To tylko biznes?

Jak się czujecie wyborczy frajerzy? Trzeba ratować upadającą niemiecką firmę, więc wyrosną w Polsce jak grzyby po deszczu niemieckie wiatraki. Bez pytania was o zgodę, zabiorą wam kawałek ziemi i postawią wiatrak, a wiatraki to dopiero początek, bo za chwilę dokwaterują wam do domów, po dwie sztuki afrykańskiej szarańczy - z perspektywą rozwoju rodziny. To już wiecie na co pójdą właśnie odblokowane miliardy z KPO?

W mediach mówią o pierwszej aferze Tuska, eee tam jaka afera, to tylko biznes, nic osobistego - Polski tylko szkoda. Frajerstwo łyknie wszystko co im Tusk podstawi do zatwierdzenia. Takich pomysłów jest więcej. Co wam zostanie - co najlepiej robimy od stuleci? Jak mawiał poeta: robimy DZIECI! - ja dodam: od dzisiaj na wynos.

Natępny przykład biznesu po niemiecku, to Orlen. Nie będzie jakiś Obajtek gnębił Polaków cenami benzyny. Teraz w planie jest podatek w wysokości 15 miliardów zł. na utrzymanie cen energii, nałożony na Orlen. A co, niech zapłaci za nielegalne zyski - stać ich na to. A jak wartość Orlenu spadnie, to się go zwyczajnie sprywatyzuje. Siemens postawi wiatraki, wykupi za bezcen akcje Orlenu i będzie panem polskiej energetyki, dyktując nam ceny A frajerom pozostaną szparagi - do zebrania.

Dziękuję za uwagę.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

01-12-2023 [23:44] - krzysztofjaw | Link:

Witam serdecznie

Dziękuję za tekst. Jutro cos tam opublikuję u siebie. Jest coś niesamowitego, że jeszcze nie mają rządu a już działają na niekorzyść Polski i Polaków. I to prymitywnie i bezczelnie. Trudno sobie wyobrazić jak to będzie gdy dorwą sie do władzy i spacyfikują TVP. 
Pzdr

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

02-12-2023 [10:25] - Ula Ujejska | Link:

Witam Panie Krzysztofie
Będziemy  bronić  TVP i nie tylko tej instytucji. Na ewentualne sejmowe uchwały sitwy, Polacy podejmą uchwałę o odwołaniu sitwy. 
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

15-12-2023 [17:43] - Alina@Warszawa | Link:

Wszystko w porządku? Bo jakoś Pan znikł z dyskusji, a przecież dzieje się tyle i tak szybko. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Tomaszek

02-12-2023 [00:02] - Tomaszek | Link:

Czy ktoś miał jakieś wątpliwości po co jest ten KPO ? Wyprowadzanie pieniędzy ze spółki to przestępstwo . Duda wetuje i po ptokach . Co za pytania ? Na jakiś czas sranie pierdzeniem opędzone . Tylko co dalej ?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

02-12-2023 [10:27] - Ula Ujejska | Link:

Tomaszku
Od dawna piszę że nam to KPO nie jest potrzebne - i namawiałam PiS aby kopnąć w tenpożykowy stolik. Nie posłuchali. No i będziemy za Tuska finansować niemieckie firmy, bo to dopiero początek.

Obrazek użytkownika Tomaszek

02-12-2023 [12:30] - Tomaszek | Link:

Teraz Siemens czy inny hitler weźmie dotację z KPO , dopierdoli rachunki za prąd do usrania i jeszcze będziemy spłacać jego dotacje z KPO . Geniusze ekonomii , ku...wa jego mać . Czy nas ku...wa ktoś napadł , zbombardował że plany odbudowy  ? Mateuszek to wytrawny bankster , wiedział co robi i znał ryzyko . On nie jest Orbanem że jest prawie pewny wyborów bo reprezentuje naród i w jego interesie działa . Kombinował jak koń pod górkę i fura się stoczy i przejedzie po nas . Chciałbym wierzyć że to jego "pomyłka" . Zapłacimy my .To po Tuskogebelsach trzeba będzie odbudowy , jeźeli będzie co odbudowywać . A pisałem , pilnować wyborów , bo tylko to zaważyło .

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

03-12-2023 [16:35] - Ula Ujejska | Link:

Tomaszku
Myślisz że Niemcy dadzą Tuskowi całe KPO? Ja w to wątpię, no chyba że wcześniej zaplanowli różne biznesy dla niemieckich firm na naszym majątku. No to czeka nas realna wojna domowa, bo Polacy tego nie zniosą.

Obrazek użytkownika marsie

02-12-2023 [00:15] - marsie | Link:

Droga Ulu, coś w tym temacie:
https://biuletynnowy.blogspot.com

B.N. 55/23. NOCNA ZMIANA W BIAŁY DZIEŃ?
Motto:
Mieliście Nocną Zmianę,
Głosowaliście na zdrajców!
Głosowaliście na zdrajców,
Macie Dzienną Zmianę!
Co jeszcze być musi,
Byście zrozumieli,
Że pod rządami zdrajców
Polska się udusi?
/ sąsiad-poeta /
Witam.
Przypomnijmy – w czerwcu 1992 roku upadł pierwszy polski rząd Jana Olszewskiego, którego twórcą był Jarosław Kaczyński..........

Pozdrówka1

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

02-12-2023 [10:29] - Ula Ujejska | Link:

Witaj Marsie
Dzięki za link - podałam dalej. Temat trzeba drążyć do bólu.
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

02-12-2023 [06:06] - NASZ_HENRY | Link:

To KPO to są współczesne sumy bajońskie. Kto tego nie rozumie to kiep jak mawiał Zagłoba ;-)

Zobaczymy wkrótce, jak wyjdziemy na sumach bajońskich XXI wieku, czyli pieniądzach z KPO ;-)

 

Obrazek użytkownika SilentiumUniversi

02-12-2023 [06:39] - SilentiumUniversi | Link:

Dobrze nazwane.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

02-12-2023 [10:31] - Ula Ujejska | Link:

NASZ_HENR
Wyjdziemy z torbami z Biedronki. Nieliczni, ale już widać kto. A reszta Polaków musi zarobić na szwabskie inwestycje.

Obrazek użytkownika Tomaszek

02-12-2023 [12:54] - Tomaszek | Link:

Czyżby majstersztyk szwabskiej szkoły szwabienia ? Oby się moje słowa w gówno zamieniły .

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

03-12-2023 [16:25] - Ula Ujejska | Link:

Tomaszku
Jak już pisałeś, daliśmy się oszwabić przy urnie - to zadecydowało o tym, że teraz szwaby mogą kręcić w Polsce lody.

Obrazek użytkownika Tezeusz

05-12-2023 [07:31] - Tezeusz | Link:

cham #tomaszek zasrał
https://naszeblogi.pl/67233-ch...

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

02-12-2023 [14:04] - Kazimierz Kozio... | Link:

plagi przedstawione w artykule to wciaz tylko cwiczenia. wszczepia ci chip jak bydlu, zafunduja ci obowiazek posiadania smartphona, odetna ci naped w samochodzie jezeli przekroczysz dzienny limit energetyczny.

dopoki lud nie zostanie przyparty do muru, nie zostanie przekroczona linia krytyczna, to bedzie coraz gorzej, po czym mamy szanse na rewolucyjna wiosne ludow. nie ludzmy sie ze bez masowych ofiar.

Najazd militarny, okupacja, eksterminacja w krematoriach i strzalem w potylice - to wszystko okazalo sie malo skuteczne a efekt krotkotrwaly. Dzisiaj te sprawy robi sie w sposob nowoczesny. Przepis jest prosty. Najpierw kupujemy politykow i zurnalistow, po czym mamy juz wajche przelozona i mozemy przejac kazda instytucje, zantagonizowaac i napuscic do walki miedzy soba kazda grupe otumanionych. nawet owieczki z koscielnej owczarni mozna bylo latwo przejac przy pomocy kowidianskiej kampani strachu. 

zaba wlasnie zaczyna byc podgrzewana, czesto nawet jest jej przyjemnie cieplo.

juz mozna bez skrupulow majatek wypracowany przez pokolenia przehandlowac tzw. zagranicznym "inwestorom". 
zamiast armi okupacyjnej wprowadzi sie hordy uchodzcow ktorzy swoim ubogaceniem cywilizacyjnym w czasie paru pokolen poradza sobie z reliktami przeszlosci.  

Ale co ja moge zrobic? jestem tylko osamotniony w swoich pogladach! Tak mowi kazdy poczciwy wyborca a takich akuratnych wyborcow mamy miliony, ktorzy rzekomo nie moga sie totalniactwu sprzeciwic. Po czym wynik wyborczy przemawia w imieniu tych co byli za a nawet przeciw. 

zaba zostaje ugotowana

Obrazek użytkownika juur

02-12-2023 [17:34] - juur | Link:

Nie ma przypadków.
Nasi wybrańcy już w przeszłości kooperowali z Siemensem na dużą skalę.
Siemens Telekomunikacja to największa afera korupcyjna współczesnego świata, którą ujawniono w 2006r.
W konsekwencji Siemens Telekomunikacja została zlikwidowana a Siemens płacił ogromne odszkodowania na całym świecie z małym wyjątkiem jakim jest Polska. Nie tylko nie zażądano odszkodowania ale jako jedyny kraj nie prowadził dochodzenia w tej sprawie i nikt  nie został oskarżony. Czy to znaczy, że proceder korupcyjny Siemensa, głównego dostawcy central, nie dotknął Polski?  Czy wręcz przeciwnie brali wszyscy od dołu do góry?  Jedyne dochodzenie jakie było prowadzone w kontekście Siemensa to w sprawie ustawiania przetargu przez ABW na Poczcie Polskiej pod Siemensa. Kto rządził w tym czasie? Która to grupa okrągłostołowej szajki zrobiła wszystko by złodziejom i łapownikom nie spadł nawet włos z głowy?
 
Rozumiem powody ogromnej, osobistej, atencji Tuska dla Siemensa:
"Siemens, będący istotną częścią ustroju gospodarczego III Rzeszy, już w 1998 r. zdecydował się wypłacić odszkodowania swoim byłym robotnikom przymusowym, których liczbę szacowano wówczas na 10-20 tys. Jak się później okazało od 1940 r. firma polegała głównie na pracy przymusowej osób pochodzących z terenów okupowanych oraz Żydów, Romów i Sinti, których do 1945 r. było co najmniej 80 tys.
Od 1943 r. by chronić linie produkcyjne, zarząd Siemensa przeniósł niektóre z nich poza zasięg lotnictwa aliantów, wybierając bezpieczne okolice obozu Auschwitz. W oddalonym o 3 kilometry Bobrku, podobozie Auschwitz-Birkenau, wytwarzano elementy silników i osprzętu elektrycznego do samolotów i łodzi podwodnych. Przedsiębiorstwo korzystało z pracy więźniów wielu obozów, m.in. w Buchenwaldzie, Mauthausen, Ravensbrucku i Sachsenhausen.
Otwartość w kwestii trudnej historii nie ustrzegła Siemensa przed poważną wpadką wizerunkową w 2002 r., gdy firma chciała zastrzec w Stanach Zjednoczonych nazwę "Zyklon" dla artykułów gospodarstwa domowego, m.in. piekarników gazowych."

https://forsal.pl/swiat/aktual...

https://collections.ushmm.org/...

Obrazek użytkownika Czesław2

02-12-2023 [19:41] - Czesław2 | Link:

To, co mówią polscy politycy to kpina. Fakty są podpisywane, wiążąco, lub intencjonalnie. To musiał podpisać Duda
https://www.wnp.pl/energetyka/...
Zawetuje lex wiatrak? Wątpię. Zablokowałby sobie ścieżki awansu.
 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

03-12-2023 [16:29] - Ula Ujejska | Link:

Czesław2
Duda i awans? Jak pomoże Tuskowi w hołdzie berlińskim, to jedynym awansem dla niego, będzie placówka w Mongolii

Obrazek użytkownika Kaczysta

03-12-2023 [08:40] - Kaczysta | Link:

Kropiwnicki i wdowa Adamowicz, to są jednak sknery. Mogłoby któreś z nich bezdomnemu  Tuskowi wynająć jakieś mieszkanie.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

03-12-2023 [16:27] - Ula Ujejska | Link:

Kaczysta
Zróbmy zrzutkę na budę dla niemieckiego owczarka i zawieźmy do Sejmu 😜 Niech się bezdomny kundel nie wałęsa po ulicach