"Zasłużeni" dla Polski

Łączy ich pochodzenie, zawsze przeciw Polsce!!!!!

10 XII 1980r. & 10 XII 1996r & 10 XII 2018r. Literacką Nagrodę Nobla otrzymali : 
Czesław "Gdyby mi dali sposób,wysadziłbym ten kraj w powietrze" Miłosz 
Wisia "Zabić Księży !" Szymborska 
Olga "Polacy to mordercy Żydów" Tokarczuk 

To nie Polacy a ludzie ktorzy mieszkali na terytorium Polski w tym czasie i niestety jest ich duzo wiecej.W tym zestawieniu brakuje tylko Bolka.Literacka i Pokojowa Nagroda Nobla ma wartość Nagrody Stalinowskiej

Żyją i plują
Żydzi nigdy nie bronili Polski ,zawsze z Polski szydzili i mieli pretensje o to ze ich Polacy nie bronili. Sami od wieków z małymi wyjątkami nie brali broni do ręki by bronić Polski , Polski która dała im miejsce do życia Wbili do swoich łbów to że muszą Polakami rządzić Oceniając bezstronnie: trzy wyjątkowe gnidy. Miłosz był chyba jednak najgorszy w tym gronie i chyba najbardziej "wpływowy".
Mam "rzyg panoramiczny" na całą tę parszywą trójkę od lat. Jak się nażrali z tego polskiego koryta to później nasrali do niego aby reszta mogla się najeść .Dla Polaków pozostaną symbolem autoagresji, ojkofobii i pedagogiki wstydu.

Ważniejszy jest dla nas literacki Nobel Henryka Sienkiewicza z 10 XII 1905 r. za "Quo vadis".

Polactwo nagradzane za niszczenie Polski. Jesteśmy osaczeni. Niestety wojownika typu Piłsudski na horyzoncie nie widać, a Jemu podobnych skutecznie Niemcy i Ruscy wymordowali podczas II WŚ. i w Smolensku
Teraz jesteśmy narodem podłym,nędznym,sprzedajnym i mamy to na co zasługujemy.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

10-12-2023 [17:28] - NASZ_HENRY | Link:

Literatura zawsze była związana z propagandą. Pod względem skuteczności to dopiero film ją przebił ;-)
 

Obrazek użytkownika Ryan

10-12-2023 [17:37] - Ryan | Link:

Miłosz, Szymborska, Tokarczuk – antypolska banda

W obozie „postępowym” wielka radość. Oto podrzędna pisarka, niejaka Olga Tokarczuk, została uhonorowana Literacką Nagrodą Nobla za rok 2018. Jurorzy mieli przyznać nagrodę za „narracyjną wyobraźnię, która wraz z encyklopedyczną pasją reprezentuje przekraczanie granic, jako formę życia”. Oczywiście w realiach powojennego triumfu marksizmu i liberalizmu nic nie dzieje się przypadkowo. Premiowani szczególnie są twórcy, mierni z reguły, ale walczący z „nacjonalizmem, rasizmem i antysemityzmem”. Jedna z najsłynniejszych powieści Tokarczuk, czyli „Księgi Jakubowe” opowiada o losach Jakuba Franka, żyjącego w XVIII wieku polskiego Żyda z Podola, twórcy judaistycznej sekty frankistów. Tokarczuk jest od lat zaangażowana w obronę „demokracji”, bierze udział w paradach dewiantów, jednym słowem typowa janczarka Nowego Wspaniałego Świata. Słynna jest jej wypowiedź:
Trzeba będzie stanąć z własną historią twarzą w twarz i spróbować napisać ją trochę od nowa, nie ukrywając tych wszystkich strasznych rzeczy, które robiliśmy jako kolonizatorzy, większość narodowa, która tłumiła mniejszość, jako właściciele niewolników czy mordercy Żydów.
Tak jak wspomnieliśmy, wybór Tokarczuk znakomicie wpisuje się w poprzednie nagrody dla Czesława Miłosza i Wisławy Szymborskiej. Pierwszy był zdecydowanym wrogiem Tradycji i polskiego nacjonalizmu, w jednej z rozmów miał żałować, że Polska nie stała się sowiecką republiką. Z kolei Szymborska po śmierci Stalina pisała: „Czy to ranek na oknami, mroźna skra tak oślepia, że dokoła patrzę łzami?”. Inny jej wiersz opiewa Lenina: „grób, w któ­rym le­żał ten no­we­go czło­wie­czeń­stwa Adam, wień­czo­ny bę­dzie kwia­ta­mi z nie­zna­nych dziś jesz­cze pla­net„.
Z gratulacjami pośpieszyli m.in. antyfaszysta Robert Winnicki

Prezes NOP i redaktor naczelny pisma „Szczerbiec” podsumował:
Znaczącą chwilę zajęło mi dzisiaj przypomnienie sobie, jak nazywała się znoblowana sowiecka piewczyni Stalina. Z Tokarczuk będzie podobnie. Pani z tęczowymi chorągiewkami, no jakże się nazywała, ta od holocaustu zgniotków. I tyle z tej noblistki w głowie zostanie. Na szczęście.
Wybitny twórca i autorytet moralny, Zbigniew Herbert, był kilka razy nominowany do literackiej Nagrody Nobla. Nie odpowiadał jednak marksistowskim i liberalnym decydentom. Odszedł bez Nobla, ale z twarzą.
Na podstawie: rmf24.pl/nacjonalista.pl

Obrazek użytkownika u2

10-12-2023 [17:54] - u2 | Link:

Zbigniew Herbert, był kilka razy nominowany do literackiej Nagrody Nobla

Przyznaję bez bicia że praktycznie nie przeczytałem nic z twórczości p. Herberta oprócz kilku wyrwanych z kontekstu urywków. Ponoć był bardzo popularny w RFN. Pisarz musi zdobyć uznanie za granicą, aby otrzymać nagrodę Nobla. Nazwisko Herbert wskazuje na niemieckie pochodzenie. Niezwykle popularny w RFN był również Marcel 'Ranicki' Reich, de facto Niemiec z Polski. Ale to był tylko krytyk literacki, więc Nobel mu nie groził.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

10-12-2023 [17:31] - Ula Ujejska | Link:

Utkwiła mi w pamięci znana  aktoreczka niejaka Janda, która nad morzem kiedy zobaczyła dzieci z 500+_ biegające po plaży, powiedziała że poczuła się jakby ktoś na nią srał. Znam jeszcze kilku innych celebrytów którzy w podobny sposób wypowiadają się o Polakach.

Obrazek użytkownika angela

10-12-2023 [17:38] - angela | Link:

Cala ta hańbą szyta tzw większość, co ma za zadanie niszczenie Polski, to niczym 
Jancarzy, najemnicy Rosji i Niemiec. 
 

Obrazek użytkownika Ryan

10-12-2023 [21:27] - Ryan | Link:

Żydzi nigdy nie bronili Polski ,zawsze z Polski szydzili i mieli pretensje o to ze ich Polacy nie bronili. Sami od wieków z małymi wyjątkami nie brali broni do ręki by bronić Polski , Polski która dała im miejsce do życia Wbili do swoich łbów to że muszą Polakami rządzić

Obrazek użytkownika u2

10-12-2023 [17:44] - u2 | Link:

Czesław "Gdyby mi dali sposób,wysadziłbym ten kraj w powietrze" Miłosz 

Tego cytatu nie znałem, ale Czesiek i ja uczyliśmy się w tym samym gmachu na ul. Mickiewicza 3 w Suwałkach. Czesiek w przedwojennym gimnazjum, ja w powojennym liceum. Po otrzymaniu nagrody Nobla nawiedził naszą szkołę jeszcze w czasach PRL i wpisał się do Złotej Księgi. Nie spotkaliśmy się na korytarzu ani w klasie, no chyba że przelotnie, wiadomo SB wszystko obstawiało :-)

Obrazek użytkownika Ptr

10-12-2023 [19:52] - Ptr | Link:

Zamiast filmu o dziwkach trzeba wykonać tytaniczną pracę opowiedzenia Polski na nowo. W zasadzie trzeba to wszystko zdefiniować na nowo. Na razie próby definicji to walka o wolność w duchu Konstytucji 3 mają. Ale naprawdę potrzebujemy czegoś ambitniejszego. Dzisiaj konflikt zbrojny wygrywa technologia , zasoby i organizacja. Jakie jest przesłanie naszej historii? Jaka jest nasza wartość , której będziemy bronić na poważnie ? Kim chcemy być i dlaczego ? 

Obrazek użytkownika sake3

10-12-2023 [20:18] - sake3 | Link:

No tak a kto będzie słuchał?Przecież Polska to obciach jak mówi wywijają tęczowymi chorągiewkami młodzież.A wtórują jej stare niedomyte zgredy w rodzaju Róży Thun pouczającej że jesteśmy Europejczykami i marszczącej paskudny nosek na słowo Polska.

Obrazek użytkownika Jan1797

11-12-2023 [21:04] - Jan1797 | Link:

Znajdę Age of Samurai -oglądnę. 

Jeżeli mamy do czynienia ze świadomą narracją niwelująca rolę Polski to aby przeciwstawić podobnym narzędziem naszą narrację musimy przynajmniej szanować się wzajemnie. Gdy sami lekceważymy własną rolę w środkowoeuropejskiej rzeczywistości, bo nie mamy świadomości; https://www.youtube.com/watch?... Proszę wysłuchać do 5'. Cała narracja ma być zgodna z uzgodnionym przesłaniem i wnioskiem. Choćby zdrowy rozsadek podaje właściwe wartości. Tym samym twórcom powierzyłbym "Agenta nr 1' dla skróconej, tym razem dokumentalizowanej wersji angielskiej z czołówką; https://www.youtube.com/watch?... W wersji angielskiej oglądnęło to 4mln odbiorców na całym świecie. Jeżeli polskie sprawy mają być pokazane w paradygmacie, to wynikającym z pierwszego linku. I to spotka się z zainteresowaniem.