Dyżurne sądy

Nadzwyczajna kasta ma swoje gwiazdy, a jedną z nich jest sędzina Małgorzata Drewin. Niedawno skazała pana Roberta Bąkiewicza za rzekomo chuligański wybryk wobec aktywistki Katarzyny Augustynek ( powódki), tzn. za wyrwanie jej z rąk  torby z tęczowym emblematem przed kościołem Św.Krzyża w Warszawie i zepchnięcie jej ze schodów. Pan Bąkiewicz nie był sam, lecz w grupie broniącej kościoła przed profanacją. Byli to ludzie związani z Marszem Niepodległości. Pani Drewin uznała jednak, że porządek publiczny  ma zapewniać policja, a nie osoby upoważnione przez księdza proboszcza. Kuriozalne uzasadnienie, wiemy że policja nie zawsze jest tam gdzie powinna i dlatego obroną kościołów muszą się zająć grupy ochotników. Pana Bąkiewicza skazano  na jeden rok prac społecznych (!) oraz 10 tys. złotych. Trudno potraktować taki wyrok jako objaw praworządności, a raczej  jest to wyraz represji wobec ochotników broniących świątyń przed dewastacją i profanacją. Takie wyroki jedynie oznaczają psucie demokracji. Wyrok ten zapowiada nadejście tendencyjnych wyroków na fali zmian idących po sfałszowanych wyborach 15 października, a wydawanych przez „dyżurnych” sędziów pracujących z oddaniem  dla koalicji rzekomo „obywatelskiej”. Należy do nich pani Drewin, która od smoleńskiej „katastrofy” służy tym kręgom i Donaldowi Tuskowi.  I już po 2010 okazała swoją użyteczność blokując postawienie premiera Tuska przed wymiarem sprawiedliwości , kiedy to Solidarni2010 złożyli zawiadomienie do prokuratury o złamaniu prawa przez Tuska w związku z brakiem konsultacji  uzgodnień zawartych z Putinem, uzgodnień które bezwarunkowo powinien był przedstawić Radzie Ministrów.

Tusk bowiem zgodził się na niekorzystną umowę, oddającą śledztwo Rosji zamiast wybrać umowę  z 1994 roku, która stawiała państwo polskie  jako równorzędnego partnera  w dostępie do dowodów i w prowadzeniu śledztwa. Ten jawnie niekorzystny wybór Tuska ukazuje, że zachował się on nie jak premier Polski, ale jak wspólnik Putina i smoleński zdrajca.. I ktoś taki dziś chce kandydować znowu na urząd premiera?  Ależ III RP jest chorym państwem!  A co zrobiła wtedy sędzina Drewin ? W uzasadnieniu wyroku stwierdziła na piśmie, że Tusk jednak konsultował  tę sprawę na posiedzieniu Rady Ministrów, co stoi w sprzeczności z deklaracjami samego Tuska dostępnymi powszechnie w mediach. ( patrz Ewa Stankiewicz, „Matrix III RP. Pozory wolności” ( Kraków, 2015, str.79).  Oto jak działali dyżurni sędziowie w tzw. IIIRP, gdy rządziła  Platforma Obywatelska kryjąc matactwa premiera Tuska. Spadamy wtedy do poziomu „praworządności” z lat stalinizmu, brakuje tylko „sądów na kółkach” skazujących kogo popadnie, nawet  gimnazjalistów...   

To nie żarty, bo z demokracji wracamy do neo-stalinizmu, przecież stalinizm polegał na brutalnym niszczeniu prawa, a PO z lewicą i ich przybudówki mają identyczny program – dobić Temidę! Czy Polska zatem nigdy nie wyjdzie z PRL-u? Zostały nam tylko pozory wolności jak  Marsze Smoleńskie, Marsze Niepodległości czy pielgrzymki...Ale i na Jasną Górę usiłowały się wedrzeć  jakieś demony... Pozwala na to demokracja? A gdyby Tusk został znowu premierem,  nastąpi dalsza degradacja III RP tym razem zagrożonej w dodatku  likwidacją polskiej państwowości. Rozliczenie PiS-u jest obsesją Tuska, chce więc powołać komisje śledcze, ale może najpierw wypada powołać śledztwo w sprawie rozdzielenia wizyt w Katyniu, co wystawiło na zamach pasażerów Tupolewa nad Smoleńskiem! Albo śledztwo w sprawie tajemniczej śmierci kierownika kancelarii Tuska, pana Grzegorza Michniewicza,  który miał wgląd w korespondencję przed smoleńską „katastrofą”, w tym w emaile o powrocie Tupolewa z remontu w Rosji!  A jeszcze  inne ofiary seryjnego „samobójcy” ?  A zapomniano już o aferze Amber Gold ? Czy też o ministrach Tuska z afery hazardowej ?    I czy wszystkie te sprawy i afery mają być zamiecione pod dywan przez dyżurne sądy ?  Zaiste, człowiek z takim dossier jak Tusk miałby być znowu premierem RP ? Byłby to światowy rekord  idiotokracji i lekceważenie praworządności!  
                                                     
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika spike

23-11-2023 [09:03] - spike | Link:

Z tego co czytałem w komentarzach o tym wyroku, dowiedziałem się, że Bąkiewicz nawet nie dotkną tej idiotki, stał w innym miejscu, ponoć jest film z tego zdarzenia.
Na ten stalinowski wyrok powinna być skarga + apelacja.
Jest też inne rozwiązanie, jakie zostało zastosowane w przypadku Śpiewaka, który został skazany przez sędziów, w obronie których wcześniej protestował na ulicach, by potem zostać ułaskawionym przez Prezydenta.
Prezydent powinien ułaskawiać wszystkich skazanych w podobnych przypadkach, jako częściowe zadośćuczynienie, za zablokowanie reformy "wymiaru sprawiedliwości".

Obrazek użytkownika sake3

23-11-2023 [10:07] - sake3 | Link:

Autor pomylił, się nieco.Skazanie pana Bąkiewicza nie wiązało się z wyrwaniem tęczowej torby. Pani Augustynek,znana awanturnica miotając się na stopniach kościoła w którym zamierzała zdewastować ołtarz sama spadła ze schodów.Pan Bąkiewicz nawet nie był w pobliżu tej awanturnicy a został skazany.Pani Augustynek za swoje liczne ,,występy'' jak pobicie młodej policjantki drzewcem tęczowej flagi i wyzywającej ordynarnie,szarpiacej innych policjantów została nagrodzona przez prezydenta Warszawy tytulem wicewarszawianki roku i 20000zł nagrody.Sprawa z torbą dotyczyła młodej dziewczyny która usiłowała jakiejś paniusi wyrwać tę torbę.Torbie ani jej wlascicielce nic się nie stało ale młoda dziewczyna została skazana na 3 lata bezwzględnego więzienia a teraz czeka na ułaskawienie przez prezydenta Dudę,po odsiedzeniu połowy kary.Tu trzeba wyjaśnić skad się wzięła nazwa ,,kasta'' sędziowska.To określenie -kasta nadzwyczajnych ludzi'' wprowadziła sędzia Kamińska dodając ,że wyroki na działaczy PiS czy elektorat PiS=u są jej zemstą.Jak więc mozna liczyć na sprawiedliwe wyroki przy takich sędziach na telefon zawisłych od reżimu Tuska.?.To nie tylko paniusie Drewin czy Kamińska. Znana jest sprawa pani Nitek -Płażyńskiej która nagrała antypolskie bluzgi Niemca pracującego w Polsce,ubliżającego ordynarnie Polakom Pani Nitek -Płażyńska nagrała skandaliczne wypowiedzi tego człowieka i została za to ukarana kwotą 20000zł i temu Niemcowi musiała tę kwotę zapłacic.Zachowanie naszej ,,kasty''wymaga szerszego omówienia z podaniem nazwisk i skandalicznych wyroków.

Obrazek użytkownika paparazzi

23-11-2023 [22:58] - paparazzi | Link:

Kurcze jak takie coś się czyta sake o ile jest prawda to Kafka to pikuś. I to ma być wymiar sprawiedliwości? A ludzie, kluby prawicowe, Ziobro, Prezydent i ludzie dobrej woli? A kancelaria prawna ? Można by zrobić zrzutke bo to się w głowie nie mieści by były takie wyroki.

Obrazek użytkownika Pani Anna

23-11-2023 [23:14] - Pani Anna | Link:

@paparazzi
Był czas przywyknąć. Zwłaszcza w ciągu ostatnich 8 lat wytężonej reformy sądownictwa.