Co sobie zrobiłeś studencie?

Wydaje się pewne, że po objęciu rządów przez Donalda Tuska , bezrobocie wśród absolwentów uczelni wyższych wchodzących na rynek pracy , w ciągu 1-2 lat rządów jego i jego ekipy, zwiększy się przynajmniej o 100 %. To jest raczej oczywiste.

Przecież nie będzie budowy przygotowanego już do realizacji centrum komunikacyjnego „Solidarności” z narodowym lotniskiem , traktowanego przez Niemców jako konkurencja dla  Berlina, portu kontenerowego w Świnoujściu, jako konkurencji dla Hamburga, budowy energetyki jądrowej nie będącej po drodze energetycznych planów Niemiec i wielu innych inwestycji. Nie będzie ich i nie powstanie tysiące małych i większych film będących zapleczem dla takich inwestycji. Nie będzie nowych miejsc pracy nie tylko w transporcie samochodowym, drogownictwie i budowlance, ale i logistyce, inżynierii, lotnictwie, informatyce itd. Będzie i dużo mniej podatków. A jak mniej, nie będzie też nowych miejsc pracy w innych dziedzinach, związanych np. ze sferą budżetową. Że wspomnę o wojsku.

Taką ilość absolwentów jaka studiuje w Polsce, a studiuje dużo, jest w stanie wchłonąć lub stworzyć dla nich miejsca pracy tylko gospodarka która się rozwija , a nie która się zwija. A cechą gospodarki pod ręką tego człowieka, DT, nie bez powodu przysłanego przez Niemców, będzie na początku powolne a później widoczne zahamowanie rozwoju naszej gospodarki. A w tym czasie przyspieszy rozwój gospodarki Niemiec, co dla świeżych  absolwentów  naszych uczelni ,  pomimo „wspólnej Europy bez granic” , jest mało pocieszające.

Nie trzeba być ekstra wyedukowanym w ekonomii by wiedzieć, że wszelkie wyliczenia i wskaźniki ekonomiczne robi się osobno dla każdego kraju, nie „europejsko”, to sprawa drugorzędna. Co jest najlepszym dowodem, że kapitał, pieniądz, w ogóle gospodarka i ekonomia ma swoją narodowość. Według jakiego klucza oceniają agencje ratingowe , wystawiają swoje oceny, te   A+ czy A- lub B takie czy inne , oceny długo i krótkoterminowe ?. Dla poszczególnych krajów osobno, indywidualnie.

Niemcy są żywotnie zainteresowane zatrzymaniem rozwoju gospodarczego naszego państwa i z powodów politycznych i ekonomicznych. I dlatego przedtem zakulisowo a ostatni rok już bez maski, bezpardonowo, z otwartą przyłbicą, przez swoje media w Polsce i z użyciem narzędzi „europejskich”, narzucają nam zwierzchnictwo poprzez „swojego człowieka”, by Polskę w rozwoju zatrzymać. ( Wiadomo, że PO i co poniektórzy, z natury rzeczy, co już kiedyś pokazała rzeczywistość , mają  do gospodarki dwie lewe ręce, m.in. dlatego, że nie mają  lokalnego komponentu patriotycznego. Który jest niezbędny dla extra rozwoju i gospodarki w każdym kraju. Czy to USA, cz Niemcy czy Francja, ale i mniejszych jak dania Dania czy Norwegia itp. )

Tak więc dzisiejsi studenci zrobili sobie krzywdę, ale sytuacja nie jest beznadziejna, co trochę tłumaczę w nagraniu poniżej.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

28-10-2023 [13:27] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

abc

Obrazek użytkownika Adam66

28-10-2023 [15:59] - Adam66 | Link:

@ Bogdan Jan Lipowicz
Nie "co sobie zrobiłeś studencie" tylko co nad-naczelnik zrobił studentowi?  Studenci mają w dooopie patetyczno-patriotyczne wystąpienia zgredów, którzy nie pamiętają dlaczego występują.  Młodzi ludzie, mówiąc brutalnie, zostali olani przez zgredów, którzy zawsze wiedzą lepiej.  Trzeba było wyjść z jakimiś propozycjami a nie tylko walić Smoleńskiem, aborcją, czy innymi plandemiami. PIS zawalił całkowicie "rynek" młodych, stłamsił wszystkich, którzy próbowałi coś powiedzieć.  Niezależni (jeśli w tym świecie można być niezależnym) dziennikarze zostali odsunięci od mediów, zostali tylko kadzący rządowi.  No i mamy to co mamy, ale może taki był plan...?

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

28-10-2023 [16:55] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

Adam66 :Po części byłbym się gotowy zgodzić, że nie wyglądało to to dobrze. Tylko jedno. Ktoś zlekceważony, "bo bez propozycji dla niego", lub za skromna, po prostu z natury rzeczy, nie wziąłby udział w głosowaniu. "Propozycja" Platformy była żadna. "J.... P.." . Trochę słabo. Ale przecież studenci gremialnie poszli zagłosować przeciw temu rządowi, i  na fali "podsuniętych" emocji zagłosowali przeciwko swojemu życiu jakie chcą rozpocząć po studiach , przeciwko swojej kieszeni , przeciwko swojemu bezpieczeństwu w końcu , na różne sposoby je rozumiejąc. "Kupione" od kogoś emocje są złym doradcą. A do dorosłych należy teraz, cierpliwie im to wyjaśnić i pomóc z tego pozytywnie wyjść. To w końcu polska młodzież, starsze pokolenia też, jak bywało,  błądziły. Kto kiedyś "wygłosował" SLD? Oni nie. Samo się nie wygłosowało. 

Obrazek użytkownika sake3

28-10-2023 [17:01] - sake3 | Link:

@Adam66........Zamiast wyżywac sie na ,zgredach powinien pan napisać czego oczekuje w takim razie dzisiejszy student czy też młodzi ludzie.Byłoby chyba znacznie łatwiej dojść do konsensusu nabrawszy takiej wiedzy. No i są rzeczy których nie rozumiem.Kto wali aborcją? Przecież to ślicznotki w rodzaju  babci Kasi ,Środziny,Nowickiej czy Lempartowej ryczą,że ,,mój brzuch należy do mnie'',żądam aborcji na życzenie,dziecko to udręka,gdzie prawa kobiet? Smoleńsk należało dyskretnie pominąć? To czym te niby zgredy mają zaimponować młodzieży? No chyba nie tak jak europejska opozycja gwiazdkami.To ma niby sie tak podobać? Pan zna widać środowiska studenckie więc chyba nalepiej wie czego oczekują i co im można oferować żeby nie było ,,zgredowo'' a fajnoeuropejsko?

Obrazek użytkownika Czesław2

28-10-2023 [17:58] - Czesław2 | Link:

@ Adam66 Mowa trawa. Proszę po prostu napisać, czego oczekują studenci. Ja tu już kiedyś napisałem. Oczekują wysokiej emerytury po studiach. Brak komentarzy.

Obrazek użytkownika u2

28-10-2023 [18:58] - u2 | Link:

@cesiek

Studenciaki oczekują solidnej nauki na studiach, która pozwoli im się rozwijać dalej w pracy. Obecne studia produkują masowo bezrobotnych magistrów, którzy są zmuszeni migrować w poszukiwaniu lepszego życia.

PS. Jak już pisałem na NB spotkałem jakiś czas temu znajomego w Biedronce i rozmowa zeszła na dzieci. Znajomy pochwalił się, że obaj jego synowie ukończyli studia. Jeden lekarz wyemigrował do Monachium, gdzie robi protezy, a drugi nauczyciel wyemigrował na Mazury, bo w Suwałkach jest za duża konkurencja. Syn lekarz po matce, która również jest lekarką :-)

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

28-10-2023 [19:04] - rolnik z mazur | Link:

@ Bogdanie
bzdury piszesz kolego. Rozumiem to demencja. Młodzież wyjedzie i tyle w temacie. Dokładnie jak ja 40 lat temu. Zejdź na ziemię , bo to co tu lansujesz jest dla głupców. 

Obrazek użytkownika u2

28-10-2023 [19:04] - u2 | Link:

Kłamiesz.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

28-10-2023 [19:08] - rolnik z mazur | Link:

@ ubot
a ty jesteś ty durniem i tyle. 

Obrazek użytkownika u2

28-10-2023 [19:09] - u2 | Link:

Kłamiesz.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

28-10-2023 [19:26] - rolnik z mazur | Link:

@ubot
kłamiesz jak bura suka.

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

28-10-2023 [20:06] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

Rolnik z mazur -:) 3 krótkie wpisy i mamy : "bzdury..",  "demencja...", "dla głupców..", "jesteś ty durniem.." i "kłamiesz jak bura suka.." w stosunku do innych uczestników portalu. Wtedy włącza mi się światełko, że przy sobocie, ktoś sobie pofolgował, co nie jest niczym zdrożnym, ale jak się za dużo wypije, to się nie siada do klawiatury, bo wychodzi co wychodzi.

Obrazek użytkownika Jan1797

28-10-2023 [21:00] - Jan1797 | Link:

 @rolnik z mazur,
A kim ty jesteś?

Obrazek użytkownika Adam66

28-10-2023 [18:46] - Adam66 | Link:

Jako, że sam zaliczam się do zgredów to nie zamierzam się wymądrzać i mówić czego młodzi oczekują.  O to trzeba było spytać młodych na długo przed wyborami.  Jedno wiem , ględzenie starych pierdzieli ich bardzo szybko nudzi.  Swego czasu ktoś z PISu zajarzył, że młodzi lubią szybkie numery i próbował wejść na TikToka tyle, że zrobił to z gracją słonia w składzie porcelany i wstawił tam nie dość, że starego, to jeszcze kompletnie nie-medialnego Kaczyńskiego.  Jedynie Mentzen, cokolwiek można o nim powiedzieć, zrobił to w miarę dobrze i notowania Konfy rosły, dopóki zgred Mikke nie zaczął się wypowiadać i notowania zanurkowały.  Młodzi, oprócz wysokiej emerytury zaraz po studiach oczekują też żeby ich poważnie ale bez zadęcia traktować, a tego PIS nie zrobił.  
Ziemkiewicz i zaproszeni goście w Saloniku Politycznym przeprowadzili dość szczegółową analizę, dlaczego PIS wtopił:
Salonik - youtube.com/watch?v=QoZh3Ktp8o0
Inni dziennikarze jak Cejrowski czy Gadowski dawno PIS ostrzegali, że wybory może przegrać ale "ony to ruskie onuce som" bo w TVP powiedzieli, że PIS jest debeściak, a nad-prezes to już jest debeściak ze wszystkich debeściaków więc kto by tam słuchał jakichś oszołomów.  No i wyszło jak wyszło a Polska może znowu zniknąć z map, między innymi "dzięki" nad-prezesowi i nadgorliwym kadzicielom, którzy utwierdzali go w jego nieomylności.

Obrazek użytkownika u2

28-10-2023 [19:07] - u2 | Link:

@Adam66

Sęk w tym, że Peace wcale nie przerypał wyborów, tylko je wygrał. Nawet jak totalniacy skonstruują jakiś sensowny rząd, w co wątpię, to Peace będzie miał moc blokującą i żadnej ustawy nie uchwalą, bo PAD im zawetuje. Ten triumfalizm totalniaków jest mocno przedwczesny :-)

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

28-10-2023 [19:12] - rolnik z mazur | Link:

@ ubot
pAD jak mu zaproponują gdzieś fuchę to podpisze wszystko co możliwe. W sumie się z tobą zgadzam - może blokować co się da. Ale do tego są potrzebne jajka. 

Obrazek użytkownika u2

28-10-2023 [19:19] - u2 | Link:

Kłamiesz.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

28-10-2023 [19:26] - rolnik z mazur | Link:

@ ubot
kłamiesz jak bura suka 

Obrazek użytkownika u2

28-10-2023 [20:04] - u2 | Link:

Kłamiesz.

Obrazek użytkownika Tomaszek

28-10-2023 [20:11] - Tomaszek | Link:

Rolniku 
Przeproś burą sukę  bo to poczciwa sunia . 

Obrazek użytkownika Czesław2

28-10-2023 [19:08] - Czesław2 | Link:

@ Adam66 Nadal nie napisałeś, mimo słowotoku, czego młodzi oczekują .

Obrazek użytkownika Adam66

28-10-2023 [20:12] - Adam66 | Link:

@ Czesław2 
Napisałem, że jestem zgredem i nie wiem czego oczekują młodzi, o to trzeba młodych spytać.

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

28-10-2023 [20:17] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

Adam 66 : Gadowski nie "ostrzegał" ale brał czynny udział w obalaniu tego rządu, nawołując do jego odsunięcia od władzy nie raz i nie dwa. . Niestety formacja na która postawił przerżnęła i teraz ma zagwozdke i zaczyna "ściemniać". Manipulator . Marny się zrobił  człowiek, ale przyczyny mogą być organiczne, wątroba, może niekoniecznie jego wina tak do końca. Coraz bardziej żałosna postać. Może to używki, trudno powiedzieć.

Obrazek użytkownika Adam66

29-10-2023 [01:20] - Adam66 | Link:

@Bogdan Jan Lipowicz
Od dawna słucham praktycznie wszystkich komentarzy Gadowskiego (i nie tylko), przez pewien czas Gadowski był bardzo przyjazny w stosunku do PISu co nie znaczy, że nie powinien pokazywać nieprawidłowości.  Od czasu wykopania Szydło, a szczególnie od czasu czasu plandemii Gadowski zaczął ostrzej komentować poczynania ekipy bankstera Morawieckiego i słusznie, bo nieprawidłowości się nawarstwiały, a Morawiecki podpisywał wszystkie eurokołchozowe brednie jak leci.  PIS niestety zszedł bardzo nisko za sprawą właśnie Morawieckiego i stracił młody elektorat, bardzo prosto opisał to w komentarzu @EsaurGappa pod blogiem : https://naszeblogi.pl/68090-dl...
Żadne zaklinanie rzeczywiśtości tu nie pomoże, Kaczyński konsekwentnie wiódł PIS do zguby i niestety osiągnął "sukces".  Teraz Polska za sprawą ryżego folksdojacza, który z radością dokończy dzieła Morawieckiego, może zniknąć z map - taki to "sukces" odniósł Kaczyński i jego przydupasy.
  

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

29-10-2023 [08:28] - rolnik z mazur | Link:

@ Adam,
a może taki był plan. Aż tak głupim być nie można.pzdr

Obrazek użytkownika sake3

29-10-2023 [19:33] - sake3 | Link:

@Adam66.....Proszę sobie przeczytać tekst politologa Bratkiewicza i euforię Michnika nad jego wymową.Polacy,głównie zwolennicy PiS są w nim określani jako małpoludy,czereda małp z Księgi Dżungli,rozjuszone koczkodany i treserzy Świń.Bratkiewicz wywodzi,że Niemcy przynieśli nam postęp i cywilizację a napaść II-ej rzeszy na Polskę i II-a Św. to uzasadniony odwet III-ej Rzeszy na Polsce..Poltyka godnościowa przypomina poczynania małpiego ludu z powieści Kiplinga.To naród głupi,zły ,niechlujny,bez odrobiny wstydu,nieudacznicy i gbury w barwach narodowych.Ten skandaliczny tekst jest zresztą dłuższy niż to co podałam i cały czas okraszony wyzwiskami pod adresem Polaków których chce ucywilizować Donald Tusk.A my co? Rozprawiamy na NB o szczepionkach i maseczkach,wieszaniu Morawieckiego i Kaczyńskiego o ciągnięciu nas przez Kaczyńskiego i jego przydupasów do zguby.Innej zguby autor komentarza nie widzi? Zapewne pan pan marszcząc z obrzydzeniem nos napisze,że on się do tej tak szkalowanej obrzydliwie grupy nie zalicza.Przecież pan też na pewno uważa że Zachód to elegancja,postęp i demokracja.Pan też się pewnie wstydzi mówić za granicą po polsku jak paniusia Komorowska kiedyś I-sza dama i specjalistka od pierogów..Panu tekst tego obszczymura też się podoba niczym Michnikowi? Oto ,,uśmiechnieta Polska '' Tuska..

Obrazek użytkownika Pani Anna

29-10-2023 [21:38] - Pani Anna | Link:

@sake3
Raz byś chociaż coś mądrego przeczytała...

Obrazek użytkownika sake3

29-10-2023 [21:52] - sake3 | Link:

@Nabzdyczona paniusia.....Nie mam jak bo nic mądrego nie potraficie napisać.Widac to  z tekstu pana Bratkiewicza.Poczekam może paniusia się zdobędzie,choć będą to zapewne bluzgi jak zwykle pod moim adresem.Nic odkrywczego.

Obrazek użytkownika Pani Anna

30-10-2023 [07:10] - Pani Anna | Link:

@sake3
Znowu "wy". Widzisz sake3, jakie ty masz ubogie słownictwo. Więcej czytać,  mniej pisać,  w głowie się zaraz przejaśni.  Polecam zacząć od klasyki.

Obrazek użytkownika sake3

30-10-2023 [08:32] - sake3 | Link:

@Pani Ana.....Żywię nadzieję że może swoim bogatym słownictwem uraczy paniusia NB czymś ciekawszym niż moje braki w wypowiadaniu się.NIe są one chyba aż tak istotne w porównaniu z wypowiedziami innych komentatorów,blogerów ,ekspertów podzielających poglądy paniusi i operujących słownictwem paniusi..