DEMOL-KRACJA

Ten nowy termin przyjął się już w III RP, która wraca do „norm” peerelowskich  z szybkością gazeli. To jakby reanimacja stalinizmu, co zauważył nawet Prezydent. I wracają czasy dyktatury „przewodniej”  partii  Platformy Zjednoczonej Pod Rewolwerami ( PZPR-bis) ,złożonej z partyjek  wzdychających, aby „było tak jak było”, nie wyłączając wzorów sprzed 1989. A  zaprogramowanej przez sąsiadów zza Odry i ku uciesze oligarchów  zza Bugu. A mafia Tuska, głównego herszta , łamie od razu wszelkie prawa i demokrację, chyba podług kryteriów unijnych, robi więc fatalną reklamę dla demokracji stosowanej w UE, dla której Tusk pracuje z zapałem i oddaniem wiernego agenta.

A lokaje i służki Tuska nawet już chodzą z nożyczkami wokół konstytucji RP. Tylko patrzeć jak obetną w konstytucji co im się żywnie spodoba, albo aresztują ją  pod byle pretekstem i zdeponują w szklanym mauzoleum jako obiekt muzealny. W tej politycznej calamitas pałac prezydencki uchodzi jeszcze za jedyny legalny i praworządny ośrodek państwa, rujnowanego z taką nienawiścią przez „koalicję obywatelską” , zwaną też koalicją 13 grudnia z racji daty jej umocowania przy władzy, a daty kojarzącej się ze stanem wojennym WRON-u. Ta koalicja 13 grudnia radykalizuje się z każdym dniem, pod przewodem ferajny tuskowej, w której wyróżniają się Bodnar, Budka czy Hołownia...Czy musiało dojść do takiej tragedii ?

      PiS wygrał wybory, zabrakło mu raptem 36 posłów do większosci – czy z tak błahego powodu ludzie Tuska mają jakiekolwiek prawo demolować Polskę ?  Pan Leszek Sosnowski narzeka w krakowskim „Wpisie” na -  jego zdaniem -  słabą kampanię wyborczą: „Episkopat  wydał co prawda specjalne vademecum wyborcze, ale po pierwsze zrobił to za późno, a po drugie nie nagłośnił go i nie nakazał odczytywać z ambon – przeszło zatem bez większego echa” ( „Wpis” nr 10/ 2023, str.5).

A zatem poważne niedopatrzenie, Kościół nie powinien stać z boku.   Dodaje pan Sosnowski, że nie wykorzystano też w kampanii postaci i nauczania naszego Ojca Świętego. Rzeczywiście, niepowetowana  to szkoda. Ale czy właśnie  z tych powodów jest tragedia ? Wybory zostały wyraźnie sfałszowane, jeśli w pewnych lokalach wyborczych głosowano do 3 w nocy (!!), albo dopisywano tysiące głosów na konto PO! Tu leży przyczyna deficytu owych 36 posłów...

Tak czy owak, dziś musi działać jedyny   bastion praw czyli pałac prezydencki. A Polska musi szukać dodatkowo sojuszników i  autorytetów tej miary, jakim był kiedyś prymas Tysiąclecia kardynał Stefan Wyszyński, nazwany tak w maju 1981.  A właśnie  że w roku 2024 minie stulecie pzyjęcia przez Niego święceń kapłańskich ( 3 sierpnia br), co jest okazją do przypomnienia i Jego dorobku, obok wielkiego dzieła Św.Jana Pawła II. Niech żywi nie tracą nadziei, a niechże znajdą też oparcie w przemyśleniach  naszych wielkich Cieni.

                                                     Marek Baterowicz
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

19-01-2024 [07:10] - NASZ_HENRY | Link:

Rządy neostaliniątek idą do przodu jak tajfun a PIS uważa, że się uchowa przez zasiedzenie...😉  

 

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

19-01-2024 [08:43] - Siberian Husky Dog | Link:

Jeśli podejrzany o defraudację ponad 90 mln. w aferze POLNORD,  Giertych ma rozliczać PiS z rzekomego łamania praworządności, to tak, jakby powołać Ministerstwo Skromności i Cnoty, a na jego czele postawić burdelmamę Krzywonos

Obrazek użytkownika Mika

19-01-2024 [10:05] - Mika | Link:

Doszło do wielkich nadużyć i przekrętów w czasie wyborów. I co? I nic. PiS siedział cicho, PKWN siedział cicho i SN to klepnął. Czy  te nowy metody na oszustwo wyborcze zostało przeanalizowane, nagłośnione, zlikwidowane? Czy jesteśmy przygotowani na to, aby się w kolejnych wyborach nadużycia nie powtórzyły? Wszyscy się wzburzają i na tym się kończy. Jak się szanowna Prawica nie weźmie do roboty to ponownie będzie mrugać oczkami......

Co do kampanii Prawicy. Mam wrażenie, że posłowie żyją w jakieś swojej bańce. Przerąbali wybory swoim lenistwem i niekompetencją. Mija 3 miesiąc. Wyborcy myśleli, że PiS się ogarnie i zorganizuje, a  "oni liżą rany i są w szoku" nadal. Może nie powinniście piastować tych funkcji. Może tak obrośliście tłuszczem i niemoctwem, że nie ma co liczyć na odebranie władzy kolaborantom rządu tuska. Może w tym rozpasaniu zjedliście młodzieżówki Prawicy, bo zaginęły..... Tyle się mówi, próbuje do Was dotrzeć i nic ........ 

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

19-01-2024 [10:13] - Siberian Husky Dog | Link:

Zauważyliście, że najbardziej demokracji i szczęścia ludu mają pełne gęby Putin, Łukaszenka, Kim Dzong Un czy Tusk? Wywracanie kota ogonem i zmiana sensu pojęć, to ulubione zajęcie zapierdziałej satrapi.

Obrazek użytkownika u2

19-01-2024 [10:54] - u2 | Link:

Wywracanie kota ogonem i zmiana sensu pojęć

Nie pamiętasz PRL-u? Wtedy było dokładnie jak dzisiaj. Wiadomo było, że TV i inne przekaziory kłamią na potęgę. Stąd te wściekłe ataki na TV Republika. To ostoja wolności w zamordystycznym kraju. Mamy zamordystyczną "demol-krację". W PRL-u nazywano to demokracją ludową.

Obrazek użytkownika sake3

19-01-2024 [16:34] - sake3 | Link:

Autor pisze o szukaniu autorytetów takiej miary jaka prymas Wyszyński czy Jan Paweł II.Tyle że dla dzisiejszych Polaków od lat szkolonych w nienawiści do nich nie są już autorytetami.Dziś są przedmiotem ohydnych wypowiedzi,wulgarnych żartów,czy dewastacji pomników. Przecież to nie tak dawno znowu gdy zakatowano za msze za Ojczyznę wielki autorytet tamtych czasów Jerzego Popiełuszkę.Dziś para dziennikarskich szmat  z Radia Zet rży ze smiechu z dowcipu -,,jak się nazywa popie łóżko''?Popiełóżko''Jak pan chce takiego pokroku ludzi przekonywać?