No i PAD załatwił z Trumpem 61 mld dolarów dla Ukrainy

 Po pół roku przepychanek amerykańska Izba Reprezentantów uchwaliła pakiet pomocy dla Ukrainy - 61 mld USD. Oby szybko trafiły w postaci broni i amunicji na front.Wkrótce pełen pakiet trafi pod obrady Senatu, a następnie na prezydenckie biurko. Jak twierdzą waszyngtońscy urzędnicy, to kwestia kliku najbliższych dni aż pakiet wejdzie w życie. Pierwsze dostawy dotrą na Ukrainie już tydzień po decyzji prezydenta USA.

A tyle było śmiechu.

61 miliardów dolarów na wsparcie wojskowe i gospodarcze dla Ukrainy przegłosowała dzisiaj Izba Reprezentantów USA. Pomoc odblokowali Republikanie Donalda Trumpa natychmiast po jego rozmowach Prezydentem RP, Andrzejem Dudą.

Tusk powycieczkował do USA, nie zalatwił niczego. Obraził sojuszników i zniechęcił 
PAD poleciał, podtrzymał dobre relacje z przyszłym prezydentem i zalatwił
Ukraina otrzyma wsparcie.
Fotografów wiewiórek, sprzedawczyków platformianych olejcie, będą wciskać każdy kit.
Doskonała lekcja pokory i przede wszystkim skuteczności w polityce dla hunty Tuska

Brawo PAD

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

20-04-2024 [22:04] - Alina@Warszawa | Link:

Teraz prezydent Duda ma briefing prasowy w kanadyjskiej bazie wojskowej po spotkaniu z premierem Kanady i też mówi tylko o Ukrainie i jej potrzebach "amunicyjnych".
Ale na szczęście dla nas mówi po polsku, więc nikt nie może powiedzieć, że nie rozumie tego co PAD mówi i co robi. 
Pewnie do Kanady też pojechał w interesach ukraińskich - mówi o szkoleniu żołnierzy ukraińskich w Kanadzie ... O pieniądzach nie słyszałam, ale ta "amunicja" przecież ma wartość dużo większa niż same pieniądze, z których przecież nie da się strzelać do ruskich dronów i pocisków hipersonicznych z nadziewką np. jądrową. 
PAD mówi, że Polska wydaje 4% PKB na obronność w ramach NATO i potwierdza, że najbardziej zależy mu na sojuszu z najsilniejsza armią świata, czyli USA.

Obrazek użytkownika Ryan

20-04-2024 [22:08] - Ryan | Link:

Dwie osoby,a jakże różne ich kręgosłupy moralne. Jedna nikczemna gangrena - rak toczący Polskę. Drugi przyjazny Polsce z wyciągniętą pomocną ręke

https://pbs.twimg.com/media/GLnZeAFWsAEbcon?format=jpg&name=small

Obrazek użytkownika Kaczysta

21-04-2024 [06:29] - Kaczysta | Link:

Jednocześnie fakty są takie, że ten pakiet mógł być o wiele wcześniej i możliwe, że uratowałoby to życia tych, którzy nie doczekali się np. wsparcia ogniowego rakiet do OPL, bo nie było czym strzelać. Dobrze, że jest, ale szkoda tych ludzi, którzy zapłacili życiem czekając.

Obrazek użytkownika Jabe

20-04-2024 [22:30] - Jabe | Link:

A ile to nas będzie kosztować?

Obrazek użytkownika Ryan

20-04-2024 [22:31] - Ryan | Link:

Jabe
Tyle ile ty jestes wart
Czyli nic

Obrazek użytkownika Jan1797

21-04-2024 [22:15] - Jan1797 | Link:

Jabe, 
Co jesteś w stanie zrobić dla obrony ojczyzny -Polski?
Alinę rozumiem, ma swoje zasady, jest dzielna mogę się spodziewać, inaczej. Mogę się nie obawiać.
Choć rzadko się z Panią zgadzam. 

Obrazek użytkownika Jabe

21-04-2024 [23:48] - Jabe | Link:

Mowa o Ukrainie.

Obrazek użytkownika Jan1797

22-04-2024 [00:03] - Jan1797 | Link:

Jabe,
To pytanie, czy stwierdzenie?
Mowa o całokształcie. 

Obrazek użytkownika Jabe

22-04-2024 [08:18] - Jabe | Link:

Janie, co jesteś w stanie zrobić dla obrony ojczyzny – Ukrainy?

Obrazek użytkownika Jan1797

22-04-2024 [08:52] - Jan1797 | Link:

Widzisz Jabe, jestem w stanie zabrać i pokazać człowiekowi o twoim poziomie komunikacji społecznej, jak wyglądają groby przodków do pradziadków na katolickich cmentarzach i ich wraz z moją, historią w IPN. A ty -kiedy zaczyna się wasza historia?
Przepraszam Autora bloga za prywatę.

Obrazek użytkownika u2

22-04-2024 [09:12] - u2 | Link:

Ukraina parę wieków była związana Unią z Polską i Litwą. Wiśniowieccy, z których wywodzi się król Polski byli Ukraińcami, którzy się spolonizowali. Nawet Bandera nie zniszczył ducha solidarności Polski z Ukrainą, co widać było po wybuchu wojny na pełną skalę w 2022. Oczywiście agenciaki kacapskie nadawały, że Ukry przynoszą nam do Bolanda choroby i sprawy kryminalne. Ale faktem jest że Polacy bez tworzenia żadnych obozów dla uchodźców poradzili sobie z przyjęciem kilku milionów Ukraińców uciekających przed wojną. To mi niezwykle zaimponowało, bo sam nie kiwnąłem palcem, aby pomóc Ukrom :-)

Obrazek użytkownika Jabe

22-04-2024 [09:19] - Jabe | Link:

Nawet Bandera nie zniszczył ducha solidar­ności Polski z Ukrainą

Nie ma czegoś takiego. Stosunek Ukrainy do ofiar rzezi wołyń­skiej, i oprawców, do­wodzi tego nie­zbicie. No i nie na­leży mylić Ukraińców z Ukrainą.

„Duch solidarności” wśród rzekomo pol­skich elit jest zdradą. Mieli dbać o nasze interesy.

Obrazek użytkownika u2

22-04-2024 [09:35] - u2 | Link:

Pisałem kilka razy na NB: współczesna Ukraina nie odpowiada prawnie za Rzeź Wołyńską, bo wtedy Ukrainy jako takiej nie było. To tyle jeśli chodzi o stronę prawną. A jeśli chodzi o godne upamiętnienie ofiar Rzezi Wołyńskiej, to wolę polegać na relacjach Polaków, którzy regularnie jeżdżą na Ukrainę, np. Uli, a nie na twoich kacapsko-szkopskich urojeniach. Nie ma wrogości Ukrów do Lachów. Widać coraz większą przyjaźń. To oczywiście nie w smak takim szkopsko-kacapskim potworkom jak ty :-)

Obrazek użytkownika Jabe

22-04-2024 [11:39] - Jabe | Link:

Wrogość Ukrainy do Polski ob­jawia się m.in. u­niemożliwianiem godnego po­chowania ofiar i glory­fiko­waniem o­prawców. Zdrajcy zaś usiłują na­rzucić nar­rację, we­dług której to wy­łącznie prze­szłość.

Obrazek użytkownika Jabe

22-04-2024 [09:13] - Jabe | Link:

„Wasza”

Obrazek użytkownika Ryan

20-04-2024 [22:46] - Ryan | Link:

A w Niemczech skrywana żałoba po decyzji Kongresu. Niemiecka gospodarka nie przeżyje kolejnego roku wojny i sankcji. Postawili wszystko na kapitulację Ukrainy i przegrali. Wysiłki Tuska, żeby obrazić Trumpa i jego wyborców i tą metodą zapewnić blokadę pomocy - na marne.

Obrazek użytkownika Ptr

20-04-2024 [23:31] - Ptr | Link:

Otóż to. Widać,że ten obraźliwy tweet był bardzo przemyślany i bardzo ważny. Chodziło o to , aby w przypadku odblokowania funduszy dla Ukrainy powstało wrażenie ,że to sprawczość premiera, a mógłby wtedy powiedzieć ,że za późno i za mało. A w przypadku zwłoki Ukraina tonie. 

Obrazek użytkownika spike

21-04-2024 [00:39] - spike | Link:

Byłaby większa szansa na zakończenie wojny, jakby Ukraina dostała rakiety dalekiego zasięgu, jakby zbombardowali Kreml, to Ruskie by wyszli na ulice, by zakończyć wojnę.
Nie sądzę, by Putin odważył się na atak jądrowy, to broń obosieczna, ucierpią jedni i drudzy, a w tym przypadku ci pierwsi.
Prawdopodobnie i tak do tego dojdzie.

Obrazek użytkownika Kaczysta

21-04-2024 [07:55] - Kaczysta | Link:

Prezydent Andrzej Duda spotykając się z Trumpem nie tylko bardzo przyczynił się do odblokowania pomocy dla Ukrainy, ale rozmawiał również o Nuclear Sharing dla Polski. Rozmowy te prowadził też rząd Morawieckiego.
Słuszna kontynuacja.

Obrazek użytkownika Pers

21-04-2024 [08:59] - Pers | Link:

@spajk
// jakby Ukraina dostała rakiety dalekiego zasięgu, jakby zbombardowali Kreml, to Ruskie by wyszli na ulice, by zakończyć wojnę.//
Jakby żaba żarła żyto to by mąką s... :)))))
Następny marzyciel.

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-04-2024 [10:51] - Tezeusz | Link:

Czujecie ten smród żaby bandyty osranego putlera

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

21-04-2024 [12:00] - Alina@Warszawa | Link:

Kiedy 2 lata temu napisałam komentarz, że Ukraina powinna natychmiast po rosyjskiej agresji zbombardować Kreml, żeby Rosjanie na własnej skórze przekonali się jak to jest, wówczas jakaś świętojebliwa komentatorka z oburzeniem odpisała mi, że jak ja katoliczka mogę coś takiego proponować ... 
No cóż, rosyjska logika jest niepowtarzalna, taka czysto troglodycka. No może nie samych Rosjan, ale tej mafii, która Rosją rządzi i tych wszystkich, którzy nie używają swojego mózgu, zdając się na telewizyjną propagandę, która ma na wszystko rozwiązanie. Niestety propaganda nie pokazuje codziennych pochówków rosyjskich żołnierzy ...

Obrazek użytkownika Pers

21-04-2024 [12:08] - Pers | Link:

@alina
//Ukraina powinna natychmiast po rosyjskiej agresji zbombardować Kreml,//
Czym? :)))

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-04-2024 [16:07] - Tezeusz | Link:

@ Pers
"Czym? :)))" - GÓWNEM !

Obrazek użytkownika Pers

21-04-2024 [08:41] - Pers | Link:

Siła, znaczenie i skuteczność naszego pana prezydenta rzuca na kolana. Jest chyba nawet lepszy niż pan prezydent Putin.

//Oby szybko trafiły w postaci broni i amunicji na front//
Himarsy i Abramsy świetnie się palą... :)))))

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-04-2024 [10:52] - Tezeusz | Link:

@Pers
Putin to osrany karakan bandyta scigany za zbrodnie ludobójstwa rozumiem iż dla ciebie to idol. Każdy ma takiego idola na jakiego zasłużył.

Obrazek użytkownika Kaczysta

21-04-2024 [11:08] - Kaczysta | Link:

dachowiec
a ten putin to co to za kutas?
znamy go?

Obrazek użytkownika Pers

21-04-2024 [11:44] - Pers | Link:

@qvak
//a ten putin to co to za kutas?
znamy go?//
Oczywiście, że znacie.
Pan prezydent Putin to ten co już posłał ponad pół miliona waszych ziomków do piachu.

Obrazek użytkownika Ryan

21-04-2024 [11:38] - Ryan | Link:

ruszkiewicz
po ruskich wszarzach nie zostaje nawet slad weglowy

Obrazek użytkownika Ijontichy

21-04-2024 [09:02] - Ijontichy | Link:

Tylko mam nadzieję,że nie w gotówce...tylko w sprzęcie.Już nie takie pieniądze "ginęły po drodze" :-)))

Obrazek użytkownika Hornblower

21-04-2024 [09:12] - Hornblower | Link:

Dobry żart tynfa wart. Polski polityk jako siła sprawcza decyzji izby reprezentantów. Dawno się tak nie uśmiałem.

Obrazek użytkownika Jabe

21-04-2024 [21:53] - Jabe | Link:

Świnki w kosmosie.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

21-04-2024 [09:44] - rolnik z mazur | Link:

@ autor 
PAD pojechał, żeby załatwić sobie miękkie lądowanie w jakiejś międzynarodowej instytucji jak zostanie byłym prezyde. Szkoda, ze nie zabiega tak gorliwie o interesy Polski jak o swoje czy ukraińskie. A z tą pomocą dla Ukrainy to czysty przypadek. USA nie zależy na tym, żeby Ukraina wygrała wojnę tylko , żeby  Rosja się osłabiła dlatego tak dozują kroplówkę.

Obrazek użytkownika Kaczysta

21-04-2024 [11:12] - Kaczysta | Link:

To są wymierne efekty wizyty prezydenta Dudy w USA. Republikanie z partii Donalda Trumpa nagle zmienili zdanie i odblokowali wstrzymaną dotąd pomoc dla Ukrainy.
Wyjcie zjebane jebaćpisy.

Obrazek użytkownika Jabe

22-04-2024 [09:21] - Jabe | Link:

Tak czy owak, o polskie interesy nie za­biegał wy­miernie.

Obrazek użytkownika u2

22-04-2024 [09:37] - u2 | Link:

Słychać Persa i Jabego wycie? Znakomicie! :-)

Obrazek użytkownika Pers

21-04-2024 [10:01] - Pers | Link:

Wpływ pana prezydenta Dudy na decyzję Kongresu można oczywiście włożyć między bajki i potraktować jako żart.

Nie wszystko jest jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać. Faktem jest, że choć Republikanom udało się odmówić połączenia ustaw mających na celu przydzielenie pieniędzy Ukrainie, Izraelowi i Tajwanowi w jednym pakiecie, nie byli w stanie w pojedynkę zapewnić przyjęcia potrzebnych im ustaw tajwańskich i izraelskich. Demokraci mają większość w Senacie. Gdyby Republikanie nie przyjęli w Izbie ustawy o Ukrainie, Demokraci mogliby zablokować w Senacie ustawy dotyczące Tajwanu i Izraela.
Wydaje się, że otoczenie Trumpa uznało, że szkody wynikające z oskarżeń o sabotaż amerykańskiej polityki zagranicznej przewyższą premie, jakie zapewni porażka Ukrainy jeszcze przed wyborami. Ponadto, mając w miarę dokładne informacje o stanie Sił Zbrojnych Ukrainy, Republikanie nie mogą nie rozumieć, że załamanie frontu, rozpad Sił Zbrojnych Ukrainy i upadek ukraińskiej państwowości najprawdopodobniej nastąpi w tym roku, niezależnie od tego, czy pieniądze zostaną przekazane Ukrainie czy nie.
Z tego punktu widzenia zniesienie blokady w udzielaniu pomocy finansowej Ukrainie mogłoby przynieść Trumpowi dodatkowe premie. Jeśli Ukraina upadnie, będzie mógł powiedzieć, że Republikanie nie chcieli dawać pieniędzy, ale zostali do tego zmuszeni, aby nie opuścić Izraela i Tajwanu bez pomocy – wiarygodnych sojuszników USA, których Demokraci próbowali opuścić bez pomocy w imię swoich ukraińskich ambicji. Administracja Bidena okazała się jednak na tyle niekompetentna, że ​​nie mogła uratować Ukrainy i zmarnowała jedynie 61 miliardów dolarów amerykańskich podatników.

Obrazek użytkownika sake3

21-04-2024 [10:39] - sake3 | Link:

@Pers.....,,Nie wszystko jest takie proste jakby mogło się wydawąć''....Persowe pokrętne tłumaczenia pokazują prosto i wyraźnie,że autorem kierują nie jakieś analizy czy spostrzeżenia tylko prosta nienawiść do polskiej polityki polskiego prezydenta.Nic pan tym wpisem nie wniósł i nawet nie wiadomo czego pan w polskiej polityce oczekuje Chyba się pan z nienawiści całkiem pogubił.

Obrazek użytkownika Pers

21-04-2024 [10:58] - Pers | Link:

@sake
//autorem kierują nie jakieś analizy czy spostrzeżenia tylko prosta nienawiść do polskiej polityki polskiego prezydenta.//
Jestem jedynie realistą i nie wierzę w garbate aniołki.

Jaka "nienawiść"? Bardzo bym chciał, żeby polski prezydent miał duże znaczenie w świecie ale tak, niestety, nie jest. Poza tym pan Duda prowadzi raczej politykę ukraińską a nie polską.
Pan prezydent Duda po prostu stara się załatwić sobie jakąś przyszłość po zakończeniu kadencji i postawił na Trumpa. Zobaczymy czy jego rachuby okażą się prawidłowe bo jeszcze nie jest przesądzone, że Trump wygra. W "najlepszej demokracji w Galaktyce" możliwe są różne cuda, łącznie z zabójstwem kandydata.

Obrazek użytkownika sake3

21-04-2024 [15:20] - sake3 | Link:

@Pers.....No więc jak wg pana ma wyglądać polska polityka.? Po co komentować moje słowa skoro można mnie po prostu oświecić?.Przecież ma pan szansę wykazać ,że polityka prezydenta Dudy jest tylko autopromocją,albo błędem .Po to w końcu są dyskusję.Wg mnie wsparcie Ukrainy i zabiegi prezydenta w USA nie są błędem.Opuszczenie Ukrainy pomimo dośc napiętych z nią stosunków akurat w tym momencie byłoby własnie błędem,bo toruje drogę Rosji do dalszych podbojów czego Rosja ustami swoich władz wcale nie ukrywa Jako Polska nie możemy spokojnie czekać na rozwój wypadków.i krytykować prezydenta.Tym bardziej,że zabiegi prezydenta Dudy przypisywane są już Tuskowi .Laurki wygłasza już niejaki Paweł Kowal.. ..

Obrazek użytkownika Pers

21-04-2024 [16:18] - Pers | Link:

@sake
Polska polityka, jak sama nazwa wskazuje, powinna być polska i zgodna z Polską Racją Stanu. To co robił Morawiecki, teraz Tusk i Duda jest wszystkim tylko nie polską polityką.

//Wg mnie wsparcie Ukrainy i zabiegi prezydenta w USA nie są błędem.//
To gorzej niż błąd, to głupota i igranie z polskimi z polskim bytem.

//Opuszczenie Ukrainy pomimo dośc napiętych z nią stosunków akurat w tym momencie byłoby własnie błędem,bo toruje drogę Rosji do dalszych podbojów czego Rosja ustami swoich władz wcale nie ukrywa//
Możesz podać jakąś konkretną wypowiedź, że Rosja planuje dalsze podboje? I po co? Oni nawet nie chcą dojść do Bugu, starczy im do Dniepru. Resztę proponują nawet Polsce. Po co im banderland?
Rusofobia wyhodowana przez propagandę zamuliła ci myślenie. Obawiać powinniśmy się Niemców i Ukraińców, nie Rosjan. Rosja nie ma żadnych pretensji terytorialnych wobec Polski a Niemcy i Ukraińcy i owszem.
Ale jak chcesz koniecznie "nie opuszczać Ukrainy" to zaciągnij się do ukraińskiego wojska, kobiety też biorą i to nie jako sanitariuszki tylko bojowniczki.

Obrazek użytkownika sake3

21-04-2024 [20:02] - sake3 | Link:

@Pers.....Rzecznik Kremla Pieskow zapowiedział,że przyjęcie przez Izbę Reprezentantów USA ustawy o pomocy dla Ukrainy zmuszą Rosję do zastosowania środków odwetowych.Jeszcze bardziej rozwścieczyły Pieskowa przepisy ustawy zezwalające administracji USA konfiskaty przejętych rosyjskich aktywów i przekazanie ich Ukrainie.Groźby odwetu wychodzą też z rosyjskiego MSZ i Miedwiediewa.Czy Rosja planuje dalsze podboje? Owszem,trzeba popatrzeć na sytuację w Mołdawii.

Obrazek użytkownika Pers

21-04-2024 [21:59] - Pers | Link:

@sake
//.Jeszcze bardziej rozwścieczyły Pieskowa przepisy ustawy zezwalające administracji USA konfiskaty przejętych rosyjskich aktywów i przekazanie ich Ukrainie.//
Zwykłe złodziejstwo, które wyjdzie ropokradom bokiem. Zresztą Rosja nic nie straci bo przejmie zachodnie aktywa w Rosji. Jeszcze zarobią.
Ale domyślam się, że ty to złodziejstwo popierasz.

Obrazek użytkownika sake3

22-04-2024 [09:22] - sake3 | Link:

@Pers........Po cóż łamać sobie głowę domysłami,wystarczy spytać czy popieram Takiej sytuacji nie nazywam złodziejstwem Świat nie może spełniać wszystkich rosyjskich kaprysów ani wspierać dążeń do nad nim dominacji.Nie może rozgrzeszać rosyjskich działąń na Ukrainie które nie są żadną operacją specjalną tylko własnie złodziejstwem..

Obrazek użytkownika spike

21-04-2024 [14:29] - spike | Link:

@sake
tu się sprawdza powiedzenie:
" Jeżeli wróg cię chwali, sprawa jest problematyczna; jeśli ci ubliża, znaczy to, że jesteś na dobrej drodze."

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-04-2024 [10:53] - Tezeusz | Link:

@Pers
Dzisiaj znowu jak zwykle skomentowałem( misja to misja ) na stronce agitki ścierwoneonowe zgadnij kogo ?  Cieszysz sie ? bo ja bardzo.

Obrazek użytkownika Ijontichy

21-04-2024 [11:26] - Ijontichy | Link:

Żołnierze ukraińscy są teraz u nas: kierowca taksówki...duka po polsku i jedzie na adres w smarfonie,dostawca / kurier w INPOST ani słowa po polsku, żarcie w jakiejś szemranej 
pyszne.pl.na rowerze zapycha Ukrainiec,bandziory na Rynku po Adasiem toże.
Panienki starego zawodu...wszystkim sie zajmują...handlem bronią najchętniej...za "panienki" robią inne...
W samym Krakowie wg.wyliczeń niezależnych badań....działa od 400000 do 5000000 tych uchodzców ....SUV -ami BMW,AUDI,NISSAN I TOYOTA...na granicach polsko-ukraińskich 
"zamknięcie" oczu przez strazników...20000 $ lub €.
Tutaj Żełeński ma pobór...
 

Obrazek użytkownika sake3

21-04-2024 [11:55] - sake3 | Link:

Zawsze stawiam na umiarkowany optymizm,tym razem też.Nie ekscytujmy się zawczasu,nie chwalmy dnia przed zachodem ale nie krytykujmy starań prezydenta Dudy.I tak za chwilę neomedia ogłoszą,że to sukces Tuska.Do kłamstw o wszechmocy Tuska  jesteśmy w końcu przyzwyczajani,niektórzy nawet uwierzyli.

Obrazek użytkownika Kaczysta

21-04-2024 [14:36] - Kaczysta | Link:

Co was bardziej porusza: miłość Jacka Protasiewicza do Darii Brzezickiej czy miłość Pawła Kowala do  Tuska? 
Nalegam, by odpowiadając na pytanie zachować należytą powagę.
 

Obrazek użytkownika sake3

21-04-2024 [15:27] - sake3 | Link:

@Kaczysta......Oba przykłady są poruszające.Nie od dziś starszym panom przytrafia się druga młodość i nawet potrafią się zdobyć na przyrządzenie kanapek z serem i plasterkiem ogórka.Dla mnie drugi przykład jest trudny do oceny. Paweł Kowal jest tak okropnie nudny jak swoim monotonnym głosem coś tam mamrze że mój rozrusznik nie wytrzymałby kaw które musiałabym wypić aby to ględzenie wytrwać.

Obrazek użytkownika Janekzlasu

22-04-2024 [08:00] - Janekzlasu | Link:

Ciekawi mnie o czym jeszcze rozmawiali?