Po 2 miesiącach...

W skrócie:

  •  2 miesiące nie wchodziłem na facebook, twitter, salon i nb
  • doświadczenia są generalnie pozytywne - polecam
  • takie przerwy nadają temu co robimy i czego doświadczamy nową wartość, są twórcze
  • życzenia Świąteczne

Tekst:

NB spotykam bez zmian. Inne media, z których przez ten czas nie korzystałem również. Wnioski: Post nie jest złą rzeczą. Przez 2 miesiące zrobiłem sobie odwyk od portali blogerskich, ale także facebooka i twitera. Początkowo to był problem, ale potem ok. Człowiek znajduje inne aktywności, zagadnienia, przestrzenie.

Czasowy odwyk jest może nam niezbędny. Powtarzanie cały czas tego samego nie służy przynajmniej mi, a może i tobie, czytelniku. Fala - światła, dźwięku, czegokolwiek, ma swoje szczyty i dołki. Doba, ma noc i dzień. Rok ma swoją strukturę nadawaną mu przez święta, rocznice, zwyczaje, obrzędy. Nawet ten tekst - ma przerwy między słowami, akapitami, bez tego byłyby bełkotem, mamałygą, nie byłby tekstem, którym jest. To właśnie te przerwy, oprócz liter i słów, sprawiają, że to - tekst. Nawet mowa czy muzyka, wymaga zróżnicowania, ale też i przerw, ciszy. To wszystko dlatego i to wszystko po to, aby mogła zaistnieć jakaś -- s t r u k t u r a. Właśnie tak. Zróżnicowanie, przerwy, są niezbędne do tworzenia struktury, a więc do tworzenia czegokolwiek.

Życzę wszystkim czytającym i piszącym, dalszych, bo dzisiaj drugi dzień, radosnych, pełnych światła w środku człowieka i na zewnątrz, Świąt Wielkiej Nocy. Zdrowia, uśmiechu, otuchy, spokoju. Chrystus Zmartwychwstał!
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

01-04-2024 [09:19] - NASZ_HENRY | Link:

Kto dzisiaj w to uwierzy,
To od jutra w piekle leży😉
 

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

02-04-2024 [08:41] - Edeldreda z Ely | Link:

Już się trochę bałam, że dał się Pan z NB przegnać... ;) 
Choć oczywiście miałam nadzieję, że jest to tylko wyrzeczenie w ramach wielkopostnych praktyk - de facto, jedno z najtrudniejszych ;) 
 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

02-04-2024 [09:19] - NASZ_HENRY | Link:

 
 
W nowe czasy, tfu nowy czas blogerzy NB wchodzą jak w masło. Jedna  owieczka się odnalazła ale druga zagubiona na NB  nie może wpisu umieścić w odpowiednim miejscu.
Może pomożesz @marsie bo przecież dał się Tobie skusić i przenosi treści ze swojego bloga na NB.
Myślę, że tym razem mnie posłuchasz 🌹