Apel prof. Polaka do Episkopatu i Prezydenta

Nie widać końca wojny, którą Tusk wypowiedział Polakom, realizując też niemieckie instrukcje. I choć powinien – jako premier niby polskiego rządu – działać  dla społecznego dobra i dbać o przyszłość narodu, postępuje zupełnie odwrotnie. Robi wszystko, aby zniszczyć polskie państwo i okaleczyć narodową pamięć historyczną, a zatem unicestwić naszą tożsamość.

Tusk jest motorem hejtu i antypolskiej wojny, ale jego sługus Hołownia z obłudą prosi nagle o deeskalację! A inny sługus Trzaskowski zdejmuje krzyże w stolicy. Tusk przy tym straszy pół Polski Trybunałem Stanu, zaś drugą połowę chce wsadzić za kratki, nie wyłączając księży, w tym ks. Michała Olszewskiego, którego jedyną „winą” jest to, że z funduszu sprawiedliwości buduje ośrodek dla ofiar  przestępstw...Oh, czyżby ofiar oligarchów z Platformy? I stąd owa represja? To domniemanie nie jest wszak bez sensu...

Inaczej sprawę przedstawia i rozwija Czesław Ryszka w artykule „Wróciła epoka walki z Kościołem i z katolikami” w krakowskim „Wpisie” ( nr 4/2024, str.30-33). A prof. Wojciech Polak – autor nowej książki „Blasku Rzeczypopolitej” – publikuje w tym samym numerze dramatyczny apel do Episkopatu i do prezydenta ( vide str.11-12). I wypomina w nim , iż „rząd” Tuska dąży do obniżenia poziomu szkół , gdyż z ich programu usuwane są najważniejsze  tematy i lektury, wychowujące w duchu patriotyzmu. Zmierza się też do likwidacji religii w szkołach ( a wprowadza się truciznę seksu dla dzieci! ), niszczy się muzea, instytucje kultury i biblioteki ( teatr sam się skompromitował!) albo wstrzymuje inwestycje hamując rozwój kraju.

Katastrofą jest plan wprowadzenia euro i zabranie naszego złota do unijnego banku, co byłoby ciosem dla suwerenności i dla dobrobytu Polaków. Piekielna wyobraźnia Tuska nie ma jednak granic. Na naszych oczach trwa więc egzekucja Polski, postawionej pod ścianą z polecenia Brukseli i Berlina. I – poza głosami  kilku mądrych biskupów i księży – trwa milczenie Episkopatu, który w okresie PRL-u potrafił wypowiadać się w sprawach ważnych dla narodu, choć groziły za to represje, a kardynał Wyszyński też reagował żywo na intrygi reżimu czy też na akcję „wybrzydzania” naszych dziejów, co nasiliło się przed Millenium. Nazwany potem Prymasem Tysiąclecia był Wyszyński wzorem odwagi i patriotyzmu i po prostu – jak sam wyznał – „kochał Ojczyznę więcej niż własne serce”! Za kilka dni – 28 maja – minie kolejna rocznica Jego zgonu i powinniśmy o niej pamiętać. Nie zapomnijmy...

A dziś – czy panuje kult strachu i „poprawności” politycznej ? Nie ma krytyki posunięć rządu, które wiodą nas w  totalitarne otchłanie – kontynuuje prof. W.Polak – a trwa również milczenie prezydenta, choć mógłby wygłaszać  choćby  codziennie orędzie jak proponuje Autor, gdyby nie zagraniczne podróże  i inne obowiązki. Ale mógłby czynić to bodaj raz w tygodniu ? Tak sądzę, a i ja od grudnia 2023 również zastanawiam się nad tym...Czy prezydent Andrzej Duda nie lubi TV Republiki, która ocalała z pogromu? Dziwne, prezydent Macron korzysta nieraz z formy orędzia do narodu i byłoby ono mocnym akcentem też w wystąpieniach naszego prezydenta. W sytuacji tak ogromnej ruiny naszego państwa, której dokonują wrogowie Polski ( albo szaleńcy !?), prezydent Duda ma nawet obowiązek wystąpić z niejednym orędziem do Polaków, a nie frasować się, że niechętnie przyjmą je odmóżdżeni  peerelczycy , demolujący od kilku miesięcy III RP, ogłoszoną z taką nadzieją w 1989!

Powracamy niestety  do PRL-u, w którym nie było żadnej praworządności, zaś akty bezprawia od grudnia 2023 mają znamiona „stalinizmu”, co dostrzegł i sam Prezydent Duda. Wprawdzie niejednokrotnie nasz prezydent je krytykował, a prokuraturę Bodnara określił jako „wyciągniętą z rękawa” to jednak orędzie byłoby lepszym instrumentem w walce z falą totalnej pogardy wobec państwa prawa, które przecież PiS naprawiał cierpliwie mimo wściekłej opozycji peerelczyków i fochów Brukseli! Brukseli marzącej o zwasalizowaniu wymiarów sprawiedliwości w krajach członkowskich UE.

                                                            Marek Baterowicz
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

21-05-2024 [08:14] - NASZ_HENRY | Link:

  

Wiara w apele to gorzej niż herezja 😉
 
 

Obrazek użytkownika sake3

21-05-2024 [09:21] - sake3 | Link:

Dobra uwaga.Nie ma żadnej oceny pracy rządu ani ze strony autorytetów,ani ze strony prezydenta i milcząca zgodna społeczeństwa na wszystko.Sondaże mówią same za siebie ,że podobają się podwyżki,walenie w Kościół,likwidowanie inaczej niż reżim Tuska myślących i niszczenie Polski.Marzenia komentatorów z NB co do powieszenia Kaczyńskiego czy Morawieckiego pewno się spełnią  ale i oni chyba też nie przewidzieli że prorosyjski Tusk i jego szemrana ferajna z Pytlem osądzą ich jako rosyjskich szpiegów.No i dlaczego komentatorzy z NB tak przez 8 lat patrzący rządowi na ręce teraz nie chcą nawet spojrzeć na zwycięski pochód bezprawia i niegospodarności neorządu?Prezydent też obudził się dość późno i bez przerwy lżony i ignorowany przez hejtera Tuska i jego bandę chyba dopiero teraz zrozumiał,że z chamstwem rozmawia się w ich języku.

Obrazek użytkownika r102

21-05-2024 [20:18] - r102 | Link:

Z chamstwem i bandyterką niestety nie ma sensu rozmawiać bo to nic nie daje. Oni rozumieją tylko prawo pięści-buta-noża-pistoletu...