PSL i krzywda polskiej wsi

W zasadzie nie sama „krzywda”, bo Niemcy wydały rozkaz unicestwienia całej klasy społecznej, rolników, i rozkaz musi być wykonany. Ale kto w tym bierze udział, duchy? Kto jest w tym nierządnym „rządzie”? Rządzie, który przecież niemieckie gazety tak bardzo chwalą. Czyż nie każdy członek „wiejskiej” partii pod nazwą PSL za to odpowiada ? I popiera desygnując ludzi do tego haniebnego rządu?

Przyznaję, że gdy patrzę w internecie na jakąś „uniżoną” prośbę protestujących gdzieś rolników o jakieś „spotkanie z wojewodą” to nie rozumiem. Przecież gdyby nie udział partii „zielonej koniczynki” w tym złu jakie się dzieje, zgroza, nie było by żadnego problemu i potrzeby wyjeżdżania na drogi. A jak będą rolników lać pałkami, to przecież bez współudziału i zgody PSLu to się nie odbędzie ? Gdzie jest Sawicki? Inni bossowie? Ja rozumiem, Niemcy zmienili metody unicestwiania naszego narodu, ( bo to co się dzieje w Polsce uważam za stan wejścia w początek niemieckiej okupacji politycznej i ekonomicznej naszego kraju ) , ale ktoś się tym Niemcom przecież wysługuje?

Po prostu ludzie wsi powinni żądać wycofania przez PSL swoich ludzi z rządu. I z koalicji w PE. I problem sam się rozwiąże. A tymczasem ludzie PSLu po cichu i spokojnie obsadzają tysiące stanowisk swoimi ludźmi, napełniają mieszki a wieś co…? Milczy. Każdy członek PSLu jest winny współudziału w zarzynaniu przez Niemców naszego rolnictwa, niby bierne poparcie, ale myślenie tylko o sobie. Bo to Niemcy rządzą w Unii. Przecież gdyby Niemcy nie przeforsowali pozaunijnego wolnego handlu dla ukraińskich towarów rolnych, i pasienia ukraińskich oligarchów ( bo zwykły Ukrainiec mało co z tego ma ), nie było by tego niszczenia Polskiej wsi. A w niedługiej perspektywie zagłady. Czy to takie trudne do zrozumienia i wyliczenia?

Członkowie PSLu mają aktywnie wzywać swoje władze do wycofania się z tego rządu. Masowo. A jak tego nie robią, to znaczy Niemców i unicestwienie polskich rolników popierają. „Gdzie gruby trochę schudnie, tak chudy umrze”. Im, sojusznikom, Tusk i Niemcy umrzeć nie dadzą. Bez poparcia PSLu Tusk nie miałby wystarczająco dużo siły dla zniszczenia i zagłady polskiej wsi , nie miałby potrzebnych głosów. I możliwości realizacji niemieckiej polityki. 248 członków rządzącej koalicji minus 32 głosy PSLu daje liczbę 216. To za mało żeby zniszczyć polską wieś. Musi być minimum 231. Proste. A jednak widocznie tak trudne do zrozumienia.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

23-02-2024 [10:59] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

abc

Obrazek użytkownika Jabe

23-02-2024 [11:15] - Jabe | Link:

Pisowiec, a więc hipokryta.

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

23-02-2024 [11:24] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

Oooo.., fan zniszczenia polskiego rolnictwa?  A może dyżurny krypto członek PSLu. ? Uderz w stół, a nożyce się odezwą ? I to jak szybko.

Obrazek użytkownika Jabe

23-02-2024 [16:27] - Jabe | Link:

PSL z kamratami kontynuują politykę PiS-u, która nagle stała się dla jego zwolen­ników bardzo anty­polska.

Obrazek użytkownika Marek Michalski

23-02-2024 [13:38] - Marek Michalski | Link:

To wycinek większej całości. Problem zaczął się wraz ze staraniami o wejście do EWG. Wśród zalet EWG była też patologia w postaci wspólnej polityki rolnej z mechanizmami, które opisałem przy okazji interwencjonizmu w czasach Roosevelta. EWG zamieniono na UE a skala przeregulowania i interwencjonizmu rosła. Jak rolnictwo stało się uzależnione od tych działań, a Polska utraciła prawo decydowania o sobie, to zdjęto barierę wspólnego rynku. Trudno nie widzieć tu działań na szkodę Polski, konfliktowania z Ukrainą, zysku osi Berlin-Moskwa i komunistycznej centrali w Brukseli.
Nie odpowiada za to wyłącznie PSL, którego ciągłość od zjednoczenia za Stalina jest znana. Wspólnikami tej zdrady są wszyscy kontynuatorzy polityki okrągłego stołu, którzy popierali wejście do UE na niekorzystnych zasadach a następnie podpisywali zgodę na wyrzekanie się interesu Polski. Tak było przez kolejne rządy od czasów PSL i SLD, przez Buzki Tuski i Morawieckie. Za zdradę stanu sami się nie osądzą i nie powieszą. Uczestnictwo w przerzucaniu się przez nich odpowiedzialnością nie prowadzi do niczego poza sekciarstwem jednych i głosowaniem na mniejsze zło przez innych. Oni już udowodnili że działali na szkodę Polski. Nic dla nas dobrego nie zrobią w przyszłości.

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

23-02-2024 [15:35] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

Marek Michalski :Problem polega jednak na tym, że analiza historyczna, nawet najsłuszniejsza, nie zmienia sytuacji tu i teraz. Z natury rzeczy jest żalem, nawet jeśli słusznym, nad rozlanym mlekiem. A tu chodzi o przełożenie tej rzeczywistości na jakieś działanie , aktywność, która może spróbować zablokować c.d. Bo ciąg dalszy to nie tylko kłopot i degradacja polskiej wsi i jej mieszkańców, ale poprzez to żywnościową niewolę całego kraju, uzależnienie od Niemiec i innych ośrodków zewnętrznych. Także zresztą od Putina i Rosji, która teraz zaciera ręce.

Obrazek użytkownika Marek Michalski

23-02-2024 [16:16] - Marek Michalski | Link:

Tu i teraz racjonalny jest głos sprzeciwu wobec rządów, które już pokazały co potrafią. Wielką szansa byłby zamach stanu, ale nie widać ośrodka, który by go przeprowadził. Przeciwnie, wszystkie ośrodki państwa brały udział w doprowadzeniu nas do upadku. Zostaje liczyć błędy wrogów a to przypomina nadziej na awans reprezentacji piłkarskiej Polski po serii kiksów gdy komentatorzy kalkulują, ze jak ktoś z kimś zremisuje a San Marino wygra z Włochami...
Nie mam schadenfreude ani się nie martwię, co najwyżej się trochę niecierpliwię, ale już mam z górki.

Obrazek użytkownika smieciu

23-02-2024 [13:55] - smieciu | Link:

Przecież gdyby Niemcy nie przeforsowali pozaunijnego wolnego handlu dla ukraińskich towarów rolnych, i pasienia ukraińskich oligarchów ( bo zwykły Ukrainiec mało co z tego ma ), nie było by tego niszczenia Polskiej wsi.
Czyli Ukraina stała się zła skoro wspierają ją źli Niemcy :) Jak to się szybko zmieniło! Czy w związku z tym Ruskie są już dobrzy? ;)

Reszta tekstu jest podobnym bałaganem luźnych wyobrażeń autora. Bez żadnych konkretnych argumentów. Przykładowo. W Polsce mamy wielkie protesty rolnicze. Bo, według autora, zła niemiecka UE niszczy polską wieś. Takie same protesty mamy w Niemczech. Czy to oznacza że niemiecką wieś niszczy zła niemiecka UE? :)

Interesująca jest cała ta krytyka PSLu. Dowiadujemy się że wszystkiemu winni są ci, którzy przez 8 lat nie mieli nic do powiedzenia.

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

23-02-2024 [15:49] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

smieciu : Aha, następny obrońca tego rządu i PSLu. 
Nie, nic się nie zmieniło, Ukrainę trzeba popierać, ale WEDŁUG ZASAD NASZEGO NARODU, a nie Niemców czy interesów  ukraińskiej oligarchii. Ci ludzie walczą heroicznie. Skoro chodzi o ekonomię, i pieniądze  dla Ukrainy,  to Niemcy mogli spowodować mechanizmy zasilania ich stała kroplówka pieniędzy , co ja popieram, a nie mieszać w to rolnictwo..
Niemcy i Ruskie zawsze byłe złe i niedobre, co to ma do rzeczy. tak, podobne protesty są w Niemczech, bo chodzi o wykończenie całego europejskiego rolnictwa, to prawda, jako klasy społecznie "wstecznej",  i  ostoi tradycji.
Trzymaj się tematu  Polska , rolnictwo, krzywda polskiego rolnika i kto to realizuje. Ten rząd poprzez UE. A nie kombinuj, że " 8 lat nie mieli nic do powiedzenia".  No właśnie , i 8 lat było dobrze, względnie dobrze albo bardzo dobrze.

Obrazek użytkownika Jabe

23-02-2024 [16:29] - Jabe | Link:

Dziwnie po­przedni robił to samo, a jednak nie był zły.

Obrazek użytkownika sake3

23-02-2024 [16:57] - sake3 | Link:

Chwalmy PSL.Zawsze można na nich liczyć w wyborach gdzie pełnią rolę dyżurnej przystawki i wzorowego koalicjanta bez wielkiego wysiłku.Nie prą specjalnie do władzy,wolą spokojne zycie na prowincji obsadzając gminne urzędy całymi rodzinami. Wyniesieni wyżej bezszmerowo i karnie wypełniają rozkazy nawet te niepopularneTo też nie byle jaka sztuka..