Funkcjonariusze wszystkich krajów łączcie się

Swego czasu moje najwyższe zdumienie wywołał fakt, że Ministerstwo Skarbu Państwa zarekomendowało sprzedaż ziemi zwanej Łąkami Oborskimi zrabowanej przez komunę rodzinie Potulickich i użytkowanej przez SGGW ściśle określonej grupie  „inwestorów” po cenie wielokrotnie niższej od ceny rynkowej. Kopia tego dokumentu jest w moich rękach i przy kolejnej okazji zaprezentuję listę w całości pomimo protestów i pogróżek niektórych zainteresowanych czyli umoczonych w tę aferę. Było to w okresie transformacji ustrojowej, a Ministerstwo Skarbu Państwa słusznie doczekało się likwidacji.

Moje podobne zdumienie budzi obecnie fakt, że Agencja Wywiadu zarekomendowała Ministerstwu Zdrowia zakup respiratorów od (czy za pośrednictwem) niejakiego Andrzeja Izdebskiego związanego z wywiadem PRL Wyżej wymieniony w szczycie pandemii miał dostarczyć resortowi zdrowia respiratory, pobrał 154 miliony zaliczki, niczego nie dostarczył i uciekł do Tirany gdzie zmarł 20.06.22 roku, a został znaleziony 21 czerwca. Zakład Medycyny Sądowej w Lublinie potwierdził tożsamość Izdebskiego na podstawie porównania wycinków pobranych z serca zmarłego z materiałem biologicznym matki Izdebskiego. 14 lipca rodzina pochowała zwłoki po uprzedniej ich kremacji.

Wprawdzie 25 maja prokuratura wystąpiła o ściganie Izdebskiego tak zwaną czerwoną notą Interpolu lecz Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji odmówiło pod pretekstem, że wpisała go już na listę SIS (baza poszukiwanych w strefie Schengen) Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. ABW jednak swój wpis wycofała tak, że w bazie SIS powstało ośmiodniowe okienko czasowe, w którym zmieścił się Izdebski ze swoją śmiercią. Zapewne nic już się nie da wyjaśnić i sprawa zostanie umorzona. Ktoś bezkarnie skonsumował 154 miliony.

Niejaki Przywieczerski przez wiele lat ukrywał się w USA pod adresem który znał każdy dziennikarz lecz nie potrafiły go ustalić organy śledcze. Ten adres to Przywieczerski Dariusz Tytus. 5709 Sea Turtle Place, Apollo Beach FL 33572 USA, Pinellas County Sheriff’s Office. Powiem więcej – oficerowie śledczy nie chcieli nic słyszeć na ten temat.  Po krótkotrwałej sensacji związanej z przywiezieniem  Przywieczerskiego do Polski temat ucichł. Nie wiemy co Przywieczerski  obecnie porabia, zapewne spokojnie konsumuje swoje zdobycze.

Przed ucieczką Przywieczerskiego do USA przez kilkanaście lat procesował się on z profesorami Mirosławem Dakowskim oraz Jerzym Przystawą za to że ośmielili się wspomnieć o nim w  książce „ Via bank i FOZZ”. Przez pewien czas panowie profesorowie byli jedynymi skazanymi w tej sprawie, konkretnie za naruszenie dóbr osobistych przestępcy. Wreszcie kolejny, tym razem bardziej łaskawy, sąd ich uniewinnił. Skandalu związanego z aferą FOZZ nie dało się już zamieść pod dywan. Nie słyszałam jednak żeby którykolwiek z beneficjentów FOZZ (choć ich pełna lista nie jest znana) oddał skradzione pieniądze. Ich zdobycze, podobnie jak zdobycze innych złodziei  chroni nie tyle prawo co uzus, obyczaj prawny. Napracowali się, coś tam odsiedzieli to i mają. To samo dotyczy beneficjentów afery Amber Gold. Mam na myśli prawdziwych beneficjentów, prawdziwe szczupaki, a nie wskazane i skazane płotki.

Pewna znana z miłości do psów dużych ras i działająca  w fundacji na ich rzecz  dama ofiarowywała wielu osobom (w tym i mnie) wskazanie mieszkania kwaterunkowego do preferencyjnego wykupu za 30 tysięcy łapówki. Lokatorzy tych mieszkań podobno je pozadłużali i mieli być eksmitowani przez miasto do lokali socjalnych, a nowy lokator miał tylko spłacić zadłużenie. Oczywiście odmówiłam i ją wyśmiałam, lecz przecież nigdzie tego nie zgłosiłam, bo prezentuję klasyczną mentalność porozbiorową, bezwarunkowo zakazującą donosicielstwa. Poza tym kobieta wyglądała na nieszkodliwą mitomankę. Jak się okazało ta pani zebrała sporą sumę od chętnych na przejęcie  cudzego mieszkania, oczywiście ich oszukując. Jej aktywność sąd wycenił na 8 lat  więzienia, ale jak się dowiedziałam od dawna jest na wolności i spokojnie konsumuje zgromadzony majątek. Na marginesie- gdyby nie było to oszustwo to za 30 tysięcy łapówki, spłatę relatywnie niewielkiego zadłużenia i 10% wartości rynkowej można byłoby wejść w posiadanie mieszkania w wielkim mieście. Oszukani sami nie byli w tej sprawie bez zarzutu. Nikt z nich nie doczekał się jednak podobno zwrotu łapówki pomimo orzeczenia sądu o konieczności naprawy przez skazaną wyrządzonych szkód. Czy w świetle prawa łapówki, które nie dały zamierzonego skutku należy zwracać?

Nie słyszałam też, żeby urzędniczka która  aferze reprywatyzacyjnej otrzymała przeszło 40 milionów odszkodowania za nieruchomości, których nigdy nie posiadała zwróciła skradzione pieniądze.
Sprawę ewentualnego udziału Jolanty Gontarczyk vel Lange w zabójstwie księdza Blachnickiego odgrzebano dopiero kilka dni temu przy okazji ustalenia, że ksiądz został otruty.  Sprawa Gontarczyków już w mediach  ucichła. Ciekawe czy się przedawniła i czy para szpiegów komunistycznych służb kiedykolwiek odpowie  za swoje czyny. Ciekawe jaki był udział i jaki interes służb niemieckich w zapewnieniu podejrzanym bezkarnej ucieczki do PRL.

Ostatnio Polska została zalana zbożem z Ukrainy. Jest to tak zwane zboże techniczne, pełne pestycydów i zanieczyszczeń. Zboże miało przejeżdżać przez Polskę tranzytem, ale jak się okazało zapchało  polskie magazyny zbożowe. Wina leży nie tylko po stronie władz, które nie radziły sobie z kontrolą transportów lecz również po stronie rodaków, którzy kupowali to tanie zboże sprzedając je dalej jako pełnowartościowe zboże spożywcze. Warto się zainteresować rolą jaką w handlu tym zbożem odgrywa ukraiński oligarcha Dmytro Firtasz.  Firtasz na stałe mieszka w Austrii gdyż jest ścigany przez władze USA za łapówki. Firtasz w magazynach na Ukrainie ma podobno 3 miliony ton zboża. W Polsce natomiast ma firmę, kamienicę po Gudzowatym i bezkarność. Służby amerykańskie nie ścigają go jak widać zbyt skutecznie podobnie jak nigdy nie ścigały Przywieczerskiego.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika tricolour

04-05-2023 [15:20] - tricolour | Link:

Tak zawsze było, jest i będzie bez względu na ustrój czy partię przy korycie.

Obrazek użytkownika izabela

05-05-2023 [10:28] - izabela | Link:

@ tricolour
To znaczy, że zawsze służby współpracują ze sobą na niekorzyść obywateli?

Obrazek użytkownika tricolour

05-05-2023 [13:22] - tricolour | Link:

@izabela

Służby współpracują ze sobą dla własnych korzyści. Jeśli te korzyści są na niekorzyść obywateli, to nikogo to nie obchodzi, łącznie z obywatelami, bo po to jest telewizja polska, by obywatel wiedzial, co ma wiedzieć i nie wiedział, czego ma nie wiedzieć.

Przecież pani też wisi i powiewa spalony trup, który zarobił 145 milionów i udał, że nie żyje. Pisze pani o tym jak o zawartości cukru w Coca-coli.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

04-05-2023 [15:22] - NASZ_HENRY | Link:

Żyjemy w PRLu bis o czym świadczy, jak papierek lakmusowy,  ciągle żywy dekret nieboszczyka Bieruta ;-)
 

Obrazek użytkownika izabela

05-05-2023 [10:35] - izabela | Link:

@ NASZ_ HENRY
To, że kolejne rządy nie potrafią poradzić sobie z dekretem Bieruta jest skandalem.  W Warszawie odmawiało się przedwojennemu właścicielowi prawa do wykupu własnego mieszkania często we własnej kamienicy podczas gdy taką kamienicę oszuści kupowali ( roszczenia do niej) za 50 złotych od starców z demencją i na tej podstawie ją "odzyskiwali"

Obrazek użytkownika u2

04-05-2023 [15:33] - u2 | Link:

(choć ich pełna lista nie jest znana)

Ciekawych rzeczy można by się pewnikiem dowiedzieć po odtajnieniu aneksu do raportu ws likwidacji WSI.

Obrazek użytkownika Darek65

05-05-2023 [09:03] - Darek65 | Link:

Dobre spostrzeżenie. Jakimś dziwnym trafem zaległa nad tym cisza, a tyle "nasi" o tym mówili i nam to obiecywali.

Obrazek użytkownika u2

05-05-2023 [10:38] - u2 | Link:

tyle "nasi" o tym mówili

Jacy "nasi" ?

Obrazek użytkownika izabela

05-05-2023 [10:38] - izabela | Link:

@ u2
Nie tylko z aneksu. Są różne tropy lecz nie ma " woli politycznej". Teraz ratujemy Ukrainę, ratujemy planetę, nadajemy ton całemu światu. Nie ma czasu na drobiazgi.

Obrazek użytkownika u2

05-05-2023 [10:46] - u2 | Link:

Teraz ratujemy Ukrainę, ratujemy planetę

Pomieszanie z poplątaniem u autorki. Jeśli nie będzie pomocy dla Ukrainy to nie będzie pomocy i dla Polski. Nie wiem kto ratuje planetę, widziałem histerię gretynek rzekomo ratujących klimat lub uczestniczących w czarnych marszach. Ale nie ulegałbym histeryczkom.

Obrazek użytkownika Darek65

05-05-2023 [12:51] - Darek65 | Link:

Pani Izabelo. Proszę nie próbować tłumaczyć, bo co niektórzy wierzą tylko w to, co powie TV. Zero własnych przemyśleń, wniosków. Wczoraj jeden z prominentnych polityków PIS-u powiedział, że będziemy pomagać Ukrainie bezwarunkowo. Niech to robi ze swojej kieszeni.
https://twitter.com/ChopAntoni...

Obrazek użytkownika Jabe

04-05-2023 [16:03] - Jabe | Link:

Przyjdą wybory, Autorka zabierze się za za­chęcanie do gło­so­wania, by było po staremu.

Obrazek użytkownika u2

04-05-2023 [16:04] - u2 | Link:

by było po staremu

Czyli jak ?

Obrazek użytkownika Jabe

04-05-2023 [16:18] - Jabe | Link:

Starego porządku będą pilnować starzy po­mazańcy okrągłego stołu.

Obrazek użytkownika u2

04-05-2023 [16:36] - u2 | Link:

Starego porządku

Jakiego "porządku" ?

Obrazek użytkownika Jabe

04-05-2023 [17:05] - Jabe | Link:

Ojej. Tego, o którym tu Autorka napisała.

Obrazek użytkownika u2

04-05-2023 [17:10] - u2 | Link:

Autorka nie pisze o okrągłym stole, ani o twoich po-mazańcach. Więc jaki "porządek" ?

Obrazek użytkownika Jan1797

04-05-2023 [17:51] - Jan1797 | Link:

Tak Jabe, okołostołu; https://twitter.com/pikus_pol/...
Pokój miński;)

Obrazek użytkownika RinoCeronte

04-05-2023 [16:40] - RinoCeronte | Link:

" Jest to tak zwane zboże techniczne, pełne pestycydów i zanieczyszczeń."  W sumie mieli to zjeść wygłodzeni z Afryki, a tu mamy taki szpas...

Obrazek użytkownika Darek65

05-05-2023 [09:12] - Darek65 | Link:

Tu nie ma przypadku. Ktoś kiedyś powiedział, że tam, gdzie jest sześć zer i więcej, tam jest już polityka. To, co wyprawia polski rząd, to masakra. Zastanawiam się, kiedy oni wyjdą z tej ukraińskiej dupy, czy w ogóle wyjdą. Za wszystko płacimy my, Polacy. I tak na samym końcu zostaniemy z ręką w nocniku, jak ostatni frajerzy. Bo nikt nie szanuje frajerów, ich się doi. Ukraina, to skorumpowany kraj, z systemem oligarchicznym, jak Rosja. To dwie strony tej samej monety. Tymczasem robi się coraz ciekawiej.
https://twitter.com/MeklerRafa...

Obrazek użytkownika u2

05-05-2023 [09:16] - u2 | Link:

zostaniemy z ręką w nocniku, jak ostatni frajerzy. Bo nikt nie szanuje frajerów, ich się doi

Ano, to maksyma życiowa gangusów, dojenie frajerów, czyli społeczeństwa :-)

Obrazek użytkownika izabela

05-05-2023 [10:41] - izabela | Link:

@ RinoCeronte
Może trzeba było tym zbożem dokarmiać nosorożce w Afryce?

Obrazek użytkownika RinoCeronte

08-05-2023 [16:33] - RinoCeronte | Link:

Broń Boże. Co by na to ekolodzy powiedzieli?

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

04-05-2023 [16:46] - AŁTORYDET | Link:

Jest taki minister, który skupił w swoich rękach ogromną władzę, kiepsko pracuje, nic więc dziwnego, że "totalniacy" go nie krytykują. Ma dobre relacje z Dudą, a może coś jeszcze?

Obrazek użytkownika sake3

04-05-2023 [16:59] - sake3 | Link:

Ja sie powiedziało ,,a'' to trzeba powiedzieć i ,,b''

Obrazek użytkownika Jan1797

04-05-2023 [18:17] - Jan1797 | Link:

Nie byłbym sobą, gdybym nie trzymał kciuków za maturzystów. Trzymajcie się i uczcie młodzi przyjaciele, by już nigdy nie było tak, że szczytem kariery dla Was będzie fast food.
A największej od czasów przemian ustrojowych liczby pracujących będziemy pilnować wyłącznie po to by jak zwykle w takich przypadkach, młodzi posługiwali się wiedzą, a nie diabłem co tkwi w szczegółach. 
„Chrońmy dzieci” -popieram.

Obrazek użytkownika Czesław2

04-05-2023 [19:14] - Czesław2 | Link:

Duda o tym poparciu wie?

Obrazek użytkownika Jan1797

04-05-2023 [19:22] - Jan1797 | Link:

W wyborach 2020 roku było i tu też było.
-----------
A „Chrońmy dzieci” - to jednak PiS :)
Dziwię się, jak złośliwość może zasłaniać wiedzę?

Obrazek użytkownika Czesław2

04-05-2023 [19:32] - Czesław2 | Link:

To Duda jednak ustawy Czarnka odwetował? Proszę o link do decyzji Dudy.

Obrazek użytkownika Jan1797

04-05-2023 [20:08] - Jan1797 | Link:

Fakt,
Może gdy spojrzy na raporty, przemyśli? Problem wskazany w programie urasta do zasadniczego.
Ani słowa konfederacji?

Obrazek użytkownika sake3

04-05-2023 [20:01] - sake3 | Link:

A co forumowicze z NB na temat programu ,,chrońmy dzieci''?

Obrazek użytkownika u2

04-05-2023 [20:08] - u2 | Link:

programu ,,chrońmy dzieci''?

Ponoć PDT dostaje mdłości. Nie dziwię się. Chroni pedofilów, a nie ich ofiary.

Obrazek użytkownika sake3

04-05-2023 [20:15] - sake3 | Link:

@u2....Nie jestem ciekawa wrażeń i wypowiedzi Tuska.Chciałabym wiedzieć co my komentatorzy ,nie politycy na ten temat myślimy. Jak go oceniamy 

Obrazek użytkownika u2

04-05-2023 [20:44] - u2 | Link:

Jak go oceniamy

Każde działanie rzeczywiście chroniące dzieci jest dobre. Tylko trzeba uważać na oszustów z partii oszustów, którzy chronią pedofilów, a nie dzieci. To są proste sprawy.

Obrazek użytkownika tricolour

04-05-2023 [18:19] - tricolour | Link:

@izabela

Będzie pani głosowała na złodziei 154 milionów, którzy udają trupa paląc jakiegoś biedaka dla niepoznaki?

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

04-05-2023 [19:56] - NASZ_HENRY | Link:

@tricolour
A pan będzie głosował na złodzieja co 154 miliardy z OFE zajumał ;-)
 

Obrazek użytkownika tricolour

04-05-2023 [20:33] - tricolour | Link:

@henry

Oczywiście, że nie. Będę głosował na tego, co trzysta miliiardów tak umiejętnie "ukradł" że nic mu nie tylko nie udowodniono, ale nawet nie oskarżono o nic.

Amatorszczyzna z trupem i drobne na wyciąg mnie nie interesują.

Obrazek użytkownika izabela

05-05-2023 [10:53] - izabela | Link:

@ Tricolour
Na tego Izdebskiego nie da się chyba już głosować. Chyba, że to tylko pseudonim a naprawdę nazywa się Zenon Nowak . Tak czy owak. 

Obrazek użytkownika juur

04-05-2023 [18:33] - juur | Link:

KLD metodę na "głupa" wypromowało i praktycznie w nie zmienionej formie, na stałe funkcjonuje w kolejnych ekipach, okrągłostołowych, jako sprawdzony i bezpieczny sposób pozyskiwania kasy,  której nigdy nie jest za dużo dla naszych wybrańców. Te wszystkie, głupie, pomyłki legislacyjne, błędy, rozbieżności czasowe, nieudolność już nie są takie głupie jak się popatrzy na ich wymiar finansowy. Wymienione przez Panią zdarzenia są doskonałą ilustracją procederu "na głupa". Zboże z Ukrainy to już wyjątkowa bezczelność i arogancja. Biedactwa z rządu niczego się nie spodziewały, no bo i skąd? Takie upośledzone sierotki. Teraz ruszają do boju, rekompensaty, przeciwdziałanie......To wszystko blaga. Prawdziwe są mln to zboża, prawdziwe są "zarobione" pieniądze (właściwie ukradzione naszym rolnikom) i prawdziwe są straty naszych rolników. Reszta to blaga.
Robi tak PAD, który nie wie dlaczego reforma sądów się nie udała. PMM nie wie co podpisał w grudniu 2020 i go "oszukali"......itd. itd.....

 

Obrazek użytkownika kat

04-05-2023 [20:40] - kat | Link:

Droga Pani Izabelo , dziękuje za ten wpis. Niech to blogerom na NB uswiadomi , że okrągły stolik zawłaszczył Polske . Ci z SP co teraz są SU zrobili z Polski kraj szeryfa i łagru nie znajdując tych 250 mld VAT a PIS bierze udział w podziale zysków z okupacji . Ot taka nasza historyjka polska .... sovieckie dzieci i ich spadkobiercy łupią Polske aż huczy .Serdecznie pozdrawiam za słowa prawdy o tych co to dobrze zmieniali Polske dla siebie.....bo im się tez qrwa nalezy..... . PMM oszukali , PAD nie ogarnia ale jak mawia mój znajomy i niech  to bedzie podsumowanie" Nie jestem gejem ale 100 zł to 100 zł" .....dziękuje za uwagę

Obrazek użytkownika Jan1797

04-05-2023 [21:40] - Jan1797 | Link:

Widzisz Kacie,
Nie byłbym też sobą, gdybym nie zapytał. Jak sądzisz, dlaczego nikt nie zwrócił mi uwagi, że „Chrońmy dzieci” który to projekt poparłem jest inicjatywą społeczną wspartą przez PiS. Może jest tak, że nie masz odwagi nić więcej zrobić niż chwilami odważnie pisać dla zachowania rozkroku. Może większość razem ze mną chwilami nie ma odwagi niczego zrobić dla Polski? Wiesz jak to jest, gdy na ulicy jesteś sam i jeszcze musisz bronić innych, słabszych od siebie? Nie wiesz, bo nie byłeś w takiej sytuacji. Napisałem; Trzymajcie się i uczcie młodzi przyjaciele, by już nigdy nie było tak, że szczytem kariery dla Was będzie fast food. A największej od czasów przemian ustrojowych liczby pracujących będę (już nie …ziemy) pilnować wyłącznie po to by jak zwykle w takich przypadkach, młodzi posługiwali się wiedzą, a nie diabłem co tkwi w szczegółach. I nie chce mieć Cię za plecami. Dość mam knowań i łaski.

Obrazek użytkownika kat

04-05-2023 [21:58] - kat | Link:

Witaj Janie, nie znam Twojej historii ani Ty Mojej...więc proszę , nie upraszczaj...Nie twierdze że wszystko jest złe , ale nie wszystko jest do końca dobre. Mam w dupe 40 lat dla Polski , też nie rozumiem milczenia ale ono jest i nas dotyka. Działaj , życzę sukcesów...... popieram akcje " Chrońmy dzieci" ..... i inne ....ale u schyłku swoich dni pamiętam i słysze jak potomek sowieckich sługusów mówi do mnie " Masz.... 25 lat jak w banku " . Polska gorzko smakuje lecz dla mnie to mój polski chleb .... piszesz o rozkroku a przecież mnie nie znasz , nie znasz mojej historii .... pozdrawiam i 3MAJ SIĘ CIEPŁO

Obrazek użytkownika Jan1797

05-05-2023 [19:53] - Jan1797 | Link:

Nie ma czasu na drobiazgi.
.Witaj Kacie,
Powiem tak, to że nie znamy wzajemnych historii raczej dobrze o nas świadczy. Wprowadziłeś mnie w zakłopotanie szczerością. Powiem tylko, jak wspomniał dzisiaj archiwista; On tutaj tylko zahacza o prawdę;https://www.youtube.com/watch?... To w rozkroku zapomnij i wiedz wielokroć przyglądałem się ludziom dzisiejszej władzy, dokładnie jak się zaharowują, (a że nie wszyscy) to  i tak nie pamiętam podobnego zachowania u poprzedników. Lubię pracować i wiem, że jak ktoś bardzo chce to, jak i mnie raczej mu wychodzi, a że chwilami bokiem. Trzymaj się mocno.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

05-05-2023 [08:57] - rolnik z mazur | Link:

@ Jan,
teraz szczytem kariery juz nie jest fast food tylko sluzba  w wojsku. Tak się pozmieniało.pzdr

Obrazek użytkownika Jan1797

05-05-2023 [19:58] - Jan1797 | Link:

Rolnik z Mazur,
Jakby nie patrzeć, jest tu subtelna różnica. pzdr

Obrazek użytkownika Darek65

05-05-2023 [09:22] - Darek65 | Link:

Czy projekt ma też chronić studentów na polskich uczelniach? Uczelniach, które zalewa fala lewackiej ideologii i tzw. politycznej poprawności. Uczelniach kierowanych przez postkomunistycznych popaprańców i trepów. Uczelniach, które poza pojedyńczymi perełkami, nie łapią się w żadnej sensownej klasyfikacji uczelni na świecie. Uczelniach, które zatrudniają takie szumowiny, jak Engelking, Bilewicz, Hartman.

Obrazek użytkownika u2

05-05-2023 [09:25] - u2 | Link:

Uczelniach, które poza pojedyńczymi perełkami, nie łapią się w żadnej sensownej klasyfikacji uczelni na świecie.

Jakież to perełki ?

Obrazek użytkownika Jan1797

05-05-2023 [20:15] - Jan1797 | Link:

 Darek65,
Nieodpłatny drugi kierunek studiów i zwolnienie od podatku do 26 roku życia pozostaje w gronie studentów niezauważone. Zarazem studenci są ponoć najbardziej podatni na reklamy. To jest dramat :(

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

05-05-2023 [00:20] - Kazimierz Kozio... | Link:

"Funkcjonariusze wszystkich krajów łączcie się" innymi słowy wy nie ruszacie naszych, my nie ruszmy waszych. Spij spokojnie mój przeciwniku polityczny, program cela plus to hasło tylko dla blogosfery.

Obrazek użytkownika spike

05-05-2023 [01:01] - spike | Link:

Czy ktokolwiek wie, o co chodzi w rewolucji Morawieckiego, wprowadzając e-fakturę, od firemki, po firmę S.A, zastanawiam się jak sobie poradzą tacy rzemieślnicy jak szewc, szklarz itp. a do tego potrzebny będzie komputer i dostęp do sieci (u szklarza go nie widziałem).
Sądzę, że to będzie powodem zamykania małych firm, a jest ich mln. czy o to chodzi, kolejna afera po zbożu ?

Obrazek użytkownika Darek65

05-05-2023 [09:27] - Darek65 | Link:

Już dzisiaj prowadząc niewielką firmę, trzeba korzystać z "profesjonalnego" biura podatkowego. Oczywiście, to kosztuje. To żadna afera, to kolejny etap.

Obrazek użytkownika spike

05-05-2023 [10:13] - spike | Link:

@darek
nie widzisz różnicy w rozliczaniu się z fiskusem raz na miesiąc, a wystawianiem faktury codziennie ?
rzemieślnik ma co chwilę chodzić lub dzwonić lub esm-ować do biura podatkowego, by ta wystawiła za niego fakturę?

a wiesz, że PRL-u nie było biur podatkowych, każdy bez problemu sam prowadził księgowość, a wtedy to był reżim, prywaciarzy gnębili na potęgę, dowalając domiary,
a jednak ludzie dawali radę i się bogacili :)

Obrazek użytkownika Darek65

05-05-2023 [12:40] - Darek65 | Link:

@spike
Proszę, czytaj ze zrozumieniem. Napisałem, że dzisiaj prowadzenie działalności, to droga przez mękę, a poza tym kosztowna. Kolejne etapy uczynią jej prowadzenie niemożliwym. Takim to sposobem zostaną tylko molochy.

Obrazek użytkownika spike

05-05-2023 [13:38] - spike | Link:

No kolego, może czytaj swoje komentarze nim komuś zarzucisz brak rozumu, bo to co teraz skomentowałeś, nie było poprzednio.

Z tą drogą przez mękę toś przesadził, owszem jest kłopot, bo trzeba iść do księgowości, ale nic ciebie nie obchodzi, robisz to raz na miesiąc, a faktury, wystawia się codziennie, od szklarza już nie raz brałem fakturę na firmę, jak zamawiałem wymianę pękniętej szyby, czy coś podobnego, a teraz to co, szklarz mi ją wyśle jak księgowa wróci z urlopu ?
 

Obrazek użytkownika Darek65

05-05-2023 [14:05] - Darek65 | Link:

@spike
Nie zarzuciłem Ci braku rozumu, ale brak zrozumienia tego, co napisałem. To jeszcze raz. Przedsiębiorca powinien swój czas i energię pożytkować na zarabianie pieniędzy i rozwijanie swojego biznesu. Tymczasem traci ten czas na biurokrację. Na prawidłowe interpretowanie przepisów podatkowych, aby nie władować się na minę i w czasie kontroli nie polec. To powoduje, że bez biura podatkowego nie jest sobie w stanie dać rady. Częste zmiany przepisów, dowolna interpretacja przez fiskusa powodują, że i biura podatkowe mają z tym problem. Niesie to za sobą zwyżkę kosztów obsługi firmy. Polski Ład jest tu jaskrawym przykładem. W tej nowości pewnie chodzi o to, że wystawiona e-faktura od razu pojawi się w systemie skarbowym. To będzie oznaczało "informatyzajcę" rzeczonego szklarza. To znowu kosztuje. Proste przepisy podatkowe, to były za Wilczka, kiedy obowiązywał podatek obrotowy. Zasady były tak proste, że nie było potrzeba żadnego biura podatkowego, a przeciętny przedsiębiorca załatwiał temat US i ZUS w 30 minut. Później już było tylko gorzej.

Obrazek użytkownika Es

05-05-2023 [15:23] - Es | Link:

@spike
Spokojnie. Tworca " reformy" zaloży firme konsultingowo doradczą i szybciutko po 10 latach ukażą sie szczegółowe interpretacje przepisow, zeby w kazdym us nie bylo inaczej, a my wszyscy załapiemy o co w tym chodzi. Mamy to przećwiczone przecież

Obrazek użytkownika juur

05-05-2023 [16:32] - juur | Link:

Towarzysze okrągłostołowcy mają to genach:
".....Każdy tak doi, jak potrafi,
zależnie od formatu główki.
Maczuga, że zbyt bystry nie jest,
doi nachalnie, przez łapówki;
Buc, który jest na forsę łasy,
sprzedając prywaciarzom wczasy;
zaś w Rurce nędzne ich dojenie
budzi po prostu obrzydzenie.
Rurka jest głowa i zna życie,
wie, że by doić należycie,
trzeba się włączyć bez wahania
w centralny system planowania....."

Obrazek użytkownika Czesław2

05-05-2023 [07:31] - Czesław2 | Link:

Ciekawe, kto następny zostanie zbanowany po Panu Więcławie? Pani Izabela?

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

05-05-2023 [20:38] - Lech Makowiecki | Link:

Pani Izabelo, czasy, kiedy wybierano (w politycznych wyborach) między dobrem a złem już dawno minęły. Teraz ponoć wybieramy mniejsze zło.  A kto wie, czy za chwilę nie zostanie nam wybór między czymś mega-złym i czymś jeszcze gorszym... Kiedyś mówiło się: między dżumą a cholerą...

          WSZYSCY DZIŚ KRADNĄ... (z tomiku "Pro publico bono" - 2012r)

Sprosiłem mych przyjaciół, wieki nie widzianych,  
By świat z nimi naprawiać –  przy winie, do rana.
Marzenia nasze dawne druhom przywołałem;
Zobowiązania wielkie... Piękne ideały...

Koledzy popatrzyli na mnie ze zdumieniem,
Potem śmiechem ryknęli w wielkim rozbawieniu,
Że aż im łzy pociekły i oddech zabrało...
Na koniec –  klepiąc w plecy (trochę to bolało),
Poczęli mnie pouczać (naiwnego grajka)
Mówiąc: „Dorośnij stary! Życie to nie bajka”...
I myśl złotą jak tombak  któryś z głowy palnął:
„Wszyscy dokoła kradną! I to jest normalne...”

Tu zawrzała dyskusja; każdy przykład dawał:
„Złodziej kradnie ci portfel... Ot, złodziejskie prawo!”

„Lekarzowi sam wciskasz w kopercie banknoty!”
(Życie droższe pieniędzy. Wszyscy wiedzą o tym.)

„Policjant też szmal liczy, z kolegą do spółki”...
(Zwłaszcza, gdyś trochę wypił. I siadłeś za kółkiem...)

„Urzędnik jest przychylny, gdy dostanie w łapę”...
(Haracze przy przetargach... Nie wiesz? Toś jest gapa!)

„Rząd sam się nie wyżywi –  lecz z naszych podatków;
Ci dopiero nas łupią! Stąd te niedostatki...”
(Nic dziwnego, że naród kombinuje skrycie;
Szara strefa –  jak nigdy – ma się znakomicie...)

I tak wrzała dyskusja, że żal opowiadać;
Wszyscy wszystkich z wszystkiego na gwałt chcą okradać!

Przytaczano nazwiska... Nazwy instytucji...
Warianty nepotyzmu, szabru i korupcji...
Większość –  w tonie podziwu (lub nawet zazdrości) –
Niczym wyrazy hołdu dla tej zaradności...

Nieśmiało się włączyłem: „Przepraszam, że truję;
Jeśli każdy dziś kradnie, to kto tu ... pracuje?”...

Zapadła chwila ciszy (cisza czasem krzyczy)...
Ktoś rozbawił ferajnę krzycząc: „Kto? Chińczycy!
Chciwość jest dzisiaj cnotą! Tak na Wall Street mówią...
Nie zostawajmy w tyle! Kradnijmy! A równo!”

Spotkałem dziś przyjaciół, wieki nie widzianych,  
By z nimi świat naprawiać przy winie, do rana.
Lecz z ulgą ostatniego z kumpli pożegnałem,
A z nim nasze marzenia... Nasze ideały...

 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

05-05-2023 [20:57] - Alina@Warszawa | Link:

 "UJAWNIAMY nowe szokujące doniesienia ws. Morawieckiego i STASI?! KOMU SŁUŻY PREMIER PiS? Gigantyczna założycielska afera III RP w końcu wyjaśniona? L. Szymowski u Roli!"  
https://banbye.com/watch/v_aTK...