SZANSA DLA POLSKI

Zgodnie z parlamentarnym obyczajem PiS – jako partia zwycięska – otrzymał szansę stworzenia rządu, wbrew nachalnym apelom koalicji niby obywatelskiej  ( de facto aferzystów ), kierowanym w stronę Prezydenta. Dobrze się stało, że premier Mateusz Morawiecki ma szansę powołania uczciwego rządu, bo do władzy pcha się „ośmiogwiazdkowa” koalicja partii opozycji, złączonych tylko nienawiścią do PiS-u, a to rzecz niepoważna. Na tym nie powstanie program dla rozwoju Polski, przeciwnie wyłącznie dla jej zguby. Zdradzili się sami, bo już teraz ujawnili swoje prawdziwe intencje, a ich postulaty wyłącznie psują państwo zamiast poprawiać jego konstrukcję! Bo jeżeli zapowiadają likwidację Centralnego Biura Antykorupcyjnego - – co godzi w ideę państwa prawa – to oznacza to powrót do korupcji, a to przecież  pasuje kaście nietykalnych aferzystów, wymykających się odpowiedzialności karnej z powodu uwiądu prokuratury i sądów, gdzie peerelczycy mają swych „dyżurnych” .Jak pamiętamy afera hazardowa, gdy Tusk był premierem, objęła jego ministrów, ale  uniknęli oni osądzenia, zaś Tusk nękał już wtedy CBA. Zamach na CBA jest zatem wyraźnie planowany  w interesie kasty nietykalnych, takich oligarchów jak Sławomir Nowak et consortes, niektórzy nawet chronili się w senacie. A wysuwana redukcja armii  osłabi państwo w sytuacji wojny i nieustannego zagrożenia ze Wschodu. Może też mieć pewien wpływ na niemieckie roszczenia ulokowania swych oddziałów na terenie Polski...

I wreszcie postulat zamknięcia IPN=u, wyjątkowo nikczemny, uderza w pamięć historyczną wspólnoty. Byłby to cios dla narodu, z którym nie utożsamiają się peerelczycy i to oni właśnie dążą do usunięcia IPN=u, ignorrjąc cynicznie, że projekt III RP ( choć nieukończony wskutek kilku wet prezydenta) był próbą wyjścia z PRL-u jak na razie tylko połowiczną, gdyż „warszawka” i inne środowiska  nieustannie wierzgają  Polakom.  A nie jest to tylko problem post-peerelowskiej agentury rozpierającej się  na uczelnich wyższych, ale i zatrucie substancji narodowej, wspólnej do 1945, a potem rozdartej na polską i post-komunistyczną. Tej pierwszej przewodziła wtedy  Armia Krajowa, dziś natomiast PiS -  więc jest znienawidzony  przez pokolenia post-komunistów, którzy nie czują ducha polskiej tradycji i historii i której przewodzą tacy mutanci jak Tusk czy Trzaskowski,Budka czy Bodnar.

I dlatego Tusk wręcz nie pasuje na stanowisko premiera Polski, bo jest delegatem peerelczyków i etnicznie przeniknięty jest żywiołem zza Odry, by nie dodać że uległ  germanizacji. A poza tym brak mu  kwalifikacji, aby objąć tekę premiera, gdyż za poprzedniej swej kadencji pokazał, że jego polskość mierzy się zaledwie w promilach. Likwidował polskie stocznie i polski przemysł w interesie niemieckim i jest jak zgrana, zdarta płyta, zdjęta z gramofonu w 2014 roku.  Powtarza tylko stare kłamstwa i fałszywe obietnice,  a wobec PiS-u zmyśla obłędne kalumnie, gdy sam w latach 2008-2015 ukazał podwójne oblicze prusko-sowieckie, najpierw likwidując nie tylko stocznie w interesie niemieckim,  potem ( reset) w interesie Kremla przypadkiem (?)  zlikwidował  polskie elity w Tupolewie ( wyremontowanym w Rosji !), co uwieńczył uściskiem z Putinem na smoleńskim pogorzelisku. A następnie oddał  Rosji śledztwo „katastrofy” wraz z laptopami i telefonami polskich generałów i Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, popełniając zdradę dyplomatyczną za co grozi wyrok do 10 lat. Karierę grabarza polskości rozpoczął zaś w 1992 biorąc udział w obalaniu rządu Jana Olszewskiego. A jako prowodyr zła buszował po Polsce długo demonstrując orgię nienawiści wobec PiS-u, wykorzystując słabość polskiej Temidy, zmanipulowanej przez kastę sędziowską ( w istocie mafię) i tak samo skorumpowaną prokuraturę.

Polacy nie zdają sobie sprawy, że do władzy – wraz z Tuskiem przysłanym do nas z Berlina – przymierza się także mafia urągająca prawu, plaga wykolejonych osobników, którzy idąc na skróty stosują korupcję dla robienia nielegalnych fortun, a że PiS zwalczał ten proceder, więc zioną nienawiścią do PiS-u i przez likwidację CBA chronić chcą aferzystów, co uprawiają tę finansową anarchię. Tym samym „liberałowie” z PO jawią jako rekiny nielegalnej finansjery, a ich celem jest dalsze psucie praworządności. Korupcję zna cały świat, to prawda, ale w Polsce obrodziła wysypem afer od 1989, gdy jej wirusy przeniknęły z PRL-u do III RP, a przy okrągłym stole nie oczyszczono wymiaru sprawiedliwości. Zatem słaba Temida generuje korupcję, a nawet z nią współżyje:  sprzedajne sądy, łasa prokuratura. Rządowy projekt uzdrowienia sądów i prokuratury zawetował w r.2017 prezydent Duda, jakby na złość PiS-owi, być może ulegając naciskom i pogróżkom peerelczyków, a więc korupcja nie ucierpiała. I za kaucją wychodzili na wolność aresztowani aferzyści, m.i. Sławomir Nowak, prawa ręka Tuska.

Korupcję w krajach komunistycznych można było zrozumieć, bo obywatele walczyli  z monokapitalizmem PZPR-u, jednak w warunkach demokracji i przywracanej z takim trudem praworządności  korupcja nie powinna mieć miejsca. Tusk – herszt nietykalnych aferzystów – chciałby cofnąć zegar epoki i zamknąć CBA, ponownie zepsuć i osłabić Polskę. Uczynić z Polski chory kraj, w którym mafia prawników winduje do władzy mafię polityków-aferzystów  i odwrotnie – mafia polityków utrzymuje swoją dyżurną mafię prawników. Nieustanny konflikt rządu  PiS-u z „nadzwyczajną kastą” świadczy, że PiS nie akceptuje mafii w sądach czy prokuraturze, a spór premiera Morawieckiego z „żelazną” damą SN Gersdorf  potwierdza to dodatkowo. Wraz z IPN premier bronił też Polski przed złośliwymi pomówieniami pewnych polakożerców, którym się zdaje, że Polacy zawiedli (?) w czasie Holokaustu.

Oby misja  Morawieckiego utworzenia rządu  spełniła nadzieje Polaków, zagrożonych dzisiaj powrotem okupacji peerelczyków jak to widział w r.2010 prof.Ryszard Legutko w „Eseju o duszy polskiej”. W końcu rząd PiS-u był najlepszym rządem, jaki się nam udał od czasu zakończenia drugiej wojny światowej! I dlatego jest tak atakowany przez wrogów Polski.
                                                        
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

10-11-2023 [05:44] - NASZ_HENRY | Link:

Decyzja Prezydenta była lepsza, od powołania Tuska na premiera bo odwlekanie kontrofensywy i liczenie na wpadki opozycji, w niespokojnych czasach, mogłoby ją opóźnić o kilka kadencji. Zresztą nie wiadomo jak te podchody się skończą. Jak nie wyjdzie manewr z 3Drogą  to zostają nowe wiosenne wybory, łącznie z samorządowymi, bo żarty się skończyły 🌼
 

Obrazek użytkownika u2

10-11-2023 [07:57] - u2 | Link:

mafia polityków utrzymuje swoją dyżurną mafię prawników

Do tego przyłożyli rękę Amerykanie, którzy w 1990 zaczęli finansować Justycję, protezę praworządności w Bolanda. Justycja działa obecnie tylko w jednym celu, obalenia Peace, który nie zdążył ich rozliczyć z uwagi na weto PAD-a.

Spotkanie Gersdorf i Rzeplińskiego z politykierami w siedzibie pełomafii wskazuje, że to wtedy powstała koncepcja bezkarności politykierów pełomafii zwana doktryną Neumanna.

To dlatego 13 ministrów z nierządu PO-PSL, którzy mają postawione zarzuty karne, nie zostali do tej pory skazani wyrokiem sądów. Sądy czekają na utworzenie nowego nierządu, i wtedy się zacznie polowanie na czarownice, jak to było przerabiane w PRL-u.

Obrazek użytkownika Pers

10-11-2023 [08:00] - Pers | Link:

Klon Jaworuckiego?
Nowy rząd nic nie zlikwiduje tylko obsadzi te instytucje swoimi ludźmi i wtedy PiS będzie miał się czego bać.
Ale sami ukręcili tego bata na siebie bo myśleli, że będą rządzić wiecznie. A tu doopa...

Obrazek użytkownika sake3

10-11-2023 [09:27] - sake3 | Link:

@Pers.......Jakież to odkrywcze i nowatorskie co napisał pan @Pers......Po prostu błysnął intelektem i talentem przewidywania.,,PiS się będzie miał czego bać''.Przecież trabicie naokoło ,że będziecie wieszać,wyprowadzać siłą z urzędów,walić dechami razem z Wałęsą,zwalniać z pracy ,relegować z uczelni,delegalizować PiS.Nawet grozice śmiercia rodzinom polityków PiS-u,jak np bratanicy Kaczyńskiego i jej dzieciom.To dopiero po komentarzu pana Persa PiS się dowiedział,że ma się czego bać? Proszę skorzystać z oferty ttuskoidów ,by donosić na znajomych i sąsiadów którzy nie chcą brać udziału w waszych represjach.Szybciej pójdzie.Pan potrafi.

Obrazek użytkownika u2

10-11-2023 [09:56] - u2 | Link:

,,PiS się będzie miał czego bać'

Błąd PiS-u polegał na tym, że obniżyli do minimum emki dla ubeków/esbeków. Co prawda poodzyskiwali swoje emki w sądach, bo z jakiej racji mają tracić to co zarobili w 3RP ? Agenci są pamiętliwi i mściwi. Tak jak PDT.

PS. Wcześniej dla esbeków obniżyli emki pełomafiozi. Obniżyli za te lata w PRL-u. I na tym należało poprzestać. Pamiętam, że esbecy byli wściekli na pełomafię. A tak pełomafia wzmocniła się agenturą PRL-owską, która wcale nie umarła :-)

Obrazek użytkownika Pers

10-11-2023 [17:52] - Pers | Link:

@sake
Jakie znowu "wy"?
Ile razy mam ci tłumaczyć że dla mnie PiS PO to jedno zło?
Stoję sobie z boczku i podziwiam wasze zacietrzewienie :)

O wieszaniu nic nie słyszałem. W Polsce, niestety, KŚ została zlikwidowana.
A kandydatów do stryczka by nie zabrakło...

//Proszę skorzystać z oferty ttuskoidów ,by donosić na znajomych i sąsiadów //
Nie skorzystam. Musiałbym mieć @ścierwouszowy charakter.

Obrazek użytkownika smieciu

10-11-2023 [11:13] - smieciu | Link:

kazał podwójne oblicze prusko-sowieckie, najpierw likwidując nie tylko stocznie w interesie niemieckim,  potem ( reset) w interesie Kremla przypadkiem (?)  zlikwidował  polskie elity w Tupolewie ( wyremontowanym w Rosji !), co uwieńczył uściskiem z Putinem na smoleńskim pogorzelisku.

Trzeba przyznać że stworzono wielkie legendy na miarę nowej rzeczywistości. W której fakty przestały ludzi obchodzić. Liczy się wiara, nowa religia, wbrew wszystkiemu.
Stocznie zostały sprywatyzowane przez PiS - dlaczego skoro dobrze prosperowały a PiS tak dbał o interes Polski? Sprzedano je ukraińskiemu oligarsze. Najwyraźniej już wtedy ci roztaczali swój pociągający PiS urok. Mimo że ówcześnie nikt nie miał wątpliwości co do ich związków z wrażym reżimem Putina. Tusk przejął pałeczkę i owszem być może mógł zrobić więcej. Ostatecznie jednak stocznie upadły a wytłumaczenie mogło być tylko jedno: Źli Niemcy.
Reset. Oczywiście autor nie wyjdzie ze swojego pudełka by zauważyć że był dziełem ekipy Obamy. Bo za zło mogą przecież odpowiadać tylko Niemcy. Tylko tak jakoś dobry PiS przez 8 lat nie potrafił zrobić nic w celu ustalenia rzeczywistych sprawców, tych co wydali zezwolenie na Smoleńsk. Który miał miejsce raptem rok po tym jak H. Clinton wciskała z Ławrowem guzik z napisem Reset. Tak więc trop jest dobry. I tłumaczący nawet dlaczego PiS nie mógł zrobić nic by wydać zleceniodawców. Bo przecież gdyby to byli Tusk i Niemcy chyba nie miałby problemów?
Ale to musiałoby rozbić pisowskie pudełko mentalne. W którym wyborca ma trwać. Więc nie zrobiono nic.

Bo trzeba wierzyć w uściski złoczyńców bo tak pokazuje zdjęcie na którym żadnych uścisków nie ma.

Obrazek użytkownika Jan1797

10-11-2023 [11:21] - Jan1797 | Link:

@smieciu,
Może dlatego, że w Polsce nie było hut? Stal stoczniowa to o dużej wytrzymałości, używana w przemyśle stoczniowym, mogąca pracować w temperaturach ujemnych nawet do -60 stopni Celsjusza. Pomyślałeś?

Obrazek użytkownika smieciu

10-11-2023 [11:35] - smieciu | Link:

Ostatecznie jednak ten Ukrainiec zdziałał tyle co znani każdemu Katarczycy. Czy naprawdę był wiarygodnym partnerem, dlaczego akurat tam PiS znalazł nowego właściciela?
Zły los spotkał stocznie ale nie można patrzyć jednostronnie. PiS nie musiał się śpieszyć ze sprzedażą chyba zostawiając to nowemu rządowi. Druga sprawa to Niemcy. Naprawdę zwalanie wszystkiego na Niemcy jest bez sensu. Przemysł stoczniowy był i jest zdominowany przez Azjatów. Niemiecki udział jest znikomy. W Europie (czyli nie licząc dominującej Azji) oscylował przez długi czas na poziomie niecałych 20%. Oskarżać można każdego. 

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

10-11-2023 [11:44] - Zbyszek_S | Link:

Akapity.

Obrazek użytkownika marsie

10-11-2023 [23:59] - marsie | Link:

"Bo trzeba wierzyć w uściski złoczyńców bo tak pokazuje zdjęcie na którym żadnych uścisków nie ma."
śmieciu, ja rozumiem, że Boga się nie boisz (do czasu!), ale czy masz w domu lustro?

 

Obrazek użytkownika paparazzi

11-11-2023 [00:18] - paparazzi | Link:

E ee tam, żeby zaraz odpowiadać śmieciom . On po to tu jest żeby śmiecić. Tfu.