Emily (lat 8) - zakładniczka terrorystów Hamasu

Rankiem 7 października moja córka Emily została porwana przez terrorystów Hamasu. Kiedy została porwana, miała osiem lat, a zaledwie kilka dni temu skończyła dziewięć. W tunelach Gazy, nie mając możliwości śledzenia upływu czasu, prawdopodobnie nawet nie wiedziała, że są jej urodziny.
Wiadomość o tym, że w ramach czterodniowego rozejmu może wkrótce zostać uwolnionych 50 zakładników Hamasu, dała mi promyk nadziei, ale także nowe mdłości w głębi żołądka. A co, jeśli Emily nie będzie wśród osób, które jej napastnicy zdecydują się odesłać do domu?

Tego ranka nasz kibuc został zaatakowany przez około 400 terrorystów. Widziałem, jak społeczność, którą razem zbudowaliśmy, płonęła, a całe rodziny, które zbudowały tam swoje domy, zostały wymordowane na moich oczach. Nie widziałem, jak Emily została zabrana, ale ktoś mnie poinformował, że ona, przyjaciółka, u której spała, a także matka dziewczynki, zostały wyprowadzone przez Hamas i odwiezione pick-upem z platformą.
Pod ciężkim ostrzałem zostałem eskortowany z kibucu wraz z kilkoma innymi ocalałymi i zabrany przez wojsko we względne bezpieczeństwo, nie mając pojęcia, gdzie jest Emily. Zawieziono nas do hotelu gdzieś w rejonie Morza Martwego. Ponura ironia tego faktu nie umknęła mi.

To historia, którą ciężko opowiedzieć, ale trzeba ją opowiedzieć. Powtórzę to tysiąc razy, jeśli pomoże to bezpiecznie sprowadzić moją córkę do domu.

Wiem, że każdy rodzic to mówi, ale Emily jest naprawdę kochającą, troskliwą córką, siostrą i przyjaciółką. Nie miała łatwego życia – jej matka zmarła na raka piersi, gdy była dzieckiem – ale nie pomyślałbyś o tym, rozmawiając z nią. Uwielbia śpiewać, tańczyć, występować. Potrafi robić koła od wozu i szpagaty – myślę, że jej przeznaczeniem jest zostać akrobatką, gdy dorośnie.
To drobnostką, ale jedyne, o czym mogę myśleć, to sposób, w jaki uspokaja się przed snem, pocierając moje ucho kciukiem i palcem wskazującym. Zrobiłaby to samo swojemu bratu, siostrze, a nawet psu – a potem po prostu zwinęłaby się w kłębek i odpłynęła. Zabawne, co pamiętasz w takich chwilach.

Jej brat i siostra – Natali (26 l.) i Aiden (29 l.) – bardzo silni przetrwali to wszystko. Na początku martwiłem się o Natali, że nie wytrzyma presji, ale zachowała się mądrze i z wdziękiem. Aiden był niesamowicie silny, radząc sobie z trudnymi pytaniami medialnymi jak profesjonalista. Kiedy przydarza ci się coś takiego, ludzie oczekują, że będziesz politykiem, dyplomatą i milionem innych rzeczy, a wszystko to w czasie, gdy przeżywasz najgorszy okres w swoim życiu. Spisali się lepiej, niż kiedykolwiek powinni.

Wiadomość, że Hamas zgodził się na uwolnienie ponad 50 zakładników, dała nam nadzieję, że Emily może być wśród nich. Miejmy nadzieję, że jej wiek i płeć będą miały pierwszeństwo przed rozpoczęciem wymian, ale nie możemy być tego pewni. Dopóki nie zobaczę niebieskich oczu Emily patrzących w moje, nie pozwolę sobie w nic uwierzyć. Będziemy kontynuować tę walkę, dopóki nie będziemy pewni.

W międzyczasie jestem głęboko zaniepokojony jej obecnym stanem i tym, jak wpłynie to na nią w dłuższej perspektywie. Jej zdrowie psychiczne i fizyczne stoi pod ciągłym znakiem zapytania i nawet jeśli jutro ją odzyskamy, do końca życia będziemy zmagać się że szkodami, które wyrządzono.
Faktem jest, że takich rodzin jak naszą są dziesiątki, które z zapartym tchem czekają na wieści, które mogłyby przynieść im ulgę lub załamanie. Powiedziałbym im: starajcie się zachować spokój, nawet jeśli wydaje się to niemożliwe. Usłyszysz tak wiele sprzecznych informacji, a jeśli wysłuchasz ich wszystkich, będziesz emocjonalnym wrakiem.

Mówią, że to nadzieja naprawdę umiera ostatnia, i to prawda. Na razie jedyne, co możemy zrobić, to czekać i mieć nadzieję, że pewnego dnia wkrótce będziemy mogli zapewnić Emily urodziny, których jej odmówiono.

ps.
Wczoraj terroryści z Hamasu uwolnili kilkanaście osób w tym kobiety i dzieci.Brak jednak informacji czy wśród uwolnionych jest Emily

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika r102

25-11-2023 [08:49] - r102 | Link:

No w tej łzawej bajce - akurat imieniny to ostatnia rzecz o których teraz myśli panna Emily.

A kto sieje wiatr - zbiera burzę...

Obrazek użytkownika Pers

25-11-2023 [09:21] - Pers | Link:

@huski
Wal się palancie z takimi ckliwymi opowiastkami.
Syjonistyczny reżim okupacyjny zabija i więzi dzieci palestyńskie od dziesięcioleci i są to grube tysiące.
Tfu ci mordę!

@admin puść ten komentarz bo mnie krew zalewa jak widzę takie zaprzaństwo i hipokryzję.

Obrazek użytkownika Czesław2

25-11-2023 [09:30] - Czesław2 | Link:

Masz na myśli porwane Ukraińskie dzieci W tysiącach.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

25-11-2023 [10:34] - Ula Ujejska | Link:

Czesław2
O tym ruska onuca nie napisze. Pers zjawia się tu zawsze wyłącznie w interesie Putina i jego wspólników.

Obrazek użytkownika Ryan

25-11-2023 [21:11] - Ryan | Link:

Urszulo

Bo to kawal gnoja reszta buca

Obrazek użytkownika Tezeusz

25-11-2023 [13:11] - Tezeusz | Link:

No Ruszkiewicz kto tutaj jest chamem i hipokrytą stań przed lustrem zobaczysz go na bank...Oto on :
https://naszeblogi.pl/64030-ch...

Jaka pogoda w Izraelu ? Dzisiaj zgodnie ze zwyczajem no i obowiązkiem ( misja) uwielbiam czytać jak wyjecie, skomentowałem na stronce jak zwykle dwie ścierwoneonowe agitki. Te gdy byłeś wczoraj adminem ...

Obrazek użytkownika Tezeusz

25-11-2023 [13:18] - Tezeusz | Link:

Tylko niektóre wypowiedzi Ruszkierwicza o nas ( wybrane) :
lko niektóre wypowiedzi Ruszkierwicza o nas :
1."Ja po prostu lubię povqrwiać to żydobanderowskie bydło, twoich wielbicieli. Uwielbiam ich wycie :)
Cieszysz się z takich fanów Zawisza?"
2."Ale jeśli zależy ci na uwielbieniu i oklaskach żydobanderowskich ścierw od Sakevycza, różnych hujskich ścierwouszy, to ten cel już osiągnąłeś".
3."Ja po prostu lubię povqrwiać to żydobanderowskie bydło, twoich wielbicieli. Uwielbiam ich wycie :)"
7. "jestem niezmiernie ciekaw co tym razem wymyśli Papuga Arestowicza? Bo jego fan klub żydobanderowskich ścierw od Sakevycza jakoś nabrał wody w parchate gęby. W sobotę mieli "święto" a dziś wiadro zimnej wody na banderowskie czerepy.."
8. "To wyjątkowa banda debili. Jedna taka, @ujejska, pojechała ponoć na UPAdlinę i "przesłuchiwała rosyjskich jeńców". Ponoć "żaden jej nie podskoczył"...I zobacz, że to żydobanderowskie kurwiszcze jest tam podziwiane?
Masakra..."
14. "Poczytaj jak beczą hujskie ścierwousze od Sakevycza :)
Już nie skaczą z radości jak to "heroje biją orki" tylko wracają do czasów jak ich żydoskie dziadki strzelały Polakom w potylicę w Katyniu..."
"Mam nadzieję, że Rosjanie ubiją jak najwięcej banderowców.
Im więcej ubiją tym mniej ucieknie do Polski."
15. ""Za tą wersją przemawia fakt, że znowu ten bełkot został przedrukowany na ścieku Sakevycza i oklaskiwany przez najgorsze żydobanderowskie mendy jakie istnieją w Sieci."
16. "" w Polsce nie rządzą Polacy tylko żydowskie kundle."
17 " A degeneratem jest Bidet i jego synkowie. Putin jeszcze się nie splamił żadnymi zbrodniami. Ubijając nazistów banderowskich oddaje wielką przysługę Ludzkości. Wam rzytkom to się oczywiście nie podoba :)''
17. " A jak ci się podoba nasz wspólny "znajomy" @tezeuszek vel ścierwousz vel fekaliusz?Niezły palant, nie? :))W sumie to mi jest go nawet trochę żal...Słyszałem, że podczas służby w ZOMO dostał przypadkowo pałą w czasie akcji od swojego kumpla jak rozpędzali jakąś demonstrację. Od tego czasu słabuje na głowę i jest na rencie inwalidzkiej. I ubzdurał sobie, że jest "największym polskim patriotą". Szkoda, że nie Napoleonem :)
Nie maltretuj go zbytnio..."
"Żydobanderowskie ścierwa. Na co dzień rezydują w szczujni Sakevycza, kawalera orderu banderowskiej bezpieki.
Teraz mają szczytowanie bo nawet tam zdarzają się Polacy upominający się o sprawiedliwość dla pomordowanych.
To człekopodobne ścierwa, które za wszelką cenę chcą wybielić swoich ziomków."
28. Ja z was tylko drwię i szydzę.
To jest bardzo łatwe bo nie macie za grosz wiedzy a i poziom intelektualny budzi śmiech i politowanie.
A piszę na NB bo jestem "misjonarzem" :)))))

Obrazek użytkownika sake3

25-11-2023 [15:48] - sake3 | Link:

@Pers.......,,A piszę na NB bo jestem ,,misjonarzem''.A nie lepiej być misjonarzem w Afryce? Przynajmniej to jakaś konkretna i przynosząca korzyść i satysfakcję misja.W wolnych chwilach można wybrać się na safari i ustrzelić lwa z nadzieją że to sake.

Obrazek użytkownika Pers

25-11-2023 [18:41] - Pers | Link:

@sake
A może coś na temat?
Z "misjonarstwa" już dawno zrezygnowałem bo dla was nie ma już żadnej nadziei więc szkoda mojego czasu.
Za to z przyjemnością obserwuję wasze wycie :)))

Nie masz nic do powiedzenia na temat ludobójstwa dzieci, kobiet i starców w Gazie?
Rosjanie np. ewakuowali dzieci, które nie mają rodziców albo opiekunów prawnych daleko od linii frontu za co Pan Prezydent Putin jest "ścigany listem gończym" (sic!).
W takim razie Netanhuju powinien dostać od razu kulkę w łeb.
Zgadzasz się ze mną?

PiS PO to jedno zło!

Obrazek użytkownika sake3

25-11-2023 [21:06] - sake3 | Link:

@Pers.......Owszem może być i na temat,,choć proponuję to samo a nie nudne gadki o wyciu.W każdej wojnie najwięcej cierpią dzieci To ich trauma jest największa i ciągnie się nawet po wejściu w dorosłość.Tu cierpią dzieci obu narodów.Trudno się nie zgodzić,że ostrzeliwanie szpitali szkół,karetek wiozących rannych w Gazie przez Izrael jest zwykłym ludobójstwem a nie wymierzaniem sprawiedliwości.Trudno nie przejąc się losem dzieci z Izraela przetrzymywanych przez Hamas.Ale istota przyczyn wojny tkwi głębiej i dotyczy prawa Palestyńczyków do posiadania własnej ojczyzny.To ten problem trzeba rozwiązać.Może warto posłuchać Erdogana i jego chęci uczestniczenia w pokojowej misji?

Obrazek użytkownika Pers

25-11-2023 [21:24] - Pers | Link:

@sake
Ale się wijesz.
Jak żmija.
Nie potrafisz nazwać ludobójstwa ludobójstwem tylko owijasz w jakieś stare szmaty propagandowe chroniące Izrael.
Wstydź się!

Obrazek użytkownika sake3

25-11-2023 [22:25] - sake3 | Link:

@Pers.......To chyba niechęc do mnie powoduje,że nie jest pan w stanie przeczytać kilku linijek ze zrozumieniem.Nazwałam ludobójstwo ludobójstwem,nie ulegam propagandzie,uważam od zawsze,że każdy kraj tym samym Palestyna ma prawo do samostanowienia a naród prawo do swojej ojczyzny.Nikt nie ma prawa wyrzucać ich z ziemi na której są od wieków.Jeśli poruszyłam sprawę dzieci to wyjasniłam w poprzednim komentarzu.Sama też jestem matką.więc tragedię dzieci rozumiem.Ne mam się czego wstydzić.To pan sie powinien wstydzić wiecznych napaści na mnie.

Obrazek użytkownika Ryan

25-11-2023 [15:05] - Ryan | Link:

ruszkiewicz
mam nadzieję że twoja była żona wraz z dziećmi zdążyła się ewakuować i uciec przed barbarzyńcami z Hujmasu
a taki komentarz Zygmunta Białasa znalazłem w sieci na pewnym sowieckim portaliczku
"Izrael powinien zrównać strefę Gazy i to równo z ziemią a te popielate zbrodniarze te arabskie sukin"yny wyciąć w pień do trzeciego pokolenia wstecz"

Pozdrów Pana Administratora Zawsze Niebieskiego
Ave
Shalom
 

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

25-11-2023 [17:54] - Siberian Husky Dog | Link:

Ryan

Olej wszarza
Olej
Nie wart by mu w ryj napluc

Obrazek użytkownika Pers

25-11-2023 [17:56] - Pers | Link:

@admin
//Olej wszarza
Olej
Nie wart by mu w ryj napluc//

Jak to się ma do Regulaminu?
 

Obrazek użytkownika spike

25-11-2023 [20:23] - spike | Link:

Jak jest prawda, dlaczego Hamas ostrzeliwuje Izrael, porywa zakładników, morduje ?
bo żydzi zamordowali Jezusa?
czy dla rozrywki, zazdrości ?
oto jest pytanie!

Obrazek użytkownika Ryan

25-11-2023 [21:56] - Ryan | Link:

tu nie chodzi  o wojnę religijną
to starcie cywilizacji zachodu z cywilizacja barbarzyńców
​zgnile arabskie Hujmasy należy zderatyzowac i to dosłownie

Obrazek użytkownika spike

26-11-2023 [09:38] - spike | Link:

Izrael reprezentuje cywilizację zachodu?
tego nie wiedziałem, a dlaczego zagrabił ziemie, do której nie ma prawa, przepędza ludzi mieszkających tam od setek lat, morduje, to jest cywilizacja?

Polska partyzantka bronił polskich ziem, Niemiecki zbrodniarz też ich nazywał bandytami, Polaków chcieli wymordować do poziomu, by pozostała garstka została jako niewolnicza siła robocza.

Nie było Izraela, nie było terroryzmu, a i tak wałęsali się tam Brytole, z jakiej racji, podobnie jak wiele krajów okupowała inne.
Kto reprezentuje cywilizację, a kto barbarzyńców.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

05-12-2023 [08:32] - Siberian Husky Dog | Link:

Jak podaje „The Wall Street Journal”, Izrael rozważa zalanie tuneli Hamasu w Gazie wodą morską. Według informacji dziennikarzy Siły Zbrojne Izraela zakończyły instalację pięciu przepompowni w pobliżu obozu dla uchodźców Al-Shati. Instalacje są w stanie pompować wodę z Morza Śródziemnego, aby w ciągu krótkiego okresu czasu zalać tunele wykorzystywane przez Hamas.

No i git