Cześć bohaterom!

Powstanie dogorywało. 30 września broniło się jeszcze Śródmieście, a jedynym pożywieniem była rozgotowana pszenica i jęczmień! Zatem 2 października – po 63 dniach heroicznej walki – Komenda Główna Armii Krajowej podpisała akt kapitulacji. Uzyskano choć tyle, że powstańcy jako wojsko alianckie mieli trafić do obozóchh jenieckich. Straty polskie były znaczne, bo zginęło 17,2 tys. żołnierzy AK i 3,5 tys.kościuszkowców, a 5 tysięcy żołnierzy uznano za zaginionych. A jak podaje dalej  prof. Roszkowski w masowych egzekucjach , w zawalonych kamienicach i pożarach poległo około 180 tys. osób cywilnych.

Rację miał zatem gen. Anders, przypominając, że w warunkach miast nie wywołuje się akcji zbrojnej. Niestety, uznając nawet całą powagę tego ostrzeżenia trzeba przyznać, że wybuchu powstania prawdopodobnie nie dało się uniknąć, albowiem nie tylko młodzież rwała się do walki, a bezczynność AK, gdy nadchodziła Armia Czerwona, wzmocniłaby fałszywą propagandę Stalina o rzekomej współpracy polskich sił podziemnych z okupantem. Niemcy nakazali też stawienie się stu tysięcy mężczyzn do prac fortyfikacyjnych, co groziło branką lub represjami, a także wskazywało, że hitlerowcy zamierzają uczynić z Warszawy twierdzę. Oczywiście Polacy nie mogli i nie chcieli pomagać im w takim zadaniu! Groziło też, że powstanie i tak wybuchnie - polskie audycje z Moskwy wzywały do broni, a na Warszawę zrzucano agitujące ulotki podpisane przez gen. Żymierskiego. Istniała więc obawa, że w razie wybuchu powstania na jego czele staną komuniści.   

Na nic zdały się też nasze złe i bolesne doświadczenia w zetknięciu z Sowietami podczas  akcji „Burza” na kresach,od lutego do lipca 1944, kiedy po pomocy wojskowej okazanej Rosjanom, Armia Czerwona  rozbrajała i deportowała na wschód oddziały AK. Sytuacja była zatem bez wyjścia, powstanie wybuchnąć musiało. A wtedy natychmiast Stalin wstrzymał ofensywę i nie udzielił pomocy powstańcom, mimo obietnicy danej przedtem premierowi Mikołajczykowi. A czołgi radzieckie - widziane na Pradze już 31 lipca, co skłoniło ostatecznie dowództwo AK do ogłoszenia Powstania - wycofały się potem poza front.

Ta cyniczna gra Sowietów została potępiona nawet przez Aleksandra Sołżenicyna, który przecież był rosyjskim nacjonalistą i przeinaczał historię jak mu się żywnie podobało, pod tym względem był niestety antypolskim „łotrzykiem”, np. pisał, że Stefan Batory ruszył na Ruś (?), a więc Sołżenicyn pomijał tu uprzednią napaść Iwana Groźnego na Rzeczypospolitą!  Ale o Powstaniu  stać go było na słowa prawdy: „...cios w plecy zadany ginącej Polsce 17 września 1939, wymordowanie kwiatu polskiej ludności w łagrach, niezależnie od tego Katyń; złośliwe, bezlitosne oczekiwanie nasze na brzegu Wisły w sierpniu 1944, obserwowanie przez lornetki jak na drugim brzegu Hitler miażdży warszawski zryw sił narodowych – niech się już nie podźwigną, my sami już wynajdziemy tego, kogo  trzeba postawić na czele władz. Byłem w pobliżu tego wszystkiego i mówię z przekonaniem : uwzględniając tempo naszej ofensywy sforsowanie Wisły nie stanowiłoby dla nas trudności, a los Warszawy byłby inny...” ( koniec cytatu).

    Wiemy jak bardzo poirytował Putina prezydent Lech Kaczyński mówiąc światu o tym złośliwym, bezlitosnym oczekiwaniu Armii Czerwonej pod Warszawą. I było to jednym z motywów smoleńskiej zemsty...Dzisiaj na jednym brzegu Wisły też stoją wrogowie Polski, jak dywizja resortowych dzieci, hordy Tuska i Trzaskowskiego z obcym kapitałem, Obywatele RP i gromady peerelczyków z partii Hołowni, nowi „patrioci” z partyjki Polska jest jedna,zbałamuceni konfederaci czy dalej zaślepieni działacze PSL-u i zawsze antypolscy politycy lewicy. Czekają na wynik wyborów, by rzucić się na Polskę i demolować polskie państwo... W tej dżungli dziwnych drapieżników wybierzmy tych, którzy naprawdę troszczą się o Polskę i Polaków, a są to ludzie sumienia z Prawa i Solidarności, co udowodnili przez lata służby Ojczyźnie. Głosujmy na nich, bo to będzie głos na niepodległą Polskę, taką Polskę, za jaką ginęli warszawscy Powstańcy! Ginęli za Niepodległą, oszukani przez Stalina, lecz godni pamięci, a szli kanałami, konali w gruzach... Niechaj pamięć o tych bohaterach doda nam sił do budowy prawdziwej III  Rzeczypospolitej i to wbrew dywizjom wrogów czyhająych na upadek naszych słusznych postulatów reformy Temidy, zahamowanej nieodpowiedzialnym wetem prezydenta. Oddajmy dziś głos na tych, co także walczą o Polskę niepodległą i powoli odzyskują to, na co komuniści nie zgodzili się przy okrągłym stole! Cześć bohaterom Powstania, oni idą nieustannie przodem, nie możemy zdradzić ich  marzeń! Na tym polega solidarność pokoleń, jest spoiwem wspólnoty.
                                                                               
                                                                          
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

03-10-2023 [07:27] - rolnik z mazur | Link:

@autor
powtarzasz szkodliwe mity. Totalne bzdury.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

03-10-2023 [07:49] - NASZ_HENRY | Link:

Hordy Tuska i Trzaskowskiego atakują z zachodu ale geny mają wschodnie 😎

 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

03-10-2023 [08:08] - rolnik z mazur | Link:

@autor
powtarzasz szkodliwe mity. Totalne bzdury.

Obrazek użytkownika u2

03-10-2023 [09:44] - u2 | Link:

Rację miał zatem gen. Anders, przypominając, że w warunkach miast nie wywołuje się akcji zbrojnej.

Przykład wyzwolenia Wilna przez AK wskazywał, że powstanie przeciwko Niemcom ma szanse. Tyle, że Niemcy nie tak jak w 1918, nie chcieli do domu. Woleli zginąć, a nie dać się rozbroić Polakom czy Rosjanom. No i Niemcy nie byli zaskoczeni powstaniem. Zamierzali się bronić na linii Wisły i przekształcić Warszawę w festung Warschau, za pomocą oczywiście Polaków. Czyli Warszawa i tak byłaby zniszczona, a Polacy wymordowani przez Niemców.

Co do polskich strat w tym ludności cywilnej to oczywiście liczba 200 tysięcy robi wrażenie. Ale jak się podliczy ile średnio ginęło Polaków podczas wojny to wychodzi około 100 tys. miesięcznie, więc podczas 63 dni powstania zginęło średnio tyle samo Polaków co podczas całej wojny.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

03-10-2023 [11:41] - rolnik z mazur | Link:

@ ubot
takich pierdół to tylko ty potrafisz wymyślić. Skąd nasz te dane ? Od Bieruta zapewne. No i nie zapomnij 6 milionów+ 23 tysięcy żeby nie było tak równo. Ty chyba scyzorykiem chrzczony? 

Obrazek użytkownika u2

03-10-2023 [11:59] - u2 | Link:

6 milionów+ 23 tysięcy

Podziel to prawnuku Jungingena przez 72 miesięcy, a właściwie 68 miesięcy, bo tyle trwała II wojna światowa.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

03-10-2023 [12:49] - rolnik z mazur | Link:

@ ubot
liczenie to ciężka praca. Ty nawet liczysz, nie potrafisz a niby w szachy grałeś.

Obrazek użytkownika u2

03-10-2023 [17:33] - u2 | Link:

Skorzystaj z kalkulatora, jeśli nie potrafisz oszacować w pamięci wyniku dzielenia.

Obrazek użytkownika angela

03-10-2023 [18:03] - angela | Link:

A oto teraz Niemiec, prowadził otumaniony narod ulicami, przesiąkniętymì  krwią pokolen, ulicami Warszawy, narod  niepomny tragicznej historii,  pcha Polskę spowrotem w krwiożercze łapska Ruskiego i Niemca. WSTYD!!!
Pcha w łapy naszych odwiecznych zaborcow,  bez jednego wystrzału pod panowanie wrogów. 
Gdzież ten placz dzieci germanizowanych i rusyfikowanych, bitych po rączkach za Polską mowę. 
Gdzież powstania, w których ginęli najlepsi patrioci dla odzyskania ojczyzny.
Gdzie Katyn, w ktorym wymordowano mózg spoleczenstwa, a rodziny wywieziono w pole w  wieczne mrozy.
Gdzie żołnierze Polski podziemnej, wyklęci,  kiedy spod kul okupanta niemieckiego, trafiają prosto do  katowni  sovieckich, chowani w chlewach, na śmietnikach, łączkach po których ludzie depczą nieświadomi,  ze depczą mogiły naszych bohaterów. 
Gdzież blisko 70 lat okupacji sovieckiej, zniewolenia i okradania, kiedy w sklepach Polacy widzieli tylko puste haki, a na półkach sól i ocet.
Gdzież Smoleńsk, kiedy po sovieckim 'remoncie'  samolotu giną czolowi przedstawiciele państwa polskiego,   z dwoma  prezydentami.
Gdzież wyprzedaż, nawet tej ubogiej spuścizny po komunizmie i wypchanie mlodych z kraju za chlebem , jako wyrobników u zachodnich panów, które zafundował Tusk i POPSL. 

LUDZIE.... Macie teraz Polskę dostatnią, dlaczego pozwolicie się prowadzić jak barany na rzeź, szkodnikowi który zmanipulował wasze umysły i NIE PROPONUJE WAM NIC W ZAMIAN.
Rozejrzycie się w koło, odrzućcie nienawiść którą wam zaszczepił, i stańcie ZA POLSKĄ.  
Niech Niemiec wam nie miesza w glowach, bo to od was zalezy teraz WASZ LOS, los waszych dzieci i wnuków. 
Czy będą ZNÓW  wyrobnikami na zachodzie, ponizani i pomiatani prze Niemca, czy będą panami we własnym bogatym kraju.
Niemcy wiedzą, ze za kilka dosłownie, 3-5 lat, to oni będą przyjeżdżac do Polski na zarobek, przy tempie naszego rozwoju, BO U NICH JEST RECESJA, GOSPODARKA STOI, BO NIE MAJA KOGO OKRADAC.
BROŃMY POLSKI PRZED NIERZĄDEM TUSKA. !!!!!
 

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

03-10-2023 [19:02] - Lech Makowiecki | Link:

Marku, rozmawiałem z uczestnikami Powstania Warszawskiego. Tego nie dało się zatrzymać! Nawet powstańcza sanitariuszka (była moją sąsiadką) opowiadała mi o tym wiele razy... Oni reagowali "tu i teraz", nie mając naszej dzisiejszej wiedzy...
Czterdziesty Czwarty:
http://www.youtube.com/watch?v=Bhw9q7Ejy80

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

03-10-2023 [19:10] - rolnik z mazur | Link:

@ Lechu
to co to było? Armia Krajowa czy zbieranina przypadkowych ludków? Reagowali tu teraz ? Bzdury piszesz. I to są bardzo szkodliwe bzdury.

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

03-10-2023 [19:22] - Lech Makowiecki | Link:

@Rolniku z Mazur.
Dzięki za "merytoryczną" uwagę.
Rozmawiałem ze świadkami historii. Nawet kilkoma (jeszcze wtedy żyli).
Może oni gadali bzdury?
W 1920 roku też podobno porywaliśmy się z motyką na słońce...
A jednak się udało!
Nie spróbujesz, nie dowiesz się nigdy... :)

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

03-10-2023 [21:43] - rolnik z mazur | Link:

@ Lechu
w tym jest cały nasz problem, ze obrażamy się za prawdę. Nic nie ma bardziej mylnego niż naoczny świadek. Niestety powtarzasz mity polskiego inteligenta. Po to są wodzowie żeby szacowali szanse na powodzenie. Wtedy tych szans nie było i trzeba to twardo powiedzieć żeby się nigdy nie powtórzyło. Z całym szacunkiem pzdr.