Sowiecki obłęd krytyków Powstania Warszawskiego

Skuteczność bolszewickiej propagandy jest iście przerażająca. Nawet niektórzy patrioci dywagują nad sensem Powstania Warszawskiego. To, że takie debaty toczą się wśród ludzi jakim Polska leży na sercu, pokazuje mentalne spustoszenie jakiego dokonali w polskim społeczeństwie komuniści przez całe powojenne dekady.
 
Warto przy tym podkreślić, że podobne debaty nie są prowadzone w przypadku żydowskiego Powstania w Warszawskim getcie.  Żydowskich powstańców przedstawia się jako bohaterów wybierających sobie godną, honorową śmierć z bronią w ręku. Herosów walczących w sprawie przegranej, a jednak tak odważnych, szlachetnych i prawych, że chcących zginąć na polu walki.
 
W istocie sytuacja polskich żołnierzy AK w 1944 roku nie różniła się wiele od powstańców żydowskiego getta. Groziła im każdego dnia śmierć z rąk niemieckiego okupanta.  Gdyby tej udało się uniknąć, wiadomo było, że czekać będą na nich sadyści z NKWD.  Podejmując decyzję o rozpoczęciu powstania, wiedza o wymordowaniu 22 tysięcy polskich oficerów przez bolszewików była dostępna. Nikt nie miał wątpliwości, że w momencie wkroczenia bolszewików, każdego żołnierza AK czeka podobny los.
 
I tu pojawia się jedyna różnica pomiędzy sytuacja powstańców z getta a okolicznościami polskiego podziemia - otóż przed Polakami pojawiał się nikły promyk nadziei, że w przypadku powodzenia powstania, żołnierze AK nie tylko przeżyją, ale umożliwią swojemu rządowi odbudowanie II Rzeczypospolitej i zapewnienie ciągłości państwa polskiego. Był to nikły promyk, ale jednak był.
 
W tym kontekście decyzja o rozpoczęciu powstania była jedynym słusznym rozwiązaniem - w razie powodzenia prowadziła do wymarzonego zakończenia wojny. W razie klęski, była tylko własnym wyborem rodzaju pewnej śmierci. Trzeba również podkreślić, że powstanie zakończyłoby się sukcesem, gdyby zarówno alianci jak i Stalin, wykazali chęć niesienia wymiernej pomocy, nawet niekoniecznie przesadnej, ale jakiejkolwiek. Trudno bowiem sporadyczne zrzuty sprzętu, leków i amunicji dokonywane przez alianckie samoloty nazwać wymierną pomocą.  Stalin zaś otwarcie sabotował polski zryw wojenny.
 
Wiemy, że głównie dzięki Stalinowi, działającemu przeciwko powstaniu, akcja Burza nie zakończyła się sukcesem. Wiemy również, że prawie wszyscy dowódcy Powstania Warszawskiego jakim udało się uniknąć śmierci z rąk hitlerowców, padli ofiarami sowieckich oszustw (tzw. „amnestia" w wyniku ujawnienia się), a następnie bestialskich tortur i wreszcie nie tylko śmierci, ale również zbeszczeszczania zwłok.
 
I właśnie dlatego dywagacje nad słusznością Powstania Warszawskiego są bez sensu.  Prowadzić je mogą jedynie osoby zindoktrynowane sowiecką propagandą. Przeprowadzenie zbrojnego zrywu przeciwko niemieckiemu okupantowi w szybkim tempie przegrywającego wojnę, było jedyną słuszną decyzją ludzi stojących przed perspektywą śmierci z rąk niemieckich lub sowieckich oprawców.
 

======
 
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Chatar Leon

31-07-2023 [23:29] - Chatar Leon | Link:

Nie zgodzę się. Każdą decyzję, w tym także tą, można poddać krytyce. (Oczywiście mówiąc o krytyce nie mam na myśli antypolskiej propagandy w wydaniu kurewek z Czerskiej czy innej tego typu swołoczy.)

Obrazek użytkownika Jabe

01-08-2023 [00:02] - Jabe | Link:

Należy porównać moż­liwe wówczas do prze­widzenia warianty. Otóż, dało się przewidzieć, że trauma s­powodowana z­łamaniem po­wstania ułatwi sowie­ty­zację Polski. Należało zwyciężyć, lub nie wy­woływać po­wstania wcale. No a bez­nadziejne przeciąganie go, kosztem śmierci tysięcy cywilów, utraty archiwów – naszej historii – było sza­leństwem.

Obrazek użytkownika Adam66

01-08-2023 [04:24] - Adam66 | Link:

@jabe
Jest takie powiedzenie, gdybym wiedział że się przewrócę tobym się położył.  Mędrkowanie o sytuacji, w której się nie było jest tylko mędrkowaniem... 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

01-08-2023 [08:29] - rolnik z mazur | Link:

@ Adam66
mylisz się. Od tego są dowódcy zeby przewidywali. Przypomnę - gen. Sosnkowski wysłał Okulickiego do Warszawy żeby za wszelką cenę nie dopuścił do powstania. Co zrobił Okulicki ? Zupełnie coś przeciwnego. To była sowiecka podpucha w którą sami wdepnelismy i trzeba do tego się w końcu przyznać. Pzdr 

Obrazek użytkownika Kamil Olszówka

01-08-2023 [01:01] - Kamil Olszówka | Link:

Zychowicz w Obłędzie 44 pisze że my Polacy byliśmy głupi wywołując Powstanie Warszawskie, a reszta narodów Europy to była mądra bo nic takiego im do głowy nie strzeliło. Do ciężkiej cholery!
A Powstanie Paryskie?
A Powstanie Praskie?
A Słowackie Powstanie Narodowe?
A Partyzancka Republika Użycka na terenie Serbii?
Ładnie byśmy wyglądali przed resztą narodów Europy gdyby wszyscy w okresie II Wojny Światowej mieli swoje zrywy niepodległościowe tylko nie my!

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

01-08-2023 [07:00] - NASZ_HENRY | Link:

Gdyby alianci wspomagali powstanie tak jak obecnie NATO wspomaga Ukrainę to byłaby zupełnie inna hagada 😎

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

01-08-2023 [13:28] - Piotr Węcław | Link:

@NASZ_HENRY
100/100

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

01-08-2023 [07:13] - rolnik z mazur | Link:

@ autor
bzdury piszesz kolego. Sowieci sprowokowali to powstanie. To oni na nim zyskali. My straciliśmy patriotyczną młodzież i miasto.PW to była zbrodnia i tak to ocenił choćby gen. Anders. A już porównanie do powstania w Getcie to jakiś koszmarny błąd logiczny.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

01-08-2023 [09:30] - AŁTORYDET | Link:

@rolnik:
bzdury piszesz kolego. Gdyby ta młodzież, wyczekiwała bezczynnie na przyjście sowietów, to straciłby tytuł do bycia patriotyczną. A dziś, realiści z "zychowszcyzny" wylewali by na nich kupy g...a, twierdząc, że "stali z bronią przy nodze". 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

01-08-2023 [11:09] - rolnik z mazur | Link:

@ autorydet

No tak. Lepiej patriotycznie dać się wyrżnąć. Czy komuś z decydentów włos z głowy spadł ? Czy Bór, Okulicki, Pełczyński i inni z góry zostali chociaż ranni? Nie- lepiej dać dzieciakom visy( nie wszystkim) i hurra na tygrysy. Człowieku zacznij myśleć choć to już za późno zapewne i nie bredz o patriotyzmie. Patriotycznie to jest zabić wroga a nie odwrotnie.

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

01-08-2023 [13:30] - Piotr Węcław | Link:

@rolnik z mazur
Widzę, że nie zrozumiał pan mojego tekstu. Główna tezą mojego wpisu jest ukazanie beznadziejnej sytuacji polskiej patriotycznej młodzieży, jakiej groziła nieuchronna zagląda wraz z wkroczeniem bolszewików. Powstanie dawało promyk nikłej nadziei na uniknięcie tortur i śmierci z sowieckich rąk.

Prawie wszyscy, którzy przeżyli powstanie byli mordowani przez całe dziesięciolecia. 

Zachęcam do przeczytania mojego tekstu że zrozumieniem, zamiast uprawiania sowieckiej propagandy.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

01-08-2023 [14:08] - rolnik z mazur | Link:

@ autor,
nie ma sytuacji beznadziejnych, są tylko lepsze lub gorsze i to rolą dowódcy jest wybranie optymalnej. Przypomnę - w Warszawie podczas PW zostało wymordowanych ca.200 000 cywilów. Powstańców bylo Ca 50 000 z czego co 3 zginął. Powtarzam pisze kolega bzdury i to z żadną propagandą nie ma nic wspólnego. Trochę zdrowego rozsądku by nie zaszkodziło. Tego nam bardzo brakuje i wtedy i dziś.

Obrazek użytkownika Darek65

01-08-2023 [14:23] - Darek65 | Link:

"jakiej groziła nieuchronna zagląda wraz z wkroczeniem bolszewików." - to prawda, że represje by ich dotknęły, ale sądzę, że wielu z nich ocalałoby i mogliby być zalążkiem dzisiejszych polskich elit. Tak, to nawet nie byliśmy w stanie się o tym przekonać, bo zginęli w powstaniu.

Obrazek użytkownika u2

01-08-2023 [14:27] - u2 | Link:

sądzę, że wielu z nich ocalałoby i mogliby być zalążkiem dzisiejszych polskich elit

No przecież ocalało i tworzyło elity w PRL-u, najwyraźniej ty z nich się wywodzisz. Szmalcownicy, dekownicy, grabiący pożydowskie mienie jak żydówka HGW i spółka. To elity nawet dzisiaj.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

01-08-2023 [14:28] - rolnik z mazur | Link:

@ Darek
dokładnie! Tych właśnie elit nam brakuje. Mamy podmiencow i ich potomstwo.Pzdr 

Obrazek użytkownika u2

01-08-2023 [14:31] - u2 | Link:

Tych właśnie elit nam brakuje. Mamy podmiencow i ich potomstwo.

Dokładnie Jungi, ty podniemiec i potomek wiadomo kogo. Pisałem tobie o tym kilka razy. To że jesteś elitą elit w Polen to oczywiste. Zasiadasz przecież w zarządach kilku niemieckich spółek, czym się nie tak dawno chwaliłeś.

Obrazek użytkownika Darek65

01-08-2023 [14:42] - Darek65 | Link:

Rolnik
Widzę, że Ci, którzy najwięcej krzyczą o patriotyźmie, wylewają tutaj największe szambo. Żadne rzeczowe argumenty nie działają:)

Obrazek użytkownika Roz Sądek

01-08-2023 [10:17] - Roz Sądek | Link:

@rolnik z mazur
To była sowiecka podpucha w którą sami wdepnelismy i trzeba do tego się w końcu przyznać.
==========
Aaaa, widzę, że Pan się uaktywnił. Coś się dzieje?
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

01-08-2023 [11:11] - rolnik z mazur | Link:

@ róż
spokój, cisza jak to przed " Burzą".

Obrazek użytkownika sake3

01-08-2023 [11:51] - sake3 | Link:

@Rolnik z Mazur.......Co roku rocznica obchodów Powstania Warszawskiego i co roku pod znakiem awantur, oraz rozpatrywania.Czy nie można choć raz inaczej?Nie musimy robić to wspólnie skoro się nie zgadzamy ,ale po prostu obejdźmy ją z szacunkiem dla powstańców,złóżmy kwiaty ,zapalmy znicze.Ci młodzi ludzie nie polegli za to abysmy sobie skakali do gardeł,ale walczyli o Polskę.Oni wtedy wierzyli że tak trzeba,a my to chcemy im dziś odebrać.Pochylmy się nad ich bohaterstwem,bo może to już był ostatni akt w okazaniu milości Ojczyźnie Teraz już żadnych powstań nie będzie,bo nie ma patriotyzmu ani woli służenia Polsce wśród obecnej młodzieży,są kpiny i osmieszanie.Przeznaczony do likwidacji przez opozycję ORLEN zaprezentuje dziś podniebny spektakl grupy ,,Żelazny'' i pokazana Polska.Może lepiej skupić się na obchodach niż na corocznym,dyżurnym sporem..

Obrazek użytkownika Jabe

01-08-2023 [12:22] - Jabe | Link:

Autor napisał o sowieckim obłę­dzie. Do niego te uwagi.

A skoro Orlen zajmuje się organizacją spek­takli, trzeba go zlikwidować ko­niecznie.

Obrazek użytkownika sake3

01-08-2023 [12:30] - sake3 | Link:

Oczywiście zlikwidować,w nastepnej kolejności zlikwidować Polskę.

Obrazek użytkownika u2

01-08-2023 [12:36] - u2 | Link:

Nie będzie Orlenu, nie będzie Polski. To są proste sprawy :-)

Obrazek użytkownika sake3

01-08-2023 [13:34] - sake3 | Link:

Bo mamy takich wspaniałych Polaków dla których każda polska inwestycja,każdy projekt,każda inicjatywa choćby najbardziej potrzebne czy dochodowe są zbędne.Wg takich Polaków Polska jest tylko punktem na mapie a i to do wymazania,czy jak przed wiekami postawem sukna do odcinania..

Obrazek użytkownika u2

01-08-2023 [14:23] - u2 | Link:

Aby na pewno Tusk, Miller et consortes to Polacy z pochodzenia ? :-)

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

01-08-2023 [14:12] - rolnik z mazur | Link:

@ sake
zaraz się rozpłaczę. Ten kto nie odrobił lekcji z historii jest skazany na ciągle powtarzanie tych samych błędów. Piszą bzdury to muszę jakoś zareagować choć bardzo niechętnie.

Obrazek użytkownika u2

01-08-2023 [14:22] - u2 | Link:

Ten kto nie odrobił lekcji z historii jest skazany na ciągle powtarzanie tych samych błędów.

Chodzi tobie o naukę historii w twoich Niemczech Jungi ? No fakt, młodzi Niemcy uważają dzisiaj, że ich przodkowie bohatersko ratowali żydów przed mitycznymi nazistami z Polen.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

01-08-2023 [14:30] - rolnik z mazur | Link:

@ ubot
i weź nie reaguj na bzdety. Skąd ty o tym wiesz?

Obrazek użytkownika u2

01-08-2023 [14:34] - u2 | Link:

Skąd ty o tym wiesz?

https://niezalezna.pl/493101-n...

Młodzi Niemcy wiedzą niewiele o IIWŚ. Prezes IPN: uważają, że nic strasznego wobec Polaków się nie wydarzyło

Niemcy nie zauważają skali swoich zbrodni wobec Polaków - powiedział w Salonie Politycznym Trójki prezes IPN. Dr Karol Nawrocki w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego wskazał na problem związany z edukacją młodego pokolenia u naszych zachodnich sąsiadów.

Obrazek użytkownika sake3

01-08-2023 [14:30] - sake3 | Link:

@Rolnik z Mazur......Przesłać dronem chusteczki higieniczne żeby mógł się pan swobodnie wypłakać niczym Hołownia?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

01-08-2023 [14:31] - rolnik z mazur | Link:

@ sake
możesz przesłać 

Obrazek użytkownika Darek65

01-08-2023 [14:33] - Darek65 | Link:

Szacunek dla wszystkich walczących i poległych w Powstaniu, jest dla mnie bezdyskusyjny. I nigdy nie zniżę się do tego, aby go powstańcom odmówić. Po wsze czasy. Rozmowa o sensie powstania, o zachowaniu dowództwa, o cenie, którą przyszło za nie zapłacić, jest jak najbardziej na miejscu. Oczywiście w oparciu o argumenty i kulturę wypowiedzi. Historia lubi się powtarzać, szczególnie u tych, którzy z niej nie wyciągają wniosków.

Obrazek użytkownika u2

01-08-2023 [14:35] - u2 | Link:

o sensie powstania, o zachowaniu dowództwa, o cenie, którą przyszło za nie zapłacić

No to podawaj swoją ocenę i argumenty. Oczywiście kulturalnie i bez zwyczajowego chamstwa kuń-fy, którą tutaj nachalnie promujesz. Czekam.

Obrazek użytkownika Darek65

01-08-2023 [14:49] - Darek65 | Link:

@u2
Dla mnie, jesteś trollem i prymitywem. Jakakolwiek dyskusja z Tobą, jest dla mnie uwłaczająca. Jak pewnie zauważyłeś, od dłuższego czasu nie reaguję na Twoje chamskie zaczepki i uwagi w stylu "chamstwa kuń-fy, którą tutaj nachalnie promujesz". To było moje ostatnie odniesienie się do Twojej próby "rozmowy" ze mną.

Obrazek użytkownika u2

01-08-2023 [15:04] - u2 | Link:

jesteś trollem i prymitywem

Ano, nie potrafisz przytoczyć argumentów, boś kacapski podniemiec jak Jungi. Nawijasz ciągle o Ukrach w Powstaniu Warszawskim, jakoby to oni odpowiadali za rzeź ludności cywilnej. Zapominasz ciągle o twoich po-ciotkach z Niemiec i Rosji i ich roli w Powstaniu Warszawskim. Rzeczywiście jesteś prymitywnym trollem z kacapsko-szkopskiej kuń-fy.

Obrazek użytkownika Pers

01-08-2023 [15:14] - Pers | Link:

Darek65
//Dla mnie, jesteś trollem i prymitywem.//
Jest dużo gorzej.

Obrazek użytkownika sake3

01-08-2023 [16:16] - sake3 | Link:

@Dare65.......Heroizm,rzecz bezdyskusyjna- to znaczy nie ma o czym mówić,bo tylko stanowi tylko jednozdaniowe  tło do dyskusji o sensie powstania i zachowaniu dowódców.?.No portalach są liczne wspomnienia jeszcze żyjących powstańców,nieznane,historie,czy epizody. Nie są ciekawe? Nawet tu na NB przytoczone przez pana Tezeusza.Tymczasem coroczne bicie piany okazuje się ważniejsze i w nieskończoność wałkowane..Nie da się cofnąć czasu by spytać tych młodych ludzi czy drugi raz postąpiliby tak samo.Ale można z godnością złożyć im hołd,a nie tylko rozpamiętując czasy które już nie wrócą.

Obrazek użytkownika Pers

01-08-2023 [20:21] - Pers | Link:

@sAKE
//...przytoczone przez pana Tezeusza//
Taki "pan" to mnie kiedyś w  nogę ugryzł.

Obrazek użytkownika sake3

02-08-2023 [08:16] - sake3 | Link:

@Pers.....Do każdego uczestnika Forum zwracam się per pan czy pani.Do pana przecież też choć pan zwraca sie do mnie ,,maglarko''.

Obrazek użytkownika Tezeusz

03-08-2023 [18:54] - Tezeusz | Link:

Te Rus..gówno
Śmierdzisz jak gówno ! Skomentowałem ścierwoneonowe agitki....cieszysz się  

Obrazek użytkownika Darek65

02-08-2023 [07:58] - Darek65 | Link:

".Ale można z godnością złożyć im hołd,a nie tylko rozpamiętując czasy które już nie wrócą." - Co niniejszym wielokrotnie uczyniłem. Rozpamiętywanie tego, co było jest bardzo ważne w kontekście tego, co będzie. Nie chodzi o bicie piany, a o wnioski, nawet jeśli te wnioski burzą pewną ogólnie przyjętą narrację.

Obrazek użytkownika u2

02-08-2023 [08:04] - u2 | Link:

wnioski burzą pewną ogólnie przyjętą narrację

Dziwnym trafem ty i twoi ziomale powtarzacie kacapską narrację rodem z PRL odnośnie Powstania. Przypadek ? Nie sądzę :-)

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

01-08-2023 [16:20] - Siberian Husky Dog | Link:

"Tak strasznie dobrze mieć Stena w ręku 
i śmiać się śmierci prosto w twarz!
A potem zmierzyć - i prać - bez lęku
za kraj! Za honor nasz!"
(Józef Szczepański "Ziutek")

Cześć i chwała Bohaterom naszej wolności