A NA MALCIE NOWE OBIETNICE

Liderzy dziewięciu państw południowej Europy ( Chorwacja, Cypr, Francja, Grecja, Hiszpania, Malta, Portugalia, Słowenia i Włochy) zebrali się na Malcie ( 29 września br.) i wezwali do znacznego przyśpieszenia wysiłków wokół rosnącego problemu uchodźców i ustalono, że rozwiązań należy szukać też u źródla czyli w krajach „eksportujących” uchodźców i także w krajach ich tranzytu.  Giorgia Meloni, premierka Italii - najbardziej poszkodowanej  na tym polu ( w tym roku już 133 tysiące desperatów , to prawie dwa razy więcej niż w tym samym okresie roku ubiegłego szturmowało jej brzegi) – oświadczyła, że musi dojść do jakichś strukturalnych rozwiązań, bo napięcie rośnie i nie wystarczą obietnice. Prezydent Macron – po rozmowach z Meloni podczas pogrzebu Giorgio Napolitano mówił, że „nie możemy zostawic Italii samej”, a na Malcie wzywał do „wspólnej odpowiedzi Europy” i solidaryzował się z Włochami i krajami tzw. pierwszej linii naporu.

Czy można mu wierzyć ? Zamknął przecież granice i na przejściu w Mentone, a we Francji też rośnie opór przeciwko przyjmowaniu uchodźców, mimo dramatycznego apelu papieża w Marsylii. Nowa plaga pluskiew atakujących  francuskie pociągi i linie metra także zniechęci Francuzów, bo przecież łatwo zgadnąć, kto przywlókł to robactwo!? Markiz de Custine, autor słynnych wspomnień z Rosji w XIX-ym wieku, także był pokąsany przez pluskwy w Petersburgu, ale pluskwy we Francji i w XXI wieku ? To skandal europejski i znak psucia się tejże Europy w dobie wielkich migracji, nie mówiąc już o handlu narkotykami i częstej strzelaninie na ulicach Marsylii i innych miast Francji. To samo dotyczy Szwecji, gdzie policja nie daje juz rady i rząd musiał wezwać do pomocy wosjko, aby walczyć z plagami i gangami, które przynieśli do spokojnej kiedyś  Szwecji imigranci.

Nie wiem czy szlachetny apel Franciszka poruszy Europejczyków po takich doświadczeniach...Wyraża się on jak rzecznik Frau Merkel, zapraszającej miliony uchodźców a jego miłosierdzie zarazem może obrócić się przeciwko chrześcijaństwu i kościołowi, który reprezentuje, albowiem gdyby miliony  desperatów zadeptały Europę, to ...a zresztą czytelnik sam może odgadnąć, co nas czeka!  Pani Ursula von der Leyen nie patrzy jakoś w przyszłość, chyba że ostatnie przepisy co do azylu, ogłoszone w Brukseli - dzień przed konferencją na Malcie – wniosły jakieś zmiany, a szczegółów jeszcze nie znamy. Propozycje Ursuli, by zwiększyć liczbę morskich patroli w porozumieniu z krajami północnej Afryki nie jest do końca jasna, bo poprzednio obecnośc tych humanitarnych stateczków NGO miała odwrotny skutek i nawet mnożyła próby przemytu uchodźców. Być może więc rację ma sake3, który sądzi, że za kryzysem imigracyjnym w Europie stoi niemieckie MSZ, które dofinansowało organizację pozarządową SOS Humanity ?  A zarazem Bruksela, Berlin i Paryż  chciałyby zdestabilizować prawicowy rząd Giorgii Meloni, a jej odważny wicepremier  Matteo Salvini oświadczył, że „niemiecki rząd zamierza napełnić Włochy nielegalnymi uchodźcami”...

Jeszcze dalej idzie wicesekretarz Ligi Andrea Crippa: „...osiemdziesiąt lat temu niemiecki rząd zdecydował dokonać inwazji państw za pomocą wojska, ale źle się to skończyło, zatem dzisiaj finansują inwazję nielegalnych uchodźców, by zdestabilizować rządy, które nie podobają się socjaldemokratom!”  - wszystko jasne ? A po ostatnim apelu papieża – jakby rzecznika Frau Merkel –trudno byłoby stosować tak radykalne sposoby jak monitoring  z kosmosu, drony, kanonierki u wybrzeży...Jest jednak jeden sposób i to dość prosty : znieść w UE zasiłki dla uchodźców!! Natychmiast ustanie proceder przemytu ludzi, jak ręką odjął! Ale oczywiście nikt tego nie wprowadzi, zatem trzeba dalej główkować i może nawet inwestować w ubogie kraje Afryki i Azji ?  Sytuacja prawie bez wyjścia...A obraz zdemolowanej Szwecji czy Francji budzi lęk i domaga się refleksji – jednak rację miał Douglas Murray ?
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

01-10-2023 [06:01] - NASZ_HENRY | Link:

Hybrydowa wojna Niemcy kontra Europa wchodzi w nowy etap 😉

 

Obrazek użytkownika AgnieszkaS

01-10-2023 [06:13] - AgnieszkaS | Link:

Myślę, że polska straż graniczna nie daje sobie rady. Ten drogi płot na granicy jest pomocny, aczkolwiek imigranci go przekraczają. Znajduję instrukcje i oferty pośrednictwa w przekroczeniu polskiej granicy, które są publikowane prze "konsultantów" od przekraczania granicy. Są to głównie Hindusi, którzy podają swoje numery telefonów na filmikach. Mam przekonanie, że duże liczby Hindusów już są w naszym kraju. Przypominam, że Indie są najludniejszym krajem świata. Wkrótce może nie być Europy takiej, jaką do tej pory znaliśmy.

Tutaj przykłady filmików ściągniętych z YouTube (w Hindi):
https://www.youtube.com/watch?v=BDbRFU4avac&t=7s
https://www.youtube.com/watch?v=i4-oeXIRRf4

 

Obrazek użytkownika AgnieszkaS

01-10-2023 [06:25] - AgnieszkaS | Link:

Hindusi oficjalnie reklamują przekroczenie polskiej granicy z Białorusią w samochodzie ciężarowym nalężącym do APPORT Logistyka SP. Z.O.O. - "www. apport.com.pl" widnieje na ciężarówce.
https://www.youtube.com/watch?v=LaclFS2zZmg

Obrazek użytkownika Jan1797

02-10-2023 [21:04] - Jan1797 | Link:

Gdym miał radzić Służbom Granicznym, to wykorzystanie czujników dwutlenku węgla trudno zastąpić
 

Obrazek użytkownika Ptr

01-10-2023 [06:42] - Ptr | Link:

Niedawno byli u papieża finansiści i przewidywałem ,że będzie on aktywny jeszcze przed naszymi wyborami. Temat migrantów przesłania inne tematy naszej kampanii i widać, że jest w tym jakiś plan na następne 2 tygodnie.   Zauważmy ,ze zbrodnicza wojna w Europie nic ich nie interesuje - oni sprowadzają swoich gości z Afryki.  Aby to rozkminić trzeba nauczyć się chwytów jakie stosują Niemcy: wbijanie klinów np. Między Polskę a kraje południa, interesowność- pomoc wiąże się z podległością, nowomowa, oszukiwanie, dialektyka. Akcje włączające dostępne zasoby medialne i agentów wpływu. 

Obrazek użytkownika Ptr

01-10-2023 [06:44] - Ptr | Link:

Niedawno byli u papieża finansiści i przewidywałem ,że będzie on aktywny jeszcze przed naszymi wyborami. Temat migrantów przesłania inne tematy naszej kampanii i widać, że jest w tym jakiś plan na następne 2 tygodnie.   Zauważmy ,ze zbrodnicza wojna w Europie nic ich nie interesuje - oni sprowadzają swoich gości z Afryki.  Aby to rozkminić trzeba nauczyć się chwytów jakie stosują Niemcy: wbijanie klinów np. Między Polskę a kraje południa, interesowność- pomoc wiąże się z podległością, nowomowa, oszukiwanie, dialektyka. Akcje włączające dostępne zasoby medialne i agentów wpływu. 

Obrazek użytkownika Jan1797

01-10-2023 [20:37] - Jan1797 | Link:

Temat migrantów przesłania inne tematy naszej kampanii i widać, że jest w tym jakiś plan na następne 2 tygodnie. 
@Ptr,
Tak metoda odcinania nas klinem dwukrotnie się powiodła. Jedną datę mam w nick'u drugą znam z opowiadań, rodziny nie kontrolerów.  Aby to rozkminić trzeba najpierw pisać jak Ptr i tłumaczyć, tłumaczyć, tłumaczyć. Jest tu siła na NB, chyba że nam nie pozwolą? Pozdrawiam

Obrazek użytkownika spike

01-10-2023 [15:43] - spike | Link:

Wczoraj chyba NatGeo oglądałem dok. o podziemnych przejściach przez granicę USA, był pokazany tunel jeszcze niedokończony, a który już miał długość 1300 m, nie miał służyć jako przejście imigrantów, a do transportu narkotyków. Wzdłuż tunelu były tory, po którym miał jeździć "autonomiczny" elektryczny wagonik wypełniony narkotykami.
Podobnych tuneli odkryto wiele, przez nie przechodzili też ludzie.

Piszę o tym, bo zastanawiam się, czy pod naszym płotem czegoś podobnego nie zbudowano, by to wiedzieć, trzeba to sprawdzić georadarem, metoda dość szybka.

Obrazek użytkownika smieciu

01-10-2023 [17:11] - smieciu | Link:

Typowy tekst PiSowca dla którego świat poza Polską kończy się na Berlinie i Moskwie.
Złe Niemcy! Hasło zarządzające procesem myślowym takiego człowieka.
Autorze a może wyjdzie pan ze swojej nory i wyjaśni jak Niemcy otworzyły granicę między Meksykiem i USA? Tam też oni napędzają imigrację? A może autor wyjaśni kto rozwalił Syrię i Libię - dwa kluczowe kraje w fali imigracyjnej do Niemiec i Europy. Też Niemcy?
A polskie MSZ, które wspierało kanał przerzutu nielegalsów z Indii do USA to też Niemcy?
A może to autorze kolejnego antyniemieckiego pudelka o imigrantach:
Merkel zaprasza pokrzywdzonych przez wojny (w Syrii i Afryce) ludzi. To źle!
Morawiecki zaprasza pokrzywdzonych przez wojnę Ukraińców. Dobrze!
No autorze. Czekam.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

01-10-2023 [18:02] - NASZ_HENRY | Link:

Typowe zagranie trolla.

Ściągnąć pana doktora Baterowicza do niemieckiego szamba, aby zatopić go ślinotokiem erystyki.

Nie z nami takie numery  Brunner - tfu @smieciu ;-)

 

Obrazek użytkownika Czesław2

01-10-2023 [18:17] - Czesław2 | Link:

To niemiec, więc czemu się dziwić?

Obrazek użytkownika smieciu

01-10-2023 [18:26] - smieciu | Link:

Typowe personalne docinki w obliczu pytań zbyt trudnych dla pisowca.
Z góry było wiadomo że nikt na nie odpowie więc celowo pojechałem prowokująco by wykazać poziom tutejszych komentatorów. Którzy zasadniczo poza pudelek wyjść zdolni nie są.

Obrazek użytkownika Czesław2

01-10-2023 [18:28] - Czesław2 | Link:

Odpieprz się niemcu od Polaka.

Obrazek użytkownika sake3

01-10-2023 [21:04] - sake3 | Link:

@smieciu......Przecież pan nigdy nie oczekuje odpowiedzi,ani nie potrafi dyskutować.Nie wiem czy to adrenalina u pana czy zadęcie ale ten niby prowokujący a w rzeczywistości denny komentarz ukazuje bardziej lichy poziom pana niż tych komentatorów którym pan ubliża..

Obrazek użytkownika Tomaszek

02-10-2023 [00:18] - Tomaszek | Link:

Czesław 
Szmata kupiona przez niemców to nie niemiec to tylko szmata kupiona czyli sprzedajna .

Obrazek użytkownika sake3

01-10-2023 [19:27] - sake3 | Link:

@smieciu........Swój komentarz  zaczyna pan jak zwykle uderzeniem tym razem w Autora i jak zwykle w PiS.Od miesięcy pan pisze to samo.Zero faktów,multum oskarżeń.Dlaczego pan nie spojrzy na fakty i nie odnosi się do nich.tylko jak katarynka powtarza to samo.Zły PiS nie lubi Niemców i Rosjan.A jak pan sobie wyobraża przyjazd do Europy milionów ludzi? I dlaczego Niemcy nie zapraszają ich do siebie? Czy pan po zaproszeniu gości rozparcelowuje ich po sąsiadach? Tak przecież chcą Niemcy a więc i pan.Niemieckie organizacje pozarządowe korzystają z dotacji niemieckiego rządu w sprowadzaniu imigrantów. do Europy. Czy ktoś panuje nad tym procederem? Głos zabrał nawet Elon Musk czy społeczeństwo niemieckie jest świadome takich działań .Media przypominają o oskarżeniach pod adresem wiceprzewodniczącej Bundestagu Katrin Goring-Eckardt.której partner otrzymuje 2 miliny euro dotacji rocznie na sprowadzanie nielegalnych imigrantów. Na dzień dzisiejszy rzad niemiecki opłaca aż 8 statków. Zdaje pan sobie sprawę z powagi sytuacji? Przecież Włochy nie pomieszczą najazdu,nie pomieści ich Europa tym bardziej że pana kochane Niemcy nie zamierzają ich przyjąć.Jak się zachowują władze Niemiec? Cynicznie i bezczelnie.Na rozpaczliwe wołanie premie Meloni pani przewodnicząca MSZ Annalena Baerbock reaguje śmiechem i drwinami.,a Olaf Scholtz podtrzymuje ustalenia rządu w sprawie dalszego finansowania  organizacji pozarządowych.Polska opozycja w trakcie kampanii chce sprowadzać nielegalnych imigrantów na złośc PiS-oi Nie wiedzą że jak wygrają wybory to problem spadnie na nich?.Że to nie będą kontraktowi robotnicy tylko rzesza ludzi domagająca się socjalu?A pan jak dziecko we mgle podrzymuje ch narrację.Czemu Afryka nie jest w stanie sie utrzymać mając tyle bogactw? PiS jest winien? 

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

01-10-2023 [20:01] - Lech Makowiecki | Link:

Marku, zatrzymanie migracji na tak dużym akwenie jak Morze Śródziemne jest banalnie proste. Namierzać, zatrzymywać, zawracać, odsyłać... Pisałem o tym wcześniej.
Wokół krajów UE rządzonych przez prawicowe partie  toczy się destabilizująca te kraje wojna hybrydowa: ekonomiczna, migracyjna, demoralizacyjna i in...
Odnoszę wrażenie, że "proletariusze wszystkich krajów" zwarli szeregi i dążą do zniszczenia starego świata.
Bo nic innego nie umieją...
Czy się damy?
Nie wiem. To zależy, jak zadbamy o pokolenie urodzone w XXI wieku.
Może przyjdzie opamiętanie.
Bo jeśli nie, to tzw. Zachód upadnie wcześniej, niż nam się wydaje.
Historia się powtórzy.
I rządy znowu przejmą barbarzyńcy...

Obrazek użytkownika tricolour

01-10-2023 [20:26] - tricolour | Link:

Jeżeli coś jest banalnie proste, to znaczy, że nie jest.

Bo co zrobić gdy nie chcą zawrócić? Zastrzelić?

Obrazek użytkownika sake3

01-10-2023 [20:34] - sake3 | Link:

Odpowiedź znajdzie pan w wywiadzie Agnieszki Holland bodajże dla Rzeczpospolitej.Reżyserka twierdzi,że takie są prawa historii.Musimy się więc pogodzić,że Europę zaleja imigranci ,a ich cywilizacja nieuchronnie zastąpi naszą.Takie upadki cywilizacji już się wg niej zdarzały np.najazd Hunów.Jest to poces nieodwacalny,a wg jej słów ,,to co się z tego narodzi będzie lepsze''.Zresztą film ,,Zielona granica'' potwierdza,że nasż cywilizację postrzega jaką gorszą.Pokzała przecież przerysowane postacie złych Polaków i wspaniałych nielegalnych imigrantów.Dlatego jest za otwarciem granic wszystkim chętnym,wtedy proces zastępowalności naszej zmurszałej cywilizacji odbędzie się szybciej.Nie przypuszczam,że jest to tylko jej pogląd.Zastanawiam się tylko skąd przekonanie,że ta nowa cywilizacja będzie lepsza. .

Obrazek użytkownika tricolour

01-10-2023 [23:11] - tricolour | Link:

Holland ma rację ponieważ jedyne i naturalne spoiwo cywilizacji europejskiej woli rżnąć męskie prostytutki do nieprzytomności przy milczącej aprobacie wiernych tacoczyńców.

Islam nie będzie milczący.

Obrazek użytkownika Tomaszek

02-10-2023 [00:21] - Tomaszek | Link:

A ciebie kolorowy to dalej dupa swędzi ? Poproś listonosza , przynajmniej dzieci nie napłodzi na obraz i podobieństwo twoje . Albo poproś islamistę , oni rżną wszystko co chodzi oprócz zegara .

Obrazek użytkownika tricolour

02-10-2023 [17:22] - tricolour | Link:

Możesz chodzić za mną, pozwalam. Nauczysz się czegoś o samochodach. W ogóle się podciągniesz, we wszystkim.

😛😛😛

Obrazek użytkownika Tomaszek

02-10-2023 [20:01] - Tomaszek | Link:

Co? Listonosz przyszedł i żona z domu wyprawiła ? Gacie se podciągnij bo twarz widać .

Obrazek użytkownika tricolour

02-10-2023 [20:44] - tricolour | Link:

Nudny już jesteś. Ale nam zabawę pluć ci za każdym razem w twarz durnia więc służę uprzejmie po raz kolejny:

Tępy frajerze, okazało się, że nawet nie wiesz, jak jest zbudowany silnik spalinowy zwykłego samochodu. Hahaha. "Tysiące widziałem" - chyba flaszek, obdartusie...

🤣🤣🤣

Ale słuchaj mądrzejszych, to się czegoś dowiesz.

Obrazek użytkownika Tomaszek

02-10-2023 [22:46] - Tomaszek | Link:

Ale jednak te gacie to podciągnij , bo cię żona wyśmieje . Co listonosz już poszedł , taki szczęśliwy ? Z 23 tysia wypłaty to może coś lepiej tej żonie niz 20 letnią Renówkę . Jej wciskałeś że to klasyk ? Pewnie na gaz , cyklon B na przykład ze starych zapasów albo brykiet co z pomy ciepła został . A propos mądrzejszych , bierz przykład z listonosza , to dobra fucha i na Jeepa Cherokeego mu wystarcza i jeszcze ma coś extra . A ty co ? Bez szelek twarz na wierzchu ?

Obrazek użytkownika tricolour

02-10-2023 [23:30] - tricolour | Link:

Szczęśliwy, bo znów mogę nas*ać na ciebie - nie uważasz, że to zabawne gdy ty cały czas tego chcesz? No, mnie to bawi, rozumiesz - ta ulga w zęzach... uśmiech od ucha do ucha.

Dobranoc, życzę ci mokrych snów, nie zapomnij o paciorku, stary worku.

PS. Jutro, jeśli ładnie poprosisz (tak jak ładnie prosiłeś o zdjęcia mojego riba z czasów jego budowy) to możemy porozmawiać o listonoszce, bo u mnie listy rozwozi nawet ładna blondynka. Wiesz, co to jest blondynka?

Obrazek użytkownika Tomaszek

03-10-2023 [19:56] - Tomaszek | Link:

Nie interesuje mnie listonoszka twojej żony i czy się pompką od Jeepa Jeepią czy od Renówki z twoją babą . Leję i lałem na zdjęcia RIBa jakiegoś Jugola . Stój pod chatą i marznij , możesz też brykietem z garażu czy jaki tam Cyklon B masz napalić w pompie ciepła albo rublami z wypłaty w piecu gazowym . Sraj dalej pod siebie i wyobrażaj że to na mnie . Mnie to wali .