Drużyna aferzystów

W „Gazecie Polskiej” z 23 sierpnia 2023 – pośród wielu ciekawych tekstów -  szczególną uwagę zwraca felieton pani Joanny Lichockiej – „Drużyna afer Tuska prze do władzy”. Autorka przypomina w nim szereg skorumpowanych polityków, często ministrów z rządów PO-PSL, lub wysoko postawionych oligarchów, którzy trafili za kratki, choć nie zawsze byli tam długo. W galerii tych huncwotów widzimy takie tuzy jak wiceministra skarbu u Tuska Rafała Baniaka, który kierował grupą przestępczą wydającą lewe faktury VAT, a także Pawła Tamborskiego, też wiceministra skarbu w rządzie PO-PSL, którego zatrzymano za straty dla skarbu państwa rzędu 110 mln zł, dalej Włodziemierza Karpińskiego  - ministra Tuska, potem wysokiego urzędnika Trzaskowskiego – który na łapówkach zebrał pięć nilionów i wpadł. Nie miał tyle szczęścia co znany marszałek senatu, na którym też ciążą łapówkarskie zarzuty.  Sławomir Neumann ( twórca słynnej doktryny o ratowaniu aferzystów, jeśli są z PO) też ma zarzuty prokuratorskie za nadużycia z lat 2012-2014 i chyba nie wystartuje w wyborach. 

W tym przeżartym korupcją  gronie jest też Sławomir Nowak – złote dziecko PO – były minister Tuska, który kierował grupą przestępczą w Warszawie, Gdańsku i na Ukrainie, wyjątkowo gruba ryba. Był długo w areszcie oskarżony o 17 przestępstw o o charakterze kryminalnym , lecz w końcu wyszedł za kaucją, a jego przypadek potwierdza jakby doktrynę Neumanna. Podobnie i Stanisław Gawłowski z afery melioracyjnej, a los mu dziwnie sprzyjał, bo choć zrzekł się immunitetu w Sejmie w 2018, to rok później wystartował w wyborach do senatu i tam się schronił. Nie on jeden. Dziwne to państwo, w którym osobnicy mający kłopoty z prawem mogą uprawiać politykę! A była to wspólna cecha polityków z PO. Ale cóż mamy państwo prawników, za to nie ma państwa prawa! A dobre sądy są warunkiem  sprawiedliwej Polski.  Autorka wspomniała też Tomasza Arabskiego, skazanego na 10 miesięcy więzienia z zawieszeniem (!) za skandaliczne  przygotowanie lotu do Smoleńska, by ująć to niezwykle  oględnie.

Na marginesie felietonu pani Lichockiej dodajmy, że  owi aferzyści z PO mieli dużo szczęścia, a ci z afery hazardowej byli w ogóle chronieni przez Tuska, który też atakował CBA. Stan naszej Temidy jest bowiem dziurawy, sądy i prokuratura słabują, bo w 1989 – przy okrągłej zmowie nie oczyszczono jej przybytków, a w  2017 weto prezydenta Dudy dodatkowo sparaliżowało wymiar „sprawiedliwości”, który powinien być kręgosłupem państwa. A celem jest – jak pragnie PiS – istnienie uczciwego centrum władzy. Nie pasuje to peerelczykom, więc lewicy i Platformie - wylęgarni korupcji, ale że prezydent stanął po ich stronie, blokując reformę RP zaplanowaną  przez PiS?  Przeciez odbudowanie praworządności po epoce PRL-u było sprawą zasadniczą, powinien to rozumieć doktor prawa, tymczasem Duda nie okazał solidarności rządowi i zawetował projekt naprawy Temidy, a w dodatku zrobił to niby z podszeptów pani Romaszewskiej (nie prawniczki!), co było dość groteskowe.  Była to zdrada i cofnięcie się na całej linii przed wrzaskliwą presją peerelczyków. Sądy i prokuratura pozorowały więc nadal praworządność, aferzyści  mogli liczyć na łagodne wyroki, umorzenia spraw lub opuszczenie aresztu za kaucją. Ile lat stracono na walkę z Rzeplińskim, a opór starych „sądów” pod przewodem pani Gersdorf ukazał fatalne skutki weta Dudy.

Prokuraturę natomiast, zweryfikowano w 1990  i  tak na 3282 prokuratorów tylko 304 najbardziej  gorliwych za lat PRL-u skierowano do innej pracy. Choć miała to być decyzja i „sankcja” ostateczna, to od 1991 rozpoczęto przywracać tych dawnych   prokuratorów, zwłaszcza od 1994 za ministra sprawiedliwości Jaskierni.  A przy tym w owej nieukończonej  III RP prokuraturę zgwałcono odbierając  prokuratorowi Witkowskiemu śledztwo, gdy zbyt blisko dociekał prawdy w sprawie zabójstwa ks. Jerzego Popiełuszki. Pomińmy już żałosne werdykty prokuratorów w śledztwie smoleńskim.

Dlatego zatrzymanie uzdrawiania naszego wymiaru sprawiedliwości wetem w 2017  należy uznać za wyjątkowo nieodpowiedzialne, a nawet złośliwe wobec Prawa i Sprawiedliwości, które zasługuje na prezydenta, który byłby lekarzem Temidy, a nie sabotażystą reformy RP. A wracając do tekstu i puenty pani Lichockiej zgadzamy się w pełni, że faktycznie bezpieczna  przyszłość Polaków zależy od tego czy tę „drużynę afer Tuska, znów uda się zatrzymać. Tego dotyczyć będą nadchodzące wybory. Racja niewątpliwa,  i ufajmy Opatrzności, bo z prezydentów udał się nam tylko Lech Kaczyński. I dlatego peerelczycy podstawili mu Tupolewa, wyremontowanego w Rosji!
                                                                     
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

12-09-2023 [11:34] - Alina@Warszawa | Link:

Może ten tekst rozjaśni niewyjaśnione: https://dakowski.pl/blackrock-...

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

13-09-2023 [06:48] - NASZ_HENRY | Link:

@Alina@Warszawa...zalinkowany tekst więcej mataczy niż wyjaśnia, 5% udziałów BlackRock w Orlenie i PKO S.A. to jest zwykła biznesowa sprawa.
I ma rację PKO pisząc: Samo Pekao poinformowało, że zwiększenie zaangażowania przez BlackRock traktują jako pozytywną ocenę potencjału banku.

Jeżeli chcesz być rzetelna, a nie być tylko tubą propagandową, to napisz w jaki sposób Rosjanie, z pomocą polskich kolaborantów,   przejmują polskie firmy. Najlepiej  to widać na przykładzie AZOTÓW.

https://www.money.pl/gospodarka/wiaczeslaw-mosze-kantor-ma-udzialy-w-grupie-azoty-polskie-wladze-chca-go-z-niej-usunac-6918502273387360a.html

To jest już dobrze opisane. Odsyłam do tekstów blogerki, doskonałej analityczki @Pink panther. Powodzenia  😎
 

Obrazek użytkownika Czesław2

13-09-2023 [07:28] - Czesław2 | Link:

Wnioski każdy sam. To jest połowa produktów w Polskich sklepach.
https://www.odkrywamyzakryte.c...
Koncern ALTRIA to dawniej Philipp Morris który zaraz po okrągłym stole przejął zakłady tytoniowe w Polsce. Nie czekali ani chwili.
Wielokrotnie zwracałem uwagę, że po okrągłym stole zostaliśmy sprzedani Żydom. Już prawie wszystko. Pomalutku, jak Orlen i PKO, dojdziemy do 100%.
Wojna o Ukrainę to wojna o to, kto ma być jej WŁAŚCICIELEM. Putin czy Żydzi.
Walka między KO a PIS to tylko teatr. Kto będzie namiestnikiem. Po prostu walka o odpady ze stołu
Jaka to różnica, czy idziemy w niewolę ruską czy żydowską? Jeśli myślicie że ludzie w Polsce pomału nie zdają sobie z tego sprawy, to dawno się tak nie pomyliliście.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

14-09-2023 [17:17] - NASZ_HENRY | Link:

@Czesław2

Podawane Linki muszą zawierać aktualne informacje, inaczej sieją dezinformacje!
Od ponad trzech lat Kompania Piwowarska należy do japońskiego koncernu Asahi, który przejął od SABMillera firmy w Europie Centralnej, Bezpośrednim właściciele 100 proc. udziałów Kompanii Piwowarskiej jest Asahi Poland.
A kupuje zazwyczaj ten co ma pieniądze - albo kredyt ;-)

 

Obrazek użytkownika Czesław2

14-09-2023 [20:05] - Czesław2 | Link:

Dobrzy jesteście, żeby tak sobie wszystkie spółki tam wymienione zweryfikować. Co to zmienia? zamiast 100% 95%.  I tak obcy.

Obrazek użytkownika Ijontichy

12-09-2023 [15:18] - Ijontichy | Link:

Nie o piłkarzach i PZPN? To nie czytam...:-))))

Obrazek użytkownika paparazzi

12-09-2023 [19:34] - paparazzi | Link:

Panie Marku, jadą po nas
https://www.timesofisrael.com/...

Obrazek użytkownika Jan1797

12-09-2023 [22:55] - Jan1797 | Link:

Panowie,
Dzieci niechciane informacji rzetelnej? https://www.youtube.com/watch?...   https://www.youtube.com/watch?...
Czy doskonały program Kuby Maciejewskiego. Dlaczego nikt się nie zająknie w tematach tam zawartych?
Czy "Fakty czy kłamstwa”, dotyczą portali internetowych i ogromnej części blogosfery? 
Alina,
W dzisiejszym „Resecie”, jest wyjaśnienie co to jest obciach.

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

13-09-2023 [08:36] - Lech Makowiecki | Link:

Marku. Kodeks Hammurabiego. Prawo rzymskie. Dekalog. etc.
Musi być jakiś kodeks postępowania. Jakaś namiastka sprawiedliwości.
Napisałem ten wiersz w 2012r. :

NIEZAWISŁE SĄDY
Zawsze gdy trwa dyskusja o jakimś wyroku
„Sądy są niezawisłe!” – wrzeszczą wszyscy wokół.
Lecz im głębiej się wgryzam w temat osądzania,
Tym częściej mnie nachodzą zasadne pytania...
Czemu nikt nie objaśni (to powód mej troski),
Od czego niezawisły jest osąd sędziowski?
Od zdrowego rozsądku? Od przyzwoitości?
Równego traktowania? Może – rzetelności?
Temida miecz ma w jednej, wagę w drugiej dłoni
(By przewiny wyważyć, ostrzem – prawa bronić),
Ale „swoich” traktuje miarą zgoła inną;
Są więc równi, równiejsi i... zawsze niewinni...
Nie wiem, czy zła opaska, czy może dziurawa,
Bo Temida jest ślepa na łamanie prawa...
Nie można ludzi władzy zwyczajnie ukarać;
Prawo jest dla rządzących... Opozycji – wara!
Wiem jedno: jeśli hucpa potrwa trochę dłużej,
To niezawisłe sądy zawisną na... sznurze...