Kowalski w formie. Jakubiak też. Znakomity odcinek

Ponieważ człowiek nie jest w stanie na bieżąco oglądać zbyt wielu programów informacyjnych, dyskusji i komentarzy przedwyborczych, z kilkunastodniowym opóźnieniem obejrzałem kolejny odcinek serii „Reasumując. Jakubiak, Kowalski” zatytułowany: „Głos oddany na Konfederację jest głosem oddanym na PO”. Wbrew pozorom, tytułowy temat zajął tylko chwilę czasu. Za to Marian Kowalski dowcipnie zanalizował a Jakubiak dobrze spuentował „polityczność” Szymona Hołowni, a od 12.25 minuty Jakubiak zrobił ZNAKOMITY wykład na temat wojska i obronności, dla mnie bardzo przekonujący.

Lubię ich czasami oglądać , bo sposób narracji, dość „bezpośredni” , swojski, bardzo odbiega od jazgotu spotkań konkurentów z różnych partii politycznych do Sejmu, także w Wiadomościach. Jak i „wyważonych” analiz ekspertów , najczęściej profesorów , w mediach , kiedy wiem, czego nie powiedzą. Obydwaj komentatorzy byli w formie, dyskutowali ze swadą, trafiali wydaje się celnie, używali argumentów przekonujących i wydają się osobami dobrze dobrani do wymiany zdań. Jako przecież komentatorzy „nieprofesjonalni”, mają zresztą większe niż inni pole manewru w sposobie narracji, dowcipu i argumentacji.

No i w końcówce poruszyli temat który osobiście uważam za niezmiernie ważny: nie dać się wkręcić Niemcom i Rosji w eskalację sporów z Ukrainą. Podchodzić do tego racjonalnie i mieć świadomość tego, co ja nazywam: „nie będzie wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i odwrotnie”. Perspektywicznie Niemcy z Rosją są za mocne na nasze kraje w pojedynkę, z czego Ukraińcy być może jeszcze nie do końca zdają sobie sprawę, lecz nas to nie zwalnia od spokoju i racjonalności. Mamy okazję do asertywności, ale pamiętajmy, że może istotniejsze jest nie to że politycy trochę się poszturchają lub gorzej, któraś strona będzie nielojalna. Polityka to także takie zdarzenia. Ale może ważniejsze są stosunki między zwykłymi ludźmi, zwykłymi Polakami i Ukraińcami w zwykłych, codziennych relacjach. Tu jest pole do działania dla każdego , by rozbudzać dobro a nie zło.
Naprawdę minęliśmy się z b. groźną sytuacją, że ruscy nie stoją na naszej granicy. Mielibyśmy duuużo większe „zmartwienia” niż zachowanie Zełenskiego. Mielibyśmy z czasem śmiertelne zmartwienia., nie będąc do tego zupełnie przygotowani. Bez pola manewru, które teraz jednak jest. Ja waleczność i poświęcenie ukraińskiego wojska w obronie swojego kraju bardzo doceniam. Na froncie giną zwykli ludzie.
https://www.youtube.com/watch?...

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

29-09-2023 [08:11] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

abc

Obrazek użytkownika u2

29-09-2023 [08:45] - u2 | Link:

W najnowszym numerze Gazety Polskiej artykuł Piotra Lisiewicza pt. "Wychowani w kulcie Moskwy. Gdyby wygrał Tusk, rządziliby armią. Generał po dwóch moskiewskich uczelniach obronę ustawił na Wiśle."

GOTOWI
NA WSZYSTKO
Gocuł, Pacek, Różanski

otwarcie chcą wrócić
do decydowania o
polskiej obronności poprzez
politykę. Teraz w roli
ekspertów „atakują” Rosję,
chociaż wcześniej wiernie
jej służyli.

Generał Mirosław Różański – dowódca kompanii w manewrach „Przyjaźń” z Armią Czerwoną, gen. Bogusław Pacek – bezpieczniak z WSW, gen. Mieczysław Bieniek – delegat na IX Zjazd PZPR, gen. Mieczysław Cieniuch – wykształcony na dwóch moskiewskich uczelniach, gen. Mieczysław Gocuł – w PRL wychowanek dywizji, której pierwszym dowódcą był Jaruzelski, czy gen. Waldemar Skrzypczak – który 13 grudnia stał w czołgu pod Stocznią Gdańską.

PS. Z w/w lubię tylko gen. Skrzypczaka, który powąchał prochu na linii, a nie tylko całą karierę grzał 4 litery w sztabie. Choć oczywiście wyjeżdżanie czołgiem przeciwko cywilom chwały mu nie przynosi. Od biedy mógłby być również gen. Bieniek. Ale jego znam dużo mniej. Wszyscy ci generałowie już dawno na emeryturce w rezerwie. To że mają ambicje aby nadal się szarogęsić w Polsce źle o nich świadczy. Powstaje pytanie skąd u nich taki pęd do władzy politycznej ?

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

29-09-2023 [11:12] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

No właśnie, skąd. Pozdrawiam z drogi do Wilna. 

Obrazek użytkownika Darek65

29-09-2023 [08:30] - Darek65 | Link:

"Perspektywicznie Niemcy z Rosją są za mocne na nasze kraje w pojedynkę, z czego Ukraińcy być może jeszcze nie do końca zdają sobie sprawę" - Według mnie trzeba rozgraniczyć "elitę" polityczno-oligarchiczną od zwykłych Ukraińców. To dwa skrajne bieguny. Ta ich cała elita jest jeszcze gorsza niż nasza. To ludzie nakierowani na swój interes, mający w nosie los swojego kraju i jego obywateli. Oni nie myślą kategoriami narodowymi.

Obrazek użytkownika Ijontichy

29-09-2023 [08:49] - Ijontichy | Link:

Niektórzy są dalej zakochani w banerowskiej ukrainie...jak ruscy pójdą na nas,to w awangardzie pójdzie wojsko ukraińskie...to wschodnia dzicz!

Obrazek użytkownika Es

29-09-2023 [15:46] - Es | Link:

@Darek
I niektórzy nawiedzeni u nas twierdzą, że w nadchodzących u nich wyborach " zwykli" ludzie wybiorą sobie godnego przywódcę, takiego spośród siebie pewnie i wszyscy wbrew temu oligarchicznemu układowi będą żyli długo i szczęśliwie. 

Obrazek użytkownika Jabe

29-09-2023 [08:54] - Jabe | Link:

Zakłamanie odstręcza. Można prze­holować.

Obrazek użytkownika Es

29-09-2023 [15:21] - Es | Link:

To Kowalski już jest wporzo gość? Występy z pastorem poszły w niepamięć? Komu teraz przytakuje?

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

29-09-2023 [22:14] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

Es : Występy z pastorem były dość ciekawe, pastor był dużo cwańszy od partnera i wciągał go w pewne kwestie, ale "przegiął". Kowalski się połapał i wycofał. Bywa. Znali się przedtem długie lata. 

Obrazek użytkownika u2

29-09-2023 [23:40] - u2 | Link:

O pastorze z Wiki :

https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Chojecki walczy z antysemityzmem; do „agentów-antysemitów” zaliczył Tomasza Sommera, Janusza Korwina-Mikkego, Jacka Międlara, Marcina Rolę i Janusza Palikota[37].

PS. Pastor wygląda na osobę, która najwyraźniej nie zna pojęcia self-hating-jew. Czyli słowami Noblisty Izaka Baszewisa Singera, żyd nie może żyć bez antysemityzmu, jeśli nie ma antysemityzmu, to gotów go wymyśleć. Mikke i paligłup to typowe mośki, jednak nie słyszałem ani jednej ich wypowiedzi antysemickiej.

Obrazek użytkownika Jan1797

29-09-2023 [22:58] - Jan1797 | Link:

…mają zresztą większe niż inni pole manewru w sposobie narracji, dowcipu i argumentacji.
No i w końcówce poruszyli temat, który osobiście uważam za niezmiernie ważny: nie dać się wkręcić Niemcom i Rosji …

Szanowny Panie,
Z obserwatora poglądów tt-owych kapitalnej dziewczyny, stałem się zgrzędą? Moje zlodowacenie, osiągnęło pułap ciemnogrodu. -Koniecznie w tej kolejności. 
Po lekturze wielu tu wpisów i komentarzy przez lata, jak zbity łańcuchowy jeżdżę po Polsce pomniki na googlmap znacząc, Cała paczka na co dzień pracujących ze mną czyta NB, wyrywkowo komentując przy herbacie i kawie. Dostrzegając co rusz diametralną zmianę poglądów kolejnego totalnego taką z minuty na minutę:) 
Pozdrawiam serdecznie

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

30-09-2023 [10:38] - NASZ_HENRY | Link:

Pastor Chojecki pisywał na NB i werbował również tutaj do swoje sekty.
Kowalski został przez niego wyszkolony i dzięki temu teraz może skutecznie pracować dla jasnej strony mocy ;-)