Była tama w Nowej Kachówce i nie ma

"Jeśli coś śmierdzi, i podejrzani są Rosjanie, to pewnie oni." (A Spy Among Friends) "Jak zabijają Rosjanie" 2016

Ukraińcy wskazują na Rosjan, co ciekawe Rosjanie nie wskazują na nikogo sugerując jedynie że powodem mogły być....... wcześniejsze uszkodzenia.
Rosyjskie działania przed ukraińską ofensywa?
Ukraińskie?
Faktycznie przypadek?
Rosjanie nie cofną się przed niczym
Elektrownia wodna Kachowka jest całkowicie zniszczona, i nie da się jej juz odbudować


Stalin zrobił to samo w 1941 roku, topiąc  cywilów.
W 1941 roku, gdy nazistowskie wojska przetoczyły się przez radziecką Ukrainę, tajna policja Józefa Stalina wysadziła tamę hydroelektryczną w południowym mieście Zaporoże, aby spowolnić postęp nazistów. Eksplozja zalała wioski nad brzegiem Dniepru, zabijając dziesiatki tysiący cywilów

      
Putin - ewidentnie - podąża ścieżką wytyczoną przez intelekt - niesławnego -Józefa Wissarionowicza. Z jednej strony ocenianego jako ewidentnego pogromcę nazizmu. Z drugiej - biorąc skalę ofiar realizowanej strategii i taktyki - ewidentnego rzeźnika
Rezultat w każdym razie będzie dramatyczny dla mieszkańców kilkudziesięciu znajdujących się poniżej miejscowości, o takim "detalu" jak katastrofa środowiskowa nie wspominając.Na prawym brzegu Dniepru 16 tys. osób znalazło się w krytycznej strefie powodziowej

Szczęście w nieszczęściu że stało się to teraz a nie w zimę...

ps.
Tak naprawdę jest to dobra wiadomość, bo było pewne że Rosjanie wysadzą tamę. Ryzyko wypaliło, można wykonywać plan, który zakładał jej wysadzenie, i iść naprzód. Pamiętam jak na jasieni kacapy zniszczyli tamę na rzece Ingulec, żeby zalać ukraiński przyczółek. Efekt był taki, że woda najpierw się podniosła, a potem opadała, co ułatwiło wzmocnienie przyczółka oraz odbicie Dawidowego Brodu.
Ale czy rzeczywiście tam miała wyjść ofensywa na Krym? Jeśli sowieci tak myśleli to super maskirowkę zrobiła Ukraina.
Krym będzie od tej chwili bez pitnej wody.
Za kilka dni okaże się kto na tym skorzystał..

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

06-06-2023 [10:00] - Tezeusz | Link:

Faszystowska roSSja ludobójców to kacapskie ścierwa są zwykłe  bydło....tylko worki.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

06-06-2023 [10:33] - Siberian Husky Dog | Link:

Oficjalna narracja bandytów z Kremla brzmi:

Atak na elektrownię wodną został  przeprowadzony z systemu rakiet wielokrotnego startu Alder (MLRS). Zostało to ogłoszone we wtorek, 6 czerwca, przez źródło Izwiestii 

„Zbrodniczy reżim kijowski ostrzelał w nocy elektrownię wodną Kachówka, w wyniku ostrzału struktura elektrowni wodnej została częściowo zniszczona, co następnie doprowadziło do zniszczenia trzech jej przęseł pod ciśnieniem wody. Cios prawdopodobnie został zadany przez MLRS Olcha (RS-2) ”- powiedział informator.

Tymczasm w zgodnej opini ekspertów by dokonać takich zniszczeń (od góry tamy) to potrzeba minimum 10-12 jednotonowych bomb burzących

Obrazek użytkownika Kaczysta

06-06-2023 [16:38] - Kaczysta | Link:

Tezeusz
Putin w swej dzikiej nienawiści nawet do własnego narodu jest zupełnie podobny do Tuska. Obaj gotowi są niszczyć i mordować na ogromną skalę. Być może dlatego między nimi nawiązała się nić porozumienia. Obj mają przerośnięte ego, co prowadzi do katastrofalnych skutków

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

06-06-2023 [10:13] - NASZ_HENRY | Link:

LADA DZIEŃ

Na centymetrze rezerwisty liczba dni do końca Putina - 136
Ofensywa ukraińska rozpocznie się lada dzień.
Putinowi zostaje tylko "Wyspę węży" zatopić na postrach ;-)

Inżynier pola walki ;-)
***Henry***
 

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

06-06-2023 [10:39] - Siberian Husky Dog | Link:

Wysadzenie w powietrze Elektrowni Nowokachowskiej przez Putinoidów pokazuje, że nie biorą oni pod uwagę możliwości zachowania dla siebie lewobrzeżnego regionu Chersonia
Pozbawienie Krymu znacznej ilości wody w wyniku tego aktu terroru już rodzi pytanie, czy rosjanie poważnie rozważają zatrzymanie Krymu?
O sowieckiej taktyce spalonej ziemi, kiedy przygotowując się do ucieczki, niszczą duże obiekty infrastrukturalne i tworzą ekobójstwo to nie musze wspominac

Obrazek użytkownika Kaczysta

06-06-2023 [16:41] - Kaczysta | Link:

Platfusom i ich akolitom przypominam słowa Słońca Peru : Chcę z Rosją rozmawiać z taką jaka ona jest.
Może Tusk jest tylko zwykłym wioskowym przygłupem, a może nie, ale nie chcę by rządził mną ktoś, kto myli się w tak elementarnej sprawie.

Obrazek użytkownika jazgdyni

06-06-2023 [10:37] - jazgdyni | Link:

@Siberian Husky Dog

Cześć Husky!

Podrzuć trochę źródeł. Na newsach na You Tube jest tylko jedno doniesienie, tv milczą i jakaś dziwna cisza.

nara

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

06-06-2023 [10:56] - Alina@Warszawa | Link:

A oto punkt widzenia z rosyjskiego portalu KONT (albo przekopiowany "przekaz dnia" ruskiej propagandy) w automatycznym tłumaczeniu Google:
https://cont-ws.translate.goog... 

W nocy pękła zapora elektrowni wodnej Kakhovskaya. Wylewana jest woda. Co warto wiedzieć.
1. Elektrownia wodna w rękach Rosji.
2. HPP został zniszczony przez ostrzał artyleryjski Sił Zbrojnych Ukrainy lub sabotaż przy użyciu bezzałogowej łodzi z materiałami wybuchowymi. Już tego próbowali.
3. Zełenski i Zachód oskarżą Rosję o wysadzenie elektrowni wodnej, rzekomo w celu zalania Dniepru i tym samym powstrzymania rzekomo zwycięskiej ofensywy Sił Zbrojnych Ukrainy.
4. Ale płaski rosyjski lewy brzeg Dniepru ucierpi z powodu powodzi, a rosyjskie pola minowe i rosyjskie pozycje obronne zostaną zalane. Gwałtownie spadnie też dopływ wody na Krym, bo spadnie poziom wody w zbiorniku nad elektrownią wodną.
5. Mogą wystąpić problemy z układem chłodzenia elektrowni jądrowej ZEJ.
6. Reżim Zełenskiego wysadził elektrownię wodną Kakhovskaya w celu wsparcia ofensywy Sił Zbrojnych Ukrainy.
7. Siły Zbrojne Ukrainy planują po prostu przepłynąć pola minowe iw ten sposób ułatwić sobie lądowanie.
8. Zełenski planuje również zwiększenie presji międzynarodowej na Rosję, oskarżając ją o terroryzm

Czyli nie wiadomo kto wysadził, ale chyba wysadził zaporę na Dnieprze w Nowej Kachowce i woda zalewa wielkie tereny. Przy ciągłej kontroli satelitarnej tych terenów, nie powinno być problemem stwierdzenie kto wysadził tamę. Tylko czy my się kiedykolwiek dowiemy?

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

06-06-2023 [11:25] - Siberian Husky Dog | Link:

oto punkt widzenia z rosyjskiego portalu KONT

No comment

Obrazek użytkownika spike

06-06-2023 [11:08] - spike | Link:

wysadzenie tamy widzę jako nadchodzące wycofanie się Putina z Ukrainy, bo nikt by tego nie niszczył, wiedząc, że będzie z tego korzystał, to wygląda na zemstę Putina, pozostawić po sobie maksymalne zgliszcza, podobnie jak Hitler zniszczył Warszawę i nie tylko, gdy musieli się wycofywać, przegrywając wojnę.

Najeźdźca zawsze bronił mosty, tamy fabryki, obrońcy mieli powód by je niszczyć, osłabiając wroga, niszczy się wszystko i morduje ludność w chwili wycofywania się okupanta.

Tamę da się odbudować, albo raczej zbudować na nowo, bo pozostała konstrukcja może być poważnie naruszona.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

06-06-2023 [11:32] - Alina@Warszawa | Link:

Jeśli taka jest polityka Putina, to można się spodziewać wysadzenia po kolei wszystkich zapór .... 
Ta w Nowej Kachowce jest ostatnia przed ujściem Dniepru do Morza Czarnego.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

06-06-2023 [11:38] - Siberian Husky Dog | Link:

spike

„Cel rosyjskich terrorystów jest czytelny i oczywisty – stworzyć przeszkody dla ofensywnych działań Ukrainy, przejąć inicjatywę na określony krótki czas, zastraszyć światową społeczność,by zmniejszyć instrumentalne wsparcie Ukrainy. To po raz kolejny potwierdza, że Kreml nie myśli strategicznie, ale w kategoriach krótkoterminowych korzyści sytuacyjnych. Ale konsekwencje są już katastrofalne” 

pisze redakcja DW 

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

06-06-2023 [19:21] - Siberian Husky Dog | Link:

Rosja celowo stwarza podstawy do katastrofy na dużą skalę na południu Ukrainy. Mamy informacje, że rosyjscy terroryści zaminowali tamę i bloki elektrowni wodnej Kachówka. To jeden z dużych obiektów energetycznych. Zapora tej elektrowni wodnej mieści około 18 milionów metrów sześciennych wody. Jeśli rosyjscy terroryści wysadzą tamę, ponad 80 osąd, w tym Chersoniu, znajdzie się w strefie gwałtownej powodzi. "Mogą ucierpieć setki tysięcy ludzi
" - podkreślił prezydent Ukrainy w swoim wystąpieniu przed Radą Europejską 20 października 2022 r .

Według niego taki jest rzeczywisty stosunek Rosji do ukraińskiego Krymu. Ogólnie rzecz biorąc, niszczycielskie środowiskowe, humanitarne i spowodowane przez człowieka konsekwencje tego pojedynczego rosyjskiego ataku terrorystycznego mogą stać się takie, że zostanie on nazwany historyczną katastrofą.

Niestety świat nie posłuchał wtedy ostrzeżenia prezydenta Ukrainy i nie wysłał misji obserwacyjnej do Kachówki, Elektrownia pozostała w pełnej mocy „małp z granatami” i karabinami maszynowymi, które 6 czerwca 2023 r. wykonały swoją brudną robotę

 

Obrazek użytkownika sake3

06-06-2023 [11:23] - sake3 | Link:

No własnie,wysadzenie tamy akurat kiedy wysłannik Watykanu kardyał Matteo Zuppi pojechał z misją pokojową na Ukrainę a później wraz z innym hierarchą na wyraźne życzenie Putina i Żełeńskiego ma udac się do Moskwy.Własnie widać jak wygląda od strony rosyjskiej ta misja i jakie ma szanse..

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

06-06-2023 [11:30] - Siberian Husky Dog | Link:

Sowieci zalali sobie cała pierwszą linie obrony od Nowej Kachówki aż po ujscie Dniepru.
Geniusze.
Na 99% sami sobie zgotowali ten los

I pytanie: dlaczego sowieci spiętrzyli ostatnio wodę do max poziomu przy tamie która była już uszkodzona ostrzałami w ub roku + wysadzony most na niej w listopadzie.

Obrazek użytkownika Kaczysta

06-06-2023 [16:23] - Kaczysta | Link:

Siberian Husky Dog 

Z tego co można wywnioskować, to pełna odpowiedzialność za zdarzenia na rzece Dniepr ponoszą Rosjanie, którzy mieli dostęp do tamy, jej urządzeń, zaplecza oraz elektrowni wodnej i jej infrastruktury.

Nie ma obecnie żadnych dowodów na udział strony ukraińskiej w tej katastrofie. Rakiety Storm Shadow nie byłby w stanie poczynić takich zniszczeń, a nic mocniejszego nie posiada armia ukraińska.
Twierdzenia pewnej dachowej onucy z nazwiskiem na R to majaczenia sowieckiego ćpuna... 

W jaki sposób doszło do katastrofy? Możliwości jest kilka wg najnowszych informacji:
- wybuch (brak na razie nagrań lub informacji o odgłosach eksplozji, aczkolwiek widać sporo uszkodzeń których nie mogła zrobić woda. Mogła spora eksplozja i to dużych rozmiarów). 
- specjalne spiętrzenie wody w celu doprowadzenia do katastrofy. Są na to dowody. Ruskie doprowadzili do tego, że po północnej części tamy poziom wody wynosił 17,5 metra! Być może był plan, aby nawet mały wybuch doprowadzić miał do katastrofy.
- zignorowanie uszkodzeń tamy po pierwszym jej wysadzeniu w powietrze z listopada 2022 roku. Były info, że tama może mieć uszkodzenia.
- Przypadkowa eksplozja podłożonych ładunków wybuchowych na wszelki wypadek, czyli tzw czynnik X.
Scenariusz numer 2 jest najbardziej logiczny i prawdopodobny.

Obrazek użytkownika Kaczysta

06-06-2023 [16:57] - Kaczysta | Link:

Legion „Wolność Rosji” opublikował wideo potwierdzające utylizację pułkownika Andrija Stiesiewa z Sił Zbrojnych Rosji na terytorium obwodu biełgorodzkiego.
"Przestępcy tacy jak on, którzy splamili ręce po łokcie krwią cywilów, zawsze spotykają się ze sprawiedliwą karą. Każdy zbrodniarz wojenny spotka się z sprawiedliwą karą przed sądem. Jeśli oczywiście przeżyją w maszynce do mięsa wojny, którą rozpoczęli”.

https://t.co/lj3Tf8WpHz

Obrazek użytkownika Kaczysta

06-06-2023 [16:57] - Kaczysta | Link:

Legion „Wolność Rosji” opublikował wideo potwierdzające utylizację pułkownika Andrija Stiesiewa z Sił Zbrojnych Rosji na terytorium obwodu biełgorodzkiego.
"Przestępcy tacy jak on, którzy splamili ręce po łokcie krwią cywilów, zawsze spotykają się ze sprawiedliwą karą. Każdy zbrodniarz wojenny spotka się z sprawiedliwą karą przed sądem. Jeśli oczywiście przeżyją w maszynce do mięsa wojny, którą rozpoczęli”.

https://t.co/lj3Tf8WpHz

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

06-06-2023 [23:04] - Siberian Husky Dog | Link:

Nawet propagandysta Putlera tego nie przełknie! 
Prezenterka telewizji państwowej,marionetka Kremla, Skabajewa przewraca oczyma i .....obwinia nie Ukrainę a Stany Zjednoczone i Wielką Brytanię o wysadzenie  tamy.
Mówi że są na to dowody
Twarde dowody

Obrazek użytkownika Pers

06-06-2023 [11:56] - Pers | Link:

Jak zwykle fejk 
To była prawie udana akcja ukraińskich herojow.

Obrazek użytkownika Kaczysta

06-06-2023 [16:17] - Kaczysta | Link:

dachowiec
Kolejny raz przyznaje ci rację. To fejk. Po jaka cholerę rosjanie mieliby coś zdobycznego niszczyć skoro wojna z Ukrainą skończyła się w lutym ub.roku.
Przynajmniej taki ruski kutas z Toy-Toya wielokrotnie o tym pisał.Zapytaj go co z tym sprzątaniem,bo coś to długo trwa.

Obrazek użytkownika Tezeusz

06-06-2023 [18:42] - Tezeusz | Link:

Zajeb...gównem scierwoneonowego  osranego bandyty putlerka..czujecie ten koci smród..kundla..

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

06-06-2023 [11:57] - Siberian Husky Dog | Link:

Tymczasem nad Mostem Krymskim wisi taki oto zegar
Czasu wiele nie ma
http://www.crimeabridge404.online/

Obrazek użytkownika Kaczysta

06-06-2023 [16:27] - Kaczysta | Link:

Myślę, że zniszczenie tamy, było od dawna zaplanowaną akcją! Żadne tam jakieś wykonanie w popłochu! Rosjanie będą eskalować w okrucieństwie i skali destrukcji! Typu - macie i co nam zrobicie!… Siły ukraińskie powinny zdecydowanie odpowiedzieć - niszcząc most krymski oraz zaopatrzenie Krymu w energetykę i wodę!

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

06-06-2023 [19:10] - Siberian Husky Dog | Link:

Sekretarz Generalny ONZ António Guterres, ponad pół dnia po rosyjskim ataku terrorystycznym na elektrownię wodną Kachówka , zareagował na tę zbrodnię wojenną. Jednak w swoim oświadczeniu opisał ogólnie skutki ataku terrorystycznego i ani razu nie wspomniał, że to rosyjscy najeźdźcy wysadzili w powietrze elektrownię wodną Kachowka.
Opisując to, co się stało, Guterres użył sformułowań „tragiczne sceny”, „niszczycielskie konsekwencje” i zaznaczył, że „należy powstrzymać ataki na ludność cywilną i krytyczną infrastrukturę cywilną”. Ale w tym oświadczeniu nigdy nie wspomniał o kraju agresorze Rosji. Odpowiednie oświadczenie zostało opublikowane na oficjalnej stronie internetowej ONZ.
Jednocześnie Guterres zauważył, że ONZ rzekomo nie ma dostępu do niezależnych informacji o tym, dlaczego i jak dokładnie została zniszczona elektrownia wodna 
„Wszyscy widzieliśmy tragiczne obrazy wyłaniające się dzisiaj z monumentalnej katastrofy humanitarnej, gospodarczej i środowiskowej w obwodzie chersońskim na Ukrainie. ONZ nie ma dostępu do niezależnych informacji o okolicznościach, które doprowadziły do ​​zniszczenia zapory wodnej Kachówka. Ale jedno jest pewne: to kolejna niszczycielska konsekwencja rosyjskiej inwazji na Ukrainę” – powiedział sekretarz generalny ONZ.

Obrazek użytkownika Pers

06-06-2023 [14:19] - Pers | Link:

To sobie zakłamane ptysie poczytajcie .https://tylkoja.neon24.org/pos...

Obrazek użytkownika Kaczysta

06-06-2023 [16:33] - Kaczysta | Link:

dachowiec
​wsadz se tego bolszewickiego fejka w odbyt i miacz,miaucz,miaucz
A temu cwelowi powiedz jak się pisze prawidłowo nazwę miejscowości gdzie znajdowała się zapora bo nie w Karchowce
won przygłupie , won z tymi wypocinami Toy-To-yowego debila

Obrazek użytkownika Pers

06-06-2023 [17:37] - Pers | Link:

@kwaczek
Trochę faktów i zwieracze wam puszczają :))))

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

06-06-2023 [21:06] - Siberian Husky Dog | Link:

Szef Wagnera Prigożyn odrzucił dzisiejsze twierdzenia Szojgu , jakoby Rosja zadała Ukrainie ciężkie straty w Donbasie, kiedy Kijów podjął próbę ofensywy.
Powiedział, że twierdzenia były „po prostu dzikim i absurdalnym science fiction”.

Obrazek użytkownika Tezeusz

06-06-2023 [18:44] - Tezeusz | Link:

@Rus...
Podjebane..ależ skąd, komentarze jak zwykle na stronce....poszły...aż zadudniło na chwałę scierwoneonka...

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

06-06-2023 [19:04] - Siberian Husky Dog | Link:

@Kaczysta @Tezeusz
Nie zniżajcie się do "poziomu" tego kałmuckiego łajna

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

06-06-2023 [20:29] - NASZ_HENRY | Link:

Dyskusja
na temat tego, kto wysadził tamę w Nowej Kachowce, jest bez sensu, ponieważ jedyną stroną, która na tym straciła wojskowo i gospodarczo, jest Ukraina. Trudno jest więc zakładać, że Ukraińcy sami sobie "strzelili w stopę", utrudniając działania ofensywne własnym wojskom, jak również narażając się na ogromne koszty związane z odbudową zniszczonej zapory oraz zalanych terytoriów. Dodatkowo wstępne oględziny miejsca eksplozji wyraźnie wskazują, że nastąpiła ona od środka. Tymczasem tama była i pozostaje okupowana przez rosyjskiego najeźdźcę, który miał czas, by dowieźć i odpowiednio rozmieścić potrzebne ładunki.
Natomiast nie ma śladów, by Ukraińcy przeprowadzili atak rakietowy ;-)

 

Obrazek użytkownika Pers

06-06-2023 [20:56] - Pers | Link:

Następny fejkopisarz :)))))

Obrazek użytkownika Tezeusz

06-06-2023 [22:07] - Tezeusz | Link:

Scierwoneonowe antypolskie agitki skomentowane.na stronce....cieszysz się Ruszkiewicz...

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

06-06-2023 [22:14] - Siberian Husky Dog | Link:

Władze Stanów Zjednoczonych  dysponują danymi wywiadowczymi potwierdzającymi, że to agresor Rosja wysadziła w powietrze elektrownię wodną Kachowka. Informuje o tym NBC News .
„Władze USA dysponują danymi wywiadowczymi, które skłaniają się ku Rosji jako winowajcy tamy na Ukrainie” – cytuje się dwóch urzędników amerykańskich i jednego urzędnika zachodniego.
Zaznaczono, że administracja prezydenta USA Joe Bidena już pracuje nad odtajnieniem danych wywiadowczych i jak najszybszym ich upublicznieniem.
Urzędnicy amerykańscy wciąż oceniają cel takich rosyjskich działań. Ale według jednego urzędnika wysadzenie tamy utrudniłoby ukraińskim obrońcom przekroczenie Dniepru, a także stworzyłoby trudny problem humanitarny.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

06-06-2023 [21:01] - Siberian Husky Dog | Link:

Ukraina nie posiada (jeszcze) takiej broni by zniszczyć tego typu budowle
Rosjanie twierdzą że Ukraina użyła Himarsow co jest totalnym kretynizmen
​Pewnie taki ostrzał musiałby trwać 10h non stop i trafiać w jedno upatrzone miejsce.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

07-06-2023 [17:39] - Ula Ujejska | Link:

Co teraz się stanie?
Tylko patrzeć jak runie Most Krymski a Ukraińcy zajmą cały Krym. Koniec wojny jest już bliski.