Nową potężną ukraińską broń - Szarańcza bojowa

Rosja ujawniła nową potężną ukraińską broń - szarańczę bojową

Od początku pełnowymiarowego konfliktu z Ukrainą Rosja poszukuje w tym kraju tajnych „amerykańskich laboratoriów biologicznych”, w których hodowane są czy to „komary bojowe”, czy „biologicznie zainfekowane ptaki i nietoperze". Dziś rosyjska agencja informacyjna RIA Nowosti ujawniła kolejną tajemnicę – jak się okazuje, na Ukrainie hodowana była również „szarańcza bojowa”.
W artykule rosyjskiej agencji propagandowej RIA Nowosti czytamy, że w bazie ukraińskiej armii na „wyzwolonym” terytorium samozwańczej Ługańskiej Republiki Ludowej znaleziono ślady hodowli „dużej liczby szarańczy”.


                                      Stanica Ługańska - zdecia RIA Novosti

Wcześniej, według RIA, w tak zwanej ŁRL „znaleziono dokumenty dotyczące współpracy ukraińskiej armii z uniwersytetem badawczym w USA zajmującym się biomedycyną i badaniami nad wykorzystaniem szarańczy do celów wojskowych”. Według „znalezionego” listu ładunek z tego ośrodka badawczego miał zostać dostarczony do gospodarstwa rybnego w pobliżu Stanicy Ługańskiej.
– Jeśli spojrzeć na otwarte źródła w internecie, ten uniwersytet (Washington University in St. Louis) zajmował się hodowlą owadów bojowych, jako pierwszy rozpoczął eksperymenty na szarańczy. I to właśnie ładunek tego uniwersytetu, zgodnie z dokumentami, przybył na terytorium tego łowiska, gdzie znajdowała się baza ukraińskich sił zbrojnych – powiedziała rosyjska żołnierka, pokazując hangar, do którego rzekomo przywieziono ładunek i gdzie „hodowano szarańczę”.

Uniwersytety amerykańskie faktycznie zajmowały się szarańczą, aczkolwiek szarańczą afrykańską oraz cykadami. Był to duży program badawczy, obejmujący głównie badanie mechanizmu łączenia się tych owadów w stada.
W reportażu pokazano również rzekomy list zawierający „dowody na współpracę Ukrainy z amerykańskim ośrodkiem”. Jednak, jak zauważają ukraińscy blogerzy, list ten jest oczywistym fałszerstwem, ponieważ zawiera literę „г” („год” – „rok” po rosyjsku) zamiast litery „р” („рiк” – rok po ukraińsku).

Według „żołnierki” ślady nimf (wczesnego etapu rozwoju owadów) szarańczy znaleziono w jednym z hangarów dawnej farmy rybnej.
– Szarańczy było tu dużo (w wiosce w pobliżu gospodarstwa rybnego) w 2019 roku… Na początku czołgały się (ze stawu w pobliżu gospodarstwa rybnego), a następnie ukraińska armia podpaliła las i poleciały w ogromnych chmurach w kierunku Ługańska. Leciały od strony farmy rybnej, ale jak się tam dostały, nie wiem – cytuje RIA Nowosti lokalnego mieszkańca.
Pod koniec lipca 2019 roku odnotowano inwazję szarańczy w samozwańczej Ługańskiej Republice Ludowej i obwodzie rostowskim w Rosji. W tym czasie wiele rosyjskich mediów donosiło, że stado szarańczy przeleciało z kontrolowanej wówczas przez Kijów Stanicy Ługańskiej przez rzekę Derkuł na terytorium Rosji. Po wylądowaniu na rosyjskich polach chmara owadów zniszczyła do 40 hektarów kukurydzy w ciągu kilku godzin.

Szarańcza wędrowna (Locusta migratoria) występuje na terenach stepowych Eurazji naturalnie i co kilka lat faktycznie następuje masowe pojawienie się dorosłych postaci tych owadów (pojaw).

Rosja od miesięcy, nie przedstawiając żadnych dowodów, oskarża Ukrainę i USA o tworzenie laboratoriów z bronią biologiczną, plany szkolenia zatrutych ptaków i nietoperzy bojowych, które, migrując nad Rosją, miałyby rozsiewać choroby. Ostatnią kampanią dezinformacyjną Rosji była zmasowana akcja propagandowa, mająca na celu przekonanie, że Ukraina chciała użyć „brudnej bomby”, by następnie „oskarżyć o to Rosję”.

ps.
Obecnie w amerykańskim biologicznym labolatorium w Kijowie trwają końcowe pracę na jeszcze potężniejszą bronią.Mają to być perskie koty bojowe odporne nawet na ostrzał Kindżałami

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Kaczysta

02-06-2023 [20:19] - Kaczysta | Link:

Po dzisiejszym strzale z liścia jaki dostał dachowiec od Oświata, Opary i kilku innych blogerów zanosi się że będzie 8 odejście z Toy-Toya dachowca i to tylko w tym roku
I dlaczego nikomu nie jest przykro

Obrazek użytkownika Pers

02-06-2023 [21:09] - Pers | Link:

@kwaczek
//Po dzisiejszym strzale z liścia jaki dostał dachowiec od Oświata, Opary i kilku innych blogerów zanosi się że będzie 8 odejście z Toy-Toya dachowca i to tylko w tym roku//
Hahahahahahahahahahahahahaha :))))))))))))))))))))))))))
Jednemu już zwieracze puściły a ja, jak Pan Prezydent Putin, "jeszcze niczego poważnego nie zacząłem" :))))))
Mi taki nic nie znaczący Oświat wcale nie przeszkadza, są gorsze szkodniki.

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-06-2023 [22:31] - Tezeusz | Link:

dostał w ryj aż gówno wyleciało z pyska...

Obrazek użytkownika Pers

02-06-2023 [23:13] - Pers | Link:

@fekaliusz
//dostał w ryj aż gówno wyleciało z pyska...//
Zamykaj usta to wyleci.

@adminie szanowny,
Jak ci się podobają ostatnie popisy twojej "gwiazdy"?
Zaje...fajne, nie? :)))))))))))

Obrazek użytkownika Tezeusz

03-06-2023 [08:18] - Tezeusz | Link:

@ Rus .. gówno
Twoja śmierdzaca rusofilowa ścierwoneonowa z literką " Z" gwiazda już dawno zaszła sowieckim gównem .....został tylko smród chamstwa. A komentarze ścierwoneonkowe dzisiaj poszły a jakże..obowiązek....szczęśliwy ! Podjebane... - nie ! skomentowane - oczywiście,że TAK !

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

02-06-2023 [21:21] - Ula Ujejska | Link:

Za chwilę znów jak w latach 60', zaczną pisać o US stonce zrzuconej przez drony, która pożarła ruskie plony 🤣🤣🤣

Obrazek użytkownika u2

02-06-2023 [21:28] - u2 | Link:

Dżem - Naiwne pytania - W życiu piękne są tylko chwile

https://www.youtube.com/watch?...
 

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

02-06-2023 [21:57] - Siberian Husky Dog | Link:

trwają końcowe pracę na jeszcze potężniejszą bronią.Mają to być perskie koty bojowe odporne nawet na ostrzał Kindżałami

Oby zdążyli przed paradą w Kijowie.Choć właściwie kilka ich tam już było

Obrazek użytkownika spike

02-06-2023 [23:23] - spike | Link:

My tu sobie żarty stroimy, a już nie jeden raz próbowano i dalej się próbuje wykorzystać zwierzęta i owady jako broń.
Wykorzystywano z miernym skutkiem nietoperze, miały przenosić ładunki zapalające, z kotów chciano zrobić "superszpiega", ale okazało się, że jest nieprzewidywalny, delfiny do minowania statków wroga, pchły jako roznosiciele zarazy.
Chyba pierwsze użycie broni biologicznej, nie pamiętam dokładnie, chyba XVI wiek?, katapultą do oblężonej twierdzy wrzucono zarażone zwłoki, udało się, albo zatruwano, lub skażano wodę w studni, oblężeni uciekli, najeźdźcy cieszyli się, że tak łatwo im poszło, skorzystali zw skażonej wody, po kilku dniach niewielu ich zostało.

Jakby się lepiej przyjrzeć szarańczy, to pewnie by się dało je nakierować na konkretne "pastwiska" wroga, kwestią jest rozpracowanie jak są prowadzone w chmarze.
Jak każda broń masowej zagłady ma swoje minusy, szkody jakie poczyni, mogą być trudne do naprawy, a wtedy sens jej użycia zostaje pod znakiem zapytania.
Jak Putin by użył broni atomowej, to nie tylko unicestwi Ukrainę, ale także Rosję i kto wie, czy nie sporą część świata, bo ten atak nie zostanie bez odpowiedzi.

Czy człowiek kiedyś na tyle zmądrzeje, że zrezygnuje z wojen, na rzecz rozwoju, Nostradamus przepowiada że tak, ale człowiek musi jeszcze raz przeżyć zagładę, potem będzie pokój.

Obrazek użytkownika u2

02-06-2023 [23:33] - u2 | Link:

potem będzie pokój

Potem to śmierdzą ludzkie nogi.

Obrazek użytkownika spike

03-06-2023 [00:58] - spike | Link:

nie pomyślałeś by je myć?

Obrazek użytkownika u2

06-06-2023 [18:08] - u2 | Link:

Używam aerozoli i różnorakich maści i kremów, ale ludzkie ciało i tak śmierdzi potem :-)