Tusk zdejmie spodnie przed kamerą?

Przegraliśmy wojnę – powiedziała Anne spoglądając przez okno. – Straciliśmy wszystkie media, właściwie każdą publiczną instytucję, co gorzej, również szkolnictwo. Formatują nasze dzieci od maleńkości, piorą ich mózgi od przedszkola aż do końca studiów uniwersyteckich.

Nie wiedziałem jak odpowiedzieć na stwierdzenia mojej znajomej. Patrzyliśmy przez okno na grupę dzieci wychodzącą ze szkoły. Niestety musiałem przyznać jej rację. Nasza cywilizacja oparta na wartościach chrześcijańskich zbudowanych na fundamencie greckiej demokracji, i wzmocniona systemami oraz prawem rzymskim, przegrała wojnę kulturową.

Obyczaje, normy zachowania, ale i podstawowe prawa i zasady przestały być wytycznymi naszego społeczeństwa.  Nie tylko tego nad Wisłą, ale całej społeczności zachodniego chrześcijaństwa.  Pomimo teoretycznego upadku komunizmu w Europie wschodniej, homo sovieticus, ten nowy człowiek radziecki, o jakim marzyli barbarzyńcy rewolucji październikowej, stał się wzorcem współczesnego człowieka na całym praktycznie świecie.

Tego samego człowieka z piosenki Andrzeja Sikorowskiego:

"Ktoś przed kamerą spodnie zdjął
Nie wstydzi żadnej się rozmowy i jest niezwykle kontaktowy"

Krakowski artysta dokonał tej obserwacji prawie 30 lat temu.  Niestety przez te lata wyprodukowano prawie dwa pokolenia osób „niezwykle kontaktowych” i niewstydzących się żadnej rozmowy.  Widać to, niestety aż nadto dobrze, w naszym Sejmie i Senacie.

Produkcja „kontaktowych” i zdejmujących spodnie przed kamerami swoich telefonów, by później afiszować się swoimi ułomnościami w mediach społecznościowych, trwała prze te wszystkie lata, i co więcej – nabiera rozpędu. Efektem tej produkcji jest wielu naszych nowych parlamentarzystów.

Dla osób, którym wydaje się, że nasz parlament sięgnął nowego dna, mam jednak złą wiadomość – w najbliższych latach kolejne dna będą regularnie przebijane, aby osiągnąć kolejne doły, odkrywać nowe dna ludzkiego upadku.  A wszystko dlatego, że produkcja „ludzi postępu” trwa i przybiera na sile. Dla nas konserwatystów, są to doły. Jednak dla nich, ludzi radzieckich, to postęp i osiąganie nowych wyżyn cywilizacyjnych.  Tego uczy naszą młodzież współczesna szkoła i telewizja, ludzie „nauki i sztuki” a przede wszystkim “influencerzy”, często zaczynający swoje kariery czterema literami. 

Dla nich oczywiście nie jest to problem – świat coraz bardziej staje się im przyjazny. A właściwie nie tyle przyjazny, ale swój własny. To ich świat, w jakim moją swoich współziomków, jak powiedziała moja znajoma zza oceanu – w każdej możliwej instytucji państwowej, mediach, ale też i w większości korporacji.

Co wynika z tego dla nas – ludzi kierujących się zasadami chrześcijańskimi, starających się postępować według Dekalogu oraz zasad starożytnej demokracji greckiej zbudowanej na fundamencie debaty prowadzonej z szacunkiem dla poglądów odmiennych?

Przed wszystkim, aby zacząć działać w celu naprawy naszej cywilizacji, konieczne jest przyznanie podstawowego i przykrego faktu – przegraliśmy wojnę kulturową.  Już dość dawno straciliśmy główne instytucje i organizacje jakie kształtują codzienne życie.  Oszukiwanie się, że żyjemy w cywilizacji chrześcijańskiej będzie tylko opóźniać nasze działania na rzecz naprawy tego zrujnowanego świata w jakim nieoczekiwanie przyszło nam żyć.  

Jak przekonuje mój znajomy konserwatysta działający w USA, w obliczu utraty podstawowych sfer oddziaływania na społeczeństwo – jak choćby media, szkolnictwo, literatura i film lub teatr (ktoś jeszcze chodzi do teatru?), jedyne co nam pozostaje to prowadzenie wojny podjazdowej w celu osłabienia globalistycznego okupanta.

Podstawowym kierunkiem takiej podjazdowej kampanii musi być zwiększenie aktywności inicjatyw oddolnych. A więc tworzenie przez lokalne społeczności nowych platform mediów społecznościowych (patrz Truth Social założony przez Trumpa), mediów internetowych, blogów, ale również lokalnych stacji telewizyjnych i radiowych. Kolejny element tej kampanii to rozwijanie sieci kontaktów i wymiana informacji – ludzie muszą wiedzieć o nowych stacjach telewizyjny, kanałach na Youtube, Rumble i innych.  Towarzyszyć musi temu praca i podstaw, a więc uświadamianie młodzieży.  Trud ten muszą zadać sobie przede wszystkim rodzice, którzy powinni pamiętać, że ich dzieci każdego dnia poddawana są intelektualnej indoktrynacji zarówno w szkole jak i w mediach społecznościowych.  Indoktrynacji o skali i intensywności jakiego człowiek jako gatunek nigdy jeszcze nie doświadczył w historii.  

Te oddolne inicjatywy w lokalnych społecznościach, wśród przyjaciół i znajomych maja potężną siłę rażenia. W ostateczności, dla większości osób, w życiu codziennym, największą wagę oddziaływania mają ludzie i organizacje z najbliższego otoczenia.  Nawet jeżeli ogólnopolski TVN będzie przekonywał, że najlepszym kandydatem na posła jest osoba wyłuskująca pluskwy ze swojej głowy podczas obrad Sejmu, wyborcy zagłosują na osoby cieszące się poparciem najbliższych przyjaciół.

Zachęcam wszystkich do udzielania się w lokalnych organizacjach, obojętne czy jest to towarzystwo ochrony zwierząt, klub akwarystyczny lub klub miłośników zupy pomidorowej.  Wciąganie do tej pracy u podstaw osób cieszącym się powszechnym szacunkiem i bardziej znanych we wsi, mieście lub regionie to kolejny kluczowy element odzyskiwania skradzionej przez człowieka radzieckiego cywilizacji.

Jak na razie nasza milcząca większość zdecydowała się na rolę obserwatora postępującej degrengolady. Jeżeli tego nie zmienimy, produkowane będą kolejne pokolenia „niezwykle kontaktowych”. I jeżeli Donald Tusk nie jest wystarczająco postępowy, aby zdjąć spodnie przed kamerami, w rychlej przyszłości będziemy mieli premiera jaki chętnie sfotografuje się w Sejmie pokazując intymne części ciała. Zresztą zdjęcia posłanki Jachiry bez spodni można łatwo znaleźć w internecie.

=====

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Czesław2

10-12-2023 [07:44] - Czesław2 | Link:

Następni postępowi obywatele zgłaszają akces do światłego świata Rothschildów. To po Watykanie Gruzini.

Obrazek użytkownika Czesław2

10-12-2023 [08:14] - Czesław2 | Link:

Kluczowym pytaniem jest, kto jest właścicielem globalnych mediów, kto poprzez te media wystawia kandydatów do władz i kto to finansuje. Na wszystkie pytania jest jedna odpowiedź.

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

10-12-2023 [20:21] - Piotr Węcław | Link:

Blackrock i Vanguard.  Czyli Larry Fink, Bill Gates, George Soros, rodzina Rothschildów, i ich cyngiel Klaus Schwab. 

Obrazek użytkownika u2

10-12-2023 [08:05] - u2 | Link:

nie jest wystarczająco postępowy, aby zdjąć spodnie przed kamerami

Sądząc po jego wiecznie wilczym spojrzeniu to może kazać to zrobić komuś z jego przydupasów.

PS. Przed chwilą słyszałem Hoło mówiącego podniesionym głosem jak to demokracja ma się dobrze w Bolanda, a nie tak dawno wszyscy z totalniaków twierdzili, że żyją w totalitarnym kraju :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika sake3

10-12-2023 [08:32] - sake3 | Link:

Po co ma zdejmowac spodnie?Niemieckie media zachęcają go by przywracał demokrację ,,niedemokratycznymi metodami''.Będziemy więc mieli rzeźnię jak już zapowiadają prominenci z koalicji a nie czarowanie przed kamerami.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

10-12-2023 [09:00] - Siberian Husky Dog | Link:

On się po prostu boi, boi się gniewu 7,6 mln ludzi, a do tego jeszcze 3 mln oszukanych na 3D. Fajnopolaki i jebaćpisy ich nie obronią. UE też nie. To jest pierwszy etap tłumaczenia jewropejczykom dlaczego PiS wróci, a tak wygląda zwycięzca energiczny, pewny, szczęśliwy....
https://pbs.twimg.com/media/GA9-8ZLXAAEbyVa?format=jpg&name=medium

Obrazek użytkownika u2

10-12-2023 [09:39] - u2 | Link:

No strasznie się postarzał. Te ciagłe judzenie nie wyszło mu na dobre :-)

Obrazek użytkownika Pani Anna

10-12-2023 [09:29] - Pani Anna | Link:

Prawdziwą potęgą jest internet, nie tv. Proszę pamiętać,  co zrobił PIS z TVP przez te 8 lat. Czym stały się "media niepokorne". Więc nie ma co rozpaczać,  tylko robić swoje, a przede wszystkim patrzeć władzy na ręce i mówię tu o każdej władzy,  również tej rzekomo "konserwatywnej" kiedy akurat wypada jej czas. Patrzeć i wywierać presję od pierwszego do ostatniego dnia kadencji. Póki co, politycy boją się internetu jak ognia i tego należy się trzymać. 

Obrazek użytkownika Chatar Leon

10-12-2023 [10:32] - Chatar Leon | Link:

Na tej blogosferze to jak grochem o ścianę.

Obrazek użytkownika sake3

10-12-2023 [10:46] - sake3 | Link:

To dziwne,bo odnoszę wrażenie że w ,,tej'' blogosferze (jak rozumiem NB) odnosiliście nebagatelne sukcesy .Nawet nie było to patrzenie władzy na rece ale wieloletnie atakowanie,judzenie,jatrzenie. Ciekawe czy teraz będziecie równie zdeterminowani do walki z nową władzą,ale już chyba mozna zaryzykować że będziecie z zachwytem śledzić każde jej posunięcia i wystawiac laurki.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

10-12-2023 [11:00] - Chatar Leon | Link:

Co ta babcia znowu opowiada...
A i tak: pozdrawiam babcię Sake')))

Obrazek użytkownika sake3

10-12-2023 [11:29] - sake3 | Link:

Czyżby pryszczaty nastolatek Chatar nie zgadzał się z babcią? Krucho z pamięcią? Wystarczy przejrzeć swoje wpisy w rubryce ,,moje komentarze''.

Obrazek użytkownika Pani Anna

10-12-2023 [11:11] - Pani Anna | Link:

@sake3
Znowu to komunistyczne "wy". Kogo macie na myśli towarzyszko sake3 i czy waszym zdaniem, towarzyszko, polityków należy głaskać jak kota, a oni w zamian będą do was mruczeć?
Chłopa sobie znajdźcie i zacznijcie wreszcie żyć w realnym świecie. 

Obrazek użytkownika sake3

10-12-2023 [11:37] - sake3 | Link:

Oczywiście paniusię mam na myśli i paru innych jej towarzyszy ujadających tak dzielnie razem z paniusią.Tylko ciekawe czy nowa władza będzie mruczeć po waszych pochwalnych laurkach.Przecież takich jak wy zaraz znajdzie się więcej,nie podeptajta się w tłoku.

Obrazek użytkownika Pani Anna

10-12-2023 [11:13] - Pani Anna | Link:

Nieważne, że grochem o ścianę.  Nawet kropla drąży skałę,  byle konsekwentnie.

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

10-12-2023 [20:33] - Piotr Węcław | Link:

@Pani Anna Nie pozostaje nam nic innego jak być tą kroplą.

"Lecz zaklinam: niech żywi nie tracą nadziei
I przed narodem niosą oświaty kaganiec;
A kiedy trzeba, na śmierć idą po kolei,
Jak kamienie, przez Boga rzucane na szaniec!"

Obrazek użytkownika Ptr

10-12-2023 [16:07] - Ptr | Link:

TVN cały czas pokazuje ludzi z problemami, pokręconych , zakłamanych. Nie da się tego oglądać.  Druga sprawa, że partia rządząca w Polsce musi mieć swoją telewizję. Oczywiście opozycja powinna mieć swoją. Ale wiemy , że przewaga medialna nie była po polskiej stronie. Nierównowaga wynikała z grzechu założycielskiego 3 RP. 

Obrazek użytkownika u2

10-12-2023 [16:10] - u2 | Link:

Nie da się tego oglądać. 

Da się, ale trzeba mieć mocne nerwy i dużo wolnego czasu na ich banialuki. Porażajace jest jak szczują na Polaków.

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

10-12-2023 [20:28] - Piotr Węcław | Link:

Pedagogika wstydu. W GWu nawet sportu nie da się czytać.  A jednak wielu czyta. Tak zostali poniżeni i nauczyli się w tym poniżeniu żyć.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

10-12-2023 [16:52] - Alina@Warszawa | Link:

Racja! TVN-u, tej ruskiej telewizji dla idiotów nie da się oglądać. Usiłowałam wczoraj Fakty o 19. Pilot szybko się zdenerwował i wyłączył to dziadostwo.

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

10-12-2023 [20:26] - Piotr Węcław | Link:

@Alina I dobrze zrobił!

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

10-12-2023 [20:22] - Piotr Węcław | Link:

@Pani Anna 100/100.
na dodatek w necie nic nie ginie.

Obrazek użytkownika Ryan

10-12-2023 [09:59] - Ryan | Link:

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

10-12-2023 [20:24] - Piotr Węcław | Link:

I to jeszcze jaką! Prawdziwy pałer.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

10-12-2023 [12:26] - NASZ_HENRY | Link:


Jedno zdanie za dużo to gorzej niż jedno zdanie za mało 😉

Obrazek użytkownika Ptr

10-12-2023 [16:36] - Ptr | Link:

Wybory wygrywa się przez narzucenie swojej perspektywy , wpojeniu odbiorcom medialnym swojego świata wartości , a następnie zaatakowaniu przeciwnika tym ,że nie spełnia tych wartości. Budowanie tej perspektywy to jest praca masowa medialna. To nie jest dodawanie wątków do istniejącego przekazu. To jest opowiadanie świata na nowo. Cały przekaz medialny z zachodu jest sformatowany pod pewne tezy. Polska publika łyka to wszystko , bo z wielkiego świata. Polska publika została już sformatowana pod ten przekaz. Jeżeli chcielibyśmy zmienić paradygmat na patriotyczny trzebaby opowiedzieć całą naszą przeszłość i teraźniejszość na nowo że szczegółami, z naszym oryginalnym spojrzeniem. Tę lukę wypełniały podręczniki prof. Roszkowskiego. Ale chodzi o całość. Fabularyzowane dokumenty, bo nie mamy czym i kim zrobić filmów fabularnych. Kultura Polska nie tworzyła naszej opowieści. Tak jakby Polska miała być  pozostawiona uboczu potężnego głównego nurtu liberalnego, i miała się jakoś podpiąć do każdego. Tymczasem Polacy zaczęli myśleć w paradygmacie stworzonym przez innych. Zresztą komunizm i postkomunizm zadbał o wyjałowienie wartości. I dzisiaj mamy wielu zupełnie patrzących na świat cudzymi oczami. 

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

10-12-2023 [20:25] - Piotr Węcław | Link:

@Ptr
Zgadzam się w 100 procentach.

Obrazek użytkownika sake3

10-12-2023 [20:31] - sake3 | Link:

Czy widzimy różnicę w zachowaniu zwyciężców wyborów w 2015 roku a teraz? Wtedy nie było ośmieszających przeciwników tekstów  chamskch zachowań,wstawek o ostatniej niedzieli.Teraz amok plugawe wyzwiska ,prymitywne zagrania.I tak chyba będą wyglądały rządy nowej władzy.Zamordyzm,niekompetencja,ubliżanie i rzeźnia.Tak rzeźnia demokracji z całą pewnością..I nakaz uśmiechania się.

Obrazek użytkownika tricolour

10-12-2023 [20:36] - tricolour | Link:

Słychać wycie? Znakomicie!

😄

Obrazek użytkownika sake3

10-12-2023 [20:57] - sake3 | Link:

Wycie owszem słychać ale wasze.Cóż innego mozna się spodziewać po takiej tłuszczy jak wy?

Obrazek użytkownika tricolour

10-12-2023 [21:12] - tricolour | Link:

Jak to czego można się spodziewać? Wygranych wyborów i wykopania staruchów won.

To są proste sprawy.

😛😛😛

Obrazek użytkownika Tomaszek

10-12-2023 [22:18] - Tomaszek | Link:

A kto wygrał ? Znów ci się szacunki yebią . Tobie to ogryzki z pizzy z Jagodna . Smacznego zycięzco .