Państwo do kosza?

   Od lat, bo od 2017, pisałem o negatywnych skutkach weta prezydenta Andrzeja Dudy wobec reformy Temidy proponowanej przez rząd PiS-u, gdyż od  razu to weto wyglądało na sabotaż wobec nieodzownej polityki Prawa i Sprawiedliwości. Wydarzenia ostatnich tygodni, od 13 grudnia do stycznia i lutego 2024 skłoniły w końcu  polityków do potwierdzenia moich obaw. Krytyczny głos uslyszeliśmy z ust Patryka Jakiego, który obecnie jest szefem Suwerennej Polski: „Prezydent Duda mierzy się właśnie ze skutkami storpedowania przez siebie reformy sądownictwa” ( Fronda, 24 stycznia 2024). I dalej: „Ci sędziowe, których prezydent uratował w r. 2017 przed usunięciem z Sądu Najwyższego dziś kwestionowali jego prawo łaski wobec posłów Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. „ Zdaniem Patryka Jakiego „ta sprawa to dowód  jak kończy się polityka ustępstw wobec kasty, totalnej opozycji i Brukseli”. Tydzień później ( Fronda, 1 luty 2024) wtóruje mu pan Marcin Warchoł, były minister sprawiedliwości :”Prezydent Duda mierzy się ze skutkami własnego weta ws.reformy sądownictwa.Uratowani w 2017 sędziowie odwdzięczyli się prezydentowi Dudzie doprowadzając we współdziałaniu z Koalicją 13 grudnia do chaosu i anarchii w polskim sądownictwie”. I dalej: „Zakwestionowali oni również prerogatywy samego prezydenta RP zmuszając go do powtórnego (I) wydania łaski  w tej samej sprawie! Sędziowie ci już dawno wypowiedzieli posłuszeństwo państwu polskiemu...” Były minister Warchoł mówił też, że „działania ministra Bodnara jako byłego Rzecznika Praw Obywatelskich stanowią tak naprawdę pogwałcenie tychże praw obywatelskich...( chodzi tu o prawa posłów Kamińskiego i Wąsika), a był kiedyś Bodnar niby przedstawicielem Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka i w przeszłości stawał w obronie wielu oskarżonych czy osądzonych  jak np. Jakuba A., który brutalnie zamordował 10-letnią dziewczynkę. Bronił także wulgarnej Marty Lempart jako... ”wybitnej aktywistki”(!) ( Fronda, idem).

    Jak zatem widzimy w rządzie Tuska bryluje były rzecznik o dziwnych preferencjach,litujący się nie nad ofiarami, a dziś mało kompetentny  jako minister. I trudno odmówić racji obu panom, istotnie  prezydenckie weto z 2017 r.  wobec reformy Temidy przedłużyło żywotność reliktów PRL-u w sądownictwie. I te relikty dostały 13 grudnia nowy zastrzyk nadziei od kadr peerelczyków,ex-komuchów, neo-lewicy, „rolników” z PSL i lewaków wszelkich odcieni. Cała ta koalicja tuskowa grawituje w stronę UE,więc i Niemiec, co nie byłoby złem, gdyby nie łączyło się z likwidacją państwa polskiego i z ruiną praworządności, którą podsyca premier Tusk z akolitami. Bodnaryzacja prawa rośnie lawinowo, a od początku jest bezprawiem. Ułatwiło ją – jak wskazali Jaki i Warchoł – weto Dudy z 2017,al bowiem osłabiło ono III RP i zahamowało też oczyszczenie państwa z chorej tkanki PRL-u. A w III RP nie należało honorować nominacji sędziowskich przyznanych w okresie peerelowskim. Nie da się więc ukryć, że fatalne weto służyło pogrobowcom PRL-u, a nie uzdrawianiu Temidy nad czym tak pracował  rząd  Prawa i Sprawiedliwości, podczas gdy prezydent? Ano niestety  podciął skrzydła rządowi Dobrej Zmiany jakby nigdy nie utożsamiał się z PIS-em, co sugerują także  jego animozje wobec ministra Macierewicza czy Ziobry, a zagadką była jego dziwna opieszałość w wyjaśnianiu smoleńskiego zamachu, niestety widoczna w odpowiedzi na pytania solidarnych2010. Prawie osiem lat stagnacji, dopiero po inwazji Ukrainy sprawa ruszyła szybciej, a również i zespół Macierewicza ogłosił oczekiwany raport.

   Dziś na miejsce poważnego i racjonalnego rządu PiS-u wkroczyła antypolska mafia, która szybko demoluje dorobek ostatnich ośmiu lat, poczynając od kasaty zespołu Macierewicza, ponieważ sprawa smoleńska jest hańbą  w krętej polityce  Tuska. Bezprawny demontaż III RP trwa zresztą w każdej dziedzinie, od wolnych mediów po sądy i prokuraturę, co oznacza, że celem Tuska ( a także jego protektorów z UE)  jest państwo z gruntu niepraworządne. Tak bowiem w UE traktowane są państwa podległe Brukseli i Berlinowi, mają one być całkowicie zwasalizowane i pozbawione własnej jurysdykcji. Tylko patrzeć a sprawdzi się złowieszcze określenie oficera Sienkiewicza sprzed lat, który nazwał Polskę „kamieni kupą”. I o to chodzi totalnej opozycji ( dziś koalicji 13 grudnia) oraz ich opiekunom z UE. Demolowaniu polskiego państwa towarzyszą zaś ministerialne decyzje, które torpedują wychowanie młodzieży w duchu polskości, gdyż anuluje się nauczanie historii ojczystej, a do szkół wkraczają „specjaliści” od seksu, choć dzieciom ten „przedmiot” jest absolutnie niepotrzebny i tylko zatruwa świadomość małolatów. Dzieciństwo jest jedyną strefą niewinności, jest też jakby drugą, duchową „ciążą”, w której dojrzewają przyszłe osobowości, zdolności i talenty i dlatego nie można zakłócać tego procesu przedwczesną ingerencją seksu. Psychologia od Freuda ostrzega, że wczesny kontakt z seksem wywołuje u dzieci nerwice i zaburzenia. Inwazja edukatorów seksu w szkołach jest więc gwałtem na naturalnym rozwoju osobowości dzieci, które powinny być chronione specjalną ustawą. Więcej w „Gazecie Polskiej”( 7-13.2.br) w artykule „Pornorząd czyli burdel w polskich szkołach”, polecam.  Czy tych zagrożeń nie dostrzega prezydent rzekomo wszystkich Polaków?

A wiszą też nad nami inne zagrożenia, wolę je dzisiaj przemilczeć, by nie wywoływać wilka z lasu. A po reformie wyrzuconej  do kosza wetem z 2017, koalicja 13 grudnia z Tuskiem na czele ( nominalnie nie wybranym przez naród, więc uzurpatorem) zmierza powoli do tego, by do kosza wyrzucić także polskie państwo?! Co o tym sądzi Prezydent?  Raz broni słusznie praworządności, potem zwołuje konferencje z rządem ewidentnie antypolskiego Tuska...A gra toczy się o wysoką stawkę,  jest nią Polska. Ale jak powszechnie wiadomo dla Tuska Polska w ogóle się nie liczy – i taki człowiek został znowu premierem ? To niewiarygodne. Prezydent Duda ma inną wizję Polski, lecz złapany w pułapkę niepraworządności ( do której częściowo się przyczynił) czy jest w stanie – w obliczu tsunami bezprawia rozpętanego przez Tuska, Bodnara, Hołownię czy Sienkiewicza – ocalić demokrację i polskie państwo? I przeciwstawić się woli UE, która to bezprawie narazie aprobuje! I mamy pozwolić, Panie Prezydencie,  na demontaż Polski?
                                                     
  Marek Baterowicz
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Darek65

19-02-2024 [09:14] - Darek65 | Link:

"i taki człowiek został znowu premierem ?" - ano został, bo polskie społeczeństwo przestało być narodem. Dało się ogłupić propagandzie, traci tożsamość i instynkt przetrwania. Niestety, wpuszczenie do rządu Morawieckiego, to kolejny błąd. Chodzą słuchy, że Morawiecki i Duda zawarli cichy pakt, którego celem jest przejęcie PIS-u po Kaczyńskim. Na dzień dzisiejszy musi powstać nowa formacja, która skupi ludzi młodych, ale już doświadczonych. Która odetnie się od starego betonu z PIS i szkodników typu Duda i Morawiecki. Jeśli tego nie zrobią, to popłyną w niebyt lub zostaną zmarginalizowani.

Obrazek użytkownika MFW

19-02-2024 [10:18] - MFW | Link:

„Prezydent Duda mierzy się właśnie ze skutkami storpedowania przez siebie reformy sądownictwa”

Jaka była przyczyna wet Prezydenta A. Duddy wobec ustaw sądowych , IPN czy ustawy o degradacji funkcjonariuszy SB i WSI, zgłaszanych przez ZP?

Wyjaśnienie tego niby paradoksu jest takie, że Prezydent realizował interesy tych sił zewnetrznych, które staly za jego wskazaniem na kandyddata PIS na prezydenta w wyborach w 2015 roku.
Powie ktoś: jak to "sił zewnętrznych", skoro jego kandydaturę zgłosił sam Prezes J. Kaczyński?
Tak, zgłosił J. Kaczyński, ale nie dobrowolnie a pod usilnymi naciskami addministracji amerykańskiej B. H. Obamy.

Mówił o tym w wywiadzie dla PR w Katowicach 27.01.2017 roku:

Oto ten fragment wywiadu:
(...)
PRK 
- Panie premierze, musimy już niestety kończyć naszą rozmowę, nasze spotkanie, ale pozwoli Pan, ze odniosę się, no do najważniejszego wydarzenia z ostatnich dni a mianowicie mamy nowego prezydenta w Stanach Zjednoczonych. Czy po tych różnych hasłach, bo to na razie jeszcze trudno powiedzieć, że wiemy na czym będzie polegać ta polityka, ale czy po tych różnych hasłach Pan się na przykład obawia o to, że relacje polsko amerykańskie mogą na przykład ulec, nie wiem, pogorszeniu, oziębieniu?

J.K. 
- Nie sądzę, natomiast cieszę się z tego, że jest w najwyższym stopniu prawdopodobne, że ustaną te niebywałe po prostu , ingerencje w wewnętrzne sprawy polskie, które miały miejsce i których sam można powiedzieć byłem świadkiem, może to jest złe słowo, może użyję ofiarą, bo na mnie naciskano tutaj bardzo w sprawach, które nie powinny rządu amerykańskiego w najmniejszym stopniu interesować.
(…)

Dlaczego polskie spoleczeństwo jest tak bardzo upośleddzone pod wzgledem wiedzy na temat geopolityki i tego jak ta geopolityka wpływa na sprawy wewnętrzne i zewnetrzne Polski?

Ogólnie mozna odpowiedzieć na to pytanie tak:
- Dlatego, że III RP nie jest bytem suwerennym i zachowanie jej wladz uzależnione jest od interesow podmiotów zewnętrznych(Niemcy/niemiecka UE, USA, Izrael).

Aby móc sprawować kontrolę na rządem ZP pod przewoddnictwem "niesterowalnego" J. Kaczyńskiego, narzucono mu prezydenta, który wlaśnie wetem mial stawiać zaporę poczynaniom rządu, które zagrażalyby interesom tych sil zewnetrznych.

Dlaczego do tej roli  wybrano Pana A. Dudę?

Tu trzeba wrócić do wydarzeń z 10.04.2010 roku i roli jaką A. Duda wtedy odegrał a chodzi o to, że to on był w tym dniu najwyższym rangą urzędnikiem Kancelarii Prezydenta i to on umożliwił przeprowadzenie zamachu stanu przez Marszałka Sejmu B. Komorowskiego(objał funkcję p.o. prezydenta wbrew zapisom w Konstytucji).

Obrazek użytkownika smieciu

19-02-2024 [12:15] - smieciu | Link:

 ...które nie powinny rządu amerykańskiego w najmniejszym stopniu interesować.

Dziwnie wypowiada się J. Kaczyński gdyż oczywiście te i inne sprawy muszą interesować amerykański rząd. Jeśli zamierza kontrolować politykę. Swoich sojuszników ;) Być może Kaczyński miał na myśli że Polska, jej rząd, jako sojusznik, dogadany, dostanie wolną rękę, gdyż przecież jej działania będą zgodne z tym sojuszem i tak.
Warto zauważyć że choćby te zdania zadają kłam lansowanej przez PiS tezie o rządzie narodowym, niezależnym - w przeciwieństwie do Tuskowego. Mamy czarno na białym że to kolejny mit. Tak jak Tusk potrzebował zaplecza by odnosić sukcesy. Tak samo Kaczyński. I tak samo obaj byli zobowiązani zrobić coś w zamian. Więcej, Sojusznik bardzo twardo pilnuje tego czegoś bezpośrednio wpływając na bieg podstawowych spraw.
Wciąż jednak nie jest dla mnie jasne skąd ten Duda się wziął. Przynajmniej tutaj bowiem J. Kaczyński daje jedynie ogólne sugestie. Nie przeczę jednak że administracja Obamy maczała palce. Może stanowisko Prezydenta Polski jest w jakiś sposób kontrolowane przez USA?
Spójrzmy.
Rok 2017 jest pierwszym rządów Trumpa i ... to właśnie wtedy ma miejsce słynne weto w sprawie sądów. Czy Duda mógł się oprzeć płynącym stamtąd sugestiom? Chyba nie, zważywszy jego postawę wobec Trumpa, wyrażoną pamiętnym, słynnym zdjęciem, które zamieścił na Twitterze. Warto pamiętać o tych zbiegach okoliczności wobec tak lubianej tutaj tezy że Trump da kopa Tuskowi.
Także w kontekście wezwania Dudy i Tuska na dywanik do Waszyngtonu. Naprawdę nietypowa sprawa. Niezależnie od interpretacji pokazująca jak silny interes ma obecna administracja w Polsce. Wciąż, to o czym mówił Kaczyński jest jak najbardziej aktualne.

Obrazek użytkownika spike

19-02-2024 [20:48] - spike | Link:

Ja tylko nawiążę do sprawy p.Macierewicza i jego komisji śledczej:
"zespół Macierewicza ogłosił oczekiwany raport."

Wg mnie popełniono fundamentalny błąd, dochodząc na początku do przyczyny, czyli samej katastrofy samolotu, a praktycznie nie ruszono przyczyny, która była w zasięgu ręki, bo na terenie Polski, czyli od organizowania lotu delegacji, przygotowania samolotów, bo miały być dwa, a coś, ktoś spowodował, że wszyscy polecieli jednym, bo już nie było czasu na zorganizowanie drugiego samolotu, potem seria tajemniczych samobójstw, itd.
Jakby to wyjaśniono, to bezsprzeczne stwierdzenie, że to była zdrada i zamach, nie byłoby problemu, bo czy ważne jest jak tego Putin dokonał?
Jakby to ustalono, to cały świecznik rządu Tuska powinien stanąć przed sądem i skazany.
Jak Tusk już miał pewność, że przegra wybory, z obawy przed tym śledztwem zwiał pod majtki Merkel, bo tam był chroniony immunitetem.

Te i wiele innych zaniedbań Kaczyńskiego i Prezydenta, będą skutkować zniewoleniem Polski przez Berlin.

Jak obecnie widzimy, jeszcze nadzieja w rolnikach, tylko że swój gniew niewłaściwie kierują, powinni zablokować Kamysza i Kołodziejczaka, żądając ich ustąpienia z nie-rządu Tuska, którzy zapewniali ich, że zboża z Ukrainy nie wprowadzą do Polski, na początek przed ich domami wylać hektolitry gnojówki itd.

Obrazek użytkownika Jabe

19-02-2024 [21:22] - Jabe | Link:

Komisja nie była po to, żeby co­kolwiek wy­jaśnić. A Donald Tusk im­munitetu nie miał. Rolnicy mają na pieńku zarówno z Plat­formą, jak i z PiS-em.

Obrazek użytkownika MFW

19-02-2024 [21:42] - MFW | Link:

"... bo już nie było czasu na zorganizowanie drugiego samolotu..."
Okazuje się, że był drugi Tupolew i to o nim opowiadał w wywiadzie dla rosyjskiej gazety "Svoboda" świadek, dziennikarz Marcin Wojciechowski, pasażer dziennikarskiego Jak-40 nr 044:

(...)
- Gdy 10 kwietnia wcześnie rano przybyliśmy na lotnisko, powiedziano nam nagle:
 „Polecicie innym samolotem, Jakem-40, bo na prezydenckim samolocie nie ma już miejsca”.
 Zwykle z prezydentem latają dziennikarze.
 „Tu-154” to dość duży samolot, oprócz kabiny VIP, znajduje się ponad 100 miejsc dla zwykłych pasażerów.
 Ale tym razem było wielu członków delegacji, było wielu gości zaproszonych przez prezydenta.
 I wielu miało własne wieńce, które trzeba było gdzieś umieścić.
 Umieszczono je więc w 20 rzędach na ogonie samolotu. Dlatego szef administracji prezydenckiej, który zginął w tej katastrofie, zdecydował: niech dziennikarze polecą innym samolotem.
https://www.svoboda.org/a/2034647.html
Jakoś nikogo ze śledczych i badaczy tych wydarzeń, nie zainteresował ten wywiad świadka i ustalenie o jakim samolocie on mówił w tym wywiadzie.
Może o tym samym, o którym mówił Tomasz Szczegielniak podczas przesluchania przed ZP:

(...)
Przewodniczący Antoni Macierewicz:
Czy widział pan wsiadanie dziennikarzy do JAK-a?
Pan Tomasz Szczegielniak:
Nie.
Przewodniczący Antoni Macierewicz:
I zmiany, zmiany samolotu przez nich. Nic z tych okoliczności pan w ogóle nie obserwował, nie widział, nie był pan tego świadomy, tak?
Pan Tomasz Szczegielniak:
Nie, nie widziałem tego, no z prostego powodu, że cały czas byłem wtedy w tym hangarze, na terminalu i byliśmy zajęci obsługą tych wszystkich osób, które miały towarzyszyć panu prezydentowi. 
(...)
https://orka.sejm.gov.pl/opinie6.nsf/nazwa/78_20101215/%24File/78_20101215.pdf
str. 10/45
Pasażerowie  mający lecieć z Prezyddentem mieli przybywać na Okecie około 6-tej a T. Szczegielnik mówi, że obslugiwał ich "w tym hangarze, na terminalu" przed goddziną 5-tą, bo w tym czasie przybywali poddróźni Jak-40.
Nikogo te i inne relacje nie skusily do wyjasnienia tych "paradoksów".

 

Obrazek użytkownika spike

19-02-2024 [22:11] - spike | Link:

Tak czytałem o tym, także o zniknięciu nagrań z lotniska, dokumentach, rozkazach etc.

Ciekawostka, na kanale Antena emitowano różne ciekawostki od UFO po Smoleńsk, była tam mowa o tym słynnym filmie Koli, gdzie słychać wystrzały, komentarz był taki, że to strzelały poduszki powietrzne (one mają takie ładunki, podobne są w samochodach), pamiętam że była robiona analiza dźwiękowa i ponad wszelką wątpliwość stwierdzono, że to były wystrzały z pistoletów, tak się składa, że odgłos wystrzału jest charakterystyczny dla każdej broni, podobnie jak głos ludzki, można odróżnić kto czy co dało taki dźwięk. mamy więc mydlenia ciąg dalszy.
Pamiętam szyderstwa o "sztucznej mgle", aż nagle znalazł się filmik na YT, pokazujący taki agregat który w czasie trwania filmu, narobił tyle mgły, że swobodnie mógł zakryć teren lądowiska, a także info. że takie zasłony są stosowane, np. do ochrony strategicznych obiektów. Jeden ze świadków stwierdził, że jak długo mieszka w Smoleńsku, to takiem mgły nigdy nie widział.
Jest jeszcze sprawa słynnej "maskirowki", czytałem o dowodach, są bardzo przekonywujące, ale nie wiem czy tu o tym pisać.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

19-02-2024 [22:21] - wielkopolskizdzichu | Link:

"na terenie Polski, czyli od organizowania lotu delegacji, przygotowania samolotów, bo miały być dwa, a coś, ktoś spowodował, że wszyscy polecieli jednym,"
To nie ekipa Tuska planowała triumfalny wjazd Lecha Kaczyńskiego do Smoleńska w otoczeniu generalicji.
To "think tank" Jarosława stał za tym, a Macierewicz od 14 lat wytwarza dookoła tego sztuczną mgłę.

Obrazek użytkownika sake3

19-02-2024 [22:15] - sake3 | Link:

Polska nie jest krajem ,,do kosza'' tylko królikiem doświadczalnym na którym eksperymenty mogą robić różne obce siły polityczne Te siły kręcą głowami w niedowierzaniu że zniewolenie narodu to taka łatwa i prosta akcja,bez zbędnego wysiłku. Ich zdumienie nawet rośnie jak widzą naród ucieszony bezprawiem,igrzyskami rosnącymi trudnościami i uciekającą suwerennością.Fenomen na skalę światową.

Obrazek użytkownika sake3

19-02-2024 [22:37] - sake3 | Link:

Rozpoczety już projekt budowy CPK w Polsce zdaje się można też już wrzucić do kosza.Właśnie w czasie kiedy u nas namiętnie się dyskutuje ,a pan Lasek mnoży powody by nie powstał logicznie myslący Austriacy budują megalotnisko Schwechat w Wiedniu które będzie ukończone w 2027 roku.Już liczą przyszłe zyski Brawo panie Lasek,brawo cymbale Trzaskowski.Ciekawe ile dostali do łapy za to . 

Obrazek użytkownika MFW

21-02-2024 [14:36] - MFW | Link:

Nie budują a rozbudowują a koszt rozbudowy to 420 mln euro, czyli nie ma porównania do planowanego kosztu CPK i dlatego będzie takim konkurentem dla naszego CPK(gdyby powstal), bo to w Europie Śr. Wschodniej i przejmie z tego regionu dużą część "tortu"(ruch osobowy i cargo).
Zapewne będzie to dla zdrajców z koalicji 13 grudnia argument przeciw CPK, bo oni argumentu dla bezpieczeństwa nie uznają(bo go ruskie zbombarddują).