Deep State Morawieckiego

Muszę powiedzieć, że dwie partie na jakich najbardziej się rozczarowałem to PiS i Konfederacja.  Reszta partii wiadomo jaka jest - najchętniej zrzekliby się niepodległości, w wyniku czego nie byliby za nic odpowiedzialni i pełnili tylko funkcje dobrze opłacanych urzędników, co przy okazji umożliwiałoby im branie olbrzymich łapówek. Od dawna wiadomo, że tacy są ci ludzie, i w związku z tym wiemy czego się po nich spodziewać. 

Wydawało mi się jednak, że Konfederacja i przede wszystkim PiS to partie jakie kierują się jakimś tam dobrem państwa polskiego. Okazuje się jednak, że dla obu tych partii nie ma nic ważniejszego jak dołożyć drugiemu, na dodatek temu, kto ma, wydawałoby się, najbardziej zbliżone zapatrywanie na świat. Oba ugrupowania postanowiły się wyniszczać w personalnych wojenkach toczonych na łamach zaprzyjaźnionych mediów jakoby troszczących się o losy polskiego państwa.

Nie wiem dlaczego, ale najwyraźniej zarówno PiS jak i Konfederacja chcą eskalować swój konflikt. PiS prawdopodobnie stara się, aby nikt nie pomyślał, że Konfederacja jest prawdziwą prawicą, a akurat jest. Wśród partii reprezentowanych w Sejmie, Konfederacja jest jedyną prawicową partią w Polsce. Opierają się na chrześcijaństwie i wspierają prywatnych przedsiębiorców, opowiadają się za wolnym rynkiem i niskimi podatkami. W istocie są najbardziej zbliżeni do konserwatystów w USA i Kanadzie.  Głównym problemem tej partii jest ich znak firmowy w postaci osobliwości Korwina-Mikke. Nie wiadomo też jak chcą budować polską politykę międzynarodową. Warto zwrócić uwagę, że jest to partia jaka nie wywodzi się z o obrad okrągłego stołu.

PiS trudno porównać do partii konserwatywnych z tych funkcjonujących w innych krajach zachodnich. Z jednej strony mocno nawiązują do polskich tradycji z katolicyzmem włącznie. Postulują budowę silnego państwa. Z drugiej strony, wbrew tym założeniom, od 2017 roku nie poprawili pozycji Polski w rejonie i w Europie.  Zarzucili pomysł budowania Trójmorza - projektu kluczowego dla bezpieczeństwa kraju. Ich polityka gospodarcza oparta jest na pryncypiach socjalistycznych - pokładają swe wysiłki w wysokich podatkach i kluczowej roli rządu jako instytucji kontrolującej obywateli.  Nie mieli problemu w odbieraniu ludziom podstawowych praw konstytucyjnych w czasie pandemii, postulowali zwiększanie praw zwierząt. Wdrażają wszystkie szaleństwa „klimatyczne” lansowane przez partie lewicowe w innych krajach. W istocie jedyny element jaki różni PiS od komunistów takich jak Biden i Trudeau to sprzeciw wobec propagowania ideologii gender.  Zwłaszcza ostatnie lata rządu PiS, od czasu odsunięcia z gabinetu Szydło i Macierewicza, nie są zgodne z poglądami konserwatywnego myślenia. Chcą jednak uchodzić za konserwatystów, ponieważ dzięki temu dostają głosy prawicowych wyborców. Wzrastające poparcie dla Konfederacji jest możliwe tylko kosztem głosów oddawanych na PiS i być może dlatego Konfederację zwalczają jak największego wroga.

W efekcie zamiast dogadać się z Konfederacją w sprawie tworzenia rządu jaki reprezentowałby interes nie tylko państwa polskiego, ale też jego obywateli, postanowili zaproponować gabinet, jaki raczej nie ma szans przejść głosowania w Sejmie.  Może i dobrze.  Zobaczmy bowiem, kogo premier Morawiecki proponuje Polakom jako nowych ministrów.

Pani Izabela Antos, według informacji dostępnych w necie, nigdy nie zajmowała się polityką.  Ta młoda osoba w swojej karierze trudniła się tylko i wyłącznie sprawami biurokracji państwowej. Pracowała też w spółkach skarbu państwa. Sektor prywatny, będący fundamentem wolnego rynku jest jej obcy zawodowo.

Pani Danuta Dmowska-Andrzejuk kandydowała z listy PiS w tegorocznych wyborach.  Jej kampania wyborcza zakończyła się jednak fiaskiem i do Sejmu nie została wybrana.  W nagrodę za zasługi powołana została na stanowisko ministra sportu i turystyki.

Również pani Dorota Bojemska bez powodzenia kandydowała w tegorocznych wyborach do Sejmu. Premier Morawiecki powołał ją na stanowisko ministra rodziny i polityki społecznej.

I na koniec prawdziwa perełka, czyli podwójny przegrany: Alvin Gajadhur. Bezskutecznie startował w wyborach parlamentarnych w 2011 starając się o mandat posła na Sejm z warszawskiej listy PiS. Ta porażka nie zniechęciła pana Gajadhura, i w wyborach w 2023 wystartował ponownie jako kandydat PiS, tym razem do Senatu. Jego kampania również tym razem zakończyła się fiaskiem i do parlamentu się nie dostał.  W nagrodę za zasługi nominowano go na ministra.

Powołanie na ministrów kandydatów, którzy polegli w demokratycznych wyborach to nic innego jak upychanie zaufanych biurokratów na najwyższych urzędach państwowych. Ten nikczemny proces nie ma wiele wspólnego z demokracją. Wręcz przeciwnie, jest ucieleśnieniem zjawiska określanego jako Deep State.  Deep Stae, czyli stan upadku demokracji, jakiemu w 2016 wypowiedział wojnę Donald Trump oskarżający „waszyngtońskie bagno” biurokratów o doprowadzenie Ameryki na granicę ostatecznego upadku.  

Jeżeli ktoś zastanawia się nad słusznością poglądów Trumpa i jego zwolenników, to premier Morawiecki dostarczył namacalnych dowodów na faktyczne istnienie i funkcjonowanie Deep State nie tylko w USA, ale również w Polsce.
 
 =====
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek Kudła

01-12-2023 [18:12] - Marek Kudła | Link:

Oj Wącław, jakiś ty gupi !!!

Obrazek użytkownika tricolour

01-12-2023 [18:13] - tricolour | Link:

Tylko czekać, jak zostanie kolega ruską onucą, przywiezioną na tankach. Nie ma innej możliwości.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

01-12-2023 [18:18] - RinoCeronte | Link:

Przestańcie ględzić Panowie, bo się zaryczę na smierć!

Obrazek użytkownika smieciu

01-12-2023 [18:38] - smieciu | Link:

Jest tu paru pudelkowych obrabiaczy (ciągle jeszcze) opozycji. Szkoda że nie zastosują swoich metod do tego co od samego tylko 15 października dzieje się wokół Morawieckiego, w rządzie, wśród osadzonych na stołkach pisowskich notabli. Mieliby materiał na setki wpisów.
Jednak co by nie mówić, nie można odmówić propagandzie PiS skuteczności. Wydaje się że dla większości wyborców tego ugrupowania nie istnieje nic co mogłoby podważyć ich wyobrażenia, przekonania o jakiejś wyjątkowości tego ugrupowania. Naprawdę są jak święci. Których ziemski brud się nie tyka.

Obrazek użytkownika Hornblower

01-12-2023 [18:45] - Hornblower | Link:

Jest jeszcze kliku tuzów  tym rządzie. Ot, Pani Marzena Małek, Minister Aktywów Państwowych, znajoma Pana Jacka Sasina, w 2014 roku jeszcze w bibliotece w Radzyminie. Ukończyła studia drugiego stopnia na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku bibliotekoznawstwo, a także studia podyplomowe z zakresu zarządzania kulturą. A potem już z górki. Z biblioteki przeszła do kancelarii Andrzeja Dudy na stanowisko specjalistki i awansowała na dyrektorkę Miejskiego Domu Kultury. W latach 2016-2018 była związana ze Spółką PL. 2012+, operatorem PGE Narodowego, gdzie pełniła funkcję Członka Zarządu. W 2020 r. weszła do rad nadzorczych Lotos Lab, Enea Centrum oraz Pekao Leasing. W 2021 wiceprezeską Enea Trading, rok później zaś prezeska ENEA Power&Gas Trading. 29 sierpnia 2022 r. powołana na stanowisko Dyrektora Generalnego Ministerstwa Aktywów Państwowych. Co by nie była zbyt stratna finansowo, weszła do rad nadzorczych Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych PZU i w Grupie Azoty. 
​Trzeba przyznać, iście amerykańska kariera.

Obrazek użytkownika smieciu

01-12-2023 [19:01] - smieciu | Link:

Sprawdziłem jej zdjęcia, miałem teorię, ale chyba błędną ;)

Ten rząd, jego skład tak czy owak jest zwykłą kpiną. Nie dającą pola manewru nikomu. Jeśli nawet były osobniki, które mogły być przeciągnięte przez Morawieckiego, to tym rządem odciął on wszelkie tego typu myśli. Co właściwie pomyśleć o posłach z PiS, którzy zagłosują na niego?
Mamy do czynienia z jakąś dziwaczną bezczelnością. Bo chyba jest w tym coś więcej niż skok na kaskę, danie swoim jeszcze paru kęsów z koryta.

Obrazek użytkownika sake3

01-12-2023 [19:37] - sake3 | Link:

Pozwolę sobie nie zgodzić się z autorem którego niechęć do PiS-u jest aż nadto widoczna.Autor ze smiechem wymienia ,,braki' nowych ministrów o których nic specjalnie nie wie.oprócz tego,że nie zdobyli wielu głosów w kampaniach.'. To jest dla autora kryterium nieprzydatności?To nie musi źle świadczyć o nich.Różne bowiem są gusta suwerena oraz głosowanie na znane nazwiska.Autora nie zdziwiło to że de np.do Europarlamentu dostał się Cimoszewicz tuż po przejechaniu rowerzystki i ucieczki z miejsca wypadku.czy skompromitowany Miller ale z przekąsem pisze o kandydatach PiS-u .Nie każdego stać na taką kampanię jak miał Tusk sfinansowaną prze KE.Autorowi nie przeszkadza fakt,że głośna była sprawa 600000 euro łapówki w reklamówce z Biedronki A jakież były dokonania kabotyna Hołowni szykowanego już dziś na prezydenta kompromitujący sie w Semie ?Kto upchnął płaczka smarkającego przed kamerą?Co z tego,że taka panusia jak Henning-Kloska dostała się do Sejmu skoro już jest bohaterką afery? No tak ale autor tego nie widzi.Niech się przyjrzy kandydatom na ministrów z ramienia Koalicji.Są kryształowi albo wybitnie mądrzy? Cóż z tego że znani?

Obrazek użytkownika Pers

01-12-2023 [19:53] - Pers | Link:

@sake
Już nie będę cię nazywał "maglareczka".
Od dziś jesteś "sekciareczka" :))))

Obrazek użytkownika admin

01-12-2023 [19:55] - admin | Link:

"Zarzucili pomysł budowania Trójmorza" :) 
Bo to oczywiście tylko od PiS zależało, mój borze..

Obrazek użytkownika Pani Anna

01-12-2023 [19:59] - Pani Anna | Link:

A od kogo?

Obrazek użytkownika admin

02-12-2023 [07:02] - admin | Link:

Od Amerykanów. Gdyby chcieli przeciwwagi wobec Niemiec w Europie. Ale nie chcą. To zapłacą kilka razy tyle niedługo niż mogliby wesprzeć ten projekt. Już zresztą płacą na Ukrainie

Obrazek użytkownika Pani Anna

02-12-2023 [08:17] - Pani Anna | Link:

Jasne. Wszystko zależy "od kogoś ", tylko nie od PIS. Zero polityki zagranicznej, robili, co im kazali.  Był czas 8 lat, żeby coś negocjować,  coś budować,  choćby podwaliny. Najłatwiej siąść na ... i czekać na kasę z Orlenu oraz innych SSP, poobsadzanych szwagrami.

Obrazek użytkownika Czesław2

02-12-2023 [08:48] - Czesław2 | Link:

@P Anna Zapytała Pani od kogo i nie udzieliła odpowiedzi. Od Czechów, Słowaków, Węgier to nie zależy? Takie pytanie to niestety nie durnota, to chamstwo.

Obrazek użytkownika Pani Anna

02-12-2023 [10:17] - Pani Anna | Link:

@Czesław 
Chamem to ty jesteś.  Spałes, jak w szkole mówili, że nie ma głupich pytań?  Są tylko durne odpowiedzi, czego właśnie dałeś przykład. Nudny jesteś. 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

01-12-2023 [20:00] - NASZ_HENRY | Link:

Z Trójmorzem zgoda z  "mój borze.." -  NIE ;-)

Obrazek użytkownika Chatar Leon

01-12-2023 [20:09] - Chatar Leon | Link:

Darzę zatem.
Wasz darzbór.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

01-12-2023 [19:55] - NASZ_HENRY | Link:

O ile z tym co dotychczas pisał autor można by się zgodzić,
"Oba te rozwiązania [ Pis i Konfederacja] mogą być chwilowym wyjściem z niekorzystnej obecnie sytuacji w jakiej znaleźli się Polacy. W dłuższej perspektywie polskiemu patriocie nie pozostaje nic innego jak zainwestować w gruntowny remont Konfederacji i PiS, lub poważnie pracować nad skonstruowaniem nowego samochodu."
to z obecnym tekstem już NIE.
Podstawowym błędem autora jest niezrozumienie jakie siły kryją się za Konfederacją i z kim ona chciałaby jechać dalej.
Wybory prezydenckie i obecne głosowania w sejmie pokazują silną korelację między działaczami Konfederacji i jej wyborcami. Dokładnie jest tak, że potencjalnie 2/3 Konfederacji jest za PO/KO a 1/3 za PiSem. Czyli Konfederacja dwa razy chętniej zgrzeszy z ANTY PiSem niż z PiSem. Dlatego nie ma ona możliwości zawarcia koalicji ze Zjednoczoną Prawicą - chyba że Konfederacja ulegnie podziałowi w stosunku 12:6 - tak jak pokazało ostatnie glosowanie. Ale to już nie jest mój problem ;-)

 

Obrazek użytkownika Jabe

01-12-2023 [20:00] - Jabe | Link:

Acha, czyli czego do­tyczą głoso­wania, jest nie­istotne. Liczy się tylko „z kim” się gło­suje.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

01-12-2023 [20:18] - NASZ_HENRY | Link:

                                                                                                                                      '

Z ciebie @Jabe będzie jeszcze polityk, tfu politruk ;-)
 

Obrazek użytkownika Ryan

01-12-2023 [21:18] - Ryan | Link:

Grodzki zaciągnął się do armii i w Strefie Gazy jako goniec meldunki w kopertach przerzuca ?
Nie widać go w ogóle, a jeszcze niedawno trzecia osoba, legenda, tarcza broniąca demokracji.
Przegrać stanowisko z Kidawą Błońską to faktycznie zespół stresu pourazowego

Obrazek użytkownika u2

01-12-2023 [19:59] - u2 | Link:

Konfederacja jest jedyną prawicową partią w Polsce. Opierają się na chrześcijaństwie i wspierają prywatnych przedsiębiorców, opowiadają się za wolnym rynkiem i niskimi podatkami.

Wolny rynek i niskie podatki to akurat wyróżnik liberalizmu, nie prawicy. A chrześcijaństwo w kuń-fie to taki listek figowy w osobie dziwaka mośka Brauna, który jeździ do Berlina i apeluje razem z politykami AfD z Niemiec o zdjęcie sankcji z Moskwy.

Ponadto liberały-aferały w Polsce to typowa post-komuna, to znaczy skumali się z lewizną, która głosi podobne hasła, a jak przychodzi co do czego to afera goni aferę. Obecnie w parlamencie są już dwie poważne afery, afera wiatrakowa i afera ORLEN-owska. Warto zwrócić uwagę, że kuń-fa jest za rozczłonkowaniem i sprzedażą ORLEN-u w obce ręce, jak i za zmianą prawa energetycznego, tak aby Niemcy mogli sprzedać wiatraki za 5 mld, na które nie mają zbytu. Więc kuń-fa idzie rąsia w rąsię w liberałami-aferałami.

Obrazek użytkownika Jabe

01-12-2023 [20:02] - Jabe | Link:

Czym w takim razie jest prawica, skoro nie przeciwień­stwem soc­jalizmu?

Obrazek użytkownika u2

01-12-2023 [20:05] - u2 | Link:

Przecież ty wszystko wiesz, a ile razy tobie odpowiadać, to i tak znowu zadajesz te same pytania :-)

Obrazek użytkownika Pani Anna

01-12-2023 [20:02] - Pani Anna | Link:

Wszystkie te wymienione osoby charakteryzuje fakt, iż zasiadanie w tym "rządzie" nie wpłynie na ich, że tak powiem CV. Aż dziw, że tyłu ich uzbierano.

Obrazek użytkownika Ryan

01-12-2023 [20:04] - Ryan | Link:

Gdybym był marszałkiem Sejmu, to wypowiedź swoją rozpoczął bym tak :
Witam 194 Polaków ale i debili z Patoopozycji.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

01-12-2023 [20:07] - Chatar Leon | Link:

(Nie do końca zgodzę się z autorem, ale) przyjemnie, że od czasu do czasu ktoś napisze tutaj coś sensownego.

Obrazek użytkownika Ryan

01-12-2023 [21:09] - Ryan | Link:

Muszę zapytać - ten zegarek w oświadczeniu majątkowym Tuska to pamiątka po Sławku Nowaku?

Obrazek użytkownika Władysław Ludendorf

02-12-2023 [10:06] - Władysław Ludendorf | Link:

w sumie tekst zupełnie bez sensu i znaczenia. Trzeba mieć problemy z percepcją czasu, żeby pisać o czymś, co 11 gru będzie historią.

Obrazek użytkownika Kocur1

02-12-2023 [13:03] - Kocur1 | Link:

Kolejny dowod na to, ze niewiele wiecej rozumiesz od tresowanej malpy....