Bańka iluzji

PiS wygrywa... 33% głosów. Tylko ciągle jest tam schemat. Wiele głosów ale bardzo nikły efekt w praktyce. Czyli brak skuteczności jeśli chodzi o wybory burmistrzów, prezydentów.
Pisałem o tym wcześniej, powtórzę znów. Wybory samorządowe według mnie pokazują w jakiej bańce iluzji i propagandy tkwi wyborca pisowski. Ta bańka ma kluczowy fundament: ignorancję. Wyborca pisowski ma zwyczajnie bardzo nikły styk z rzeczywistym życiem. Dlatego ten wyborca jest tak skuteczny gdy przychodzi do wyborów na abstrakt. Czyli partię. Skreśla taki wyborca potulnie krzyżyk przy człowieku z jedynką na liście partyjnej do sejmiku.
Jednak kiedy przychodzi do konkretów czyli zderzenia się z lokalną rzeczywistością okazuje się że taki wyborca jest w kropce. Gdyż w lokalnej społeczności przedstawiciele PiS okazują się być mierni, bez wyrazu i charyzmy. Albo zwykłymi typowymi przekrętasami. Kandydaci PiS bazują głównie na ogólnopolskiej propagandzie płynącej z samej góry. Od siebie jednak mają bardzo niewiele do dodania. I dlatego niemal wszędzie przegrywają. Zwłaszcza, paradoksalnie pod szyldem PiS. Przegrywają gdy nadchodzi konfrontacja z rzeczywistością, codziennym życiem. Okazuje się wtedy że  nie mają ani zaufania lokalnej społeczności ani szerokiego kontaktu z nią. Ani, co ciekawe, większych sukcesów, które przecież powinny być dzięki koneksjom, pieniądzom z centrali. Tylko że tak się nie dzieje. Bo nie ma pomysłu, oryginalności - nie ma po prostu efektów działania „Dobrej Zmiany”. Nie ma chęci. Nie ma pracy.
I tak właśnie PiS przegrywa tam gdzie niby przytłaczająco wygrywa... Przegrywa w Elblągu, Lublinie czy Radomiu. Elbląg i Radom zwłaszcza są znaczące. Przecież słynny Przekop. Słynne Lotnisko. Wygrywają albo KaOwcy albo inni lokalni kandydaci.
Okazuje się bowiem że PiSowiec kanałem nie popłynie a co dopiero samolotem poleci gdziekolwiek. Więc po co mu to?
Zwyczajnie PiS jest oderwany od życia, od ludzi. Jedyne co posiada to właśnie tą bańkę. Abstrakcję, iluzję bazującą na abstrakcji - czyli Partii. Nie na ludziach ale tej właśnie mitycznej Partii. Ludzie PiS bowiem nie są przekonywujący nawet dla wyborcy PiS. Także Kaczyński, także Morawiecki. Nie mówiąc o reszcie.
Wyborca PiS wierzy wielki mit. W wielkie hasła. W Partię. Rzecz w tym że ostatecznie za realizacją tego wszystkiego stoją ludzie. Przekonujący, energiczni, z kontaktem ze społeczeństwem, ze sukcesami w lokalnej społeczności.

Wybory samorządowe pokazują więc znów to samo: rzeczywistą pustkę PiSu. Przykrytą kilkoma hasełkami, które sprawdzają się kiedy nie trzeba ich weryfikować, kiedy są jakąś odległą oderwaną od codziennego, mało aktywnego życia pisowca, sprawą. Czyli przykładowo wstawką o patriotyzmie, imigracji czy LGBT. To jest ważne kiedy nie ma się codzienności na głowie. Kiedy jednak nadchodzą wybory samorządowe i trzeba konkretów, trzeba znaleźć się w rzeczywistości codzienności okazuje się że w istocie nie ma niemal nic.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Kaczysta

08-04-2024 [18:04] - Kaczysta | Link:

Ty jebaćpisie możesz nas wyborców Panow i Panie z PIS-u  cmoknąć tam gdzie niemiec tusk niemca webera.Czyli odbyt
Po uprzednej deratyzacji otworu gębowego

I co wygraliście debile wybory?
Z kim palancie czerwony?
Z kim?
Dziewiąty raz z rzędu liżecie glebę POYEBY

Obrazek użytkownika Hornblower

08-04-2024 [18:26] - Hornblower | Link:

W przypadku wyborów samorządowych mówienie o tym, że wygrał PiS czy PO czy ktoś tam inny, jest moim zdaniem nieuprawnione. Samorządy są przepełnione zawodowcami, którzy barwy partyjne mają głęboko w poważaniu. Liczy się tu i teraz, czyli dostęp do koryta. U mnie na listach PiS, od gmin do województwa, roi się od byłych członków PO, PSL, Petru, Palikota czy nawet Samoobrony. W swoim czasie, jak PiS był przy korycie, przeskoczyli na stronę zwycięzców, nie za darmo rzecz jasna. Jak myślicie, co zrobią teraz? Podobna sytuacja jest oczywiście w KO, które przyjmie każdego pisowca, jeśli to zapewni im władzę i dostęp do publicznej kasy. I nie mówmy tu o ideach, programach, etyce itd., bo to nie ma najmniejszego znaczenia. Niedaleko ode mnie jest gmina, gdzie rządził wójt z nadania PiS. W tych wyborach partia - matka postawiła na innego działacza. I cóż zrobił ten ideowy członek PiS, wielokrotnie publicznie deklarujący przywiązanie do wiary, Ojczyzny, wartości i pana Prezesa? Założył własny komitet, bo takiej fuchy za taką kasę nie znajdzie. Dodatkowym bonusem jest pieczołowicie tworzona sieć nieformalnych powiązań, pozwalająca zarządzać gminą jak własnym folwarkiem - i co istotne - czerpać z tego dodatkowe korzyści. I w takich lokalnych sitwach barwy polityczne nie mają żadnego znaczenia, liczą się wpływy i kasa. To po prostu efekt wieloletniej negatywnej selekcji do polityki, w której we wszystkich partiach kariery robią największe miernoty, oportuniści, lizusi gotowi wleźć w d... każdemu silniejszemu i zdeptać każdego słabszego. No i mamy, co mamy. Sprawa jest o tyle łatwa, że zmanipulowana większość wyborców głosuje na szyld albo kogoś, kogo zna, nie mając zielonego pojęcia, czym zajmuje się radny, wójt czy starosta i jakie kompetencje powinni oni mieć. 
Więc nie dyskutujmy, czy wygrał PiS, czy KO. Wygrały w większości lokalne sitwy, dobrze zorganizowane, działające od lat dla własnej przede wszystkim korzyści. Mój ulubiony radny rekordzista zaczynał w KPN, potem był AWS, przeskoczył w porę do PSL, stamtąd wylądował w Samoobronie, potem w PO, następnie ewakuacja do Gowina i teraz jest w PiS. Gdzie będzie jutro? Oczywiście, że tam, gdzie kasa. 

Obrazek użytkownika smieciu

08-04-2024 [18:46] - smieciu | Link:

Tak. W dużej części tak jest. Pokazuje też to fałszywość całej tej świętości pisowskiej w jaką tu wielu naprawdę wierzy. PiSowcy na szczeblu lokalnym często są zwykłymi kmiotkami. Nie tylko bez wyrazu ale i zwyczajnie bez zasad. Co i ja znam także doskonale ze swojego podwórka. Oni tam na dole zlewają się w jedną masę z resztą. Co jest też jednym z powodów ich klęsk wyborczych na tym samorządowym szczeblu. Wyborcy po prostu znają ich. Nie są anonimami. Tak jak na wyższym szczeblu. Dlatego też kandydaci pisowscy nie wygrywają.
Na moim podwórku lokalny poseł PiS stworzył taką ekipę, która ledwo powiat z trudem kontroluje mimo że w ogólnopolskich wyborach PiS ma u mnie regularnie 40 parę procent!
Ale kiedy ludzie patrzą na tą ekipę, tych lokalnych głupoli, przekręciarzy i miernot to ... cóż, pisowski kandydat na burmistrza nawet nie trafia do drugiej rundy.
Ale ci co już się do rad podostają potrafią się dogadać. I ludzie znów to widzą. Najpierw udają że walczą ze sobą, potem razem obgadują jakich swoich pociotków gdzie poupychają.
Jednak nie przeszkadza to wyborcy wierzyć że tam wyżej jest lepiej. Przeciwnie. Wierzą i głosują na górę. Którą znają szczęśliwie tylko z TV.

Obrazek użytkownika Adam66

08-04-2024 [22:13] - Adam66 | Link:

@Hornblower
Efekty wieloletniej negatywnej selekcji do polityki są bardzo widoczne tylko trzeba chcieć to zobaczyć a większość ludzi tego nie chce.  W okolicach z których pochodzę, te same rodziny rządzą od zawsze, praktycznie od zakończenia II wojny.  Oczywiście są drobne przetasowania ale generalnie są tak okopani, że nikt ich nie ruszy.  Od burmistrza czy wójta po sprzątaczki, każdy wie która rodzina jakie stanowiska zajmuje i tego się trzymają.  Wszystkie te tzw. "wybory", bez względu na to czy są na szczeblu krajowym czy lokalnym to jedna wielka ściema dla "ciemnego ludu"...

Obrazek użytkownika Darek65

09-04-2024 [10:55] - Darek65 | Link:

"Przekonujący, energiczni, z kontaktem ze społeczeństwem, ze sukcesami w lokalnej społeczności." - W moich okolicach, struktury PIS praktycznie nie istnieją. Posłem z mojego miasta jest spadochroniarz z Zielonej Góry. KO/PO jest zdecydowanie lepiej zorganizowana.
"Dodatkowym bonusem jest pieczołowicie tworzona sieć nieformalnych powiązań" - wielokrotnie byłem świadkiem, w moim lokalnym środowisku, jak lokalni rywale pyszczyli na siebie, a za chwilkę szli na "wódeczkę". Jak napisałeś, liczy się interes, a barwy partyjne można zmienić.
"efekt wieloletniej negatywnej selekcji do polityki, w której we wszystkich partiach kariery" - od lat zwracam na to uwagę, ale grochem o ścianę. Partie polityczne nie są zainteresowane budowaniem zaplecza, bo to długotrwałe, kosztowne, pracochłonne. Liczy się tu i teraz. Poza tym, silne i sprawne kadry, to zagrożenie dla wodza.

Obrazek użytkownika Tezeusz

08-04-2024 [18:32] - Tezeusz | Link:

Autorku  śmieciowo szambowy masz pustkę w mózgu i ten smród gówna komuszego..

Obrazek użytkownika smieciu

08-04-2024 [18:54] - smieciu | Link:

Donald Tusk:
W stu (tak, stu!) największych miastach Polski PiS przegrał pierwszą turę. W każdym z nich. Tylko w szesnastu weszli do drugiej tury.

Obrazek użytkownika Tezeusz

08-04-2024 [19:48] - Tezeusz | Link:

@śmieciu
umyj dupsko bo wali kacapskim gównem tęczowo..oj tęczowo

Obrazek użytkownika Tomaszek

08-04-2024 [22:23] - Tomaszek | Link:

Śmieciu
Czyżby znów radość dziwki co podpieprzyła klijentowi portfel a jej alfons i tak go zayebał

Obrazek użytkownika sake3

08-04-2024 [18:58] - sake3 | Link:

Patos przemieszany z wściekłością i nienawiścią-tak można określic wpis pana @ smiecia.Bańka iluzji,abstrakcja,latające demony,mityczna partia.......pan to powinien wiersze pisać taka ekspresja bije od pana.Dlaczego puste hasełka-które?Wskaże pan te ,,pełne'' hasełka innych partii? Bo jak na razie to tylko igrzyska,likwidowanie i rozliczanie w wykonaniu szemranej koalicji oraz podlizywanie się Niemcom.Rzeczywistość codzienności jak wygląda w pana partii -ględzenie na okrągło o aborcji i lgbt?Macie chociaż jakiekolwiek zainteresowania?Dobra rada skupcie się na sobie i na swojej ,,aktywnosci'' bo jak na razie to ogranicza się do atakowania i wyszydzania PiS-u.Wy sami nic nie reprezentujecie oprócz dętych min i wygadywania głupot.Z czego pan taki dumny? Bo chyba nie ze swojego śmiesznego teksciku.

Obrazek użytkownika Kaczysta

08-04-2024 [19:08] - Kaczysta | Link:

czego się spodziewasz po czerwonym kretynie
na teraz jest 35-30 dla PIS a ta wsza się cieszy jak pojeb latarką
olej palanta

Obrazek użytkownika tricolour

08-04-2024 [19:12] - tricolour | Link:

@kaczysta

Nie wyglądasz ty na radosnego ze zwycięstwa. Raczej na konającego w konwulsjach, który ryczy bluzgi, by ktoś go zauważył i pomógł lub dobił.

Poza tym, warto poczekać do realizacji tego waszego "zwycięstwa" bo we wszystkich miastach powyżej 50 tysięcy mieszkańców przerżneliście i nie będzie pisowskich włodarzy...

Obrazek użytkownika smieciu

08-04-2024 [19:30] - smieciu | Link:

@tricolour
Tezeusz, Kaczysta czy Ryan, wcześniej był jeszcze Syberian niech piszą. Z jednej strony pokazują swój poziom.
Ale z drugiej, jak dla mnie, są przykładem jakiegoś zezwierzęcenia do którego doprowadziła ich religia pisowska. Oni się miotają w tym swoim pudełku plując na lewo i prawo gdyż okazuje się że tak naprawdę cała ich religia jest kłamstwem i jedynym wyjściem jest potraktowanie reszty świata jak demonów zła, które usprawiedliwia takie zezwierzęcenie. Nienawiść wobec wszystkich, którzy starają się wykazać argumentacją, rozsądkiem, zrozumieniem innych. Po prostu wobec wszystkich innych.

Obrazek użytkownika Kaczysta

08-04-2024 [19:36] - Kaczysta | Link:

Pan Kaczysta BUCU
Pan
Ale was wszarze musiała zaboleć ta wygrana PiS...? Tyle goebbelsowskiej propagandy, a PiS ŻYJE !

Obrazek użytkownika Tomaszek

08-04-2024 [22:27] - Tomaszek | Link:

Śmieciu
Wasza miłość to nadstawianie dupy szwabom . Religia kałowska czyli "dojcze nasz ".

Obrazek użytkownika Tezeusz

12-04-2024 [07:05] - Tezeusz | Link:

@,tri..rus
demon zezwierzęcony to ty ? a gdzie komusze  łajno ,

Obrazek użytkownika smieciu

08-04-2024 [19:24] - smieciu | Link:

@sake - jaka wściekłość? Przecież PiS leży i kwiczy. Mój tekst po prostu opisuje pustkę i mierność PiSowską. I nie jest hymnem na cześć innych partii. Jak zwykle obracasz kota ogonem. Ja nie głosuję na żadne partie. Tylko ty sake, wierna religii pisowskiej.
Tylko że ta religia jest zbiorem hasełek. Zwykłym kłamstwem. Które wybory samorządowe kolejny raz obnażają.
W świecie twojej religii wróg twojej partii musi być agentem innej partii. Tak masz zaprogramowany mózg. Tylko że ja nie krytykuję PiS by przekonać innych do PO itp. Piszę o PiS bo udało mu się dokonać czegoś czego chyba nikt na świecie nie zdołał:
Stworzyć z partii politycznej, z całym typowym zapleczem dla takiej partii, ugrupowanie świętych i zbawców. Właśnie z tych miernot na niższym szczeblu czy kacyków na czyichś sznurkach na wyższym.
Ludzie ciągle szukają gdzieś ratunku przykładając rękę do ciągle trwającego Układu, w którym są niczym. Bo wierzą że wreszcie trafili na tych, którzy im zrobią dobrze. Bo tamci drudzy są ... wysłannikami diabła (dosłownie). I tak właśnie karmiąc się iluzjami zamierzają kręcić się w kółko w tym samym od setek lat tak samo jak zawsze wierząc że tym razem jest inaczej.

Obrazek użytkownika Kaczysta

08-04-2024 [19:37] - Kaczysta | Link:

Nim PIS bedzie lezal to ty zdechniesz
Zaklad?

Obrazek użytkownika sake3

08-04-2024 [19:39] - sake3 | Link:

@mieciu....Bycie zwolennikiem jakiejś partii wg mnie nie jest religią.Czyli w takim razie wg pana ośmiogwiazdkowe zaplecze i elektorat koalicji 13-go grudnia też jest religią.No to mamy Polskę pełną religijnych obywateli.No fenomen.

Obrazek użytkownika Ijontichy

08-04-2024 [19:05] - Ijontichy | Link:

Mylicie się wszyscy!!! 
WSZYSCY WYGRALI!!!
Kazda partia,każdy komitet ogłasza: WYGRALIŚMY!!!
No i tego się będziemy trzymać >-)))

Obrazek użytkownika spike

08-04-2024 [19:24] - spike | Link:

@smieciu
o podobnych tekstach mówi się, że są "o głupich dla głupich", a można to sparafrazować "o smieciach dla smieci".
 Piszesz o PiSie, a jaką propozycję ma twoja PO, tylko jedną "J**** PiS", smieciom to wystarczy, obojętnie co by dla nich zrobił PiS, to i tak nie zagłosują na PiS, taka ich smieciowa natura.
Już niedługo wszystkie ulgi i dotacje jakie dawał PiS, pójdą w zapomniane, od żywności się zaczęło, bo wybory, w kolejce następne podwyżki, na smieciach to nie zrobi wrażenia, @tri potwierdzi, ważne że PiSiory nie rządzą, a jutro może być nawet wojna.

Dla człowieka choć trochę kumatego, nie po Collegium tHumanum, kampania nie jest potrzebna, widział "owoce" rządów Tuska, nigdy na nie zagłosuje na tego łachudrę, który powinien od dawna "pleśnieć na Sikawie" razem z Kramerem :)

Podobnie ma się sprawa z innymi smieciami od lewactwa, 3-nogi, także z klanem Kosi-kosi Kamysza, ich Polska nie obchodzi, pokazali to tak dużo, a mimo to smiecie na nich głosują, bo są smieciami.

Słuchałem, choć krótko kampanii wyborczej w/w, dłużej nie dało się słuchać, tylko pozostało zdziwienie, że są pelikany, które to łykają, a nic z tego nie mają, bo koryto nie dla nich.

W Polsce problemem jest zbyt mała ilość Polaków, których twoi mocodawcy wymordowali razem z czerwonym koalicjantem, a do tego zgubna gościnność, tych co przepędzali, Polacy przyjęli, a oni zawsze Polskę zdradzali i zdradzają.
Tajemnicą jest, kim są ci co nie głosują, może się okazać, że ich cierpliwość zostanie nadwyrężona i kopną w tą niemiecką duupę Tuska.

Obrazek użytkownika smieciu

08-04-2024 [19:43] - smieciu | Link:

Znowu to samo. Czytasz jakiś swój tekst. Ten mój nie jest o KO ale o PiSie, który jak się okazuje, bez przerwy, w niczym nie jest lepszy od PO. A to był fundament propagandy (czy religii) PiSowskiej. Zresztą odpisałem wyżej sake. Bo razem reagujecie tak samo.

Ulgi dotacje itp.
Jakoś okazało się że że ludzie nie żyją tylko kiełbasą wyborczą. Odpadkami z pańskiego stołu. Są ci, którzy zwyczajnie ich nie potrzebują.
Co, wierzę, dla PiSowców może być szokujące.
No i są ci, którzy widzą w tym tylko tępą manipulację na krótką metę.
Bo tej długiej PiS nigdy nie miał. Nigdy więc mu nie zależało ani na sensownych ludziach (w dołach partyjnych). Ani na tzw „zmianach”. Czyli na budowaniu czegokolwiek. Co teraz znakomicie widać kiedy PiS może jedynie bazować na starych, zdartych, nie możliwych do słuchania taktach, którymi udało im się zryć mózgi wielu osób.

Raczej bierne umysły, które nie zadają fundamentalnych pytań. Dlaczego PiS nie podjął nawet próby zbudowania czegoś na trwałe? Na lata? Czemu tylko ta kiełbasa, doraźne ulgi przykrywające się sypiące w tle rzeczy?

Obrazek użytkownika sake3

08-04-2024 [20:08] - sake3 | Link:

Dlaczego PiS nie zbudował czegoś na trwałe? Przecież wszystko co buduje,projektuje ,w co inwestuje burzycie,niszczycie a tych co to stworzyli wsadzacie do więzień albo wyrzucacie z pracy.Ilu dobrych fachowców stawiacie przed trybunałami tylko dlatego że są z PiS albo chociaż zwolennikami PiS? A kogo wy macie?Jakich fachowców?Ryczącą ordynarnie brzydką starą wariatkę z tubą? No własnie ,to jest to wasze wykształcone zaplecze-kopertnicy ,aferzyści startujący w nagrodę za przekręty do PE,alo bezzębny ryczący i tupiący KOD..

Obrazek użytkownika Jabe

08-04-2024 [20:27] - Jabe | Link:

Co PiS zbudował, nim reszta świata („wy”) zdążyła zburzyć?

Obrazek użytkownika tricolour

08-04-2024 [20:43] - tricolour | Link:

Nic nie zbudował więc wszystko, co zostało zbudowane, zostało zniszczone. To jest oczywisty mechanizm tych wszystkich, którzy zamiast mózgu mają legitymację partyjną, jeszcze z czasów młodości.

Obrazek użytkownika spike

08-04-2024 [20:40] - spike | Link:

@smieciu, jak zwykle bredzisz, tu twoje numery nie przejdą, tu nie ma członków Collegium tHumanum :)
Jak nie wiesz co PiS zrobił, to sobie poszukaj w sieci, nie chce mi się ciebie uświadamiać, bo to daremna praca.

Obrazek użytkownika Hornblower

08-04-2024 [20:02] - Hornblower | Link:

No jestem pod wrażeniem głębi merytorycznej i jakości tej dysputy. Ta lekkość argumentów:
Ty jebaćpisie
BUCU
Autorku  śmieciowo szambowy

Te cięte riposty:
Umyj dupsko bo wali kacapskim gównem
Nim PIS bedzie lezal to ty zdechniesz
Czego się spodziewasz po czerwonym kretynie na teraz jest 35-30 dla PIS a ta wsza się cieszy jak pojeb latarką

Tak się przecież nawet pod budką z piwem nie dyskutuje. Bo trudno to dyskusją nazwać. To obrzucanie się gównem to przyjemność jakowąś autorom sprawia ? Naprawdę nie rozumiem, czemu nie można normalnie porozmawiać? 

Obrazek użytkownika Chatar Leon

08-04-2024 [20:11] - Chatar Leon | Link:

No właśnie.
Poziom tych rozmów to taki tutejszy folklor.
A swoją drogą @Śmieciu (który nieraz wypisuje bzdury) akurat w tym momencie napisał samą prawdę. Miernota struktur PiSu jest porażająca.
A tym samym żadnej nadziei na wykopanie tuskowej swołoczy na razie nie widać.

Obrazek użytkownika spike

08-04-2024 [20:34] - spike | Link:

@smieciu dla was te śmieci napisał :)))
W mojej mieścinie rządzili chyba z każdej opcji politycznej od lewaka prezydenta zaczynając, nawet mam od niego pamiątkę, dyplom uznania ! :)))))
Obecnie byli u władzy POlszewicy, czuć ich rządy, coś tam zrobili dla miasta, ale i dla własnej kieszeni, mowa o opłatach wszelakich, jadą na max.
Ogólnie nie mogę narzekać, jak ktoś dobry dla miasta, to barwy partyjne są na drugim miejscu, po co kogoś zmieniać, jak ten co jest dba o miasto.

Sprawa rządzenia państwem to inna sprawa, poważniejsza, a tam POlszewia jedzie już po bandzie, a poboczem, zachodnie firmy widzą to i zaczynają się zwijać, z kłamcami nikt nie chce robić interesów, tym bardziej, jak ceny będą windować, to im się już nie opłaca, wolą Chińczyka i tak z UE zwieją wszyscy.

Obrazek użytkownika sake3

08-04-2024 [21:18] - sake3 | Link:

@Chatar Leon.....Po cóż wykopywać ,,tuskową swołocz'' ? Nalezy na nią chuchać i dmuchać jak to robione jest dotąd aż rozwinie się w piekny pachnacy kwiat.Chwalić za igrzyska dla ludu,chwalić za niszczenie Polski,podziwiać za błagalne zwracanie się do Niemców by ucywilizował polskie zwierzątka(autor Bodnar),klaskać gdy tuskoidzi walczą w UE o sankcje i kary dla Polski.I uśmiechać się,koniecznie usmiechać na rozkaz guru.Wtedy ,,miernoty pisowskie'' o porażającym stopniu bylejakości nie będą miały dostępu do polskich zdobyczy.Przykład? Ministerek Kosiniak-Kamysz z dumą obwieścił,że jest autorem powstania WOT który miernoty z PiS nie chciały utworzyć.Ile jeszcze dobrych inicjatyw i projektów tej miernoty pisowskiej nie ujrzy światła dziennego w usmiechnietej Polsce?

Obrazek użytkownika sake3

08-04-2024 [20:26] - sake3 | Link:

@Hornblower....Może pan po prostu nie chce normalnie rozmawiać ani dostrzec wpisów bez inwektyw.

Obrazek użytkownika Hornblower

08-04-2024 [20:34] - Hornblower | Link:

Ależ sake, dostrzegam jak najbardziej. I raczej staram się rozmawiać normalnie. Tylko to chlapanie się w szambie mnie po prostu razi, bez względu na to, kto to robi.. Pani nie?

Obrazek użytkownika sake3

08-04-2024 [21:02] - sake3 | Link:

@Hornblower...Owszem razi.Ale dlaczego w takim razie pan nie czyta wpisów tych którzy nie używają inwektyw? Zresztą sama panu odpowiem,bo dzieki rozpowszechnianiu osmiogwiazdkowej formy wprowadzonej jako akceptowalnej i powszechnej mowy normalne wpisy wydają się panu nudne i słabe.

Obrazek użytkownika Hornblower

08-04-2024 [21:45] - Hornblower | Link:

Droga sake, czytam. I wpisy, i komentarze. Nawet zamieściłem swój komentarz, ale do jego treści nikt się nie odniósł.  Jeśli uważam, że mam coś do powiedzenia, to zabieram głos. Jeśli nie mam nic do powiedzenia albo nie mam czasu, albo mi się po prostu nie chce pisać - to nie zabieram głosu. I nie przychodzi mi w związku z tym na myśl obrzucanie kogoś inwektywami tylko po to żeby sobie ulżyć. Albo zaistnieć. I taka postawa mnie po prostu razi. Powtórzę jeszcze raz - bez względu na to, kto ją akurat reprezentuje. Chamstwo nie ma przecież barw politycznych.

Obrazek użytkownika sake3

08-04-2024 [21:51] - sake3 | Link:

@Hornblower..To proszę przeczytac choć jeden mój wpis przez te wszystkie lata.Nie dlatego,żebym się nimi chwaliła,ale stawiam kawę jeśli znajdzie pan choć jedną w nich inwektywę.

Obrazek użytkownika Hornblower

08-04-2024 [22:11] - Hornblower | Link:

Przecież nie pisałem do pani ani o pani. Cytaty też nie pani pióra. I zdaje się, nawet nie sugerowałem, że ma akurat pani coś z tym wspólnego.

Obrazek użytkownika u2

09-04-2024 [09:54] - u2 | Link:

"Chamstwo nie ma przecież barw politycznych."

Ależ ma. I to nie tylko w sieci. Ale w sieci jest dobrze widoczne. Nie tylko stronki, jak się okazuje funkcjonariuszy pełomafii, sok z buraka czy pablo moralesa. To że Kaczysta jest zbulwersowany i powtarza epitety, którym go tam i tutaj określają nie oznacza, że je wymyślił. Pełomafia chętnie korzysta z usług szambolanów. Lewica i PSL dotąd nie korzystały, ale po dojściu do PSL Szymusia płaczliwego mam już pewne wątpliwości.

PS. Taki szmaciu może nie funkcjonariusz partyjny, ale lubi poszambelanować, jako anarchista to typowy lewak, czyli lewizna.

Obrazek użytkownika Hornblower

09-04-2024 [13:25] - Hornblower | Link:

Rozumiem. Czyli Kali ukraść - dobrze ! Kalemu ukraść - żle !

Obrazek użytkownika spike

08-04-2024 [20:43] - spike | Link:

@horn
to ciekawe, jak nijaki @tri sypie inwektywami, to jakoś nikogo to nie rusza, bo nie dotyczy @smiecia ?

Obrazek użytkownika tricolour

08-04-2024 [20:50] - tricolour | Link:

@spike

Tri z założenia nie sypie inwektywami pierwszy. Natomiast bardzo chętnie i umiejętnie sypie inwektywami w odpowiedzi na takowe wychodząc z założenia, że każdy swoim zachowaniem wyznacza standardy zachowania wobec niego samego.

Obrazek użytkownika spike

08-04-2024 [21:31] - spike | Link:

@tri
"łżesz jak bura suka", twoje inwektywy biją swoją "mocą" bardziej niż kogokolwiek ,
przypomnij sobie co napisałeś w odpowiedzi na członka Collegium tHumanum, więc daruj sobie to usprawiedliwienie siebie, ty lubisz przeklinać i mieszać każdego z błotem, taka twoja nabyta natura :->

Obrazek użytkownika tricolour

08-04-2024 [22:25] - tricolour | Link:

@spike

Właśnieżenie. Nie łżę jak bura suka - wyraźnie napisałem, że co do zasady nie sypię inwektywami jako pierwszy. W twoim przykładzie, z upodobaniem godnym lepszej sprawy, zwracałeś się do mnie ze trzy dni per "członku" z wyraźną radością na dodatek.

Nie możesz mieć zatem pretensji do mnie, że kto członkiem wojuje, ten od xuja ginie. 

Obrazek użytkownika Darek65

09-04-2024 [10:57] - Darek65 | Link:

Horn
Na merytoryczne argumenty trzeba merytorycznie odpowiedzieć, a to wymaga pomyślenia. Lepiej rzucić kilka razy gumnem :)

Obrazek użytkownika Marek Kudła

09-04-2024 [09:45] - Marek Kudła | Link:

Prędzej czy później ludzie zrozumieją, że lepiej jest głosować na ludzi uczciwych i kompetentnych niż na kłamców, nienawistników i niedołężnych zawodowo.  A szczególnie przekonają się o tym  tajojki przesiedleni ze wschodu na zachodnią ścianę Polski.  Ci ludzie głosując na Niemca liczą na to, że coś dostaną od Niemców, a tymczasem dostają kupy śmieci i trujących odpadów - nic więcej !

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

09-04-2024 [10:39] - Ula Ujejska | Link:

Śmieciu
Było poczekać jeden dzień z tą notką i pękła by twoja "tefałenowska: bańka - a tak wyszło ci jak zwykle, życzeniowe bzdecenie. PiS miał stracić wszystko w Sejmikach a wygrał w siedmiu. Jeśli Konfederacja wyskoczy spod stolika, to razem z PiS będzie miała realną władzę na sporym terenie Polski - i jej akcje skoczą ostro w górę, tak jak w moim mieście. Wynik Wiplera w Warszawie cieniutki - tylko 4,5%, ale ja uważam, że przedstawił najlepszy program dla Warszawy. I to ma przyszłość, jeśli będzie w następnych wyborach poparte przez PiS - bo PiS nie musi wystawiać kandydata w Warszawie, może zrobić tak jak w moim mieście.
Bzdecenie tuskowych frajerów życie weryfikuje na bieżąco.

Obrazek użytkownika Jabe

09-04-2024 [10:54] - Jabe | Link:

PiS pokonał rządzącą koalicję w aż siedmiu sejmikach?

Obrazek użytkownika Marek Kudła

09-04-2024 [12:38] - Marek Kudła | Link:

Debil, jak Boga kocham debil !