REFLEKSJE PO MARSZACH

Wspaniałe to imprezy patriotyzmu, by przypomnieć tylko te hasła z  marszu w Warszawie ( Nie dajmy sobie ukraść Ojczyzny!) czy z marszu we Wrocławiu ( Polak w Polsce gospodarzem!)...Cudnie, to było 11 Listopada. A dnia 15 października  warto było też pomaszerować na wybory i zostawić swój ślad w urnie! Niestety, około 27% Polaków zostało w domach  przez co Zjednoczonej Prawicy zabrakło raptem 36 posłów do zdobycia większości...Ktoś powie, że były przeróżne manipulacje w lokalach wyborczych, a jeden nawet przyjmował głosy aż do trzeciej nad ranem, więc wybory zostały sfałszowane i są odwołania do SN...Pozostaną bez odpowiedzi ?

Jednak wobecj większej frekwencji te tricki by się nie udały! A  wbrew pięknym hasłom z marszów odebrano czy też ukradziono nam Ojczyznę  i jeżeli premier Mateusz Morawiecki nie zdoła uformować rządu, to nagle się okaże, że tym gospodarzem w Polsce nie będzie już Polak! Niestety, być może zastąpi go Donald Tusk, który w latach 2008-2014 jasno udowodnił, gdzie leży jego „serce” ! W berlińskiej tabakierce i w ruskich blinach, a przecież kraj cały oglądał jego wyczyny z lat zdrady w dokumentalnych filmach „Resetu”. Dokumentalnych, więc wykluczających oszustwa  i manipulacje, a jednak Polacy głosowali  często na jego partię...

O, nie Polacy, a peerelczycy, bo z tego środowiska rekrutowali się jej kibice, angażowani przez generała Czempińskiego, starego szpiega PRL-u... A na nową (?) lewicę także głosowali peerelczycy, to jasne...I na Trzecią Drogę, bo to drugi garnitur PO...I może na konfederatów, bo ci pomylili epoki i hasła,  wolność i niepodległość widząc nie tam gdzie powinni. A PSL ?  Ano, z psim przywiązaniem do  partii Donalda, partii aferzystów, także więc i oni zerkali na peerelczyków. Nie wiedząc nawet, że jeszcze po 1945  PSL istnial jako zacna partia patriotów , a Stanisław Mikołajczyk napisał potem książkę „Polska zgwałcona”...I teraz zanosi się na gwałt, co sygnalizuje Hołownia, nowy marszałek Sejmu, który w pruskim drylu ( lub z zacięciem enkawudzisty) panoszy się w Sejmie od samego początku, dając posłom PiS-u po...trzy minuty na wypowiedź!!! A prezesa Kaczyńskiego w ogóle nie wpuścił na sejmową mównicę...

Będzie to chyba nowy Sejm Niemy, bo podobny był już w r.1793, czego rodakom przypominać bliżej nie muszę...Wtedy oblężony przez rosyjską piechotę pod generałem Rautenfeldem, dziś oblężeniem kierują zaś peerelczycy pod generałem Różyckim, spiritus movens  Trzeciej Drogi, i pod generalnym dowództwem Donalda Tuska, smoleńskiego zdrajcy, przez co zginęło ponad sto osób, bo po „katastrofie” likwidowano ekspertów lotnictwa i świadków! Tusk ( herszt nietykalnych aferzystów) nie ma żadnej zasługi dla Kraju, aby wybrano go ponownie premierem! Odwrotnie, bo cokolwiek robił obracało się przeciwko Polsce... Oby nie doszło do negacji hasła z marszu we Wrocławiu i oby Polak był w kraju gospodarzem...Gdyby wybory odbyły się podług zasad anglosaskich, które zakładają obowiązek głosowania byłaby szansa ocalić Ojczyznę...Niestety, 27%  przespało historyczną szansę! I teraz ich dzieci, i oni sami, pocierpią pod okupacją peerelczyków, którzy – jak mówi Sakiewicz – domagają się starych przywilejów!

A wiarołomny Hołownia już zapowiada zmiany w regulaminie Sejmu, które zepsują wątłą demokrację, gdy rząd Wściekłej Koalicji przymierza się do jeszcze większych zmian na gorsze – czy ocaleje konstytucja ? Nawet tak licha była pewnym oparciem. Pod pozorem naprawiania praworządności  KO ( wraz z UE) dąży po prostu do demontażu polskiego państwa i do zupełnego rozkładu praworządności. Przypomnijmy, że pierwszym celem komunistów było zdemolowanie wymiaru sprawiedliwości, dokonali tego za stalinizmu. Praworządność nie istnieje już od sfałszowanego referendum ( 1946) i sfałszowanych wyborów ( 1947). A potem otworzyła się otchłań bezprawia, prokuratorzy oskarżali o wymyślone zbrodnie, a sędziowie ( często po szybkim kursie!) skazywali patriotów na kaesy! Po 1989 PZPR nie zgodził się na naprawę Temidy, a wszelkie wysiłki PiS-u na tym polu utrącano, również wetem prezydenta  Dudy z 2017.

A Platformie nie zależy  na odbudowie praworządności, bo korupcja jest jakże wygodnym środkiem dla robienia fortun – aferzyści zacierają rączki!  Unii Europejskiej też zależy, by Polska miała słabą i dyspozycyjną Temidę, gdyż wtedy będzie można nam narzucić cokolwiek i o każdej porze. I o to chodzi też ferajnie Tuska, służącej Brukseli i Berlinowi. Jej hasła o dążeniu do praworządność są fortelem i skrajnym oszustwem, koalicja PO zmierza bowiem do pogłębienia prawnego chaosu i utrwalenia choroby Temidy poprzez usługi dyżurnych sędziów i prokuratorów. Tak jak było za stalinizmu, chcą dobić Temidę. Jeszcze nie mają rządu, a już aferzysta Karpiński wyszedł z aresztu i zasiądzie w fotelu europosła, ciupasem z celi do Brukseli! Oto jaskółka zmian na lepsze ? I wizytówka „praworządności” na forum europejskim ? A Marks na pomnika w Trewirze – czczony przez unijnych dygnitarzy - śmieje się do rozpuku!
                                                   
Marek Baterowicz                  

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ijontichy

20-11-2023 [07:32] - Ijontichy | Link:

To nie było głosowanie ZA,tylko PRZECIW1 
***** PiS ,czy ZP sobie zasłużyla na takie zachowanie elektoratu? 
Ściana wschodnia OLAŁA TE WYBORY!---Za Ukrainę...
Oberwali za Niedzielskiego i jego żydowskie zachowanie i red.Gizę politruka w TVPInfo
Za arogancję Kaczyńskiego: SAMO SIE WYGRA...gówno sie wygrało.
Za wszystkie PODPISY W BRUKSELI Moraweca,oni sprzedawali Polske przez 8 lat,przy pomocy Dudy!

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

20-11-2023 [08:23] - Siberian Husky Dog | Link:

Obrazek użytkownika u2

20-11-2023 [08:17] - u2 | Link:

Tusk ( herszt nietykalnych aferzystów) nie ma żadnej zasługi dla Kraju, aby wybrano go ponownie premierem! Odwrotnie, bo cokolwiek robił obracało się przeciwko Polsce...

To jest sitwa okrągłostołowa. Oni grabią do siebie, a nie od siebie. PDT ma zleconą misję przez swoich prowadzących z Berlina. Ale widać, że ciągnie ostatkiem sił i ma wszystkiego dosyć. No fatalnie wygląda na tej Wiejskiej :-)

Obrazek użytkownika Jabe

20-11-2023 [13:38] - Jabe | Link:

Sitwa okrągło­stołowa stale rządzi od dekad.

Obrazek użytkownika u2

20-11-2023 [14:21] - u2 | Link:

Kłamiesz.

Obrazek użytkownika Jabe

20-11-2023 [14:40] - Jabe | Link:

Nie ma obiektywnego po­wodu partii Jaro­sława Ka­czyńskiego do owej sitwy nie za­liczać.

Obrazek użytkownika u2

20-11-2023 [16:35] - u2 | Link:

Kłamiesz jak najęty.

Obrazek użytkownika sake3

20-11-2023 [15:26] - sake3 | Link:

Skoro jesteśmy przy marszach to warto przytoczyć refleksję niejakiej Elizy Michalik pseudodziennikarki i pseudopublicystki a w zasadzie ordynarnej idiotki która chce zabłysnąć.Żeby dzisiaj zabłysną trzeba się przebić z kontrowersyjną wypowiedzią,bo konkurencja duża.Nasze aktywiszcze na swoim vlogu proponuje kasację Dnia Niepodległości i MN jako kojarzący się z przemocą,faszyzmem i płonącą Warszawą ,a ustanowić dzień 15-go X jako Dzień Wolności.Cóż za miód na serce pana@smieciu czołowego naszoblogowego propagandysty. Trzeba by się zastanowić co zrobić z tymi polskimi faszystami.Może uuchomić Auschwitz i zlikidoać razem ześwietem i marszem? Idiotka Michalik chce ,,radośnie'' maszerować w pażdzierniku.