Moje uwagi na temat głośnej dymisji generałów

Postaram się streszczać. Więc po pierwsze jasne jest że istniał konflikt między Błaszczakiem a tymi generałami. Po drugie trzeba sobie przypomnieć że konflikt na linii Wojsko / PiS trwa od czasu Macierewicza. Który postawił na szybkie zmiany ale najwyraźniej nie był na nie wystarczająco mocny. Tym sposobem szefem MON został Błaszczak, który obrał bardziej żmudną taktykę podmianki poprzedniego kierownictwa na nowe.
Czyli szybko przechodząc do sedna rzeczy Wojsko Polskie było ciężkim orzechem do zgryzienia dla PiSu. Który jednak koniecznie i za wszelką cenę chciał przejąć w nim kontrolę ponieważ wyższe czynniki szykowały już zadymę na Ukrainie w związku z czym była to naprawdę istotna sprawa. W międzyczasie, ponieważ PiS nie miał pełnej kontroli nad wojskiem stworzono więc WOT. By rząd/PiS miał swoje struktury militarne. Oraz odskocznię dla swoich w wojsku. Cała ta operacja prosta nie była gdyż Duda prowadził i prowadzi nadal swoją grę a jego prerogatywy są w tej kwestii poważne.

Wszystko to co wyżej opisałem uwidoczniło się kiedy na Polskę zaczęły spadać rakiety. Od początku widać było spór kompetencyjny oraz przetrzymywanie kluczowych informacji. Tak było gdy dwoje ludzi zostało zabitych w Przewodowie. Ale jeszcze bardziej widoczne było w przypadku rakiety, która spadła w okolicach Bydgoszczy. Ponieważ jak się wydaje rząd faktycznie nie został powiadomiony o tym zdarzeniu. Doszło konfliktu na linii Błaszczak a odwołani generałowie. Tych jednak wsparł Duda wtedy. Dzisiaj jednak dla odmiany złożyli dymisję a na ich stołki awansowali ludzie, jak się wydaje bardziej spolegliwi wobec PiS.

Takie jest tło. A teraz parę uwag.
Przede wszystkim jasne jest że dymisja tych generałów jest na rękę PiS gdyż pozostawali w konflikcie z Błaszczakiem. Jednak istotniejszy jest termin. Przedwyborczy. Tak naprawdę w tej zabawie nie chodzi o żaden wpływ na wybory jak zaraz tutejsi pudelkowi komentarzy sądzą. A jeśli już to pośredni. Można na to wydarzenie spojrzeć z dwóch stron.
Czyli generałowie wiedzieli że i tak polecą więc, postawieni pod ścianą, postanowili zrobić z tego trochę widowiska. Teraz ich dymisje mogą być głośne. Po wyborach pewnie mało kto zwróciłby na to uwagę.
Ale jest i druga opcja. Poważniejsza. Czyli coś nadchodzi, trzeba się śpieszyć. W związku z czym PiS chce mieć swoich ludzi na stołkach już teraz. Przykładowo wybory pozostawią Polskę w stanie nieokreślonym. PiS będzie musiał dogadywać się z Konfederacją. Rzeczy będą się przewlekać. A będzie się dziać coś wymagającego zaangażowania militarnego. W takim układzie trzeba działać już teraz. Szykować się na to co tam wujek Biden rozkazuje swoim marionetkom w Polsce. Jeśli to coś ma przykładowo wydarzyć się za miesiąc to zacząć działać trzeba już teraz.

Ta druga opcja wydaje się być sensowniejsza gdyż potencjalny wpływ na wybory tej dymisji mogą widzieć tylko ci co żyją w ciągłym strachu przed Tuskiem. Którego reakcja pokazuje że ta dymisja jest jakimś ciosem w jego układ. Gdyż puścił wrzutę sugerującą czystki i kreację chaosu. Czystki zapewne nastąpią. A chaos? Być może. W każdym razie Tusk stara się wykreować negatywne spojrzenie na tą sprawę. Czyli ta podmianka mu nie pasuje.

No i na koniec najważniejsze. Skoro ma coś się stać to co?
Tutaj można się kierować tym co zaszło pod Przewodowem i Bydgoszczą. Reakcja wojska była jasna: Wstrzymujemy informacje, zatajamy bo nie chcemy by te sprawy nakręcały emocje. I przede wszystkim dały pretekst rządzącym do jakiegoś rodzaju eskalacji. Wciągania wojska i Polski do zewnętrznego konfliktu.
To było stanowisko rozsądne i słuszne.
Jak jednak wiadomo to nie to interesuje wujka Bidena. Jego cieszy chaos. Który wywołał w Syrii, Libii, Afryce, Afganistanie (dając zielone światło różnym ugrupowaniom Muzułmańskim i Grupie Wagnera). Na Ukrainie gdzie trwa rzeźnia sponsorowana przez Bidena. Kolejny front otworzono w Izraelu. Najwyraźniej nadszedł czas i na Polskę. Którą zamierza się pewnie wkręcić w konflikt z Białorusią. Dzięki czemu wujek Biden dostanie kolejny ludzki przemiał.
PiS jak każdy wie stosuje wojenną retorykę, zbroi się mimo że nie ma zagrożenia. Rzeczy są zaplanowane. PiS mógł więc najpierw śmiało rozbroić naszą armię - dając sprzęt Ukrainie gdyż wujek Biden dba o to by nic się nie działo dopóki nie nastąpi właściwy czas.
Na prowokację, która wciągnie Polskę do zadymy. Na co pójdzie PiS, od początku do tego szykowany.
Tą prowokację miał zorganizować Prigożyn i jego ludzie. Ale najpierw zareagował Łukaszenka, który jest bardzo oporny na te plany. Nie chce wojny. Robi tylko co co naprawdę musi. W związku z czym przykładowo nie wsparł Rusków swoim wojskiem na Ukrainie. Ale musi jednak iść na pewne ustępstwa. Takie jak użyczanie lotnisk czy baz wojskowych. Ale Ruskom. Białoruś ma trzymać się z daleka.
Plan nie wypalił bo ktoś Prigożyna zdjął i tak Putin został bez swojego kluczowego awanturnika. A Łukaszenko zyskał okazję by niemal wszystkich Wagnerowców z Białorusi się pozbyć.
Jednak Łukaszenko wciąż jest ciśnięty. Nie chce tej wojny. Ostrzega że Polska i ogólnie Zachód zamierzają dokonać agresji. Szykuje się na obronę. Oczywiście. Tylko część rzeczy jest pod jego kontrolą. W armii, służbach, które są zespolone z rosyjskimi. Prowokację przeciw Polsce więc ktoś może zorganizować w jego imieniu.

I właśnie tak to widzę w skrócie. Usuwa się ludzi, którzy nie chcą nas wciągać wojny. Promuje się tych, którzy nie będą mieć oporów przed rozrywką szykowaną nam przez sztab Bidena.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

10-10-2023 [20:22] - Pers | Link:

Bardzo ciekawa analiza.
Generalnie popieram choć o szczegółach można by podyskutować.
Tylko, że tutaj prawie nikt nie zrozumie tego co napisałeś :))))

@fekaliusz już pewnie wysłał "komentarz na stronkę". Oczywiście ABW. :)))))))))))

Obrazek użytkownika Tezeusz

10-10-2023 [20:57] - Tezeusz | Link:

@Rus gówno
Na stronkę wysyłam tylko scierwoneonowe  rusofilowe agitki szkalujace Polskę i NATO a dlaczego ? Bo cwoku osrany blokujesz permanentnie wszystkich w ścierwoneonku a sam tutaj srasz gównem..To komentarze idą na stronki to nie tylko obowiązek patrioty..ale komentarz za komentarz uczciwe prawda ? Słyszałem iż twój scierwoneonek  wygląda jak twój blog z literką " Z" nie istnieje !
Tu są fakty :
https://naszeblogi.pl/67562-ki...
https://naszeblogi.pl/64773-je...

Obrazek użytkownika smieciu

10-10-2023 [21:05] - smieciu | Link:

@Pers ja dla odmiany chciałbym ci przyznać trochę racji w kwestii Rosji. Doszedłem do wniosku że faktycznie jest pewien aspekt by stanąć po jej stronie. Hmm. Tego nie da się wyjaśnić w dwóch słowach. Wcześniej miałem prostsze zdanie co do jej roli.
Teraz widzę że, jak wszędzie, rzeczy są pogmatwane.
Łatwo wpaść w pułapkę uproszczeń. Naprawdę trzeba brać wiele rzeczy pod uwagę i rozglądać się na wszystkie strony.
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

10-10-2023 [21:08] - Tezeusz | Link:

@Śmieciu
"Pers ja dla odmiany chciałbym ci przyznać trochę racji w kwestii Rosji. Doszedłem do wniosku że faktycznie jest pewien aspekt by stanąć po jej stronie. Hmm"
lubisz ten smród osranej dupy karakana bandyty putlerka to tradycje czy przekonania ?

Obrazek użytkownika smieciu

10-10-2023 [21:15] - smieciu | Link:

@Tezeusz Putin, można powiedzieć, nie istnieje. To jakaś kukła. Tak więc co innego mam na myśli. Może kiedyś rozwinę. Wspominałem. Dotyczy wojny na Ukrainie, jej celu. Ale narazie nie dotrze tu pewnie do nikogo więc sobie daruję.

Obrazek użytkownika Tezeusz

10-10-2023 [21:20] - Tezeusz | Link:

@Śmieciu
dobra rada...zanim coś napiszesz dokonasz egzegezy poczytaj, zbierz materiały, opinie specjalistów szczególnie na tematy w których nie funkcjonujesz....unikniesz wówczas żenady..

Obrazek użytkownika smieciu

10-10-2023 [21:23] - smieciu | Link:

Wzajemnie Tezeusz, ty też weź sobie do serca swoje rady ;)

Obrazek użytkownika Tezeusz

10-10-2023 [21:28] - Tezeusz | Link:

#Śmieciu
Ja je realizuję na bieżąco...zawsze !!!!!Takie mam zasady..
 

Obrazek użytkownika Pers

10-10-2023 [21:34] - Pers | Link:

@fekaliusz
//zanim coś napiszesz dokonasz egzegezy poczytaj, zbierz materiały, opinie specjalistów//
Hahahahahahahahahahahahahaha :))))))))))))))))))
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

11-10-2023 [07:46] - Tezeusz | Link:

@rus..gówno
Twój blog z literką " Z" i scierwoneon...hahahahahabuhahaha

Obrazek użytkownika Adam66

11-10-2023 [00:03] - Adam66 | Link:

@smieciu
Właśnie, rzeczy są pogmatwane, wrzuca się na pierwsze strony informacje o dymisjach, wojnach, etc., a globaliści posuwają się do przodu w kierunku cyfrowego gułagu.
Właśnie G20 przyjęło wprowadzenie cyfrowych walut i dowodów ale o tym cisza, zarówno lewa i prawa strona woli się okładać ryżym i pinokiem a oni mają takie znaczenie w planach globalistów jak zeszłoroczny śnieg...  
https://www.armstrongeconomics...

Obrazek użytkownika Tezeusz

10-10-2023 [20:29] - Tezeusz | Link:

Dlaczego o WP wypowiadają się ci o Siłach Zbrojnych RP nie mają zielonego pojęcia. To tak jakby piekarz dyktował chirurgowi jak ma operować pacjenta..Żenada..nie wspomnę o głupocie braku wiedzy o merytoryce nie wspomnę..wstyd !

 

Obrazek użytkownika smieciu

10-10-2023 [20:30] - smieciu | Link:

A może jakiś konkret? Przykładowo gdzie ja się wypowiadam o Siłach Zbrojnych RP?

Obrazek użytkownika Tezeusz

10-10-2023 [20:34] - Tezeusz | Link:

Piszesz o polityce kadrowej w Siłach Zbrojnych RP i dowódcach wojskowych nie znając  kompletnie Ustaw ten problem regulujących, pragmatyce kadrowej WP, strategi dowodzenia itp....żenada. Zanim się kolejny raz ośmieszysz ptzeczytaj np :
https://pressmania.pl/prezyden...

Obrazek użytkownika smieciu

10-10-2023 [20:42] - smieciu | Link:

Piszę o dwóch dymisjach i nominacjach. Co niby mam wiedzieć?
Złożyli dymisję? Tak.
Duda awansował nowych? Tak.
Starzy byli skonfliktowani z Błaszakiem? Tak.
Nowi są w lepszych układach z szefem MON? Tak.
I to byłoby na tyle odnośnie tego co napisałem o tej rotacji. Co bezpośrednio odnosi się do tego co się stało. Podstawowe rzeczy, o których piszą wszędzie.

Nie podałeś kompletnie nic co się nie zgadza . Próbujesz się przyczepić i tyle.
Jeśli znasz lepiej problem. Owe Ustawy - proszę bardzo. Napisz może, wyjaśnij lepiej.
Nie zrobisz tego. Żenada, ośmieszyć - te parę gównianych hasełek to wszystko na co cię stać.
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

10-10-2023 [20:52] - Tezeusz | Link:

Napiszę wkrótce.....zbieram materiały..

Obrazek użytkownika Kocur1

10-10-2023 [20:32] - Kocur1 | Link:

Napisac, ze ''na Polske zaczely spadac rakiety'', to trzeba byc wiekszym debilem niz pantofelek czy nibynozek:))

Obrazek użytkownika Pers

10-10-2023 [21:28] - Pers | Link:

Dwie spadły a ta ukraińska zabiła dwóch niewinnych ludzi w Przewodowie.
Nie wiadomo co miała zrobić ta pod Bydgoszczą...

Obrazek użytkownika sake3

11-10-2023 [08:07] - sake3 | Link:

Pewnie Pers był w niej zrzucony do Polski i dotąd błąka się po lasach z laptopem pod łapką

Obrazek użytkownika Pers

11-10-2023 [19:43] - Pers | Link:

@sake
//Pewnie Pers był w niej zrzucony do Polski i dotąd błąka się po lasach z laptopem pod łapką//
Dlaczego z takim uporem się kompromitujesz maglareczko?
Pośmiejemy się w poniedziałek :))))))
Tzn. ja będę miał ubaw a ty i twoi funfle płacz...

Obrazek użytkownika sake3

11-10-2023 [20:14] - sake3 | Link:

#Pers......Żeby tylko takie kompromitacje w życiu bywały,jak ta co pan mi przypisuje to świat nadal byłby pikny.A pan to w ogóle potrafi się śmiać,nie tylko w poniedziałek? Nienawiść niedługo pana zeżre jak myszy Popiela..

Obrazek użytkownika Pers

11-10-2023 [20:19] - Pers | Link:

@sake
//Nienawiść niedługo pana zeżre jak myszy Popiela..//
Nienawiść? A do kogo?
Ja kocham wszelkie stworzenia boskie - pantofelki nawet i maglareczki :)))))

Z nienawiścią to wy macie problem.
Bardzo poważny problem...

Obrazek użytkownika sake3

11-10-2023 [22:38] - sake3 | Link:

@Pers.....Dam przykład tej waszej miłości.Nawet przy ewakuacji Polaków z Izraela portal Onet kłamliwie oczerniał całą akcję jako chaotyczną i zarzucając,że w pierwszej grupie ewakuowano tylko pielgrzymów.Zaprotestowali przeciw tym oszczerstom sami ewakuowani.Nie było chaosu pomimo trudnych warunków Trzech pracowników polskiej ambasady i attache  wojskowy czuwali nad sprawnym przebiegiem akcji do pierwszego samolotu kierując nie pielgrzymów a matki z dziećmi,turystów z chorobami , po operacjach,w podeszłym wieku i dzieci ze szkoły w Chełmie.Nawet teraz potraficie tylko jątrzyć.To my mamy problem z nienawiścią? Dlaczego pisze się oszczerstwa nawet w tak dramatycznej sytuacji? Dlaczego nazywacie ewakuację paradą wojskową? Dlaczego tak kłamiecie?

Obrazek użytkownika Pers

11-10-2023 [23:28] - Pers | Link:

@sake
A co ty mi pitolisz maglareczko o jakiejś "ewakuacji" żydów z Palestyny do Polski?
Co mnie to interesuje?
Polecieli do swojej "ziemi obiecanej" to niech tam zostaną.
G... mnie to interesuje.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

10-10-2023 [20:50] - NASZ_HENRY | Link:

Bez sake3 pamiętaj, nie ma dobrej fantastyki.
A do rzeczy to:
Nowi generałowie to byli komandosi  a odwołani to zakute pancerne łby czyli czołgiści/artylerzyści. Nie szli z duchem czasu. Zresztą ich czołgi pojechały na Ukrainę. Nowi dowódcy WP poprzednio dowodzili WOTem. WOT kuźnią nowych kadr  ;-)

Obrazek użytkownika smieciu

10-10-2023 [20:52] - smieciu | Link:

Tak, można to ująć w ten sposób.

Obrazek użytkownika terenia

11-10-2023 [04:13] - terenia | Link:

Proszę posłuchać jak mówi po angielsku "zakuty pancerny łeb"(BTW ....otrzymał medal NATO) w porównaniu do angielszczyzny Głowy naszego kraju   https://www.youtube.com/watch?...    pozdrówka z Krakówka 

Obrazek użytkownika smieciu

11-10-2023 [11:30] - smieciu | Link:

@terenia Zakuty pancerny łeb - ja to wziąłem pozytywnie, są pewne twarde zasady wojenne, których należy się trzymać. Np. nie dać się wrobić w obce gierki.
Poza tym mamy typową kampanię oszczerstw. Np. te ludzie to komuchy! W sensie że wywodzą się jeszcze ze starego systemu.
Tylko jakoś krzyczący nie widzą że wszystkie państwa Europy Wschodniej miały tą samą sytuację. Nowych ludzi nie bierze się na zawołanie. Najlepszym przypadkiem w tym kontekście jest co zabawne Ukraina. Tam przecież wszyscy od wojaków po służby specjalne czy oligarchów wywodzą się lub do niedawna pozostawali w ścisłych związkach z Ruskami. W stopniu dużo większym niż Polska itp. I jakoś tym samym krzykaczom nie stoi to na przeszkodzie by pokładać pełną wiarę w Ukrainę, jej szczere zamiary itp. Nikt nie rzuci „Komuchy!” „Ruscy agenci” w kierunku Ukrainy i jej rządu.

Dodatkowo warto znów przypomnieć że nie kto inny jak Polska i jej wojsko zostało wybrane przez Busha jako najważniejszy europejski sojusznik w wojnie w Iraku. Dlaczego?
Najwyraźniej rzeczy nie są takie proste. I pewnie mają związek z tym że to Polska była liderem przemian, które doprowadziły do wyjścia krajów Europy Wschodniej na Zachód. Kto wie też jak to było ze Stanem Wojennym 1981. Ostatecznie było to lepsze rozwiązanie niż ruska interwencja.
Już Platon pisał że ludzie widzą jedynie cienie rzucane na ściany jaskini. Tylko że ludzie wciąż je biorą za prawdziwe byty. Nie widząc wielkiego świata, który rozpościera się dalej. Bo został zasłonięty prościutkimi hasełkami. Komuchy! Niemcy! Tusk!

Tylko że właśnie Miller i Cimoszewicz (opluwany przez Rachonia) zostali wybrani na głównych sojuszników Busha. Nasi ludzie odegrali ważną rolę w Iraku, wojnie znienawidzonej przez lewaków. (Tak po prawdzie wojna ta czysta nie była, owszem, ale to też temat na osobną historię). Otrzymali nagrody NATO. Znają doskonale angielski i nowoczesną wojnę.
Tak, zakute łby. Bo wiedzą co robią i nie bawi ich odlot w nieznane na czyjś rozkaz.
Dlatego odpowiednie media zaczęły już ich obrabianie.
A na szczyt trafią nowi. Bardziej elastyczni. Jak to się mówi.

Obrazek użytkownika terenia

11-10-2023 [14:19] - terenia | Link:

Zajarzyłam oczywiście ,wszak Nasz Henry umieścił na końcu komentarza odpowiednią emotkę .
Dodam ,iż zarówno generałowie,którzy rzucili "kwitami"(żargon wojskowy) jak i następcy ,byli przecież nominowani przez prezydenta A.Dudę ,skąd więc komentarz jednego z blogerów o wymianie "czerwonych generałów ".Wystarczy prześledzić szczeble awansu np.Andrzejczaka (w 2019 r nominowany na najwyższy stopień wojskowy generał).Wojskowi już się wkur..ają,że szefem Sztabu Generalnego zostaje człowiek (mający zasługi w zorganizowaniu WOT-u,lecz w swojej karierze dowodził co najwyżej pułlkiem).Dalej sprawa wykorzystania w spocie wyborczym przez min.Błaszczaka planu operacyjnego ze ściśle tajnych dokumentów wojskowych ....co nie spodobało się naszemu największemu sojusznikowi z NATO ("Tusk chciał oddać pół Polski") żenada. Jeszcze parę drobiazgów,by się znalazło....ale .....

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

11-10-2023 [19:31] - NASZ_HENRY | Link:

@terenia...Szefem Sztabu Generalnego został generał który dowodził WOTem czyli 17 brygadami. Ich wkurza, że nie kończył uczelni "pancernych zakutych łbów"😎  

Ta emotka to wyłącznie dla Ciebie 🌼

Obrazek użytkownika Kaczysta

10-10-2023 [22:23] - Kaczysta | Link:

Brawo panie ministrze  Błaszczak- miał pan rację wnioskując już wcześniej o odwołanie niekompetentnych czerwonych generałów Sprawna wymiana na nowych świadczy o profesjonalizmie a to gwarant bezpieczeństwa Polski i Polaków Teraz pora wysłać Tuska do Berlina i niech zabierze ze sobą tych SB-ekow którym chce przywracać przywileje Tusk może jechać przez Moskwę i niech zabierze złote i srebrne wazy co dostał od Putina i medale co ma z Berlina_

Obrazek użytkownika Pers

10-10-2023 [22:43] - Pers | Link:

@qvaczek
A co może zrobić płaszczak co przesiaduje w poczekalni u prezesa? :)))))))))
Ci Generałowie mają przynajmniej konkretny zawód (żołnierz) a jaki ma zawód płaszczak?
Spadaj na drzewo @qvaczuś :)))))))))

Obrazek użytkownika Tezeusz

11-10-2023 [07:47] - Tezeusz | Link:

@rus..gówni
Scierwoneonek skomentowany i zablokowany nie podpierd.... ponoć  jakieś prace techniczne czy awaria hahahahahaha
A co na to służby ?

Obrazek użytkownika spike

11-10-2023 [00:46] - spike | Link:

sralis mazgalis referendus duptus
iaaaaaa, zaśmiał się mec. koń po włosku :))))))))))))))))))))

Obrazek użytkownika Niezalogowany

11-10-2023 [09:04] - Niezalogowany | Link:

Król pokoju, katechon Putin dokonuje nadludzkiego wysiłku, by siłami Świętej Rusi utrzymać światowy pokój wbrew podstępnym knowaniom amerykańskich imperialistów i syjonistycznych potworów. Ramię w ramię z nieustraszonym katechonem Putinem stanęli dzielni, nieugięci generałowie Ludowego Wojska Polskiego - Пётровскиы i Андрыеычак, którzy nie zważając na śmiertelne zagrożenie ze strony tyranii PiS, powiedzieli gromkie "NIE" wojennym knowaniom NATO i amerykańskich imperialistów. Także europejska oaza socjalistycznego pokoju, Niemiecka Republika Demokaratyczna, napietnowała odrażające imperialistyczne knowania ustami swojego wybitnego trybuna, Donalda Tuska.

Говорит Москва. Говорит Москва. Говорит Москва...

Obrazek użytkownika Es

11-10-2023 [12:14] - Es | Link:

@smieciu
Niby w tekstach i komentarzach przytaczasz fakty- inna sprawa, że tylko częściowe i wybiórcze-a chcac być uczciwym trudno sie z toba nie zgodzić, ale wnioski i konkluzje  z nich nawet jak dla mnie, bardzo częstego krytyka obecnych wladz sa przewaznie  od czapy. Temperament, wyobraźnia i przewrotność konkurują o pierwszeństwo, co często prowadzi do śmieszności. 

Obrazek użytkownika smieciu

11-10-2023 [13:12] - smieciu | Link:

Nie jest to miejsce na wielostronicowe elaboraty. Jednak jeśli ktoś czyta moje teksty, komentarze to dostaje dużo szerszy kontekst niż jest w zawarty w pojedynczym tekście.
Biorąc wszystko razem moja krytyka jest uzasadniona. A jeśli nie, to naprawdę chętnie przeczytam jak ktoś buduje inny ciąg zdarzeń z uzasadnieniem. Niestety, nie ma chętnych. Ogólnie jest tak jak ostatnio opisuje Zbyszek w swojej serii. Ludzie nie chcą krytyki. Chcą utwierdzania się w wierze.
I chcą prostych wyjaśnień. Podczas kiedy nic nie jest proste ani czarno-białe. Niestety, sfeminizowany obecnie świat oczekuje prostych bajkowych wyjaśnień. Wskazania gdzie tkwi wielkie zło i dobro z nimi walczące. By nawet dziecko mogło to zrozumieć.
W szczególności dochodzi do paradoksu kiedy ludzie faktycznie uwierzą w podstawionych im demonów widząc w nich wielkie zło. Ale jednocześnie nie widzą żadnej sprzeczności w tym że te zło jest takie proste, banalne i głupawe. Przejrzyste. Do ogarnięcia przez dziecko.
To właśnie tu tkwi problem. Moje konkluzje wydają ci się śmieszne.
Podczas kiedy może śmieszna jest wiara w zło, wielkie i przewrotne. Tylko że jednocześnie takie do ogarnięcia przez każdego głupka.
Choć wydawałoby się że wielkie zło będzie na tyle sprytne właśnie że ludzie mu zawierzą. Zawierzą właśnie dlatego że nie interesuje ich krytyka, logika, konfrontacja faktów a wiara. I proste hasełka, wrzutki itp.
Mamy więc ten PiS i ludzie wierzą że dosłownie cały świat sprzysiągł przeciw niemu. Świat zła. Niemcy. Ruskie. UE. Żydzi. Bankierzy. Służby Specjalne. Krety w wojsku. Papież. Mieszczuchy. Wykształciuchy. Kadra z wyższych uczelni. Urzędasy. Czarnuchy. Arabusy. Imigranci. Lewacy. Media. Filmowcy.
Ale dzielny PiS, siła dobra sobie z tym radzi.
No Es. Co tu jest śmieszne?
Moja krytyka tego obrazka? Czy PiSowiec, który w to wierzy. A może ty wytłumacz jak to jest z tym PiSem? Samodzielnie, za pomocą przysłanych Aniołów objęli władzę w tym świecie opanowanym przez wrogów? Wybory starły się magicznie uczciwe? A potem UE dawała grzecznie kasę itp?
Czy może jednak PiS nie jest anielski i mam prawo do krytyki? Tym bardziej właśnie że oskarża wszystkich. Podczas kiedy te oskarżenia np. z filmu Reset są totalną chamską kłamliwą manipulacją?
Skoro ci bez przerwy wciskają chamskie kłamstwa to może jednak nie są tacy dobrzy? Może wręcz przeciwnie?
Może PiS po prostu robi to co wszyscy lewacy na świecie, tak jak pisałem? Daje ludziom łatwą podpuchę? Socjalik itp. No skąd się wziął ten lewacki zwrot na świecie? Jak nie z tego co nam serwuje PiS. Władza jest dobra. Dba o najsłabszych. Wydzielając ludziom wyznaczone przez siebie przydziały. Roztaczając różowe wizje.
Niestety. PiSowiec tego nie zauważy bo jak wiele razy pisałem jego świat kończy się na wrogim Berlinie. Nie zauważy jak łyka to zło, o które oskarża wszystkich innych, łykając tępą propagandę swoich guru.

Obrazek użytkownika sake3

11-10-2023 [15:51] - sake3 | Link:

@Pers....... Do komentarza z wczoraj o 22:47,,,,, Czy aby na pewno przekręcanie cudzego nazwiska i pisanie go z małej litery to dowcip najwyższych lotów? To raczej źle świadczy o panu nie o ministrze Błaszczaku.Pan tym rozpaczliwie podlizuje się opozycji która również chamstwo niesie na swoich sztandarach.Pan widocznie też chce zostać tą chamoelitą .Chcecie strofować,pouczać,wychowywać a powinniście zacząć to od siebie..

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

11-10-2023 [19:37] - NASZ_HENRY | Link:

@sake3

- to nie dowcip najwyższych lotów?
- to dowcip fałszywych kotów czyli śmierdzących skunksów 😜

 

Obrazek użytkownika sake3

11-10-2023 [17:06] - sake3 | Link:

,,Oczyszczenie'' dobrze zrobi naszej armii,zniknie bowiem źródło napięć jakim były osobiste ambicje generałów i trudności we współpracy z MON. Po sporze z szefem MON na temat rakiety generał Andrzejczak wspierany przez Pałac Prezydencki  nabrał wyjątkoej pewności swego stanowiska.Błędnie uznał poparcie prezydenta uważając,że nie jest już podległy MON.Generał Andrzejczk i lojalny wobec niego generał Piotrowski spróbowali politycznej ucieczki do przodu uznając ,że hałasliwa dymisja maksymalizuje ich perspektywy w przypadku zwycięstwa opozycji.