Małpując Orwella

W r.2009 pisząc dla “Gazety Polskiej” (29 kwietnia 2009)  artykuł  „Platforma Oligarchów” ( amatorzy Orwella)”, obawiałem się, że jak nikt ich nie zatrzyma, to w końcu zniszczą Polskę. Z końcem 2015 zatrzymał ich jednak PiS i tę platformę oligarchów ( bo przecież nie obywateli!) udało się zatrzymać  osiem lat. Niestety, po zagadkowych wyborach 15 października obfitujących w incydenty łamiące prawo wyborcze doszło do zwycięstwa PiS-u z małym deficytem posłów, co od razu wykorzystała KO pod przewodem Tuska. I walec ruszył...

Przypomnijmy  najpierw, że już  w r. 2009 tuskowa czystka w TV była zamachem na demokrację, jednak spotkała się wtedy z protestem kilkudziesięciu wybitnych postaci z kręgu telewizji, radia i publicystów. A teraz, w 2024, nie podjęto podobnej akcji w proteście przeciwko likwidacji wolnych mediów  – czy duch w narodzie wykorkował ? Uściślijmy i to, że ówczesnego rządu PO-PSL  ( 2008-2015) nie uważałem za twór liberałów, gdyż był to rząd powstały z mandatu „peerelowsko-różowej plazmy”. Już wtedy było jasne, że nie nastała jeszcze pora dla uzdrowicieli naszej nieukończonej III RP, bo miało być tak jak sobie życzył obóz sięgający korzeniami epoki komitetów centralnych! Nie lepiej jest i teraz, niestety.

A oligarchów stworzyła korupcja, zjawisko powszechne w ustroju komunistycznym,  jej bakcyl przeniesiono w ramy III RP.Oligarchowie stali się grupą „mocarzy” odrodzonego wolnego rynku, to oni decydowali i nadali ton gospodarce  szpanując jachtami i limuzynami. Oni też byli jądrem owej platformy zwanej „obywatelską”, lecz w której obywatele nie mieli znaczenia. Oligarchów nie spotykano  przed 1989, ale ich prototypem byli partyjni dygnitarze robiący nielegalne fortuny . W „1984” Orwella kręcili się może przy Ministerstwie Obfitości, a w III RP przy rządzie Tuska znanym z ministrów uwikłanych w aferę hazardową i nigdy nie osądzonych. Złote czasy oligarchów miały się odrodzić znowu na trupie CBA, ale Tuskowi jeszcze potrzebne jest CBA do wojny z PiSe-m.W tej sytuacji  ofensywę skierowano na sądy i prokuraturę, obraz tej kampanii śledzimy z niepokojem, gdyż rozkład Temidy jest warunkiem wstępnym do likwidacji państwa.

Od paru dni na celowniku  jest także historia, a koalicja tuskowa przypomniała sobie zalecenia Partii z „1984” Orwella i położyła łapę na przeszłości, bo „kto kontroluje przeszłośc kontroluje przyszłość” ( „1984”, str.63 wg wydania paryskiej Kultury). A zabijanie historii służy przecież wynarodowianiu młodych pokoleń, dlatego w polskich szkołach młodzież będzie się teraz uczyć historii drastycznie okrojonej, bo tego życzy sobie Tusk z lewicą, a także unijne elity. Listę tych cięć i wykreśleń ( do czego nigdy nie posunęła się nawet cenzura w PRL!) przedstawił nam prof.Andrzej Nowak ( „Moje uwagi do zmian podstaw programowych do MEN”, youtube, 26 luty br), a ich rozmiary są porażające. Tego trzeba wysłuchać, zatem nie podam tu szczegółów. Może poza tym, że znika zwycięstwo pod Grunwaldem, nie było też Kościuszki, ani Pułaskiego, ale pomniki temu przeczą! Muszą państwo zapoznać się z tym osobiście, aby odkryć arogancję  tych, którzy tych skreśleń dokonali. Dodam, że warto przeczytać 862 komentarze, wśród nich pojawia się często  postulat  tajnych kompletów nauczania historii jak było za okupacji.

Dziś w niby wolnym kraju nie jesteśmy u siebie!   Oburzeni Polacy domagają się usunięcia jak najprędzej rządu Tuska i postawienia autorów tych „zmian” przed Trybunałem Stanu. Ten rząd bowiem zamierza pozbawić nasz naród pamięci, a co to znaczy wiedział nie tylko św. Jan Paweł II.  Jest i komentarz, że trwa czwarty rozbiór Polski, co wymaga tylko pewnej korekty, gdyż czwartym rozbiorem był układ Ribbentrop-Mołotow. A oto inny adekwatny głos: „Te zmiany w programie nauczania są formą inżynierii społecznej i mają na celu stworzenie skłamanej  tożsamości narodowej, Należy dać temu obywatelski opór”.  

Czy UE szukała wzorów u Orwella? W „1984” są bowiem liczne odniesienia do historii jak np. „Historia była tabliczką – wycieraną do czysta i zapisywaną ponownie, ilekroć zachodziła potrzeba” ( idem, str.68). A ja pisząc w 2009 o „amatorach Orwella” widzę dzisiaj, że moje  obawy były uzasadnione i że Tusk z lewakami stosują instrukcje Wielkiego Brata z „1984”.  Wychodząc z komunizmu mieliśmy dojść do demokracji, tymczasem nasza ułomna transformacja cofa nas do  totalitarnego państwa opisanego przez Orwella. Ale bez poparcia UE – nowego Lewiatana – tak arogancka wersja historii nie byłaby możliwa. Zastanawiam się tylko dlaczego po tej publikacji z 2009 moje następne teksty nie miały powodzenia w „Gazecie Polskiej”? Być może obraziłem lobby wspierające PO, a ono ma długie ręce i języki.

                                                             Marek Baterowicz
                                                             27 luty 2024
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika MFW

28-02-2024 [13:09] - MFW | Link:

"Ale bez poparcia UE – nowego Lewiatana – tak arogancka wersja historii nie byłaby możliwa."

Jest jeszcze gorzej, bo wraz z UE przy inżynierii społecznej  współpracują globaliści od Klausa Schwaba, G. Sorosa, B. Gatesa i wielu innych, w rekach których sa media w Polsce i na świecie.

Obrazek użytkownika Eugeniusz Kościesza

28-02-2024 [19:13] - Eugeniusz Kościesza | Link:

O które opracowanie G. Orwella autorowi chodzi  ?
Czy o świnie z „Folwarku zwierzęcego”, obecnej wersji krawacianej sitw urzędniczych od gminy po stolicę , czy– wdrażany przez narodowych socjalistów RFN i talmudo bolszewików z krajów członkowskich UE  -dla szwabskiego  przejęcia obszaru Europy wg scenariuszu a’la „ Rok 1984”?

Obrazek użytkownika Live free or Die

28-02-2024 [20:13] - Live free or Die | Link:

Gienek a o co Tobie chodzi? Cloe jest jasne. Widze Uli podpieprzyleś SWD? 

Obrazek użytkownika u2

29-02-2024 [17:27] - u2 | Link:

nie było też Kościuszki, ani Pułaskiego, ale pomniki temu przeczą!

To się może szybko zmienić. Proszę popatrzeć na "cancel culture" w USA, którą wykorzystali lewacy-liberaści w walce przeciwko Trumpowi w 2020. Tam obalali pomniki, w tym również Kościuszki, który był przeciwnikiem niewolnictwa, ba swój niemały majątek zdobyty w USA, przeznaczył na wykupienie murzynów z niewolnictwa :-)

Czy UE szukała wzorów u Orwella?

Proszę przeczytać książkę "Nazistowskie korzenie brukselskiej UE". Współautor August Kowalczyk, słynny polski aktor. Numer obozowy KL Auschwitz 6804.

PS. Co do Pułaskiego to przypominam sobie że lewacy-liberaści w USA twierdzą z uporem maniaka, że Pułaski był ... kobietą :-) Ci lewacy-liberaści to mośki z USA. Napotkałem takich dwóch na ściepie, obecnie zamkniętej przez Mr Google`a. W sumie nie tesknię za ściepą, bo była skrajnie antypolska, ale to dzięki ściepie zrozumiałem jak silny jest antypolonizm na świecie, zwłaszcza wśród mośków :-)