Refleksje POwyborcze i co dalej ?

PiS zwycięża trzeci raz z rzędu. To jeszcze nie koniec rozważań na ten temat. W niedzielnych wyborach do Sejmu PiS uzyskało 35,38 proc. głosów, KO - 30,70 proc., Trzecia Droga - 14,40 proc., Nowa Lewica - 8,61 proc., Konfederacja - 7,16 proc., Bezpartyjni Samorządowcy - 1,86 proc. - wynika z danych PKW opublikowanych we wtorek rano. Frekwencja w wyborach do Sejmu wyniosła 74,38 proc.

Prawo i Sprawiedliwość jako pierwsza partia po 1989 roku po raz trzeci z rzędu zwyciężyło wybory parlamentarne. Teraz przed Jarosławem Kaczyńskim gra o to, by skonstruować rząd i zapewnić mu stabilną większość. To misja trudna, ale nie niemożliwa… Niemiecka prasa jest w euforii po wyborczym zwycięstwie totalnej opozycji i liczy na to, że Polska będzie prowadzić politykę bardziej przychylną Berlinowi. Czytając ten entuzjazm widać wyraźnie, że potencjalny powrót do władzy przez Donalda Tuska oznaczać będzie realizację polityki zgodnej z oczekiwaniami Niemiec.

No cóż jakby nie patrzeć na to, wychodzi, że to Niemcy są wyborcami Tuska; tylko po co zmusili nas do znoszenia jego występów i wybrzydzania na polskiego podatnika, ubliżania polskiemu dziennikarzowi (M.Rachoń), tej bieli niczym tabula raza w kwestii programu dla Polaków, no bo skoro Niemcy cieszą się, że im dogodzi no to fora ze dwora p.Tusk et consortes. Tyle, że ból taki, co by na to powiedziała Ursula van. Wzorowy słuchacz i uczeń wykonał czego od niego zażądano.

Pisałem tu już, ze w Niemczech otwierają szampana!  mówią głośno : "teraz Polska wraca do Europy" A to znaczy tyle, co: Przejmujemy nad wami kontrole. Upadają wasze inwestycje, które w nasze interesy godzą jak : CPK, poszerzanie Odry, terminal, elektrownia. Czekamy na was na salonach, czyli przy zmywaku i u bauera. Rozbrajacie wasza armie, bo nam się nie podoba, jak się zbroicie itd. itp..... Dowcip Onetu. Czyt. PILNE! Donald Tusk z apelem do prezydenta. "Ludzie czekają na pierwsze decyzje" Ludzie? Chyba chodzi o brukselską i berlińską hołotę. Nasza piękna i bezpieczna Polska im kością w gardle staje. Tusk już się doczekać nie może, aby ją okraść i zniszczyć. Boże, Polacy (sic!) co wyście zrobili swojej Ojczyźnie. Cóż ona wam zawiniła, że w łapy niemieckie ją bez jednego strzału wydaliście.

Czy Tusk już przywiózł kasę z KPO? Miała być dzień po wyborach czyli wczoraj. Jest już czy nie? Młodym głuPOlom życzę pracy do 75-tki, umów śmieciowych, szukania roboty za 4-5 zł/godz, najlepiej w pampersie z hipermarkecie, ubogacenia i trzymania za mordę. Starsi to pamiętają, młodzi też muszą zapamiętać. Aha, i jeszcze do szkoły 5-latki, a reszta na szczaw i mirabelki. Wybrali mają....czas pokaże czy miałem rację.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

17-10-2023 [15:53] - u2 | Link:

@Tezeusz

CPK, poszerzanie Odry, terminal, elektrownia

O tym można zapomnieć. Piniędzy ni ma i nie bedzie. Ciekawe czy ministrą finansów zostanie ten gargamel w spódnicy ? :-)

Obrazek użytkownika Tezeusz

17-10-2023 [15:56] - Tezeusz | Link:

Polska to będzie taka republika bananowa niemiecko - sowiecka z ciapatymi w tle...Babcie UBckie z błyskawicą z tle szczęśliwe - tyle czarnych w jednym.....

Obrazek użytkownika u2

17-10-2023 [15:59] - u2 | Link:

@Tezeusz

No nie jest to dobry czas dla patriotów. Dla lewaków i oszołomów doskonały :-)

Obrazek użytkownika Tezeusz

17-10-2023 [16:10] - Tezeusz | Link:

Opozycja u władzy? To byłaby nowa szokowa terapia
Leszek Balcerowicz ma nowy plan, a Krystyna Janda mówi, że „przywracanie normalności” będzie bolesne dla społeczeństwa. Do tego „opiłowywanie katolików”, a tak naprawdę wszystkich, którzy nie chcą, żeby radykalna obyczajowo lewica meblowała głowy w polskich instytucjach. Gdyby totalniacy mieli dojść do władzy w szerokiej koalicji, powyborcze poczucie radości dla wielu ich okolicznościowych wyborców szybko zamieniłoby się w mocnego kaca.

Obrazek użytkownika u2

17-10-2023 [16:12] - u2 | Link:

@Tezeusz

Jak będą opiłowywać katolików to zrobią z was męczenników i łatwo wygracie kolejne wybory. Nie wypowiedzą konkordatu. Papież Franciszek w sumie im odpowiada.

Obrazek użytkownika sake3

17-10-2023 [16:17] - sake3 | Link:

Bitwa będzie zacięta o to ministerstwo.Może polać się krew. Przecież od dawna chodzą słuchy że Tusk dostaje napadów furii i wszyscy w partii schodza mu z drogi.

Obrazek użytkownika Jabe

17-10-2023 [17:38] - Jabe | Link:

CPK, poszerzanie Odry, terminal, elektrownia

I inne plany.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

17-10-2023 [17:46] - wielkopolskizdzichu | Link:

CPK jest pierwszym tematem dla prokuratora. Mam nadzieję że nikt się z koalicji nie zatrzaśnie w windzie, ani nie dostanie gdy potencjalne głosowania w sprawie odebrania immunitetów pisiorom zainteresowanym zarabianiu na idiotyzmach się będzie odbywało.

Obrazek użytkownika Jabe

17-10-2023 [21:15] - Jabe | Link:

Jeszcze nie było tak, żeby tak było.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

17-10-2023 [21:35] - wielkopolskizdzichu | Link:

Miało być "by nie dostał biegunki" Pisiorstwo i to partyjne, i to  pozapartyjne jak sake, tezeuszek, jazgot, gośka, u2, Izabela etc . na bieguneczkę, na zatrzaśnięcie się w windzie liczą.

Obrazek użytkownika Tezeusz

17-10-2023 [21:32] - Tezeusz | Link:

@wielkopolski idioto..
Piłeś komuchu nie pisz bo śmierdzi gównem komuszym..O czym pisano :
https://naszeblogi.pl/64811-ki...

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

17-10-2023 [21:45] - wielkopolskizdzichu | Link:

Jesteś tezeuszku od niespełna trzech lat na NB i z uporem maniaka przypominasz wszystkim żeś koprofilityk.

Obrazek użytkownika Tezeusz

18-10-2023 [07:14] - Tezeusz | Link:

@wielkopolski idioto
Ty przypominasz wielkie gawnoooo intelektualne i basta

Obrazek użytkownika u2

17-10-2023 [21:54] - u2 | Link:

@zdzichu

Ale co masz przeciwko CPK ? Że są wysiedlenia ? No są, ale mieszkańcy dostają spore odszkodowanie. A jest potem jeszcze ewentualnie droga sądowa, jak uważają że za mało dostali.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

17-10-2023 [22:16] - wielkopolskizdzichu | Link:

Idea CPK pojawiła się w postaci hub'a kolejowego który miał być fundowany przez Chiny, a komponent pasażerski był w zamierzeniach dodatkiem realizowanym przez beneficjenta czyli spółki chińskie. PiS uczepił się tego pomysłu nawet gdy główni inwestorzy czyli Chiny się wycofały bo Polska  nie mogła  realizować pomysłów godzących w politykę globalną USA.
PiS i jego biznesmani zostaliby na lodzie gdyby nie budowa czegoś co miało stać się odpowiedzią na Berlin Brandenburg, który jest kiepską inwestycją dwóch krajów związkowych, a nie federalną. O ile realizacja drogi wodnej na Odrze i portu kontenerowego ma sens, to CPK jest tylko źródłem dochodów z publicznej kasy dla protegowanych Prezesa.

Obrazek użytkownika Tezeusz

17-10-2023 [15:58] - Tezeusz | Link:

Nowy rząd wciąż zagadką, a opozycja już się spiera. Andruszkiewicz dla Niezalezna.pl: „To będzie wielki chaos”
- Myślę, że Polskę czeka okres sporów pomiędzy nimi przez dłuższy czas, z uwagi na to, że jest to bardzo podzielone środowisko, skłócone. Do tej pory łączyło ich tylko jedno hasło - osiem gwiazdek oraz wulgarna walka z PiS. Teraz, jeśli mają próbować dojść do jakiegoś porozumienia, to będzie to bardzo trudne. Obawiam się, to może zafundować Polsce ogromny chaos - mówi w rozmowie z portalem Niezalezna.pl Adam Andruszkiewicz, wiceminister cyfryzacji, poseł PiS.

W punkt !

Obrazek użytkownika Tezeusz

17-10-2023 [17:46] - Tezeusz | Link:

Polacy w Polsce są mniejszością narodową 123 lata rozbiorów 45 lat bolszewickiej okupacji w Polsce zostawiło W Polsce straszne piętno 8 lat rządów patriotom polskich pis nie udało odbudować polskiego społeczeństwa to jest klęska Polaka. SS frau Merkel plan wykonany Polska oddana do dyspozycji

Obrazek użytkownika u2

17-10-2023 [18:09] - u2 | Link:

@Tezeusz

"Polacy w Polsce są mniejszością narodową"

Ze spisu powszechnego w 2023 wynika, że w Polsce jest 27,1 mln katolików. W porównaniu z rokiem 2011 ubyło 6,6 mln. Tutaj upatrywałbym problemów z zachowaniem polskości, choć jako Polacy uważa się 97,7% osób ze spisu powszechnego. Oczywiście jest sporo Ślązaków, którzy uważają się często za odrębny naród :

Struktura narodowo-etniczna ze spisu powszechnego w 2011 roku :

1) polska (36 522,2 tys.);
2) polska i śląska (430,8 tys.);
3) śląska (375,6 tys.);
4) polska i kaszubska (215,8 tys.);
5) polska i niemiecka (63,8 tys.);
6) niemiecka (44,5 tys.);
7) niemiecka i śląska (38,7 tys.);
8) białoruska (30,2 tys.);
9) ukraińska (27,6 tys.);
10) polska i ukraińska (20,8 tys.);
11) kaszubska (16,4 tys.);
12) polska i białoruska (15,6 tys.);
13) polska i amerykańska (10,8 tys.).

Obrazek użytkownika Tezeusz

17-10-2023 [18:18] - Tezeusz | Link:

Polaków posiadających rodzinne powiązania do 4 pokolenia wstecz, zgodnie z danymi oficjalnymi jest np:
Poznań 7 procent, Warszawa 8 procent zamieszkałych.. 
Reszta to Polacy...z nadania Stalina i komunistów..przywiezionych po 1945 transportami kolejowymi z Ukrainy, Bialorusi i rosji...O jakich Polakach mówimy ? O żydach którzy stali się politykami, aktorami, pisarzami, inteligencją, lekarzami, prawnikami , wojskowymi itp..Ich pokolenia mieszkają dalej w Polsce..reszta po 1968 w Izraelu tworzyło Rząd, Armię itp..ich rodziny w Polsce  to tzw resortowi..Goy tylko do roboty fizycznej..

Obrazek użytkownika u2

17-10-2023 [18:24] - u2 | Link:

@Tezeusz

To musiałoby być przywiezionych wiele milionów. Z tego co pamiętam to Stalin wysłał do PRL jako czynowników około 100 tysięcy, aby zaprowadzili komunę. Wielu było pochodzenia mojżeszowego. Zmieniali swoje niemieckie nazwiska na polskie, np. Różański, Wolińska, Światło. Z tym, że nie dawali rady zaprowadzić swoich rządów nad wszystkimi i co dekadę wybuchały rozruchy przeciwko ustrojowi, mające  zwykle ekonomiczne podłoże, ale również elementy niepodległościowe.

Obrazek użytkownika Dziadek

17-10-2023 [21:01] - Dziadek | Link:

Jestem w 7-mym pokoleniu lwowianinem wywiezionym wraz z rodzicami i siostrą  w 1941 do Kazachstanu (w Twoim przekonaniu na wycieczkę krajoznawczą ?).Tato mój za działalność wywrotową w Kazachstanie został zesłany na Północną Syberię i tamże został przez sowietów zamordowany. Wraz z mamą  i moją siostrą  przywiezieni zostaliśmy w 1947do Polski transportem kolejowym.Teraz mam pytanie-czy moją śp.mamę,śp.siostrę i mnie też zaliczasz cha.ie do Polaków z nadania Stalina i komunistów ?

Obrazek użytkownika Tezeusz

17-10-2023 [21:25] - Tezeusz | Link:

Odpowiedź dla chama @dziadka. A uczyli czytać ze zrozumieniem ?
https://naszeblogi.pl/58498-pi...

Obrazek użytkownika Dziadek

17-10-2023 [21:47] - Dziadek | Link:

Chamie Tezeuszu .Przeczytaj swoją notkę z 17-10-2023(18:18) .Do niej się odniosłem. Nie mam obowiązku ani zamiaru czytać wszystkiego co piszesz!

Obrazek użytkownika u2

18-10-2023 [00:41] - u2 | Link:

@Dziadek

Panowie spokojnie, z tego co rozumiem Tezeusz pisze o czynownikach, których rzeczywiście Stalin przysłał, aby rządzili w PRL. Było ich około 100 tysięcy, na pewno nie miliony. Sybiraków było dużo więcej, tak jak wywiezionych w głab Rosji, ale nie na Syberię. Jedni wyjechali z Armią Andersa, potem z LWP, inni wracali po wojnie. Kto przyjął ruski paszport ten nie wracał. No i "wrogowie ludu" zwykle nie wracali żywi z Gułagów.

Obrazek użytkownika Tezeusz

18-10-2023 [07:01] - Tezeusz | Link:

@Chamie dziadygo
To, że nie nauczyli ciebie czytać ze zrozumieniem pretensje miej do swoich rodziców...Nie pasuje tobie co piszę to po co tutaj włazisz...Ale czytaj może czegoś się wreszcie nauczysz i poczytaj sobie materiałów IPN....mniej się osmieszać będziesz. Faktycznie jak sam o sobie piszesz jesteś " Gliwicką Kurwą 856 " brawo ! Taka kurwa czerwona ????
 

Obrazek użytkownika angela

17-10-2023 [18:27] - angela | Link:

Konfederacja dala się ograć prezesowi NIK, który wpuścił im kreta, a potem sprawy potoczyły się wg scenariusza, i wielu wyborcow odplynelo , podejrzewam że trzecia droga na tym skorzystała, ktorej slupki poparcia niespodziewanie podskoczyły, a która odwrotnie do Konfederacji, deklarowała wejście w koalicję z Tuskiem/KO.
Pan Mentzen niepotrzebnie bije się w piersi, to fachowcy pracowali nad rozbiciem Konfederacji, i uniemożliwienie koalicji z PiS. 
Ja, będąc na miejscu Konfederacji, weszła bym szybko w kontakt z Morawieckim i zaproponowała koalicję, nie na wieki, ale tylko na ten czas, żeby konotacje, rozgrywki Tuska spełzły na niczym.
Wiadomo ze będzie za mało, ale zawsze coś, a potem dalej działać. 
Oni wiedzą, że Konfederacja jest oporna co do PiS ich pewność swojego i beszczelnelnosc przechodzi wszelkie wyobrażenie. 
Dlatego Konfederacja powinna porozumieć się z PiS, zeby ukrócić bezczelnosc krętaczy. Oni honor mają gdzieś, dlatego trzeba zagrać w ich karty.

Obrazek użytkownika u2

17-10-2023 [18:29] - u2 | Link:

@angela

Dokładnie. To jest niezłe rozwiązanie. Ale podejrzewam, że p. Bosak i p. Mentzen postawią mocno zaporowe warunki lub wręcz nie zgodzą się na rozmowy.

Obrazek użytkownika angela

17-10-2023 [18:51] - angela | Link:

Właśnie dlatego że gra jest wyjątkowa powinni się porozumieć, żeby dranstwo i cwaniactwo nie wygrało, I zostali z ręką w nocniku. 
Oni wygrali- krzyczą, gdyby połączyli się przed wyborami  mogą mówić ze wygrali, ale teraz są oddzielne partie.
Jaka buta, oni już chcą rządzić, poganiają prezydenta. 
PiS i Konfederacja powinni się porozumieć, a nie płakać, NIECH ONI PŁACZĄ. 

Obrazek użytkownika spike

17-10-2023 [19:22] - spike | Link:

W Konfie jak widać, to same @świdery, ten to pewnie gdzieś w kącie sznyty sobie robi, dziadkowie to go powinni kosą pogonić, POlszewia już zapowiada likwidację 13 i 14 emerytury, będzie rewaloryzacja, jak za Tuska po 2 zł.

Obrazek użytkownika u2

17-10-2023 [19:24] - u2 | Link:

@spike

Braun wyrzuci GŚ i zaprowadzi wkrótce porządek po "krulu" :-)

Obrazek użytkownika Jabe

17-10-2023 [19:05] - Jabe | Link:

Tłamszenie Konfederacji odbija się czkawką.

Obrazek użytkownika u2

17-10-2023 [19:06] - u2 | Link:

@Jabe

Kto tłamsi ?

Obrazek użytkownika angela

17-10-2023 [19:19] - angela | Link:

Jabe, Konfederacja moze rządzić i to będzie dla KO, i T.Drogi najwiekszy dramat, bo Hołownia grzmi, że on najważniejszy, bo to przecież on przejął glosy Konfederacji i od niego zależy KOalicja rządowa opozycji.
Dlatego potrzeba go zneutralizować. 

Obrazek użytkownika u2

17-10-2023 [19:22] - u2 | Link:

@Angela

Dlatego misję tworzenia nowego rządu PAD powinien przeznaczyć dla wygranego ugrupowania, czyli Zjednoczonej Prawicy.

Obrazek użytkownika angela

17-10-2023 [19:36] - angela | Link:

U2, oczywiście że PiS wygrało wybory, takiej partii jak "opozycja" nie ma, więc niech opozycja nie kłamie. 

Obrazek użytkownika spike

17-10-2023 [19:29] - spike | Link:

@angela
za mało szabel.

Najlepszy byłby numer, jakby PiS nie mógł utworzyć rządu i Prezydent by ogłosił ponowne wybory :))))
Jakby nie patrzeć, Prezydent coś tam może, np. nie dopuścić Tuska do premierowania, czego domaga się Kosiniak, przyznać należy, że to rozwiązanie nie byłby najgorsze w obecnej sytuacji.

Obrazek użytkownika angela

17-10-2023 [19:38] - angela | Link:

Spike, Wiem, ludzie zmieniają też partie jak na widoku dobry stołek.

Obrazek użytkownika angela

17-10-2023 [19:48] - angela | Link:

ZSL nocnozmianowcy, nie wejdą w koalicję z PiS, oni związani niewidzialnym łańcuchem z Tuskiem na wieki.

Obrazek użytkownika spike

17-10-2023 [20:14] - spike | Link:

herszt Tusk już domaga się, by Prezydent "dla oszczędności czasu" od razu im powierzył formowanie rządu,
z wcześniejszych poczynań Prezydenta, dla "spokoju społecznego", może się zgodzić i do tego dążyć.

Obrazek użytkownika Pers

17-10-2023 [18:35] - Pers | Link:

Stypy ciąg dalszy.
Tak kończy arogancka władza.

Obrazek użytkownika Tezeusz

17-10-2023 [21:22] - Tezeusz | Link:

@Rus..gówno
Tradycja musi być. Dzisiaj na stronce skomentowałem dwa antypolskie ścierwoneonowe ścieki... Jak myślisz jakie ? Szczęśliwy ? A scierwoneonek  wali  w dół po równi pochyłej tak mi przykro. Hahahahaha..

 

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

17-10-2023 [23:16] - Siberian Husky Dog | Link:

Aktywiszcze nie zostanie poselszczem. Sromotna porażka niebinarnego kandydata Koalicji Obywatelskiej
https://pbs.twimg.com/card_img/1714252018879954944/DyMdqFJo?format=jpg&name=small

Obrazek użytkownika Tezeusz

18-10-2023 [07:04] - Tezeusz | Link:

"Składam uroczyste przyrzeczenie, że dzień po wyborach pojadę i odblokuję pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy i wszyscy to odczujemy" - mówił Donald Tusk 27 sierpnia w Sopocie. A wiadomo, że jak mówi to... mówi. Zostały tylko słowa, już wiadomo, że to przyrzeczenie nie zostało spełnione.

Kłamał, kłamie i kłamać będzie rudy niemiec...

 

Obrazek użytkownika Tezeusz

18-10-2023 [17:47] - Tezeusz | Link:

Podniesienie wieku emerytalnego macie jak w banku. Oczywiście będzie to „wina PiS-u”, ponieważ „zadłużył państwo" - łatwo połkniecie tę bujdę. Będziecie tyrać na zasiłki dla Muhammedów, Fatim i ich tuzina dzieci, sami „odpowiedzialnie” dbając, by nie przyczynić się do przeludnienia planety.
Na złość mamusi odmroziliście sobie nie tylko uszy. Szkoda, wielka szkoda dla Polski, którą tak po macoszemu potraktowaliście, głosując na antypolską opcje. Ale co tam! Będzie tęczowo! Będzie sojowe latte!
Nam starym, marzącym o pięknej, bogatej i wolnej, bez brunatnego lub czerwonego buta na karku Polsce znów przyjdzie żyć pod obce dyktando. A wy uczcie swoje dzieci, jeśli je macie, jak pokornie znosić plucie w twarz...