Sezon ciekawych wydarzeń w Rosji rozpoczęty

                    

Zawirowania w obwodzie biełgorodzkim otworzyły sezon ciekawych wydarzeń w Rosji

Rosja zrodziła tak wiele prywatnych firm wojskowych, że po wydarzeniach w obwodzie biełgorodzkim może dojść do konfrontacji regionów z centrum federalnym.Wydarzenia w obwodzie biełgorodzkim to bomba informacyjna, która wybuchła zarówno na Ukrainie, jak iw Rosji. W ciekawy sposób ewoluowały komentarze rosyjskich propagandzistów: początkowo nawoływali do nierozpowszechniania podróbek, ale w ciągu kilku godzin mówili o potrzebie stworzenia strefy buforowej wzdłuż rosyjskiej granicy na terytorium Rosji, a jeśli to konieczne, przesiedlenia niektórych osiedli. Jeśli Rosjanie na swoich kanałach Z mówili o potrzebie stworzenia strefy bezpieczeństwa na własnym terytorium, to jest to bardzo ciekawa zmiana opinii.

Jest jednak mało prawdopodobne, aby wydarzenia te w niektórych osadach obwodu biełgorodzkiego przybrały znaczącą skalę. Na razie nie ma podstaw do takich oczekiwań.

Interesująca jest reakcja na te wydarzenia zarówno miejscowej ludności, jak i lokalnych władz. Ludność wykazuje całkowite zdezorientowanie, okazało się, że jest zdolna tylko do jednego - ukryć się i nie wychodzić z domu. Mniej więcej takie samo stanowisko zajmują przedstawiciele lokalnych władz, na przykład wódz jednej z gmin nawoływał do niestawiania oporu w celu ratowania własnego życia i infrastruktury osady. Przypomnę, że przedstawiciele władz obwodu charkowskiego wydawali podobne wezwania podczas rosyjskiej inwazji, ale później zostali skazani za kolaborację. Zobaczymy, jak rozwiną się wydarzenia na terytorium Federacji Rosyjskiej.
Przede wszystkim wydarzenia w obwodzie biełgorodzkim obaliły mit, że „granica jest na zamku” i że „swoich nie porzucamy”. W końcu lokalni mieszkańcy nagrali już apel wideo do Prigożyna, w którym proszą: „Wujku Żeniu, przyjdź do nas, bo wojsko nie ma sensu”. Wszystko będzie zależało od tego, jak ta informacja rozprzestrzeni się w Rosji, ale już teraz wiadomo, że kanały federalne będą umniejszać znaczenie tych wydarzeń i nazywać je teraz wyłącznie „inwazją ", unikając wzmianki o tym, że tam działają Rosjanie - Rosyjski Legion Wolności i Rosyjski Korpus Ochotniczy. Można przypuszczać, że była to wspólna  akcja Rosjan z tych organizacji, ale na pewno nie byli to Ukraińcy w przebraniu. Federacja Rosyjska jest teraz atakowana właśnie przez własnych obywateli.

W ten sposób zadano potężny cios informacyjno-propagandowy w nienaruszalność „Matki Rosji”.

Istnieje pewne prawdopodobieństwo, że podobne wydarzenia rozpoczną się w innych regionach Federacji Rosyjskiej po obwodzie biełgorodzkim, ponieważ narasta wewnętrzne niezadowolenie w związku z kryzysem finansowo-gospodarczym oraz represjami władz rosyjskich wobec obywateli za publiczne wypowiadanie się, w pracy domowej itp.

Działania świadczące o obecności aktywnej części rosyjskiego społeczeństwa, gotowej przeciwstawić się reżimowi Putina, to całkiem dobry znak. Zobaczymy, jak te działania zostaną odebrane w innych regionach Federacji Rosyjskiej. Najbardziej separatystycznymi regionami są Syberia i Daleki Wschód. Jeśli coś takiego zacznie się tam, nie spowoduje to żadnego zaskoczenia.

A jeśli weźmiemy również pod uwagę fakt, że dziś na terytorium Federacji Rosyjskiej powstało ponad 40 prywatnych firm wojskowych, z których część należy do gubernatorów, to możliwe są tam ciekawe wydarzenia. Biorąc pod uwagę liczbę formacji zbrojnych, które powstały w Rosji, mogą się tam rozpocząć bardzo ciekawe starcia między regionami a centrum federalnym. Oznacza to, że problemy mogą zacząć się w samej Rosji.

ps
Według najnowszych, jeszcze nie do końca potwierdzonych informacji, siły "Wolnej Rosji" prawdopodobnie cofają się w stronę granicy z Ukrainą. Nie zmienia to faktu, że akcja była dużym sukcesem propagandowym.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

22-05-2023 [21:41] - Ula Ujejska | Link:

Problemy w samej Rosji mogą być bardzo niebezpieczne dla Świata. Jak zwykle w takich krajach, ten kto ma kontrolę nad atomowym guzikiem ten będzie tam rządził. Ja przewiduję wojskową dyktaturę.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

22-05-2023 [21:55] - Siberian Husky Dog | Link:

Ale bunkier Putin ma duży problem. Miał już światowe zakłopotanie z powodu uderzenia dronów na Kreml i jego katastrofalnej 3-dniowej inwazji  na Ukraine trwającej 15 miesięcy.
Teraz to Rosja jest atakowana

https://pbs.twimg.com/media/FwwPrGXXoAA3FM5?format=jpg&name=large

Obrazek użytkownika Maverick

22-05-2023 [23:40] - Maverick | Link:

Jak widzą Polskę:

https://youtu.be/hO1kQO70-_4

Obrazek użytkownika Ijontichy

23-05-2023 [08:33] - Ijontichy | Link:

Ile osób na NB to zobaczy? Ile zrozumie? Ile go nazwie ruską onucą?
To powinien zobaczyć Duda i Morawiecki...ale obaj są zarobieni...

Obrazek użytkownika sake3

23-05-2023 [08:38] - sake3 | Link:

Namnożyło się ekspertów i znawców od spraw polskich Chyba dobrze ktoś płaci za te ,,analizy''.

Obrazek użytkownika Kaczysta

23-05-2023 [21:55] - Kaczysta | Link:

Pieskow: sytuacja w obwodzie biełgorodzkim budzi nasze głębokie zaniepokojenie i wymaga od nas dużego wysiłku.
Tak apropo 3 dniowej operacji specjalnej, gdzie obecnie II armia swiata od ponad 24 godzin nie jest w stanie spacyfikować sił Legionu Wolna Rosja mniejszych niż batalion

Obrazek użytkownika Valdi

24-05-2023 [06:11] - Valdi | Link:

Przecież to jest debil .... Najlepsze co może zrobić to stanąć przed lustrem , a potem palnąć sobie w głupi łeb. Już wolę tego pana z Chojnic czy Człuchowa który przepowiada przyszłość.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

23-05-2023 [08:14] - NASZ_HENRY | Link:

Dni Putina są już policzone. Kupiłem centymetr krawiecki i jak rezerwa w wojsku odcinam numerki ;-)
 

Obrazek użytkownika Maverick

23-05-2023 [16:18] - Maverick | Link:

Obrazek użytkownika Kaczysta

23-05-2023 [22:03] - Kaczysta | Link:

Eskalacja
Czyli gotowanie ruskiej żaby.
To bardzo niebezpieczne działania anglo -panamerykańskich elit na szkodę Rosji.
Unikają frontalnego starcia, a jak przyznał sam Putin chcą i dążą do zniszczenia Rosji.
Putin to ich wręcz wymarzony człowiek na Kremlu.
Niby pewny siebie, a bojaźliwy i ustępliwy. Dający sobą manipulować. Łatwowierny, co sam dwukrotnie co najmniej potwierdził mówiąc, że został okłamany.
NATO miało nie wchodzić z butami do byłych państw bloku sowieckiego, jednak weszło.
Utworzyło tam swoje przyczółki, magazyny, koszary, składy broni. Przeprowadzają w miarę często i w miarę duże manewry wojskowe.
Wmanewrowały Rosję w wojnę z Ukrainą i umiejętnie i z premedytacja nią sterują.
Najpierw zaopatrzyli Ukraińców w broń przeciwpancerną by mogli skutecznie powstrzymać rosyjska ofensywę. Kolejno zaczeto dostarczać broń cięższego kalibru aż do czołgów i wozów bojowych włącznie, ale zaznaczając, ze nie może ona być użyta do ataków na sama Rosję.
Samolotów NIE!
Z czasem się to zmieni.
Samoloty też będą.
I będzie bron dalszego zasięgu, ale powolutku, bez pośpiechu.
Niech się ruska żaba gotuje powoli
Ostatnio jakaś niewielka grupa podająca się za Rosjan wtargnęła na terytorium Rosji w obwodzie Biełogorodzkim.
Był amerykański zakaz by Rosji nie atakować.
Był, ale się zmył.
Teraz Waszyngton twierdzi, że to sprawa wyłącznie samej Ukrainy, gdzie i kogo może atakować.
Więc kolejna zmiana i dalsza eskalacja, dalsze żaby gotowanie.
Kremlowskie tak zwane czerwone linie, to tylko puste frazesy, bańki mydlane, które nikogo nie przestraszą i nikogo nie powstrzymają.
Zadziwiające, jak można było zaatakować tak duży i ludny kraj jak Ukraina wiedząc, że był dozbrajany i szykowany na wojnę, ze zbuntowanymi obwodami, siłami 150 czy 200 tys. armia, zamiast armia co najmniej półtora milionowa z powołaniem jednocześnie dwóch milionów rezerwy pod broń.
Jak można było rozpoczynać wojnę z tak dużym krajem jak Ukraina mająca wsparcie i dostawy z zachodu, nie mając własnego przemysłu wojennego, lub mając go maksymalnie w poprzedniej pierestojce i czasów Jelcyna, zredukowanego.
Zapewne SOW ta Straszna Operacja Wojenna, straszna i żałosna, przejdzie do historii jako Putyniada
W historii był Pyrrus i jego pyrrusowe zwycięstwo, był w Rzymie Kunktator, teraz dojdzie jeszcze Putin i jego putyniada na Ukrainie.

https://informacjegospodarcze.wordpress.com/2023/05/23/eskalacja/

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

23-05-2023 [17:26] - Siberian Husky Dog | Link:

Striełkow dzisiaj rano z nutką sarkazmu 

Jak miło, że 16. miesiąc "Specjalnej Wojennej Operacji" Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej (wspieranych przez Federalną Służbę Bezpieczeństwa FSB) rozpoczął się głośnym sukcesem militarnym — początkiem "wyparcia" wrogiego batalionu dywersyjnego z terytorium regionu Biełgorodu. Wypędzanie nadal trwa, niektóre wioski nie zostały jeszcze odzyskane. Wideo konwoju pojazdów opancerzonych Ukraińców szerzy się po sieci przed wizytą u straży granicznej. Nie ma żadnych ofiar. A wróg ucieka, ucieka, ucieka... 

A wczoraj Striełkow komentował też ominięcie przez Rosyjski Korpus Ochotniczy "umocnień" budowanych za miliardy rubli 
Eksperci ze szkoły Hogwart piszą, że na froncie w Biełgorodzie było po prostu za mało "piramidek Fabergé". Albo zostały zainstalowane nieprawidłowo - bez uwzględnienia pozycji Marsa w stosunku do Jowisza. Z tego powodu magia ochronna nie zadziałała.

Obrazek użytkownika Kaczysta

23-05-2023 [19:43] - Kaczysta | Link:

Jakie straty zadał rosyjskiej armii Legion "Wolność Rosji"
"Dzisiaj zdemilitaryzowaliśmy kompanię strzelców zmotoryzowanych Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, zniszczyliśmy kilka jednostek ich pojazdów opancerzonych" - podał na Telegramie Legion "Wolność Rosji".We wpisie dodano również: "W przeciwieństwie do 'bohaterskiej' armii malowanej na potrzeby doniesień o łysej ćmie na Kremlu, wojska Putina nie wyróżniły się żadnymi sukcesami w ciągu tych 24 godzin. Za to wykazały się wybitnymi sukcesami w biegu długodystansowym. Ale podczas gdy oni tchórzliwie biegają po krzakach, my zmierzamy do naszego celu: całkowitego wyzwolenia Rosji".

Obrazek użytkownika r102

24-05-2023 [17:36] - r102 | Link:

"Граница на замке"  to wcale nie znaczy "granica jest na zamku" tylko zamknięta granica, reszta OK :-)