DO KANCELARII PREZYDENTA

Apel blogera jazgdyni ( Chwila prawdy, 2 grudnia br.)o wsparcie Prezydenta w tych dniach narodowej mobilizacji godny jest odzewu. A skoro Prezydent ma konstytucyjną możliwość niedopuszczenia do władzy ludzi, na których ciążą zarzuty antypolskich działań w przeszłości,to winien właśnie tak postąpić dla dobra Polski. Ustalenia  komisji w/s wpływów rosyjskich nie pozostawiają tu wątpliwości, są także poparte dokumentalnymi odcinkami filmu „Reset”, wyświetlonymi w ostatnich miesiącach. Kamera rejestrująca te fakty kłamać nie może, jak także mikrofon zapisujący słowa  Tuska i innych polityków. To absolutnie odpowiednik komisji.

A oprócz Jazgdyni inni blogerzy wtórują w podobnym tonie jak krzysztofjaw ( 1.12.23): „To nienormalne,aby Donald Tusk znów został premierem Polski!” – istotnie, byłoby to potwierdzeniem znanych słów Tuska, że Polska to jednak nienormalność!  Wyrokuje również  słusznie Ula Ujejska: „Zdrajca, po trzykroć zdrajcy” ( 30-11 br.) czy Alina@Warszawa pisze  w „Rekomendacjach w/s Donalda Tuska” (29-11 br) z podaniem wypowiedzi prof. S.Cenckiewicza, przewodniczącego komisji d/s wpływów rosyjskich i prof. A.Zybertowicza, który wymienił owe osoby niegodne zajęcia urzędów w RP, a gen.A Kowalski omówił współpracę SKW z FSB za rządów Tuska. A Tezeusz w „Komisji przeciwko Tuskowi” (29-11 br) precyzuje, że Tusk nie daje żadnej rękojmi bezpieczeństwa kraju więc jego kandydatura jest wadliwa .

Wreszcie i w moich wpisach z listopada znajdują się zdania, których pominąć nie można – np. w „Dyżurnych sądach” ( 12 listopada na solidarni2010.pl i 23 listopada naszeblogi.pl) – „człowiek z takim dossier jak Tusk miałby być znowu premierem Polski ? Byłby to  światowy rekord idiotokracji i lekceważenie praworządności.Suma zła poraża, a przez rozdzielenie wizyt w Katyniu wystawił na zamach blisko sto osób w prezydenckim Tupolewie. 

 Na Tusku ciąży ponadto zarzut oddania śledztwa smoleńskiego Rosji i wybór niekorzystnej umowy przez co Polska nie była potem równorzędnym partnerem w tym śledztwie ( vide np. „Dyżurne sądy”). Ciążą na Tusku także poważne podejrzenia w sprawach tak mrocznych jak tajemnicza śmierć dyrektora jego kancelarii ,Grzegorza Michniewicza, rzekomo śmierc samobójcza, czemu jednak przeczy szeroki kontekst okoliczności. A pan Michniewicz znał całą korespondencję oraz emaile, które dotyczyły i spraw zwiążanych z remontem Tupolewa w Rosji. Są i podejrzenia w innych przypadkach seryjnego „samobójcy”, ponadto Tusk zamieszany był w wiele afer korupcyjnych ( np.hazardowa, Amber Gold).Ponowna kandydatura Tuska na urząd premiera to narodowa calamitas, propozycja skrajnie nieetyczna i zakładanie sobie obroży na nowy wysyp afer rujnujących skarb państwa i sumę nieprzewidzianych nieszczęść.

IIIRP ma być wreszcie państwem prawa,a nie trampoliną aresztantów lądujących w fotelach europosłów.  A zastrzeżenia, wyartykułowane przez prof. A,Zybertowicza i zebrane w raporcie d/s wpływów rosyjskich, stanowią bardzo poważną podstawę, aby uchylić kandydaturę Donalda Tuska na premiera IIIRP. Ufamy zatem, że Prezydent Andrzej Duda weźmie to pod uwagę i stanie na wysokości swego urzędu i tytułu doktora praw.

                    ( kopia wysłana do Kancelarii Prezydenta)                                      Marek Baterowicz                       

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika angela

04-12-2023 [08:21] - angela | Link:

Podobno postawienie prezesa PKOBP w stan oskarżenia przed trybunałem z powodu dętych dowodów, powoduje automatyczne zawieszenie go w wykonaniu obowiązków. 
Jest pytanie, czy postawienie osób w tym Tuska w stan oskarżenia na podstawie dokumentów IPN o zdrade interesów panstwa, nie powoduje wstrzymanie przejecia wladzy przez wszystkie występujące w dokumentach osoby, a generalnie całego ugrupowania, które brało w tym procederze udział, I którzy głosowali za decyzjami szkodliwymi dla Polski  to jest KO i PSL.???
W rezultacie większości nie ma.
 

Obrazek użytkownika Ijontichy

04-12-2023 [08:38] - Ijontichy | Link:

Napisz nam...czy dostałeś jakikolwiek znak,że Duda to czytał,może odpisał...i czy w ogóle żyje...w Dubaju?

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

04-12-2023 [09:05] - Zbyszek_S | Link:

Mocne. Naprawdę mocne. Czytałem - że za poprzedniej kadencji, państwowy instytut psychiatrii w Warszawie zadłużył się w parabankach. Można odnieść wrażenie, że pacjenci hasają na całego.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

04-12-2023 [10:34] - RinoCeronte | Link:

Były juz kiedyś wakacje z agentem, więc obstawiam teraz na kadencję (cała?) z agentem. Boże jak chciałbym się pomylić!

Obrazek użytkownika spike

04-12-2023 [10:02] - spike | Link:

Art. 1. Zakres podmiotowy działania Trybunału Stanu
1.Za naruszenie Konstytucji lub ustawy, w związku z zajmowanym stanowiskiem lub w zakresie swojego

urzędowania, odpowiedzialność konstytucyjną przed Trybunałem Stanu ponoszą:

1)Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej;
2)Prezes Rady Ministrów oraz członkowie Rady Ministrów;
3)Prezes Narodowego Banku Polskiego;
4)Prezes Najwyższej Izby Kontroli;
5)członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji;
6)osoby, którym Prezes Rady Ministrów powierzył kierowanie ministerstwem;
7)Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych.

1a.
Uchwałę o pociągnięciu do odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu osób, o których mowa w art. 1 zakres podmiotowy działania Trybunału ust. 1 pkt 3–7 oraz ust. 2, Sejm podejmuje bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów.
 

Obrazek użytkownika spike

04-12-2023 [10:06] - spike | Link:

tu jest ustawa o TS:

https://lexlege.pl/ustawa-o-tr...

Obrazek użytkownika spike

04-12-2023 [10:11] - spike | Link:

Co do powołania nie-rządu Tuska, Prezydent nie może mianować kogo chce, sejm będzie wybierał premiera, Prezydent ma tylko zaprzysiąc.
Pytanie co by było jakby odmówił, pewnie to by się ocierało o TS, ale by to było możliwe:

Uchwałę o pociągnięciu do odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu osób, o których mowa w art. 1 zakres podmiotowy działania Trybunału ust. 1 pkt 2, Sejm podejmuje większością 3/5 ustawowej liczby posłów.

Obrazek użytkownika admin

04-12-2023 [12:02] - admin | Link:

Super! 

Piszmy do Prezydenta. Jest i akcja klubów GP. Wzór listu, który można zmienić/skrócić/rozwinąć:: 

 
Szanowny Panie Prezydencie,
 
gorąco apeluję do Pana, aby dla dobra naszej ukochanej Ojczyzny  nie dokonał Pan zaprzysiężenia Pana Donalda Tuska na Prezesa Rady Ministrów. 
Od dawna widoczne jest świadome działanie byłego Premiera D.Tuska na rzecz obcych ośrodków władzy w Brukseli i Berlinie a  pośrednio w Moskwie co ewidentnie pokazał emitowany w TVP serial Reset oraz raport cząstkowy z prac Komisji ds. zbadania wpływów rosyjskich w Polsce.
 
Ostanie wydarzenia związane z aferą wiatrakową wskazują dobitnie wpływ obcych nam ośrodków, zmierzających do osłabienia Polski pod względem gospodarczym i w efekcie zastopowania możliwości szybkiego jej rozwoju. Pod płaszczykiem wprowadzenia ustawy zamrażającej ceny energii dla ludności wprowadzono do jej projektu niczym nie uzasadnione zmiany do ustawy o zielonej energii (m.in. zmniejszenie do 300 m odległości wiatraka od zabudowań). To nosi cechy świadomego działania mającego na celu postawienia Pana Prezydenta przed dylematem – czy działać na rzecz ludzi czy wetować szkodliwą ustawę. To też jawne działanie na szkodę Polski. 
 
Biorąc pod uwagę dotychczasowe działania byłego Premiera D.Tuska, przesłanie M.Webera, że tylko EPL jest zdolny do zniszczenia PIS (czytaj Polski z jej dużymi ambicjami), zapowiedzi jego doradców o konieczności prywatyzacji majątku a przede wszystkim podziału i sprzedaży Orlenu w kawałkach oraz ostatnie okoliczności związane z projektem w.w ustawy uważam, że brak zaufania do byłego Premiera D.Tuska jest w pełni uzasadniony. 
 
Nie ma dla mnie żadnych wątpliwości, że D.Tusk, będzie działał jak poprzednio zgodnie z poleceniami z Berlina i Brukseli, mającymi na celu zmniejszenie potencjału gospodarczego Polski, tak aby nie była konkurencją dla wiodącej gospodarki niemieckiej oraz poprzez zmianę traktatów UE do utraty przez Polskę suwerenności.
 
Kieruję do Pana Prezydenta ten apel zatroskany o losy naszej Ojczyzny.
 
Z wyrazami szacunku 
 

Obrazek użytkownika admin

04-12-2023 [12:03] - admin | Link:

PS. Adres: listy@prezydent.pl

Obrazek użytkownika angela

04-12-2023 [14:39] - angela | Link:

Admin.  Piszę!!!

Obrazek użytkownika Jabe

04-12-2023 [12:40] - Jabe | Link:

„Skierowuję”

Obrazek użytkownika admin

04-12-2023 [13:09] - admin | Link:

Poprawiłem.

Obrazek użytkownika Pani Anna

04-12-2023 [12:49] - Pani Anna | Link:

Taa, jak trwoga, to do suwerena. Prędzej mi kaktus wyrośnie,  niż Duda nie zaprzysiegnie Tuska.

Obrazek użytkownika Jabe

04-12-2023 [12:52] - Jabe | Link:

Swoją drogą, po­wołanie się na serial de­maskuje intencję, jaka kryje się za tą akcją.

Obrazek użytkownika admin

04-12-2023 [13:12] - admin | Link:

To jest list jednego z klubowiczów. Jak widać i z błędami był. A co do "Resetu", to mówią w nim głównie dokumenty i sami politycy PO dają świadectwo, które serial tylko przypomina

Obrazek użytkownika Jabe

04-12-2023 [13:54] - Jabe | Link:

To serial pro­pagandowy, po­dobnie jak ten apel, ma­jący za za­danie mobi­li­zację partyj­nego betonu. Sądzę, że gdyby było na Donal­da Tuska coś kon­kret­nego, Jaro­sław Ka­czy­ński nie ociągałby się z od­powiednimi działa­niami. A tu od lat nic.

Obrazek użytkownika Tezeusz

04-12-2023 [12:09] - Tezeusz | Link:

Opisałem ten problem w :
https://naszeblogi.pl/68434-ko...

i wysłałem na stronę Kancelarii Prezydenta RP oraz na stronę FB Prezydenta RP.

Obrazek użytkownika Es

04-12-2023 [12:47] - Es | Link:

Blogerzy nie przestają mnie radośnie zdumiewać. Widzę kolejny tekst litanii do Andrzeja lokatora Pałacu. Do tego samego no name'a lekceważonego i sprowadzonego przez Naczelnika do roli długopisu, który swoje frustrację mógł leczyć jedynie otaczając się kumplami z unii wolności i wierzgając prezesowi - a przy okazji całej Polsce- w najmniej stosownej chwili nieskladajac tych najważniejszych podpisów ... No więc do tego wystraszonego odbywają się pielgrzymki, aby zawiązał teraz troki od kaleson i pogonił w pojedynkę tych wszystkich łajdaków,  których Pis przez osiem lat nawet nie posmerał. No jak to się stanie to ja wydrukuję to co właśnie piszę  i wydruk ten zjem bez popitki, a relacje z tego wydarzenia zamieszczę na którymś kolejnym blogu autora bezzwłocznie. 
Nie musze dodawać, że ta sama aktoreczka lub inna będzie wtedy mogła odczytać kolejny,  tym razem najbardziej uzasadniony komunikat o końcu czegoś tam. A imię tego kto dokonał tak chwalebnego czynu jak pokonanie smoka będzie od tej chwili Andrzej a nie Bolek.

Obrazek użytkownika Czesław2

04-12-2023 [15:25] - Czesław2 | Link:

Już są na Ty Żydowskie  (USA )media obaliły PIS    ( być może za zgodą Pisu ). i już się spiknęli.
https://wpolityce.pl/polityka/...

Obrazek użytkownika Jabe

04-12-2023 [15:56] - Jabe | Link:

Wg redaktora Michalkiewicza to właśnie ruch hołow­niany ma za­stąpić PiS w roli wy­konawcy naszej przy­jaźni ze Stanami Z­jedno­czonymi.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

04-12-2023 [16:29] - Imć Waszeć | Link:

"... w roli wykonawcy naszej przyjaźni z obecną administracją w USA..." Trzeba precyzyjnie określać zarówno graczy na scenie politycznej jak i cele do osiągnięcia. Zwłaszcza kiedy "racja stanu", a nawet "polityka historyczna" obejmuje okres nie dłuższy niż 2 kadencje.

Obrazek użytkownika Czesław2

04-12-2023 [16:34] - Czesław2 | Link:

@ImćWaszeć.Problem tylko taki, że znam tylko tych na tu i teraz, a decydenci na dekady są w głębokich bunkrach.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

04-12-2023 [16:44] - Imć Waszeć | Link:

Oczywiście u nich, bo u nas decydenci na dekady są już od dekad w grobach. Też bezpieczni. ;)

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

05-12-2023 [23:47] - Kazimierz Kozio... | Link:

porzuccie zludzenia. ten prezydent przejdzie do historii jako kolejny nie-chce-ale-musze