Nie Termopile lecz Cheronea

Stało się to, co miało, bez naruszania układu. 8 lat dla nas i 8 lat dla was, lub odwrotnie, bieg wypadków idzie swoją drogą. Wszystko to byłoby logiczne i, co najważniejsze, robiące wrażenie autentycznej walki politycznej o realizację przekonań, gdyby nie Smoleńsk. Przecież poprzednia zmiana w trakcie kadencji przeszła bezszmerowo i to na osobiste żądanie ustępującego, który nie poczynił najmniejszej próby pozostania przy rządzie. Można było nawet wysmuć wniosek o wdrożeniu w Polsce amerykańskiego systemu bilateralnej zmiany władzy.

Wszystko to nieprawda z prostej przyczyny. źródeł pochodzenia obecnego systemu władania Polską. W Stanach Zjednoczonych zwycięskie powstanie osadników wykreowało wewnętrzny system wyboru rządów, natomiast w Polsce, korzystając z sukcesu powstania „Solidarności”, przegrana władza komunistyczną zawarła układ z własnymi dysydentami o stworzeniu imitacji niepodległego państwa.
Jedynym aktem ukazującym prawdziwe oblicze tego układu były „kontraktowe” wybory parlamentarne, pozwalające przedstawicielom reżymu na zdobycie mandatów nawet przy osiągnięciu jednoprocentowego poparcia.
Najważniejsze było jednak pozostawienie realnych elementów władzy, czyli resortów siłowych i zasobów finansowych w rękach przedstawicieli reżymu. To pozwoliło na kontynuowanie stanu posiadania „właścicieli Polski ludowej” przekształconych we „właścicieli III RP”.

Nie miejmy złudzeń, rządy Olszewskiego czy PiSu były traktowane jako rządy intruzów, wtrącających się w nie swoje sprawy. Tak też i była prowadzona tegoroczna kampania wyborcza. Zadziwiająca jest tylko postawa „zjednoczonej prawicy”, która przyjęła narzucone przez przeciwnika warunki politycznej walki. Zwracałem na to uwagę wielokrotnie, niestety bez skutku.
Uważam przy tym za konieczne zaprzestanie żenującej licytacji na listę „dobrodziejstw”, oferowanych w prezencie biednemu narodowi, ma to bowiem zawsze ten sam wydźwięk: „oto my, władający, z naszej wspaniałomyślności oferujemy wam to i owo, za co należy się nam odpowiedni hołd ze strony poddanych”.

Przyjęcie takiej taktyki ze strony kontynuatorów reżymu było nieodzowne ze względu na chęć ukrycia rzeczywistych władców. Za komuny podkreślano, a nawet zapisano w konstytucji panowanie Moskwy, przy zmianie ośrodka tego panowania na Berlin, zapewne z chęcią utrzymano by podobny styl, ale demokratyczny szyld europejskiej władzy nie bardzo z tym harmonizował.
Mając na względzie rzeczywiste źródła władzy w Polsce należy odpowiednio potraktować całą, ciągle jeszcze istniejącą „opozycję”, w której mnogość partii nie powinna nikogo zwodzić. Wszystkie bowiem służą temu samemu panu, ścigając się w zabiegach o jego łaskawość.
Stąd wywodzą się odpowiednio nagłaśniane deklaracje o odmowie współpracy z obecnym rządem bez jakichkolwiek merytorycznych argumentów. Najwyraźniej mamy do czynienia nie tyle ze zdolnymi do wolnego wyboru partiami politycznymi, ale lokajsko nastawionymi zespołami służebnymi.
Ten czynnik został w rządowej kampanii pominięty, tolerując oczywistą mistyfikację. Nie do wiary jest przekonanie, płynące z wyniku wyborów, że ponad połowa dorosłych Polaków chce dobrowolnie zrezygnować z niepodległości na rzecz obcych sił,.
Traktując poważnie stanowisko wszystkich opozycyjnych partii o niemożliwości zawarcia porozumienia w sprawie stworzenia wspólnego z PiS rządu, trzeba wyciągnąć konsekwentny wniosek o tym, że nie są to partie samodzielne.
Mamy zatem przerażający obraz triumfu targowicy, czyli poparcia dla zdrady narodowej.

Jest wprawdzie argument materialny przemawiający za opłacalnością poddania się obcej przemocy w postaci rzekomo wielkich pieniędzy, oczekujących nas jako nagroda za posłuszeństwo, czyli łapówka dla narodu.
Trudno w to uwierzyć wbrew naocznym faktom, chociaż można próbować tłumaczyć niedostatkiem informacji, połączonym z nieudolną i nazbyt prymitywną propagandą PiS.
Trzeba przyznać że w wielu przypadkach zachowanie i wypowiedzi przedstawicieli rządzącego ugrupowania wywoływały niezbyt przychylne wrażenia. Wszystko to jednak nie usprawiedliwia głosowania na postawę antypolską.
Obawa, że PiS może wyprowadzić nas z UE i oddać w ten sposób na łup Rosji jest oczywiście nieuzasadniona w świetle faktów jego cierpliwego znoszenia ciągłych szykan ze strony administracji unijnej.
Obawa przed Rosją może wiele usprawiedliwiać, tylko, że właśnie obecna UE zawiera w sobie takie zagrożenie w postaci sojuszu niemiecko rosyjskiego. Dlatego, między innymi, wyjście z UE niewiele zmieni, wystawiając Polskę na otwarte szykany z obu stron, jeżeli nie na coś znacznie gorszego, czego doświadczyliśmy w naszej historii niejednokrotnie.
Gdybyśmy mogli liczyć na stworzenie bloku europejskich krajów poza-unijnych, to mogło by zmienić sytuację. Jak na razie, na coś takiego się nie zanosi.
Pozostaje jedynie droga organizacji oporu w samej UE, w tym celu potrzebna jest polska solidarność wewnętrzna, która właśnie w tych wyborach poniosła ciężką porażkę, miejmy jednak nadzieję, że nie klęskę na wzór przytoczonej w nagłówku Cheronei.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

20-10-2023 [20:28] - Pers | Link:

Panie Andrzeju,
Tym razem zgadzam się z Panem.
Miejscowi fanatycy PiS, pogrążeni w żałobie, będą mieli zagwozdkę, żeby cokolwiek napisać.
Albo będą PiSać i znowu beczeć? :)))))))))

Obrazek użytkownika Jan1797

20-10-2023 [21:53] - Jan1797 | Link:

Miejscowi fanatycy PiS, pogrążeni w żałobie, będą mieli zagwozdkę, żeby cokolwiek napisać.
No tak:)))
Nie miejmy złudzeń, rządy Olszewskiego czy PiSu były traktowane jako rządy intruzów, wtrącających się w nie swoje sprawy.

Obrazek użytkownika u2

20-10-2023 [21:56] - u2 | Link:

@Jan1797

No proszę, Rus. aka per-sik przyznaje rację PiS-owi :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika sake3

20-10-2023 [21:57] - sake3 | Link:

@Pers.....Podłe to co pan pisze.

Obrazek użytkownika Pers

20-10-2023 [22:18] - Pers | Link:

@sake
//@Pers.....Podłe to co pan pisze.//
Dlaczego "podłe"?
Opisuję jedynie rzeczywistość i FAKTY.
Jak zwykle maglareczko :))))

Obrazek użytkownika sake3

20-10-2023 [21:55] - sake3 | Link:

Pisze pan o polskiej solidarności wewnętrznej.Niestety widzimy że jest ona nie do zrealizowania bo była podstępnie wyrzucona.Przyczyny upatruję w niemożności osądzenia afer,haniebnym zachowaniu posłów czy senatorów odmawiających oddania immunitetu.Tym aferałom zabrakło godności ślepo wierząc że pan Neumann nie pozwoli ich skrzywdzić.To pokazało narodowi ,że rząd jest bezsilny i niezdolny do rzadzenia.Nie sądzę by widmo wyrzucenia nas z UE zaważyło na głosach.Raczej cała otoczka antypisowska prowadzona na wszystkich frontach począwszy od oburzajaćych zachowań europosłów wołających o praworządność choć w ich krajach praworządności nie było.,bezwstydnie narzucających kary i sankcje,próby zagładzania i idiotyczne pretensje .To wszystko jeszcze było podparte haniebnym zachowaniem polskich europosłów-Biedronia Spurek,Millera Cimoszewicza i Rosatiego.Nie do uwierzenia co oni albo pani Róża Thun nawet robią w europarlamencie.Obrzydzanie Polski,dobre rady by nie mówić po polsku i inaczej niż źle.dały efekt bo do tej haniebnej roboty zatrudniono celebryckie ,nadęte przygłupy.Nie było możliwości ukarania takiej kreatury jak Ochojska.To właśnie a nie sama kampania złożyła się na porażkę.

Obrazek użytkownika Ptr

20-10-2023 [22:53] - Ptr | Link:

Obce media kreują polityków z ludzi gorszego rodzaju. To widać na wielu przykładach. Ciągle wracają ci sami skompromitowani.  Druga sprawa to sądy. Unia przejęła nasze sądy i zapewniła bezkarność w obrażaniu, pozbawianiu godności władzy,  akcjach aktywistów na skalę międzynarodową , a najważniejsze działaniom antypolskim w PE. 
oczywiścid nie rozliczono nikogo za smoleńsk ani za reset. Komisja ds wpływów rosyjskich od razu spacyfikowana przez agentów wpływu z zachodu.  KPO w roli 500+. Tylko z tą różnicą ,że to nie będzie szybko i nie będzie korzystne dla Polski. 
Koalicja marzeń wygrała. Teraz będzie expose miłości. I dalej czas upadku. 

 

Obrazek użytkownika Pers

20-10-2023 [23:19] - Pers | Link:

@sake
//.To właśnie a nie sama kampania złożyła się na porażkę.//
Sami też się do tego złożyliście.
Wasz sekciarski fanatyzm odstręcza ludzi.
NB to tylko mały wycinek tego co się działo w propagandzie.
A ludzi zdobywa się dobrym słowem i dobrymi uczynkami.
Wy tego nie potraficie.
PO też nie potrafi ale to jedna i ta sama magdalenkowa banda.
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-10-2023 [09:47] - Tezeusz | Link:

@ Rus ..gówno
"Wasz sekciarski fanatyzm odstręcza ludzi."
A twoje chamstwo Ruszkiewicz jest wręcz popisowe :
https://naszeblogi.pl/64030-ch...

PRZYPOMNIEĆ !
 

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

21-10-2023 [07:21] - Zbyszek_S | Link:

Światełko rzeczywistości bardzo powoli dociera do świata ciemności stworzonego dla elektoratu. Ale jednak bardzo powoli, bo:

"Mamy zatem przerażający obraz triumfu targowicy, czyli poparcia dla zdrady narodowej."

oraz

"potrzebna jest polska solidarność wewnętrzna"

 

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

21-10-2023 [08:57] - Lech Makowiecki | Link:

@AndrzejOwsiński. Na obecną chwilę mamy - mówiąc kolokwialnie - przechlapane i na Wschodzie, i na Zachodzie. Jeśli Stany Zjednoczone wycofają się (albo zostaną wypchnięte) z  Europy - V Rozbiór Polski jest więcej niż pewny. Niemcy przyłączą do IV Rzeszy (UE) kosmopolityczne Ziemie Utracone, Rosja zaanektuje "ciemnogrodzki" i niereformowalny wschód Rzeczypospolitej - i wszyscy będą zadowoleni. Z wyjątkiem zwykłych Polaków... I tak będzie aż do następnej wojny światowej, która zmieni układ sił na świecie... Ale wtedy będzie nam już wszystko jedno... :)))

Obrazek użytkownika spike

21-10-2023 [10:05] - spike | Link:

"Uważam przy tym za konieczne zaprzestanie żenującej licytacji na listę „dobrodziejstw”, oferowanych w prezencie biednemu narodowi, ma to bowiem zawsze ten sam wydźwięk: „oto my, władający, z naszej wspaniałomyślności oferujemy wam to i owo, za co należy się nam odpowiedni hołd ze strony poddanych”."

Wg mnie, nie jest to prawdą, na różnych portalach w tym na NB, można było spotkać pytania w tym zdziwienie "a co takiego zrobił PiS", co wg mnie było celowe ściąganie PiSu do poziomu opozycji, jako równych sobie, tym samym zmiana rządu nie ma znaczenia kto będzie rządził, będzie tak samo, jak było, a może lepiej, typowe hasło "PiS i PO to to samo zło", "PiS=PO=okrągłostołowcy", do tego sprawy funduszy unijnych, bez których Polska "nie może się rozwijać", określając te fundusze jak dar UE dla Polski, skrzętnie ukrywając fakt, że to jest pożyczka do spłacenia, przemilczając sprawę najważniejszą, że mimo wszelkich antypolskich działań, Polska się rozwija i to szybciej, niż państwa unijne, zależne od ich waluty.

Opozycja oferowała puste obietnice, bez najmniejszego poparcia w finansach państwa, hasłami flagowymi były negatywne emocje, oraz kłamstwa, zrzucanie swojej nieudolności na PiS.

Błędem PiSu było pozwolenie na działalność wszelkich antypolskich organizacji, szczególnie niemieckich, np. Kampus Trzaskowskiego był tak finansowany.
Gdzie jest możliwe, by obca antypolska organizacja mogła pozywać rząd przed sąd !!
Podobnie jest z ingerencją w inne obszary polskiej polityki i edukacji, marsze aborcyjne kto finansował, marsze dewiantów kto, a spęd Tuska kto ??????

Błędem było tolerowanie i bezkarność antypolskich działań antypolskich polityków z opozycji, rząd powinien się ich wyprzeć, jak to zrobił w sprawie Tuska, stwierdzając, że w UE nie reprezentuje Polski.
Sprawą fundamentalną było pozwolenie na działalność V kolumny medialnej, to wyjątek w skali światowej.

Obrazek użytkownika u2

21-10-2023 [10:53] - u2 | Link:

@spike

"Błędem PiSu było pozwolenie na działalność wszelkich antypolskich organizacji, szczególnie niemieckich, np. Kampus Trzaskowskiego był tak finansowany."

Ale przecież ustawę medialną zawetował PAD, PiS robił co mógł, aby spolonizować media. NGO-sy to oczywista agentura sponsorowana przez Niemcy, ale w statutach nie mają wpisanych antypolskich celów. Więc nie można ich rozwiązać. Używa się ich kiedy trzeba wywrzeć nacisk na Polacken. Poprzez swoje tuby propagandowe, które są w rękach niemieckich.

PS. Mają w tym wprawę, bo pierwsze Ministerstwo Propagandy powstało w Niemczech :-)

Obrazek użytkownika spike

21-10-2023 [18:23] - spike | Link:

@u2
co złego zrobił PAD, wiemy wszyscy, była wtedy dość trudna decyzja, przypominam naciski USA, choć porozumienie USA-Polska, wyklucza z niego media, czytałem ten dok.
Wtedy gdzieś tam pisałem, licząc, że ktoś z 'góry" przeczyta, bo można było wytargować porozumienie, z TVNu wyrwać politykę, zostawić możliwość zarabiania na reklamach, poprzez filmy itp. programy rozrywkowe, dzienniki i polemiki polityczne zakazać.
To powinno dotyczyć wszystkie niepolskie media, włącznie z internetowymi.

Co do propagandy, owszem Niemcy byli pierwszymi i jedynymi, co takie ministerstwo stworzyli, ale to nie ich wynalazek, mówi o propagandzie np. chińska sztuka wojny.

Swoją drogą, jakby Chiny się nie zamknęły przed światem, to mogli bez trudu go zdobyć, wiedza i technika jaką posiadali, wyprzedzała epoki poziomu europejskiego, no może Rzymianie by dali z nimi konkurować, ale prochu nie znali, a to klucz do zwycięstwa.

Obrazek użytkownika u2

21-10-2023 [18:32] - u2 | Link:

@spike

Ja wcale nie obwiniam PAD, zrobił to co zrobił, oceniając ówczesną sytuację na szachownicy geopolitycznej. Czy byłoby lepiej gdyby nie zawetował ? Trudno powiedzieć. Pożyjemy, zobaczymy. Nikt z obecnie rządzących nie będzie żył wiecznie. W demokracji można to jeszcze jakoś przełknąć tę utratę władzy, ale w dyktaturze to oznacza krwawe bitwy, wręcz wojny.

PS. Masz rację co do żywotności cywilizacji chińskiej. Zdumiewa mnie jej żywotność pomimo wtłoczenia w komunistyczne ramy. Życzę kitajczykom wszystkiego najlepszego. Imponuje mi ich pracowitość i rozumność, ale powinni uważać na dożywotnich władców :-)

Obrazek użytkownika spike

22-10-2023 [10:44] - spike | Link:

@u2
W kwestii zawetowania ustawy medialnej, owszem można polemizować, ale w kwestii reformy sądownictwa już nie, należało twardo przedstawić, że UE nie ma prawa wtrącać się do tej reformy, a sądy wyczyścić z lewackich złogów, żyjemy w czasach, gdzie prawo jest fundamentem państwa, jak jest zgniłe, to również państwo.

W kwestii chińskiej, pisałem w zarysie historycznym, obecnie owszem są potęgą gospodarczą, ale nie dzięki historycznym osiągnięciom, a zachodowi, który z chciwości pompował tam technologię i pieniądze, dla zysku z taniej siły roboczej. To by jeszcze można tolerować, ale Chiny to kraj totalitarny, podobnie jak Rosja, są zagrożeniem dla świata, a pisze się, że z tego rejonu nadejdzie Apokalipsa.

Obrazek użytkownika u2

22-10-2023 [11:10] - u2 | Link:

@spike

No ale PAD wywodzi się z nadzwyczajnej kasty, więc zawetował tę ustawę oczyszczającą stajnię Augiasza. Podobnie wywodzi się ze środowiska UW/UD. Tam zaczynał karierę polityczną. Ponadto TVN wypromował go za pomocą programu kawa na ławę, dlatego pierwszego wywiadu udzielił nie TVP, tylko TVN. No i dlatego zawetował ustawę medialną.

Co do Chin to są rzeczywistą globalną potęgą. I tego cywilizacyjnego skoku dokonali w 3 dekady. To jest imponujące osiągnięcie. Polsce nie zagrażają, ale Rosji jak najbardziej. Rosja jest odwiecznym wrogiem Chin. Przyjdzie czas na rozliczenia kitajsko-kacapskie :-)

Obrazek użytkownika Ptr

21-10-2023 [12:03] - Ptr | Link:

Prawdopodobnie ciągła walka ZP z KE i PE oraz krytyka ze strony niby własnej prawicy katolickiej KONFY stworzyły wrażenie , że jest rozwiązanie: Wystarczy tylko uwierzyć w dobrą wolę KE i Niemiec i sformułować plan marzeń. Te marzenia i postulaty miałyby się spełnić , bo niby UE i Niemcy miałyby dobrą wolę w uwolnieniu tej dobrej energii , tych dobych marzeń, antyreżimowych dążeń, antykatolickich dążeń. Wystarczy tylko wywrócić polski stolik, obalić PIS i wówczas wszystko miałoby pójść łatwo i na bogato. Już nie byłoby twardego stanowiska Polski. Wywieszona zostałaby biała flaga wobec Unii i Niemiec , bo przecież Unia to my. Ale zaraz po przejęciu władzy zobaczymy jak zostaną potraktowani ci co się poodali i usłyszą hande hoch. Składać broń ( zarządzanie spółkami, armią, mediami, organizacjami) .  

Obrazek użytkownika u2

21-10-2023 [12:08] - u2 | Link:

@Ptr

"krytyka ze strony niby własnej prawicy katolickiej KONFY"

Warto zauważyć, że konfa to niby taka prawicowa alternatywa dla Zjednoczonej Prawicy. Gdyby nie było Konfy to ZP miałoby kilka punktów procentowych więcej i szanse na samodzielne rządy. Tuż przed wyborami red. Sakiewicz apelował, aby nie głosować na "trzecie drogi" i konfy, bo każdy głos oddany na ZP liczy się podwójnie.

PS. W konfie jest dużo oszołomstwa, które nijak nie można nazwać prawicowymi, ani narodowymi, czyli ludowymi. Jeśli to narodowcy to niemieccy sądząc po ich nazwiskach i sympatiach, ewentualnie żydowscy, bo to są żydzi z pochodzenia :-)

Obrazek użytkownika Ptr

21-10-2023 [12:15] - Ptr | Link:

W takich sprawach przyjąłem postawę rzymską: liczy się dobro państwa, stabilność , a kierowanie się ideą wywrócenia stolika nawet i z pobudek "świętych" to jakby wpuszczenie Hunów do miasta. I wywrócili stolik i wpuścili Hunów do miasta. Teraz spowiedź. 
Ale coraz bardziej widać ,że to dziawne nazwiska i myślenie.