

Pomijając fakt, że napęd wodorowy, obojętnie w jakiej opcji, to ślepa uliczka, koszty, bezpieczeństwo etc. może poza szczególnym zastosowaniem, jak już się testuje lokomotywę na ogniwo wodorowe, chyba nawet Polska miała taką kupić, jeżeli nie, to już nie kupi, już kasy brakuje, a będzie jeszcze gorzej, Tusk o to zadba.

Obrazek użytkownika Tomaszek

28-05-2024 [08:37] - Tomaszek | Link:

Spike
Znam paru płaskoziemców . Tam gdzie mieszkam jest jedno z najsilniejszych środowisk naukowych na świecie . Całkiem fajni ludzie . Płaskoziemcy , znaczy się . A jakie badania i dowody pokazują .

Obrazek użytkownika spike

28-05-2024 [10:21] - spike | Link:

@tomaszek
płaskoziemców nie znam, ale czasami rozmawiam z ludźmi, którzy czytają co oni głoszą, kilku stwierdziło, że dzięki tej dyskusji, sami poszerzyli swoją wiedzę, w sensie takim, że nie biorą ich poważnie, ale sami zainteresowali się tematem.

Nie wiem czy jest ktokolwiek kto w ich brednie wierzy, ciekawe jest natomiast, kto i po co to sponsoruje, chyba ma taki sam cel, jak ogłupianie ludzi zabójczym CO2, a rozmiar tego ogłupiania jest porażający, że nawet ludzie z tytułami naukowymi je propagują z przerażeniem w oczach.
To jest tragedia.

Obrazek użytkownika spike

28-05-2024 [11:33] - spike | Link:

@alina
rakiety, którymi latają w kosmos, mają silniki na paliwo ciekłego wodoru i tlenu, jak starują co wylatuje z dyszy, też woda ??

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

28-05-2024 [16:03] - Alina@Warszawa | Link:

No co jest? Powiedz skoro wiesz!

Obrazek użytkownika izabela

27-05-2024 [06:51] - izabela | Link:

@@@ Dyskusja , która mnie cieszy niestety zbyt często korzysta z argumentum ad personam. Pozwolę sobie wtrącić swoje trzy grosze. Nie wątpię, że nauka i technika przyniesie kiedyś ( wkrótce) nowe sposoby pozyskiwania energii, nowe konstrukcje silników itp. itd. Tak zawsze było. Niedopuszczalne i niebezpieczne jest jednak ideologizowanie jakiejś koncepcji i wprowadzanie jej przemocą. Nikt nie bronił na przykład Stalinowi wierzyć w brednie Miczurina I Łysenki. Lecz forsowanie projektowanych przez tych wybitnych radzieckich uczonych rozwiązań  przyniosło śmierć milionom ludzi. I przeciwnie. W biednych gospodarstwach w Polsce a szczególnie na Kresach kierat ciągnięty przez konie był szczytem potęgi techniki. Jeszcze biedniejsi młócili cepem. Jak mi opowiadała matka gdy kilku ziemian na Polesiu ( dziś Białoruś) kupiło sobie tak zwaną lokomobilę te maszyny pojawiły się wszędzie. Biedni polescy " tutejsi" znajdowali sposób żeby taką maszynę na współkę kupić. Jednak kieraty działały również bez przeszkód i zakazów do końca XX wieku. Wyobraźmy sobie, że ktoś zakazałby z ideologicznych pobudek używania kieratów i nakazał kupowanie kombajnów. Oczywiście każdy rolnik w latach sześćdziesiątych marzył o kombajnie, użytkowano je na współkę w spontanicznie tworzących się kooperatywach ale gdyby zabroniono używania koni i kieratów wieś wymarłaby z głodu. A Gomółka był temu bliski. Ale nawet tej potędze intelektu wytłumaczyli towarzysze, że ze wsią nie warto zadzierać , ideologia jest dobra na zebraniach partyjnych jaczejek a to co dobre technicznie przebije się samo, bez przymusu.  

Obrazek użytkownika spike

27-05-2024 [10:46] - spike | Link:

@Izabela
Obecnie jesteśmy świadkami, jak ideologia, tu klimatyczna, chce za wszelką cenę doprowadzić Europę do upadku gospodarczego, nie tylko tych pospolitych zjadaczy chleba, ale najwięcej stracą także ci ideolodzy, robią to wbrew zasadzie "zamożność państwa, zamożnością obywateli".
Ideologiczne narzucanie i wymuszanie ograniczeń klimatycznych, bez przygotowania technologicznego, bez współpracy ze wszystkimi państwami, doprowadzi do potężnego krachu gospodarczego, co już w UE zaczynamy odczuwać, np. w Polsce narasta fala ucieczki kapitału do krajów, gdzie ta ideologia nie obowiązuje. Nad Polską wisi poważny kryzys rolnictwa, a może nawet jego unicestwienie.

Jak Niemcy robili szemrany interes gazowy z Rosją, dążąc do uzależnienia całej UE od gazu, wtedy był ekologiczny, a Niemcy mieli mieć hub gazowy i monopol na jego dostawę, do tego obowiązek instalowania wiatraków i PV, nasz system energetyczny zaczął się chwiać, a to dopiero początek, już za chwilę Polacy to odczują, kwestią pozostanie, czy biernie na to przystaną.
A to dopiero jest preludium tego co nam szykuje obecny rząd Tuska, pod kierownictwem Berlina, anarchię prawną już mamy, zostało unieważnić Konstytucję przejąć NBP i będzie "pozamiatane".

Precyzując powiedzenie Marszałka Piłsudskiego o Polakach:
"naród wspaniały, tylko PObywatele k...y".

Obrazek użytkownika u2

27-05-2024 [11:15] - u2 | Link:

@spike

***Niemcy mieli mieć hub gazowy i monopol na jego dostawę, do tego obowiązek instalowania wiatraków i PV, nasz system energetyczny zaczął się chwiać***

Nie nasz, tylko niemiecki. Przysłowiowym gwoździem do trumny było wyłączenie ostatnich 3 elektrowni atomowych przez kanclerza Scholza. Wtedy zabrakło energii w Niemczech i musieli dokupić we Francji i w ... Polsce :-)

PS. Plan niemiecki Energiewende przejścia na OZE z gazem jako paliwem przejściowym był, realizowali go z niemiecką pedantycznością. Tylko nie uwzględnili rosyjskiego bardaku, który wszystkie te niemieckie plany przekreślił. Teraz Niemcy stawiają na chińskie pompy ciepła, które jak mówi Leszek Szymowski (pracował w Gazecie Polskiej, ale mógł szpiegować dla ruskich i wyleciał) są wyposażone w mikroczipy szpiegujące i mają krótką żywotność :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika spike

27-05-2024 [12:46] - spike | Link:

@u2
czytaj uważnie, bo gubisz wątki albo je mieszasz.

napisałem wyraźnie, że hub gazowy miał być Niemiecki, a "nasz" dotyczy tylko i wyłącznie systemu energetycznego!
przejście z węgla na gaz to nie takie proste, a też kosztowne.

Obrazek użytkownika u2

27-05-2024 [15:59] - u2 | Link:

@spike

***a "nasz" dotyczy tylko i wyłącznie systemu energetycznego!***

"Nasz" czyli polski. No nie, jesteś w mylnym błędzie. Akcje PGE zwyżkują. Wiatraków jest zatrzęsienie Heil-Henigg-Klosska chce jeszcze więcej ich wpier*czyć Polacken pod sam nos, a i fotowoltaiki są całe polskie pola. Wszędzie gdzie się nie rozejrzę tam fotowoltaika.

System energetyczny niemiecki rzeczywiście zaczął się chwiać, bo to jest skutek obłąkańczej Energiewende. W Niemczech w energetyce rządzą politycy z nadania Kremla, a nie energetycy.

Obrazek użytkownika Swisspola

27-05-2024 [13:30] - Swisspola | Link:

Pani Izabelo, a kim są wyborcy idiotów, i to tych nie ukrytych?
 

Obrazek użytkownika lala

31-05-2024 [11:06] - lala | Link:

autorce bloga zwracam jednak uwagę, że poprawny zapis nazwiska brzmi Gomułka,
doprawdy, nie wypada robić takich błędów, nawet w odpowiedziach wobec zacietrzewionych dyskutantów....

Strony