Samochody elektryczne są niebezpieczne

Samochody elektryczne są niebezpieczniejsze od spalinowych bo są:

  1. Cichsze.
  2. Dynamiczniejsze.
  3. Cięższe.

Samochody elektryczne elektryczne, ze względu na swoją budowę i działanie, potencjalnie częściej mogą ranić i zabijać w szczególności przechodniów. To niebezpieczeństwo nie jest potencjalne. Badania dowodzą, że jest jest faktem.

Czego niemal nikt nie mówi o samochodach elektrycznych? Tego, że są   c i ę ż s z e!  Takim sam samochód w wersji elektrycznej w stosunku do spalinowej będzie ważył więcej. Często ta różnica wagi to 30%.

Półciężarówka-pickup: GMC Sierra waży 2 300 kg. Elektryczny odpowiednik waży już 4 300 kg.  Jest różnica? Jest.

Michael Brooks, dyrektor wykonawczy Center for Auto Safety, mówi, że "jedno z badań wpływu masy pojazdu na skutki zderzenia, pokazuje, że wzrost masy pojazdu o 450 kg zwiększa prawdopodobieństwo śmierci osób poszkodowanych o 47%". W skrócie, im cięższy pojazd cię uderzy, niezależnie czy idziesz, jedziesz rowerem, motocyklem, samochodem, tym gorsze są skutki dla ciebie. Samochody elektryczne niosą śmierć. To prosta konsekwencja ich większej masy.

Większy ciężar samochodu tej samej klasy nie tylko przekłada się na większe obrażenia dla tych, których uderzy, ale może się przekładać na dłuższą drogę hamowania lub większe prawdopodobieństwo poślizgu. I niewiele tu pomoże gadanie o lepszych hamulcach, bo fizyki się nie oszuka.

Samochody elektryczne mają znacznie większe przyspieszenia niż ich spalinowe odpowiedniki i na dodatek są ciche. Badania brytyjskie wykazały, że w przeliczeniu na liczbę przejechanych kilometrów auta elektryczne i hybrydowe częściej potrącają pieszych. I nie częściej o 10% czy  nawet 20%, w miastach do potrąceń przez te samochody dochodzi 3 razy częściej niż przez samochody spalinowe. Ogólnie, liczba potrąceń na 100 milionów mil, dla samochodów spalinowych była 2,4, dla elektryków i hybryd 5,16.

Dotując samochody elektryczne, rządy obniżają bezpieczeństwo swoich obywateli, zwiększają dla nich zagrożenie i szkody jakie ludzie ponoszą z tytułu ruchu samochodów. Cięższe samochody nie tylko wyrządzają więcej szkód, potrzebują więcej energii, bo mają większą masę, niszczą także bardziej drogi, a wielopoziomowe parkingi mogą być narażone na nieprzewidziane obciążenia. Jeśli dodać do tego faktyczną nieugaszalność pożaru takiego samochodu, coraz bardziej palącym wydaje się pytanie, dlaczego politycy tak szastają bezpieczeństwem swoich obywateli?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika spike

24-05-2024 [16:51] - spike | Link:

Co to za głupoty wypisujesz, sami już nie myślisz oddając pole AI ?

Obrazek użytkownika Marek Michalski

24-05-2024 [16:53] - Marek Michalski | Link:

To oczywiście kolejny argument.
Podstawowe pytanie - skąd się wzięła kariera samochodów elektrycznych? - ma odpowiedź. Z ideologii nienormalności.
Bez dotacji dla elektrycznych, bez regulacji, bez sekowania aut spalinowych, stosując się do ekologii i ekonomii, samochody elektryczne byłyby sprzedawane jako fanaberia.

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

24-05-2024 [16:57] - Zbyszek_S | Link:

A ta ideologia skąd się wzięła niby?

Obrazek użytkownika spike

24-05-2024 [17:25] - spike | Link:

nie mów, że samochody elektryczne powstały dzięki ideologii.
e-samochody czy CO2 są narzędziami ideologii, tylko i wyłącznie dla zysku, podobnie jest z ideologią LGBT.
E-samochód zbudował Telsa, Porsche, zamierzenia są słuszne, ale nie na poziom naszej cywilizacji, techniki.
Nie ma czegokolwiek, co jest samo z siebie niebezpieczne dla człowieka, jest wręcz odwrotnie, tylko człowiek jest niebezpieczny dla człowieka i wszystko co wytworzy.
A, jeszcze mały przykład, obecne samochody spalinowe są tak ciche, praktycznie jak elektryki, to ludzie idiotycznymi przepisami, stłumili instynkt samozachowawczy, wlezie na przejście, nie sprawdzając czy cokolwiek nadjeżdża, a nawet jak nadjeżdża, to wlezie pod koła, bo on ma pierwszeństwo.
Znaki drogowe "Uwaga na pieszych" należy zmienić na "Uwaga na zwierzęta domowe".

Obrazek użytkownika Marek Michalski

26-05-2024 [10:13] - Marek Michalski | Link:

"Dziś spór toczy się między marksizmem już nie w chaotycznym bolszewickim , ale trockistowskim wydaniu, a klasyczną wolnością obywateli."
z dzisiejszego wpisu Pana Jacka Matysiaka
https://naszeblogi.pl/70313-tr...

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

24-05-2024 [17:16] - Alina@Warszawa | Link:

Samochody elektryczne mogą stać się bez sensu, kiedy rozpowszechni się odrzutowy sposób podróżowania taki, jaki ostatnio pokazali w tv - kiedy ratownik z silnikiem odrzutowym na plecach dotarł do poszkodowanego w górach w ciągu 2 minut zamiast w ciągu 2 godzin. 

Jeśli silnik w plecaku będzie wodorowy, to żaden złamany ekolog nie przyczepi się do urządzenia, chyba, że dostanie dolę od producentów aut elektrycznych.
Wyobraźmy sobie taką sytuację - muszę załatwić coś na mieście, w drugim końcu Warszawy. Zamiast stać w korkach na zwężonych ulicach dupiarza Trzaskowskiego, wychodzę na swój balkon na którymś tam piętrze (bo po co mam zjeżdżać windą na dól?), odpalam i lecę, załatwiam sprawę i tą sama drogą wracam za pół godziny. No piękna perspektywa, oczywiście do czasu, kiedy takich samych cwaniaków będzie tak dużo, że samo latanie w "dierewni" Trzaskowskiego stanie się śmiertelnie niebezpieczne. 

Gorzej kiedy jakiś złodziej w czasie nieobecności domowników zdecyduje się wylądować na moim balkonie i pozwiedzać mieszkanie. Ale cóż - no to trzeba będzie przerobić drzwi balkonowe na takie z zamkiem otwieranym z obu stron, jak każde drzwi wejściowe :)

Obrazek użytkownika spike

24-05-2024 [17:33] - spike | Link:

@Alina
ten transport odrzutowy to oczywiście żart :))))
Nauka latania na tym urządzeniu jest dość trudna, nie chcę tu obrażać kobiety, ale nie wiem ile by to opanowało, skoro trudno im się nauczyć odróżniać pedał gazu od hamulca, pomylić prawą stronę z lewą :))))))

Co do transportu powietrznego, to szykowana jest inne wersja, bardziej sensowna, samolocik przypominający drona, mieszczący jedną, dwie osoby, start pionowy, np. z dachu domu, chyba jest już fabryka produkująca te "cacka", są nawet wersje latającego samochodu, tylko te baterie.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

24-05-2024 [19:34] - Alina@Warszawa | Link:

[17:33] - spike 
Bez takich poproszę ... 
Jak ktoś się nie nauczy obsługiwać urządzenia, to nie poleci, albo się zabije. Ma wybór. 
Jak na razie, to najwięcej proporcjonalnie wypadków powodują mężczyźni i to oni się zabijają, jak 4 młodzieńców w Krakowie, obniżając sztucznie wiek statystyczny mężczyzn i podwyższając tym co są ostrożni wysokość emerytury na starość. 
Poza tym jest kwestią techniczną, żeby urządzenie dostosować do percepcji średnio kumatego człowieka. Kiedyś do rozruszania samochodu potrzeba było silnego mężczyzny z solidną korbą. a dziś - nawet dziecko może jechać. Najbardziej śmieszy mnie widok wielkiej ciężarówki, za kierownica której siedzi drobna blondynka, a widzę to coraz częściej. Jak one sobie radzą, nie mam pojęcia. 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

24-05-2024 [19:52] - Alina@Warszawa | Link:

Tu jeden z genialnych wynalazków: i buty i wrotki w zależności od potrzeb. W dużych miastach - bomba.

Obrazek użytkownika spike

24-05-2024 [21:27] - spike | Link:

@Alina
"...najwięcej proporcjonalnie wypadków powodują mężczyźni ..."
spodziewałem się tej odpowiedzi :)))

to mi przypomina pewien wywiad z kobiecej gazety, oczywiście z pewną panią, która oznajmiła, że kobiety lepiej się znają na komputerach niż mężczyźni, na pytanie skąd to twierdzenie, pani odpowiedziała, bo najwięcej kobiet pracuje na komputerach !

Mężczyźni głównie młodzi, powodują wypadki z powodu brawury, ale to nie zmienia faktu, że są lepszymi kierowcami, kobiety najzwyczajniej boją się samochodów, szybko wpadają w panikę, dlatego często popełniają błędy i zagrożenie, na plus przemawia, że na szczęście (większość) jedzie dość wolno, choć i to uległo pogorszeniu, wsiada taka jedną z drugą do SUVa i uważa, że siedzi w czołgu jest nie do ruszenia, a reszta się nie liczy.

Ja znam tylko dwie kobiety, jedna z wyróżnieniem zdała egzaminy za pierwszym razem, które bez kompleksów oświadczyły, że nie będą prowadzić samochodu, bo go nie "czują", nie chcą nikomu i sobie wyrządzić krzywdy.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

25-05-2024 [14:25] - Alina@Warszawa | Link:

Naciągane te argumenty - kobiety potrafią się przyznać, że nie czują samochodu - facet nigdy, nawet jak jest ślepy, głuchy, stary, albo jest młodym nieodpowiedzialnym idiotą. To tylko taka różnica logiczna.
Jakoś tak się dzieje, że kiedy bywam na prowincji, to widzę więcej kobiet kierowców niż mężczyzn w osobowych samochodach. 

Obrazek użytkownika spike

25-05-2024 [20:38] - spike | Link:

@alina
"Jakoś tak się dzieje, że kiedy bywam na prowincji, to widzę więcej kobiet kierowców niż mężczyzn w osobowych samochodach. "

no i tym stwierdzeniem Alinko zburzyłaś moje nadzieje, to co napisałeś, idealnie się wpisuje w przykład który podałem w kwestii lepszej znajomości komputerów przez kobiety, a i owszem są takie, najwięcej w filmach :)))))))

Ta znajoma o której pisałem, że nie będzie kierować samochodem, opowiedziała pewną historyjkę którą przeżyła.
Jechała samochodem z koleżanką, w pewnym momencie, w czasie jazdy koleżanka zaczęła w lusterku wstecznym poprawiać makijaż, znajoma zaniemówiła, postanowiła więcej z tą koleżanką nigdzie nie jeździć. Podobnych historii jest b.dużo, internet od nich pęka.

Kobiety popełniają błędy i różne niebezpieczne sytuacje, bo nie "czują" samochodu a i z przepisami, choć muszą znać, mają problemy,
Mężczyźni powodują błędy i wypadki, z powodu zbytniej pewności siebie, oto cała tajemnica.

Ja samochodem okrążyłem ileś razy Ziemię, miałem jedyną kolizję, przez kobietę (sympatyczną), która skręcając w lewo, zajechała mi drogę, bo nie sprawdziła, czy nikt nie nadjeżdża.

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

24-05-2024 [20:21] - Zbyszek_S | Link:

@Alina: To rozwiązanie może stać się popularne. Sądzę, że obywatele zrobiliby nawet zrzutkę na niektórych polityków, żeby na obrady na 3 piętrze dolatywali tym urządzeniem. Wlatuje taki przez okno i ląduje wprost na miejscu przygotowanym.

No chyba, że coś wysiądzie...

Obrazek użytkownika spike

24-05-2024 [21:14] - spike | Link:

@zbyszek
nie tyle wysiądzie, co jest możliwe, ale wszystko co w zasięgu spali :)))
te "plecaki" napędza 1, lub 2 silniki odrzutowe, na baterie jeszcze musimy poczekać, jak wynajdą takie jak miał terminator :))
a i czas lotu jest dość krótki naście minut.

Obrazek użytkownika r102

25-05-2024 [05:59] - r102 | Link:

No super - nawet zakładając że te plecaki będą technicznie wykonalne - to proszę się nie obawiać - będzie jak z dronami - powiedzmy 10 lat temu kiedy się pojawiły można się było bawić do woli - ale PAŃSTWO  je w końcu zauważyło i uregulowało - teraz lot dronem to jak lot samolotem  na który trzeba mieć papiery, uprawnienia i zgody :-)