Mentor kędzierzawego młokosa.

Kiedy to nasz Donald Wspaniały stał się tajemniczy i skryty? Jak był młodszy, to na pokaz był otwarty i wylewny. Lecz to była zasłona dymna kryjąca coś, co chyba sławetna Komisja nie ujawni.
Więc warto przypominać fakty, gdy rudo-blondasek pytał i sugerował ważniejszym od siebie: - Panowie! Policzmy głosy!
Młodym DT zaopiekował się szlachetny człowiek, agent WSW i podobno dobry biznesmen. Pokochał młodego jak ojciec, albo wuj.

Przypomnijmy sobie...
     __________________

[...]

Najpierw należy dokonać przedstawienia. Otóż największym dobroczyńcą, ba..., wprost Ojcem Założycielem KLD był dziwny przedsiębiorca, bon vivant, odkrywca i sponsor Edzi Górniak, na stałe mieszkający w Szwecji, pan Wiktor Kubiak. Po ciężkiej chorobie zmarł on w ubiegłym roku.
A oto, co w październiku ub. roku pisała o nim niezależna.pl
(http://niezalezna.pl/47747-zmarl-wiktor-kubiak-tajemniczy-ojciec-chrzestny-donalda-tuska) :

"[...]

Poseł Unii Polityki Realnej, nieżyjący już Lech Próchno-Wróblewski, który był członkiem tzw. „komisji Ciemniewskiego” (badającej procedury wprowadzenia w życie uchwały lustracyjnej), tak scharakteryzował KLD i Kubiaka:

1990 r. – na 18. piętrze Marriotta mieści się apartament wynajmowany przez Wiktora Kubiaka, służący mu jako biuro firmy Batax. O Wiktorze Kubiaku będzie wkrótce głośno, jako o sponsorze musicalu „Metro”, lansującym skutecznie Edytę Górniak (brzmi elegancko). Ale póki co apartament Kubiaka to miejsce spotkań liderów Kongresu Liberalno-Demokratycznego. Czy to oficjalne biuro, czy nieformalnie użyczany przez przyjaciela lokal, mało kto dziś już pamięta. W każdym razie Donald Tusk i Paweł Piskorski czują się tu jak u siebie w domu. Wiktor Kubiak jest w ich otoczeniu kimś szczególnym. Podczas programowej narady twórców KLD w Cetniewie ląduje helikopter z Kubiakiem, który w asyście liderów tej partii pozdrawia głowiących się nad programem liberałów i po odebraniu honorów odlatuje.(…)

Tajemniczość potęguje fakt, że Kubiak to obywatel szwedzki. Absolwent ekonomii i prawa wyjechał tam w 1965 r. „W Szwecji zajmowałem się biznesem. Nigdy nie pracowałem dla innych. Pośredniczyłem, organizowałem kolekcje mody, zajmowałem się transportem” – czytamy. Od 1986 r., mając szwedzki paszport, Kubiak robi interesy w PRL. Dalej dowiadujemy się, że Kubiak to przedstawiciel firmy Batax Ltd. z siedzibą na pięknych Bahamach, zajmującej się bankowością oraz właściciel przedsiębiorstwa zagranicznego Batax PZ. Gdy chodzi o politykę – honorowy członek Kongresu Liberalno-Demokratycznego, z którego nadania został pełnomocnikiem ministra ds. przekształceń własnościowych Janusza Lewandowskiego w sprawie Thomson-Polkolor. Także „New York Times”, pisząc 12 kwietnia 1992 r. o sponsorze „Metra”, zauważa, że Kubiak finansował KLD.

[...]
Kubiaka opisywał także pochodzący z Gdańska Krzysztof Wyszkowski, jeden z założycieli Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża i „Solidarności”:

Dzisiaj wydaje mi się, że Tusk bardzo wcześnie zorientował się w roli tajnych służb w „transformacji” PRL w III RP i, co odróżniałoby go od większości ludzi Solidarności, którzy za głównego animatora „transformacji” uważali SB, dostrzegł fundamentalną rolę WSW/WSI. Przypuszczenie to wyprowadzam m.in. z bardzo bliskich stosunków, nawet przyjaźni, jaką nawiązał wówczas z Wiktorem Kubiakiem, wybitnym agentem WSW.

Ten bliski współpracownik Grzegorza Żemka, znanego jako „mózg” afery FOZZ, w latach 80. zajmował się nielegalnym transferem z Zachodu urządzeń elektronicznych objętych zakazem eksportu do krajów komunistycznych. W tym czasie zwerbowano do biernej współpracy przy odbiorze oficjalnie prywatnych paczek z żywnością, w których ukrywano np. układy scalone, liczną grupę osób, które następnie znalazły się w elicie polityczno-kulturowej III RP. Część z tych ludzi przyczyniła się do sukcesu KLD.

W r. 1989 Kubiak objawił się, jako ktoś zupełnie inny – biznesmen zainteresowany wspieraniem środowisk politycznych. Ofiarowywał swą pomoc np. śp. Michałowi Falzmannowi, działaczowi Solidarności i członkowi redakcji pisma „CDN – Głos Wolnego Robotnika”. Falzmann wyczuł, z kim ma do czynienia, i odrzucił propozycję. Tusk, który albo tego nie wyczuł, albo mu to nie przeszkadzało, przyjął pomoc. Za objaw zawarcia kontraktu można zapewne przyjąć moment, w którym „Przegląd Polityczny”, z wydawanego metodami podziemnymi brudzącego palce biuletynu, przeobraził się w eleganckie pismo drukowane na kredowym papierze, a KLD wprowadził się do nowych biur, do których wniesiono nowiutkie czarne meble.

Współpraca rozwijała się znakomicie – Tusk organizował spotkania KLD w zajmującym całe piętro biurze Kubiaka w Hotelu Marriott, a Kubiak w fotelu pełnomocnika ministra prywatyzacji. Firma „Batax”, której WSW używało do operacji na Zachodzie, cieszyła się pełnym zaufaniem Tuska.

Szkopuł w tym, że WSW nie była służbą suwerenną, a tylko oddziałem GRU, czyli sowieckiego wywiadu wojskowego. Co wiedzieli agenci WSW/WSI, wiedzieli również Rosjanie. Trzymanie pieczy nad młodymi talentami politycznymi, którzy w rekordowo szybkim tempie znaleźli się w elicie władzy III RP, z pewnością było zadaniem, którego nie zlekceważyli.

Kim był Wiktor Kubiak? Jego nazwisko i przegląd najważniejszych z jego aktywności można znaleźć w raporcie z likwidacji WSI. Firma „Batax”, której Kubiak był właścicielem, odgrywała istotną rolę w działalności komunistycznego wywiadu wojskowego (Zarząd II Sztabu Generalnego). To właśnie przy użyciu tej firmy wywiad przeprowadzał operacje finansowe, znane jako „Akredytywa” i „Portfolio”. Środki finansowe pochodziły z Central Handlu Zagranicznego. Znamy kulisy kilku takich transakcji, a to dzięki materiałom ze sprawy Żemka (Fundusz Obsługi Zadłużenia Zagranicznego). Z akt wynika, że na mocy decyzji Żemka, działającego jako pełnomocnik oddziału Banku Handlowego w Luksemburgu, firma „Batax” uzyskała kredyt w wysokości 32 mln dol. Grzegorz Żemek pełnił w tej filii banku stanowisko Dyrektora Wydziału Kredytowego. "
.................................................

Tyle gwoli przypomnienia o tym ojcu chrzestnym Tuska.
No dobrze, zastanawiacie się – i co z tego?
Powiem wam. Wiadomo wszystkim, że Tusk to był cienias. Jeździł jakimś starym francuskim gruchotem, cienko prządł, a jak tylko mu się trafiła jakaś kasa, to ją szybko przepuszczał.
A mieszkanie w Sopocie to nie byle co. Jak nie wiecie, to się popytajcie, tych co dobrze wiedzą. Choćby prezydenta miasta Karnowskiego, który bardzo się starał, by za friko zdobyć takie mieszkanie dla mamusi.
Nawet w dzisiejszych trudnych, kryzysowych czasach, mieszkanie w dobrym miejscu w Sopocie, to lekko licząc 20 000 złotych za metr kwadratowy, (mniej więcej, jak na Manhattanie). Czyli porządne, dla równego rachunku, stu-metrowe mieszkanie to już milionerski majątek. Żadna tam klasa średnia.
Skąd taki gołodupiec Tusk, obciążony rodziną zdołał zdobyć takie mieszkanie w Sopocie? No właśnie.... Pieniądze pożyczył mu (ha, ha, ha!) ojciec chrzestny KLD pan biznesmen Wiktor Kubiak.

Jak zaleca Krzysztof Wyszkowski, bogobojna rodzina Tusków powinna codziennie składać świeże kwiaty na grobie swojego dobroczyńcy śp. Wiktora Kubiaka.
Jest za co!

Ps. W tym wszystkim [...], działalność śp. Kubiaka w WSW/WSI i służbowe mieszkanko Tuska w najbardziej ekskluzywnym kurorcie tej części Europy, są zupełnie przypadkowe.
Oczywiście!

.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika JanAndJan

04-06-2023 [14:13] - JanAndJan | Link:

Czym się różni ruda kanalia z Sopotu - symbol zdrady i zaprzaństwa, od Pinokia co to wstał z kolan i się Szwabom nie kłaniał. Bo, ukłon w pozycji rozpłaszczonej, jest fizycznie NIE MOŻLIWY.
MATEUSZ KŁAMCA MORAWIECKI. WSZYSTKIE KŁAMSTWA PREMIERA

https://wiesci24.pl/2023/02/20...

Morawiecki w krainie postprawdy. Siedem najbardziej bezczelnych kłamstw [kolekcja ilustrowana]
https://oko.press/morawiecki-w...
"Używamy słowa "bezczelnych" nie w celu obrażenia premiera, ale by podkreślić, że jego wypowiedzi dotyczą kwestii wymiernych, statystyk, liczb. To nie jest przesada, zła interpretacja, manipulacja czy półprawda. To zwykłe kłamstwa, w dodatku powtarzane w kółko. Prawdziwe liczby łatwo znaleźć w GUS, dostawaliśmy je też od instytucji rządowych i z Eurostatu"
Lewicka grilluje Morawieckiego: Kłamstwo kłamstwem kłamstwa pogania
https://www.google.co.uk/url?s...
Itd. itp.
Idźmy za piniondzem...
Prywatne zakupy akcji i działek - ucieczka przed inflacją, którą sam on i ten bolszewicki rząd wywołał.
Np. porównawczo: 2018 i 2022 oraz krytyczna ocena.
https://www.google.co.uk/url?s...
https://stat.gov.pl/obszary-te...
https://www.google.co.uk/amp/s...

Obrazek użytkownika JanAndJan

04-06-2023 [14:15] - JanAndJan | Link:

2.
Ponadto.
http://100aferpis.pl/
https://www.rp.pl/komentarze/a...
https://www.google.co.uk/url?s...
https://www.money.pl/gospodark...
I profesjonalizmem -  "bankiera tysiąclecia"
https://www.google.co.uk/url?s...
https://m.pch24.pl/premier-mor...
Dodajmy do tego: dekarbonizację, fit55, ETS, kamienie milowe, dodruk kasy bez opamiętania, wybory kopertowe, zakupy i wydatki poza procedurami i kontrolą, kreatywna księgowość....zakaz spalinówek, i ... ch. wie co ten doopek jeszcze podpisał w UE?
I, na koniec. Kto, komu doradzał w przeszłości? Kto sprzedawał toksyczne kredyty? Zadziwiająca kariera historyka - syna bojownika.
Idealnie pasuje do niego definicja działacza z czasów PRL: cyt. członek, z ramienia - wysunięty na czoło. Albo - spełniony Baryka a reburs. Albo - król Midas od drukarzy. Albo - mitoman długonosy, wielokieszeniowy.
Wisienką na torcie, jest - zamilczany - fakt zdrady. MM zdradził Tuska, a wiadomym jest wszem i wobec, iż:
https://www.rp.pl/historia/art...
Zdrada lubi recydywę, więc..? Etyka sytuacyjna, odwracanie sojuszy, business as usual, niechaj nie wie lewica..., to nie moja ręka... Wielce charakterystyczne postawy i zachowania. A MM, ma to wypisane na facjacie.
Z okazji wielkiego marszu, wielkiej opozycji, personalnie herr Tuskowi (kanali nad kanaliami) oraz wszystkim uczestnikom i sympatykom tego eventu, składam najszczersze życzenia awarii czajki i także, zarówno - wpadniecie w to...
I, niech wam sandały do asfaltu przywrą. Na amen.

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-06-2023 [05:34] - jazgdyni | Link:

@JanAdamJan

Również nie przepadam za Morawieckim. Premierostwo to nie stanowisko dla niego. Nieco go tlumaczę traumą, którą w młodości przeżył.

Jednakże dla przyzwoitości i równowagi osądu, proszę teraz zrobić identyczny bilans dla rządów Tuska i Kopacz. I porównać końcowy efekt. Również w pieniądzach. Wtedy dopiero można przyjąć, że nie jest pan typową ludziowieczką, zakochaną w rudym szubrawcu, bo może, na przykład, przy nim mógł pan, nieco kombinując zarobić i łatwiej żyć.

Zakładam, że nie jest pan z grupy tych, którym zabrano ekstra-emerytury i dano takie jak dla wszystkich.

Obrazek użytkownika mada

04-06-2023 [15:47] - mada | Link:

Jego program polityczny to było to co Balcerowicz, tylko bardziej.
Czyli prostota i prostactwo.

Obrazek użytkownika jazgdyni

04-06-2023 [15:57] - jazgdyni | Link:

@mada

Witaj

Masz rację. Oni wszyscy z tamtej paczki od Gieremka, Kiszczaka , jak tenże Balcerowicz. mieli jednorodne, sprecyzowane mechanizmy działania, opracowane już w latach 70-tych przez Klub Rzymski.

I nadal starają się realizować to samo.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

04-06-2023 [15:48] - Imć Waszeć | Link:

Już o tym wspominałem gdzie indziej, ale warto na to zwrócić uwagę, bo dużo wyjaśnia z tzw. "transformacji". Marriott to hotel na tyle zaufany, że zatrzymują się w nim prezydenci USA jak u siebie. Wynajęcie tam lokum takiemu Kubiakowi z jego przeszłością i ewentualnymi kumplami z WSW i SB świadczy też o dużym zaufaniu. To tyle...
https://www.youtube.com/watch?...
https://www.youtube.com/watch?...
https://www.youtube.com/watch?...

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika jazgdyni

04-06-2023 [16:15] - jazgdyni | Link:

Każda stolica kraju III świata ma zawsze taki jeden specjalny hotel. Ciekaw jestem, jak został okablowany?

Teraz głównie słucham bass singers.
Geoff Castellucci
https://youtu.be/fzlT80jQ3lo
No i na zawsze MEUTE
https://youtu.be/fKFbnhcNnjE

Może się starzeję? ;-)

 

Obrazek użytkownika jazgdyni

04-06-2023 [15:52] - jazgdyni | Link:

@@@

Tekst mój jest gwoli przypomnienia.
Pan Wiktor Kubiak - "ojciec chrzestny Tuska", to postać ciekawa i jakoś usunięta na pobocze, tak, jakby należało o gościu zapomnieć. Jeżeli chcemy poznać całą prawdę o panu DT, to musimy też jak najwięcej wiedzieć o panu Kubiaku.

Ten tekst poprzedza właściwy artykuł, w którym będą sensacyjne, jeszcze nigdzie nie opublikowane materiały - oryginalne dokumenty.

A przy okazji - ktoś może ma szybki i pewny kontakt do prof. Cenckiewicza?

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

04-06-2023 [18:03] - Alina@Warszawa | Link:

Czy to przed biurem Kubiaka w Mariocie czekał prokurator (chyba z Ligii Polskich Rodzin) po jakiejś zadymie sejmowej kiedy LPR była w koalicji z PiS i Samoobroną? Już nie pamiętam co to było. 

Obrazek użytkownika jazgdyni

04-06-2023 [19:26] - jazgdyni | Link:

@Alina@Warszawa

Cześc

Tak, tam parę ciekawych sytuacji było. Musiałbym zerknąć wstecz i sobie odtworzyć. Ale tak, to było coś z Lepperem. I o ile dobrze pamiętam, zasłynął tam pewien prokurator z Gdyni, którego posadzono na stołku za wysoko. Zawsze te cholerne Trójmiasto.

Obrazek użytkownika Valdi

05-06-2023 [16:15] - Valdi | Link:

Janusz Kaczmarek

Obrazek użytkownika jazgdyni

06-06-2023 [10:34] - jazgdyni | Link:

O właśnie. Kaczmarek - adwokat z Witomina.

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-06-2023 [05:37] - jazgdyni | Link:

Dzięki Adminie!

Dobry człowiek z Pana.