LAMPEDUSA I MARSYLIA

Rozwiały się nadzieje na jakieś radykalne rozwiązanie inwazji uchodźców w Europie... A premier Włoch Giorgia Meloni stwierdziła, że „problem imigracji jest wyzwaniem dla Unii Europejskiej i wymaga kolektywnej odpowiedzi”. I zaprosiła na wysepkę Ursulę von der Leyen, która na własne oczy ujrzała dramat mieszkańców Lampedusy. Uchodźców jest już tam więcej niż mieszkańców tej małej wyspy. Wydawałoby się, że  inwazja ustanie, bo w Tunezji aresztowano kilku szefów przemytu uchodźców, zajęto też ich łodzie. Nic to, Ursula przemówiła po swojemu, jak dawniej: „ ...nielegalna emigracja to europejskie wyzwanie wymagające europejskiej reakcji i zaraz dodała,by...kraje Europy POWITAŁY ( a zatem przyjęły!) ...część uchodźców przybyłych do Italii, a więc planem UE nadal jest relokacja imigrantów! ( nihil novi) i nie wiadomo czy będzie ona dobrowolna czy przymusowa... Wcześniej na Lampedusie ( 16 września) pojawiła się też Marion Mélanchon, z francuskiej opozycji , by wyrazić swoją prawdziwą solidarność  z  całkiem opuszczonymi przez wszystkich Włochami...Nie decyduje ona jednak w UE o przyjętych sposobach działań.  Wiadomo za to, że Unia Europejska  dzisiaj określa je... mechanizmem obligatoryjnej solidarności (!) I głowny nacisk nadal kładą na relokację morskich desperatów! O to przecież chodzi Unii Europejskiej: rozcieńczyć maksymalnie europejskie narody, aby łatwiej nimi manipulować... Dlatego pewnie kary za odmowę przyjęcia egzotycznych uchodźców zostaną utrzymane.

A  w krajach UE mają swoich agentów wpływu jak w Polsce  Tusk, Grodzki czy panna Agnieszka, którzy mocno popierają samobójczą politykę UE na tym polu .  Pisał o niej Douglas Murray w „Dziwnej śmierci Europy”.... Marszałkowi senatu dostało się już za bezczelne orędzie, a kto nie zna jeszcze wystąpienia pani Marszałek Sejmu Elżbiety Witek, to gorąco polecam.  Sprawa jest bardzo poważna, bo na granicy w Serbii złapano „uchodźców” z brodą  i  z bronią automatyczną...Słyszy się, że i na granicy z Białorusią mogły być takie incydenty...Czuj duch, bowiem w Polsce Tusk to...Lampedusa!!! ( jak dowcipnie powiedziała pani Witek). Łódki z uchodźcami nękają również Hiszpanię, nawet Wyspy Kanaryjskie! Podobno we Francji, gdzie  ludzie mają dosyć tego napływu imigrantów,  zamknięto wreszcie granicę z Włochami, w dodatku strzegą jej  drony, helikoptery.  Były sygnały, że Francja zmieni zasady ws. imigrantów, albowiem 71% Francuzów domaga się ograniczenia ich napływu. Macron nawet przebąkiwał o referndum w tej sprawie, ale w końcu , jednak partie polityczne nie osiągnęły porozumienia co do pytań. Słyszy się za to, że jesienią ma być nowa ustawa ws. imigracji, o ile nie wyskoczą ważniejsze problemy. Jednak 59% Francuzów pragnie zaostrzenia ustawy imigracyjnej, co nastąpiło po dewastacji Francji w czerwcu i  lipcu, po wielkich aktach wandalizmu. 

Jak więc zatem Francuzi przyjmą wizytę papieża Franciszka w Marsylii, w Bazylice Notre-Dame de la Garde, i jego apel o więcej serca dla uchodźców? Framciszek przybył do Marsylii, złożonej kiedyś przez Greków ( więc starszej od Francji), dziś miasta o nienajlepszej reputacji i zepsutym przez różne mafie. Od rewolucji marsylczycy nie mieli dobrej opinii, a Napoleon zauważył, że to anarchiści szukający okazji, by terroryzować arystokratów i księży!  Ale papież też krytykował obojętność na los desperatów, zupełnie jakby nie wiedział, że przemytnicy kandydatów na Europejczyków zarabiają 1.500 euro od osoby! Stanowisko Franciszka bliskie jest więc pani Ursuli von der Leyen, ale raczej nie pani Giorgi Meloni, która wolałaby zaryglować Italię, tym bardziej że jakoś nikt nie chce Włochom ulżyć drogą „obligatoryjnej solidarności” i wziąć do siebie przybyszów z Afryki. Niemcy i Austria też zamykają granice...Nic dziwnego, gdy wędrują do nas masowo uzbrojeni chłopcy, blady strach padł na Europę!
                                                                          
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika r102

24-09-2023 [06:39] - r102 | Link:

No w sumie nawet dobrze że tam pojechały - i może w końcu ludzie zobaczyli jak to będzie jak na Lampeduzie - gdy do Europy zwali się miliard migrantów.

Wyobraźcie sobie że od jutra w Polsce mieszka nie te 36 milionów ludzi - tylko 36 + 64 =  100 milionów - a jak nie umiecie proszę sobie puścić filmiki z Lampeduzy...

Obrazek użytkownika u2

24-09-2023 [07:31] - u2 | Link:

przemytnicy kandydatów na Europejczyków zarabiają 1.500 euro od osoby!

Zarabiają znacznie więcej. To niezwykle dochodowy biznes. Tak jak onegdaj handel niewolnikami z Afryki.

PS. Właśnie czytam książkę pt. "Czarny problem USA", autor Stanisław Brodzki (właściwie Grosbart).

Obrazek użytkownika sake3

24-09-2023 [08:49] - sake3 | Link:

Okazuje się,że za kryzysem imigracyjnym we Włoszech stoi niemieckie MSZ,które dofinansowało kwotą 800000euro organizację pozarządową SOS Humanity.Statki ratownicze tej organizacji przewożą ludzi do Włoch ,ostatnio 1600 osób.Jednocześnie szefowa niemieckiego MSW wstrzymała przyjmowanie tych ludzi z Włoch,a szefowa KE stwierdza publicznie w orędziu,że Europa solidaryzuje się z Włochami ,,duchowo''.Powszechnie uważa się,że kryzys jest wywołany po to by usunąć prawicowy rząd Meloni od władzy

Obrazek użytkownika Czesław2

24-09-2023 [09:09] - Czesław2 | Link:

Myli się Pani. za kryzys migracyjny we Włoszech odpowiedzialni są Włosi. Kto za nich ma uszczelnić granice? Po prostu mowa trawa Meloni.

Obrazek użytkownika Czesław2

24-09-2023 [12:13] - Czesław2 | Link:

@liontichy A ja się pytam, czyje to pieniądze i kto każe niemcom to robić. Ewentualnie we współpracy z kim to robią.

Obrazek użytkownika sake3

24-09-2023 [12:54] - sake3 | Link:

@Czesław 2....Dobre pytanie.I tu chyba trzeba się najpierw dowiedzieć skąd się wzięła ta ideologia i kto ją reprezentuje.Rąbka tajemnicy uchyla wywiad Jacka Żakowskiego z ,,Polityki'' z Agnieszką Holland...................................A.H-Zostawmy Europę dla innej nacji.Może się z tego co lepszego urodzi''                                               J.Ż  Kilkaset milionów z Afryki.To tyle co cała UE                                                                                                                                                                                                   A.H   A jakie mamy wyjscie?Zastąpią nas jak barbarzyńcy Rzym.Róbmy miejsce dla innych.To prawa historii.                                                                                         Podsumował tę rozmowę dr.Żukowski z UW         Czyli nasza cywilizacja ma być zastąpiona nową a ona swoim filmem ten proces ułatwia.Proponuje całościowy i jakościowy koniec naszej cywilizacji. Pani Holland nie jest zresztą jedyna promująca tę nową ideologię?Religię?  W rządzie Francji pani minister apeluje do francuskich kobiet by nie rodził dzieci,ponieważ rodzi się ich dużo na przeludnionej afrykańskiej ziemi.Czas by kobiety afrykańskie rodziły na przyjaznej ziemi francuskiej.Czy u nas w Polsce nie ma  podobnego trendu? Nie rodźmy dzieci,nie zakładajmy rodziny róbmy miejsce dla innej cywilizacji..     

Obrazek użytkownika Czesław2

24-09-2023 [15:12] - Czesław2 | Link:

@sake3 12.54 Mamy odpowiedź na to pytanie. Niedawno Papież powiedział, po wizycie Sorosów i Clintonów, żeby otworzyć porty na imigrantów. To Premierzy krajów uni wystawieni do wyborów przez Żydowską kasę i Schwaba. Jakich jeszcze dowodów trzeba?

Obrazek użytkownika sake3

24-09-2023 [10:18] - sake3 | Link:

@Czesław2.......No tak,ale jak mają uszczelnić granicę? Jeśli to zrobią to po jej uszczelnieniu będą tak szargani,obsmarowywani,poniżani jak Polska teraz.Wystarczy,że taka paniuśka jak Hollandowa zrobi ,,odpowiedni'' film. Oczywiście fabularny bo w takim można bezkarnie przeinaczać fakty,oskarżać,konfabulować i uderzać w ludzką godność w duchu ,,artystycznej wizji'.'Tym bardziej że owa artystyczna wizja wsparta wielkimi środkami finansowymi,niemieckim też.

Obrazek użytkownika Czesław2

24-09-2023 [10:33] - Czesław2 | Link:

Zdaję sobie z tego sprawę, ale to tylko wymówki. Stosując takie argumenty, nic nigdy się nie zrobi.

Obrazek użytkownika Tomaszek

24-09-2023 [12:41] - Tomaszek | Link:

Sake
Niemcy już to czują od dawna że epilog do historii z tego filmu dzieje się u nich . Poczują to jeszcze bardziej . Ale u nich jest Ordnung i słuchają władzy nawet jak na nią nie głosowali . A władza obroni się sama . Zwykli Niemcy nie . Mi się wydaje , że to długofalowy efekt ukrytego "kaca moralnego" za II WŚ .

Obrazek użytkownika Jan1797

24-09-2023 [12:32] - Jan1797 | Link:

Czy może to być tradycja, droga Sake?
Wiara Arabów w zwycięstwo Niemiec w Afryce Północnej narastała, a popularnym arabskim pozdrowieniem stało się „Heil Rommel!” https://tygodnik.tvp.pl/428293...(link is external)
Pozdrawiam Autora
 

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

24-09-2023 [09:50] - Lech Makowiecki | Link:

Marku, zatrzymanie migracji na Morzu Śródziemnym jest znacznie prostsze niż na Bugu. Monitoring z kosmosu, drony, kilka kanonierek u wybrzeży Afryki, seria ostrzegawcza po wodzie... I nieuchronna deportacja nachodźców do ich  ojczyzn.... Ale ONI  z jakichś tam  powodów tego nie robią! Pozdrawiam! 

Obrazek użytkownika Jan1797

24-09-2023 [16:30] - Jan1797 | Link:

zatrzymanie migracji na Morzu Śródziemnym jest znacznie prostsze niż na Bugu.
Słusznie,