Śmierć liberalnej demokracji

System liberalnej demokracji miał na celu wzmocnić ochronę praw człowieka, szczególnie uniemożliwić wykorzystywanie demokratycznego głosowania do gwałcenia praw osób, które znalazły się w mniejszości.

Sama demokracja pozbawiona hamulców może okazać się dla człowieka równie niebezpieczna jak ustrój totalitarny. Najbardziej znanym przykładem są tu oczywiście hitlerowskie Niemcy. Hitler przejął władzę w demokratycznych wyborach i natychmiast zaczął ograniczać prawa obywateli innych ras i przeciwników politycznych, wprowadził terror i cenzurę. Na koniec zlikwidował demokrację jako taką. Podobną drogą szła rewolucja francuska. Zaczęło się od zwołania stanów generalnych, czyli parlamentu, a skończyło na wielkim terrorze wobec przeciwników. Na koniec władzę przejął monarcha, który omal nie ustanowił nowej dynastii. Trzeba jednak przyznać, że Napoleon złagodził terror, a niektórym narodom niósł wolność.

Pomysłem na ograniczenie wypaczeń demokracji było powstanie ruchu chrześcijańsko-demokratycznego. Pojawiły się limity wynikające z podstawowych praw naturalnych, a wyborcy i politycy otrzymali wskazania, czym należy kierować się w polityce, by demokracja nie stała się karykaturą samej siebie. W latach 90. ubiegłego wieku ruch chadecki wszedł jednak w głęboki kryzys. Ograniczenia wynikające z praw naturalnych i tradycji chrześcijańskiej Europy zaczęły być powoli zastępowane lewicowo-liberalną rewolucją. Do kanonu zachowań polityków weszły polityczna poprawność i wreszcie szeroko pojęta koncepcja gender. Zasady demokracji ograniczali ideolodzy nowej rewolucji, którzy powoli wprowadzali cenzurę na uczelniach, w kulturze i mediach.

Idealnymi organami do egzekwowania nowych zasad stały się instytucje Unii Europejskiej. Mają one słaby mandat demokratyczny, ale za to zyskują coraz większą przewagę nad państwami członkowskimi. W imię zasad „unijnych”  – liberalnej demokracji – narzucają swoje reguły, nierzadko wbrew demokratycznej woli poszczególnych narodów. Zasłonę liberalnej demokracji wykorzystują najsilniejsi gracze, którzy cynicznie realizują swoje interesy. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że decyzje instytucji unijnych często są efektem gry wywiadów i lobbystów państw całkowicie niedemokratycznych albo wręcz totalitarnych. Dotyczy to bardzo różnych dziedzin życia, z ulubionym tematem lewicy, czyli ekologią, włącznie. W rezultacie produkcja z „ekologicznej” Europy zaczęła przenosić się do krajów, które tę sprawę mają w nosie.

Dzisiaj widać, że Europę, a także USA, zalewa bunt ludzi, którzy z różnych powodów mają dosyć liberalno-lewicowej rewolucji i chcą, by demokrację oprzeć przynajmniej na zdrowym rozsądku. Ale to nie ten bunt ostatecznie wykończy lewicowy nurt liberalnej demokracji. Wykończą ją sami jej obrońcy. W imię obrony tego systemu zaczynają oni prześladować swoich przeciwników, wprowadzać coraz bardziej brutalną cenzurę, a wreszcie zupełnie bezczelnie próbować wpływać na wynik wyborów. Bez względu na to, kto wygra tę bitwę, to jej zwycięzca liberalnym demokratą już nie będzie.

Najbardziej ośmiesza zasady tego systemu  obecna sytuacja w Polsce, kiedy to do obrony liberalizmu werbuje się sędziów, prokuratorów, a nawet oficerów wywodzących się z komunistycznego totalitaryzmu. To raczej już koniec złudzeń. Z liberalnej demokracji zostaje wyłącznie obrona interesów tych, którzy mianowali się jej prorokami. Nic nowego w historii rewolucji. Do zobaczenia, panowie, w innych epokach, gdy ludzie trochę zapomną.

Felieton z najnowszego wydania tygodnika"Gazeta Polska" z 7 lutego 2024

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

07-02-2024 [11:50] - NASZ_HENRY | Link:

 

Żeby Nasze Blogi  miały więcej sensu, to powinny być reklamowane na TV Republika tak jak TV jest reklamowana na NB
oraz powinny być mniej zafajdane 😉
 

Obrazek użytkownika sake3

07-02-2024 [11:56] - sake3 | Link:

Czym?

Obrazek użytkownika Pers

07-02-2024 [12:39] - Pers | Link:

@sake
Jak czym?
Mało tu @fekaliuszy?

Obrazek użytkownika Tezeusz

07-02-2024 [13:38] - Tezeusz | Link:

@ Ruszkiewicz  vel @ Pers a mało tutaj chamów z portalika NEon24  co obrażają Redaktora Sakiewicza i blogerów NB - fakty proszę :
https://naszeblogi.pl/64030-ch...

Tak pisze o @ Ruszkiewiczu jego kolega z portalu NEon 24, org niejaki @ Zawisza cytuję.
"Widzisz Jarku, jeśli ktoś się myli, to można napisać w czym się myli, ale ty niczego takiego nie znalazłeś, stąd wypisujesz "stek bzdur", opowiadasz o twoim klubie żydobanderowskich ścierwoiszy, których z rozpalonymi policzkami czytasz, a potem informacje o nich na Neon przynosisz? Ja im życzę zdrowia, bo tak postępuje każdy człowiek, któremu nienawiść rozumu nie wypaliła i niech sobie idą swoją drogą. A ty ślęczysz tam, ekscytujesz się, robisz im reklamę. Pomyśl, kogo to interesuje, jeśli rosyjska propaganda nie wyprała ci mózgu ze sterylizacją?"
https://zawisza.neon24.net/pos...
"Żydobanderowskie ścierwa. Na co dzień rezydują w szczujni Sakevycza, kawalera orderu banderowskiej bezpieki.
Teraz mają szczytowanie bo nawet tam zdarzają się Polacy upominający się o sprawiedliwość dla pomordowanych.
To człekopodobne ścierwa, które za wszelką cenę chcą wybielić swoich ziomków."

https://spiritolibero.neon24.n...

itd...itd...

 

Obrazek użytkownika Kaczysta

07-02-2024 [13:46] - Kaczysta | Link:

dachowiec
ale zbyt wiele sowieckich pedofilii z Toy-toy-a

Obrazek użytkownika Pers

07-02-2024 [14:23] - Pers | Link:

@qvaczek
Twój ulubiony @admin napisał następny fajny tekst https://zawisza.neon24.net/pos...
Kiedy zaprezentujesz go czytelnikom NB? :))))))))))

Obrazek użytkownika Tezeusz

07-02-2024 [17:12] - Tezeusz | Link:

@ Rus
Na stronce poszły już inne ciekawsze scierwoneonowe agitki.. poszły ! nie denerwuj się misja trwa do skutku przecież wiesz Opara ciebie informował.

Obrazek użytkownika sake3

07-02-2024 [13:47] - sake3 | Link:

@Pers......Słowo fekaliusz pana autorstwa jest obraźliwe dla wszystkich użytkowników NB.Pan z wielkim upodobaniem go nadużywa. samemu nie będąc wolnym od tego grzechu.

Obrazek użytkownika Pers

07-02-2024 [14:04] - Pers | Link:

@sake
//Pers......Słowo fekaliusz pana autorstwa jest obraźliwe dla wszystkich użytkowników NB.//
Nie nazywam tak wszystkich użytkowników NB tylko kilku @fekaliuszy.

//Pan z wielkim upodobaniem go nadużywa. samemu nie będąc wolnym od tego grzechu.//
Pokaż mi gdzie używam słownictwa kojarzącego się z fekaliami.
Po prostu kłamiesz.
No ale solidarność sekciarska ma swoje wymagania :)))

Obrazek użytkownika Tezeusz

07-02-2024 [17:11] - Tezeusz | Link:

@ Rus .. jak mówisz do chama - ty chamie on zdziwiony patrzy w lustro....Popatrz w lusterko co widzisz ?

Obrazek użytkownika sake3

07-02-2024 [17:52] - sake3 | Link:

@Pers......,,,Pokaż mi gdzie używam słownictwa kojarzącego sie z fekaliami''.....Co tu dużo szukać,dwie linijki wyżej sam pan przyznaje że tak nazywa kilku@fekaliuszy..No więc gdzie kłamię? Jestem przeciwnikiem zaśmiecania język polskiego w dyskusjach każdym wyrazem nieparlamentalnym.nie tylko tym..Nazwanie mnie sekciarą również. 

Obrazek użytkownika Pers

07-02-2024 [18:11] - Pers | Link:

@sake
Zaczynam odnosić wrażenie, że "polska język" to dla ciebie za "trudna język" :)))

Obrazek użytkownika Tezeusz

07-02-2024 [21:16] - Tezeusz | Link:

@Rus gówno
I śmierdzi dalej szambem..i chamem...fakty ? Wracaj do scierwonronka jest penetrowany....jak twój były blog z "Z" i skończy jak ten blog.

Obrazek użytkownika sake3

07-02-2024 [21:44] - sake3 | Link:

@Pers...A ja odnoszę wrażenie ,że u pana krucho z logiką skoro sam sobie zaprzecza..

Obrazek użytkownika paparazzi

07-02-2024 [16:25] - paparazzi | Link:

Cześć Sake, stuknęłaś w stół ach te nożyce -:).

Obrazek użytkownika Pani Anna

07-02-2024 [13:51] - Pani Anna | Link:

Pojęcia nie mam, czym jest "liberalna demokracja" , Arystoteles o takiej nie wspominał. Problem jest w tym, że w Polsce władza ustawodawcza, wykonawcza i sądownicza wzajemnie się nie równoważy,  a państwo teoretyczne istnieje tylko na papierze. Łatwość wprowadzenia całkowitego bezholowia w zaledwie kilka tygodni po przejęciu wladzy przez opozycję tylko ten smutny fakt potwierdza. 

Obrazek użytkownika Czesław2

07-02-2024 [15:59] - Czesław2 | Link:

Zastąpienie władzy ustawodawczej władzą sądowniczą przyszło z usa.
Wszędzie można wprowadzić bezhołowie mając ZOMO.
Dla polityków sprawa idealna, Bruksela likwiduje Polską jak chce.

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

07-02-2024 [17:05] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

Czesław 2 :A..., z USA. A ja już się bałem że z Rosji. No to śpię spokojnie. Jak kiedyś Niemcy i ruskie pozbędą się USA z Europy, i wejdą ruskie, a wtedy wejdą na pewno, to będziemy mieli "dobry i wypróbowany"  model demokracji. Obawiam się tylko, że wtedy wielu głośnych "demokratów", np M. Gortat, jak i wielu komuszych "demokratów",  wyjadą wtedy zamieszkać w swoich rezydencjach w tych usa. Wiadomo, każdy  ciągnie do gorszego. :)

Obrazek użytkownika Marek Michalski

07-02-2024 [18:07] - Marek Michalski | Link:

Postawił Pan Redaktorze ważne pytanie już w pierwszym zdaniu. Co w demokracji jest hamulcem by nie stała się totalitarna? Prawo naturalne, czyli ład stworzony przez Boga.
Problem zaczyna się w chwili gdy przez głosowanie ustanawia się prawa negujące prawa naturalnie uzyskane z chwilą urodzenia i niezbywalne.
Np.Czy wolno zabijać niewinnych? Czy wolno zabierać jednym by dać drugim?
Obecnie jesteśmy już nawet nie na etapie tyranii większości. Tej w Unii Europejskiej nie ma, bo rządzi tajna oligarchia, która steruje dekretami, wyrokami i głosowaniami, poprzez swoich jawnych komisarzy, sędziów, parlamentarzystów. Totalitaryzm UE został zaplanowany od początku i dowodami na to są np.obszerność i wieloznaczność umowy stowarzyszeniowej, wyższość prawa unijnego nad polskim czy kolejne zobowiązania z łaskawym odroczeniem zapadalności w czasie. W ten sposób pozbyliśmy się suwerenności krok po kroku.

Demokracji, liberalizm i chadecja zostały użyte jako fałszywe flagi dla marksizmu w wersji opisanej w Manifeście z Ventotene. Weszły do nowomowy co prowadzi do pomieszania pojęć.
Sprowadza to dyskusje na manowce. Np. w USA partia komunistyczna została zdelegalizowana i mamy tam tylko liberałów i demokratów a nigdy komunistów. Tymczasem ktoś wdrażał program KP USA, skoro zdaniem jednego z Noblistów został zrealizowany w USA w latach 60tych za prezydenta Johnsona.
Nie może więc dziwić, że towarzysz Balcerowicz (stypendysta w USA w latach 70tych) dostał od towarzyszy z Zachodu do zrealizowania program „liberalny” a towarzysze z PRLowskich służb biegli w marksizmie-leninizmie nie musieli zmieniać poglądów po przewerbowaniu.
W kolejnych latach, w jakim jak nie komunistycznym duchu, były prowadzone szkolenia dla prawników, których prawa nauczali kształceni w Duraczówce?

Cała transformacja ustrojowa jest w rzeczywistości przejściem z komuny sterowanej w Moskwie na komunę sterowaną z Zachodu.
 

Obrazek użytkownika Kaczysta

07-02-2024 [19:22] - Kaczysta | Link:

Bydlak E. Gierek nazywał polskich patriotów, robotników Radomia i Ursusa- warchołami i chuliganami. Dziś,Hujownia  ten pajac sejmowy użył tych samych słów wobec pełnoprawnych posłów pod Sejmem. Gierka nie rozliczyliśmy, ale tobie sqrwysynu już nie odpuścimy, chamski gimnazjalisto za worek ziemniakow!

Obrazek użytkownika Ryan

07-02-2024 [19:40] - Ryan | Link:

Chętnie bym tej ludzkiej padlinie ryja wyprostował w drugą stronę

Obrazek użytkownika Ryan

07-02-2024 [19:38] - Ryan | Link:

5 lat temu, 7 lutego 2019 odszedł od nas Jan Olszewski.
POLAK

Obrazek użytkownika Kaczysta

08-02-2024 [00:40] - Kaczysta | Link:

Oberlejtnant Tusk czuje się tak pewnie, że kpi ze wszystkich poważnych spraw w Polsce. Parasol medialny, biznes, UE, kryminaliści to mocna broń bez wątpienia. Ciężko będzie, minie trochę czasu, ale w końcu wyląduje na śmietniku historii.
Bez duszy, bo po Smoleńsku mu zgniła.