Wygrali politycy, przegrała Polska

Rozdrobienie nowego parlamentu już wkrótce doprowadzi do przedterminowych wyborów.  Zanim jednak do tego dojdzie, amatorom polityki serwowany będzie dynamiczny spektakl. W wyniku niedzielnego głosowania na ekranach telewizorów nadal będzie można oglądać twarze tych samych polityków wszystkich największych partii. Być może zmienią się ich role, ale teatr polityczny pozostanie w tej samej obsadzie. 
 
Na scenie zapanuje jednak wielki chaos. W najbliższych tygodniach trwać będzie kotłowanina w celu sformowania koalicji rządowej.  Bez względu na jej wynik, i obojętnie kto stworzy nowy rząd, będzie to gabinet pozbawiony fundamentu i spodziewać się należy, że zawali się szybko.  Biorąc pod uwagę fragmentaryzację parlamentu, trudno wyobrazić sobie, aby nowy rząd miał przetrwać całą kadencję. Pytanie tylko kiedy dojdzie do przedterminowych wyborów.  
 
Zatem, o ile politykom wielka krzywda się nie stała, państwo polskie będzie przez najbliższe miesiące, lub nawet lata bardzo niestabilne.  Najdrobniejsze wydarzenia będą skutkować znacznymi trzęsieniami.  Rząd, bez względu na jego skład, nie będzie w stanie prowadzić długoterminowego planowania.  
 
Spodziewać się należy zawirowań budżetowych, osłabienia obronności kraju, oraz wszystkich innych aspektów życia bezpośrednio podlegających państwu. Towarzyszyć temu będzie kreowanie afer w celu doprowadzenia do przesilenia jakie mogło by sprowokować przyspieszone wybory.  Uaktywnią się obcy agenci i polska polityka będzie rozgrywana w trójkącie: Berlin-Davos-Moskwa.
 
To zaś oznacza, że wynik wyborów dla Polaków jest niekorzystny i nie wróży niczego dobrego. 
 
Czy można było tego uniknąć?  Uważam, że tak.  Tragiczne w skutkach było odwrócenie PiS-u z końcem 2017. Spowodowało ono postępujący spadek zaufania do partii wśród wyborców o przekonaniach patriotycznych. Zjednoczona Prawica straciła swój charakter dzięki jakiemu doszła do pięknego zwycięstwa w 2015.  Dobra zmiana trwała jednak tylko 2 lata. Wielkich spustoszeń na prawicy w czasie pierwszej kadencji dokonał prezydent. 
 
Potem doszły błędy w czasie pandemii i fatalna reakcja na wydarzenia na Ukrainie. Gdy jeszcze doda się idiotyczny pomysł o debacie nad aborcją, aż dziw bierze, że tyle ludzi zagłosowało na PiS. 
 
Dobrym wskaźnikiem gasnącego zapału wśród wyborców PiS były dyskusje na Naszych Blogach. Przez ostatnie dwa lata ilość aktywnych blogerów spadała systematycznie. Taki sam spadek wyraźny był w liczbie odsłon tekstów.  Wyborcy PiS również tu, na tym portalu, wysyłali - jak to się teraz pięknie mówi - "alerty" partii rządzącej, ale nie przynosiło to żadnego efektu.  Krytycy nazywani byli ruskimi onucami i na tym kończyła się dyskusja. W efekcie partia Kaczyńskiego straciła prawie pół miliona wyborców i większość w parlamencie.
 
Co dalej?
 
Jeżeli w PiS i Konfederacji są ludzie jakim dobro Polski rzeczywiście leży na sercu, te dwie partie powinny czym prędzej stworzyć koalicję wyłuskując z innych formacji po kilku posłów. PiS musi zakończyć wykonywanie poleceń z Davos i globalistyczną propagandę, a Konfederacja wykazać choćby minimum politycznej dojrzałości. 
 
Sądząc po wpisach jakie czytam na Naszych Blogach, dochodzę do niepokojącego wniosku, że do takiej koalicji pewnie nie dojdzie.  
 
Czy od interesu państwa ważniejsze okażą się osobiste animozje? 

=====
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

18-10-2023 [08:09] - Ula Ujejska | Link:

Niektórzy wodzowie Konfederacji wskoczyli do walizki Banasia i jeszcze z niej nie wyszli - więc o czym z nimi gadać?

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

18-10-2023 [08:17] - Piotr Węcław | Link:

@Ula Ujejska
O Polsce...

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

18-10-2023 [08:51] - Ula Ujejska | Link:

Piotr Węcław
To mogliście to zadeklarować przed wyborami, że tylko z PiS będziecie rozmawiać o Polsce a było dokładnie odwrotnie -uśmiechy do Tuska i walizka  Banasia. Po takiej deklarcji Konfederacja miałby ok. 40 szabel w Sejmie.

Obrazek użytkownika Jabe

18-10-2023 [09:41] - Jabe | Link:

PiS nie „rozmawiał o Polsce”, a jedynie atakował prze­ciw­­ników i obiecywał pieniądze. Konfederacja zresztą zgodnie se­kowana przez obie strony okrągłego stołu.

Tak to Jarosław Kaczyński sam siebie wy­outował, pokazując raz jeszcze swoją nie­zdolność do pro­wadzenia polityki.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

18-10-2023 [10:22] - Ula Ujejska | Link:

Jabe
 PiS nie rozmawiał o Polsce??? Kolejny rz wychodzisz na mało rozgarniętego obserwatora.
Co do niezdolności Prezesa ...Prezes Kaczyński nie przegrał do dzisiaj od wielu lat żadnych wyborów. A Konfederacja, no cóż, została z tuskowym i banasiowym nocnikiem. No i łżesz na temat Okrągłego Stołu - PiS nie był uczestnikiem tej farsy.

Obrazek użytkownika Jabe

18-10-2023 [11:08] - Jabe | Link:

PiS nie zreformował państwa. Gene­ralnie było więcej tego sam­ego, tylko grubo po­lane sosem patrio­tycznej pro­pagandy. Prezes był zajęty ro­z­dawaniem pieniędzy i im­plemen­tacją na naszym po­dwórku „globa­li­sty­cznych” po­mysłów.

Konfederację okrągło­stołowcy rów­no zwalczali, bo PiS i PO bronią status quo.

Kaczyńscy wkręcili się do polityki właśnie przy Okrągłym Stole, i pro­mując TW Bolka jako prezy­denta.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

18-10-2023 [11:34] - Ula Ujejska | Link:

Jabe
Nie masz wiedzy, ani nie masz bladego pojęcia o czym piszesz. Obejrzyj film "Nocna Zmiana", to może coś zrozumiesz, zwłaszcza to, po której stronie stali Kaczyńscy a po której wasi dzisiejsi niedoszli koalicjanci 🤣
Mam wątpliwości czy jesteś na tyle rozgarnięty by zrozumieć o co cię proszę.

Obrazek użytkownika Jabe

18-10-2023 [11:49] - Jabe | Link:

Kaczyńscy wkręcili się do polityki właśnie przy Okrąg­łym Stole, i pro­mując TW Bolka jako prezy­denta.

Prawda czy fałsz?

Po której stronie stał Janusz Korwin-Mikke? A jednak, w piso­wym za­kłamaniu, można mu w­mawiać pro­tuskowe ciągotki!

Obrazek użytkownika u2

18-10-2023 [12:04] - u2 | Link:

PLK był doradcą stoczniowców już w 1980. Tego nie wiesz ?

Obrazek użytkownika Jabe

18-10-2023 [13:00] - Jabe | Link:

To Okrągły Stół był prze­pustką do władzy. I w gruncie rzeczy jest nadal.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

18-10-2023 [16:24] - Siberian Husky Dog | Link:

BREAKING NEWS
Tusk wraca z Brukseli z kasą na KPO

https://pbs.twimg.com/media/F8ugQr7WUAAhOev?format=png&name=900x900

Obrazek użytkownika Adam66

18-10-2023 [14:21] - Adam66 | Link:

@Piotr Węcław 
Żeby rozmawiać o Polsce to trzeba by scenę polityczną mocno przewietrzyć.  Praktycznie większość polityków wywodzących się z okrągłego stołu powinna być wylemparcona w kosmos, z Kaczyńskim na czele.  Wielu ludzi pisało tutaj i na innych forach, że Kaczyńscy wylosowali przy okrągłym stole rolę patriotów, żeby właśnie patriotów kontrolować i w razie potrzeby pacyfikować.  Kaczyński zrobił to w 2007 i powtórzył w 2017, z tym że po 2017 siłą rozpędu, PIS wygrał następne wybory ale został umiejętnie wyprowadzony na manowce i w tych wyborach stracił zarówno Sejm jak i Senat, czyli zadanie wykonane.

 

Obrazek użytkownika sake3

18-10-2023 [08:49] - sake3 | Link:

Do takiej koalicji nie dojdzie bo suma głosów w Sejmie jest niewystarczająca.

Obrazek użytkownika u2

18-10-2023 [10:27] - u2 | Link:

@sake3

No i programy diametralnie różne. Antypis szedł do władzy z hasłem "dość rozdawnictwa". Ludzie nie są ślepi ani głupi i wiedzieli kogo wybierają :-)

Obrazek użytkownika Jabe

18-10-2023 [13:01] - Jabe | Link:

Nic podobnego. Lewica (oficjalna) ścigała się w tym z PiS-em.

Obrazek użytkownika u2

18-10-2023 [20:18] - u2 | Link:

@Jabe

Sam słyszałem, teraz mówicie dość rozdawnictwa, a wcześniej licytowaliście dwa razy wyżej od ZP. Ludzie nie są głupi i doskonale wiedzieli na kogo głosują :-)

Obrazek użytkownika Jabe

18-10-2023 [20:29] - Jabe | Link:

Reszta świata kolektywnie coś mówiła. U2 sam słyszał.

Obrazek użytkownika spike

18-10-2023 [09:15] - spike | Link:

Summa summarum, wygrały "ku..wy i złodzieje".
Nie wiem co miałby jeszcze zrobić PiS, by Polacy nie wybrali hochsztaplera Tuska, o PiSie przez 8 lat, wiedzieli wszyscy, nawet zagorzali krytycy rządu, w chwilach szczerości twierdzili, że PiS poprawił byt i bezpieczeństwo Polski i Polaków.

"Języczkiem u wagi" była głównie V kolumna medialna, ktoś kiedyś napisał, że "siła mediów jest potężniejsza niż bomba atomowa", jej siłę docenił Hitler, tworząc ministerstwo propagandy z Goebbelsem na czele, dlatego tak Polskę obsiadli wrogowie Polski, instalując swoje ośrodki propagandy, które zakryły polskie media, to wyjątek w skali światowej, nie ma na świecie takiego drugiego kraju pod tym względem, wszystkie państwa mają swoją prawną "tarczę ochronną" przed obcym wpływem medialnym.
Zatrzymanie tego wrogiego procederu PiSowi uniemożliwił polski Prezydent, więc mamy co mamy.

Obrazek użytkownika tricolour

18-10-2023 [09:30] - tricolour | Link:

Hehehe...

Przecież przekonujecie, że to PiS, mając największe poprarcie, wygrał a teraz "kuwy i złodzieje".

Taka samokrytyka, w końcu...

😛😛😛

Obrazek użytkownika Es

18-10-2023 [11:39] - Es | Link:

@spike
Skoro nawet zadeklarowani przeciwnicy przyznawali, że żyje się lepiej, to dlaczego rząd I tworzące go partie nie zdołały z tą prawda dotrzeć do wyborców? Dlaczego głównym przesłaniem płynącym z kręgów rządowych nie było prezentowanie zasług i korzyści  z nich dla szeregowego wyborcy a stał sięnim "  antytusk", albo medialną gonitwa za każdą bzdurą płynącą z szeregów opozycji , która to bzdura- jakas nic w praktyce nie znaczącą głupota stawała się głównym tematem dnia?
V kolumną medialną stała się tvp, plus internetowe przystawki na różnych forach- jak nb- zamieniając sferęinformacji i analizy w źródło wszechogarniającej propagandy sukcesu, w którą najbardziej uwierzył obóz rzadzacy.  Aż do poziomu impregnacji na każdą uzasadniona krytykę i każdy głos z zewnątrz, który mógłby pomóc skorygować jakieś cele i założenia stosownie do oczekiwań nawet własnych wyborców. 
Co do strukturay własności mediów w Polsce: rząd miał wszelkie argumenty aby dokonać zmian na korzystne z punktu widzenia interesów państwa. Jeśli wystarczyło tupnięcie lampucery z ambasady aby trząść portkami... No cóż ... 

Obrazek użytkownika u2

18-10-2023 [11:54] - u2 | Link:

@Es

Ludzie na pewno mają dość polaryzacji, choć ta polaryzacja jest naturalna. Zachód Polski to nie biedny wschód. PiS przegapił sieci społecznościowe. Publicystyki w TVP z uwagi na ciągłe kłótnie nie dało się oglądać. Więc ludzie tego mają dość. Wolą oddać się w niewolę niż ciągle się kłócić. No i pewnikiem PiS zaniedbał inwestycyjnie zachód. Na wschodzie nie mogę narzekać, dużo inwestycji widocznych gołym okiem. Ludzie nie żebrzą jak drzewiej. No eldorado, więc komuś to się nie podobało. Wschód Polski poświęcą dla nędzarzy i ludobójców kacapów, a zachód przejdzie do bogatego szkoplandu :-)

Obrazek użytkownika Jabe

18-10-2023 [09:36] - Jabe | Link:

Polityczna dojrzałość każe unikać bycia przy­stawką, a zwłaszcza do partii o fak­tycznie prze­ciwnych za­miarach.

Obrazek użytkownika sake3

18-10-2023 [10:02] - sake3 | Link:

Dla pełni szczęścia pani Szczepkowska powinna jak onegdaj wyjść przed kamery aby na przydechu zakomunikować ,,narodowi'' -----,,15-go października skończyła się Polska w Polsce.''

Obrazek użytkownika Pani Anna

18-10-2023 [10:22] - Pani Anna | Link:

Sake3
A ty oslico już od świtu na posterunku i plujesz jadem na naród. Było słuchać narodu, kiedy płynęły ostrzeżenia. Przy takich "refleksjach" to i 8 lat w oślej ławce będzie za mało. Trudno nie czuć satysfakcji oślico, kiedy się na ciebie " patrzy".

Obrazek użytkownika u2

18-10-2023 [10:24] - u2 | Link:

@niemiecka trollica

Przecież to ty ciągle tutaj plujesz i szczujesz. Taki masz befehl ? :-)

Obrazek użytkownika sake3

18-10-2023 [11:06] - sake3 | Link:

@pani Anna.......No i pieknie.Tym wpisem pokazałaś paniusiu kim naprawdę jesteś,co potrafisz i na co cię stać.

Obrazek użytkownika Es

18-10-2023 [11:10] - Es | Link:

Nie ma tak dużych roznic intencji ani  programowych między potencjalnymi koalicjantami, aby rząd przez nich  sformowany mógł nie dotrwać do końca kadencji. Już nawet widmo ponownego przejęcia władzy przez Pis i utraty dopiero co nabytych przywilejów jest wystarczającym argumentem redukującym wszelkie spory.  Nie mówiąc o oczywistej presji mocodawcow z okolic Brukseli i Berlina. Nie po to tyle zainwestowali, aby stracić wszystko przez kłótnie kamerdynerów. 

Obrazek użytkownika Jabe

18-10-2023 [11:12] - Jabe | Link:

Niestety tak.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

18-10-2023 [11:40] - Marek Kudła | Link:

Aleście się Polacy popisali 15.10.2023 !  Pytam, co wami kierowało by wybrać większość trzech lewackich partii:  złodziei i zdrajców z PO, fircyków i zieloną szajkę oraz skrajnie lewackich postkomunistów z NL ?  Pytam, czy wy nie oglądaliście serialu „Reset”, który pokazuje co ci z PO i z Putinem wyprawiali przeciwko Polsce, łącznie z zamachem na prezydenta L. Kaczyńskiego ?  Pytam, czyście już zapomnieli jak lekarz Kamysz podnosił wiek emerytalny do 67 i kradł nasze pieniądze z OFE ?  A dzisiaj ich pierwszym warunkiem jest likwidacja 13-tki i 14-tki !  Pytam was, czym kierowaliście się głosując na fircyka i kaznodzieję Hołownię pieprzącego wkółko głupoty ?  Pytam, czyście już zapomnieli lub nie słyszeli o 45 latach komunozmu w Polsce, że 8.61 % z was głosowało za aborcją, elgiebete, eSBeków, zdrajców z europarlamentu i miłością do wyznawców Allaha ?  Pytam, bo nie potrafię zrozumieć waszych decyzji !
Pytam was, dlaczego nie poparliście ludzi uczciwych, wiarygodnych i kompetentnych w prowadzeniu Polski do niebywałego sukcesu gospodarczego, militarnego i społecznego ?  Czy to, że ci ludzie wydarli miliardy PO-wskim mafiom watowskim, i dali je wam, to dla was zbyt mało ?  Przecież wasz wybór 53.71 % lewactwa urąga do kompletnego debilizmu !
Natomiast nie pytam was, lecz twierdzę, żeście nie dorośli do demokracji, nie potraficie logicznie myśleć, mylicie dobro ze złem i zachowujecie się tak jakbyście stale potzebowali bata nad wyszymi pustymi łbami !!!  I pomomo tego, że was pytam, to nie oczekuję odpowiedzi, bo żadnym waszym tłumaczeniem nie zmyjecie waszej hańby i nie zmienicie mojego zdania o tym, że jesteście debilami politycznymi !!!
 

Obrazek użytkownika u2

18-10-2023 [11:47] - u2 | Link:

@Marek

Polska ma być słaba. Wtedy łatwiej ją rozebrać. Niemcy już szykują się do odebrania Breslau i Stettin. Agenturę mają w Bolanda b. mocną :-)

Obrazek użytkownika Jabe

18-10-2023 [11:55] - Jabe | Link:

Nie wszyscy są podatni na pro­pagandę, a ci, którzy są, nie ko­niecznie ulegli pisowej.

W tym utyskiwaniu istotny jest brak argu­mentów wiążących oceny z rzeczy­wistością.

Obrazek użytkownika u2

18-10-2023 [12:03] - u2 | Link:

Żle tobie ?

Obrazek użytkownika Pers

18-10-2023 [14:04] - Pers | Link:

@kalwa
Następny beksa :)))

Obrazek użytkownika Ptr

18-10-2023 [12:08] - Ptr | Link:

Trudno po Konfederacji spodziewać się uczciwego intelektualnie podsumowania własnej działalności , która skupiała się na totalnej krytyce polskiego rządu , który zapewniał bazę do jakiejkolwiek stabilizacji , aby naród zachował resztki suwerenności. Atakowali jak szaleni i podcięli gałąż na której wszyscy siedzimy. I teraz przyjdą bolszewicy i będą niszczyć. 
Trzeba było zrobić pozystywną alternatywę. A tak tak Jacki Soplice zabili patriotę i skończyli ojczyznę. Czy stać na reflęksję czy nadal będą dyszeć nienawiścią ? 
Dlaczego nie skierowali ostrza krytyki na wrogów Polski, tylko na PiS ? 
 

Obrazek użytkownika u2

18-10-2023 [12:15] - u2 | Link:

Dlaczego nie skierowali ostrza krytyki na wrogów Polski, tylko na PiS ? 

Może to taki ich show dla głupich gojów. Mają zdecydowanie libertyńskie poglądy. Narodowców pogonili, trudno mi p. Bosaka z żoną uważać za narodowca, no chyba że mojżeszowego. No i jest oszołomstwo typu JKM. Kiedyś mógł się podobać, ale te jego oszołomskie wypowiedzi teraz tylko ośmieszyły Konfę.

Obrazek użytkownika Ptr

18-10-2023 [13:01] - Ptr | Link:

Kineskopy mordował. Błędna doktryna : PiS , PO jedno zło. I wywalili ten stolik. 
Ludzie z Dorzeczy. Wy się zastanówcie co jest rzeczywistą pierwszą przyczyną kryzysu moralności światowej. Bo na razie mówią ,że Vaticanum II. Czyli sam KK. ( piloci)
A tu może się okazać ,że pierwszą przyczyną upadku moralności I wiary mogą być demoralizujące treści w sieci, biznesy seksualne w sieci, łatwa prostytucja z sieci, łatwosć rozbijania małżeństw, i grzech lansowany na siłę w biznesie i mediach. 
Druga może być jakość dostojników i papieża. 
A w dalszej kolejności charakter nowej mszy o ile w ogóle. 

Obrazek użytkownika Jabe

18-10-2023 [12:36] - Jabe | Link:

Rzecz w tym, że PiS jest wrogiem Polski w nie­mniejszym stopniu. No i rządzi.

Obrazek użytkownika Ptr

18-10-2023 [13:05] - Ptr | Link:

Jak my sami możemy być swoimi wrogami. To teza niemiecka, obraźliwa. Ja zdając sobie sprawę z niedoskonałości polityków utożsamiam się z kierunkiem i to my nosimy polską flagę i dbamy o nasze ofiary. A wy jesteście spod niebieskiej szmaty lub czerwonej, pomyleńcy, zmieniacie chorągiewki na rozkaz spindoktorów. Targowica z kresów zachodnich.

Obrazek użytkownika Jabe

18-10-2023 [13:13] - Jabe | Link:

PiS jest tak samo polski, jak PO. Vide: pan­demia, Ukraina, imigracja, ser­wilizm.

Nie na­prawił państwa. Jak się o­kazało, nie miał takich planów.

Obrazek użytkownika u2

18-10-2023 [13:20] - u2 | Link:

@Jabe

4 razy większy budżet na armię, 2,5 raza większy budżet na służbę zdrowia, 137 mld na programy społeczne i sferę budżetową. To ciebie boli :-)

Obrazek użytkownika Ptr

18-10-2023 [13:24] - Ptr | Link:

PO to są kmioty sprzedajne, polski światek przestepczy. W tym sensie polski, że w Polsce mieszkają. Rozwinęli skrzydła dzięki zaborom. 

Obrazek użytkownika u2

18-10-2023 [13:25] - u2 | Link:

@Ptr

Dlatego nazywam ich pełomafią :-)

Obrazek użytkownika Ptr

18-10-2023 [15:12] - Ptr | Link:

Czasem tylko są przedsiębiorcy wkurzeni, może złe przepisy, może chcą więcej dla siebie, bo kasa w ich życiu jest najważniejsza. I wtedy nienawidzą PIS. 

Okazuje się ,że Tusk poobiecywał ludziom różne cuda, aby ich przekabacić. Uczniowie w szkole mieli dostać brak prac domowych na poniedziałek. I juz się cieszą. To po co białe szaty komunijne, drogie prezenty, wielka celebra z przyjęciami komunijnymi, dowartościowywanie tej młodzieży. Bo taka była rzeczywistość. A wystarczy małe przekupstwo i dusza jego. 

Jakieś kobiety w sklepie wszystko za 5 zł rozmawiaja w sensie , czy spodziewać się ,że coś dostaną , czy może  nowy rząd da czy nie da ?
 

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

18-10-2023 [16:17] - Siberian Husky Dog | Link:

Platforma nie musi wcale likwidować IPN.
Wystarczy, że zabierze teczki swoich ludzi i zostaną puste półki.
Będzie można zagospodarować na klub LGBT