Carlson kształtuje miliony Amerykanów. Co to oznacza dla nas

Tucker Carlson przeprowadził wywiad z rosyjskim potworem, co spotkało się z powszechnym oburzeniem globalistów.  Pewne echa tego wywiadu słychać było w Polsce. Odnoszę jednak wrażenie, że większość komentatorów nie zdaje sobie sprawy z doniosłości wydarzenia jakim była rozmowa Carlsona z Putinem.

Jej waga wynika z rangi rozmówców.  Kim jest Putin, wszyscy wiedzą, jednak dla większość mieszkańców europejskiego kontynentu postać Tuckera Carlsona jest mało znana. Warto starać się zrozumieć motywacje Carlsona i śledzić jego wystąpienia, ponieważ jest to człowiek mający kolosalny wpływ na amerykańską debatę polityczną.  Misją Carlsona jest odbudowanie w Ameryce wolności słowa i wyzwolenie się od poprawności politycznej.  W efekcie stał się ikoną wyborców Trumpa, pragnących odbudować „wspaniałe USA” (słynne Make America Great Again = MAGA).

Na przemówienia Tuckera Carlsona w USA i Kanadzie przychodzą setki tysięcy ludzi, a miliony oglądają jego niedawno założoną Tucker Carlson Network.  Wielu Amerykanów chciałby widzieć Carlsona jako vice-prezydenta w potencjalnej nowej administracji Trumpa, jeżeli ten zostanie prezydentem.  Nie wiadomo czy Trump zostanie prezydentem, a już tym bardziej trudno przewidzieć, czy Carlson zostanie jednym z jego najbliższych ludzi.  Jednak już teraz wiadomo, że Carlson kształtuje myślenie milionów Amerykanów i jego wpływ na amerykańskie społeczeństwo, jak i na amerykańską politykę będzie rósł.

Wywiad jaki przeprowadził z Putinem, to ważne wydarzenie polityczne jakie wpłynie na poglądy wielu Amerykanów i zapewne przełoży się na wydarzenia o skali światowej.  Warto zatem zastanowić się nad powodem dla jakiego Tucker Carlson postanowił spędzić ponad dwie godziny rozmawiając z Putinem.  W swoim oficjalnym tekście Carlton tłumaczy, że wolność słowa polega na możliwości udostepnienia mediów obu stronom konfliktu.  Twierdzi, że o ile Zełeńskiemu zachodnie kraję udostępniają nie tylko media, ale też przemówienia w parlamencie, przyzwoitość nakazuje, aby dać możliwość wyrażenia swojej opinii drugiej stronie konfliktu, a więc Putinowi.

Ważną jednak częścią niewypowiedzianego kontekstu jest misja Carlsona, jaką jest odbudowanie demokratycznej debaty w USA. Carlson szuka w tym celu wszelkich narzędzi jakie mogą służyć do osiągnięcia celu.  W tym przypadku takim pomocnikiem okazał się Putin.  Carlson usłyszał od niego wszystko to, co chciał usłyszeć. Opowiadając o spotkaniach z amerykańskimi prezydentami, Putin dosłownie stwierdza, że powodem dla jakiego w wielu przypadkach nie mógł dojść do porozumienia z Amerykanami nie byli amerykańscy prezydenci, ale CIA.  To CIA, jak twierdzi Putin, winne jest wielu konfliktom na świecie.  To CIA, zdaniem Putina, jest organizacją odpowiedzialną za wiele zła i jest sytuacją bardzo niefortunną dla świata, że amerykańscy prezydenci są ubezwłasnowolnieni przez agentów CIA.  O wpływie rosyjskiej agentury jak KGB, FSB i GRU na rosyjską i globalną politykę Putin oczywiście nie wspomina.

Tezę o roli CIA jako głównego winowajcy wszelkich nieszczęść podziela coraz więcej Amerykanów.  Powszechny staje się w USA pogląd, że amerykańskie służby specjalne działaj na korzyść międzynarodowych układów i bogaczy faktycznie rządzących światem, a coraz mniej (o ile w ogóle) na korzyść Amerykanów. Rośnie w USA sprzeciw wobec działań globalistów, jakich działania, zdaniem wielu, doprowadziło do całej masy problemów toczących Amerykę.  Carlson, od dłuższego czasu próbujący pokazywać korupcję wśród amerykańskich polityków, dostał od Putina dokładnie to czego potrzebował.

A że przy okazji Putin przez dwie godziny opowiadał kłamstwa, z tym wiele o Polakach jakoby współpracujących z Hitlerem? Niestety opowiadał. Kłamać każdy może i wielu kłamie jak z nut, Putin nie jest tu niestety wyjątkiem.

Jednak kłamstwa Putina to tylko mała cześć problemu, jakim jest również tradycyjny już brak reakcji ze strony prezydenta i premiera RP na kłamstwa o Polakach.  Nic nie stoi na przeszkodzie, aby biuro prasowe polskiego prezydenta wystosowao w tej sprawie otwartą notę.  Można nawet poprosić Carlsona o wywiad, aby przedstawić polski punkt widzenia.  Dlaczego tak się nie stało?  Może nasz prezydent obawiał się odmowy ze strony dziennikarza?  A może wręcz przeciwnie, bał się, że dziennikarz się zgodzi i będzie zadawał niewygodne pytania?  Na przykład zapyta, dlaczego polski rząd i prezydent łamali prawa człowieka podczas covidowej pandemii?

Pytanie to najprawdopodobniej zostało by zadane, ponieważ jest jedną z podstawowych dziedzin w jakich drąży Tucker Carlson, próbujący unaocznić ludziom ogrom nieszczęść jakie spowodowały pandemiczne restrykcje.

I tu właśnie wracamy do grzechu śmiertelnego polskiej prawicy.  Pójście na współpracę z Davos i wykonywanie poleceń WEF jeszcze przez długie lata, być może nawet przez dziesięciolecia, będzie zatapiać polską prawicę. Chwilowe (?) poddaństwo względem Davos dla doraźnej korzyści utrzymania władzy nieco dłużej, skutkuje teraz naszym wyalienowaniem wśród rosnącego w świecie nurtu wolnościowego, kierującego się prawem do otwartej debaty dla wszystkich.  W efekcie współpracy z Davos, polski rząd (obojętnej jakiej opcji politycznej) nie stoi już po stronie wolności słowa, ale opowiada się nie tylko za poprawnością polityczną, ale wręcz za kneblowaniem krytyków. 

A takie właśnie zachowania piętnuje Tucker Carlson, oraz rosnąca ilość amerykańskich polityków, a przede wszystkim, zwolenników Donalda Trumpa.   Tak jak teraz Ukraina zbiera żniwo przymierza z Hitlerem, tak my płacić będziemy za przymierze z Davos, prawdziwy grzech śmiertelny Zjednoczonej Prawicy, którego konsekwencje będą kulą u naszej nogi przez całe dekady.  

Nawet chwilowe porzucanie podstawowych wartości demokratycznych dla doraźnej korzyści, to błąd o znaczeniu historycznym.  Zjednoczoną Prawicę czeka ciężka praca, jeżeli jej politycy chcą się z tego dołka, w jaki sami wskoczyli, jakoś wgrzebać.  A warto podejmować takie działania, może bowiem przyjść dzień, że będą musieli się dogadać z przyjaciółmi Tuckera Carlsona.

=====
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika smieciu

11-02-2024 [01:17] - smieciu | Link:

Z pewnością w misji Carlsona dziennikarstwo jest na drugim miejscu. Polityka oczywiście na pierwszym. Czyli na spotkanie z Putinem należy spojrzeć z punktu widzenia polityki. Polityki Trumpa i Republikanów naturalnie.
Czyli po co to spotkanie?
Według mnie odpowiedź jest naturalna. To spotkanie było oczywiście przekazem dla mas. Wywiadem, który mógł zainteresować każdego Amerykanina. Gdzie przesłanie jest proste:
Putin nie jest zasadniczo odpowiedzialny za to co dzieje się na Ukrainie. Ściślej - nie jest winny. Winny ogólnie jest Zachód, który próbuje wydrzeć Rosji jej ziemie. Winne są złe ludki z CIA itp.
Czyli w umyśle Amerykanina jeszcze bardziej dobitnie ma się ukazać bezsens tej wojny. Gdzie Putin jest właściwie ofiarą. Co ważne nawet nie prezydenta USA - konkretnie Bidena. Ale jakichś złych ludków. Tutaj mamy ukłon w stronę publiczności sprzyjającej Demokratom.
Tak by wszyscy dostali swoje dobre powody by uznać że tą wojnę należy przerwać. Że nawet dziadek Biden powinien zrobić coś by się postawić tym złym ludkom z CIA itp.
Czyli więc ostatecznie cała ta wyprawa Carlsona jest kolejnym etapem walki o wojnę. Gdzie Biden robi co się da by ją kontynuować. A Republikanie wszystko by odciąć paliwo do niej. Zadaniem Carlsona jest zwiększenie siły nacisku opinii publicznej na korzyść Republikanów. Amerykanie więc mają uznać że to postawa tej partii jest słuszna. A Biden niepotrzebnie usiłuje ciągnąć tą brudną wojnę.
Czyli więc znów, możemy zakładać że Republikanie są zdeterminowani, że nie zamierzają zgodzić się na zmiany budżetowe, które wesprą Ukrainę. To raz. A dwa, ta determinacja pokazuje że ta wojna jest naprawdę istotna. Że na tyle im nie pasuje wspieranie Ukrainy że są w stanie nawet posunąć się do swego rodzaju pozytywnego spojrzenia na Putina.

Już od pewnego czasu noszę się zamiarem by wreszcie napisać o co chodzi w tej wojnie. Wytłumaczyć skąd te wydawałoby się różne sprzeczności. Dlaczego wydaje się że Republikanie sprzyjają Putinowi.
Tylko jak pisałem, to nie dotrze do ludzi, których świat składa się prostych historyjek. Demonów. Ale takich głupkowatych o których tutaj ludzie są przekonani że wszystko wiedzą. A nawet wiedzą gdzie szukać. Np. w Niemczech.
Na tym to polega. Ludzie wierzą że świat jest prowadzony przez demony. Z diabelską podstępną inteligencją w domyśle. Ale jednocześnie te demony, które widzą, w które wierzą są zadziwiająco tępe i głupie. Np. demon niemiecki - każdy PiSowiec przecież nie tylko wie że istnieje ale doskonale wie czego chce i jak zamierza to osiągnąć...
Bo czy jest tutaj ktoś kto założy że demon jest prawdziwie diabelski, tak że widz nie ma pojęcia czego chce ani kim jest? Że to on sam, tutejszy komentator, jest głupkowaty i ma blade pojęcie o tym co się dzieje?
Nie!
Ludzie muszą mieć prosto. Jak w bajkach dla dzieci. Trudno więc w takich warunkach opisywać coś przewrotnego i (naprawdę) diabelskiego.

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

11-02-2024 [05:30] - Piotr Węcław | Link:

@smieciu

1) Republikanie/konserwatyści nie są zwolennikami Putina.
2) W USA od wielu już lat nie mówi się o konflikcie na linii Zachód - Wschód.  Ten podział zniknął wraz z roszerzeniem NATO na państwa byłego Układu Warszawskiego.
3) Obecnie linia podziału przebiega na osi demokraci/liberałowie/globaliści - republikanie/konserwatyści.  Pierwszy oboz postuluje zniesienie granic i likwidacje niepodleglych państw (Biden), drugi obóz opowiada się za odbudowaniem silnych państw niepodległych zdefiniowanych przez tożsamość narodową.

W związku z powyższym nikt nie twierdzi że "zachód" jest za coś odpowiedzialny.

Wielu natomiast wini globalistów za nieszczęścia jakich świat doświadcza w ostatnich latach, włącznie z wojną na Ukrainie. Wszyscy również zgodni są co do tego, że agresorem jest Putin.

Obrazek użytkownika Marek Michalski

11-02-2024 [09:51] - Marek Michalski | Link:

Rzeczywiście jest małe zainteresowanie tym tematem. Mimo, że mamy z jednej strony do czynienia z zaplanowaną w szczegółach propagandę a z drugiej z próbą porozumienia z USA. Obie naszym kosztem. MSZ odpowiedział, prostując kilka faktów, ale Prezydent RP nie, media umiarkowanie, większość Polaków też "nie chce drażnić niedźwiedzia".
Wywiad jest długi i wyciągnąłem z niego sprawę współpracy Rosji z Izraelem w obarczaniu winą Polaków za współpracę z Niemcami nazistowskimi.
W wypadku urągającej prawdzie wypowiedzi prezydenta Izraela w ogóle nie było oficjalnych reakcji, nieoficjalnych mało.
Tymczasem po coś się wypowiadali. Jakiś był cel.
Cel izraelski jest znany: przemysł Holokaustu i religia Holokaustu, czyli forsa i propaganda.
Putin wskazuje zasięg aspiracji i wskazuje linię Curzona a zatem do granic Unii. Wyraźnie żali się na "złych amerykanów", którzy zrobili mu Majdan (całkiem zapominając, że pokazał im figę w Syrii) i wyraźnie proponuje porozumienie tym "dobrym". Obsmarowanie Polski to, obok odwiecznych rosyjskich kompleksów, alibi dla Amerykanów gdy nas będą sprzedawać w nowym Teheranie.

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

12-02-2024 [00:25] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

MM : .."Wywiad jest długi i wyciągnąłem z niego sprawę współpracy Rosji z Izraelem".. Ten Carlson dla kogoś pracuje, przecież sam z siebie jest pionkiem, ktoś mu płaci, komuś jest potrzebny, ktoś go zrobił kiedyś frontmenem, komuś służy.  Może to "starsi i mądrzejsi" go wysłali, w ramach większej , globalnej gry? CIA? Złe? W każdym kraju służby to jądro państwa które je stabilizują. Putin wpuszcza do USA nowy ferment.... Czyli osłabia je, a ktoś komu na tym zależy użył Carlsona. Wojownik wolnego słowa ? :)

Obrazek użytkownika Marek Michalski

12-02-2024 [10:39] - Marek Michalski | Link:

To trudno mi ocenić. Oczywiście łatwiej wypromować polityka czy dziennikarza na prawicy bo po lewej chcą się zadeptać. Jednocześnie włdze USA potrzebują kogoś do kontaktów z Rosją.
Carlson bardzo się wytężał by wyglądać na zasłuchanego. Putin na luzaka. Analiza chaosu tej wypowiedzi w oryginale rosyjskim pewnie ekspertom mówi co było w planie monodramu a co nie.

Obrazek użytkownika u2

11-02-2024 [10:19] - u2 | Link:

o Polakach jakoby współpracujących z Hitlerem?

Nikt rozsądny na te kłamstwa nie zwraca uwagi. Od tego jest dyplomacja. Czyli MSZ. Prezydent nie musi reagować na każde gwienka płynące ze wschodu, czy zachodu. Czy to pani Leyen odnośnie polskich obozów śmierci czy Putlerka o rzekomej winie Polaków za 2WŚ.

PS. Co do wywiadu Carlsona z Putlerem to u was w USA panuje jeszcze wolność słowa, choć inne podstawy demokracji chwieją się. Jak sądy posadzą Trumpa do więźnia jak u nas  Wąsika i Kamyka to czuję, że może być  u was jakowaś rewolucja. Pseudo-atak na Kapitol to będzie wtedy tylko dziecinna igraszka :-)

PS2. Trump słusznie mówi, że jak Europa nie zacznie się zbroić to USA nie będą ratować Europy przed Rosją, bo ma od groma własnych problemów z 8 milionami nielegalnych migrantów, których wpuścił Biden, czy też z obłędną polityką klimatyczną stetryczałego Bidena na wzór obłędnej polityki klimatycznej UE.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

11-02-2024 [20:04] - Imć Waszeć | Link:

Na miejscu Republikanów poszedłbym drogą rozumowania Donalda Tuska. Powinni uzbroić i przeszkolić wojskowo około 2 mln tych swoich migrantów z dżungli i zrzucić na spadochronach na Ukrainę. Wtedy już żaden Putin nie zarzuci, że to jakieś wojsko amerykańskie bierze udział w walkach ;)

Obrazek użytkownika u2

12-02-2024 [10:57] - u2 | Link:

poszedłbym drogą rozumowania Donalda T

Bez przesadyzmu. T. wykonuje tylko rozkazy swoich mocodawców. To są proste sprawy, żadnego rozumowania tutaj nie ma, jest tylko wściekły atak na Bolanda :-)

Obrazek użytkownika Jabe

11-02-2024 [10:35] - Jabe | Link:

Zjednoczona Prawica prawicą nie jest. To jest jej główny grzech.

Obrazek użytkownika sake3

11-02-2024 [12:35] - sake3 | Link:

Carlson pojechał z misją odbudowania debaty publicznej.Wątpię.Pojechał z jasno określonym celem i nieprzypadkowo wybrał tak wdziecznego rozmówcę jak Putin.Carlson jest przedstawicielem Amerykanów uważających CIA za wcielenie wszelkiego zła jakie dzieje się na świecie.W wywiadzie znalazł potwierdzenie swojej tezy nie przejmując się zbytnio kłamstwami Putina czy faktem funkcjonowania w Rosji  GRU,FSB czy KGB.co skrzętnie w wywiadzie przemilczano albo nie poruszono..Czy w takim razie jego zadanie polegające na odbudowaniu wolności słowa i wyzwolenia od poprawności politycznej zostało wykonane? Raczej nie ,ale nie oznacza to że sam wywiad nie był potrzebny.Z cała pewnością przysłuży się do dalszych debat a przynajmniej do zastanawiania się nad problemami dzisiejszego świata.Można tu pokusić sie o porównanie z rzemiosłem dziennikarskim Carlsona i niezyjącej już włoskiej dziennikarki Oriany Fallaci Fallaci przedstawiała w swoich wywiadach z głowami państw jaką polityką kierują się państwa Jej dociekliwość nie wiązała się z narzucaniem celu tylko z jego znajdywaniem w poszczególnych rozmowach..

Obrazek użytkownika paparazzi

11-02-2024 [18:54] - paparazzi | Link:

Celnie w punkt.

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

12-02-2024 [00:41] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

sake3 :  ..."{GRU,FSB czy KGB.co skrzętnie w wywiadzie przemilczano..."  :) A taki dociekliwy wojownik o "wolne słowo" :) 

Obrazek użytkownika sake3

12-02-2024 [11:31] - sake3 | Link:

@Bogdan Lipowicz.......Więc jaką wartość ma ten okrzyczany i wychwalany wywiad? Carlson pojechał z pytaniem i gotową odpowiedzią bo w oczach opinii Amerykanów jest na topie.Powierzchowny wywiad dziennikarza pracującego pod tezę Czym tu się zachwycać.

Obrazek użytkownika paparazzi

15-02-2024 [23:40] - paparazzi | Link:

Drugi punkt. Love.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

11-02-2024 [14:31] - Chatar Leon | Link:

Oby Trump wygrał. Oby szlag trafił Unię Niemiecką. Niech wreszcie ch... strzeli niemieckiego ryżego przydupasa z jego hołownianymi ciulami!
To dupokraci za kadencji Obambiego odstawili reset z ruskimi, wojna na Ukrainie od 2014 jest tego konsekwencją i to dupokraci dzisiaj obłudnie chwalą tradycyjnie prorosyjskich Niemców jako "kochających Ukrainę przywódców Jewropy".
Prawdopodobnie za rządów Trumpa obecna faza putinowskiej agresji nie wybuchła by.

Obrazek użytkownika smieciu

11-02-2024 [14:52] - smieciu | Link:

To wszystko są twoje iluzje, które są bezsensowne. A w sumie nawet zabawne, gdyż jest wręcz odwrotnie.
Przede wszystkim Reset był zasługą Obamy to fakt. Ale nie jest winą Tuska że akurat nieco wcześniej wygrał wybory w Polsce i musiał giąć kark przed Amerykanami. To gięcie było jednak na tyle kiepskie że Obamowcy postanowili więc wymienić ekipę rządzącą w Polsce na odpowiednich przydupasów. To nie PO a PiS wygrał dzięki Obamie. Taśmy itp. Zabawne jest to wypieranie fundamentalnych faktów.
To PiS wszedł w wojnę na Ukrainie z pełnym zaangażowaniem tak jak tego chciała ekipa Resetowców.
Więc ... zaskoczy cię jeszcze rzeczywistość. Z kim trzyma Trump.

Sam sobie zaprzeczasz w oczywisty sposób. Uważasz bowiem Niemców za sprzymierzeńców Rusków a chcesz by wygrał Trump, który robi co tylko może by zaszkodzić rządowi Zełenskiego. Czyli swoją polityką wspiera obłudników niemieckich.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

11-02-2024 [15:02] - Chatar Leon | Link:

@Kinderpunk
Najpierw przeczytaj to, co sam napisałeś. Potem zdecyduj się:
A) Reset Obambiego to jakaś moja "iluzja, nawet bezsensowna".
B) Reset Obambiego to fakt, z którym się zgadzasz.
Jak się zdecydujesz, to dopiero potem wypowiedz się, kto "zaprzecza sobie w oczywisty sposób".

Obrazek użytkownika smieciu

11-02-2024 [15:06] - smieciu | Link:

Specjalnie dla ciebie, powtórzę. Skoro to takie trudne.
Za Reset był odpowiedzialny Obama - jak napisałem, z tym jednym punktem zgadzam się. Reszta jest twoją fałszywą iluzją.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

11-02-2024 [15:12] - Chatar Leon | Link:

@Kinderpunk
Czyli teraz nie wszystko jest moją iluzją (jak stwierdziłeś parę minut wcześniej) a jedynie tezy oprócz tej o resecie Obambiego?
Trolluj dalej ...

Obrazek użytkownika smieciu

11-02-2024 [15:21] - smieciu | Link:

Widzisz napisałeś ewidentnie nie trzymający się kupy kawałek tekstu i teraz próbujesz się wymigać. A tu biedne dziecko punk cię punktuje...
A ty nawet nie napisałeś że Obama odpowiadał za Reset. Bo jest to oczywiste. Więc...
Tak chłopie, wszystko co napisałeś jest twoją iluzją.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

11-02-2024 [16:53] - Chatar Leon | Link:

@Kinderpunk
Trolluj dalej młocie.... Trolluj sobie dalej... 

Obrazek użytkownika u2

11-02-2024 [18:09] - u2 | Link:

chatar - szmaciu 1 - 0

Obrazek użytkownika sake3

11-02-2024 [18:44] - sake3 | Link:

Mecz chyba jeszcze niedokończony,dopiero pierwsza połowa.Za dużo tu jednak demonów,diabelskiej inteligencji,pudelka,bajek w wykonaniu jednego z graczy.Ale na frustrację spowodowaną dzisiejszymi skokami narciarskimi i dopiero czwarte miejsce Żyły nawet przydatne te naszoblogowe zmagania..

Obrazek użytkownika u2

11-02-2024 [19:42] - u2 | Link:

Ale ja gram w szachy, nie haratam w gałę. A chatar powiedział dla szmacia: szach i mat. To są proste sprawy :-)

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

11-02-2024 [15:23] - wielkopolskizdzichu | Link:

Prawdziwych Polaków marzenia o Trampku jak sobotnie myślenie koguta o niedzieli.