Co to znaczy zaanektować 15% Polski (z hakiem)?

Rosja ogłosiła dziś, że anektuje cztery obwody (tj. województwa) Ukrainy, czyli około 15% jej powierzchni, co razem z wcześniej zaanektowanym Krymem stanowi łącznie 19,5% Ukrainy. 
Co tej skali nielegalna aneksja oznaczałaby dla Polski, Francji, Anglii, Stanów Zjednoczonych? Łatwo to sprawdzić...
Otóż gdyby Niemcy zabrali nam województwa zachodniopomorskie, lubuskie, dolnośląskie i 2/3 powiatów województwa opolskiego - to byłoby to właśnie 19,5% powierzchni Polski.
A gdyby Niemcy zabrali Francuzom Alzację, Lotaryngię, Szampanię-Ardeny, Burgundię i Franche-Comté plus kilka gmin stołecznego regionu Île-de-France - to byłoby to 19,5% powierzchni europejskiej części Francji.
Gdyby zaś Szkoci zajęli Anglię od północy do linii Liverpool-York albo gdyby Francuzi lub Niemcy zaatakowali wyspę od południa i zaanektowali Londyn, Oxfordshire, Kent, Buckinghamshire, Berkshire, Hampshire, Surrey, East Sussex, West Sussex oraz wyspę Wight - to byłoby to właśnie 19,5% powierzchni Anglii.
Zaś gdyby Meksykanie odebrali Stanom Zjednoczonym Teksas, Nowy Meksyk, Arizonę, Kalifornię i niemal całą Nevadę - to też byłoby 19,5% powierzchni USA.
Ale za to, gdyby Ukraińcy zaanektowali 19,5% Rosji, to zatrzymaliby się bliżej Uralu niż Wołgi...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

30-09-2022 [14:28] - u2 | Link:

gdyby Niemcy zabrali nam województwa zachodniopomorskie, lubuskie, dolnośląskie i 2/3 powiatów województwa opolskiego - to byłoby to właśnie 19,5% powierzchni Polski.

Z tego co wiem to Niemcy nigdy nie uznali tych ziem za polskie. Chętnie by je odzyskali mit feuer und stahl :-)

Obrazek użytkownika Marcin Gugulski

20-10-2023 [19:12] - Marcin Gugulski | Link:

@u2 Jakie są chęci Niemców, tego nie wiem, natomiast w Traktacie między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec o potwierdzeniu istniejącej między nimi granicy, podpisanym w Warszawie dnia 14 listopada 1990 r. (Dz.U. 1992 nr 14 poz. 54) stoi jak byk m.in.:

Artykuł 2
Umawiające się Strony oświadczają, że istniejąca między nimi granica jest nienaruszalna teraz i w przyszłości oraz zobowiązują się wzajemnie do bezwzględnego poszanowania ich suwerenności i integralności terytorialnej.

Artykuł 3
Umawiające się Strony oświadczają, że nie mają wobec siebie żadnych roszczeń terytorialnych i że roszczeń takich nie będą wysuwać również w przyszłości.